איפה ללדת?

ליבו17

New member
כשילדתי נתנו לי אפשרויות

או שהיא תהיה עור לעור עם אמא, או עם אבא או מנורת חימום, נחשו מה בחרתי...
וזה לא היה בתה"ש כמובן.

foofoo77

New member
ניחא היתה אחות צמודה לכל ילוד

זה לא
הם יושבים שם במנורות חימום סתם
הרי ידוע ובדוק שעדיף לתינוק לקבל חום ממקור אנושי ובעיני זה לא אנושי גם אם בודקים אותם במהלך השעות האלה.
עוד משהו שמאוד מאוד מאוד חרה לי במהלך הסיור , הם רוחצים , לא זה לא ניתן לשיקול דעתך הם מקלחים את הילדים (הרי אחרי שעבדו במוסך 9 חודשים חייבים לקלח אותם) ברגע שאין גמישות בשני הקריטריונים האלה יהיה מוצלח ככל שיהיה אני לא יולדת שם (אגב , הרופא שלי ניסה לשכנע אותי ללדת שם וגם הוא הסכים איתי - מומחה פוריות ולא יושב במחלקת יולדות).

הייהופ

New member
הם לא חייבים לקלח ..

אני אומנם הייתי אחרי קיסרי אבל בעלי ליווה את הקטנה והיה איתה בכל אותו זמן. בקשתי שלא יקלחו והם לא עשו זאת .. אחרי מספר שעות שהבנתי כמה קשה לי לקום ולהתנהל אחרי הניתוח , קילחו לבקשתי ועם בעלי . לא זכורה לי התנהלות לא גמישה (חוץ מהשעות הראשונות שגם ככה הייתי בטראומה והתאוששות מהניתוח). לקחתי אותה מתי שרציתי ובהמשך כשהתפתחה צהבת נתנו לי להיות איתה גם בביקורי רופאים . העירו אותי להניק וצלצלו אלי בכל עניין . דווקא מהתינוקיה הזיכרונות טובים (- :

foofoo77

New member
הם מקלחים במהלך האשפוז

אנחנו בחרנו שלא לקלח , כן ניקינו את הראש (חפפנו כי היה דם) אבל מעבר לזה הילד לא קולח והיה מצוין מפורשות על העגלה שלו שהאחיות ידעו .

הייהופ

New member
בגלל ה״חוויה״ הראשונית (-:

מקלחת זריזה כמו איזה רבע עוף מתחת למי ברז זורמים מצטייר כמו חוויה טראומטית לתינוק .
הם צורחים, זה לא נעים וסה״כ הם נקיים . הם נולדים עם ״נוזל״ לבן שמכסה אותם קצת ולכן ממהרים לשטוף אותם...
מקלחת נכונה לתינוק היא באייזי, מים נעימים ולא זרם ישיר ועטוף התינוק בחיתול טטרה החוצץ בינו לבין המים . המגע במים יהיה הרבה יותר טבעי לתינוק והרבה פחות טראומטי .
הם לא חייבים את המקלחת הזו . מספיק לנגב עם חיתול ולקלח אפילו בבית .

הילד שלי

עבר את החוויה "הטראומטית" הזאת ביום הראשון
ולא היה לה זכר..מעולם לא בכה במקלחת ועד היום לא נתקלתי בילד שזה עשה לו טראומה

foofoo77

New member
קודם כל תינוק בן יום או אפילו יומיים

לא צריך להשטף תחת ברז מים זורמים באור מלא זה טראומתי לגמרי
דבר שני להסתגל לעולם זו חוויה לא קלה ולהשאר עוד קצת עם הריח של הפנים עוזר הורניקס גם עוזר לו לווסת את הטמפרטורה שלו כל זה רק לטובת התינוק.
אני ילדתי וקילחנו רק ביום שבת בבית כשהוא עטוף בחיתול באור מעומעם כשאני שולטת בחוויה של המקלחת הראשונה. ההסתגלות שלו לעולם החיצון היתה ממש בסדר מאוד רגועה וזו הקפדה שתהיה גם בלידה הבאה (אני אפילו בונה על לידה בלי סיבוכים בפעם הבאה - אני לא בהריון)

goldyle

New member
הפרדה של התינוק מהאם לאחר הלידה

העיקר שבכל העלונים שמשרד הבריאות/בתי חולים/טיפת חלב מחלקים, כתוב במפורש שהפרדה של כמה שעות יכולה לפגוע בהנקה

tali19830

New member
זה נשמע לי קצת הזוי

כמה שעות לא פוגעות בהנקה, מה לא עברתי עם הילד שלי, כולל מטרנה בבית חולים כי לא הצלחתי להניק,לשון קשורה עם פעמים התרה, האכלה ממזרק ועוד ועוד. בגאווה ובגאון הנקתי עד גיל שנה וחודשיים. אז שלא ימכרו לי לוקשים. אפשר הכל להסדיר אחרי שאת חוזרת לעצמך, נחה קצת ומבינה מה קרה לך.

yoyo10

New member
עכשיו הכל ברור

עדיף לשים תינוקות ערומים תחת גריל עם אחות אחת בחדר מיד אחרי הלידה שלהם מאשר הם יהיה בהשגחה אחת על אחד/ת עם אמא שלהם שהרי אין לה הסמכה רפואית(ובכלל בלי הסמכה רפואית איך היא תגדל אותם)

yoyo10

New member
ומה שעוד יותר ברור שם

שאם שילמת אלפי שקלים ללדת במרכז הטבעי פתאום את קשירה להיות עם התינוק אחרי הלידה
הרי עם הוא יפול זה יהיה על ערמה של שטרות

ט ו ש ה

New member
איזה חמודים בתל השומר

הם מוכנים לשקול להרשות לי להיות עם התינוק שלי כל הזמן.
הם הרי בסה"כ יודעים יותר טוב ממני מה נכון לי ולתינוק שלי, והם רק רוצים לאפשר לי לנוח
כי ברור, שאין ספק שיותר טוב לתינוק לשכב בעריסת פלסטיק, אחד מכמה עשרות, כשמפקחות עליו 3-4 אחיות, מאשר להיות אצלי בידיים.
איכס, גועל נפש של תגובה מלאת התנשאות ופטרנליזם.

והחלק הכי יפה?
אם תשלמי למרכז הלידה הטבעית, ותבואי ללדת שם - אין חובת הפרדה מהתינוק, והוא יכול להשאר איתכם. תה"ש טוענים שזה בגלל שיש מיילדת צמודה שמשגיחה על התינוק.............אני אומרת, שזה בגלל שהם יודעים שהכסף מדבר, ועדיף לא להתעסק עם מי שכבר משקיעה את הסכומים האלה.
פיכסה.

אתם בית כלא, לא בית חולים

לדעתי התגובה שלכם לא משקפת את הסיבה האמיתית.

אתם מציבים כמה רופאים בדיוק על כמה ילודים במשך שש השעות הראשונות? עדיפה לדעתי השגחה 1:1 של הורה.

התגובה שלכם מוזרה.

למעלה