בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש

f u c h s i a

New member
מבוטחות מכבי - תשובות הפניה

היי,
רציתי לספר שפניתי לפניות הציבור של מכבי בכדי להעלות את הבעיות שהוצפו פה.
דיברתי טלפונית עם מנהל פניות הציבור שאחראי על אזור פ"ת (כולל) עד חדרה (לא כולל).
מצ"ב המכתב שכתבתי לו ובמודגש התשובות שלו.
לא נעניתי על כל השאלות אך מהשיחה עולה התחושה כי הדברים לא נפלו על אוזניים ערלות.
מקווה שעד ההריון הבא דברים יהיו כבר יותר טוב

מקווה שיעזור למי שמעוניינת...

מידע הניתן ע"י מוקד השירות/אתר מכבי

· תחושה שהמידע הניתן במוקד אינו מספק (למשל, לאי ודעים להנחות לגבי אחות מלווה להריון, לא ניתן מידע מעבר למה שמופיע באתר, איןלהם מידע לגבי שקלול ביצוע תבחין משולש- סקר ביוכימי שניוני).

· תשובות לבדיקות חלבון עוברי שליש ראשון מופיעותבאתר באיחור של שבוע ממועד קבלת התשובות. לפי הכתוב באתר ייתכן וניתן יהיה להוציאאת הבדיקות בעמדות מכבילי. בניסיונות פנייה למוקד על מנת שיבדקו אם הבדיקות אכן קיימות(כדי לא לגשת סתם), אף אחד לא ידע לענות על כך (לא בשירות, לא במוקד אחיות ולא המזכירותשל הרופא המטפל).

· מידע לגבי בדיקות- בחלקו, המידע באתר אינו כתובבצורה ברורה. כך למשל כתוב כי ניתן לבצע שקלול של התבחין המשולש עם סקר ביוכימיראשוני והשקיפות העורפית. אולם לא כתוב כי לא ניתן לעשות זאת במכבי ויש לפנות לשםכך למעבדות זר. כמו כן, לא מצויין כי כדי לבצע את השקלול הכולל יש לבצע כבר אתבדיקת הדם הראשונה במעבדות זר.

במידה ומעוניינים לבצע זאת באופן פרטי (דהיינו, מעבדות זר) אין שום החזר ממכבי (בכללית לעומת זאת,החזר של 50% ועד 151 ₪).

· אפליקציית מכבי להריון- ממליצה לכם בדוק אותה היטבשכן יש בה מידע שגוי לגבי השבועות בהן מומלץ לבצע את הבדיקות. כך לדוגמא שקיפות עורפיתמומלץ לבצע בין שבועות 11 עד 13+6 כאשר באפליקציה כתוב 12-14.

הנושא ייבדק בהקדם.

· זימון תור לאחות מלווה להריון- הועלתה הצעה כיניתן יהיה לזמן את התור דרך האינטרנט.

· אין באתר מידע לגבי טיפות חלב של מכבי. אלו שישאינן פזורות מספיק ברחבי הארץ.

רופאים, הפניות, בדיקות וסדנאות

· יש קושי בזמינות הרופאים במכונים/ מרכזי בריאותהאישה (למשל ד"ר לנדסברג יסכה לא מקבלת מטופלות חדשות, התור הקרוב אצלד"ר נהרי קלריס הוא בספטמבר!).

נעשים מאמצים להוסיף רופאים.

· כאשר אין זמינות של תור במוקד הוא מפנה לסניפיםויש להתקשר לכל אחד מהסניפים בנפרד, לבדוק מי אחראי על נושא זימון התורים בסניף(לא תמיד יודעים להגיד מי, למשל ברעננה) ולנסות לקבל עזרה ישירות מהסניף.

· לא ניתן לקבל הפנייה לביצוע אקו לב בבית החולים שניידר וכן הזמינות של התורים היא בהמתנה של שבועיים.

בנוגע לשניידר- כללית לא מצליחים להגיע להסכםעם מכבי. עדיין עובדים על הנושא. יחד עם זאת, ניתן לקבל הפנייה לכל מקום אחר.

· אין זמינות לביצוע בדיקות US במכוני ה-US (אלא בטווח של שבוע).

גם כאשר ההפניה מוגדרת כדחוף מתנהלת פרוצדורהמאוד ארוכה שלא תמיד יעילה.

ישנה מגמת שיפור: בנתניה נפתח מוקד לפני כשנה, היום-מחר ייפתח באם המושבות, ישנם מוקדים שעדיין בתהליכי תכנון: בחדרה ורמת השרון.

· התייעצויות עם רופא מומחה- במכבי ישנן 3 התייעצויותעם רופא מומחה. בכללית, ישנן 4 התייעצויות לנשים בהריון.

יעביר לטיפול השב"ן.

· אין מוקד לנשים בהריון בצפון (לעומת כללית, שםפזורים 39 מוקדים לנשים בהריון ברחבי הארץ).

יעביר לטיפול מוקד צפון.

· התייעצות עם רופא מומחה- ישנן הגבלות מחמירותמאוד לגבי אילו רופאים ניתן להתייעץ איתם (מנהלי מחלקות בלבד). בעוד בכללית, ניתןלהתייעץ עם מגוון רחב יותר של רופאים.

זוהי מגמה של מכבי שנעשתה לאחרונה (לדעתי נובע מהמייל שנשלח בנוגע לגרעון התקציבי של מכבי).

· אין סדנת הנקה טרום לידה (בכללית קיימת סדנהכזו: עלותה 40 ₪ ומשכה כשבוע), אין קורס הכנה ללידה מלבד בחוצות המפרץ (בכלליתניתן לבצע קורס הכנה ללידה בבתי חולים ומכונים שבהסדר בהשתתפות עצמית של 200 ₪),במכבי אין קורס התעמלות לנשים בהריון, אין פורום הריון המנוהל ע"י גניקולוגיםומגוון סדנאות (שבכללית ניתנות בסל הבסיסי).

הנושא בטיפול (יש כמה סדנאות שכבר מפורסמות באתר של מכבי. (אני מנסה לתפוס את מי שאחראית על הנושא לקבל עוד פרטים)

· סל הריון- לא קיים במכבי כסף/ זהב כלל. בכללית,במושלם פלטינום (מקביל לזהב) ניתן לנשים בהריון סל הריון בעלות של 2,025 ₪, כאשרניתן לבצע את בדיקות ההריון מתוך סל ההריון. ההחזר בגין הבדיקות הוא 75% מעלותן(25% נוספים בהשתתפות עצמית).

שרות

· זמן המתנה במוקד הוא בממוצע שעה וחצי. בימי ראשוןזמן ההמתנה ארוך אף יותר. אולי כדאי לשקול לתגבר את המוקד בשעות העומס.

· אבזור חדרי רופאים- ישנם רופאי מעקב הריון שאיןלהם US (אפילוהבסיסי ביותר) בחדרם.

נוצר מצב שבו אני צריכהללכת לרופא, לקבל הפניה, לקבוע תור ל-US (אם התמזל מזלי ויש תור בדיוק בזמן שהרופא רוצה את התשובות), לחזורלרופא, לתת את התשובות ולקבל את המענה הרפואי שאני צריכה.

או לחלופין, פשוט ללכת למוקד. במצב כזה נוצר עומס רב במוקד שהיה יכול להימנע.

רופאים חדשים שמצטרפים למכבי מחוייבים ב-US במרפאה

תלתלים78

New member
המלצה לרופא לשקיפות עורפית במכבי

2 רופאים שרציתי כבר אין להם תורים לעוד 3 שבועות.
ניסיתי לבדוק המלצות לגבי דר רון ברדין ולא היו המלצות לאף אחת...
האם יש המלצות לרופאים נוספים באיזור המרכז? ממש אודה לתשובותיכן....

f u c h s i a

New member
מי הרופאים שכבר בדקת?

המלצות רבות על ד"ר סיביליה (הרצליה)
ד"ר מרקוביץ' (ת"א)
(הייתי אצל השניים הראשונים. אנחנו רוצים שכמה שיותר עיניים יראו, אז לשקיפות הלכנו לד"ר סיביליה ולסקירה למרקוביץ'. מרקוביץ' פשוט מהמם!!)

ד"ר שנטל (כ"ס- לא הייתי, אבל היא גם מומלצת בפורום)

ויש עוד כמה מומלצים באזור ראשון אם זה מתאים לך...

ציפור 26

New member
על אף שהסיכויים קלושים החלטתי לנסות בכל זאת!

אני יודעת שהרופאים מקבלים גם באזור המרכז אז שווה לנסות!

מישהי מכירה או יכולה להמליץ על ד"ר דן זאבי?

ועוד המלצה לד"ר דבי אברהם (כרופא מלווה).

tali19830

New member
רופא הנשים שלי

המליץ עליו אבל אני הלכתי למי שטיפל בי בהריון הקודם

ronron1122

New member
העמסת סוכר

שכחתי אם עושים את הבדיקה בצום... נראה לי שלא אבל סתם כדי להיות בטוחה אשמח לתשובה

למעלה