שרשורפואי לשלישי-רביעי

כואב לי

התחלתי בשעה טובה היום שבוע 36 (אמאלה' זה מתקרב בצעדי ענק)...

יש לי כבר שבוע כאבים מצד ימין, מתחת לחזה- זה ממש כואב לי, במיוחד שאני נושמת, או הולכת לישון. וכבר כמה לילות מתעוררת מכאבים חזקים באמצע הלילה... תובנות למישהי?

ממליצה לך לגשת לרופא

תמיד עדיף לבדוק, ובעיקר בהריון.
האם יש עוד דברים חריגים שאת חשה? אולי כאבי ראש תכופים?
זה יכול להיות גם סתם קצת בעיות עיכול כי התינוק לוחץ לך על משהו במערכת העיכול- אבל עדיף לבדוק

mitmit11

New member
יכול להיות שאיזה רגל תקועה לך בצלעות...

אבל הכי טוב לגשת לרופא ולבדוק

לילך 56

New member
יש הרבה אפשרויות, וכדאי לבדוק ליתר בטחון

יכול להיות שריר תפוס, יכול להיות לחץ על הסרעפת, יכול להיות כמו שאמרו לך - רגל תקועה בצלעות, יכול להיות לא יודעת מה..
ולמה כדאי לבדוק ליתר בטחון? כדי לשלול חשש להיפרדות שליה, (את מתארת כאבים חזקים שמעירים אותך בלילה)

tammary

New member
מיקום הכאב יכול להיות גם קשור לכבד

רום הבטן צד ימין - לכן לוודא שתקבלי גם בדיקת דם לתפקודי כבד.
בהצלחה.

נסי לשכב על הגב ושמישהו ימשוך את ידייך

כלפיי מעלה (בשכיבה- משמע מאחורי הראש) לכמה דקות.
אם יש שיפור דרמטי המצב שלך אינו מסוכן וניתן להמשיך בטיפול הזה כמה דקות ביום.
ניתן גם לעשות שיאצו להקלה.

tammary

New member
סליחה על התיאור אבל זקוקה לעצה

התנפחו לי שפתי הפות. בעיקר צד אחד. אני שבוע 38+4 ומרגישה שהעוברית יורדת עוד ועוד ולוחצת לי על רצפת האגן. הלילה התנפח לי שם.
זה לא כואב כלל. יש לי בדיקה ביום חמישי בכל מקרה, השאלה האם יש מה להלחץ?

ד ו ב ש

New member
תשובה לא מקצועית בכלל

אבל מנסיון שלי בהריון הראשון זה נראה לי נורמלי כל עוד זה לא כואב
אבל סכל זאת כדאי ללכת לבדיקה כמובן

Nikita 121

New member
העמסת סוכר 50

עשיתי אתמול בבוקר, שאלתי את הלבורנטית אם מותר לשתות אחרי העמסה (ועד לבדיקת דם..) היא אמרה לי שממש מעט - משהו כמו רבע כוס מים.. ולא שתיתי מעבר לכך..
היתה הריונית נוספת איתי באותו הזמן וראיתית שהיא שוהת כל הזמן מים.. תהיתי למה היא שותה אם זה לא מערער את הבדיקה..
והיום כשקיבלתי את התוצאות התבאסתי לחלוטין - התוצאה שלי היא 155.6 , 15 מעל הגבול העליון :(((
האם צדקתי בכל שלא שתיתי בגלל אחרי העמסה?
בדיעבד גם אני חושבת שהייתי צריכה למתן את ארוחת הבוקר שלי באותו היום (יום קודם אפיתי שטרודל וכמובן חגגתי עליו עם הקפה בבוקר..) מה שבטח השפיע על הרמת סוכר...

אני ממש מבואסת שאני צריכה לעשות את ה100 !
יש בנות שעשו את המאה והיו להן תוצאות טובות ששלו סכרת הריון?

תודה!

tammary

New member
את יכולה לבקש לעשות שוב 50 הפעם בצום.

כשאומרים שלא חייבים להיות בצום אז מתכוונים לזה שמותר לשתות קפה עם כפית סוכר ולאכול כחצי פרוסת לחם. לא מתכוונים לעוגה.
הבדיקה של ה-50 גרם לא תושפע מצום אבל כן מאד תושפע מארוחת בוקר.
בכלל זו בדיקה בעייתית - הרבה חיובי שגוי, הרבה שלילי שגוי, עדיף אולי כן לעשות את ה-100 גרם אם יש לך כוח לזה.
זה כנראה לא קשור לכמות השתיה ששתית אחרי ההעמסה. באמת לא אמורים לשתות עד לבדיקה הראשונה.

בתור אחת שתמיד נכשלת בבדיקת 50 גרם ויוצאת גבולית ב-100 גרם, ממליצה כן לבוא בצום כדי לצמצם השפעות. בצום מותר לך לשתות כמה מים שאת רוצה לפני ההעמסה, אז אל תבואי מיובשת.
חשוב בשתי הבדיקות להביא אוכל איתך למרפאה ולאכול מייד אחרי בדיקת הדם האחרונה עוד במרפאה כדי למנוע נפילת סוכר - זו תחושה ממש ממש ממש לא נעימה וזה בא פתאום.

בהצלחה.

Ferbers

New member
אני עשיתי 100 אחרי 50 גבוה

ידעתי שאין לי סכרת הריון, הסוכר שלי בדם ובשתן תמיד תקין, ולא היו לי תסמינים אחרים של סכרת הריון, ואכן ה- 100 יצא מושלם.. הבדיקה של ה- 50 היא בדיקת סקר ולא משקפת את המצב האמיתי, בגלל זה שולחים ל- 100..

מנסה לעודד...

גם אני אכלתי ארוחת בוקר מתוקה באותו היום וקיבלתי 138 בבדיקה.
ששאלתי את הרופא אם זה גבולי הוא אמר שלא ורק עם מקבלים מעל 140 צריכים לעשות את ההעמסה של ה100 וגם אז רק 15% ממי שעושה את ההעמסה של ה100 באמת מגלים אצלה סכרת הריון.

mitmit11

New member
לי אמרו במעבדה שמותר לשתות כוס אחת

בכל מקרה את יכולה תמיד לחזור על ה-50 ורק אם לא יהיה תקין לעשות את ה-100.
בהצלחה!

סנורקה9

New member
כן לי

יצא גרוע ב 50 וגבולי ב100 וב"ה לא אובחנתי.

מציעה לך למתן את אכילת המתוקים ולשים לב לתזונה.

בהצלחה!!!

ronacu

New member
קצת מתבאסת!!!

בדיקות סקר ראשון, סיכוי לתסמונת דאון לפי גיל 1:210 (לא משהו)
שיכלול שקיפות ובדיקת דם 1:450 (שליש ראשון). גם לא משהו...
בהיריון הקודם החלבון העוברי (כולל סקר שליש שני היה 1:290 ועשיתי מי שפיר). אני גם הפעם כבר קבעתי מי
שפיר עוד לפני הבדיקות אבל זה מבאס....
אני יודעת שזה יכול עוד להשתפר, וזה סטטיסטי, אבל זה מבאס....
זהו. אמרתי את זה

למעלה