מכה בבטן

PRIHADAR

New member
מכה בבטן

היי לכולן....
מתי כדאי ללכת להיבדק אם "חטפתי" מכה בבטן?.....
אני בהריון ראשון, שבוע 19 ועובדת כמאמנת ספורט (לילדים ונוער). באימון היום הילדים שיחקו עם כדור מספוג. באחת הזריקות של אחת הילדות - הכדור פגע לי בבטן, בעוצמה בינונית. לא כאב, בכ"ז כדור מספוג, אבל לא נעים.. מאז אני עוד מרגישה את הפגיעה, למרות שקשה לדעת, אולי זה גזים או נפיחות, שיש לי לרוב בימים האחרונים... גם לפני המכה הרגשתי נפיחות ואי נוחות בבטן.. אם כי זה היה אמור לעבור כבר, ועדיין לא עבר. אולי סתם מלחץ?... -מה עושים? -האם יש טעם לרוץ לבדוק? -מה הסיכויים לפגיעה כלשהיא בכלל? -קולגה שלי מהתחום, שעברה 3 לידות, אמרה לי באופן כללי, שהריון תקין - קשה מאוד לפגוע בו .....
מה דעתכן? -יש למישהיא נסיון עם מקרה דומה?....
תודה מראש.. :)

אני אגיד לה מה אני הייתי עושה..

הייתי הולכת לעשות מוניטור, רק בשביל השקט הנפשי שלי, וכדי שלא ירוצו לי בראש מחשבות נוראיות..
עצם זה שאת רושמת פה ומתלבטת, זה כי את לא רגועה.
לכי להבדק ותהיי רגועה יותר...

tammary

New member
בשבוע כזה אני חושבת שזה רק אולטראסאונד

למען השקט הנפשי תלכי למוקד של הקופה שלך לרופא התורן ותתיעצי. בטח יבדקו עם אולטראסאונד שהכל בסדר.
בתוך אמא לפעוטה אנרגטית חטפתי המון מכות וקפיצות ("דיו") על הבטן במשך ההריון - לא קורה כלום, אבל גם לא כדאי להפסיק לנסות לשמור.

PRIHADAR

New member
טוב, אז

הכל בסדר.... !!!!
-איזו הקלה!!!!!!!!!!!
"מיגוגמיג", מה זה RH, ומה זה אנטי די????? -אפשר בעברית...?

לילך 56

New member
RH- = סוג דם מינוס

כל סוג דם יכול להיות מינוס או פלוס.

אם סוג הדם של האם מינוס ושל התינוק פלוס, יכולים להווצר אצל האם נוגדנים שיגרמו לגוף האם לדחות את העובר, עד כמה שידוע לי זה רלוונטי להריונות חוזרים ולא להריון הראשון. אלא אם כן יש דימום בהריון שאז יכולים כבר להווצר נוגדנים ולסכן גם את ההריון הנוכחי.

לכן כל אישה שיש לה סוג דם מינוס, אם יש אפילו טיפה דימום צריכה מיד לקבל זריקת אנטי D, שזאת הזריקה שמטפלת במצב הזה ומונעת את הבעיה.

זה היה הסבר שטחי ביותר ולא מקצועי, כן? שפכתי בגדול את מה שאני יודעת בנושא מלמעלה, אולי יענו לך פה בנות מנסיון אישי...
אם את רוצה לדעת יותר תכתבי על זה בגוגל.

migogmig

New member
לי יש סוג דם שלילי והרופא אמר לי

שבמיקרה של חלילה חבלה בבטן אני צריכה לקבל זריקה. (זה היריון ראשון לי)

למעלה