שרשורפואי לשלישי-רביעי

ourets

New member
בקע טבורי וכאבים באיזור הפופיק

שלום,
יש לי בקע טבורי שהתחיל עוד בהריון הקודם לפני כמה שנים. בעבר אמרו לי שזה לא מסוכן ושאין שום בעיה להכנס להריון ולעשות את הניתוח לתיקון אחרי שאסיים עם ההריונות כי אחרת בכל הריון זה כנראה יחזור לי.
אני כרגע בשבוע 31 ומזה שבוע יש לי כאבים מתגברים באיזור הפופיק (שבולט החוצה ממש חזק). הכאבים חזקים יותר כשאני הולכת ופחות מרגישה אותם כשאני יושבת/שוכבת.
הייתי שבוע שעבר אצל הרופא שלי שהוא די פדנט ואני סומכת עליו שלא ראה בעיה עם זה, השאלה אם כדאי לי לגשת עם זה למיון לבדיקות? זה משהו שיכול להיות מסוכן?

אשמח לתשובות!!
תודה

לא קריטי

בהריון לא עושים עם זה כלום אלא אם כן זה ממש ממש חמור ויש כליאת איברים- במקרה כזה הכאב אצלך יהיה בלתי נסבל בכל מקרה.
וגם אז ינסו לא לנתח ולא לעשות כלום עד אחרי הלידה.
בקיצור אין הרבה מה לעשות, ואם כבר ללכת למישהו זה לכירורג שייתן לך הפנייה ל-US רקמות ולא לרופא נשים שהם לא ממש מתעסקים עם זה (מניסיון)

ourets

New member
תודה!

השאלה היא מה לעשות בינתיים, אני די לא יכולה לתפקד, הולכת בקושי 10-15 צעדים עד שחייבת לעצור כי כואב לי :(

לצערי אין הרבה מה לעשות גם אם יאבחנו

שיש לי בקע לא יהיה מה לעשות עם זה.
לא מנתחים בהריון, וגם לא לפני תום ההריונות כולם אלא אם זה מצב חירום.
בכל זאת תתייעצי עם כירורג.

ניתן לטפל בזה ע"י דיקור סיני במהלך ההריון

ו/או אחריו.
מקל על כאבים ומטפל בשורש הבעיה.

תוצאות בדיקה אינטרגלית בזר

בוקר טוב
הגיעו התוצאות של הבדיקה האינטגרלית בזר (סקר+ עוד כל מיני...)
יצא סיכוי של 1:7200 ואני לא מספיק מרוצה. כל החברות שלי שעשו שם קיבלו תוצאות יפות בהרבה יותר :(
אני יודעת שזאת תוצאה תקינה ואפילו יפה, אבל אני בלחץ ולא נראה לי שאצליח לעבור את ההריון עד סופו בסטרס הזה.
החלטתי לעשות מי שפיר
אחלו לי בהצלחה!!

mitmit11

New member
זו סטטיסטיקה מאוד יפה

הייתי שוקלת שוב או לפחותמתייעצת עם רופא נוסף לפני שהייתי עושה מי שפיר... שלי יצא מעט נמוך יותר ולא שקלתי אפילו לעשות (כמובן שזה שיקול אישי שלך)

הרופא שלי מאד בעד

אבל הוא בגישת פרו מי שפיר עוד מלפני שעשיתי את הבדיקה בזר.
הוא לא חסיד של סטיטיסטיקה...
אני חושבת שאנירוצה לעשות יותר בשביל השקט הנפשי. להעביר עוד 4.5 חודשים בפחדים מסוג "מה אם..."... זה גדול עלי.
נראה לי שפעם, לפני עידן הבדיקות והאפשריות, היה יותר קל נפשית להיות בהריון

mitmit11

New member
זה בטוח...

באמת ממליצה חוו"ד שניה. זו בדיקה עם סיכון וחבל לעשות אותה ללא אינדיקציה.
שוב - שיקול אישי לחלוטין. שיהיה בהצלחה בכל מה שתבחרי לעשות

MiMamiMexicana

New member
קצת
כאב ברום הבטן, מתחת לצלעות אבל רק

בצד שמאל.
אני סובלת חודשים רבים מכאב צורב מתחת לצלעות בצידי מפתח הלב גם בימין וגם שמאל זה היה רק בזמן שכיבה, לפני חודש פלוס הכאב הוא רק בצד שמאל והיה רק בשכבה על צד שמאל, עכשיו הוא כל הזמן ורק מתחזק מאוד, מאוד, כשאני מתכופפת קדימה זה בכלל זוועה וזה הפך לכאב מאוד מאוד חזק בלי קשר לישיבה, הליכה, שכיבה או עמידה, יש מה לבדוק את זה? איך אפשר לדעת ממה זה נובע? אני יכולה להניח שמלחץ של הבטן אם כי היא נמוכה בערך ברצפה אבל יש קצת ריבוי מי שפיר (פעם אחרונה היה 25 ספק 26) זה משהו שאמור להדאיג? אני יודעת שכאב בצד ימין יכול להעיד על רעלת, אגב, כל המדדים תקינים, לחץ דם, אין בצקות, חלבון בשתן יצא לי כבר כמה פעמים עיקבות ואתמול כאב לי קצת הראש אבל לא משהו מדאיג או רציני

עדלילה

New member
אם היית בשבוע מוקדם יותר, הייתי אומרת לך

שיכול להיות שהתינוק יושב לך גבוה ודוחף לך איברים לכיוון הצלעות...
אבל את בשבוע מתקדם.. לכי להיבדק - ולו בשביל השקט הנפשי

גם אצלי זה קורה באופן תכוף

אני בשבוע 36, אולטרסאונד פשוט מגלה שהרגל שלו תקועה שם הרבה פעמים וזה מה שסביר להניח קורה. דווקא בשבועות מתקדמים אין להם מקום והם אוהבים לעשות זאת.
התסריט הרע שיכול להיות זה רעלת וכדומה, אבל אם את במעקב טיפת חלב אין הרבה מה לדאוג. גם לי יש עקבות חלבון שבגללן שמו אותי במעקב תכוף אבל הכל בסדר. במו עיני ראיתי את הרגל הקטנה בUS שהולכת לחטוף כזזזזה ביס כשהוא יצא.
בהצלחה ותרגישי טוב, נסי להימתח עם הידיים למעלה כשזה בלתי נסבל אולי לפנות לו מקום.

nura25

New member
מחפשת רופא טוב מברכז לבריאות האשה - כללית ב"ש

לצערי הרופא שלי שאני מאד מרוצה ממנו עד כה - ד"ר טל לצר
עוזב בסוף יוני את הארץ לכשנתיים..
עברתי כמה רופאים זוועתיים במרכז בריאות האשה של הכללית בבאר שבע עד שהגעתי אליו,
וזה מאד מבאס, אבל אצטרך למצור אופא אחר , לאחר הלידה..

אז באר שבעיות - יש המלצות???

nura25

New member
כמה טעויות בהודעה אחת ...חח:

*מברכז = במרכז
*אופא = רופא

המלצות

אני אצל ד"ר הדר המדהים אבלהתורים אליו ארוכים מאוד..
ועוד מטמלץ ד"ר שולמן, הרבה יותר זמין.. ותותח באולטרסאונד!

ד"ר שולמן מומלץ בחום אני אצלו במעקב

קפדן, קשוב, מתייחס בכבוד לכל תלונה שלי לגבי כאב כזה או אחר ובעיקר נותן לי הרגשה שהוא איתי, לא מבטל את דבריי
מאוד מקצועי וזמין מבחינת תורים.
ממליצה בחום.

hilaoh

New member
מאוד פשוט-

אמנון הדר!
למעקב של פעם בשנה לביקורת תמיד אפשר לקבוע תור,
וגם תמיד יש תור פנוי לאחת לחודש וחצי מעקב הריון-
אף פעם לא היתה לי בעיה.
אציין שלא הייתי אצלו בתדירות גבוהה מזו או במקרים דחופים
כי לא היה צורך פשוט- אבל ראיתי שגם יש מענה לכאלו שנכנסות בין תור לתור

מ צ ד ה