איפה ללדת?

galxia

New member
יאללא מתחילה וממליצה על לידת בית

מעתיקה את השאלות- נראה מה רלוונטי-

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? - מאוד בעד
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אין אופציה לאלחוש
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא רלוונטי
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
יחס לדולות? יחס מצוין
המלצה על מיילדת ספיציפית? ישנן מיילדות בית באזורים שונים בארץ, שניתן לבחור מביניהן, כולן מיילדות מנוסות, וותיקות. אפשר להפגש לשיחת היכרות, ולהמשיך משם. בדרך כלל המיילדת מלווה את היולדת לאורך ההריון, לפחות אחת לחודש, פגישה כדי להכיר לעומק את היולדת ומי שילווה אותה בלידה. כמו גם בכדי להסביר טוב יותר על תהליך הלידה, להבין מה נכון ליולדת, מה האפשרויות, וכיו'.
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? רק את
איך האוכל? את דואגת לאוכל, במקרה שלנו, (לא ילדנו בבית שלנו , אלא בבית אירוח ללידות ) הבאנו איתנו, אבטיח, ועוגות קרות, ומיצים, ואחרי הלידה גם הזמנו אוכל.
איך היחס? מצוין
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?- לא רלוונטי
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - לא רלוונטי
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא רלוונטי, את משוחררת מעצם הבחירה ללדת איפה שאת רוצה.
תובנות נוספות?

תינוקיה- לא רלוונטי. התינוק צמוד אליך כל הזמן, יש ליווי מהמיילדת לפי מה שנדרש בהתחלה.

לכל מי שמוכנה לשקול את האופציה (הבטוחה) של לידת בית, אני ממליצה בחום.

אני חושבת שכן כדאי להוסיף

לגבי הציוד אותו מביאה המיילדת וגם לגבי הציוד הנדרש ללידה שבאחריות היולדת (אם מעוניינים בבריכה, סדיניות וכו')

מה עם הרגשה כללית?

אולי תוסיפי אם היתה חסרה לך עזרה אחרי הלידה כגון תינוקיה וכו'? עד כמה היה חשוב לך השקט בבית?

galxia

New member
מוסיפה

הרגשה כללית?
במהלך הלידה?
לידה כמו לידה, מתחילה בכאבים לאט לאט, וממשיכה בכאבים בלתי פוסקים. ככה לפחות זה היה אצלי.
ההרגשה היתה כמו שמשתמע.. הרגשה של בית. של ללדת בדרך שלך, עם האנשים שאת מכירה וסומכת עליהם.

לגבי עזרה- אני לא כלכך מבינה איזו תועלת יש בתינוקייה שאין בבית.
לי לא היתה חסרה שום עזרה, היה לי קצת קושי בהנקה, והזמנתי יועצת הנקה הביתה. יומיים אחרי הלידה, המיילדת הגיעה שוב לביקור, כך שגם היא היתה לתת עצות, ולעזור במה שצריך.
איזו עזרה התינוקייה נותנת לאמא?

לגבי שקט בבית- למה הכוונה?
אם את מתכוונת לשקט בזמן הלידה, אז כמו שאמרתי אני ילדת בצימר שמיועד ללידה, היה הרבה שקט, שהופר על ידי הצעקות שלי, ושל הצוות התומך (מיילדת ותיקה, ומיילדת מתחילה) הם צעקו, כדי שאני אצעק..ככה שהיתה מקהלת צעקות

אין לי ספק שבבית חולים, היה לי הרבה יותר קשה לצעוק, ולהרגיש חופשייה עם הלידה.
ההיכרות המוקדמת שלי עם הצוות, עם המקום, יצרה קרבה מאוד מיוחדת ואינטימית שמתאימה במיוחד לסיטואציה המופלאה הזאת.

ועוד משהו- מי ששאלה על לידה במים, אני את כל הלידה (ממש עד פתיחה 10..שאז פקעו לי המים) ביליתי בג'קוזי רחב וענק, מה שהקל עליי מאוד בהתמודדות עם הצירים. ואני די בטוחה שגם בפעם הבאה המים יהיו חלק בלתי נפרד מהלידה. (ברגע שהמים פקעו, והם היו מקוניאלים, יצאתי ללדת במיטה).

ט ו ש ה

New member
צימר/מרכז לידה

כרגע, הנושא של צימרים ומרכזי לידה הוא מעט לא ברור, לאור העובדה שבחוזר החדש של מנהל הבריאות, המרכזים האלה הפכו ללא לגיטמיים
וחבל מאד שכך, כי זה פשוט לשדוד לאנשים פרנסה, בלי שום הצדקה רפואית או מחקרית.

באופן כללי, יש בארץ כמה מרכזי לידה שבהם ניתן לבצע לידות טבעיות שלא בבית היולדת.
תנאי הקבלה למרכזים האלה משתנים, על פי העוסקים במלאכה (למשל, במרכז ג'הארה של ד"ר אילן הלוי מקבלים לידות שמיילדות בצימרים כמו אילנה שמש ורונית קופליס אולי לא יקבלו).
הרעיון הכללי הוא שהיולדת מגיעה למרכז/צימר כשהיא בלידה פעילה ונשארת פרק זמן מסויים אחרי הלידה. פרק הזמן שבו היולדת שוהה בצימר/מרכז הלידה נקבע בסיכום בין היולדת למפעילים.
המחירים נעים בסדרי גודל של 4000-5000 ועד לסכומים של 15,000 פלוס מינוס.
דולות - האמת, לא יודעת. אשמח אם מישהו יכול להאיר את עיני בנקודה הזאת. אני יודעת שבג'הארה דולה יש דולות של המקום שמשתתפות בלידות ושזה מאד מוצלח מבחינת התמיכה ביולדת. אני לא יודעת איך זה במקומות אחרים, אבל אני גם מניחה שבמקרים האלה של יחס של 1:1 בין המיילדת והיולדת, גם אין כל כך צורך בדולה בנוסף למיילדת.

yoyo10

New member
אין בית חולים בארץ שזאת המדניות המוצהרת בו

יתנו ליולדת להיות במים בזמן הצירים אבל הלידה בחוץ

yoyo10

New member
אפשרות נופסת הרבה יותר זולה

היא ללדת בבית בתןך בריכה מתנפחת עם ד"ר שיפטן רופא מילד

כל לידת בית/ צימר לידה היא תחת פיקוח רפואי

של רופא או של מיילדת מנוסה מאד, עם כל הציוד הדרוש.
כמו שכתבו לך אפשר ללדת בבית או בצימר לידה, עם רופא או עם מיילדת, בבריכה קטנה מתנפחת או בבריכת לידה מקצועית.
אני ילדתי בבית בבריכה מתנפחת, תינוקת גדולה בלידה מהירה מאד, ללא קרעים או חתכים, אפילו שפשוף לא היה לי אח"כ. וזה כבר בלי לדבר על היתרונות האחרים (והגדולים) של הלידה בבית. הנה מצרפת את הסיפור
http://www.darmayoga.co.il/leida-yaara.htm

דווקא יש

תה"ש עם 2-3 מיילדות מסויימות שהוכשרו לכך מאפשרים לידה במים.
אז או שלוקחים אותם כמיילדת פרטית
או שאם במקרה הן במשמרת- זה אפשרי

yoyo10

New member
בתל השומר אי אפשר להחליט על מילדת פרטית

יש שם סבב ברוטציה ואין לך שליטה עם איזה מילדת תלדי

yoyo10

New member
שרות מילדת אישית שם(ככה הם קוראים לזה)

לא מתחייב לגבי מילדת ספציפית מקפיצים את מי שבתורנות מתוך סבב
זה לא כמו בלניאדו שאת יכולה לשריין לעצמך מילדת שאת רוצה

בעובדה

אני מכירה אישית 2 נשים שילדו עם מיילדת ספציפית שסגרו איתה מראש ולא למרכז הטבעי.
היו שם שינויים בחצי שנה האחרונה. אולי לא רשמית אבל מעשית- הן סגרו עם מיילדת ספציפית והיא בלבד הוקפצה ללידה שלהן

למעלה