איפה ללדת?

tacher

New member
נא להימנע מלהגיע לשם !

אחרי לידה ראשונה מזעזעת ולצערי גם לידה שניה שהסתיימה שם עקב קרבה לבית, אני יכולה לומר בלב שלם שאני לא מאחלת לאף אחת להגיע לנהריה, תשקיעו עוד קצת זמן נסיעה, זה שווה את זה !

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אם מצליח לך אז הם לא יפריעו, הם גם לא יעזרו. מאוד מאמינים בהתערבויות רפואיות.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? יש ה-כ-ל
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? אחוז גבוה מאוד של קיסריים, הם מאוד מיומנים ועושים עבודה נהדרת בניתוח, הם מאוד ממהרים לקדם יולדות לניתוחים.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. החדר מאוד מיושנים, עיצוב מאוד לא ידידותי ללידה טבעית, אין מוניטורים אלחוטיים, אין מקום להסתובב בחדר או לקפוץ על כדור. היתרון היחיד במבנה המחלקה הוא חדר ניתוח צמוד.
יחס לדולות? מאוד לא מחבבים, יש מעטות שמעלימים עין ונותנים להן להכנס.
המלצה על מיילדת ספיציפית? אין להן שיניים מול הרופאים המאוד דומיננטיים במחלקה ולכן לא ממליצה.
תובנות נוספות? סגנון מאוד כוחני, ניהול לידה עבור היולדת מלווה בדיס-אינפורמציה מצד הרופאים (!) רק לפנות כבר את החדר.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש חדרים של 4 ויש חדרים של 2, גודל החדר בהתאם.
איך האוכל? לא מתאים לאישה אחרי לידה, מקבלים כנראה ארוחות כמו בשאר בית החולים. באופן כללי לא מעורר תאבון.
איך היחס? יש אחיות נחמדות ועוזרות ויש כאלו שלא מכבדות פרטיות ובורות גמורות, כמובן שמספיק אחת מהסוג השני כדי לשכוח שיש מהסוג הראשון.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? אין הקפדה על שעות ביקור, קשה מאוד לנוח בשעות אחה"צ, מסלקים את כולם בשעה 22.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' יש חדרים ששופצו לחרונה, כלומר סוידו ועברו תיקונים אבל רוב החדרים המצב תחזוקתי קשה מאוד - שקעי חשמל עם חוטים חשופים, דלתות שירותים לא תקינות וכו'
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא אוהבים בכללללל
תובנות נוספות? להשתחרר הכי מוקדם שאפשר.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מאפשרים ביות מלא אבל אז באים להציק בצורה לא נחמדה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? רובן לא יודעות כלום ונותנות עצות גרועות, יש מתנדבות הנקה שעוזרות מאוד. באופן כללי אם את לא נחושה להתמודד עם הבעיות הראשוניות של ההנקה, מביה"ח הזה תצאי עם בקבוק סימילאק.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? ממש ממש לא. הגישה היא שאו שתשימו את הילד בתינוקיה כל הזמן או שתתמודדו עם זה בעצמכם.
התרשמות כללית? יודעות לעבוד על פי הפרוטוקול
תובנות נוספות? ממלאות אחרי הוראות, אפשר לסמוך עליהן שיתנו חלב שאוב שהוכן מבעוד מועד.

וואו, אני התרשמתי ממש להפך

אני מתכננת ללדת שם אחרי הרבה הרבה המלצות טובות מחברות שילדו שם, הייתי בסיור והתרשמתי לטובה מהיחס למרות שהם עוברים שיפוץ.
הסגל מקסים ולגבי מה שרשמת על היחס- תמיד תלוי על מי נופלים.
לגבי זה שממהרים לנתח- שמעתי את זה באמת, אבל לא רק על בי"ח נהריה. הבנתי שזו מגמה שתופסת תאוצה בהרבה מקומות.

tacher

New member
הסיור לא ממחיש איך זה ללדת שם

בישוב שלנו ילדו לאחרונה כ8 נשים, כמעט כולן בנהריה בגלל הקרבה, הסיפורים האלו חזרו על עצמם, זו לא חוויה חד-פעמית
כאמור, זו הלידה השניה שלי שם, וגם לחלק מחברותי זו הייתה הפעם השניה

הנוחות והציוד זה נתונים אובייקטיביים, מה שאת רואה זה מה שתקבלי, האם תעדיפי לשהות בחדרים במצב תחזקותי נמוך או לחפש בית חולים שמשקיע בנושא הזה זה כבר החלטה שלך.
לא רשמתי כלום על היחס, יש להם מדיניות, והם מעסיקים אחיות שבורות בענייני הנקה. כאמור היו גם אחיות ומיילדות מדהימות, אבל לא היה להם שיניים ליד הרופאים.

אם את גרה בנהריה ודרומה - סעי לאזור חיפה, אם צפונה יותר, סעי לזיו בצפת.

מתי ניית שם? הם עוברים שיפוץ וכל המחלקה זזה

עברה מקום, הם עדיין תחת שיפוצים ולא הכי נוח אבל החדרים נראים בסדר. חוץ מזה- האישיו בעיני זה פחות ה... איך אומרים את זה... מלונאות? יותר היחס האישי פחות איך נראה החדר. סה"כ ליומיים.

tacher

New member
ילדתי בסוף ינואר

השכנה שלי ילדה לפני שבועיים, שתי אמהות בגן של הגדולה ילדו בחודש האחרון...בקיצור ביקרתי שם הממממון יולדות בשלושת החודשים האחרונים
אולי לך לא משנה להיות בחדר עם שקעי חשמל חשופים בזמן שאת מתאוששת מלידה ומניקה תינוק בן יומו, לי כן.
ואין יחס אישי, תצאי מזה, את בבית חולים ממשלתי עם אחיות ומיילדות במשמרות.

ilym

New member
למה לשלול במשפט אחד את כל האחיות?

נכון, ידם קלה על הסכין...ואני אכן עברתי ניתוח קיסרי
אבל מחלקת יולדות שלהם הייתה מקסימה. שהיתי שם 5 ימים ולא "נפלתי" בשום שלב על אחות לא מתחשבת, קיבלתי יחס מדהים לכל אורך האשפוז, עזרה, תמיכה וחדר האוכל שהיה לפני שהתחילו את השיפוץ...ממש כמו מסעדה

אני מניחה שהכל עניין של איך מסתכלים על הדברים , לי הייתה חוויה ממש חיובית מהאשפוז עצמו..עד כמה שאפשר כמובן

tacher

New member
זו הדעה שלי, מבוססת על נסיוני

בשתי לידות שונות בשלוש השנים האחרונות, הרבה ביקורים וסיפורים של שכנות וחברות בשנים האחרונות חיזקו את הרושם שנוצר
מכיוון שזכותי ליצג את עצמי אני מביע את דעתי בלבד והיא אינה מחיבת אותך.

ליבי 25

New member
בתכנון שלי להגיע לשם...

מקווה שזו הבחירה הנכונה... חשוב לי מאוד שהצוות יהיה רגיש ...

עונה משולב לגבי שתי לידות בבני ציון

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?
לא יודעת לענות, בלידה הראשונה היה זרוז אז טבעי זה כבר לא היה, בלידה השניה האמת שאני הגעתי כבר עם רצון לאלחוש
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?
בקודמת הציעו לי גז צחוק שלא עזר לי, בנוכחית הציעו פטידין ולא רציתי לאור מה ששמעתי על הסם הזה. אפידורל נתנו לי בשתי הלידות ובשתיהן הוא לא עבד
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא יודעת
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
החדר נוח למדי לדעתי, למלווה יש כורסה נוחה, יש טלויזיה שלא יצא לי לדגום. נחמד שיש מסדרון נפרד למלווים. חסר כדור בחדר- צריך שהמיילדת תביא ולא תמיד היא זמינה.
יחס לדולות? לא יודעת
המלצה על מיילדת ספיציפית? בלידה הקודמת היתה מלאכית בשם יפה אבל היא יצאה לפנסיה לצערי. שמעתי נפלאות על מיילדת בשם בת ציון
תובנות נוספות?
מאד תלוי על איזו מיילדת "נופלים" אבל אני מניהח שזה ככה בכל ביתץ חולים

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
3
איך האוכל?
בוקר סבבה צהרים וערב מזויע
איך היחס?
נעים מאד
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
הקפדה של ממש, בצהרים ובלילה. בן הזוג הוא ככל מבקר למעט בבוקר שכניסתו תאפשרת ממש מוקדם
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'
שתי יולדות בחדר ממש ועוד יודלת במעין מפרסת סגורה קצת מופרדת מהחדר. יש שרותים ומקלחת כאילו בכניסה לחדר אבל לא לגמרי בתוכו בעיני זה פחות טוב. ציוד לתינוק יש חלקי ביולדות יש דברים שצריך מהתינוקיה שהיא מחוץ למחלקת יולדות וזה גם פחות נוח
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא מעודדים
תובנות נוספות?
לא לקבל עצות לגבי הנקה מצתוות היולדות

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
כל האפשרויות לדעתי, אישית בדקתי ביות מלא הפעם ובקדומת כמעט מלא, התקשרו להעיר אותי להנקה כפי שבקשתי
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
הפעם לא נזקקתי, פעם קודמת היתה יועצת הנקה שמאד עזרה האחיות עצמן פחות
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
כן
התרשמות כללית?
צוות נעים, מאד "בגוה העיניים", לתחשותי מעודדים הנקה אבל לא מגבים זאת בהדרכה כמו שצריך. הפעם ילדתי בסופש שאז אין יועצת הנקה ואמנם אני לא נזקקתי באבל ראיתי אצל שכנתי לחדר קושי
תובנות נוספות?
הבחירה שלי בביח זה נבעה בעיקר מהגישה שלהם לאב הילדו לאחר הלידה בתינוקיה- בעלי היה עם שני הילדים שלנו בכל הבדיקות החיסונים והתהליך לפני שעברו אלי וזו היתה הנקודה המשמעותית ביותר מבחינתי

Ferbers

New member
עונה לגבי הלידה המזעזעת שלי שם..

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מאוד לא תומכים בזה..
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? הם מציעים את כל הסוגים, וכשסירבתי לקבל טשטוש לפניי האפידורל הם הרימו גבה.. הם מאוד תומכים בלידות מאולחשות
המלצה על מיילדת ספיציפית? לא נתקלתי באחת כזו, לצערי, נכנסו אליי לחדר במהלך הלידה (6 שעות בסה"כ) אולי 4 מיילדות שונות, אף אחת לא הציגה את עצמה, לא הסבירה מה לעשות, או מה קורה בכל שלב, למעט מיילדת בהתלמדות שהייתה מאוד נחמדה וביקשה רשות לצפות בלידה..
תובנות נוספות? צוות חדר הלידה היה מתחת לכל ביקורת החל במיילדות, דרך הרופא המרדים ועד לפרופ' שיילד אותי בואקום וגרם לי נזק מיותר עם חתך חיץ וקרעים עד לפי הטבעת, ואז תפר אותי כאילו הייתי איזו בהמה ולא בת אדם צעירה, בלידה ראשונה שנמצאת מולו.. הושפלתי, לא התייחסו אליי, לא דיברו איתי, לא הסבירו כלום, ואם כבר שמעתי רק משפטים שנועדו להפחיד אותי או להוציא לי את הרוח מהמפרשים, וזה עבד להם יופי..

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 3
איך האוכל? לי היה ממש טעים
איך היחס? מקסים, חוויה שונה מאוד ומתקנת מהחדר לידה, צוות אחיות ורופאים מקסימים עדינים ותומכים..
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? מקפידים מאוד, בן הזוג יכול להישאר כל היום כולל בצהריים ובערב ב- 21:00 צריך ללכת, לבנות כמוני אחריי לידה קשה, הרשו לבעל להישאר עוד קצת כדי לעזור במקלחת או עם הילד..
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- החדר נעים, לכל חדר יש מקלחת נקייה
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא ניסיתי, אבל אני התעקשתי להישתחרר כעבור 48 למרות לחץ דם נמוך והמוגלובין נמוך מאוד, והרופא עשה הכל כדי שזה יקרה..
תובנות נוספות? חבל שבחדרי הלידה שלהם אין צוות כמו במחלקה, הכל נעשה בכזאת עדינות ואכפתיות, כשנכנסתי להתקלח אחריי הלידה, נכנסה איתי אחות ואמא שלי לעזור לי, ואני התעלפתי, וכל הלילה האחות היתה על ידי לוודא שאני מתאוששת..

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות גמיש, אפשר לקחת ולהחזיר מתי שרוצים ואין בעיה עם ביות מלא..
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? לא יודעת, אני ביקשתי לא להניק ולא הציקו לי לגביי זה..
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא, האחיות בתינוקיה לא דיברו איתי בכלל, אפילו כשהשתררנו לא אמרו לי שצריך לתת לו טיפות ויטמין D או איך מטפלים בטבור, כלום, נתנו מכתב שיחרור ולהיתראות..
התרשמות כללית? התינוקיה לא מדהימה בכלל, איתמר היה איתי בביות מלא, ולפעמים היו מתקשרים אליי בהרש של כמה שעות כדי שהוא יבוא לקבל את אותו חיסון או לעבור את אותה בדיקה, זה קצת הלחיץ שהם לא יודעים איזה ילד עושה מה ומתי, יותר מזה אחריי יומיים בבית, התקשרו אליי מהתינוקיה שאני אביא את איתמר לסבב רופאים, הם לא ידעו שהתשחרננו הביתה בכלל..שזה ממש מלחיץ..
תובנות נוספות? התינוקיה ממוקמת באגף אחר ממחלקת יולדות, ולנשים אחרי לידה קשה לא קל בכלל להגיע לשם, בפעם הראשונה שניסיתי להגיע לתינוקיה עצמאית התעלפתי בדרך..

ילדתי לפני 9 שנים

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אין לי מושג, עברתי קיסרי חירום
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? חדרי הניתוח נמצאים בקומת המרתף, איפה שכל חדרי הניתוח כלומר איפה שמתקיימים כל הניתוחים המוזמנים מראש (לא רק ליולדות), וזה אומר שכאשר הורידו אותי לניתוח חירום נאלצנו לחכות דקות ארוכות ויקרות ע"מ שיוציאו לנתח אחר שבקושי סיימו אותו. אפילו את החדר ניתוח לא הספיקו לנקות לכבודי.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. - זוועה, חדרי הלידה הם באולם אחד גדול ומורדים ע"י וילונות, כלומר יש מצב שבטעות בעל של מישהי אחרת שרוצה לצאת או להיכנס עובר ליד הוילון שלך, לכן כל פעם שהוא רוצה לעבור הוא צריך להודיע. רצוי לבקש את החדר האחרון ע"מ לחסוך לפחות מיולדת את הסיוט שהוילון פתוח ובעלים אחרים עוברים שם. אין מקלחת ושירותים בחדר/אולם אלא רק בקבלה של היולדות.
יחס לדולות? אין לי מושג
המלצה על מיילדת ספיציפית? אין
תובנות נוספות? אומנם אני בגישה של NEVER SAY NEVER אבל אני מאוד מקווה שלא אאלץ להגיע לשם, אני אעשה הכל ע"מ לא לחזור לשם, לדעתי הם פשוט סנדלריה, ויש לי (ולבן) מזל גדול שהפגיה/טיפול נמרץ נחשבים לאחר הטובים בארץ והם בהחלט הצילו את המצב.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? כמה שיותר, היינו 4 בנות וזה עוד עם יולדות אחרי קיסרי.
איך האוכל? לא זוכרת
איך היחס? לא פעם ולא פעמים נבחו עלי האחיות למה אני לא הולכת עם כולם להניק את התינוק, כל פעם צריך היה להסביר להם שהתינוק בטיפול נמרץ.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? לא זוכרת - הבן זוג שלי ישן באוטו בחניה ע"מ לעזור לי לקום למחרת למקלחת (שוב - אחרי קיסרי, הקמה ראשונה)
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? שיחררו אותי אחרי 5 ימים.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? שוב - התינוק שלנו היה בטיפול נמרץ/פגיה, המבנה נמצא מחוץ למבנה המרכזי ולמבנה היולדות, מה שגורם ליולדת לנסוע אחרי קיסרי בכיסא גלגלים לשם, מאוד קשה, אבל הפגיה מעולה, הרופאים אחד אחד מעולים ועושים עבודת קודש.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?

לא שכחתי

אפילו עשיתי כותרת אחת לצימר לידה. אבל בבית אין באמת מה להמליץ ולחוות דיעה על המקום והאביזרים

בטח שיש

איזו מיילדת?
עם בריכה או בלי בריכה?
איזו בריכה?
איך הכי נוח למלא את הבריכה?
איך מחטאים את הבריכה?
מה להכין שיהיה בבית?
באיזה חדר הכי נוח?
מה עושים עם השליה?
טלפון של רופא יילודים שמגיע לבדוק את התינוק?
מה צריך להיות בחדר?
מה להכין מראש (אוכל, קרח וכו'?)

לא אמרתי שאין שאלות לשאול

על לידת בית, אבל מאחר שהאיבזרים והמיקום תלוי ביולדת+ שימי לב שרוב השאלות שלך הן על מהלך הלידה, ולא על המקום עצמו, וזה כבר שרשור אחרי לגמרי

אני מאוד בעד לידות בית, אבל זה פשוט לא קשור לכאן

עם זאת, את מוזמנת להוסיף כותרת ולחוות את דעתך, אני בטוחה שזה יעניין נשים רבות

כותרת השרשור היא "איפה ללדת"

אם זה לא קשור לפה אז לאיזה שרשור זה כן קשור?
אז השאלות הן אחרות, זו עדיין לא סיבה בעיני להשמיט מקום רלוונטי לחלוטין ללידה.
עד שלא יתחילו להתייחס לזה כאל מקום לגיטימי, משרד הבריאות ימשיך להקשות ואנשים ימשיכו לחיות בבורות.
חבל לי שאת נותנת לזה יד.
לא צריך להיות בעד או נגד לידת בית, כדי להבין שזו אופציה לגיטימית וטריוויאלית כמו כל אחת מהאופציות האחרות שרשמת.

למעלה