איפה ללדת?

זה קצת עצוב לי

שבפורום שנקרא הריון ולידה
בשרשור שכותרתו היא "איפה ללדת" את פשוט מוחקת ומתעלמת מקבוצה של כמה מאות נשים שבוחרת ללדת בבית....
מעבר לזה שאת מוחקת את האופציה, את גם מונעת מאנשים להיחשף אליה.
למה זה שונה מכל מקום אחר?
למה לא להכניס את זה כאופציה?
הבכותרת לא הייתה באיזה בי"ח ללדת, אלא איפה ללדת וזו אופציה בדיוק כמו כל אחת האחרות.
יש פה אלפי גולשות רבות מהן בכלל לא מכירות את האופציה, אחרות לא יודעות מה היא כוללת ומה זה אומר ויש כמה שאולי שוקלות את הנושא אבל פה לא ידברו על זה?, את באמת לא רואה בעיה בסוג הצנזורה שאת עושה?

WitchWitch

New member
אבל אבל...

היא לא מחקה כלום וגם הציעה לך להוסיף כותרת בשרשור עם האפשרות של לידת בית.
ממה שהבנתי מדבריה של תקוות זה לא נכנס לשרשור מסיבות טכניות לחלוטין של סוג השאלות.
אז השאלות יהיו קצת אחרות כי לידת בית היא קצת אחרת (וטוב שכך) אבל הכל עדיין לגיטימי!
אני גם בעד שתוסיפי
חדשה לשרשור של לידות בית ובטוחה שזה יעניין גם אחרות (הייתי מוסיפה בעצמי אבל אין לי מה לתרום חוץ מלכתוב שזה נראה לי מדהים וכולי קנאה במי שיכולה...).

אש"ת, אני בהחלט מנסה להשאיר את השרשור

הזה ענייני ולא לפתוח דיונים.
כך או כך, אני לא עושה צנזורה (לא זכור לי שמחקתי הודעות בנידון, איפה הצנזורה? שלא לדבר על כך שהזמנתי אותך לשרשר אלי הודעה בנידון ואת בחרת שלא לעשות כן, מסיבותייך שלך), אני פותחת שרשור שמטרתו לספק פרטים טכניים יותר ופחות, לגבי האיבזור והצוות במרכזי לידה שונים.

אם היה שרשור על איך ללדת, על האפשרויות השונות שבלידה או שרשור שאפילו מדבר על לידה בפן היותר מהותי, היה מקום ואפילו רצוי לחשוף את כל האופציות, שאחת מהן היא לידת בית.
אבל לא על זה השרשור דנן, אלא על תנאי לידה.
מאחר והשאלות שנשאלות לגבי כ-ל בתי החולים אינן רלוונטיות ללידת בית, זה פשוט לא מתאים פה. זה לא סקר עם שאלות משתנות על מרכזים שונים, אלא על פרמטרים קבועים בכל אחד מהמקומות.

בעיני זה מאוד ענייני

הצנזורה היא לא במחיקת ההודעות אלא במחיקת האופציה.
כן אני יכולה להוסיף את זה, אבל את יודעת היטב שיש הבדל בין ניק שחור לניק כחול
ואני חושבת שזה בדיוק המקום שלך להגיד, גם זו אופציה ולפתוח את זה כאופציה בניק של מנהלת.
תאמיני לי שאם תפתחי את הכותרת תמצא דרך לענות על השאלות ואם לא ספציפית לשאלות האלה אז לתת מידע רלוונטי בנושא.
אני לא כל כך מבינה את ההתעקשות שלך.

ושוב אני אומרת - השאלה הייתה "איפה ללדת" - לכן אופציה של לידת בית, או מרכזי לידה אמורה להיות כחלק מהשרשור שניהם לא נמצאים.
וזו בעיני הצנזורה - הביטול של אופציה לגיטימית רק כי היא לא בי"ח או לא מתאימה למסגרת השאלות הספציפיות.

savvysunflower

New member
אבל השרשור עוסק ב"איפה ללדת", לא תנאי לידה.

לפחות לפי הכותרת. (סליחה שאני נדחפת וממשיכה להרוס את השרשור היפה...) אני מסכימה איתך שרוב השאלות שנשאלות לא שייכות ללידת בית, אבל בשרשור שמזכיר את כל האופציות ללידה מתחת לכותרת "איפה ללדת", מן הראוי שגם האופציה הזאת תהיה מוזכרת. לידת בית זה בהחלט שאלה של איפה, לא רק של איך. זה לא רק מהות, זה מקום פיזי.

הייתי מציעה לשנות את הכותרת, אבל אני יודעת שזה לא אפשרי...

הכותרת היא כותרת קבועה

שחוזרת על עצמה בשאלות של נשים פה בפורום, שמבקשות חו"ד על בתי חולים שונים. כמו שיש לנו "בריאות", "ציוד". ואז תבואי ותגידי לי שמה פתאום שרשרתי המלצה לרופא תחת "בריאות". כי זה לא בדיוק בריאות, אבל ככה מקובל פה, וזה בהחלט מתחיל להיות מוגזם. אני לא אשנה כותרת מקובלת וידועה, כשברור לכל, וזה כולל אותך, שהתוכן של ההודעה לא מתאים לסקר על לידות בית.
אין לי שום בעיה גם להקדיש שרשור שלם ללידות בית, פה זה פשוט לא מתאים.
והתאפקתי לא להגיב גם בפורום השני, כי זה באמת מיותר, אבל אין בזה שום דבר מרגיז או "דווקא", צריך לקחת את הדברים כמות שהם.
זה מקום פיזי, אבל זה השוליים ושתינו יודעות את זה.

זה לא "ברור לכל"

וקצת חבל לי ההתעקשות הלא ברורה שלך...
הרי יכולת פשוט לרשום זאת כאופציה וזהו.
שתינו יודעות שאם אני ארשום את זה או יולדת בית אחר זה ייחשב ל"דחיפת אג'נדה" וזה נראה אחרת כשמנהלת רושמת את זה.

אבל זה הפורום שלך, לצערי הפורום כנראה לא מוכן לתת לגיטימציה לדהרים שהם לא מיין סטרים, חבל חשבתי שהשתנו פני הדברים - טעיתי.

Ronronit1

New member
זה הפורום של תקוות בתשלומים בדיוק כמו

שזה הפורום שלך.
ובאמת שיש פה גם מי שלא מיין סטרים.
מי כחולה לשעבר וילדה בבית?

דנהדולה

New member
מסכימה עם כל מילה שלך אש"ת וזה בעיית

אם הכותרת היתה סקר על בתי חולים, או באיזה בית-חולים עדיף ללדת -
אז לידת בית באמת לא קשורה לשרשור.
אבל בשרשור כל-כך חשוב, שכותרתו היא איפה ללדת
הבית הוא מקום מאוד רלוונטי, ובעיניי אין מקום אחר ללדת בו.

את הלידה הראשונה והמופלאה שלי ילדתי ב ב י ת.
וגם את הלידה הבאה אני מתכננת כמובן בבית.
וזה לאחר נסיוני בבתי-חולים, כדולה.
לאחר שליוויתי כ140 לידות בית-חולימיות בליס, במאיר, בלניאדו, בתה"ש, במעייני הישועה ובאסף הרופא,
היה לי ברור שלבית-חולים אני לא מגיעה בשלב הכל-כך מרגש ומשמעותי בחיי.

היה לי ברור שאני בוחרת את המלווים שלי.
המיילדת היא מיילדת שאני מכירה, אוהבת, סומכת עליה.
המיילדת היא אישה שארגיש איתה בנוח. שעברתי איתה תהליך.
לא הסכמתי לרולטה.
היה לי ברור שאני בוחרת מי המלווים וכמה מלווים ילוו אותי בתהליך המדהים של הלידה שלי.
היה לי ברור שזו הבחירה שלי באיזו תנוחה אבחר ללדת.
היה לי ברור שאני רוצה בריכת לידה - מה שבית-חולים לא מאפשר.
היה לי ברור שלא יהיו אנשים זרים בלידה שלי שיגידו לי מה לעשות, יבדקו אותי כל שעה, יפחידו, יאיימו ויתערבו וינהלו את הלידה שלי.
ולכן בחרתי ללדת בבית!!!!
וכמובן - היה לי ברור שאת הגור שלי לא יקחו ממני לאחר הלידה!
ושניכנס יחד למיטה אמא, אבא ובייבי מייד לאחר הלידה.
לי לא התאים שהממסד יפריד ביני לבין משפחתי רגע לאחר הלידה.

המידע הזה, של נשים רבות שילדו וימשיכו ללדת בבית, הוא מידע מאוד חשוב.
יש נשים שיעדיפו ללדת בבית, אבל הן לא נחשפות ולא נגישות למידע אודות לידת בית.
היום השתתפתי בהפגנה של "נשים קוראות ללדת" נגד החמרת הנהלים של לידות הבית.
זו הפגנה על הזכות שלנו על גופנו.
הזכות שלנו לבחור ולהחליט.
וכאן, בשרשור החשוב הזה, של איפה ללדת, אין איזכור של לידת בית.
זו אופציה לגיטימית וטובה וההתעלמות הזו רק פוגעת בנשים ובזכויות של נשים, לדעתי. וחבל.

תודה דנה כתב מקסים

מסכימה עם כל מילה, בדיוק ככה הרגשתי בנוגע לשתי הלידות שעברתי (בבית).
בנוסף, היה לי חשוב להיות בסביבה מוכרת, להיות בעלת בית ולא אורחת, ולא להצטרף לסוע לשום מקום באמצע תהליך כל כך משמעותי.
אני לא פוסלת לידה בבית חולים ומכבדת את הזכות של כל אחת ללדת לפי דרכה, רק לא ברור לי למה לידת בית לא מקבלת מקום לגיטימי בדיון "איפה ללדת".
ומסכימה, הפורום הוא לא רק של המנהלות!

לדעתי כן יש מה להמליץ

יש ודאי חוויות טובות יותר, טובות פחות וכו'. זו אופציה שבודאות כדאי לשקול.

ט ו ש ה

New member
אש"ת, מוזמנת להוסיף פה

אם יש לך מה להוסיף שיהיה רלוונטי בנושא, את יותר ממוזמנת

ט ו ש ה

New member
ועוד משהו

לא רואה בעיה אמיתית עם הוספת סעיף לידת בית בתוך שרשור איפה ללדת.
מסכימה, שלאור הסעיפים שהועלו פה, יכול להיות שבלידת בית זה יהיה פחות רלוונטי.
בכל מקרה, פתיחת ההודעה הזתא לא נעשתה על מנת ליצור פרובוקציה, אלא פשוט כי נראה לי שזה דיון שקצת גולש למקומות פחות חיוביים, וחבל.

למעלה