בריאות לאמצע השבוע

ירוקה82

New member
אני חושבת שאולי היא התכוונה למשהו אחר...

אולי אני טועה,אבל היא אמרה שהופנתה לייעוץ גנטי-זה שונה מבדיקות סקר גנטי שעושים בהתחלה או אף לפני ההריון.
אם אכן הבנתי נכון-וזה יעוץ גנטי-זה סיפור אחר. בד"כ מפנים לייעוץ כזה אם יש סיבה כלשהי (למשל אם מתגלה ממצא כלשהו בסקירה), ואז היועץ ממליץ מה לעשות הלאה (למשל יכול להמליץ על ביצוע מי שפיר).
לא יודעת איך זה במקומות אחרים-במקרה שלי זה היה שונה לחלוטין ממה שציפיתי.הופנתי בעקבות ממצא בסקירה הראשונה.המתנו לתור חודש וציפיתי לבלות עם היועץ הגנטי שעה ארוכה,במהלכה הוא ינבור בהיסטוריה המשפחתית שלי ושל בעלי ויסביר...
בפועל-הגעתי.זה היה במרפאה של הקופה, לא בבי"ח.בעלי איחר בכמה דקות וכשהגיע-כבר הייתי בחוץ אחרי.היועצת שאלה כמובן שאלות והסבירה מה היא ממליצה לעשות בהמשך-אבל זה היה פשוט קצרצר ביותר...
כמובן לא יודעת איך זה יהיה במקרה שלך,מניחה שתלוי ביועץ,בסיבה שבגינה הופנית וכו' וכו'...זה מה שאני יודעת...

תודה יורקה 82, זה מה שקרה באמת

אכן הופנתי עקב בעיה בסקירה שנייה, היעוץ ערך בערך שעה, עם המון שאלות, (לשמחתנו אין במשפחה שלנו שום רקע רע מבחינה הגנטית) הומלץ לעשות מי שפיר, שכבר עשיתי לפני כמה ימים, אקו לב לעובר, והמלצות על מה להתמקד בסקירה מכוונת בעוד שבועיים.
בנתיים זה הכל. אחרי תשובות של מי שפיר, יהיה אפשר לדבר על בדיקות גנטיות לעומק.

ירוקה82

New member
הגיוני...

מקווה שכל התוצאות יחזרו תקינות ושיהיה לך המשך הריון קליל ורגוע!

linsho

New member
חזרתי! עם שאלות... כמובן :)

אני אתחיל מזה שזה הריון שני שלי ושאנחנו לא חיים בארץ והכל פה מאד שונה.

אני בשבוע 16 - עדיין לא יודעת אם בן או בת (אבל מרגישה שזו בת!)

הייתי היום אצל הרופא ובבדיקת משקל קלטתי שלא עליתי במשקל כבר שלושה חודשים ושבעצם בחודש הראשון העליתי מיד 4.5 קילו(כשהיינו בביקור בארץ) ומאז המשקל שלי יציב (אפילו 100 גרם פחות מהחודש שעבר...)
ולעומת זאת יש לי בטן משבוע 6 :) כאילו הגוף אמר "אהההה.... אני יודע מה קורה עכשיו! היא בהריון! יש לגלגל את הרחם קדימה!"
בהריון הקודם עליתי קילו בחודש באופן קבוע מתחילת ההריון ועד סופו... וכל הקילוגרמים האלו נשארו - גם 3 שנים אחרי...

למען הסר ספק - אני אוכלת!
זה פשוט נראה לי כל כך מוזר שהגוף משתנה אבל המשקל נשאר אותו הדבר...
הרופאה הקודמת שראיתי אמרה לי שהעליה הראשונית במשקל היא בעצם אגירת נוזלים (אם אגירת נוזלים אומרת שאני לא יכולה להכנס למכנסיים ולחזיות הישנים שלי... אז אני מאמינה לה)

בקיצור - מישהי יכולה להגיד לי שזה נורמלי?

gayalove

New member
יקירתי תשמחי

הגיוני למה לא הגייוני...
את רק בחודש רביעי וגם אם היית מעלה במשקל זה משהו שנע בין 1קג- 4 קג
אישית נראה לי לא מעורר דאגה
ביחוד אם את דואגת לאכול ולא צמה

blabla991

New member
שאלה לבוגרות ו\או מבינות ה-GBS

היום הייתי אצל הרופא שלי וביקשתי בדיקת GBS. הוא ממש לא רצה אבל התעקשתי. בסוף הוא עשה לי רק בנרתיק. קראתי שצריך וחשוב לעשות גם בפי הטבעת ושאפשר באותו סטיק. הרגשתי שהוא עשה את זה "לצאת ידי חובה" למרות שאני יודעת שהרבה רופאים עושים רק בנרתיק. בכ"א "חטאתי" ולקחתי את הסטיק שהוא עשה לי והעברתי גם באיזור השני. יש לציין שבשלב הזה הסטיק קיבל גוון צבע אחר
. אחרי הבדיקה נזכרתי שיש לי פטריה בנרתיק שאני ממש מקווה שלא עשה נזק גם באיזור השני וחוצמזה ראיתי שבטופס שמצורף לתרבית רשום וגינל קולטור, יעני תרבית וגינלית ואז חשבתי לעצמי אופס אולי לא הייתי צריכה לערב איזורים אחרים אם רשום רק וגינלי. למישהי יש מושג אם עשיתי נזק בבדיקה או פיזי לעצמי בגלל הפטריה?

מצטערת אם הרסתי למישהי את ארוחת הערב...

אושמי 5

New member
לי הרופא (לפני יותר משנתיים) נתן לי הביתה 2

משטחים שאני אעשה לעצמי את הבדיקה אחד לנרתיק ואחד לפי הטבעת, אז אני מניחה שצריך נפרד, תשמעי אם יחזרו תשובות לא הגיוניות מצד המעבדה אני מניחה שיודיעו לרופא שלך ואז תבקשי לעשות שוב, או שפשוט תבקשי כבר עכשיו שוב, גם אם הוא יסתכל עליך עקום אל תתרגשי, אז עשית טעות לא קרה כלום, שיהיה ערב טוב, ולא הרסת לי את התאבון

blabla991

New member
יש רק צד אחד

קראתי באינטרנט שלהרבה בנות עשו או אמרו לעשות על אותו צד באותו מקל-קודם מקדימה ואח"כ מאחורה

blabla991

New member
לא..

הגיוני שאת צודקת כי קראתי שיש גם כאלה, אבל לי לא היה מזל כזה

היריון2

New member
אני עשיתי שבוע שעבר

לבד בבית. הרופא לא הציע לעשות לי. פשוט נתן לי את מקל הבדיקה והוראות כתובות: יש להכניס את המקל בקצה לנרתיק (לא עמוק) ולאחר מכן לפי הטבעת ולהכניס חזרה לתוך המיכל שלו. וזה מה שעשיתי. קיבלתי תוצאות שליליות. אני מניחה שעשיתי כמו שצריך.

כדור פיזיו

היי בנות שבוע 38 . פתיחה 1 צוואר 80% מחוק רוצה מאוד לקדם את העיניינים יש מידי פעם צירים אך לא סדירים . אני זוכרת שבלידה הקודמת שגם התעבה נתנו לי כדור פיזיו ואחרי זמן קצר הפתיחה התקדמה מאוד . האם מישהי יודעת איפה אני יכולה להשיג זאת? (חוץ מביה"ח כמובן)

בחנויות ספורט אני חושבת...

וזה מה "גם" התעכבה?
את חושבת שאת עכשיו במהלך לידה שמתעכבת? לא הבנתי

פתיחה 1 יכולה להיות עכשיו גם כמה שבועות...

loveguitar

New member
כאבי רגליים מטורפים

שבוע 34, התחילו הצקות ועכשיו גם כאבים מטורפים בכפות הרגליים.
זה משגע אותי. יש מה לעשות מלבד ההמלצות הרגילות? (להרים רגליים, שטיפה עם מים קרים, סיבובים של כף הרגל).

SHoOSHaMa

New member
המלצה לאחות ליווי הריון ולרופא לשקיפות ??

היי בנות..
האם תוכלו להמליץ לי על אחות לליווי הריון בכללית בירושלים?
כמו כן אני צריכה לעשות שקיפות עורפית עוד 4 שבועות לפי מה שהבנתי (אני בשבוע 8+4).
מה טווח השבועות בו מבצעים את השקיפות העורפית והאם יש לכן המלצות על רופאים בירושלים?

המון המון תודה!!

למעלה