מצג עכוז

18shironi

New member
מצג עכוז

היי בנות מהממות ,
אני בשבוע 17 והתינוקת במצב עכוז .
אין לי מה לדאוג, נכון ?? היא עוד יכולה להתהפך ?
איך אני יכולה לגרום לה להתהפך ?

תודה :)

mitmit11

New member
ממש לא, זה עוד מאוד מוקדם

העובר יתהפך לו עוד מלא פעמים. רק סביב שבוע 36 זה מתחיל להיות יותר מורכב כי אז הוא כבר גדול וקשה לו להתהפך.

האם יש עוד סיכוי להתהפכות אחרי שבוע 38?

לפי טכנאי האולטראסאונד יש לה עדיין קצת מקום להסתובב- היא לא גדולה... הערכת משקל בסביבות 3000-3200. כמות מי שפיר לא מרובה אבל תקינה לגמרי.
אני בדיוק ממתינה לביקור הרופאים באישפוז ומתלבטת מה להחליט...
אם יש סיכוי שיסכימו לשחרר אותי הביתה היום- ולתאם קיסרי לשבוע הבא, האם יש מצב שתתהפך בימים הקרובים?
האם מישהי ניסתה שיטה טבעית כלשהי שעזרה לה?

mitmit11

New member
לא חויתי בעצמי אבל

הבנתי שדיקור או מוקסה מאוד מאוד עוזרים במקרים רבים ולטעמי שווה לנסות כדי להימנע מניתוח. מקסימום - לנתח אפשר גם עוד כמה ימים.
היפוך חיצוני אני לא בטוחה שמנסים בשבוע כזה...

ברמת העקרון - יש סיכוי גם בזמן צירי הלידה ממש

אבל - צריך שיתקיימו התנאים האופטימליים לשם כך - רחם גמיש (סביר יותר בהריונות חוזרים, נדיר יותר כשמדובר בהריון ראשון) ומספיק מי שפיר.

מכירה סיפורים רבים על עוברים שהתהפכו באופן ספונטני ממש בסוף - אחרי שבוע 38.

אגב - הרופאה שלי סיפרה לי על עובר שהתהפך תוך כדי לידה שהיא יילדה ממצג ראש לעכוז...

גם בספר "לידה פעילה" קראתי לאחרונה שיש תינוקות שצירי הלידה עצמם הם אלה שהופכים אותם, הבעיה היא שרובנו במצג עכוז כבר לא נגיע ללידה, אלא נופנה קודם לכן לקיסרי.

תודה

אני מאוד מקווה שזה יהיה המקרה אצלי,
בעיקרון זאת לידה שלישית ואפילו אתמול בלילה העוברית זזה בנמרצות תנועות ממש נרחבות ופעילות, כך שאולי באמת עדיין יש לה יכולת ומקום להתהפך.
האם יש מישהי שמכירה , באזור תל אביב-ר״ג-גבעתיים. מטפל שמתמצא בהיפוכים בעזרת רפלקסולוגיה/דיקור?
ככה שיהיה לי למקרה הצורך.

בטח

אך לא תמיד לחיובי
הבנדיט שלי היה סביבון
משבוע 36 ואילך אולטראסאונדים בלי סוף
ראש - עכוז - ראש - עכוז וכו
סוף שבוע 38 היה ראש
הראפא אמר אין צורך לקבוע ניתוח זהו הוא מקובע
והבנדיטוש צחק עלינו
הגעתי ללידה פתיחה 10 מגלים רגליים...

טוב אצלך עדיין מוקדם
בדכ לא מציינים אפילו מצג בשבוע הזה

אדושם, נראה לי שבכניסה לחדר לידה אני אצרח

"אולטרסאונד" ולא "אפידורל"

גם אצלנו משבוע 33 ראש-עכוז-ראש-עכוז-ראש (במרווחים של שעה לפעמים) ובשבוע 36 הרופא אמר שהוא לא יתהפך שוב ואין מה לדאוג.
אמנם אני סומכת עליו עם חיי,
אבל ליתר ביטחון קבעתי תור לשבוע 40 (אם לא אלד קודם) כדי לוודא...

חח כן

טוב אם זה לא לידה ראשונה יש מצב להסתדר בלי אפידורל
עם הבנדיט הזה הייתי תוך 20 דקות מהרגע שהגעתי לבית חולים עם פתיחה 10. היתה לי ירידת מים בבית בלי צירים(או שלא הרגשתי אותם) והם פשוט התחילו ותקפו בזמן הקצר הזה ושרדתי אותם די יפה (העברתי אותם לחמותי דרך היד שלה כנראה...)
אחרי לידה ראשונה עם אפידורל שעזר לי לחיות אבל גרם לי לבעיות ולעיכוב הלידה אני חושבת שאנסה להפטר ממנו ככל האפשר

רגע, אז איך הוא נולד בסוף?? עכוז וגינלי?

או שהבהילו אותך לקיסרי חירום?

הרופאה החמודה בביה"ח (שראתה את כבודו בעכוז שעה אחרי שנצפה בראש) אמרה לי לבוא ביה"ח מייד איך שמתחילים סימני לידה, ולא לחכות.

תשובה לשניכן

למרות שהרגל כבר היתה בחוץ
צעקו עליי לא ללחוץ והבהילו אותי לניתוח קיסרי
כל פעם שהצלקת מגרדת לי אני נזכרת באיך שאולי יכלתי ללדת רגיל ולמנוע את הסבל הזה...

אני באמת תוהה בנושא הזה...

מאז שאושפזתי ביום ראשון אני רק מפשפשת באינטרנט בנושא מצגי העכוז וכל מה שקשור בכך. עפי״י המידע שקראתי - לידות ואגינאליות במצג עכוז אכן קשות ומסוכנות יותר, אך אפשריות. כמו כן קראתי גם שבחו״ל הן נפוצות יותר ורופא/מיילדת מנוסים אכן מצליחים ליילד מצגי עכוז בשלום.
אם כך- מדוע באמת במקרים כמו שלך כשהרגל כבר בחוץ- אין מישהו שפשוט מיומן בנושא בבית החולים ויכול לילד ואגינאלי כאשר הלידה כבר החלה?

אני מבינה שרופא הוא לא אלוהים וחושש לקחת סיכונים מיותרים על ״גבו״ אבל לדעתי לפעמים הם קצת מגזימים ומעדיפים ללכת על הצד הבטוח בשבילם ולא בהכרח על מה שעדיף עבור היולדת והתינוק.

לילך 56

New member
כשרק רגל אחת בחוץ, זה לא מצג עכוז, זה

מצג רגליים, ואם התינוק החליט לעשות שפגט, איך הרגל השניה שלו תדע להגיע גם היא אל הפתח? ממה שידוע לי זה מצג מסוכן לתינוק שאי אפשר ללדת אותו וגינלית בלי לעשות נזק לתינוק, אלא אם כן לפני שמישהו הספיק לקלוט מה קורה את כבר רואה את שתי הרגליים מבצבצות החוצה

מה שאני יודעת על מצגי עכוז שמיילדים וגינלית, זה מה שנקרא מצג עכוז שלם, זאת אומרת שהישבן של הבייבי יושב על הפתח והרגליים שלו מקופלות כלפי הבטן שלו פחות או יותר.

לילך 56

New member
אגב, איפה את מאושפזת?

יש בתי חולים שיש בהם יותר פתיחות ליילד עכוז וגינלי, ויש בתי חולים שיש אצלם רופאים עם נסיון בזה.

לילך 56

New member
לא יודעת לגבי ליס, שמעתי על

לניאדו, שזה אפשרי.
ביקור חולים אני יודעת שיש שם רופא מומחה שמקבל לידות עכוז
ושמעתי שגם שערי צדק (לא יודעת אם זה מידע מבוסס).

ויש גם רופאים שיקחו כזאת לידה בפרטי ויבואו לבי"ח שתזמיני אותם.

באמת רציתי לשאול ....

האם לפני הקיסרי נהוג לעשות אולטראסאונד?
בסוף משחררים אותי היום וקובעים לי תור לקיסרי בשבוע הבא, עד אז אני מתכוונת לנסות כל שיטה אפשרית להפוך אותה כדי להימנע מהקיסרי.
אבל איך אדע אם היא באמת התהפכה?

לילך 56

New member
לא יודעת מה מקובל, אבל תבקשי/תדרשי

ותעמדי על כך שיבדקו שוב לפני הניתוח!!!

לא מזמן קראתי סיפור לידה, אני כבר לא זוכרת איפה, על מישהי שהגיעה לניתוח בגלל מצג עכוז והאחות שקיבלה אותה אמרה לה שנראה לה שהוא התהפך, היא ביקשה מהרופא לבדוק קודם והוא צעק עליה שתסתום ולא תפריע לו לעשות את העבודה שלו.
התחילו בניתוח ואז המנתח הראשי צועק - מי שלח אותה לניתוח????? התינוק במצג ראש!!!!!

זהו, זה הסיפור הנוראי, וכמובן שצריך ואפשר להאשים את הרופא, ואני היתי מציעה לה ללכת לעו"ד טוב שמומחה בתביעות רשלנות רפואית ולתבוע את הרופא/בי"ח במליונים, אבל זה לא יחזיר אחורה את הגלגל, ניתוח מיותר
א-ב-ל אני למדתי מזה גם לאן יכול להגיע בנאדם שלא יודע/מסוגל לעמוד על שלו,

את תתני שינתחו אותך בלי שאת יודעת בודאות דקה לפני הניתוח שהתינוק/ת אכן במצג עכוז???????

למעלה