בריאות לתחילת השבוע

liron1771

New member
יכול להיות שכתם חום זה חלק ממנו?

היום בניגוב היה לי כתם חום קטנטן, יכול להיות שקשור לפקק?

Ms Snoopy

New member
שקיפות עורפית וסקירה מוקדמת

אני מראשון לציון. הריון ראשון.
הרופא שלי המליץ על דר טובבין ופרופסור מיימון לשתי הבדיקות.
מי מכירה? ממליצה?

כמו כן, האם למרב ידיעתכן, הבדיקות שמבוצעות במסגרת מכבי פחות מקיפות או יסודיות?
מצד אחד אני לא רוצה להשתולל ולשלם על כל הבדיקות באופן פרטי כי זה מאוד מאוד יקר, ומצד שני, אם אכן הבדיקות של מכבי שטחיות, אבחר באופציה הפרטית.

אשמח לקרוא מניסיונכן

mitmit11

New member
הייתי אצל טובבין לסקירה מוקדמת

הוא מקסים, יסודי, מקצועי, מסביר, נעים. לקח כחצי שעה קיבלנו סטוק של תמונות וDVD (שמעולם לא צפינו בו...). אגב, הבדיקה וגינלית...

אני עשיתי את כל הבדיקות דרך מכבי, סקירה מאוחרת אפילו עשיתי במרכז המכונים (גם חצי שעה בערך). לטעמי אם אין אינדיקציה לבעיה כלשהי אין טעם ללכת למומחה באופן פרטי. מה גם שרופאי ההסדר של מכבי בהחלט מעולים (לפחות באזורי).

Ms Snoopy

New member
זה בדיוק מה שהרופא שלי אמר

שכל עוד אין צורך ואין כסף מיותר רופאי מכבי הם מהנבחרים ולא פחות טובים מהרופאים הפרטיים.

אם מדובר על

ד"ר יוסי טובבין ופרופ' רוני מימון אז אני מכירה את שניהם, רק מהפן המקצועי (עובדים באותו מקום).

בכ"א שניהם אנשים מאד מקצועיים, ונחמדים (שוב, לא יודעים איך הם בתור רופאים אלא בתור קולגות לעבודה)

kkarinn

New member
ממליצה על טובבין

בהריון הקודם עשיתי אצלו שקיפות + סקירה, בהריון הזה רק סקירה ראשונה כי בזמן השקיפות הוא היה בחו"ל.
זה לא כמו סקירה מורחבת שעושים אצל רופא פרטי ואז הוא בודק יותר דברים, אבל הסקירה מקיפה והוא מאוד יסודי. הפעם בשקיפות העוהר לא הפסיק להשתולל, וכשהיה צריך לבדוק זרימת דם הוא כל הזמן ברח לו, הוא התחיל מהתחלה כל פעם עד שהצליח לראות מה שרצה.

gayalove

New member
פרנטאל משהי יודעת כמה חומצה פולית יש בזה?

האם מספיק לטול כדור כזה שמכיל ויטמינים לתקופת ההריון הראשונה
או שצריך לקחת מעבר לזה בנפרד חומצה פולית?
תודה

margokap

New member
אוקיי, צריכה עצה..

היום התל"מ שלי, ובינתיים אין כל כך סימנים שמבשרים שזה הולך להגיע. לפני שלושה ימים - ואני מצטערת מראש על הגועל - הייתה לי הפרשה צמיגית עבה כזאת וחשבנו שזה בטח הפקק הרירי. הוא המשיך לצאת קצת גם יום אחרי. היום בבוקר ראיתי עוד פעם הפרשה כזאת אבל הרבה יותר גדולה ועם קצת אדום בפנים, חשבתי אולי זה ההמשך של הפקק הרירי (הוא יכול לצאת כל כך הרבה זמן? וגם הוא כזה גדול??) ואז פתאום שמתי לב שכבר יומיים או שלושה שאני מרגישה פתאום כאילו משהו זורם לי ויורד לתחתונים, אבל כל פעם זה טיפה, והתחתונים קצת רטובים אחרי זה. כל הזמן הייתי בטוחה שזה בטח הפרשות, אבל זה שקוף ואין לזה ריח כמו שבדרך כלל יש ריח להפרשות (סליחה על התאורים שוב). יש איזה סיכוי שזה מי שפיר? הרי אם מי שפיר יורדים אז הם נוזלים ונוזלים ולא בהפסקות, קצת כל פעם, לא? יש לי היום תור לרופא הנשים שלי אחרי הצהריים, אבל רציתי להתייעץ... אם למישהי יש תשובה בשבילי..

mitmit11

New member
נשמע כמו הפקק הרירי

ובהחלט הוא יכול לצאת ב"תשלומים".
לגבי ירידת מים - יש כאלה שזה בספלאש אחד ענק, יש כאלה שטפטוף לא פוסק, יש כאלה שטפטוף לסירוגין ויש כאלה שבכלל לא יורדים להן המים.

הרופא יתן לך את התשובה הכי מדוייקת אבל נשמע שאת ממש בדרך. שיעבור בקלות!

tammary

New member
חלבון בשתן בסטיק = +2 שבוע 38+3 יש מה לדאוג?

עשתי היום בדיקת חלבון בשתן (עברתי במרפאה ) , לחץ דם תקין. יצא חלבון +2. לפני כשבועיים היה +1 עם בדיקות דם תקינות.
יש לי תור לעוד בדיקות דם למחר אבל תהיתי אם יש צורך בכלל לדאוג. האם סימן יחיד של חלבון בשתן הוא מסוכן?

תאנוש

New member
גם אני באותו מצב

הרופאה שלי אמרה שצריך לבדוק שזה לא רעלת הריון ונתנו לי 2 גריקנים למלא בהם שתן לבדיקה.

קרם נגד סימני מתיחה של מאמי קר

למי שמשתמשת - מצאתי את הקרם 200 מ"ל ב-74.90 (אני קניתי אותו לפני כן ב-99 ש"ח וראיתי שכך זה עולה בכל מקום)
בבית מרקחת "שור טבצ'ניק", קינג ג'ורג' 54 ת"א
לידיעתכן :)

קרמים בהריון?

אני קצת חלודה מהפעם הקודמת (6 שנים..)וזוכרת במעומעם שרק קרמים מורשים אפשר למרוח אבל אולי אני מבלבלת עם הקרם הספציפי לסימני מתיחה בבטן?
קרמים כמו קרם שיזוף, סתם קרם ליובש ברגליים, וכו וכו- מותר?
תודה מראש!

מכשיר לתקע נגד יתושים, מותר?

התחילה עונת היתושים ואני סופר רגישה.
האם מותר לי להשתמש במכשירים האלקטרוניים האלה ששמים בתקע (אם אמפולה או נוזל..)
תודה

מבלגרת

New member
לא יודעת ספציפית להריון

אבל בגדול הם לא מומלצים בלי קשר להריון.
אני התחלתי לשים ענף שניים של לבנדר (אפשר גם לקנות שמן לבנדר ולטפטף כמה טיפות) ליד המיטה.
כמובן שאם כבר- שווה לקנות מכשיר קוטל יתושים. לי יש כבר כמה שנים של גולד ליין והוא ממש מעולה.
אם לא נוח לך עם האור אפשר לשים שעה לפני השינה בחדר ואח"כ להוציא.
עוד אלטרנטיבות? קיימים היום בשוק קרמים ומשחות טבעיים נגד יתושים. אני ניסיתי וזה עזר לי מאוד כאשר ישבתי בחוץ.

florence ivy

New member
אומגה 3 9 חודשים של אלספה או אומגה D3

9 חודשים של סופהרב (החברה שמייצאת את פריג'נטלי). מה עדיף

מה אתן לוקחות?

אני גם לוקחת פריג'נטלי של סופהרב, שיש שם 250 יחב"ל ויטמין D, וב3D 9 חודשים יש עוד 400 יחב"ל... זה לא יותר מדי?

אז...... אומגה 3 9 חודשים (אלספה) או אומגה D3 9 חודשים (סופהרב)

תודה לעונות :)))))))

אני שותה סופרהרב והם בנוסף לכך תמיד שולחים

לי הנחה של 10 % לקנייה בפארם ועוד דוגמיות בכול אחת 3 טבליות

נישלח לי באמצע ..ממשיכה כאן :

הרופאים המליצו לי על סופהרב, והבנתי שעכשיו רוב רופאי ורופאות הנשים ממליצים על סופהרב - עברתי שלושה רופאים תוך חודש וחצי וכול אחד מהם המליץ לי על סופהרב.

למעלה