עברנו את החצי...
איזה כיף !!!!

Jina yoed 10

New member
עברנו את החצי...
איזה כיף !!!!

היי בנות בוקר טוב לכן !
אני מעדכנת שעברנו את החצי, שבוע 20+5 , הוא זז הרבה
אני מתרגשת כל פעם מחדש זה ממש ממכר
התנועות שלו בבטן .
בעלי עדיין לא מרגיש,
כנראה שעוד מעט.
בימים האחרונים אני חשה סחרחורות, חולשות ועייפות נוראית, מסתבר מבדיקות הדם שההמוגלובין נמוך

התור שלי לרופאה הוא עוד 3 שבועות ללכת כבר כדי לקבל מרשם לברזל ? או לחכות קצת כדיי לראות אם משתפר בעקבות אכילת מזון המכיל ברזל ???

ועוד דבר נכון שאנחנו לקראת חודש 6 כבר עליתי 7 ק"ג אני לא בטוחה האם זה תקין, יש עוד נשים במצבי במשקל ???

אשמח לקצת תשובות כדיי להיות בטוחה .
יום מקסים לכן
ג'ינה

mitmit11

New member
אל תחכי

תרימי טלפון לרופאה ותבקשי שיכינו לך מרשם. את יכולה גם לקחת לבד תוסף ברזל (המרשם רק מוזיל עלויות: פולקס למשל שזה ברזל+פולית עולה 26 ש"ח ועם מרשם 15 ש"ח).
מהרגע שאת לוקחת כדורים לוקח שבועיים שלושה עד שהרמות בדם מסתדרות אז חבל שתגיעי למצבים של עייפות וחולשה בגלל זה.

אני שבוע 31 (חודש שביעי) עליתי עד כה 9 ק"ג ובהריון הקודם בשלב הזה הייתי כבר בעלייה של מעל 12 ק"ג. זה בסדר גמור.

Jina yoed 10

New member
mitmit היקרה תודה על הטיפ

של הברזל, אני כבר אתקשר לרופאה שתכין לי מרשם .

ובקשר למשקל נראה לי שאני כבר צריכה להתחיל לשמור ולהקפיד.

לילך 56

New member
תתחילי מיד עם תוסף ברזל!!

בחצי השני של ההריון הדרישה של העובר לברזל גוברת הרבה יותר, ומצב הברזל שלך רק ילך ויתדלדל יותר, ממש לא כדאי לך להסתמך רק על מאכלים שעשירים בברזל, אלא להתחיל מיד עם כדורי ברזל ולקחת אותם תוך הקפדה על שעתיים בין הכדורים למוצרי חלב, ועדיף יחד עם פרי שעשיר בויטמין C - זה משפר מאד את הספיגה.
אפשר גם לקנות ברזל נוזלי טבעי שנחשב לנספג הכי טוב, ולא עושה תופעות לואי.

כמה היה ההמוגלובין שלך וכמה הפריטין? בדקת גם B12? גם חוסר B12 גורם לחולשה כמו שאת מתארת.

לוקח בסביבות שבועיים שלוקחים ברזל בשביל להתחיל להרגיש שיפור בהרגשה, איך תחכי עוד 3 שבועות עד שתתחילי לקחת??

מרשם לברזל את יכולה לקחת גם מרופא משפחה, או לבקש שיכינו לך מרשם בלי תור.

Jina yoed 10

New member
לילך תודה על ההתיחסות

בבדיקות יצא
MCHC 32.6 נמוך מהנורמה
HB 12.5 בגבול הנורמה אבל נמוך יחסית
אני לא יודעת מזה פרטין בבדיקות

לילך 56

New member
ההמוגלובין שלך בסדר, בכלל לא מסביר את החולשה

ולא בדקו לך B12

פריטין זה מאגרי הברזל בגוף, כדאי גם לבדוק אבל גם כשהפריטין נמוך זה לא גורם לחולשה כל עוד ההמוגלובין בסדר, כי המוגלובין זה הברזל הזמין בגוף.
HB=המוגלובין, 12.5 זה מעולה!! אין שום מצב שהחולשה, העיפות והסחרחורות הם מחוסר ברזל! את ממש לא בחוסר ברזל.

מה שכדאי לך מאד לבדוק זה ויטמין B12 - זה לא חלק מהבדיקה הכללית, הרופא צריך לרשום את זה בטופס בנפרד, ואני לא יודעת למה הרבה רופאים לא רושמים את זה אם את לא מבקשת, בעיני זה פשוט מחדל. B12 נמוך מסביר לגמרי חולשה וכו', ממש ממליצה לך לבדוק
ובנוסף - למדוד לחץ דם אצל האחיות, לח"ד נמוך מסביר חולשה ועיפות.
בנוגע לסחרחורות - אולי את לא שותה מספיק?

לילך 56

New member
חולשה מחוסר ברזל מרגישים בהמוגלובין 8-9

או פחות. אולי גם בהמוגלובין 10 יש נשים שירגישו חולשה, אבל 10-12 אפילו לא גורם לחולשה ו-12.5 זה מצב תקין לכל הדעות.
מה שכן - בכל זאת לקראת השליש השלישי הדרישה לברזל גוברת ואולי כן כדאי לך לקחת קצת תוספי ברזל בכל מקרה, אבל בקטנה, מקסימום תבדקי שוב עוד חודשיים ותראי אם זה ירד ואם יש צורך לקחת.

אבל בכל מה שקשור לחולשה שלך - לא היתי מחכה 3 שבועות לתור, ממש לא. אלא הולכת לאחיות למדוד לחץ דם ומבקשת שהרופא יכין הפניה לבדיקת דם של B12 ובודקת את זה. אולי גם בלוטת התריס - זה משהו שהוא בסדר אצלך בדר"כ?

mitmit11

New member
אני ב-11 כבר הרגשתי חולשה

כי הרמות הרגילות שלי הן מעל 14

|אייקון של סטייק מדמם שאיך לעזאזל אין פה?!|

לילך 56

New member
הרופאה שלי הסבירה לי

מה שכתבתי חולשה מהמגלובין 8-9 זה לפי ההסבר של הרופאה שלי, והאמת שהרגשתי את זה על עצמי.
בהריון הקודם לא ממש הקפדתי על תזונה טובה והמסתעף, וכבר בהמוגלובין 11 הרגשתי סמרטוט
בהריון הזה שומרת על עצמי כמו שצריך מבחינת תזונה, מנוחה, לא "קורעת" את עצמי, למדתי להעזר הרבה יותר, ומרגישה מצוין, עשיתי בדיקות דם של אמצע ההריון והיתי המומה לגלות שההמוגלובין 10!!! לא הרגשתי חולשה בכלל!!! אז זה מאד התחבר לי עם ההסבר של הרופאה.

כמובן שאני מטפלת בחוסר ברזל למרות שאני מרגישה מצוין, בעיקר כי אני חוששת להגיע ללידה עם ברזל נמוך.

tallyko

New member
סחרחורת וחולשה יכולות להיות תוצאה של לח"ד

נמוך.
במעקב שלי אצל האחות התגלה באופן מאד לא מפתיע שהלח"ד שלי עדיין ברצפה - וזה מסביר יפה עייפות, חולשה וסחרחורות.

אגב, אם זו הסיבה - היא המליצה לשתות בירה מאלט מדי פעם (בירה שחורה מתוקה, ללא אלכוהול, אפשר גם דיאט)

m0rena

New member
ברזל נוזלי

אולי את יודעת איך הטעם של הברזל הנוזלי? הפסקתי לקחת כדורים בגלל בחילות, עכשיו מתלבטת האם אוכל לסבול את הטעם של הברזל הנוזלי...

למעלה