בריאות לתחילת השבוע

אלישבע12

New member
אשמח לשמוע איך היה

אני עומדת לעבור את הבדיקה ביום שלישי.
איפה עשית? ואיך עבר?

מדווחת לאחר אקו לב

קודם כל, עשיתי את הבדיקה בקפלן אצל ד"ר מתיתיהו אברהם שהיה מקצועי ומקסים. מאוד נעים, מסביר וסבלני. הבדיקה עצמה היא אכן בטנית והייתה אף דיי ארוכה (כמעט חצי שעה). אותי הפנו לאקו לב בעקבות ממצא של CPC דו"צ (ציסטות במוח) ללא כל ממצא אחר והיו צריכים לשלול סיכון לטריזומיה 18. אין מומים בלב, הוא מתפקד תקין ולפיכך ככל הנראה נשללת טריזומיה 18 (בנוסף לחלבון עוברי תקין). הוא ציין שיש זרימה מהירה קטנה לתוך עורק הריאה שלא אמורה להיות אך שככל הנראה אין לזה שום משמעות כי הלב מפקד באופן תקין והוא לא רואה שום בעיה כלשהי. הוא ביקש רק לראות את התינוק לאחר הלידה מתוך סקרנות ושוב הדגיש שלזרימה הזו אין משמעות מסוכנת זו או אחרת ללב העובר. סה"כ הבדיקה הייתה בסדר גמור, הוא בודק את הלב, החדרים, הזרימות וכד' מכל מיני זוויות ומקשיב גם מידי פעם לראות שהכל תקין ואין הפרעות קצב. לאורך הבדיקה הוא גם הסביר מה הוא בודק, מה רואים ואיך הוא מבחין אם זה תקין או לא.
זהו, בגדול, זה מהלך הבדיקה ומלבד היותה מעט ארוכה, זה ממש בסדר גמור ועובר בקלות...
שיהיה לך בהצלחה!!! אשמח אם תעדכני גם את איך היא עברה עליך

אלישבע12

New member
וואו, תודה על הפירוט

שמחה לשמוע שהכל בסדר

אני עוברת את הבדיקה מחר באסותא השלום, בגלל סכרת.
אעדכן מחר בערב בעז"ה.

אלישבע12

New member
אני אחרי!

קצת מוזר אבל הבדיקה ארכה בדיוק 3 דקות, אם כי בטופס ראיתי שהיה כתוב על הכל.
העיקר שהכל בסדר!

העיקר שהכל תקין!!!

יכול להיות ששלי הייתה ארוכה בשל הזרימה שהוא ראה ורצה לוודא שאין בעיות נוספות... העיקר שהכל תקין! שיהיה בהצלחה

mirial251

New member
שאלה לאחר לידה

אני שבוע אחרי הלידה, עם חתך חיץ וקרע קטן..
מישהי חוותה לחץ על כל האיזור למטה? אני לא יודעת איך להגדיר את זה, זה מרגיש כאילו משהו לוחץ על כל האיזור. (לא כאב)

mirial251

New member
כן, זה כאילו

שמו משקולת מלמעלה על האיזור או שמושכים אותו למטה...
אחרי כמה זמן זה עבר לך?
ותודה

danny242

New member
הדרך הכי טובה להסביר את ההרגשה

הצלחת לתאר בדיוק מה שלי היה ואף אחד לא הבין מה אני רוצה!!!
לי זה היה לאחר שהתפרים התאחו (שבוע- שבוע וחצי אחרי הלידה) ממש לא יכלתי לעמוד כל הזמן לשבת... זה עבר לי אחרי 3 שבועות-חודש.
מקווה שזה יעבור לך לפני.

JoBoo

New member
אני הרגשתי גם.....

זה הרגיש לי כמו תחושת כבדות, כאילו כל הדם זורם ומתרכז למטה באזור התחתון- וגם לי היה חתך קטן וקרע... זה עובר אחרי כמה זמן... אצלי לקח חודש +-

mirial251

New member
תודה על התשובות

הייתי היום אצל הרופאה שלי והיא אמרה שכל התחושות האלה נורמאליות לחלוטין.
נשאר רק להתאזר בסבלנות ולחכות שיעבור

הפקק הרירי יצא לפני יותר משבועיםם

ובינתיים כלום לא קרה... יכול להיות מצב כזה, מישהי נתקלה בזה פעם?

אני שבוע 38+1... בזמנו לא הייתי בטוחה אבל אז

נבדקתי אצל הרופאה והיא אמרה שאין כבר את הפקק. מה גם שכבר אז הייתי עם פתיחה של 1 והיום אני כבר עם פתיחה של 2.

כן, בודאי שיכול לקרות

הפקק הרירי, הוא אחד מהסימנים שהלידה קרובה, אבל עדיין יכול לקחת בין יומיים לכשבועיים, עד שתהיה הלידה. אין סיבה להלחץ או לרוץ להבדק, אלא רק להתחיל להפנים, להתכונן לקראת הלידה שתהיה בקרוב, שיהיה בטוב ובהצלחה.

כן, העניין הוא שעבר כבר יותר משבועיים

משהו כמו 17 יום כבר!... זה הגיוני?

etyh100

New member
קרה לי מקרה ממש דומה

בשבוע 34 היתה לי הפרשה שהזכירה את הפקק הרירי וזה קרה לי בדיוק כשחיכיתי לתורי לרופאת נשים (לא הרופא הקבוע). כשנכנסתי אליה היא בדקה אותי ואמרה לי שהפקק נפל ושלחה אותי למוניטור אשר לא הראה צירים.
אני נלחצתי כי קראתי בכל מקום שתוך מקסימום שבועיים יש לידה וזה אומר שאולי אפילו אני אלד בתחילת שמיני.
אח"כ יצא לי להיבדק ע"י עוד 2 רופאים שממש גיחכו על מה שהרופאה אמרה לי ואמרו לי שאי אפשר לראות בבדיקה אם הפקק נפל או לא.
סופו של הסיפור - ילדתי בשבוע 40+4...

ט ו ש ה

New member
אז? לידה זה לא מתמטיקה

והפקק הוא רק סימן מקדים, הוא לא מחייב כלום, ובטח שאין מה לשבת עם סטופר ולחכות
.
הכל בסדר, התינוק מרגיש טוב? את מרגישה טוב? מעולה. עוד קצת סבלנות

למעלה