בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש

שוקוצית

New member
סקירה פרטית או דרך הרופאים בהסדר של מכבי

היי לכולן,

חוזרת שוב לפורום אחרי 3.5 שנים עם התלבטות.
בהריון הראשון עשיתי סקירה ראשונה פרטית ושנייה דרך רופא בהסדר של מכבי.
ועכשיו אני מתלבטת אם לעשות את 2 הסקירות דרך הרופאים של הקופה או שוב באותו האופן.
הרופא שלי ממליץ כמובן על סקירה אחת לפחות באופן פרטי ועדיף שזו תהיה הסקירה הראשונה.
אם דרך מכבי אשמח להמלצות באיזור תל אביב.
בגלל שאני כמעט בת 35 מתכננת בכל מקרה לעשות גם מי שפיר.

תודה

Ferbers

New member
זו החלטה שלך..

אני בהריון הקודם גם עשיתי ראשונה פרטי שנייה עם רופאה מההסדר, ובהריון הנוכחי מתכננת לעשות את זה שוב באותה דרך..
למרות שיש רופאים ממש מעולים בהסדר של מכבי (אני מהצפון, אז פחות מכירה רופאים במרכז), אז שוב זה לשיקולך בלבד..

ציפור 26

New member
ועוד כמה שאלות על סקירת מערכות מוקדמת פרטית |

בעיקרון קבענו אצל הרופא שעשינו אצלו את השקיפות גם את סקירת המערכות המוקדמת...
הרופא הוא אינו רופא פרטי אלא דרך מכבי (האופציה היחידה שיש לי באזור ואין לי תלונות עליו).

שאלותי הן,
האם בדיקה פרטית זו גם הבדיקה בה רואים בתלת מימד בצבעוני את העובר? או שזה לא מחייב?
(כי בשקיפות זה היה בשחור לבן אולטרסאונדי כזה וציפיתי למשהו קצת יותר מתוחכם..)
כיצד אני מוצאת רופא פרטי שיבצע בדיקה זו?
האם יש החזר למכבי זהב על בדיקה אצל רופא פרטי?

Ferbers

New member
הכל תלוי רופא..

לפניי שאת קובעת אצל רופא מסויים תתענייני לגביי המיכשור, אצל הרופא שלי, שמקבל דרך מכבי וגם עושה שקיפות אצלו במרפאה, הציוד חדיש וראינו בתלת מימד כבר בשקיפות, בהריון הקודם סקירה שנייה עשיתי דרך רופאה בהסדר של מכבי וגם ראיתי בתלת מימד+מלא תמונות למזכרת ודיסק..
תבקשי המלצות לרופא פרטי באיזור שלך.. בצפון יש כמה בעלי שם דבר בארץ בתחום הסקירות (כמו בורנשטיין, שפירא, אוסלנדר)..
למכבי יש החזרים אבל הם דיי נמוכים בהשוואה לעלויות הבדיקה בפרטי (305 ש"ח החזר לסקירה ראשונה, כשהרופא אליו אני מתכננת ללכת גובה 2700 ש"ח..)

ציפור 26

New member
האם יש באמת הבדל??

זהו הריון ראשון אז אין לי למה להשוות.
בעיקרון במקום מגוריי המרוחק (אילת
) ישנם שלושה רופאים המבצעים את הבדיקות הללו, כל אחד מהם מתפקד כרופא פרטי ורופא המקבל דרך הסדר עם כל אחת מהקופות.
אחד שייך למכבי, אחד לכללית ואחד למאוחדת.
השניים שאינם שייכים למכבי מקבלים לסקירה בעלות של 800-850 ש"ח.
הרופא שאצלו עשיתי את השקיפות ושעושה גם את הסקירה מקבלת דרך הקופה בעלות של 110 ש"ח, וכן באופן פרטי מקופות חולים אחרות..
ז"א שאם אני מחפשת מכשור יותר חדשני של תלת מימד צבעוני DVD וכו' אני צריכה להצפין השאלה היא האם זה משמעותי מבחינה רפואית
אני לא הייתי היסטרית ודיי הסתפקתי במה שיש פה להציע אבל החברות שגרות במרכז קצת מלחיצות אותי (עושות את כל הבדיקות באופן פרטי) וגם פה נראה שיש איזה מנהג ללכת לרופא פרטי.....
אז אני כבר לא יודעת

Ferbers

New member
לא בטוחה..

רופא טוב הוא רופא טוב.. אני די בטוחה שמיכשור חדיש יותר אולי עוזר בדברים מסוימים אבל לא במהימנות הבדיקה..
אני לא הייתי בוחרת רופא ע"פ מיכשור אלא על פי מקצועיות בלבד, זה מבחינתי הכי חשוב (וגם שיהיה בן אדם נעים..), אם הרופא הקבוע שלך מקצועי ואמין ואת סומכת עליו אז לדעתי חבל על הטירחה.. אבל זו רק דעתי האישית..
עוד משהו קטן, אני מעדיפה לא לעשות את כל הבדיקות אצל אותו רופא, לדעתי תמיד עדיף כמה עיניים בוחנות, למקרה שאחד פיספס חלילה משהו, השני ימצא אותו, ולכן אני עושה שקיפות אצל הרופא המטפל שלי, וסקירות כל אחת אצל רופא אחר..

רק נקודה אחת למחשבה

בסקירה המוקדמת שלנו עברו לתלת מימד (צבעוני) ולי היה ממש קשה עם זה. העובר לא נראה כמו תינוק, אלא מאוד חייזרי, ואני ממש נכנסתי לשוק ולא רציתי לראות (בעלי דווקא חשב שזה מגניב).
אז זה גם משהו שהיה נחמד אם מישהי היתה אומרת לי שיש סיכוי שארגיש.

PUNCHI1

New member
המלצות לשקיפות+סקירות בחיפה
פרופ' גולדשטיין

אז היום לאחר שראיתי את ליבו של שומשום פועם
הופנתי לבדיקות הנ"ל
אני קוראת המון חוות דעת וביקורות שליליות עליו, אבל כבר קבעתי תור.... אולי בכל זאת יש מישהי שממליצה?!
ואם לא,
אשמח לקבל המלצות לרופא שיש לו השתתפות דרך מאוחדת לבדיקות הנ"ל בחיפה והסביבה

תודה אתן מקסימות!!

תמרצוק

New member
אני עשיתי אצלי שקיפות

גם בהריון הקודם וגם בהריון הנוכחי.
הפחות טוב - הוא לא כל כך סימפטי, אבל הוא מאוד מקצועי ומסביר ועובר על כל דבר.הבדיקה בשתי הפעמים לקחה כרבע שעה והוא עבר גם על כל האיברים - ידיים רגליים והסביר כל דבר בנוסף לעצם האף ולשקיפות העורפית שהוא אמור לבדוק בבדיקה זו.הפעם גם באנו עם הבן הקטן בן שנה וחצי (הבדיקה נדחתה מהבוקר לאחהצ אז התכנון שהוא יהיה בגן לא יצא לפועל) ואפילו שהבן שלי לא הסכים להשתולל ולצעוק כי לא מצא חן בעיניו איך שאמא שוכבת ומה שעושים לה... גולדשטיין עדיין עבר על הכל ברוגע והסביר כל דבר.
יכולה להגיד לך שבהריון הקודם הייתי אצל טלמון בסקירה השניה. הוא אומנם יותר נחמד (איחרנו אז הוא היה קצת חסר סבלנות), אבל הבדיקה עצמה - סקירה שניה - לקחה אולי 5 דקות והוא לא הסביר כלום. ועליו יש המלצות ותשבוחות המון.
גולדשטיין לעומתו לא הכי נחמד, אבל אני מעדיפה רופא ענייני שמסביר הכל, גם אם לא בצורה נחמדה. סך הכל זו בדיקה קצרה - אני לא מתחתנת איתו.

SILIVAS

New member
ברונשטיין נחשב למס' 1

אף פעם לא הייתי אצלו אבל קראתי המון המלצות
אני עשיתי שקיפות וסקירות אצל טלמון בקרית מוצקין, אין תלונות

Ferbers

New member
בורנשטיין מקבל רק בפרטי..

ולמיטב ידיעתי לסקירות ולא לשקיפות.. הוא לא עובד עם מאוחדת, וגם הוא לא הכי נחמד בעולם.

Yamto

New member
לדעתי יש הבדל מהותי בין שתי הבדיקות

שקיפות זו בדיקה קצרה ופשוטה וסקירה זה עניין שמצריך מיומנות ומקצועיות בליגה אחרת לחלוטין. ברונשטיין הוא ליגה בפני עצמו גם בקנה מידה בינ"ל. אצלו הייתי ממליצה לעשות סקירה. ואגב, לטעמי הוא נחמד ביותר אבל חשוב מכך - הוא מקצוען, ואחריו אפשר להיות שקטים ובטוחים בקשר לתוצאות הבדיקה. שקיפות זה לא כל כך משנה. חבל לבזבז כסף על פרטי. אני עשיתי אצל גולדשיין בהריון הקודם ועכשיו אני אלך לברדיצ'ב. אבל שוב - זה באמת לא מהותי

Ferbers

New member
גם אני לא חושבת שצריך לעשות שקיפות בפרטי..

במיוחד שיש המון רופאים מעולים שעושים את זה דרך הקופה..
לדביי בורנשטיין הוא אכן מקצועי ביותר, דווקא אני ועוד כמה חברות היינו אצלו בסקירה ומאוד התאכזבנו מהיחס (תוך 25 דק' היינו בחוץ, וחוץ מלהבין שיש בולבול לא הצלחתי לקלוט כלום ממה שאמר מרוב שהוא דיבר מהר..), יש עוד רופאים מעולים וסופר מקצועיים בצפון שהם גם נחמדים מאוד, אז ברור שמקצועיות זה מקום ראשון, אבל אם אפשר גם וגם אז אני מעדיפה..

למעלה