איפה ללדת?

אהובית4

New member
לפעמים כן צריך השגחה של רופא בתחילה

הרי לפעמים מתגלים ממצאים,
ואת זה האמא לא יכולה לגלות,
ולפעמים גם אם התינוק נולד באפגר גבוה יש דברים שהם קריטיים דוקא לשעות הראשונות

yoyo10

New member
ואחות אחת על 20 תינוקות יכולה לגלות????

אני הייתי שם כמעט כל ה6 שעות לא עזבתי את הילד
הם שוכבים ערומים רק עם חיתול על הגב מתחת לגרילר
הרופאה באה לבדוק פעם בכמה שעות
כל התינוקות מחכים לה ערומים שוכבים שם חלקם צורחים כמו בסרט נע על מנת לא לבזבז זמן אין להם שום השגחה צמודה
אמא שצמודה לתינוק שלה אחת על אחד/ת יכולה יותר בקלות לראות שמשהו לא בסדר.
בכל הבתי החולים האחרים בארץ אין את הפרדה הזאת ואין שם יותר אסונות מבתל השומר
שלא לדבר על בתי יולדות באירופה שבכלל אין שם תינוקיה

מאוד מקווה לשינוי גם בעניין הביות מלא

כיום הם מאוד מקפידים על ההפרדה וזה משבש כל כך הרבה תהליכים שקורים בחיבור בין האמא לתינוק. אבל מופעל עליהם הרבה לחץ כי הרבה אימהות לא מגיעות לתל השומר בגלל נושא ההפרדה והעובדה שאין ביות מלא (אלא אם שילמת 5000 ש"ח לחדר הלידה הטבעי). ולכן, אני מאוד מקווה לשינוי!!

tali19830

New member
תה"ש

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מצויין, היו בהתחלה שתי מיילדות, אבל ברגע שאמרתי שאני רוצה טבעי אז אחת יצאה ונשארה זו שתומכת בלידה טבעית ובהחלפת המשמרת היו איתי שתי מיילדות של החדר הטבעי. עשיתי מה שבראש שלי!
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אין לי מושג...
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. מצויין, נקי וחדש
יחס לדולות?
המלצה על מיילדת ספיציפית? אהבתי מאד את זו שליוותה אותי את רוב הלידה, ריטה, היא עובדת רק בלילות, ואת גבי ואיריס כמובן גם
תובנות נוספות? לא לתת למתלמד/ת לעשות לך וואקום. סיוט שלא מהעולם הזה כשמומחה הוציא אותו בשניה (וזה כבר סיפור אחר...)

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2
איך האוכל? נורא
איך היחס? לא התרשמתי לטובה, בדיעבד הייתי ביולדות ב' שהוא נחשב לפחות מוצלח מיולדות א'
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בן זוג 24 שעות ומגרים את המבקרים אחרי השעות ביקור
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- נורא ישן, אותו הציוד שהיה לאמא שלי כשילדה את אחי לפני 20 שנה. אבל עכשיו משפצים, ובא לציון גואל
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? נראה לי שאם הכל בסדר אז סבבה.
תובנות נוספות? ללכת למלונית, טעות שעשיתי שלא הלכתי בלידה הראשונה

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מלא, אם את רוצה, חוץ מאיזה שעתיים של בדיקת רופא ביום.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? לא, נורא ואיום, חיכיתי 20 דקות ובכיתי נורא שמישהי תבוא אלי, אף אחת לא ניגשה.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא ממש בעדינות
התרשמות כללית? לא אהבתי כל כך...
תובנות נוספות? הן מתקשרות אם הוא בוכה ורוצה לאכול ולא נותנות לו מטרנה על דעת עצמן.

דקסו

New member
גם לי היתה את אותה המיילדת!!

גם בלידה שלי לפני שנתיים היתה איתי ריטה המלאכית, שמבחינתי הצילה לי את הלידה (כמעט הכניסו אותי לקיסרי ובסוף הצלחתי לצאת מזה אפילו בלי וואקום אלא רק חתך אחד).

בגדול אומר שחוץ מהלידה עצמה שהיתה מדהימה בזכות המיילדת (וזה למרות שהיתה מאוד ארוכה, קשה ומפחידה), הייתי מרוצה גם מהרופאים, גם מהמחלקה, ומהאחיות.
בקיצור - אם הייתי גרה עדיין במרכז, לא הייתי חושבת פעמיים וחוזרת ללדת בתה"ש, אך מכיון שעברתי דרומה, אני מתעתדת ללדת בקפלן, בתקווה שגם שם חוויית הלידה תהיה חיובית כמו בתה"ש.

tali19830

New member
היא באמת מקסימה

אני עכשיו עובדת בתה"ש וכל הזמן מחפשת אותה ברחבי בית החולים להגיד תודה, עדיין יש לי סנטימנט חזק כלפיה :)

דקסו

New member
אנחנו באנו אליה חודש אחרי הלידה

ביררתי בטלפון מתי היא במשמרת, הכנתי ברכה עם תמונות שלנו ושל התינוקת (מנויילנת), קנינו שוקולדים ובאנו ואמרנו לה שאנחנו יודעים איזו עבודה קשה היא עושה ואיזו עבודת קודש זו ושהיה לנו מאוד חשוב למסור לה את הערכתינו הגדולה. אם תמצאי אותה, תמסרי לה שיש כאלה שלא שוכחים אותה

הייתי מוכנה לשלם לא מעט כסף אם הייתה לי האפשרות שהיא תהיה המיילדת גם בלידה הבאה שלי.

© RoNa

New member
תל-השומר נהדרים!

קודם כל היחס נפלא, החל מהמיון ועד חדר הלידה והמחלקה.
שנית, היתה לי שהסתבכה מאוד והם היו מאוד מקצועים.
בסך הכל, ולמרות כל הקשיים והיו המון! זוכרת את כל החוויה כחיובית.

34sari

New member
גם אני ילדתי בתה"ש

לפני שלושה שבועות בדיוק לידה שניה בתה"ש והייתי מאוד מרוצה .. בחדר לידה הייתה לי מיילדת מדהימה .. אין מילים לתאר עד כמה .. (גם בלידה בקודמת הייתה לי מיילדת מדהימה וגם בלידות של הגיסות שלי שילדו שם היו מיילדות מעולות ).. מבחינת החדר במחלקה הייתי בחדר משופץ אם עוד יולדת אחת לעומת לפני שנתיים שהיינו לפחות שלוש יולדות בחדר די מגעיל וצפוף ..האוירה הייתה די רגועה ונעימה ( במקור תיכננתי לעלות למלונית בגלל הלידה הקודמת וזכרון השהייה במחלקה שהיה לא כל כך נעים ). בתינוקיה הפעם הצוות היה נחמד מבחינת הביות רציתי ביות מלא אבל כיוון שאין דבר בבה"ח זרמתי אם מה שיש .. הבנתי שזה בדיוק מה שצריך גם נחתי וגם הייתי אם התנוקת רוב שעות היום ובינינו גם הלילה כיוון שאני מניקה מלא והם מתקשרים (אם את מבקשת) בכל פעם שהתינוק בוכה כך שיוצא להיות כמעט כל הזמן אם התינוק וזה מעולה .. בלידה הקודמת מאוד לא אהבתי את התינוקיה ואת המאחיות שמטפלות שם ורוב הזמן מצאתי את עצמי כועסת עליהם שלא התקשרו אלי שהתינוקת בכתה או בכלל לדעתי הכול עבר שם סוג של מתיחת פנים לטובה .. ממליצה ..

שיעבור בקלות

mitmit11

New member
לידת ואקום לא מאולחשת, יוני 2010

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?
נפתח מרכז ללידה טבעית בשנה האחרונה
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?
היו ידועים כ"מלכי האפידורל" אבל זו גישה שמשתנה בשנה האחרונה ויותר זורמים עם רצון היולדת. יש מרדימים ייעודיים ליולדות שלא קשורים לניתוחים כללים.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?
מניסיונה של גיסתי (2 קיסרי אלקטיבי בגלל עכוזים) היתה מאוד מרוצה מגישת הרופאים והצוות. יש שני חדרי ניתוח ייעודיים בתוך בית היולדות.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
יש מקלח, שירותים, חדר פרטי לכל יולדת. סטנדרטי ומתוחזק היטב לטעמי.
המלצה על מיילדת ספיציפית?
לידיה. הגעתי בהיסטריה טוטאלית. היא ידעה להרגיע אותי ולכוון אותי במהלך הלידה ואכן ההתמודדות עם הכאבים היתה טובה אחרי שהתחלתי להקשיב (לידה ללא אפידורל). מאוד הרגיעה כשהיתה מצוקה עוברית והסבירה לי ולחצי מה עושים עכשיו בזמן שהרופא טיפל בי.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
1-4, תלוי בחדר, תלוי בעומס, תלוי בסוג הלידה.
איך האוכל?
סבבה לגמרי. אני מכירה את האוכל בחדר האוכל של העובדים. ליולדות מביאים את ה"בסט" של היצע אותו היום.
איך היחס?
מקסים לטעמי, מאוד דואג ומתחשב. אחרי הלידה באו אליי אחיות כל שעה עגולה לנסות להוריד אותי מהמיטה (נפילת ל"ד מאוד רצינית פשוט מוטטה אותי) ולא התייאשו. הרופאות שבדקו אותי במחלקה היו מאוד עדינות, נעימות והסברתיות. האחיות ענו לכל שאלה וצורך שהיה לי. כוח העזר גם היו מקסימות.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
בן הזוג יכול להיות נוכח מ-6 בבוקר לערך ועד 23 בלילה ברצף. בפועל יש כאלה שישנים במחלקה אבל אם מישהי תתלונן יעיפו החוצה. ההקפדה על שעות ביקור מאוד נוקשה, טיפונת מוותרים בסופ"ש אבל ברמת 15-30 דקות משיכה ולא יותר.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'
מקלחת ושירותים לכל חדר, לא משנה כמה יולדות יש בו. נקי, מסודר ומואר. אם המח' עמוסה מאוד יש מקרים שמכניסים מיטה שלישית לחדר של שתיים אבל ברגע שיש שחרור או מעבר למלונית מבטלים את זה.
תובנות נוספות?
הבן שלי נשאר לאשפוז שבוע. האריכו לי את האשפוז במחלקה ל-5 ימים. כשוחררתי מהמחלקה הועברתי לחדר כוננים שאמור לשמש את הרופאים אבל בפועל יש מקום ל-4 יולדות שלא משחררים את הילדים שלהן מהתינוקיה. ככה יכלתי להמשיך בהנקה ולא לטרטר את עצמי אחרי הלידה. ביומיים האלה אחיות המחלקה השמיכו לדאוג לכל צרכיי.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
יש אפשרות לביות מלא ויש לכך חדרים ייעודיים (של יולדת אחת או שתיים שמעוניינות במלא). צריך להחזיר את הילד לתינויה כל בוקר לשעה-שעתיים לבדיקת רופא. אחיות באות לבדוק מה קורה עם הילד ומקפידות על המשך רישום מעקב יציאות ואוכל.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
כן. גם אחיות המחלקה מתעניינות אם את מסתדרת וגם בתינוקיה וכמובן יועצות ההנקה. באמצ"ש יש ייעוץ הנקה קבוצתי בכל בוקר.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
בהחלט. הן מחליפות ומלבישות בלי בעיה אבל אם את מעוניינת ללמוד הן יסבירו לך בסבלנות (אני הייתי זוועתית, לא הצלחתי להלביש ולחתל בהתחלה ובסוף האחות והחצי לימדו אותי

התרשמות כללית?
LIKE
תובנות נוספות?
צוות מדהים. הדובון היה עם צהבת וגם כמה ימים בפוטותרפיה. היה לי מאוד קשה והן ניחמו אותי, סיפרו לי על התהליך, איך לשמור על ההנקה באותם ימים (כי זרם לנו טוב) ובכלל עודדו אותי.

mitmit11

New member
חשוב לציין + גילוי נאות

חלקכן יודעות שאני עובדת בבי"ח איכילוב מדברים שכתבתי בעבר ברחבי הפרדס.
אציין שבזמן הלידה ההיא לא עבדתי שם וגם כיום אין לי שום קשר למחלקת השיווק של ביה"ח או לליס בשום צורה שהיא.

ותוספת לגבי ה"ללא אפידורל": נעשה חתך בגלל לידת הואקום, לפני החתך בוצע אלחוש מקומי עם זריקת לידוקאין.

ילדתי לפני חודשיים ב"ליס" לידה שניה..

חדר לידה==שירותים ואמבטיה בכל חדר..נקיים...כדור פיזיו..אני ממליצה על אירה ו-ויקי שרמן שתיהן עשו עבודה טובה איתי והרבה סבלנות וגם אחראית משמרת בשם יעל באה ועודדה אותי ללחוץ ואף חיבקה אותי בזמן קבלת האפידורל....אני לא אהבתי את היחס של המרדים שראה שאני סובלת ועוד בא אליי בטענות
..ויצא מהחדר בלי לתת לי אפידורל עד שקראו למרדים הכונן...
יולדות: הייתי בחדר של 2 בנות..
האוכל בסדר גמור..
היחס:שהתקבלתי לחדר באה יהודית בן יעקב בדקה אותי ושאלה אם הכל בסדר...צוות חבל"ז..גם האחיות שם מעולות שהייתי צריכה עזרה בלרדת מהמיטה באו ועזרו..וגם עזרו להתקלח..יש הקפדה על שעות ביקור והבעלים שלנו לא ישנו בחדר אלא נסעו הביתה וחזרו רעננים למחרת...שירותים ואמבטיה בכל חדר נקיים...מצעים חלוקים ופדים ניתנים מתי שמבקשים...
תינוקיה--שמתי את הבן שלי בתינוקיה ונחתי..הייתי בביות חלקי...אפשר להוציא את התינוק/ת בכל שעות היום עם אישור מהאחות בתינוקיה ולהחזיר לביקור רופא...
האחיות החליפו לו חיתול ובגדים...
אין ספק שבלי נדר לידות הבאות גם יהיו בליס בעז"ה...

WitchWitch

New member
שני הסנט שלי על ליס

חדרי הלידה:
עניתי רק על מה שהיה רלונטי עבורי ומחקתי דברים שאין לי מושג לגביהם:
תובנות נוספות?
הצוות היה נהדר (למעט מיילדת צעירה אחת שהיתה נוראית, אבל אין לי מושג מה שמה כי היא לא הציגה את עצמה). הרופאים, האחיות והמיילדת השנייה היו מקצועיים ולא פחות חשוב - אנושיים.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
היינו 4 בחדר של 3
איך האוכל?
סביר
איך היחס?
שום יחס. המחלקה היתה מפוצצת, לא היה שום יחס אישי או ניסיון לעזור.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
לא היתה הקפדה וזה היה נוראי בחדר כ"כ עמוס. חלק מהבעלים נשארו בחדר גם בלילה ולא היתה שום אפשרות נורמאלית לישון באור וברעש שלא הפסיק בשום שלב.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'
חוץ מהעובדה שבכל החדרים שראיתי דחסו לפחות מיטה אחת יותר מהתפוסה המקורית של החדר, החדרים היו בסדר, שירותים ומקלחת בחדר ויחסית נקי.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
הייתי בביות גמיש ולא נתקלתי בבעיות. לפני שמונה חודשים בכל אופן לא היה שום סידור הגיוני לביות מלא והחדרים היו מעורבים. מאוד בעייתי למי שרוצה לישון ושמה את התינוק בתינוקייה או למי שרצתה שהתינוק יהיה איתה אבל היא היחידה בחדר כשכל השאר עושות פרצופים.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
היתה יועצת הנקה אחת שהיתה עמוסה בטירוף ולא הספיקה להגיע לחצי מהבנות שנרשמו. מה שכן התרשמתי מאוד לטובה מכך שהאחיות בתינוקיה ממש לא מיהרו לתת בקבוק ועודדו להניק (אבל לא ברמה של להסביר איך אלא פשוט להציע).
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
ממש ממש ממש לא.... הייתי באשפוז יום נוסף, ממש ביקשנו עזרה, אבל ההדרכות שהיו אמורות להתקיים לא התקיימו ואף אחות לא היתה פנויה.
התרשמות כללית?
מזעזע. ברור לי שהעומס שהיה מאוד השפיע על התנאים, אבל בלידה ראשונה הייתי הולכת לבית חולים שיותר ידידותי ליולדת מבחינת התמיכה אחרי הלידה. האשפוז שם היה מאוד טראומתי ולמרות שאני כבר לא צריכה שום הדרכות קשה לי להאמין שאחזור לשם.

foofoo77

New member
אני אתייחס לאיכילוב בשני מישורים כי זה גם חשו

חשוב .
קודם כל המחלקה לאשפוז טרום לידתי , נשים שמגיעות עם ירידת מים , חודש תשיעי שמצריך אשפוז קצר (עד יומיים שלושה לא יותר) מאושפזות ביולדות ב' בחדר של 4 שהתחלופה בו גבוהה . לחדר הזה לאחיות אין ממש סבלנות אני "ביליתי" שם שלושה ימים עד שהחליטו להעביר אותי להיי ריסק (הם ציפו שאשאר שם עד שבוע 41 כנראה אבל ברחתי כל עוד נפשי בי).
מאוד לא נוח אבל כשמדובר רק בירידת מים והמתנה לצירים אין צורך ביותר מזה . ביקור רופאים אחת ליום , מיילדת באה לבדוק נשים עם ירידת מים ויש מוניטור 3 פעמים ביום .

חדר לידה , לא ראינו נוספים , רק בתל השומר וגם אז בגלל שכל החדרים היו תפוסים הראו לנו את החדר עם הג'קוזי למיילדת הפרטית.
סטנדרטי , מיטה מתפרקת , כסא למלווה , מקלחת צמודה (חולת המים שכמותי גילתה שהמים לא עוזרים לה בלידה) סטנדרטי לגמרי . אין מוניטור אלחוטי או משהו שמאפשר תזוזה מעבר.
מבחינת המיילדת עשתה הכל כדי שאני אוכל ללדת טבעי , נשימות , תנועתיות , הביאה לי כדור פיזיו , אפשרה לי טנס וכל מה שאפשר במגבלות של המצב שלי שהצריך ניטור צמוד (גם בלידה הבאה צפויה לי סאגה לא פשוטה).
אפידורל , אחרי 18 שעות צירים ו 6 שעות בחדר לידה ביקשתי , תוך 5 דקות הגיע המרדים הוא פישל בדקירה הראשונה , המנהל של המרדימים של חדרי הלידה התייצב אצלנו , דיווח בשקיפות מלאה , הציע סוגי טיפול אלטרנטיבים לפני שעושים בלאד פץ' ואפילו הביא קפה לגבר.
מבחינת מיילדות הראשונה היתה ממש איתנו השניה ממש לא והראש יצא כשהיא לא היתה בחדר וזה יושב לי באחורי הראש שאולי בגלל זה נקרעתי מאוד. מצד שני הרופא שתפר אותי עשה עבודה מעולה.

מחלקה , סיוט .
היינו 3 בחדר של 2 , המון רעש ובלגן . כמה פעמים שבעלי הלך להביא לי אוכל פשוט תוך כמה דקות הכל נגמר.
שירותים צמודים שאנחנו אמורות לשמור על הניקיון אחרינו (בכל אופן אחרי לידה דולפים) אבל מנקים פעם ביום אם אני זוכרת נכון.
הדרכות , הדרכת הנקה לא קיבלתי למרות שביקשתי כמה וכמה פעמים המדריכה הגיעה אלי בדיוק כשסופסוף הרשו לי להתקלח 30 שעות אחרי הלידה והתינוק היה בבדיקת שמיעה אז פשוט ויתרנו .
הדרכה נוספת היתה של טיפת חלב , התינוק היה כל כך חסר סבלנות שפשוט ברחנו באמצע אבל היתה אינפורמטיבית מאוד.

yaelyb

New member
מבחינה מקצועית מעולים
כי כשבאמת קורא

משהו פחות חשובים הסדינים היפים והוילונות הכחולים מה שחשוב זה צוות מקצועי ויעיל! בלידה השניה שלי לצערי אופציה זו עמדה במבחן .
בהריונות שלי למדתי להכיר צוות מקצועי טוב וקשוב מחלקת ההיי ריסק שלהם מצויינת קיימת רגישות גם מבחינת הרופא המטפל וגם מאילו שמעליו.
אפשר להגיד הכל על מחלקת יולדות כי הרי הכל תלוי במשמרות ובעומס במחלקה, א-ב-ל אחרי הלידה ומה שעברתי באותו היום אני לא יכולה להגיד מילה אחת רעה. במשך 3 ימים לא הפסיקו לצאת ולהיכנס אחיות לבדוק ולראות. אז אמנם הכל תלוי בזמן הלידה אבל כשבאמת צריך הם עומדים דום עבורך וזה מה שחשוב מבחינתי.

kkarinn

New member
עונה מנסיוני - לידה ראשונה

חדרי הלידה:
אלחוש - ביקשתי וקיבלתי אפידורל. תחילה נתנו לי עירוי נוזלים ובגלל שממש סבלתי נתנו לי אותו בקצב מוגבר, אח"כ הגיע המרדים, ביקשתי שייתן לי את הזריקה בין הצירים והוא היה ממש נחמד ועשה כך.
לא ראיתי בתי חולים אחרים, אך אני מניחה שחדר הלידה סטנדרטי - יש מיטה מתפרקת, מקלחת ושירותים צמודים אישיים, יש טלויזיה..
בהתחלה הייתה לי מיילדת מגעילה ביותר (שאיני זוכרת את שמה) אבל די מהר היה חילוף משמרות (אחרת הייתי מבקשת שיחליפו לי אותה) וקיבלתי מיילדת מקסימה בשם שרה. היא הייתה נחמדה מאוד ומקצועית מאוד, הלוואי וכל המיילדות שלי בעתיד יהיו כמוה (אם לא היא).

מחלקת יולדות:
אני אישית הייתי בחדר של 3 כשרוב הזמן היינו 2, הבנתי שזה תלוי בעומס במחלקה..
האוכל - לא מדהים, אבל גם לא נורא. בשביל הכמה ימים שנמצאים שם (הייתי קצת יותר בגלל צהבת יילודים) אפשר להסתדר (ואני יחסית בעייתית באוכל, כך שאם אני הסתדרתי..).
היחס של האחיות בסדר גמור.
לגבי ביקורים - הם די מקפידים על השעות, וזה חשוב לדעתי כדי לתת ליולדות מנוחה. לגבי הבעל - הוא יכול להיות מהבוקר עד הערב, ויש כאלו שנשארים בלילה ומעלימים עין, אלא אם כן מתלוננים. איתי בחדר הייתה מישהי שבעלה נשאר לישון לילה אחד איתה במיטה. הם היו בשקט ולא הפריעו אז לא אמרתי כלום.
החדר מעט צפוף, הפרדה בוילונות, שירותים ומקלחת לכל חדר.

תינוקייה:
יש גמישות יחסית, ניתן להשאיר את הילד בתינוקיה כשרוצים או לקחת אותו לביות מלא, אבל יש שעות מסויימות שבהם יש בדיקות וצריך להחזיר את הילד לתינוקייה.
חלק מהאחיות ממש מגעילות וחלק פשוט מלאכיות, יש כאלושעוזרות בכל מה שקשור להנקה ויש גם יועצות הנקה.

בסה"כ הייתי מרוצה.

MySpring

New member
ההתרשמות שלי

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? כשאני ילדתי עודדו לאפידורל, אבל אני חייבת לציין שכל עוד הייתי בלי, המיילדת הייתה מדהימה ועודדה אותי לקום ולנוע ..להיכנס למים וכו'

יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
יחס לדולות? לא מתלהבים מהעניין..
המלצה על מיילדת ספיציפית? לי הייתה מיילדת מדהימה והלוואי שאני אפול עליה גם בפעם הבאה- אם אני לא טועה קראו לה ילנה

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש כל מיני סוגי חדרים במקרה שלי היינו 2 בחדר של 3 (מזל!!) כי 3 זה ממש צפוף ולא נעים בעיקר כשיש מבקרים
איך האוכל? לא ניסיתי..
איך היחס? תלוי באחות היו כאלה והיו כאלה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?מקפידים על שעות הביקור לבן זוג מותר להיות נוכח מתי שהוא רוצה מלבד בלילה וגם אז.. אפשר לעשות משהו בנדון :)
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'-- בגדול למי שיש אפשרות ללכת למלונית שתלך..בית חולים אף פעם לא נעים! אבל באופן יחסי ובמיוחד אחרי שביקרתי חברה אחרי לידה בתל השומר..ליס סבבה
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?אם את רוצה תחתמי ותצאי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? לבחירתך
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? מאוד! יש שם צוות שלם שנועד לזה.. וסתם סיפור מצחיק.. אחרי לילה שלם של צירים +חצי יום של לידה התקשרו אליי מהתינוקייה בלילה שאני אבוא להניק(ביקשתי כמובן) אני שהייתי עייפה וגמורה ולא בדיוק זכרתי איך מגיעים מהחדר לתינוקיה הלכתי לאיבוד ולא רק שהלכתי לאיבוד גם ננעלתי באיזה איזור והייתי צריכה למצוא מישהו שישחרר אותי משם! גם אז הכל היה מצידם עם הרבה סבלנות .. עד שהגעתי לתינוקייה הבן הצוציק שלי כבר נרדם אבל האחות הייתה נחמדה ועודדה אותי ואמרה שלא נורא והיא תתקשר שוב כשהוא יבכה
כלומר הם באמת משתדלות להיות בסדר
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? בהחלט
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?

למעלה