תת פעילות בלוטת התריס / הריון בסיכון ??

meshigene1

New member
תת פעילות בלוטת התריס / הריון בסיכון ??

בוקר טוב!!

ביום שישי הייתי אצל רופאת המעקב שלי (ראינו דופק יפה והבייבית אפילו גדולה לגילה
ולא אין לי מושג אם זו בת אבל אני מצפה לנבואה שמגשימה את עצמה ) והיא שאלה אותי אם כבר הייתי בטיפת חלב...אמרתי שהאחות במרכז האשה אמרה לי שבגלל שאני לוקחת אלטרוקסין לא יקבלו אותי שם ושאני אגיע אליה לליווי, ואז הרופאה אמרה לי, אה נכון, הם לא מקבלים, משרד הבריאות החליט שמי שסובלת מתת פעילות של בלוטת התריס היא בהריון בסיכון!! אז נכון שהיא אמרה את זה די בביטול ונכון שזה מאוד נפוץ וגם לי זה נראה הזוי, אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע אם יש מישהי שמכירה מקרוב את הנושא, יודעת פרטים, האם זה משנה משהו מבחינת מימון בדיקות? (מי שפיר וצ'יפ שגם כך מתוכננים)
תודה!!!

פנדית1

New member
לי יש תת פעילות ולא הגדירו אותי

כהיריון בסיכון, אני נפגשת פעם בחודש עם האנדוקרינולוג שלי ומקבלת אלטרוקסין כדי שהיא תמשיך להיות מאוזנת... זה נורא תלוי כמה מק"ג את לוקחת בשבוע? מה הערכים של הבלוטה שלך?

בסה"כ לפי מה שאני הבנתי צריך להמשיך במעקב צמוד של האנדוקרינולוג אז אני הולכת לאחות מעקב כל חודש, לרופאת מעקב כל חודש ולאנדו כל חודש

meshigene1

New member
אני בככל לא הולכת לאנדו'

הופתעתי לגלות לפני שבועיים - שלושה בבדיקות שה TSH הגיע ל 9 אבל ה T4F היה תקין לחלוטין, לא זוכרת כמה...היה לי ברור שאני צריכה לקבל אלטרוקסין ובאותו יום כבר דאגתי שהרופאה המטפלת תשאיר לי אצל הפקידות מרשם, האמת לא חשבתי לקבוע תור לאנדו'....אני לוקחת כרגע כדור של 50 כל בוקר והיום עשיתי בדיקת דם לראות מה קורה.

בּלו

New member
גם אני לא

אבל זה בגלל שרופא הנשים שלי יודע לאזן אותי. זה תלוי ברופא.

בּלו

New member
לא שמעתי על זה

ואני עם תת תריסיות כבר 12 שנה כולל 3 הריונות.
אישית אני לא עושה מעקב אצל אחיות אלא אצל הרופא שלי, אבל ממש לא מוגדרת הריון בסיכון.
בכל מקרה זה לא שייך בשום צורה לבדיקות השונות ומימונן.

meshigene1

New member
תודה,

מעקב התכוונתי לשקילה וסטיק...לא מעקב הריון חלילה שזה אני באמת עושה מול רופאת המעקב. אני פשוט קצת הופתעתי מהתוצאות וזה תפס אותי לא מוכנה...אני כל כך הרבה שנים מאוזנת וגם בהריון הראשון לא היה לי שום שינוי כך שלא דמיינתי שזה יחזור...ובטח שלא יקריצו לי פתאום הריון בסיכון.

בּלו

New member
הבנתי אותך

אני עושה את זה אצל הרופא שלי - שקילה, ל"ד והפניה לבדיקות דם+שתן פעם בחודש.
אין לי זמן ללכת גם למרפאת אחיות. יש גבול.

meshigene1

New member
היא גם ככה באמת

בודקת לי לחץ דם...להישקל אני מעדיפה שלא, זה רק יגרום לי לאכול יותר....ובדיקות דם בכל מקרה אני צריכה לעשות לפחות פעם בחודש כי אני שלילית ל CMV וטוקסופלסמה....אולי אני אוותר על האחיות?? זה גם ככה ממש תקוע ובשעות לא נוחות...תודה על הרעיון!!

בּלו

New member
גישות שונות

גם אני שלילית ל-CMV וטוקסו', אבל את זה בודקת רק פעם בטריימסטר - לא כל חודש.
פשוט תבקשי גם הפניה לבדיקות שתן ותגמרי עם הכל בבת אחת.

לילך 56

New member
אמנם לא מנסיון אישי אבל

מנסיון של חברה קרובה, וקצת ידע כללי.
כשהבלוטה לא מאוזנת יש סיכון גבוה להפלות, אם הבלוטה מאוזנת ואת מטופלת ועוקבת כמו שצריך, לא צריכה להיות בעיה.

לא רוצה סתם להלחיץ אבל שמעתי שבחודשים האחרונים, עם כל הבעיות שהיו עם האלטרוקסין החדש, שאנשים יצאו מאיזון בלי לדעת, אחת התופעות החמורות שקרו היו הפלות בשלבים אפילו מתקדמים כי נשים לא ידעו שהבלוטה יצאה מאיזון.

אז אל תזניחי ותעשי את כל המעקב הנדרש כדי לוודא שאת בסדר. ואז לא תהיה סיבה לדאגה מיוחדת (חוץ מכל הדאגות הרגילות של ההריון
)

ולמי שלא שמעה על זה - האלטרוקסין החדש שמשווק כבר כמה חודשים, לא הודיעו לציבור שיש הבדל בינו לבין הישן, וההבדל הוא לא בחומר הפעיל אלא במעטפת של הכדור, כך הבנתי, ובכל זאת, להרבה אנשים היה הבדל בספיגה של הכדור החדש, וכך יצאו מאיזון בלי לדעת על כך, לא לכולם, מכירה כאלה שיצאו מאיזון וכאלה שלא.

בּלו

New member
רק לגבי האלטרוקסין

אני בספק אם יש מישהו/מישהי בארץ שמטופל באלטרוקסין ולא שמע על הסיפור הזה - אלטרוקסין החדש משווק כבר למעלה משנה ומאוגוסט בצירוף אזהרה.
מי שסובלת מתת תריסיות באופן קבוע או במהלך ההריון צריכה להיות במעקב חודשי בעניין (בדיקות דם).

lalimotek

New member
אני בכלל שמעתי שהבעיה היא ביתר פעילות

בבלוטה בזמן הריון ולא בתת פעילות...

בּלו

New member
שני המצבים לא בריאים בהריון

תת פעילות לא מאוזנת (באופן משמעותי) עלולה לפגוע בהתפתחות העובר ולגרום להפלות.

שונצו

New member
תת תריסיות ממש לא אומר הריון בסיכון

זה בסה"כ אומר שאת צריכה לבדוק תפקודי הבלוטה לעתים יותר קרובות במהלך ההריון (אצלי זה התגבר מפעם בחצי שנה לפעם בחודש), ולהעלות את מינון האלטרוקסין בהתאם להמלצת הרופא המטפל.

אני שקלתי לידת בית והמיילדת (מוסמכת ועתירת נסיון- אילנה שמש) ידעה על התריסיות וקיבלה אותי ללא בעיה.

לא עשיתי מעולם מי שפיר ולא צ'יפ (מה זה בכלל?) כך שאין לי מושג לגבי הדברים הללו.

שםמים

New member
זה בגלל האלטרוקסין המקולקל - החדש

מאז שעברתי לאלטרוקסין החדש (הייתי לוקחת כמות של 100mg כל יום וכל שלושה ימים לוקחת 200mg) התקלקל לי כל האיזון, המחזורים שלי התקצרו ובכלל לא בייצתי וזה גרם להפלה אחת.
זה ממש משפיע על המחזור וההורמונים הקשורים להריון...
לדעתי זו הסיבה שאמרו לך את זה.

בסופו של דבר העבירו אותי לתרופה האחרת שמחליפה את האלטרוקסין ועכשיו הכל תקין (טפו טפו טפו), אבל במעקב צמוד

אל תלחצי, פשוט לכי להבדק

למעלה