בריאות לאמצע השבוע

tallyko

New member
אחות ליווי הריון

הייתי אצל דבי נולמן במרכז בריאות האישה בשערי צדק, הייתה מאד נחמדה, הסבירה הכל והייתה מאד יסודית.

SHoOSHaMa

New member
תודה :)

אני באמת מעדיפה את המרכז בשערי צדק..
מה קורה בפגישה עם האחות בעצם? ועד כמה זה באמת ליווי אישי?

tallyko

New member
אין שיוך לאחות, אבל אין מניעה לחזור אליה

בבדיקה הראשונה צריך לקבוע תור כפול (אחרי אולטרא סאונד הריון צעיר). היא שואלת לגבי היסטוריה משפחתית, איך את מרגישה, מעדכנת מידע בכרטיס הריון על בדיקות שעשית וגיל ההריון, מודדת לחץ דם, משקל ושתן בסטיק (פעולות שיחזרו על עצמן בכל פעם). היא תשאל גם על בדיקות גנטיות, סכרת במשפחה, מומים או פיגור שכלי וכו', והכי חשוב - תתדרך איזה בדיקות עושים מתי, ובעיקר תענה לך על כל שאלה שיש לך, מופרכת ככל שתהיה
.
אל האחות חוזרים לביקורת פעם בחודש (אל הרופא פחות - פעם ב6 שבועות, אחרי בדיקות וכו').

SHoOSHaMa

New member
מבולבלת

מצטערת על השאלות המרובות..
אני צריכה לקבוע תור לאחות ליווי. במקביל אני צריכה לקבוע גם לרופא?
אני בעיקרון אחרי טיפול פוריות (IVF+PGD) ועד עכשיו הייתי במעקב במרפאת פוריות. כלומר בדיקות דם להריון ואולטרסאונד שעשיתי בשבוע ה6 שבו נצפה שק הריון ודופק ואתמול (8+4) אולטרסאונד נוסף שמדדו את העובר, ראו גדילה דופק וכו'. עכשיו אני צריכה לעבור למעקב בקופת חולים.
אז אני קובעת תור לאחות ליווי הריון. וקבעתי כבר תור לשקיפות עורפית אצל רופא מהכללית אבל בפרטי כי לא היו תורים בשערי צדק. אני צריכה לקבוע גם תור לרופא בכללית או שרק אם האחות תגיד לי לקבוע צריך?

אפשר לשאול איפה ואצל מי את עושה שקיפות עורפית? ומה לגבי סקירה מוקדמת? אצל רופא פרטי או בקופה?
כל עניין הבדיקות ממש מבלבל אותי.

תודה!!

tallyko

New member
אין לך רופא מעקב?

רופא נשים שמלווה אותך במהלך ההריון? אם אין - אז זה הזמן לבחור אחד...
הרופא שלך הוא זה שמקבל את הממצאים מהבדיקות החיצוניות (שקיפות, סקירות, מי שפיר אם תעשי וכו') ומחליט על המשך מעקב או נותן הפניות לבדיקות נוספות.
אני עובדת הדסה, ואת השקיפות והסקירה עושה כאן. אני שוקלת לעשות את הסקירה המורחבת (המאוחרת יותר) אצל תדמור (יש לו הסדר עם הכללית) - ואני צריכה להחליט מהר כדי שיהיה תור...

SHoOSHaMa

New member
כרגע אין

בגלל שאני עדיין מטופלת של המרפאת פוריות של שערי צדק ויש שם רופאה שעוקבת אחרי אז אין לי עדיין רופא מהקופה..
קבעתי תור לאחות ליווי במרכז בריאות האישה בשערי צדק ואני מניחה שאקבע לרופא משם.
בינתיים קבעתי תור לשקיפות עורפית וסקירה מוקדמת אצל ד"ר בולדס במלחה שקיבלתי עליו המלצות.
על תדמור שמעתי אבל נראה לי שאם לא יהיו בעיות מיוחדות שיצוצו בשקיפות ובסקירה (בלי עין הרע) לא אעשה סקירה מאוחרת..
זה ממש מתסכל עניין קביעת התורים. אצל כמה רופאים שבדקתי פשוט לא היו תורים..
כשהתקשרתי עכשיו לבדוק על הסקירה המוקדמת המזכירה שם אמרה לי שהם קובעים לשבועות 15-17 ובכל מקום אחר שקראתי היה כתוב 14-15.. זה לא מאוחר מידי?

tallyko

New member
אצלי קבעו לשבוע 14

אבל גם 15-17 נשמע לי סביר. זה לא כמו שקיפות שהשבוע ממש קובע...

בוטן31

New member
אולי מישהו יש לו סוף טוב ל....

בסקירה מוקדמת נצפה עובר תואם לגיל ההריון, לא נצפו ממצאים מחשידים למומים. נצפה מוקד אקוגני בחדר שמאל של הלב, צבר של מעיים אקוגניים בבטן העובר.
האם מישהו שמע? או יודעה שיכול להסתיים טוב?
תודה

yellowTree

New member
מה אמרו לך?

לי היו את שני הדברים אבל בשני הריונות שונים.
האחד - מוקד אקוגני בלב - שלחו אותי לאקו לב עובר (היה תקין וגם התינוק נולד בריא).
השני - מוקד אקוגני במעי - שלח אותי לבדיקה גנטית לCF - העובר נולד בריא.
אני מניחה שעל בסיס הסקירה לא תחליטו כלום , שלחו אתכם להמשך בירור?

בוטן31

New member
כן, המליצו לעשות יעוץ גנטי

שכבר קבעתי אליו תור ליום שני, הוא בטוח ישלח אותי למי שפיר, שבוע הבא הולכת לעשות גם CMV+טוקסופלסמה+אדמדמת כדי לראות שלא נדבקתי בזה (עשיתי את כל הבדיקות בהתחלה והיה תקין), CF - עשינו אני ובעלי לכל המוטציות ויצא תקין, הבנתי ששני הממצאים האלה מעלים סיכון לתסמונת דאון שמן הסתם מי שפיר יתן לזה תשובה.
תודה לך על התשובות!!!!

yellowTree

New member
אני אספר לך משהו

באחד ההריונות היו לי לפחות שלושה סממנים (לפי דעתי יותר , אבל לא זוכרת היה לפני יותר מ10 שנים) שכל אחד מהם לא מבטא כלום , אבל כולם ביחד מעלים את הסיכון לתסמונת דאון (כמו שכתבת).
(שקיפות עורפית גבוהה, מוקד אקוגני בלב,שני כלי דם בחבל הטבור ולפי דעתי היה עוד משהו , אבל לא זוכרת)

עשינו מי שפיר - יצא תקין. ונולדה תינוקת בריאה.

שיהיה בהצלחה

yellowTree

New member
פריטין נמוך מאוד

חזרו עכשיו תוצאות בדיקת הדם (שבוע 25)
ההמוגלובין סביר (ירד מ12.6 ל-11)

אבל הפריטין נמוך מאוד - 5. (חומצה פולית תקין , אני לוקחת בנפרד)

מספיק שאני אתחיל לקחת ברזל רגיל? (עד עכשיו לא לקחתי ברזל, היום בכל מקרה אני אתחיל ברזל)

מישהי יודעת?

washi tashi

New member
ברזל בהחלט יעזור

לי יש פריטין נמוך בשגרה. אני נוטלת כדורי ברזל כבר שנים ויש שיפור.

שירי056

New member
צרבות נוראיות! HELP...

הי,
נמצאת בחודש שביעי עם צרבות נוראיות שגורמות לי להקאות... בהריון הקודם לא היו לי צרבות בכלל...
מה אפשר לעשות? לקחתי טאמס אבל לא עוזר....
+ איך בדיוק מרגישה צרבת? אני רוצה לוודא שזה אכן צרבות ולא משהו אחר....

mitmit11

New member

את מרגישה מין צריבה כזאת בחזה העליון, מתחת לצוואר. זה גם קצת שונה אצל כל אחת.
הפתרון (פרט לתרופות) הוא תנוחות זקופות ואכילה ושתיה של דברים שמרגיעים או לא מעוררים את האש.
מלפפון טרי קר, שקדים קלויים לא מומלחים מושרים במים, סודה וכו'. שוב - לכל אחת עובד משהו אחר.

אונינון

New member
מזדהה

גם אני במצבך-חודש שביעי עם צרבות נוראיות...זה מרגיש כמו בעירה בתחתית הגרון...כאילו כל מזון שעובר דרך הגרון שורף...
תנסי להימנע ממוצרי קמח לבן ,אצלי לפחות זה הטריגר

דנה20121

New member
עצות

היי
אני סובלת כל החיים מצרבות בגלל ריפולוקס
ההמלצה שלי זה ממש לשמור על תזונה (בלי חצילים, בלי מטוגן, בלי לימון וכו')
לא לאכול שעתיים- שלוש לפני שאת הולכת לישון
ולישון עם ראש מוגבהה
עם כמה כריות
בהצלחה....

למעלה