לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446254,462 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'איפה ללדת? '
איפה ללדת?
<< ההודעה הנוכחית
10/05/2012 | 22:29
245
9585

לאור שאלות שבאופן טבעי חוזרות על עצמן, באשר למיקום הלידה ה"אידיאלי", אני פותחת סקר "איפה ללדת".
אני מזמינה את כולכן להשיב לסקר, למיטב נסיונכן וידיעתכן.
הסקר יחסית מתומצת ע"מ שיהיה קל לנשים היקרות למצוא כיוון לדברים שחשובים להן.

אודה לכן אם הסקר ישאר ענייני, כך שנוכל להכניסו לטאגליינס לטובת הדורות הבאים

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.
יחס לדולות?
המלצה על מיילדת ספיציפית?
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
איך האוכל?
איך היחס?
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וולפסון'
וולפסון
10/05/2012 | 22:30
2
827
לצפיה ב-'וולפסון- לפני שלושה שבועות :)'
וולפסון- לפני שלושה שבועות :)
11/05/2012 | 14:46
622
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?לא יודעת, לא ניסיתי..
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?כשנכנסתי שאלו אותי אם אני רוצה אפידורל, אמרתי שכן, חיכיתי עם זה קצת ומהרגע שביקשתי לא לקח הרבה זמן עד שהגיע המרדים.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא יודעת
יחס לדולות?לא היתה לי..
המלצה על מיילדת ספיציפית? בזמן שהייתי בחדר לידה התחלפו לי שלוש מיילדות (שלוש משמרות) וכולן היו ממש מקסימות ונחמדות..
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בעיקרון החדר מכיל שלוש יולדות אבל נראה לי שמשתדלים שיהיו שתיים בחדר.
איך האוכל? לא משהו בכלל...
איך היחס? מעולה..
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? נראה לי שיש די הקפדה על שעות ביקור. הבעל יכול להיות כל היום עד 9 בערב.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- בחדר יש שלוש מיטות. ובצמוד לכל שני חדרים יש חדר שירותים אחד וחדר אמבטיה אחד. (לי לא קרה מצב שרציתי להשתמש באחד מהם והוא היה תפוס)
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יודעת.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?אפשר לקחת את התינוק איתך לכל היום עד השעה תשע בערב.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?כן, בתינוקיה יש רוב הזמן מישהי שעוזרת.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? יש כמה שיחות על הטיפול, היה הסבר על איך לקלח,כל מיני הסברים מה לעשות אחרי שיוצאים מהבי"ח ועל הנקה.
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?

בקיצור, אני הייתי מרוצה מהבי"ח... בהצלחה :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וולפסון'
וולפסון
13/05/2012 | 00:20
286
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? חיובי מאוד, אני הגעתי בסיכון... ולמרות כל ההתערבויות שנעשו בלית ברירה (דופק שיורד יותר ויותר, מיעוט מי שפיק ומים מקוניאלים) הם זרמו עם כל מה שביקשתי...
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? ילדתי בלי כלום...
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? ב"ה לא התנסיתי
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. חדר מאוד נחמד ונוח מיטה נוחה ומקלחת ושירותים צמודים לחדר כמובן...
יחס לדולות? לא יודעת
המלצה על מיילדת ספיציפית? אנה
תובנות נוספות? מגיעים לשם מתנדבים שעושים שיאצו ורפלקסולוגיה ליולדות... מאווווד נחמד

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בין 2-3
איך האוכל? נחמד, בריא ודיאטטי
איך היחס?בסדר גמור
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? מקפידים מאוד על שעות, הבן זוג יכול להישאר עד 21:00
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' מיושן
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא התנסיתי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? עד 21:00 בכיף
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? מאוד, לפעמים קצת יותר מידי לוחצות לגבי הנקה
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? כן, יש סדנאות
התרשמות כללית? מאוד ממליצה, אמנם לא מפואר כמו השאר אבל צוות מאוד מאוד מקצועי!
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלינסון'
בלינסון
10/05/2012 | 22:32
7
341
לצפיה ב-'ניסיון מלידה טבעית בחדר הטבעי + ביות מלא'
ניסיון מלידה טבעית בחדר הטבעי + ביות מלא
10/05/2012 | 23:37
2
740
חדרי הלידה:
רוב חדרי הלידה לא מדהימים יחסית למאיר, יש מקלחת משותפת לשני חדרים - יכול ליצור מצב שאין גישה לשירותים בדיוק כשצריך.
יש חדר לידה טבעי שלא פותחים רוב הזמן (אפילו אם הוא פנוי הוא לא זמין כי הם חייבים להזמין מיילדת פרטית רק בשבילו ולא עושים זאת כל עוד אין עומס מיוחד על חדרי הלידה) החדר הזה הוא מדהים ממש, עם מקלחת זרמים, ארטיקים פינוקים רבים. צריך קצת מזל ופרוטקציה לקבל אותו. קיבלתי אותו היה מדהים ביותר, העבירו אותי לשם מחדר רגיל אחרי כ-4 שעות בעקבות העומס. המיילדות המתלוות אליו מומחיות בלידה טבעית והיה נהדר.  אבל חבל מאד שלא ניתן לסמוך על זה שזה יהיה זמין.
יחס לדולות? באתי עם דולה ולא עשו שום פרצופים ושום בעיה (כמובן כל עוד היא לא מתערבת בשיקולים רפואיים).

אין אפשרות לשריין מראש מיילדת פרטית - לא כזאת שמכירים וגם לא כזאת מתוך רשימה.

יולדות:
יש מספר חדרים פרטיים (אחת בחדר) השמורים לכאלה אחרי קיסרי ולידה טבעית (כן רוצים כנראה לעודד לידה טבעית ולפנק בחדר פרטי)
כמה יולדות בחדר?- ברוב החדרים 3.
איך האוכל? - האוכל סבבה וניתן לבחור מתוך תפריט מראש.
איך היחס? צוות בסדר גמור. קצת עושים רעש בביקור לילה.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?  - מקפידים על שעות ביקור אבל לא מכריחים את בן הזוג ללכת.

תינוקיה:
ביות מלא - מבקשים להביא את התינוק לבדיקות בבוקר לכשעתיים (זמן מצויין להתקלח ולהתארגן) לא היתה לי בעיה עם זה. התינוקיה - מוארת ורועשת ולדעתי לא מקום טוב לשהות בו.
לא נזקקתי להדרכה בהנקה או בטיפול בתינוק.

המיון וחדר הקבלה - נעימים לשהיה, צוות מקצועי טוב. יש יותר נחמדים ויש פחות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תוכלי לפרט בנוגע לביות מלא?'
תוכלי לפרט בנוגע לביות מלא?
12/05/2012 | 09:45
1
312

חוץ מהשעתיים בבוקר התינוק כל הזמן נמצא איתך?
האם מאפשרים לבן הזוג להיות איתך גם כששעות הביקור הסתיימו?
האם האחיות באות ובודקות מה שלומך ושלום התינוק במהלך היום?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יכולה לענות לך על שאלה 1-2'
יכולה לענות לך על שאלה 1-2
13/05/2012 | 08:45
287
בוודאי בן הזוג יכול להיות איתך כל היוםםם ,
בקשר לאחיות אני זוכרת שפעמיים ניגשו לבדוק מה קורה,אם הילד איתך כל היום...

מה שכן תמיד את יכולה לקרוא לאחת מהן לכל עזרה שהיא...

וגם אם פתאום יש לך בדיקות או שאת צריכה זמן לעצמך את יכולה לשים בתינוקיה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנסיון שלי בבלינסון'
הנסיון שלי בבלינסון
11/05/2012 | 09:06
1
669

חדרי הלידה:
ילדתי בלידה רגילה, עם אפידורל, קיבלתי לבקשתי בפתיחה 3.

חדר הלידה נעים, מאובזר במה שהיינו צריכים, כולל כורסה נוחה לבעל. מקלחת משותפת לכל שני חדרי לידה, לי זה לא הפריע בכלל כי אחרי החוקן והמקלחת לא ירדתי מהמיטה בכלל

4 מתוך 5 המיילדות שעברו אצלי בלידה היו נפלאות. הרופאים היו מהממים. המיילדת האחרונה שיילדה אותי לבסוף ניסתה הכל להימנע מחתך וחתכה רק כדי שלא אקרע בסוף.

ירין נולד עם אפגר נמוך בלי נשימה ותוך שנייה החדר התמלא רופאים שהחיו אותו. זו גם הסיבה שאני אחזור לשם בלידה הבאה- היתרון הגדול של בילינסון הוא הקרבה לשניידר- למקרה שחס וחלילה נצטרך.

יולדות:
בעקרון היו שתי מיטות בחדר, אבל הייתי לבד כי הייתי היחידה במחלקה שלקחה ביות מלא.
איך האוכל? ילדתי בליל הסדר, התפריט מן הסתם היה בסיסי אבל סביר
איך היחס? מצוין! האחיות היו חמימות ואימהיות, נידבו בשמחה החלפות חלוקים, מלח אנגלי ותחבושות
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? משה יכל להיות כל הזמן, לא הייתה תנועה רבה במחלקה, אבל זה היה חג..

מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא שאלתי, השתחררתי כששיחררו אותי :)

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? זורמים עם האמא, אני לקחתי את ירין לביות מלא כשהיה אפשרי, אחרי שהיינו חייבים להשאיר אותו 24 שעות להשגחה בתינוקייה
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן, אבל זה לא מספק, פעם הבאה - יועצת הנקה
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? כן. גם הדרכה לכל ההורים בתינוקיה, הראו איך מקלחים ומלבישים ומחתלים, ום ענו באדיבות ובחיוך כששאלתי עוד מיליון שאלות.
התרשמות כללית? אני חוזרת לשם, ללא ספק!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה ושכחתי- עוד שני דברים חשובים'
אה ושכחתי- עוד שני דברים חשובים
11/05/2012 | 09:14
534
מה שהכי עזר לי בשעות הקשות בחדר הלידה
ארטיקיםםםם- קיבלתי בלי סוף ארטיקים קרח צבעוניים ומתוקים

שהקלו על הרעב, בצמא והטעם של ההקראות שקידמו את הלידה.

בסוף כשהותשתי בשלב צירי הלחץ, והייתי עצבנית על מיילדת גועלית, שיוועתי לקיסרי זבנג וגמרנו, אחד הרופאים הרגיע אותי ושיכנע לוותר על קיסרי- הוא אמר שאני יכולה לבד וחסך לי ניתוח מיותר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מההניסיון שלי (לפני שנתיים וחצי)'
מההניסיון שלי (לפני שנתיים וחצי)
12/05/2012 | 09:21
440

דברים שזכורים לטובה:
ביקשתי וקיבלתי אפידורל בפתיחה 3 למרות שלא הרגשתי צירים.
עברתי 3 מיילדות.. שלושתן היו מקסימות!
כשהגענו ללידה הפעילה.. המיילדת שאלה אם הבאתי שמן כדי לעסות את האזור על מנת שלא יקרע (התרשמתי לטובה שזה בא ממנה..)
לא היו צריכים לחתוך
המוניטור זז לי יותר מפעם אחת בטעות, ובכל המקרים אחות דהרה לחדר תוך 2 דקות.
אחרי הלידה התקשיתי לעשות פיפי.. והאחות ממש דאגה לי.. פתחה לי את המים בכיור כדי לנסות לזרז, הרגיעה ובאה לבדוק מה שלומי עד שדיווחתי שהצלחתי סוף סוף.
ההדרכה על ההנקה היתה מצויינת.

דברים שזכורים לי קצת פחות לטובה:
ילדתי בשעה 18:00 בערב וביקשתי הנקה מלאה. אך למרות זאת נתנו לבייבי סימילאק בלילה במקום להעיר אותי.
למרות שלא ביקשתי ביות מלא. היו להם שעות בהם התינוקות צריכים להיות עם ההורים ויהי מה. מקרה אחד שקרה לי: הביאו לי את התינוק לחדר בשעה 4. וכשאמרתי שהנקתי אותו עד לפני חצי שעה ואני רוצה קצת לנוח האחות אמרה לי שאי אפשר לקחת אותו ואני צריכה עכשיו להיות איתו ופשוט יצאה מהחדר. מקרה שני שקרה לאחת היולדות שהיתה איתי: היא היתה צריכה ללכת לשירותים וביקשה לשים את התינוק בתינוקיה לכמה דקות אבל האחות לא נתנה לה.
היה עומס בתקופה שילדתי והיינו 4 בנות בחדר.
האוכל לא להיט. אבל זה באמת זניח..

שורה תחתונה - עד הלידה היה מעולה. צוות אחראי ומנוסה.
אחר כך כבר פחות.. ממש התאכזבתי, אבל מזל שהייתי שם רק יום וחצי.
ככל הנראה אני אחזור לשם גם בלידה הבאה אבל הפעם (כשאני כבר יותר מנוסה) אני אבקש ביות מלא..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסיון מלידה שהתחילה מזירוז ונגמרה בקיסרי'
נסיון מלידה שהתחילה מזירוז ונגמרה בקיסרי
13/05/2012 | 08:59
362
חדרי הלידה:

מה יחס הצוות ללידה טבעית-אני רציתי אפידורל ככה שטבעי לא ממני

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?-היחס מדהים באמת,
הצוות בחדר הניתוח מקצועי ונעים ,עזרו הסבירו הרגשתי הכי בטוחה...נותחתי כי הזירוז לא עזר-אחרי סכרת הריון לא מאוזנת ועוד בעיות,לא רצו לנתח אפשרו אופםציה של טבעי...
וגם אז באו לחדר לידה אחרי 24 שלא עבד להתייעץ ולהסביר על קיסרי לא הכריחו אותי בכלל...

יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.-הכל היה נקי ,הייתי מטושטשת אבל גם בהתאוששות היה בסדר גמור לא שמתי לב ממש

יחס לדולות?-הייתי עם אמא ובעלי

המלצה על מיילדת ספיציפית?-עברתי כל כך המוןןןן חבל שלא זוכרת את השם היתה אחת רוסיה מדהימה ועוד בלונדינית אחת מקסימה סורי שזוכרת רק ככה-בכל זאת עברו 3 שנים...הא והיה מיילד כן כן מקסיםםםםם

תובנות נוספות?

יולדות:

כמה יולדות בחדר?-אני למזלי הייתי לבד -אחרי קיסרי ,במחלקה יש 2 חדרים לבד-אבל באותו הזמן כנראה לא היה אומס רציני כי ראיתי שבחדרים של 3 היו רק 2 מנסים לפזר

איך האוכל?-בצהריים אפשרות בחירה שזה מעולה,וחו. מזה רגיל שיגרתי-מה גם שממול יש את הקניון תמיד אפשר לשלוח מישהו לקנות משהו טעים יותר

איך היחס?- במחלקה שלי ג' האחיות היו פשוט מדהימות הרגשתי כמו בבית

איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?-בעלי היה מהבוקר עד הערב בלי שום בעיה,
שעות הביקור מוקפדות מאוד וטוב שכך!!!

מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- אחדר סגלגל חחח נחמד ניקו תמיד ,רגיל נעים הסתדרתי

מה היחס לגבי שחרור מוקדם?-לא יודעת לא ניסיתי

תובנות נוספות?-הייתי במחלקה לפני של הריון בסיכון גבוה-צוות מדהים רופאים מדהימים!! אפילו רופאה אחת ביקרה אותי אחרי הלידה...

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?- אפשרו ביות מלא ,ראיתי הכרתי 2 שהיו כך-אני הייתי איתה כל היום חוץ מהלילה ושעתיים בבוקר שהיתה בתינוקיה

האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?-היה שיעור על הנקה,לכל המחלקה מי שרצתה ,והיו עוד שיעורים כל טיפול אמבטיה וכו...וגם קראתי פעם אחת לאחות לחדר שתסביר לי יותר,למרות השיעור הזה עזר לי יותר

האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?שוב השיעור מאוד עוזר,בפרטי אחד על אחת לי היו אחיות נפלאות ככה שכל שאלה ענו לי בחום ויפה

התרשמות כללית?- בי"ח מקצועי עם אנשים מקצועעים וטובים

תובנות נוספות? להבין שבכל בית חולים יש עומס ולפעמים נתקלים באיש או רופא שאולי לא הכי נעימים זה קורה,
צריך לשפוט לפי הכל ..

ואני לא גרה יותר באיזור,
ויודעת כשאהייה בהריון שוב אני חוזרת לשם בוודאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תה"ש'
תה"ש
10/05/2012 | 22:33
37
484
לצפיה ב-'תגובת בי"ח תה"ש על עניין ההפרדה'
תגובת בי"ח תה"ש על עניין ההפרדה
10/05/2012 | 23:11
29
1792
לאור הדיון שהיה פה לפני מספר ימים והעבודה שהשאלה על מהות ההפרדה נשאלה מספר פעמים אך נותרה ללא מענה, פניתי לבי"ח תה"ש בשאלה מה פשר ההפרדה הארוכה לאחר הלידה למשך שש שעות.

להלן תגובת דובר המרכז הרפואי שיבא, תל השומר:

סוגיית ההשגחה המיוחדת על היילוד לאחר הלידה הינה שאלה רפואית. רופאי הילדים המתבססים גם על סטטיסטיקה מוכחת לפיה בשעות הראשונות שלאחר הלידה עלולים לבוא לידי ביטוי פגמי תפקוד היילוד, ממליצים על השגחה מיוחדת – הנתפשת לעיתים על-ידי חלק מציבור האמהות כניתוק או הפרדה.
אנו בשיבא נמצאים תמיד עם הפנים ליולדות ומאפשרים גמישות מרבית עד שהנושא משיק לאספקטים של בטיחות לאם וליילוד. לכן גם נהגנו לבצע את ההשגחה האמורה במשך 6 שעות, במהלכן ראינו לנגד עינינו גם את טובת האם והענקנו לה מספר שעות מנוחה חשובות לאחר הלידה. אגב, גם כיום, יילודים שאינם דורשים מעקב מיוחד כמו סוכרים וכו' שוהים ביחידת הקבלות רק ארבע שעות.
כיום, יושב הצוות הרפואי על המדוכה ובוחן אפשרויות לשקול ולאפשר לאותן אמהות המבקשות להשגיח בעצמן על היילוד כבר בשעות הראשות לאחר הלידה, לבצע זאת תחת פרוטוקול רפואי מיוחד. המשמעות היא, שייתכן וכבר בעת הקרובה, בכפוף לפרמטרים רפואיים, יקבלו אותן אמהות החפצות בכך אפשרות להיות בצוותא עם היילוד החל מהשעות הראשות לחייו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תקוות בתשלומים -כל הכבוד על הבדיקה !!!'
תקוות בתשלומים -כל הכבוד על הבדיקה !!!
11/05/2012 | 10:11
554
בהחלט מקצועי מצידך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע!'
טוב לשמוע!
11/05/2012 | 10:35
449
עכשיו שיחזירו את הביות המלא ויעשו סדר במחלקות והם יהפכו להיות אחת האופציות הטובות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממש מסמך לדוגמא בבית ספר לדוברות '
ממש מסמך לדוגמא בבית ספר לדוברות
11/05/2012 | 11:56
680
היכול הזו, לומר בו זמנית דבר והיפוכו, "לסובב" את המציאות, להתחבא מאחורי ניסוחים מצוחצחים וכו' פשוט מרשימה

(אבל תודה לך על הבירור, כמובן)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם בוחנים אפשרויות'
הם בוחנים אפשרויות
11/05/2012 | 13:38
1
702
לשקול ולאפשר... איזה מזל שהם שוקלים "לאפשר" לאמהות "להשגיח" על התינוקות שלהם...
מדהים איך הם צריכים עוד לשקול ולאפשר לאמהות לעשות מה שהן אמורות לעשות
ומה שכבר עושים ברוב בתי החולים האחרים..

ילדתי שם פעם אחת ועל גופתי המתה אחזור לשם !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממש לא יאומן'
ממש לא יאומן
11/05/2012 | 17:33
450
שאלה רפואית??? חחח
כל כך מגוכך, זה נשמע כמו סוג של כסת"ח שמפחד מאיזה נתון סטטיסטי.
והנזק שזה בטח גורם....וואוו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור, רק בתה"ש שומרים על הילדים'
ברור, רק בתה"ש שומרים על הילדים
11/05/2012 | 15:10
1
810
שאר בתי החולים שלא מפרידים את הילדים מהוריהם (או אם כן- להרבה פחות זמן) הם חסרי אחריות ומי נתן להם בכלל רשיון לעסוק ברפואה...
פיכס... איזו התנשאות
ילוד שצריך חימום צריך להיות על אמא שלו
אם ילוד לא נראה טוב ע"פ מבחן אפגר- שיהיה בהגחה. כל היתר- צריכים רק את חומה של אמא שלהם ותשומת ליבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כשילדתי נתנו לי אפשרויות'
כשילדתי נתנו לי אפשרויות
11/05/2012 | 17:35
588
או שהיא תהיה עור לעור עם אמא, או עם אבא או מנורת חימום, נחשו מה בחרתי...
וזה לא היה בתה"ש כמובן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ניחא היתה אחות צמודה לכל ילוד'
ניחא היתה אחות צמודה לכל ילוד
11/05/2012 | 21:22
9
572
זה לא
הם יושבים שם במנורות חימום סתם
הרי ידוע ובדוק שעדיף לתינוק לקבל חום ממקור אנושי ובעיני זה לא אנושי גם אם בודקים אותם במהלך השעות האלה.
עוד משהו שמאוד מאוד מאוד חרה לי במהלך הסיור , הם רוחצים , לא זה לא ניתן לשיקול דעתך הם מקלחים את הילדים (הרי אחרי שעבדו במוסך 9 חודשים חייבים לקלח אותם) ברגע שאין גמישות בשני הקריטריונים האלה יהיה מוצלח ככל שיהיה אני לא יולדת שם (אגב , הרופא שלי ניסה לשכנע אותי ללדת שם וגם הוא הסכים איתי - מומחה פוריות ולא יושב במחלקת יולדות).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם לא חייבים לקלח ..'
הם לא חייבים לקלח ..
11/05/2012 | 21:58
8
508
אני אומנם הייתי אחרי קיסרי אבל בעלי ליווה את הקטנה והיה איתה בכל אותו זמן. בקשתי שלא יקלחו והם לא עשו זאת .. אחרי מספר שעות שהבנתי כמה קשה לי לקום ולהתנהל אחרי הניתוח , קילחו לבקשתי ועם בעלי . לא זכורה לי התנהלות לא גמישה (חוץ מהשעות הראשונות שגם ככה הייתי בטראומה והתאוששות מהניתוח). לקחתי אותה מתי שרציתי ובהמשך כשהתפתחה צהבת נתנו לי להיות איתה גם בביקורי רופאים . העירו אותי להניק וצלצלו אלי בכל עניין . דווקא מהתינוקיה הזיכרונות טובים (- :
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם מקלחים במהלך האשפוז'
הם מקלחים במהלך האשפוז
11/05/2012 | 22:40
7
501
אנחנו בחרנו שלא לקלח , כן ניקינו את הראש (חפפנו כי היה דם) אבל מעבר לזה הילד לא קולח והיה מצוין מפורשות על העגלה שלו שהאחיות ידעו .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה בעצם לא לקלח? יש סיבה מיוחדת או שזה '
למה בעצם לא לקלח? יש סיבה מיוחדת או שזה
13/05/2012 | 01:22
6
424
בגלל שאת מעדיפה לעשות את זה לבד?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגלל ה״חוויה״ הראשונית (-:'
בגלל ה״חוויה״ הראשונית (-:
13/05/2012 | 06:47
1
496
מקלחת זריזה כמו איזה רבע עוף מתחת למי ברז זורמים מצטייר כמו חוויה טראומטית לתינוק .
הם צורחים, זה לא נעים וסה״כ הם נקיים . הם נולדים עם ״נוזל״ לבן שמכסה אותם קצת ולכן ממהרים לשטוף אותם...
מקלחת נכונה לתינוק היא באייזי, מים נעימים ולא זרם ישיר ועטוף התינוק בחיתול טטרה החוצץ בינו לבין המים . המגע במים יהיה הרבה יותר טבעי לתינוק והרבה פחות טראומטי .
הם לא חייבים את המקלחת הזו . מספיק לנגב עם חיתול ולקלח אפילו בבית .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הילד שלי'
הילד שלי
14/05/2012 | 07:08
261
עבר את החוויה "הטראומטית" הזאת ביום הראשון
ולא היה לה זכר..מעולם לא בכה במקלחת ועד היום לא נתקלתי בילד שזה עשה לו טראומה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם כל תינוק בן יום או אפילו יומיים '
קודם כל תינוק בן יום או אפילו יומיים
13/05/2012 | 07:01
492
לא צריך להשטף תחת ברז מים זורמים באור מלא זה טראומתי לגמרי
דבר שני להסתגל לעולם זו חוויה לא קלה ולהשאר עוד קצת עם הריח של הפנים עוזר הורניקס גם עוזר לו לווסת את הטמפרטורה שלו כל זה רק לטובת התינוק.
אני  ילדתי וקילחנו רק ביום שבת בבית כשהוא עטוף בחיתול באור מעומעם כשאני שולטת בחוויה של המקלחת הראשונה. ההסתגלות שלו לעולם החיצון היתה ממש בסדר מאוד רגועה וזו הקפדה שתהיה גם בלידה הבאה (אני אפילו בונה על לידה בלי סיבוכים בפעם הבאה - אני לא בהריון)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ביקשתי שלא יקלחו'
אני ביקשתי שלא יקלחו
13/05/2012 | 19:54
322
מה עשו חכמות לניאדו? ניגבו לו את הורניקס עם משהו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הפרדה של התינוק מהאם לאחר הלידה'
הפרדה של התינוק מהאם לאחר הלידה
11/05/2012 | 22:43
2
868
העיקר שבכל העלונים שמשרד הבריאות/בתי חולים/טיפת חלב מחלקים, כתוב במפורש שהפרדה של כמה שעות יכולה לפגוע בהנקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה נשמע לי קצת הזוי'
זה נשמע לי קצת הזוי
12/05/2012 | 07:34
513
כמה שעות לא פוגעות בהנקה, מה לא עברתי עם הילד שלי, כולל מטרנה בבית חולים כי לא הצלחתי להניק,לשון קשורה עם פעמים התרה, האכלה ממזרק ועוד ועוד. בגאווה ובגאון הנקתי עד גיל שנה וחודשיים. אז שלא ימכרו לי לוקשים. אפשר הכל להסדיר אחרי שאת חוזרת לעצמך, נחה קצת ומבינה מה קרה לך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא נכון..'
זה לא נכון..
12/05/2012 | 11:28
415
אני הנקתי רק אחרי 3 ימים מהלידה,כי לפני אסור היה לו לינוק
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עכשיו הכל ברור'
עכשיו הכל ברור
12/05/2012 | 10:46
2
523
עדיף לשים תינוקות ערומים תחת גריל עם אחות אחת בחדר מיד אחרי הלידה שלהם מאשר הם יהיה בהשגחה אחת על אחד/ת עם אמא שלהם שהרי אין לה הסמכה רפואית(ובכלל בלי הסמכה רפואית איך היא תגדל אותם)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומה שעוד יותר ברור שם'
ומה שעוד יותר ברור שם
12/05/2012 | 10:47
1
434
שאם שילמת אלפי שקלים ללדת במרכז הטבעי פתאום את קשירה להיות עם התינוק אחרי הלידה
הרי עם הוא יפול זה יהיה על ערמה של שטרות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה חמודים בתל השומר'
איזה חמודים בתל השומר
12/05/2012 | 11:40
1
958
הם מוכנים לשקול להרשות לי להיות עם התינוק שלי כל הזמן.
הם הרי בסה"כ יודעים יותר טוב ממני מה נכון לי ולתינוק שלי, והם רק רוצים לאפשר לי לנוח
כי ברור, שאין ספק שיותר טוב לתינוק לשכב בעריסת פלסטיק, אחד מכמה עשרות, כשמפקחות עליו 3-4 אחיות, מאשר להיות אצלי בידיים.
איכס, גועל נפש של תגובה מלאת התנשאות ופטרנליזם.

והחלק הכי יפה?
אם תשלמי למרכז הלידה הטבעית, ותבואי ללדת שם - אין חובת הפרדה מהתינוק, והוא יכול להשאר איתכם. תה"ש טוענים שזה בגלל שיש מיילדת צמודה שמשגיחה על התינוק.............אני אומרת, שזה בגלל שהם יודעים שהכסף מדבר, ועדיף לא להתעסק עם מי שכבר משקיעה את הסכומים האלה.
פיכסה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
12/05/2012 | 16:46
121
לצפיה ב-'אתם בית כלא, לא בית חולים'
אתם בית כלא, לא בית חולים
12/05/2012 | 13:46
513
לדעתי התגובה שלכם לא משקפת את הסיבה האמיתית.

אתם מציבים כמה רופאים בדיוק על כמה ילודים במשך שש השעות הראשונות? עדיפה לדעתי השגחה 1:1 של הורה.

התגובה שלכם מוזרה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפעמים כן צריך השגחה של רופא בתחילה'
לפעמים כן צריך השגחה של רופא בתחילה
13/05/2012 | 07:43
1
303
הרי לפעמים מתגלים ממצאים,
ואת זה האמא לא יכולה לגלות,
ולפעמים גם אם התינוק נולד באפגר גבוה יש דברים שהם קריטיים דוקא לשעות הראשונות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואחות אחת על 20 תינוקות יכולה לגלות????'
ואחות אחת על 20 תינוקות יכולה לגלות????
13/05/2012 | 09:19
252
אני הייתי שם כמעט כל ה6 שעות לא עזבתי את הילד
הם שוכבים ערומים רק עם חיתול על הגב מתחת לגרילר
הרופאה באה לבדוק פעם בכמה שעות
כל התינוקות מחכים לה ערומים שוכבים שם חלקם צורחים כמו בסרט נע על מנת לא לבזבז זמן אין להם שום השגחה צמודה
אמא שצמודה לתינוק שלה אחת על אחד/ת יכולה יותר בקלות לראות שמשהו לא בסדר.
בכל הבתי החולים האחרים בארץ אין את הפרדה הזאת ואין שם יותר אסונות מבתל השומר
שלא לדבר על בתי יולדות באירופה שבכלל אין שם תינוקיה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאוד מקווה לשינוי גם בעניין הביות מלא'
מאוד מקווה לשינוי גם בעניין הביות מלא
13/05/2012 | 21:51
177
כיום הם מאוד מקפידים על ההפרדה וזה משבש כל כך הרבה תהליכים שקורים בחיבור בין האמא לתינוק. אבל מופעל עליהם הרבה לחץ כי הרבה אימהות לא מגיעות לתל השומר בגלל נושא ההפרדה והעובדה שאין ביות מלא (אלא אם שילמת 5000 ש"ח לחדר הלידה הטבעי). ולכן, אני מאוד מקווה לשינוי!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תה"ש'
תה"ש
11/05/2012 | 07:58
4
763
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מצויין, היו בהתחלה שתי מיילדות, אבל ברגע שאמרתי שאני רוצה טבעי אז אחת יצאה ונשארה זו שתומכת בלידה טבעית ובהחלפת המשמרת היו איתי שתי מיילדות של החדר הטבעי. עשיתי מה שבראש שלי!
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אין לי מושג...
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. מצויין, נקי וחדש
יחס לדולות?
המלצה על מיילדת ספיציפית? אהבתי מאד את זו שליוותה אותי את רוב הלידה, ריטה, היא עובדת רק בלילות, ואת גבי ואיריס כמובן גם
תובנות נוספות? לא לתת למתלמד/ת לעשות לך וואקום. סיוט שלא מהעולם הזה כשמומחה הוציא אותו בשניה (וזה כבר סיפור אחר...)

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2
איך האוכל? נורא
איך היחס? לא התרשמתי לטובה, בדיעבד הייתי ביולדות ב' שהוא נחשב לפחות מוצלח מיולדות א'
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בן זוג 24 שעות ומגרים את המבקרים אחרי השעות ביקור
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- נורא ישן, אותו הציוד שהיה לאמא שלי כשילדה את אחי לפני 20 שנה. אבל עכשיו משפצים, ובא לציון גואל
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? נראה לי שאם הכל בסדר אז סבבה.
תובנות נוספות? ללכת למלונית, טעות שעשיתי שלא הלכתי בלידה הראשונה

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מלא, אם את רוצה, חוץ מאיזה שעתיים של בדיקת רופא ביום.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? לא, נורא ואיום, חיכיתי 20 דקות ובכיתי נורא שמישהי תבוא אלי, אף אחת לא ניגשה.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא ממש בעדינות
התרשמות כללית? לא אהבתי כל כך...
תובנות נוספות? הן מתקשרות אם הוא בוכה ורוצה לאכול ולא נותנות לו מטרנה על דעת עצמן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לי היתה את אותה המיילדת!! '
גם לי היתה את אותה המיילדת!!
13/05/2012 | 01:28
3
415
גם בלידה שלי לפני שנתיים היתה איתי ריטה המלאכית, שמבחינתי הצילה לי את הלידה (כמעט הכניסו אותי לקיסרי ובסוף הצלחתי לצאת מזה אפילו בלי וואקום אלא רק חתך אחד).

בגדול אומר שחוץ מהלידה עצמה שהיתה מדהימה בזכות המיילדת (וזה למרות שהיתה מאוד ארוכה, קשה ומפחידה), הייתי מרוצה גם מהרופאים, גם מהמחלקה, ומהאחיות.
בקיצור - אם הייתי גרה עדיין במרכז, לא הייתי חושבת פעמיים וחוזרת ללדת בתה"ש, אך מכיון שעברתי דרומה, אני מתעתדת ללדת בקפלן, בתקווה שגם שם חוויית הלידה תהיה חיובית כמו בתה"ש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא באמת מקסימה '
היא באמת מקסימה
13/05/2012 | 20:41
2
172
אני עכשיו עובדת בתה"ש וכל הזמן מחפשת אותה ברחבי בית החולים להגיד תודה, עדיין יש לי סנטימנט חזק כלפיה :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנחנו באנו אליה חודש אחרי הלידה'
אנחנו באנו אליה חודש אחרי הלידה
14/05/2012 | 13:20
1
212
ביררתי בטלפון מתי היא במשמרת, הכנתי ברכה עם תמונות שלנו ושל התינוקת (מנויילנת), קנינו שוקולדים ובאנו ואמרנו לה שאנחנו יודעים איזו עבודה קשה היא עושה ואיזו עבודת קודש זו ושהיה לנו מאוד חשוב למסור לה את הערכתינו הגדולה. אם תמצאי אותה, תמסרי לה שיש כאלה שלא שוכחים אותה

הייתי מוכנה לשלם לא מעט כסף אם הייתה לי האפשרות שהיא תהיה המיילדת גם בלידה הבאה שלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חשבתי על זה גם...'
חשבתי על זה גם...
14/05/2012 | 20:48
156
אני לוקחת אותה היום בלי להתבלבל :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תל-השומר נהדרים!'
תל-השומר נהדרים!
12/05/2012 | 17:12
1
628
קודם כל היחס נפלא, החל מהמיון ועד חדר הלידה והמחלקה.
שנית, היתה לי שהסתבכה מאוד והם היו מאוד מקצועים.
בסך הכל, ולמרות כל הקשיים והיו המון! זוכרת את כל החוויה כחיובית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני ילדתי בתה"ש'
גם אני ילדתי בתה"ש
14/05/2012 | 14:48
308
לפני שלושה שבועות בדיוק לידה שניה בתה"ש והייתי מאוד מרוצה .. בחדר לידה הייתה לי מיילדת מדהימה .. אין מילים לתאר עד כמה .. (גם בלידה בקודמת הייתה לי מיילדת מדהימה וגם בלידות של הגיסות שלי שילדו שם  היו מיילדות מעולות ).. מבחינת החדר במחלקה הייתי בחדר משופץ אם עוד יולדת אחת לעומת לפני שנתיים שהיינו לפחות שלוש יולדות בחדר די מגעיל וצפוף ..האוירה הייתה די רגועה ונעימה ( במקור תיכננתי לעלות למלונית בגלל הלידה הקודמת וזכרון השהייה במחלקה שהיה לא כל כך נעים ). בתינוקיה הפעם הצוות היה נחמד מבחינת הביות רציתי ביות מלא אבל כיוון שאין דבר בבה"ח זרמתי אם מה שיש .. הבנתי שזה בדיוק מה שצריך גם נחתי וגם הייתי אם התנוקת רוב שעות היום ובינינו גם הלילה כיוון שאני מניקה מלא והם מתקשרים (אם את מבקשת) בכל פעם שהתינוק בוכה כך שיוצא להיות כמעט כל הזמן אם התינוק וזה מעולה .. בלידה הקודמת מאוד לא אהבתי את התינוקיה ואת המאחיות שמטפלות שם ורוב הזמן מצאתי את עצמי כועסת עליהם שלא התקשרו אלי שהתינוקת בכתה או בכלל  לדעתי הכול עבר שם סוג של מתיחת פנים לטובה .. ממליצה ..

שיעבור בקלות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' ליס איכילוב'
ליס איכילוב
10/05/2012 | 22:33
13
363
לצפיה ב-'לידת ואקום לא מאולחשת, יוני 2010'
לידת ואקום לא מאולחשת, יוני 2010
11/05/2012 | 09:30
2
1064
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? נפתח מרכז ללידה טבעית בשנה האחרונה
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? היו ידועים כ"מלכי האפידורל" אבל זו גישה שמשתנה בשנה האחרונה ויותר זורמים עם רצון היולדת. יש מרדימים ייעודיים ליולדות שלא קשורים לניתוחים כללים.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? מניסיונה של גיסתי (2 קיסרי אלקטיבי בגלל עכוזים) היתה מאוד מרוצה מגישת הרופאים והצוות. יש שני חדרי ניתוח ייעודיים בתוך בית היולדות.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. יש מקלח, שירותים, חדר פרטי לכל יולדת. סטנדרטי ומתוחזק היטב לטעמי.
המלצה על מיילדת ספיציפית? לידיה. הגעתי בהיסטריה טוטאלית. היא ידעה להרגיע אותי ולכוון אותי במהלך הלידה ואכן ההתמודדות עם הכאבים היתה טובה אחרי שהתחלתי להקשיב (לידה ללא אפידורל). מאוד הרגיעה כשהיתה מצוקה עוברית והסבירה לי ולחצי מה עושים עכשיו בזמן שהרופא טיפל בי.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 1-4, תלוי בחדר, תלוי בעומס, תלוי בסוג הלידה.
איך האוכל? סבבה לגמרי. אני מכירה את האוכל בחדר האוכל של העובדים. ליולדות מביאים את ה"בסט" של היצע אותו היום.
איך היחס? מקסים לטעמי, מאוד דואג ומתחשב. אחרי הלידה באו אליי אחיות כל שעה עגולה לנסות להוריד אותי מהמיטה (נפילת ל"ד מאוד רצינית פשוט מוטטה אותי) ולא התייאשו. הרופאות שבדקו אותי במחלקה היו מאוד עדינות, נעימות והסברתיות. האחיות ענו לכל שאלה וצורך שהיה לי. כוח העזר גם היו מקסימות.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בן הזוג יכול להיות נוכח מ-6 בבוקר לערך ועד 23 בלילה ברצף. בפועל יש כאלה שישנים במחלקה אבל אם מישהי תתלונן יעיפו החוצה. ההקפדה על שעות ביקור מאוד נוקשה, טיפונת מוותרים בסופ"ש אבל ברמת 15-30 דקות משיכה ולא יותר.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' מקלחת ושירותים לכל חדר, לא משנה כמה יולדות יש בו. נקי, מסודר ומואר. אם המח' עמוסה מאוד יש מקרים שמכניסים מיטה שלישית לחדר של שתיים אבל ברגע שיש שחרור או מעבר למלונית מבטלים את זה.
תובנות נוספות? הבן שלי נשאר לאשפוז שבוע. האריכו לי את האשפוז במחלקה ל-5 ימים. כשוחררתי מהמחלקה הועברתי לחדר כוננים שאמור לשמש את הרופאים אבל בפועל יש מקום ל-4 יולדות שלא משחררים את הילדים שלהן מהתינוקיה. ככה יכלתי להמשיך בהנקה ולא לטרטר את עצמי אחרי הלידה. ביומיים האלה אחיות המחלקה השמיכו לדאוג לכל צרכיי.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? יש אפשרות לביות מלא ויש לכך חדרים ייעודיים (של יולדת אחת או שתיים שמעוניינות במלא). צריך להחזיר את הילד לתינויה כל בוקר לשעה-שעתיים לבדיקת רופא. אחיות באות לבדוק מה קורה עם הילד ומקפידות על המשך רישום מעקב יציאות ואוכל.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן. גם אחיות המחלקה מתעניינות אם את מסתדרת וגם בתינוקיה וכמובן יועצות ההנקה. באמצ"ש יש ייעוץ הנקה קבוצתי בכל בוקר.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? בהחלט. הן מחליפות ומלבישות בלי בעיה אבל אם את מעוניינת ללמוד הן יסבירו לך בסבלנות (אני הייתי זוועתית, לא הצלחתי להלביש ולחתל בהתחלה ובסוף האחות והחצי לימדו אותי
התרשמות כללית? LIKE
תובנות נוספות? צוות מדהים. הדובון היה עם צהבת וגם כמה ימים בפוטותרפיה. היה לי מאוד קשה והן ניחמו אותי, סיפרו לי על התהליך, איך לשמור על ההנקה באותם ימים (כי זרם לנו טוב) ובכלל עודדו אותי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חשוב לציין + גילוי נאות'
חשוב לציין + גילוי נאות
11/05/2012 | 17:42
899
חלקכן יודעות שאני עובדת בבי"ח איכילוב מדברים שכתבתי בעבר ברחבי הפרדס.
אציין שבזמן הלידה ההיא לא עבדתי שם וגם כיום אין לי שום קשר למחלקת השיווק של ביה"ח או לליס בשום צורה שהיא.

ותוספת לגבי ה"ללא אפידורל": נעשה חתך בגלל לידת הואקום, לפני החתך בוצע אלחוש מקומי עם זריקת לידוקאין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי לפני חודשיים ב"ליס" לידה שניה..'
ילדתי לפני חודשיים ב"ליס" לידה שניה..
12/05/2012 | 23:26
562
חדר לידה==שירותים ואמבטיה בכל חדר..נקיים...כדור פיזיו..אני ממליצה על אירה ו-ויקי שרמן שתיהן עשו עבודה טובה איתי והרבה סבלנות וגם אחראית משמרת בשם יעל באה ועודדה אותי ללחוץ ואף חיבקה אותי בזמן קבלת האפידורל....אני לא אהבתי את היחס של המרדים שראה שאני סובלת ועוד בא אליי בטענות..ויצא מהחדר בלי לתת לי אפידורל עד שקראו למרדים הכונן...
יולדות: הייתי בחדר של 2 בנות..
האוכל בסדר גמור..
היחס:שהתקבלתי לחדר באה יהודית בן יעקב בדקה אותי ושאלה אם הכל בסדר...צוות חבל"ז..גם האחיות שם מעולות שהייתי צריכה עזרה בלרדת מהמיטה באו ועזרו..וגם עזרו להתקלח..יש הקפדה על שעות ביקור והבעלים שלנו לא ישנו בחדר אלא נסעו הביתה וחזרו רעננים למחרת...שירותים ואמבטיה בכל חדר נקיים...מצעים חלוקים ופדים ניתנים מתי שמבקשים...
תינוקיה--שמתי את הבן שלי בתינוקיה ונחתי..הייתי בביות חלקי...אפשר להוציא את התינוק/ת בכל שעות היום עם אישור מהאחות בתינוקיה ולהחזיר לביקור רופא...
האחיות החליפו לו חיתול ובגדים...
אין ספק שבלי נדר לידות הבאות גם יהיו בליס בעז"ה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שני הסנט שלי על ליס'
שני הסנט שלי על ליס
11/05/2012 | 15:12
901
חדרי הלידה:
עניתי רק על מה שהיה רלונטי עבורי ומחקתי דברים שאין לי מושג לגביהם:
תובנות נוספות?   הצוות היה נהדר (למעט מיילדת צעירה אחת שהיתה נוראית, אבל אין לי מושג מה שמה כי היא לא הציגה את עצמה). הרופאים, האחיות והמיילדת השנייה היו מקצועיים ולא פחות חשוב - אנושיים.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? היינו  4 בחדר של 3
איך האוכל?   סביר
איך היחס? שום יחס. המחלקה היתה מפוצצת, לא היה שום יחס אישי או ניסיון לעזור.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?   לא היתה הקפדה וזה היה נוראי בחדר כ"כ עמוס. חלק מהבעלים נשארו בחדר גם בלילה ולא היתה שום אפשרות נורמאלית לישון באור וברעש שלא הפסיק בשום שלב.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'   חוץ מהעובדה שבכל החדרים שראיתי דחסו לפחות מיטה אחת יותר מהתפוסה המקורית של החדר, החדרים היו בסדר, שירותים ומקלחת בחדר ויחסית נקי.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?   הייתי בביות גמיש ולא נתקלתי בבעיות.  לפני שמונה חודשים בכל אופן לא היה שום סידור הגיוני לביות מלא והחדרים היו מעורבים. מאוד בעייתי למי שרוצה לישון ושמה את התינוק בתינוקייה או למי שרצתה שהתינוק יהיה איתה אבל היא היחידה בחדר כשכל השאר עושות פרצופים.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?   היתה יועצת הנקה אחת שהיתה עמוסה בטירוף ולא הספיקה להגיע לחצי מהבנות שנרשמו. מה שכן התרשמתי מאוד לטובה מכך שהאחיות בתינוקיה ממש לא מיהרו לתת בקבוק ועודדו להניק (אבל לא ברמה של להסביר איך אלא פשוט להציע).
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? ממש ממש ממש לא.... הייתי באשפוז יום נוסף, ממש ביקשנו עזרה, אבל ההדרכות שהיו אמורות להתקיים לא התקיימו ואף אחות לא היתה פנויה.
התרשמות כללית?   מזעזע. ברור לי שהעומס שהיה מאוד השפיע על התנאים, אבל בלידה ראשונה הייתי הולכת לבית חולים שיותר ידידותי ליולדת מבחינת התמיכה אחרי הלידה. האשפוז שם היה מאוד טראומתי ולמרות שאני כבר לא צריכה שום הדרכות קשה לי להאמין שאחזור לשם.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אתייחס לאיכילוב בשני מישורים כי זה גם חשו'
אני אתייחס לאיכילוב בשני מישורים כי זה גם חשו
11/05/2012 | 21:36
700
חשוב .
קודם כל המחלקה לאשפוז טרום לידתי , נשים שמגיעות עם ירידת מים , חודש תשיעי שמצריך אשפוז קצר (עד יומיים שלושה לא יותר) מאושפזות ביולדות ב' בחדר של 4 שהתחלופה בו גבוהה . לחדר הזה לאחיות אין ממש סבלנות אני "ביליתי" שם שלושה ימים עד שהחליטו להעביר אותי להיי ריסק (הם ציפו שאשאר שם עד שבוע 41 כנראה אבל ברחתי כל עוד נפשי בי).
מאוד לא נוח אבל כשמדובר רק בירידת מים והמתנה לצירים אין צורך ביותר מזה . ביקור רופאים אחת ליום , מיילדת באה לבדוק נשים עם ירידת מים ויש מוניטור 3 פעמים ביום .

חדר לידה , לא ראינו נוספים , רק בתל השומר וגם אז בגלל שכל החדרים היו תפוסים הראו לנו את החדר עם הג'קוזי למיילדת הפרטית.
סטנדרטי , מיטה מתפרקת , כסא למלווה , מקלחת צמודה (חולת המים שכמותי גילתה שהמים לא עוזרים לה בלידה) סטנדרטי לגמרי . אין מוניטור אלחוטי או משהו שמאפשר תזוזה מעבר.
מבחינת המיילדת עשתה הכל כדי שאני אוכל ללדת טבעי , נשימות , תנועתיות , הביאה לי כדור פיזיו , אפשרה לי טנס וכל מה שאפשר במגבלות של המצב שלי שהצריך ניטור צמוד (גם בלידה הבאה צפויה לי סאגה לא פשוטה).
אפידורל , אחרי 18 שעות צירים ו 6 שעות בחדר לידה ביקשתי , תוך 5 דקות הגיע המרדים הוא פישל בדקירה הראשונה , המנהל של המרדימים של חדרי הלידה התייצב אצלנו , דיווח בשקיפות מלאה , הציע סוגי טיפול אלטרנטיבים לפני שעושים בלאד פץ' ואפילו הביא קפה לגבר.
מבחינת מיילדות הראשונה היתה ממש איתנו השניה ממש לא והראש יצא כשהיא לא היתה בחדר וזה יושב לי באחורי הראש שאולי בגלל זה נקרעתי מאוד. מצד שני הרופא שתפר אותי עשה עבודה מעולה.

מחלקה , סיוט .
היינו 3 בחדר של 2 , המון רעש ובלגן . כמה פעמים שבעלי הלך להביא לי אוכל פשוט תוך כמה דקות הכל נגמר.
שירותים צמודים שאנחנו אמורות לשמור על הניקיון אחרינו (בכל אופן אחרי לידה דולפים) אבל מנקים פעם ביום אם אני זוכרת נכון.
הדרכות , הדרכת הנקה לא קיבלתי למרות שביקשתי כמה וכמה פעמים המדריכה הגיעה אלי בדיוק כשסופסוף הרשו לי להתקלח 30 שעות אחרי הלידה והתינוק היה בבדיקת שמיעה אז פשוט ויתרנו .
הדרכה נוספת היתה של טיפת חלב , התינוק היה כל כך חסר סבלנות שפשוט ברחנו באמצע אבל היתה אינפורמטיבית מאוד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מבחינה מקצועית מעולים כי כשבאמת קורא'
מבחינה מקצועית מעולים כי כשבאמת קורא
12/05/2012 | 08:01
1
598
משהו פחות חשובים הסדינים היפים והוילונות הכחולים מה שחשוב זה צוות מקצועי ויעיל! בלידה השניה שלי לצערי אופציה זו עמדה במבחן .
בהריונות שלי למדתי להכיר צוות מקצועי טוב וקשוב מחלקת ההיי ריסק שלהם מצויינת קיימת רגישות גם מבחינת הרופא המטפל וגם מאילו שמעליו.
אפשר להגיד הכל על מחלקת יולדות כי הרי הכל תלוי במשמרות ובעומס במחלקה, א-ב-ל אחרי הלידה ומה שעברתי באותו היום אני לא יכולה להגיד מילה אחת רעה. במשך 3 ימים לא הפסיקו לצאת ולהיכנס אחיות לבדוק ולראות. אז אמנם הכל תלוי בזמן הלידה אבל כשבאמת צריך הם עומדים דום עבורך וזה מה שחשוב מבחינתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה מנסיוני - לידה ראשונה'
עונה מנסיוני - לידה ראשונה
12/05/2012 | 17:26
520
חדרי הלידה:
אלחוש - ביקשתי וקיבלתי אפידורל. תחילה נתנו לי עירוי נוזלים ובגלל שממש סבלתי נתנו לי אותו בקצב מוגבר, אח"כ הגיע המרדים, ביקשתי שייתן לי את הזריקה בין הצירים והוא היה ממש נחמד ועשה כך.
לא ראיתי בתי חולים אחרים, אך אני מניחה שחדר הלידה סטנדרטי - יש מיטה מתפרקת, מקלחת ושירותים צמודים אישיים, יש טלויזיה..
בהתחלה הייתה לי מיילדת מגעילה ביותר (שאיני זוכרת את שמה) אבל די מהר היה חילוף משמרות (אחרת הייתי מבקשת שיחליפו לי אותה) וקיבלתי מיילדת מקסימה בשם שרה. היא הייתה נחמדה מאוד ומקצועית מאוד, הלוואי וכל המיילדות שלי בעתיד יהיו כמוה (אם לא היא).

מחלקת יולדות:
אני אישית הייתי בחדר של 3 כשרוב הזמן היינו 2, הבנתי שזה תלוי בעומס במחלקה..
האוכל - לא מדהים, אבל גם לא נורא. בשביל הכמה ימים שנמצאים שם (הייתי קצת יותר בגלל צהבת יילודים) אפשר להסתדר (ואני יחסית בעייתית באוכל, כך שאם אני הסתדרתי..).
היחס של האחיות בסדר גמור.
לגבי ביקורים - הם די מקפידים על השעות, וזה חשוב לדעתי כדי לתת ליולדות מנוחה. לגבי הבעל - הוא יכול להיות מהבוקר עד הערב, ויש כאלו שנשארים בלילה ומעלימים עין, אלא אם כן מתלוננים. איתי בחדר הייתה מישהי שבעלה נשאר לישון לילה אחד איתה במיטה. הם היו בשקט ולא הפריעו אז לא אמרתי כלום.
החדר מעט צפוף, הפרדה בוילונות, שירותים ומקלחת לכל חדר.

תינוקייה:
יש גמישות יחסית, ניתן להשאיר את הילד בתינוקיה כשרוצים או לקחת אותו לביות מלא, אבל יש שעות מסויימות שבהם יש בדיקות וצריך להחזיר את הילד לתינוקייה.
חלק מהאחיות ממש מגעילות וחלק פשוט מלאכיות, יש כאלושעוזרות בכל מה שקשור להנקה ויש גם יועצות הנקה.

בסה"כ הייתי מרוצה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ההתרשמות שלי'
ההתרשמות שלי
12/05/2012 | 18:10
348
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? כשאני ילדתי עודדו לאפידורל, אבל אני חייבת לציין שכל עוד הייתי בלי, המיילדת הייתה מדהימה ועודדה אותי לקום ולנוע ..להיכנס למים וכו'

יחס לדולות? לא מתלהבים מהעניין..
המלצה על מיילדת ספיציפית? לי הייתה מיילדת מדהימה והלוואי שאני אפול עליה גם בפעם הבאה- אם אני לא טועה קראו לה ילנה

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש כל מיני סוגי חדרים במקרה שלי היינו 2 בחדר של 3 (מזל!!) כי 3 זה ממש צפוף ולא נעים בעיקר כשיש מבקרים
איך האוכל? לא ניסיתי..
איך היחס? תלוי באחות היו כאלה והיו כאלה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?מקפידים על שעות הביקור  לבן זוג מותר להיות נוכח מתי שהוא רוצה מלבד בלילה וגם אז.. אפשר לעשות משהו בנדון :)
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'-- בגדול למי שיש אפשרות ללכת למלונית שתלך..בית חולים אף פעם לא נעים! אבל באופן יחסי ובמיוחד אחרי שביקרתי חברה אחרי לידה בתל השומר..ליס סבבה
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?אם את רוצה תחתמי ותצאי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? לבחירתך
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? מאוד! יש שם צוות שלם שנועד לזה..  וסתם סיפור מצחיק.. אחרי לילה שלם של צירים +חצי יום של לידה התקשרו אליי מהתינוקייה בלילה שאני אבוא להניק(ביקשתי כמובן) אני שהייתי עייפה וגמורה ולא בדיוק זכרתי איך מגיעים מהחדר לתינוקיה הלכתי לאיבוד ולא רק שהלכתי לאיבוד גם ננעלתי באיזה איזור והייתי צריכה למצוא מישהו שישחרר אותי משם! גם אז הכל היה מצידם עם הרבה סבלנות .. עד שהגעתי לתינוקייה הבן הצוציק שלי כבר נרדם אבל האחות הייתה נחמדה ועודדה אותי ואמרה שלא נורא והיא תתקשר שוב כשהוא יבכה
כלומר הם באמת משתדלות להיות בסדר
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? בהחלט
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חוויה חיובית למרות הלידה הקשה'
חוויה חיובית למרות הלידה הקשה
12/05/2012 | 19:13
361
בפעם הראשונה הגעתי לליס כחודש לפני הלידה בגלל מיעוט תנועות למעקב. היינו שתיים בחדר של שלוש והרגשתי שכל היחס מופנה ליולדות ולא לאלה שממטינות ללדת....בדיעבד היה יחס מקצועי נטו,
בלידה זה כבר היה ממש שונה (לטובה)

חדרי הלידה:
*אני אישית לא רציתי לידה טבעית והודעתי מבעוד מועד שארצה הכנה לאפידורל.

*המיילדת המקסימה אמרה לי, שאקח לתשומת ליבי, שכשאחליט שלא רוצה לסבול יותר, יכול לקחת עד חצי שעה להביא את המרדים, אבל ממש לא לחצה עלי. להיפך.
קיבלתי אפידורל בפתיחה 3. עד להגעת פתיחה מלאה כמעט ולא הרגשתי את הצירים, אבל הרגשתי טוב מאוד את הרגליים וזזתי המון על המיטה. כשהגעתי לפתיחה מלאה, לצערי הרגשתי הכול. 3 שעות של צירי לחץ נוראים כאשר אני כל הזמן שואלת למה לעזאזל זה כואב ככה כשאני עם אפידורל...

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי?
לא מעודדים.
*בזמנו חשבתי שאני רוצה ללכת לקיסרי אלקטיבי כי העוברית הייתה גדולה בהערכת משקל. הגענו לפגישה עם מנהל המחלקה (שהיה מגעיל ויצאתי ממנו בוכה, אבל בדיעבד עשה לי את הטובה של החיים שלי!). ביקשתי ממנו להירשם לקיסרי אלקטיבי. הוא הסביר לי (אמנם בצורה לא נחמדה), שאין לי שום סיבה מוצדקת לסכן ככה את חיי ו/או את יכולת הפריון שלי (!) הפחיד אותי עם כל מיני סיכונים: הדבקויות, קרעים ברחם בלידות חוזרות, אבדן רחם, דימומים ועוד..בסוף אמר לי:"בבית חולים הזה, בחיים לא יעשו לך קיסרי אלקטיבי! את יולדת בתולית בת 26 וזו הלידה הראשונה שלך! אם היית רווקה בת 40 הייתי שוקל את זה, אבל את רק בהתחלה.....אז התשובה היא בשום פנים ואופן לא !" ....הייתי בשוק מצורת הדיבור וההפחדות, בכיתי המון ואשכרה רציתי להתלונן עליו, אבל בדיעבד תודה לו

*לא ראיתי שום חסרונות. הכול קרוב. לא צריך להסתובב במבוכי בי"הח כאשר מגיעים למיון יולדות או לאחר מכן. במחלקה עצמה ישנו מעין לובי מאוד נח למבקרים. מוזר שאין לקנות אוכל בשום מקום במתחם בשעות הלילה. אין כלום בחדר אוכל כי יש שם מעין קייטרינג חיצוני (זה לפחות מה שנאמר לי).

*היו לי שלוש. שלושתן מדהימות.
1)נלי -זו הייתה השעה האחרונה של המשמרת שלה כשהגעתי.
קיבלה אותנו בנעימים, שאלה אם אני מעוניינת בחוקן והשרתה מלא רוגע
2)נלה -הייתה איתי כל המשמרת שלה. פשוט מקסימה. כל הזמן דיווחה על התקדמות והייתה איתי המון בחדר. בסוף המשמרת שלה הייתה ממש מבואסת שלא תספיק ליילד אותי (אחרי שהייתה איתי שעתיים מתוך 3 של צירי הלחץ בפתיחה המלאה), אפילו התעכבה קצת, אבל "המשיח לא בא"
3)עדי -מקסימה ביותר סיימה את העבודה עם ד"ר מאני המדהים בחתך יזום וואקום....לא הייתה ברירה. הילדה פשוט הייתה גדולה מדי בישבילי.
דרך אגב, עדי הייתה זו שקשרה לה את הפופיק והיא קשרה אותו "הפוך". הוא נראה כמו בלון שיוצא החוצה...זה לא באמת מפריע לי, אבל משהו שהיא "השאירה" לי ממנה...

תובנות נוספות?
*צוות סופר מקצועי, נחמד, הרגשתי שכולם מעוניינים לתת את השירות הטוב ביותר. אפילו המנקה הייתה מאוד אמפטית והציעה לי עזרה...
בבוקר היה תור לבדיקת שמיעה, כאשר כבר רציתי לוותר, ניגשה אלי מישהי ואמרה שהילדה שלי כבר עברה אותה בהצלחה. הם עשו אותה כאשר הייתה בתינוקייה ולא היה לחץ.
הצוות נתן המון תמיכה רגשית.
לפני השחרור יש סוג של הרצאה, שבה האחות דיברה על חשיבות התרגילים שאפשר כבר לבתחיל לעשות לרצפת האגן, דיברה על החשיבות של הנפש והסימנים שצריכים להדאיג, על כך שתמיד אפשר לחזור לביקור ולבקש עזרה...

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
*מיד אחרי הלידה, הכניסו אותי כשלישית בחדר של שתיים ואמרו שתיכף מעבירים לחדר אחר. לאחר כשעה העבירו אותי לחדר של שתיים ואז הבחורה השניה עזבה למלונית ונשארתי ללילה אחד לבד לגמרי בחדר.

איך האוכל?
*האוכל הייה מצויין. כנראה שהייתי מורעבת...חחח...אבל הרגיש לי גורמה...
איך היחס?
יחס מדהים, מאוד אכפתיים, מאוד מקצועים.

*היה איתי כל הזמן חוץ מאשר בלילה. היו בעלים שנשארו לישון בלובי (לא נתנו להם להישאר בחדרים).

מבנה החדר, הציוד שבו וכו'.
*חדר רגיל, נקי, משופץ עם מקלחת.

*היות והייתי אחרי וואקום ונזקקתי גם לקטטר בהתחלה,
הושארתי למעקב של 48 שעות לאחר הלידה.

תובנות נוספות?
אני יודעת שאני חוזרת ללדת שם גם הפעם למרות שיש לי לפחות שעה של נסיעה והרבה בתי חולים אחרים קרובים יותר.
היחס והביטחון הרפואי/מקצועי שהרגשתי שם מאוד חשובים לי.

תינוקיה:
*יש את כל האופציות.
בהתחלה הצהרתי שאני רוצה רק ביות מלא. אמרו אין בעיה.
אחרכך הבנתי "למה הכנסתי את עצמי" כי הייתי מותשת ובהלם תוטאלי מהלידה. התפרים כאבו לי נורא. לא היה לי אפילו את הכוח להגיע לתינוקיה כדי להחזיר אותה.
היות והצהרתי על הנקה מלאה, "הציקו" לי כל כמה שעות. תבואי, הילדה בוכה, צריכה לאכול,....ועוד כל מיני דברים שעכשיו אני ממש מתביישת, אבל אז, אמא בת יום, ממש לא הייתי מסוגלת להתמודד איתם והצוות עזר לי המון. גם פיזית וגם נפשית....

*האחיות עזרו המון, הציעו לי כל מיני קומפרסים כי מאוד כאב לי. בנוסף ליועצות של בית החולים היו שם גם יועצות חיצוניות, שגם הן עזרו מאוד.

*אכן מכוונות. יש גם הדרכה מיוחדת לאבות

התרשמות כללית?
*בית חולים מעולה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם 3 פעמים'
ילדתי שם 3 פעמים
13/05/2012 | 10:58
311
מהנסיון הדי גדול שלי, חדרי הלידה מקסימים, מרווחים מאובזרים.
הצוות בחדרי הלידה מקצועי מאד בדר"כ, מתחשב, תומך וגמיש ביחס לרצונות.
בלידה השניה הייתה מיילדת שלא הסתדרתי איתה, ביקשתי שיחליפו ונענו מיד לבקשתי.

חדרי האשפוז זה משהו אחר, בדר"כ צפוף מאד, רועש חדרי השירותים מנוקים פעם ביום וזה היה ממש מלוכלך, כי נשים אחרי לידה מאד מלכלכות.
בלידה האחרונה במשך יומיים וחצי של שהיה, הצלחתי לישון בקושי שעתיים עם כל הרעש שהיה בחדר, (סודנית שאושפזה ובעלה ואישתו השניה היו בחדר כל הלילה, ולא הצלחתי לישון דקה).
חיכיתי לדקה של השחרור, יותר מאשר חיכיתי ללדת (ותמיד ילדתי בשבועות 41-42).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי זה התאים'
לי זה התאים
13/05/2012 | 11:01
269
אנסה לענות על הסעיפים
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? יש מרכז לידה טבעית בתשלום ובכללי זורמים עם מה שבא לך, עד האפידורל ששם את חייבת להיות על המיטה
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? שוב, זרמו איתי. ביקשתי אפידורל בערך בלובי.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?ילדתי טבעי. ידוע כבית חולים שלא לוקח סיכונים מיותרים אם צריך.. צריךץ
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. חדר גדול מואר, אופציה להחשיך, מקלחת שפינקה, כיסא לבעל. מה שצריך, בלי אינסטרומנטים מיוחדים, אבל שוב, לא הייתי צריכה כי הייתי על המיטה.
יחס לדולות? ידוע שלא אוהבים/מאפשרים... צריך לבדוק פרטני.
המלצה על מיילדת ספיציפית? כולנו היו מקסימות. היתה עדי אחת במיון נשים שחבל שלא היתה איתי בלידה!!!
תובנות נוספות?
מתקתקים את העבודה, מאד מקפידים על צניעות, לבעל אסור לטייל מחוץ לחדר ומקפידים על אורחים.  אני הייתי חצי VIP בגלל הרופא שלי ודאגו לי שם.  הרופא שתפר היה מקסים ונעים, והאחיות דאגו לנו אבל לא הציקו. נתנו לילדה להיות עלי ועל האבא ושלחו אותו איתה לתינוקיה...סה"כ היה טוב.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
2,3,4 .. כל האופציות, אני קיבלתי חדר של 4 מתוכן 2 אחרי קיסרי.. לא מפנק ולכן ברחתי למלונית. החדר קטן צפוף הבעל אל ממש יכול לשבת איתך ובטח לא לישון(אלא אם הוא מתחבא כמו זה שמיטה לידי).

איך האוכל? מזעזע!!! לטעמי לפחות.
איך היחס?
האחיות היו מקסימות מממש, גם כשהגעתי ב5 בבוקר למחלקה וגם כשיצאתי. אמנם הייתי מעט זמן אבל הן היו מקסימות, גם כשהגענו אחכ לבדיקות לפני שחרור.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בן זוג כל היום עד חצות נדמה לי או קצת לפני, במהלך היום מקפידים מאד על שעות עד רמת גירוש... לא נעים מצד שני שומר על שקט. לבעל אין מקום להיות ליד המיטה של האישה, צפוף. מצד שני כבר יצא לי לבקר חברה בחדר של 2 והיינו שם שעות ולא גירשו אותנו(והשניה לא היתה בחדר בכלל)
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - מיטות ארונית מקלחת.. כיסא לבעל. לא נוח בכלל
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? בואו נגיד שהיה לי חום אחרי הלידה ואמרו שהמעבר למלונית מוטל בספק, ואז אחרי כמה שעות שירד, ישר הביאו טפסים ונתנו לי לעבור..
תובנות נוספות? מלונית זה פינוק שלא הייתי מוותרת עליו(אבל זה פינוק יקר) אין לי ספק שלא משקיעים במחלקה כי יש מלונית. מי שלא אכפת לה.. אז בקטנה.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מה שרוצים, כולל במלונית.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? האחיות של המלונית זה האחיות של התינוקיה הרגילה, חלק היו נעימות יותר חלק פחות, אבל ישבו ועזרו לי והרגיעו - הכי חשוב.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? מאד!! היו סדנאות ומפגשים ויכולת לבוא שוב ושוב שיעזרו ויראו - שוב רלוונטי למלונית אבל זה אותו צוות
התרשמות כללית? על המלונית אין לי תלונות פרט למחיר :)
תובנות נוספות?

מחזירה להתחלה - לי זה התאים, גרתי 5 דקות משם, הרופא שלי הוא מנהל המחלקה ואל אכפת לי שיתערבו אם צריך. בית חולים מקצועי ביותר, צוות מקסים וחם,החניה באיזור קשה ויקרה אז למי שזה שיקול... יתרון שיש מרכז קרוב למבקרים ולאלו שהביאו קפה לחדר הלידה בחצות.. אני אחזור בסיבוב הבא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עושים שינוי מבחינת הכנסת דולות לחדרי לידה'
עושים שינוי מבחינת הכנסת דולות לחדרי לידה
13/05/2012 | 21:55
198
בשנה האחרונה חל שינוי גדול לגביי הכנסת דולות לחדרי הלידה וזה מאוד משמח. החשיבות של דולה בלידה היא משמעותית כל כך וממש יוצרת שינוי בלידה ובתפיסת הלידה, כך שהצעד הזה הוא חשוב וטוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאיר'
מאיר
10/05/2012 | 22:34
2
126
לצפיה ב-'נסיון מלידה ראשונה ללא אפידורל שהחלה בזירוז '
נסיון מלידה ראשונה ללא אפידורל שהחלה בזירוז
10/05/2012 | 23:52
476
ילדתי שם לפני כארבע שנים, חוזרת ללדת שם בהריון נוכחי.
ילדתי בחדר לידה רגיל בעקבות השראת לידה , ללא אפידורל.

מחלקת הריון בסיכון - היה אשפוז קצר בסך הכל נעים, צוות נהדר ששיתף אותי במידע ובהסברים על כל תהליך השראת הלידה. (בעקבות התחלת רעלת).  נשלחתי עם הפניה והייתי בטוחה שיזרזו אותי מייד, החליטו לשמחתי לאשפז ולעקוב קודם ורק כשהובן שחייבים לזרז המליצו על הפעולה.

חדרי הלידה:
ברוב החדרים יש שרותים ומקלחת פרטיים.
יש שני חדרי לידה טבעית עם ג'קוזי וקצת יותר גדולים. לא מדהימים יחסית לזה של בלינסון מצד שני בהחלט מספקים.  פתוחים תמיד ובדרך כלל פנויים.

מה יחס הצוות ללידה טבעית? יש מספר רב של מיילדות שתומכות ומעודדות לידה טבעית: שרי היא אחת מהן, אצלה עשינו את הקורס הכנה.

מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? - הדבר הכי טוב במאיר זה קיומו וזמינותו של גז צחוק כאמצעי אלחוש. שכחתי מזה במהלך הלידה אולם רביזיה (חיפוש שאריות שיליה) שנאלצו לעשות אחרי הלידה, עשו לי באלחוש של גז צחוק בלבד. הזיכרון שנשאר לי מהלידה מאד מאד מבודח.

יחס לדולות? באתי עם דולה ולא עשו שום בעיה.

המלצה על מיילדת ספיציפית? יש כמה מקסימות.

תובנות נוספות?
החלו עכשיו בשירות חדש שמאפשר להזמין מיילדת פרטית בתשלום מתוך התורניות שלהם. כולן עם המון נסיון בלידות טבעיות.  כולל קורס הכנה או רענון ותוכנית לידה. זו הסיבה שאני חוזרת לשם עכשיו - אני רוצה מיילדת פרטית.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש חדרים של 3 ושל 2. יש חדרים נפרדים לביות מלא. צריך לקוות שיהיה מקום . לא ידוע לי על מקרה שמישהי ביקשה ולא קיבלה תוך כמה שעות .
צוות העזר זכור לי לטובה מאד - אנשים מקסימים!!
צוות הדרכת הנקה בניהולה של ג'ניס - נהדר!!! בזכותם הנקתי בשתי הלידות הקודמות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאיר - לפני שנה וחודשיים'
מאיר - לפני שנה וחודשיים
11/05/2012 | 08:51
390
לא ילדתי בחדר לידה. עונה מהסיור:
חדרי הלידה:
יחס לדולות?
תובנות נוספות?

נטייה טבעית. נדמה לי ששניים מהחדרים הם עם מקלחת. בנוסף: חדר (אולי שניים?) לידה טבעי נעים. חינם על בסיס מקום פנוי (לדבריהם - בד"כ יש). אביזרים כמו כיסא לידה, כדור פיזיו - אין בעיה להעביר גם לחדר רגיל.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? היינו שתיים.
איך האוכל? בסדר.
איך היחס? מצוין.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? יש הקפדה על שעות הביקור. הייתה לי כבר ילדה בבית כך שבן הזוג היה איתה רוב הזמן. לא ראיתי הרבה בעלים לאורך היום.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' נראה לי סטנדרטי. בחדר כיור גדול שאפשר לרחוץ בו את התינוק ומקום להחלפת חיתולים ובגדים.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? נותנים את האזהרה הסטנדרטית ("לא כדאי כי...על אחריותך"), מסבירים למה לשים לב (צהבת ועוד) ומשחררים מוקדם.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות גמיש. כרצונך (אין בעיה עם ביות מלא לחלוטין)
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? בהחלט, ועושות זאת מצוין. יש גם הדרכת הנקה מחלקתית מצוינת (בארוחת הבוקר).
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?

באופן כללי:
צוות נעים מאוד.
לא עשו עניין משום דבר ולא היו נוקשים לגבי שום דבר.
בתחושה שלי, אם מבקשים משהו שחורג מהפרוטוקול הם נותנים את האזהרה / הסבר המתחייבים (ובצדק, אחריותם לבדוק שהמשמעות ברורה), אבל ממלאים את כל הבקשות אם הכול בסדר (לא לחסן, לא לרחוץ, לא פיטוצין, שחרור מוקדם - את אלה בדקתי בעצמי).
כמו כן, רציתי ביות מלא. נאמר לי שאין חדר מתאים, אבל תוך דקה פשוט פתחו חדר כזה וזהו.
לא קיבלתי אנטיביוטיקה בלידה (GBS), ובניגוד למה שנאמר לי בטלפון לפני שילדתי, הקטן לא קיבל אנטיביוטיקה באופן אוטומטי, אלא היה במעקב. המעקב לא הפריע לביות המלא.
האחיות חביבות ביותר! עושות כל מה שאפשר כדי לסייע ולהקל (משחה לטחורים, משחה לפטמות, פדים עם מגנזיום / קפואים, יוגורט וכריכים למי שמורעבת באמצע הלילה, השגחה על התינוק כשאת קופצת לשירותים/להתקלח).
מבחינת עזרה בטיפול: ילד שני. לא רחצתי. את רוב החיתולים החלפתי בתינוקייה כשבדקו אותו. תמיד ששו לעזור.
אני שמחה לומר שכשהייתי בתינוקייה שמעתי את האחיות מדברות על התינוקות מאוד ברגישות וברצינות (הקטנה הזאת לא רוצה לאכול, החמוד הזה בוכה הרבה (ולוקחות על הידיים)). שמעתי (וראיתי) אותן ממליצות לאמהות על בקבוקים המתאימים להנקה, מסייעות בשאיבה אם היה צורך, מרגיעות ומסבירות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מעייני הישועה'
מעייני הישועה
10/05/2012 | 22:34
6
235
לצפיה ב-'ילדתי שם ב2008 ו2009'
ילדתי שם ב2008 ו2009
11/05/2012 | 12:47
381
(נראה לי שהזמן שעבר חשוב. בי"ח משנים מדיניות, משפצים וכו' ולא דומה לידה של לפני שיפוצים או במהלכם לאח"כ, סתם דוגמא)

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? ממה שנתקלתי הצוות פתוח. יש גם מתנדבות של ארגון תמ"ר שמסייעות למי שחפצה (בתור דולה)
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? ילדתי ללא אפידורל. יש מרדים לחדרי לידה.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? מכיוון שביה"ח מקבל הרבה נשים ללידות חוזרות ורב ה"קהל" שלו הן נשים ולדניות שחפצות במשפחות ברוכות היד לא קלה על הסכין. הובהלתי לניתוח חירום. המרדים היה מקסים, המנתח דיבר איתי ברגישות רבה בהתאוששות וסה"F התרשמתי בסדר גמור.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. יש מקלחת בחדר לידה. נכון ללפני 4 שני ם לא ראיתי שם כדורי פיזיו' אבל יכול להיות שזה השתנה.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2-3
איך האוכל? מעולה (בשבת הארוחות הם "קלאסיות" לשבת, יש קידושים והבדלה)
איך היחס? לפני שנתיים וחצי- מעולה.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? שעות ביקור מוקפדות מאד. בן הזוג יכול להגיע חצי שעה לפני הזמן הרשמי.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' בקומה 7 התנאים ממש טובים. כל מי שהגיעה לבקר אותי התפעלה. מקלחת בתוך החדר, מרווחת יפה ונעימה.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? במעייני מראש יש לילה נוסף (3 לילות בלידה רגילה) ולפחות בפעמים שאני הייתי שם אם השתחררו מוקדם גם קבלו מתנה
תובנות נוספות? יש שם יולדות דתיות וחילוניות. לא כולן רק חרדיות וחסידיות, אבל הוא עם אוריינטציה חרדית מאד ברורה. ממליצה למי שמתלבטת לגשת שם לסיור ולקלוט את רוח הדברים. שמעתי כבר תגובות מיולדות שהחוויה היתה להם לא טובה כי הן חשו אאוטסיידריות (לא בגלל משהו שאמרו להם אלא סתם מלהרגיש היוצאת דופן)

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? לא בטוחה שיש שם ביות מלא.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? יש שם יועצות הנקה שמסתובבות ומציעות עזרה, יש גם "הרצאות" בנושא.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? כן. זה אחד השיפורים שראיתי מלידה אחת לשניה. יולדות בלידה ראשונה "סומנו" כדי שיסבירו להם יותר (יש שם רב גדול של יולדות לילד 5-6-7-8-9- וכן הלאה....)
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני ילדתי שם ב 2009'
גם אני ילדתי שם ב 2009
11/05/2012 | 14:59
258
והיה בסדר אבל המקום האידאלי בשבילי ללדת הוא בבית שלי (ילדתי בבית לפני חודשיים והיה מדהים!
כל הפרטים כאן- http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רלוונט לענות בתור פרסונל? (לגבי חדר לידה)'
רלוונט לענות בתור פרסונל? (לגבי חדר לידה)
11/05/2012 | 17:39
526
חדרי לידה:
כמו בכל מקום, יש יותר ויש פחות. באופן עקרוני, כשמגיעה יולדת שמעוניינת בלידה טיבעית, אנחנו משתדלים להתאים לה מיילדת באותה גישה.
אלחוש סבבה. יש שני מרדימים, בתורנות. אפידורל בחדר לידה, אלחוש בפטידין יכול להיות או במחלקת נשים או בחדר לידה, בהתאם למצב היולדת.
עושים ניתוחים קיסריים אבל הסטטיסטיקה שלנו טובה יותר מרוב בתי החולים בארץ מבחינת כמות הניתוחים. בסה"כ לא שמעתי תלונות בנושא
11 חדרים, 10 פעילים באופן שוטף. למעט שני חדרים, בכולם מקלחות. מיטות מתכוונות, כדורי פיזיו יש, לא בכל חדר, אבל מקסימום מפלחים ממחלקת נשים
דולות - בשמחה, באופן עקרוני, אבל מתוך ההבנה לגבי תפקידיה של הדולה ותפקידיה של המיילדת.
יש כמה. אני מעדיפה לא להכנס לזה, כי הן חברות שלי, אז....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם ב2010 וב2012'
ילדתי שם ב2010 וב2012
12/05/2012 | 21:20
1
273
בסדר, הווי דתי, פגיה טובה(איך שאנחנו התנסנו איתם, לא לוקחת אחריות)

ב2010 היה  מעולה- אחיות מדהימות, מיילדות מדהימות.מנתח שעשה עבודה טובה.

ב2012- היה זוועה, אותן אחיות אפילו היו על הפנים. ניתוח קיסרי נוסף-הסתבכתי שם לגמרי מבחינה רפואית, הגעתי למסקנה המתבקשת- שהם לא טובים לסיבוכים. שמעתי עוד סיפורים שהם היו לא מקצועיים, כואב לי הלב לדבר נגדם,כי כן משתדלים שם ויש הרבה מתנדבות מקסימות- אבל אין מספיק רופאים בכירים לדעתי(חיכיתי יום שלם לרופא בכיר איזה יום, עם זיהום בבטן וחום 40)... אם את יודעת שאת יולדת בלי הסתבכויות ורוצה הווי דתי- זה המקום. אם לא- אז עדיף בית חולים גם עם מיכשור יותר משוכלל , כי במקרים מסויימים זה קריטי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שכחתי לציין לטובה-מחלקת ילודים- מקסימות'
שכחתי לציין לטובה-מחלקת ילודים- מקסימות
12/05/2012 | 21:36
185
היו כמה ימים שלא יכולתי לטפל בילד(להניק או בכלל להחזיק), והם פשוט לקחו אותו תחת חסותם, בכזו אהבה, במיוחד בקומה 5 שם, אבל גם בקומה 7, הן היו מדהימות איתו ואיתי, יש דברים שקשה לשכוח, ואת הטוב הזה אני לא שוכחת. הרגשתי גם שהן עושות את זה באהבה ולא רק כי זה מה שהן צריכות לעשות, ממש ריחמו עליי שהסתבכתי ועזרו מכל הלב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם לפני שנה 2011'
ילדתי שם לפני שנה 2011
13/05/2012 | 21:39
175
חדרי הלידה:
לא יודעת, אני לא בעניין של לידה טבעית.
הגעתי עם פתיחה של 6-6.5 והמליצו לי לקבל אפידורל, התלבטתי כי לא ממש כאב לי. אבל אמרו לי שכדאי וקיבלתי אותו  מיד.
לא ילדתי בקיסרי.
חדר הלידה היה נעים ונקי עם שמירה על פרטיות.
יחס לדולות?
לא ידוע לי.
בלידה שלי היו ציפי ושושי ושתיהן היו נעימות וחמודות.
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
3 בחדר, גם בקומה 5 וגם בקומה 7
איך האוכל?
האוכל היה בסדר.
איך היחס?
היחס היה נעים, תמיד היו שם לעזור מכל הבחינות ובכל מקום.
יש הקפדה על שעות הביקור, לומר את האמת- לי זה היה מאוד נעים. נכון שרוצים שהבעל ישאר עוד. אבל לא תמיד יש כוח לאורחים. הגוף כואב ואת רוצה לנוח או פשוט להיות לבד את התינוק, להתחבר אליו ולהרגיש אותו.
בקומה 5 הייתי רק ללילה בקומה 7 יש מיטה מתכווננת, ושירותים ומקלחת בתוך החדר, מאוד נוח.
יש גם ארון עם חלוקים, מגבות ומצעים למי שצריכה עוד.
מקבלים 3 לילות, ומי שרוצה לותר על הלילה ה-3 יכולה לקבל מתנה במקום.
תובנות נוספות?
היה לי מאוד נעים ואני מקווה שאספיק להגיע בזמן גם בלידה הבאה.

תינוקיה:
יש ביות מלא, לא הייתי בבית מלא, אבל ראיתי חדר מיוחד של בנות שביקשו ביות מלא.
יש יעוץ הנקה קבוצתי, ויש את יועצות ההנקה שמגיעות אליך למיטה ומסייעות עם התינוק. מאוד נעימות ועושות הכל כדי שההנקה תהיה לך מוצלחת.
בשחרור, מקבלים הדרכה איך להלביש את התינוק ויושבת איתי רופאה שהסבירה לי בנעימות מה התינוק קיבל כשהיה בתינוקיה, אילו חיסונים, מה עלי לעשות כשאני משתחררת מהביה"ח, איזה ויטמין לתת לו כמה להאכיל אותו והוראות בטיחות.
התרשמות כללית?
ההתרשמות הכללית שלי שהיה מאוד מקצועי ונעים.
בזמן האחרון אני מתחילה להיזכר בימים הראשונים בביה"ח, לרגעים הקסומים של ההתחלה עם התינוק כשהכל טרי ומרגש ובא לי לחזור לשם שוב.
כמובן שלא מתגעגעת לכל כאבי הגוף, הבכי וההורמונים המשתוללים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' אסף הרופא'
אסף הרופא
10/05/2012 | 22:35
20
202
לצפיה ב-'ילדתי פעמיים באסף הרופא'
ילדתי פעמיים באסף הרופא
11/05/2012 | 06:45
7
634
למען הגילוי הנאות - אבי הוא מנהל מחלקה בבית החולים, זכיתי שם ליחס טוב מאוד, מן הסתם, וכנראה משופר מהיחס לו זוכה יולדת רגילה. עברתי שם גם לידה וגם ניתוח קיסרי, ובשניהם היתי מרוצה מאוד.

רוצה להתייחס כאן למערך יעוץ ההנקה של בית החולים, שלמיטב ידיעתי, אין שני לו בארץ (אשמח אם תתקנו אותי).

אחרי שלמדתי יעוץ הנקה במשך שנה שלמה, שכללה 100 שעות של עבודה מעשית בפיקוח של יועצות הנקה מוסמכות IBCLC, השתלבתי בתור מתנדבת בחדר ההנקה של בית החולים.

בבי"הח הזה מחזיקים אחות שהיא IBCLC שכל מה שהיא עושה זה לתת יעוץ הנקה (מבחינת בית החולים, שמשווע לידיים עובדות בתינוקיה, זה מראה על סדרי עדיפויות נכונים מאוד, לטעמי). בנוסף, מוצמדות אליה מתנדבות (כמוני) ומתלמדות בקורס של משרד הבריאות (שהוא לטעמי פחות מקצועי מהלימודים ל-IBCLC, אבל אין לי כוח להיכנס לדיון הזה), שנותנות יעוץ הנקה לנשים במחלקה חינם אין כסף - יעוץ שאם האישה היתה נדרשת לשלם עבורו בביתה היה עולה לה 450 ש"ח לפחות. יש שם אוריינטציה יפה מאוד להנקה ועידוד רב, כולל מערך יעיל של השכרת חלקי משאבה ו-2 משאבות לקטינה טובות לנשים שצריכות זאת.

יכולה לומר לכולכן באחריות שאני, כמדריכת הנקה במחלקה, הייתי נלחמת עם כל אמא שרוצה בכך על ההנקה שלה - התינוק יקבל ח"א בכפית, במזרק, בהאכלת אצבע, בצינורית ומה לא - לא חוסכים במאמצים, בציוד ובזמן לפני שיתנו תמ"ל, כדי לעזור לאמהות לצאת משם עם חוויית הנקה מוצלחת.

אני מציינת את זה, כי קראתי פה בפורום הרבה על ריבוי לידות התערבותיות באסף הרופא (לא יודעת מי בדק את זה סטטיסטית), ובלי לזלזל בחשיבות של לידה טבעית, חשוב לי שנשים ידעו שהלידה היא אירוע חד פעמי, לרוב של כמה שעות, אבל הנקה נמשכת חודשים רבים ושנים, ולימים הראשונים בחיי התינוק, אותן מבלים בד"כ בבי"ח, יש חשיבות מכרעת בנושא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למהלך הלידה יש קשר חזק מאוד לתחילת ההנקה'
למהלך הלידה יש קשר חזק מאוד לתחילת ההנקה
11/05/2012 | 14:58
3
439
ובכלל לתחילת חייו של התינוק
תינוק שנולדת בלידה מכשרנית יקשה מאוד לינוק וכן תינוק שהופרד מאימו בגלל ניתוח ושלל התערביות
תינוק שנכנס למצוקה בגלל מפל התערביות בלידה
תינוק שלא בביות יהיו לו מבחינה סטסטית הרבה הרבה יותר קשיים בהנקה.
אי אפשר להפריד את מהלך הלידה עם החיים של התינוק אחר כך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין על זה שום ויכוח'
אין על זה שום ויכוח
12/05/2012 | 07:20
2
247
אבל אחת שקרה, והתינוק עבר לידה מכשירנית, עדיף שהאם תפגוש יועצת מוסמכת ומנוסה, שתשב איתה ותסייע לתינוק להתגבר על הטראומה שעבר, במקום להיות בבי"ח שהמדיניות בו היא לדחוף תמ"ל לתינוקות שמתקשים בהנקה רק בגלל שהפרוטוקול מיחחב שהתינוק יאכל משהו תוך כמה שעות מהלידה, והוא, אפעס, מתקשה ביניקה.

מכירה מקרוב מקרים בהן כל מיני אחיות שמכנות עצמן "מדריכות הנקה" נתנו לאמהות יעוץ הנקה קלוקל, שרק גרם להן לסבל ויאוש, וגם לנזק של ממש להנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תראי הדרכתי בכמה בתי חולים הנקה'
תראי הדרכתי בכמה בתי חולים הנקה
12/05/2012 | 09:03
1
249
באסף הרופא יש את הנהלים כמעט הכי מחמרים בנושא הפרדת האם מהתינוק
היום כמעט בכל הבתי חולים במרכז יש לפחות IBLC אחת.
את כתבת שהלידה זה משהו רגעי וההנקה זה משהו קבוע ואני פשוט כתבתי שזה המשך ישיר
אם התינוק היה בביות עם אמא שלו עם עזרה מהצוות והיועצת הייתה מגיעה אליה והיא לא הייתה צריכה אחרי לידה טראומטית להסחב לחדר הנקה ולשבת שם עם עוד 20 אמהות ומדריכה אחת(לא יועצת מדריכה) ההנקה הייתה לה הרבה יותר פשוטה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היועצת והמדריכות מסיירות גם בחדרים'
היועצת והמדריכות מסיירות גם בחדרים
13/05/2012 | 06:26
163
אבל נכון שהן תמיד נותנות עדיפות קודם כל לאמהות שמגיעות לחדר הנקה.

והעובדה שיש IBCLC בבית חולים עדיין לא אומרת שנותנים לה לעסוק רק בזה, ומפנים אותה ממשימות אחרות, כמו באסף.

אני הייתי באסף הרופא אחרי קיסרי, בביות מלא החל מהרגע שיכולתי לקום מהמיטה (ביום הניתוח), התינוק היה אתי. עד אז הוא היה עם אבא שלו ו/או אתי. לא נראה לי שזכיתי ליחס מועדף כשעשיתי זאת. נכון שהרופאים לא עושים בדיקת רופא בחדרי הביות כמו בבתי"ח אחרים, אבל אמהות הביות יכולות לקחת את התינוק מהתינוקיה ברגע שמסתיימת בדיקת הרופא, ולא צריכות להמתין עד שעת ההנקה הבאה.

מבחינתי, בי"ח מושלם הוא בי"ח ללא תינוקיה, כמו שנהוג באירופה, למעט מקרים חריגים בהם יש  בעיה בריאותית חריגה לאם ו/או לתינוק.

אם יש לך קישור או מסמך בו אוכל לראות את הסטטיסטיקה של לידות עם התערבותת לפי בתי"ח, אשמח לראותה. תוכלי לצרף?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יועצת אחת על 30-40 נשים בו זמנית'
יועצת אחת על 30-40 נשים בו זמנית
11/05/2012 | 22:57
2
300
הייתי חדשה ומבולבלת וחסרת שינה ולא הצלחתי אפילו לארגן שאלה אחת כמו שצריך אז היא פשוט דילגה עליי והמשיכה הלאה (ולי גם היתה שם פרוטקציה, גם כן שווה משהו..). כך יצא שלמרות שלא רציתי התינוקת שלי קיבלה תמ"ל ובחדווה מצוות התינוקייה שקבעו לי חד משמעית שהיא "חייבת" כי היא "מתה מרעב" ושהחלב שלי "לא מספק אותה".
אאאווו פליז.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלנאדו יועצות מסתובות בחדרים'
בלנאדו יועצות מסתובות בחדרים
12/05/2012 | 00:19
1
246
ובביות מלא גם רופא הילדים מגיע לחדרים
לעומת זאת באסף הרופא לא סתם נשים קוראות לזה צנוקיה ולא תנוקיה אמאות עומדות ליד הדלת בוכות שיתנו להן להכנס לקחת את התינוקות המראה הזה גורם לי לבכות והוא יום יומי שם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ראיתי 2 יועצות בלניאדו'
ראיתי 2 יועצות בלניאדו
12/05/2012 | 07:09
222
מה לומר לך, זוועת עולם. עדיף שהיועצות הללו ישארו בבית.
אחת נגעה לי בפטמה בלי לשטוף ידיים. היא והשניה כלל לא עזרו. להיפך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זוועהטראומטיתלא מומלץ בעליל!'
זוועהטראומטיתלא מומלץ בעליל!
11/05/2012 | 10:13
6
1460
רוצה לציין בתחילת התשובה שילדתי שם תאומים, ושם הפרוטוקול הוא שבפתיחה 10 היולדת מועברת לחדר ניתוח, שם מתבצעת הלידה בפועל - ללא בן זוג.

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? לא יודעת מה יחס הצוות, לא באתי עם תכנית שכזאת. מה שכן, כשביקשתי (צרחתי) אפידורל, לא היה שום מרדים פנוי בסביבה. רק אחרי 6 שעות נמצאה מרדימה, כשהייתי בשיא כאבי הצירים, והיא איימה עליי שאם לא אשב בשקט בתנוחת הכדור היא פשוט הולכת. כמובן שבלב סיננתי קללות עסיסיות, אך עשיתי מה שביקשה. רק חבל שהיא היתה צריכה לעשות 4 נסיונות (!!) כי בכל פעם לא חיברה טוב את האפידורל. בסופו של דבר הוא לא השפיע והרגשתי הכל. עם כאבי הגב נשארתי עד היום..

מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? שאלו אותי אם אני רוצה אפידורל כשרק נכנסתי לחדר לידה. סירבתי בנימוס והסברתי שאני חוששת מכך שהפתיחה תיתקע (הסתובבתי חודש וחצי עם פתיחה של 2.5 שלא זזה), ושאני מסתדרת עם הצירים, שאז עדיין לא ככ' כאבו. ההמשך נמצא בשאלה מעל.

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא ילדתי בקיסרי, אך ילדתי בחדר ניתוח. זה היה סימפוזיון שלם: רופא בכיר, מיילדת, רופא ט.נמרץ ילודים, רופא פגיה, מרדים (שעד לפה - מקובל, הגיוני ואפילו נדרש) ועוד איזה 10 מתמחים שבאו לצפות בסצינה.

יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו: חדרי הלידה הם אחלה, יש מקלחת ושירותים צמודים (שעבורי היוו הצלה), ולמלווים יש כורסת טלויזיה וטלויזיה, שאני מניחה שמאד עזרו להעביר את הזמן.

יחס לדולות? לא לקחתי דולה.

המלצה על מיילדת ספיציפית? עברתי שם כמה וכמה מיילדות.. אני זוכרת במיוחד את נינה שהייתה איתי בחלק האחרון של הלידה (פירוט בסעיף הבא).

תובנות נוספות? לא יודעת אם תובנה, אבל חוויה: עוד בהיותי בחדר הלידה נינה המיילדת עיסתה אותי ועבדה איתי על לחיצות, וככה הגעתי לפתיחה 10. היא מייד צעקה החוצה "תאומים, פתיחה 10" ואמרה לי להפסיק ללחוץ. העבירו אותי לחדר ניתוח (אם לדייק, לשלושה. בשניים הראשונים שהכניסו אותי מיד הוציאו בחזרה כי בא איזה איש צוות שאמר שהם כבר מחכים לחדר הזה). בכל הזמן הזה אני מנסה לא ללחוץ, ומרגישה שזה פשוט לא בשליטתי. אלה היו דקות מפחידות.. כשהגענו הגיע גם הרופא הבכיר (דר' טובבין) וביקש שאלחץ. בשלב הזה כבר לא ידעתי מה קורה איתי, ניסיתי ללחוץ 3 פעמים, כנראה שלא בצורה אפקטיבית. המיילדת הציעה לו להחזיר אותי לחדר לידה, שהיא תעבוד איתי על הלחיצות עוד מס' דקות ("דר', היא כמעט ילדה אצלי בחדר. תן לה צ'אנס!"). הוא ענה לה שהחדר כבר תפוס ואין לו זמן, לכן הוא "פותח". בשלב הזה לא היה לי מושג מה עושים איתי, הייתי בטוחה שהולכים לחתוך לצורך ניתוח, וצרחתי שאני מרגישה הכל ושהאפידורל לא משפיע. אף אחד לא ענה, לא התייחס ולא טרח להסביר גם כששאלתי מה קורה (מזכירה שהיו קרוב ל 20 אנשי צוות בחדר, לכל אחד מהם פה משלו..). בסופו של דבר התברר לי הכל רק בדיעבד: הוא חתך אותי ועשה ואקום, הוציא את התינוק הראשון (שאותו עוד טרחו להראות לי ומיד הוציאו החוצה), ואז חתך עוד יותר, ביצע היפוך לתינוק השני (מראש - לרגליים) ושלף אותו מהרגליים. את השני בכלל לא הראו לי.. בשלב הזה אני כבר לא צורחת, רק בוכה ושואלת אם הוא בסדר בכלל. רק בשלב התפירה קיבלתי זריקות הרדמה מקומיות והוא טרח להתבדח איתי ואמר לי "מה את רוצה, אני עושה אותך בת 16 שוב".

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 3

איך האוכל? אין לי מושג, התפנקתי עם אוכל של אמא שלי.

איך היחס? הו, אז גם פה יש לי מה לומר.. ילדתי בשעה 13.00 בצהריים, הגעתי למחלקה בשעות אחהצ'. האחיות ניסו להקים אותי - ללא הצלחה. הייתי תפורה לאורך ולרוחב, לא הצלחתי להזיז את הרגליים. בלילה, כשהכריחו את בעלי לעזוב, זמזמתי לאחיות והתחננתי לפד מגנזיום מהמקרר (הייתי בחדר הכי רחוק מהמטבח). 2 אחיות שונות נתנו את אותה תשובה: זה לא התפקיד שלנו, יש לנו מספיק לחץ. את גם ככה צריכה כבר לקום מהמיטה. בסופו של דבר יולדת ששכבה לידי קמה להביא לי.

איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? הקפדה יתירה..

מבנה החדר, הציוד שבו וכו': מה צריך להיות בו? מיטה, שירותים ומקלחת. לא מעבר.

מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יודעת, אנחנו שוחררנו כעבור 5 ימים כי היתה בעיה רפואית עם אחד התינוקות.

תובנות נוספות? אם אפשר, לא להתקרב לשם.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? או ביות מלא (אם יש חדרים פנויים לכך) או בשעות שהם מגדירים מראש. אני הכי זוכרת את התור של האמהות לתינוקיה, מחכות שיפתחו כבר את הדלתות. כאילו שאנחנו מורעבות שמחכות שיזרקו לנו קליפות תפו"א.

האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? אני מאד רציתי להפגש עם יועצת הנקה. לא היתה אחת כזו בכל חמשת הימים בהם שהיתי שם. בכל פעם אמרו שיודיעו לי אם מגיעה. לא הגיעה. מאחר ולא יכלתי לשבת בחדר ההנקה, נאלצתי לבקבק בתינוקיה בעמידה (כי לא הסכימו להוציא את התינוקות החוצה בלילה). אני היום לא מבינה איך נתנו לי במצבי (המוגלובין ופריטין ברצפה, בקושי עומדת) להאכיל בעמידה תינוק שרק נולד, העיקר לא לתת לי לגלגל אותו עם העריסה לחדר? במשך היום בעלי הביא אותם אליי כך שלא היתה לי בעיה לנסות להניק או להאכיל במיטה. הלילות היו סיוט אחד מתמשך. לקח לי רבע שעה לדדות מהחדר לתינוקיה, כי לא הסכמתי לתת להן להאכיל את הילדים שלי. לא סמכתי בגרוש ורק רציתי כבר לעוף משם.

האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? ממש לא. מצד שני, גם לא שאלתי. בשלב הזה לא האמנתי שם באף אחד ולא סמכתי על אף אחד.

התרשמות כללית: יש צורך להוסיף מעבר למה שרשמתי? אם מישהי רוצה לשאול שאלות, בשמחה אענה.

תובנות נוספות? מאחלת לבת של ד"ר טובבין לעבור לידה כזאת. (סתם, יודעת שזה לא יפה).

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
11/05/2012 | 23:03
337
לא עברתי דברים כאלו (וכמובן כ"כ מצער שזה קרה..)
אני בהחלט זוכרת את התורים לתינוקייה. בקושי יכולה לעמוד ויש כסא אחד(!) שהשומר הואיל בטובו לא להתיישב עליו אבל אין מצב שאני חוזרת לחדר, יותר גרוע...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צר לי על החוויה שעברת'
צר לי על החוויה שעברת
12/05/2012 | 07:12
1
232
לצפיה ב-'תודה בנות '
תודה בנות
13/05/2012 | 08:57
284
זה בסדר, זה עבר, נגמר. יש לי 2 נסיכים אהובים בבית שמשכיחים את הדרך.
הכל צף לי עכשיו כי אני צפויה ללדת ממש בכל יום, וכנראה שממש הדחקתי. בשבוע שעבר הייתי עם צירים באסהר', היה לי ברור שאני יולדת שם בגלל הקירבה והנוחות של המשפחה הקרובה, ופתאום כשהייתי שם הכל עלה לי והרגשתי שרק בא לי לבכות. אמרתי לבעלי שגם אם אני בלידה פעילה, אני משחררת את עצמי ונוסעת לבי"ח אחר.
מזל שקיבלתי עוד כמה ימי חסד..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה:'
שאלה:
12/05/2012 | 19:31
1
380
זה נשמע כאילו שהמיילדת הופתעה מזה שיש תאומים וגילתה על זה רק בפתיחה מלאה?
את ידעת? הם ידעו שיש לך תאומים?
הם לא הציעו לך מראש ללכת לקיסרי? את רצית לידת תאומים טבעית?

וכמובן, מה שעברת זה נורא....את גיבורה....אין דברים כאלה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המיילדת לא הופתעה שיש תאומים..'
המיילדת לא הופתעה שיש תאומים..
13/05/2012 | 09:01
420
מן הסתם מסתכלים על מעקב ההריון, מנטרים, שואלים שאלות. היא צעקה את זה לכיוון המסדרון כי בפתיחה 10 מעבירים מחדר לידה לחדר ניתוח, והיא כנראה חששה שהלידה תקרה עוד בחדר הלידה (אח, הלוואי!).
ולא, לא מציעים קיסרי באופן קולקטיבי לכל יולדת תאומים, מעבר לזה שאני רציתי לחוות את הלידה. לא ידעתי אם אהיה שוב בהריון (ההריון הגיע אחרי כמה שנים) ולא רציתי לוותר על החוויה הזו, מה גם שהם היו במצגי ראש-ראש וזה לא אמור להיות מסובך כי בדכ' הראשון מנתב את הדרך ולאחריו השני פשוט מחליק כי הכל כבר פתוח.
ותודה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' בגלל זה אני לא ממליצה על בית החולים הזה'
בגלל זה אני לא ממליצה על בית החולים הזה
13/05/2012 | 20:53
316
איזה ואקום מיותר! רק כי הרופא ממהר?? ובלי להסביר כלום לאשה שעושים לה את הואקום הזה? ולדבר מעליה כאילו היא לא קיימת? פשוט מזעזע. מצטערת שנאלצת לעבור חוויה כזאת ומאחלת לך חוויה מתקנת בפעם הבאה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתי לידות נהדרות '
שתי לידות נהדרות
11/05/2012 | 10:38
476
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית - שתי הלידות שלי היו טבעיות ללא אפידורל או כל חומר מאלחש. הצוות תמך ואפשר תנועתיות ולידה בתנוחות שונות
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו - חדר מאובזר עם שרותים ומקלחת צמודים.
יחס לדולות - לא נעזרתי בדולה
המלצה על מיילדת ספיציפית - מירב ואיריס  נהדרות אנושיות ומקצועיות
תובנות נוספות - את הבת שלי ילדתי במיון יולדות ולא בחדר יולדות כי טוב הגעתי עם הראש כבר בחוץ ההיערכות ללידה שם הייתה מהירה נהדרת ותומכת. בקיצור ממליצה!!

יולדות:
כמה יולדות בחדר - 1-3 יולדות הייתי גם בחדר של שלוש וגם של שתיים. אגב נפתח לאחרונה בבי"ח מלונית.
איך האוכל - טעים באופן מפתיע לבי"ח
איך היחס - נהדר חם ועוזר
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג - יש הקפדה על שעות הביקור כך גם על שעות נוכחות בן הזוג
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - חדר סטנדרטי של בי"ח. יש הקפדה על ניקיון
מה היחס לגבי שחרור מוקדם - ניתן להשתחרר אחרי 12 שעות אין אין בעיה רפואית

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות - יש חדרי ביות מלא אם כי מעטים מדיי לטעמי. בכל חדר יש שתי יולדות עם מקום לכל הציוד. לצערי לא יכלתי להיות בביות מלא אז אני לא יודעת מה השעות וכו'...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה - כל האחיות שנתקלתי בהן התעניינו בהנקה ואיך אפשר לעזור. בנוסף יש חדר הנקה ליד התינוקייה שניתן לשבת בו בכל שעות היממה, בבקרים יש שם יועצות הנקה שמאוד עזרו ותמכו - אגב תמכו גם במי שהחליטה לתת תמ"ל ולא להניק
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד - בהחלט

חשוב להבין שבכל בי"ח יהיו סיפורים טובים וסיפורים רעים. חשוב שכל יולדת תעשה הכנה טובה לגבי תהליך הלידה ומה *היא* הייתה רוצה שיהיה בלידה שלה כולל הבנת האלטרנטיבות. כמו כן חשוב שהמלווה יכיר ויידע את רצונותיה של היולדת (בעלי למשל היה החוליה המקשרת ביני ובין הצוות הרפואי בלידה)
מאחלתלכולן לידות טובות מעצימות - בידיים מלאות

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי באסף הרופא לפני 2.7'
ילדתי באסף הרופא לפני 2.7
12/05/2012 | 19:55
381
מבחינת יופי, מתקנים חדשים ונוחות היה מצוין

כל השאר מזעזע!

יותר מדי רופאים ומתמחים מסתובבים בחדרי הלידה. כל רגע מתערבים, מלחיצים, מציקים ולא נעימים. חוץ ממילד אחד (כן גבר) שהיה מדהים, 3 המיילדות האחרות שעברתי היו קשוחות, עמוסות וקצת חסרות סבלנות

המחלקה סטנדרטית, 3 בנות בחדר עם מקלחת שירותים. העיקר שעבר מהר

לא אחזור לשם שוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם ב2007 וב2008'
ילדתי שם ב2007 וב2008
12/05/2012 | 21:29
247
לידה ראשונה- ילדתי רגיל אבל עם וואקום מהיר מידי לטעמי, היה שם עומס לא נורמלי, מחלקת ילודים הייתה טובה, מחלקת יולדות סבירה, מיילדת מזעזעת הייתה לי, רופא שעשה לי וואקום היה מקצועי מאד והתפרים מקצועיים מאד וכן הריבזיו של השיליה היה מקצועי מאד. אבל המיילדת הזוועתית הרסה לי.

לידה שניה- לידה נהדרת, מיילדת מדהימה, התפר שתפרו לי- היה בסדר,מחלקת ילודים בסדר גמור,מחלקת יולדות - סבלתי, חמולה של יהודים דווקא הסתתרו בשירותים ולא נתנו לנו לנוח, לי ולעוד שותפה. האחיות בסדר- פרווה, עושות את העבודה. זה לא בית הבראה, זה בית חולים וזה סביר.

התערבותיים מאד כך חשתי, אבל מה שמצחיק הוא- ששם (במקום התערבותי) ילדתי את הלידות הרגילות, אח"כ ילדתי רק בניתוח במקום בעל אוריינטציה יותר טבעית, ככה  שאי אפשר לקבוע כלום.

חזרתי לשם לפני כחודשיים לאחר שהסתבכתי בניתוח קיסרי במקום אחר, התאשפזתי במחלקת נשים- היה נהדר, מקצועי מאד, הרגשה נעימה.

זה לא משנה איפה, צריך סיעתא דשמייא בכל מקום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מבחינתי הלוואי ואוכל לחזור שם גם הפעם'
מבחינתי הלוואי ואוכל לחזור שם גם הפעם
13/05/2012 | 14:25
1
250
ילדתי באסף הרופא פעמיים ב-2007 וב-2008, הייתי מרוצה מאוד.
לגבי דתיים - הבית חולים לא ערוך בכלל ליולדות דתיות ולמי שזה מאוד משנה לה, צריכה לקחת את זה בחשבון.

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? בלידה הראשונה הילדה נתקעה ונאלצו לבצע ואקום, בלידה השניה, הודעתי שבאתי לחוויה מתקנת, בלי אפידורל, לידה מהירה וטובה, וככה היה.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? בראשון ביקשתי וקיבלתי אפידורל, בשניה ביקשתי ללדת בלי אפידורל ואכן ילדתי בלי.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? בלידה הראשונה כמעט הכניסו אותי לקיסרי כי הילדה נתקעה ואני הייתי לאחר לידה קיסרית. התחננתי שלא יעשו קיסרי, ואכן בסוף היא יצאה בעזרת ואקום.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. - החדר מפנק, יש טלוויזיה, מקלחת ושירותים, פרטיות, המיטה מתכווננת, לא היה חסר לי כלום. אני יודעת שיש גם חדר עם ג'קוזי.
יחס לדולות? לא יודעת - לא לקחתי
המלצה על מיילדת ספיציפית? מרים מרים מרים. אין כמוהה. מסתבר שהילדה בלידה השניה (הראשונה באסף הרופא) לא סתם נתקעה אלא יש לי מבנה מאוד בעייתי שלא מאפשר לתינוק לצאת ללא הכוונה, היא הכניסה את היד וממש הראתה לתינוק את הדרך החוצה. היא אמרה שהיא עוד לא ראתה מבנה כזה, והיתה איתה עוד מיילדת שראתה איך מיילדים עם מבנה כזה.
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? הייתי בביות מלא - 2 יולדות בחדר, בביוב ניתן ורצוי להביא את התינוק כאשר היולדת רוצה להתקלח או לנוח - וזה יתרון גדול מבחינתי.
איך האוכל? בסדר. אוכל זה בי"ח.
איך היחס? האחיות ביולדות פחות נחמדות מאשר המיילדות, בעלי טוען שהם אנטיפטיות.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בעיקרון בן זוג לא יכול לישון עם היולדת בלילה, אם זה לא מפריע לאף אחת בחדר אז זה יכול לעבור, לי אישית זה מאוד הפריע וביקשתי מהאחות שתבקש מהבחור לצאת. זה לא היה כ"כ נעים ואני לא חושבת שזה צריך לבוא ממני, יולדת צריכה להבין שאם היא רוצה את הבעל לידה שתקח מלונית.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - בחדר (ביות מלא) היה שידה עם טיטולים/מגבונים/משחה ובגדים להחלפה.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יודעת, מעולם לא ביקשתי לצאת יותר מוקדם, אני חושבת שאני צריכה את ה-48 שעות האלה להתאוששות.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? כתבתי
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? יש יועצת הנקה שעוזרת בשעות קבועות מראש, האחות גם עוברת בחדרים ומזכירה למי שרוצה.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא יודעת - לא הייתי צריכה
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?
סה"כ אני הייתי מאוד מרוצה לאסף הרופא, נכון שיש גם דברים פחות טובים אבל אני משערת שקשה למצוא בי"ח שהכל יהיה טוב, וגם אז ניתן למצוא תגובות שליליות מיולדות אחרות. זה עניין של מזל וגם עניין של טעם אישי, מה חשוב לכל אחת ואחת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כאילו כתבתי בעצמי...גם אני ילדתי באותם שנים'
כאילו כתבתי בעצמי...גם אני ילדתי באותם שנים
13/05/2012 | 16:58
147
והמיילדת המומלצת היא רננית!!!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' קפלן'
קפלן
10/05/2012 | 22:35
13
154
לצפיה ב-'ממש אוהבת את קפלן!'
ממש אוהבת את קפלן!
11/05/2012 | 15:41
329
3 קיסרי עברתי שם בהצלחה רבה וצוות מעולה
ומי שיולדת קיסרי לרוב מקבלת חדר לבד
שבעלי ישן איתי בלילות...
הריביע נקבע גם שם בעזרת השם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי פעמיים בלידות מסובכות'
ילדתי פעמיים בלידות מסובכות
11/05/2012 | 16:05
1
408
את שירי ילדתי שם בלידה קשה וממושכת שהסתיימה בלידת ואקום
כ"חוייה מתקנת" ילדתי שם את דנה בניתוח קיסרי לא מתוכנן

עם שתי הסיטואציות הם התמודדו מעולה ובאופן מקצועי ומכבד.

האשפוז ביולדות גם לפני וגם אחרי היה נפלא ואני ממליצה על יולדות ב' אבל גם א' טוב.

אפילו שלחתי לאחר הניתוח של דנה מכתב הוקרה

מזל טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני רק יולדות ב'
גם אני רק יולדות ב
11/05/2012 | 16:13
165
לצפיה ב-'מרחיבה קצת על קפלן '
מרחיבה קצת על קפלן
11/05/2012 | 17:29
376
אני חייבת לציין לטובה את צוות המיילדות , שמעתי רק פידבקים חיוביים וגם אני מצטרפת , הצוות נבחר לדעתי בקפידה ושומר על מוניטין , ילדתי בשבת שעברה , כשנכנסתי ללידה ישר דרשתי אפידורל ( נו טוב .. זו לידה שנייה ידעתי מה מחכה לי ) ולא היתה בעיה עם זה או אפילו נראה לי שהמיילדת היתה בגישה יותר טבעית ושאלה אם אני רוצה עכשיו או לחכות ...

החיסרון בחדרי לידה : אין שירותים .... ואין מקלחת אבל מי שמקבלת אפידורל זה פחות קריטי לדעתי

מבחינת מהלך הלידה : המיילדת שלי היתה מנוסה שקולה דיברה בטון רגוע ומרגיע , עודדה אותי ולא גערה ,התחשבה בי כשרציתי לנוח, אחרי הלידה יצאה ונתנה לנו זמן איכות  ונשארנו כשעה אחרי הלידה עם הפצפון בחדר הלידה

מבחינת האשפוז: ממליצה כמו קודמותי על ב' , הלידה הזו הייתי ב א' , הצוות פחות היה סימפטי ונראה שהוא שחוק וחסר סבלנות

בגדול : ממליצה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם את הבכור'
ילדתי שם את הבכור
12/05/2012 | 09:10
2
266
קיבלתי זירוז בלי שום סיבה לאחר ירידת מים ומוניטור תקין לחלוטין  ("אחרת ייקח לך מלא זמן, תיהי פה יומיים"), הלידה הסתבכה, עברה לואקום, קפצו לי על הבטן שני רופאים, התינוק יצא
עם פריקת כתף אחרי זמן שהיה בסיכון ,ומאוחר מידי מכדי לפנות לקיסרי. סיבוך מיותר שהתחיל מפעולות מיותרות.
לאחר מכן שיכנו את המיטה ואותי בחדר אוכל בגלל עומס ביולדות. סבלתי מכאבי תופת. שום אחות לא היתה בסביבה זמן ארוך מאד.לא אהבתי בכלל. ולא חזרתי לשם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפני כמה זמן מדובר?'
לפני כמה זמן מדובר?
12/05/2012 | 10:31
1
77
לצפיה ב-'7 שנים.'
7 שנים.
12/05/2012 | 17:21
130
רק רוצה לציין שהיה עומס רציני של יולדות. באוגוסט. ובכל זאת ,לדעתי, עדיף שלא לקבל עוד יולדות מאשר לפעול ללידה תעשייתית ומתוקתקת כדי "להספיק" את כולן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפני 4 שנים גם תופס?...'
לפני 4 שנים גם תופס?...
12/05/2012 | 09:24
1
238
חדרי הלידה: צר לי אין לי מושג כי לא באמת ילדתי שם.
יחס לדולות?
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בין אחת ל-3
איך האוכל? מזעזע
איך היחס? לא משהו
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? די הקפידו, לדעתי. אין לי מושג מה המדיניות כי בן זוגי ממילא לא הגיע להמון שעות כשהייתי שם.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' חדרים בסדר- מיטת נוחות; איפה שאני שוכנתי אחרי הלידה היתה שידת החתלה והיה פח נוח לחיתולים (למרות שלא חיתלתי שם אפילו פעם אחת את אופיר).
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יודעת לגבי שחרור מוקדם אבל לא הייתה להם בעיה לשחרר אותנו בשבת.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? חלקי, נדמה לי. לא חושבת שיש שם ביות מלא, לא זוכרת. נדמה לי עד עשר בלילה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? היתה אחת שכן, כל השאר נזק אחד גדול.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? אותי לא ממש כיוונו, למעט השיעור על ידי אותה אחות שלצערי איני זוכרת את שמה.
התרשמות כללית? זוועה של מקום. לא הייתי חוזרת לשם.
תובנות נוספות? לא לנסוע לבית חולים אחרי שילדת בבית.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בטח שיש שם ביות מלא'
בטח שיש שם ביות מלא
13/05/2012 | 21:00
124
ובקשר ל"לא לנסוע לבית חולים אחרי שילדת בבית....." אם זו לידת בית עם מיילדת, אז סבבה. אבל אם יוצא לך ללדת (בטעות או בכוונה) בבית ללא מיילדת, אני לא ממליצה לוותר על הפינוי לבית החולים, גם כי חשוב שיראה אותך ואת התינוק/ת גורם רפואי כלשהו לאחר הלידה, ובעיקר כי אח"כ יעשו לך צרות צרורות ברישום במשרד הפנים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' 3 ילדים ילדתי בקפלן, את מס' 3 לפני חודש'
3 ילדים ילדתי בקפלן, את מס' 3 לפני חודש
12/05/2012 | 19:54
243
ואני ממליצה בחום.
לידה ראשונה - ניתוח חירום, לידה שניה ושלישית רגילות.
חדרי לידה אמנם לא מושלמים, היה טוב יותר אם היתה מקלחת בחדר, אבל הצוות מדהים גם ביולדות.
שוב - ממליצה בחום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם בדיוק לפני שנה פחות 5 ימים :)'
ילדתי שם בדיוק לפני שנה פחות 5 ימים :)
13/05/2012 | 08:20
197
מהלידה הייתי ממש מרוצה- ממליצה בחום. המיילדת ממש ניסתה לא לחתוך אותו ורק כשממש לא היתה ברירה היא שאלה אותי מה לעשות.
יולדות ב'- מקום מקסים, מאוד נהניתי. אבל שאלה- אפשר לבחור איפה את רוצה להיות? בא' או ב'?
המיילדת שהעבירה לי את הקורס הכנה ללידה הייתי איתי בחלק ניכר מהלידה שם וזה מאוד עזר לי.
הצוות חייכן וזורם, והדבר היחיד שעצבן אותי זה האדישות של המרדים, עוד שניה הייתי מרביצה לו עם האדישות והזמזום הזה תוך כדי שהוא מכין את האפידורל.
חוץ ממנו- ממליצה בחום!!
עכשיו אני שבוע 20+3 ואני מתכננת ללא ספק ללדת שם שוב בעזרת ה'.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם פעם אחת, חוזרת בספטמבר שוב'
ילדתי שם פעם אחת, חוזרת בספטמבר שוב
13/05/2012 | 09:37
1
181
ילדתי בחדר מספר 1, שהוא גם החדר הטבעי אם אאל"ט, היחס הוא מיילדת לשלושה חדרים ורופא אחד על כל חדרי הלידה.
אני הייתי מרוצה, מאוד!
הצוות שם פשוט מקסים, כולל האחיות, המיילדות והרופאים, פשוט מחמם את הלב :)
קיבלתי אפידורל מבלי להמתין בכלל, שעבד כמו קסם :)
המיילדת שלי הייתה ילנה והיא הייתה עניינית אך נחמדה, ניסתה מאוד להימנע מלבצע חתך יזום, לצערי לא הצליח...
הבנתי שיש שם עוד הרבה מיילדות מקסימות.

הייתי בהתחלה עם עוד 1 בחדר ואח"כ כי הקטנה הייתה איתי בביות מלא (והיו ממש מעט תינוקות בביות- 6 מתוך 60...) אז קיבלתי חדר לבד.
מכיוון שהייתי לבד פחות הקפידו על שעות ביקור לדעתי, בעלי ישן איתי 2 לילות מתוך שלוש.. על הכורסה הלא מי יודע כמה נוחה..
האוכל אוכל של בי"ח, אני אישית לא אכלתי אותו.
האחיות ביולדות ב' מהממות!!! כל כך אמפטיות ותומכות.

הבעיה הייתה האחיות בתינוקיה, היה שם עומס מטורף ולא היה להן בכלל זמן לעזור עם ההנקה המסובכת.

אני מאוד מרוצה, מתכננת ללדת שם שוב בספטמבר ומקווה שבילד השלישי כבר תהיה שם מלונית מפנקת :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שיהיה במזל טוב ואשמח לקבל'
שיהיה במזל טוב ואשמח לקבל
13/05/2012 | 21:51
97
ממך עדכון...תאריך הלידה המשוער של 3.10 (אולי לפני...) ואני כנראה הולכת לקפלן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' בריזלי'
בריזלי
10/05/2012 | 22:36
47
לצפיה ב-' לניאדו'
לניאדו
10/05/2012 | 22:37
7
110
לצפיה ב-'עונה מנסיוני'
עונה מנסיוני
11/05/2012 | 00:18
2
352
|חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? חיובי,יש חדר לידה טיבעית
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? יש פטידין ויש אפידורל, הצוות פועל בהתאם לבקשת היולדת
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? ילדתי בלידה רגילה אבל הביאו לי את הרופא המרדים של חדרי הניתוח שפעל מהר ונקי עם האפידורל.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.: מעלית שבת שלא זזה (השומר רץ שלוש קומות כדי להוריד לי מעלית)
יחס לדולות? לא היתה לי דולה אבל בסיור נאמר שאין להם בעיה
המלצה על מיילדת ספיציפית? אילנה הוי אילנה, היית נפלאה
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? במחלקה ב החדשה 2 יולדות בחדר
איך האוכל? לא משהו בכלל, הם כשרים למהדרין...
איך היחס? אני קיבלתי יחס טוב אם כי לא ראיתי יותר מדי את האחיות והרופאים בסביבה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? יש הקפדה על שעות ביקור, בן הזוג יכול להשאר משמונה בבוקר עד עשר בלילה רצוף
מבנה החדר, הציוד שבו וכו': חדר נעים,זכיתי לקבל חלון, מקלחת מרווחת
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא יכולה לענות, השתחררתי ביום השלישי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות חלקי ומלא, מקפידים על השעות בביות החלקי
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? יש יועצת הנקה שמסתובבת בחדרים, ויש כמה אחיות שגם מסייעות ועונות על השאלות בנוגע לטיפול בגוזלים
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? במידה ומבקשים מהן עזרה,הן בהחלט עוזרות ומסבירות
התרשמות כללית? חיובית
תובנות נוספות?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה הכוונה מקפידים על השעות?'
למה הכוונה מקפידים על השעות?
11/05/2012 | 16:23
1
195
אני שוקלת ביות חלקי אבל הייתי רוצה שעות קצת יותר גמישות, לדוגמא לשים בתינוקיה בשעות הצהרים או אולי להחזיר בשעה יותר מוקדמת בערב... זה בלתי אפשרי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
11/05/2012 | 21:29
194
אם את רוצה להחזיר את התינוק לתינוקיה בכל שעה את יכולה, אבל את לא יכולה לקחת אותו בשעות של המקלחות והבדיקות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לניאדו - שתי לידות טבעיות...'
לניאדו - שתי לידות טבעיות...
11/05/2012 | 08:52
281
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? הגישה הכללית היא מאוד תומכת ובעד לידה טבעית וכך גם הזרימה של הצוות
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אני לא מבינה באילחושים...
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא יצא לי לראות...
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. מיכוון שילדתי במרכז הטבעי של דיאדה אז כמובן שהחדר היה מקסים ומזמין, שירותים, אמבטיה ומקלחון צמודים, מיטה זוגית ועוד אביזרים נוספים שמסייעים בלידות טבעיות
יחס לדולות? מאוד תומך, ישנן דולות מהרשימה של ביה"ח וניתן גם להגיע עם דולה אישית
המלצה על מיילדת ספיציפית? כולן מאוד טובות ומקצועיות
תובנות נוספות? מאוד ממליצה על המרכז של דיאדה

יולדות:
כמה יולדות בחדר? בזמנו לפני 4 שנים , היו 3 נשים בחדר
איך האוכל? לא להיט..
איך היחס? טוב
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? לצערי, בגלל שזהו בי"ח דתי (אני לא דתיה) הדבר הכי משמעותי שהפריע לנו, אלו שעות הביקור, מאוד מקפידים והבן זוג לא יכול לישון בלילה עם היולדת...
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - אני מניחה שסטנדרטי, אין מקורות השוואה...
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? יש אפשרות להשתחרר גם לאחר לילה בודד...במידה והכל בסדר כמובן
תובנות נוספות? מאז שילדתי פעם אחרונה שם, הוקמה מחלקת יולדות חדשה ומרווחת... הבנתי שיש 2 בנות בחדר שזה נהדר...

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ניתן להשתמש בכל האמצעים, גם ביות מלא, גם חלקי... הם מקפידים על השעות ומעירים במידת הצורך להנקה וכו'...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? ישנה יועצת הנקה שעוברת במחלקה בין החדרים כל כמה שעות...
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? במידה וזוהי הלידה הראשונה, אז יהיה הסבר בסיסי על הטיפול הראשוני בתינוק וגם כל שאלה , בעיה ניתן לפנות אליהן והן מאוד מוכנות לעזור ולהקשיב..
התרשמות כללית? אני חושבת שבכל תינוקיה בבי"ח המצב פחות או יותר זהה, זה לא מחזה נעים לראות עשרות תינוקות צורחים וכ"כ צריכים את התשומת לב והחום מאמא...
תובנות נוספות? אני ממליצה על ביות חלקי.. כאשר כל היום מהבוקר על 22:00 בלילה התינוק נמצא איתי, אני מניקה ומחליפה ומנקה ומה שצריך ובלילה הוא ישן בתינוקיה, כך שגם אני אוכל לנוח מעט
ומעירים כל 3-4 שעות להנקה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לניאדו לפני השיפוץ'
לניאדו לפני השיפוץ
12/05/2012 | 19:00
187

חדרי הלידה:
צריך לתאם מראש נראה לי. אחרת אפשר ליפול על מיילדת נעכס.

יש אפידורל.
נותנים קודם ליסבול איזו שעה עם עירוי וניתור, אח"כ מזמינים מרדים.

לדעתי האישית הם אוהבים קיסרי. נתקעתי בלידה על פתיחה 7 במשך כ-10 שעות. הם התחילו להלחיץ שעולה לי החום למרות שלא היתה מצוקה עוברית ולחצו על קיסרי. היתה לי הרגשה שכל חצי שעה מגיע רופא ומנסה לשכנע אותי לפנות את החדר. גם המיילדת קילקלה לי לדעתי.

יחס לדולות? לא היתה לי
תובנות נוספות?
חדרי לידה היו מגעילים. מקווה ששונו בשיפוץ.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
3-4

איך האוכל?
לא ניסיתי

איך היחס?
אין טיפת התחשבות. אחות רצתה לתת לי כדור מהיד שלה בלי לרחוץ ידיים קודם.
היו כל מני בעיות.

יש הקפדה על שעות הביקור, אך הן ארוכות, מאוד. אפשר להביא חמולה ולטרטר את כל החדר ככה.

מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - כבר לא רלוונטי לדעתי

מה היחס לגבי שחרור מוקדם? השתחררתי יומיים אחרי ניתוח קיסרי.
תובנות נוספות? רצוי ליפול על מיילדת נחמדה.

תינוקיה:
אפשרו לי ביות מלא מייד אחרי קיסרי

הן מנסות אבל לדעתי מאוד לא מקצועיות.
חשבתי שהתינוק לא יונק טוב אז הזמנתי הביתה יועצת אמיתית (רוני טל שכבר לא גרה בארץ). כל השוואה ליועצת האמיתית רוני תהווה עלבון לדעתי.

כן, אבל כמו בהמות לדעתי. היתה שם אחת גסה כזו מגעילה. בחורה צעירה לדעתי בלי טיפת רגש. השכנה שלי התלוננה שביקשה לתת מטרנה ונתנו לתינוק שלה לצרוח מרעב במקום בקבוק.

התרשמות כללית?
יש להם יתרונות וחסרונות כמו בכל מקום. לדעתי הם נותנים ליולדת חופש לעשות מה שבא לה, ע"מ להימנע מוויכוחים ולקבל המלצות.

שורה תחתונה, אני כנראה חוזרת לשם, כאשר השיקול הוא הביות המלא שהם מאפשרים מיד אחרי קיסרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה מלידה לפני שנה ו4 חודשים'
עונה מלידה לפני שנה ו4 חודשים
13/05/2012 | 10:52
158
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אצלי לא היה יותר מדי גיבוי אבל יכול להיות שפשוט המצב הפיזי-טכני לא איפשר זאת...
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? הציעו לי לקחת טישטוש כדי לנוח אחרי שעות של צירים בלי פתיחה נורמלית (3-4)... את האפידורל אני יזמתי בלי שאפחד לחץ...
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא דיברו איתי על קיסרי.. אבל כן אמרו לי עובדה רפואית שאם אהיה בפתיחה מלאה יותר מדי שעות אז זה יהיה בעייתי (ותקוות הסבירה לי יפה שכנראה מדובר בניתוח...)
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו החדר היה סבבה מבחינתי, אורות- לפי דרישה, מזגן- לפי דרישה, שירותים משותפים ל2 יולדות- לכל אחת כניסה מהצד שלה... חסרות מקלחות.. יש 2 בסוף המסדרון של החדרי לידה... יש ציורים נעימים על הקיר.. יש שעון גדול מול היולדת (לי זה עשה טוב...) המיטה נוחה לענ"ד (ישנתי עליה טוב אחרי האפידורל )
יחס לדולות? לא יודעת, מאמינה שתומכים....
המלצה על מיילדת ספיציפית? אומנם הייתי עם 4 מיילדות אבל אף אחד לא היתה מבחינתי "WOW" גדול..
תובנות נוספות? מי שדתיה- אני ממש ממליצה במיוחד אם הלידה נופלת בשבת.. הכל שם מאורגן חבל"ז, גוי של שבת, יין וחלות לקידוש, מקום מוגדר להדלקת נרות וכו'...

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2-3 יולדות, תלוי בחדר.
איך האוכל? סבבה, אבל הביאו לי מלאאא מהבית אז לא טעמתי הכל...
איך היחס? תלוי באחות אבל סה"כ אין לי תלונות.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? די מקפידים, ואם לא אפשר להתלונן והם מתייחסים...
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- מקלחת ושירותים אם טוש לשטיפה אחרי שירותים... יש מיטה ושידה ווילון ומקום גם להכניס עריסה של תינוק לתוך התא...
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא נסיתי. רציתי להישאר עוד
תובנות נוספות? יש מחלקה חדשה שלא זכיתי להיות שם.. אבל מי שכן זוכה נראה לי ששם זה ממש ליגה..

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? כל האפשרויות. ביות מלא, חלקי, ובכלל לא... הם מכבדים בקשות של יולדת כמו הנקה מלאה, מוצץ וכו'.. ניתן להשאיר בתינוקיה את התינוק גם אם את בביות מלא... נגיד וצריך לנוח או להתקלח וכו'.. מה שכן כל בוקר גם תינוקות של ביות מלא נמצאים בערך שעה וחצי בתינוקיה לצורך בדיקות...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? יש יועצת הנקה שמסתובבת בחדרים ומציעה עזרה... לי הן עזרו- בעיקר נפשית.. שחשבתי שאין לי חלב.. ואז היא באה והראתה לי כמה שאני שופעת
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? מה שהייתי צריכה כיוונו אותי...
התרשמות כללית? היה לי טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מכבדים באופן יחסי את מרחב הלידה'
מכבדים באופן יחסי את מרחב הלידה
13/05/2012 | 21:59
115
ללניאדו מאוד קל להגיע עם אג'נדה ועם תוכנית לידה. הם באופן יחסי לשאר בתי החולים נוהגים בסבלנות להתנהלות הלידה ומכבדים מאוד את מרחב הלידה של האישה. חדרי הלידה אינם מפנקים (חוץ מהמרכז לידה הטבעי) אבל היחס האנושי שם הוא בלתי ניתן להשוואה וזה כל כך חשוב (יחס אנושי הרבה יותר חשוב מאשר חדרי לידה גדולים לדוגמא).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' הלל יפה'
הלל יפה
10/05/2012 | 22:37
3
142
לצפיה ב-'עונה מנסיון של שתי לידות בהלל יפה'
עונה מנסיון של שתי לידות בהלל יפה
11/05/2012 | 09:33
2
185
עם זאת, יש לזכור כי עברתי את הלידות לפני השיפוצים והבניין החדש, אז אני לא יודעת כמה מה שאני כותבת רלוונטי

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? בלידה הראשונה היטיבו להגיד שאני מטומטמת כי אני לא לוקחת אפידורל בלידה השניה לעומת זאת, והבנתי שזו אכן המגמה הכללית בבי"ח (ללכת עם רצון היולדת), היתה לי מיילדת מקסימה (אם מישהי מגיעה ורואה שבמשמרת יש מיילדת בשם אירה, לרוץ לחדר הלידה שלה ולא לקבל לא כתשובה ). ילדתי ללא אפי', בעמידה על הברכיים, בחושך גמור (מיוזמתה), השהנו את חיתוך חבל הטבור ולא קבלתי פיטוצין, והכל היה כ"כ רגוע וזורם, כאילו ההתנהגות שלה הכי טבעית שיש (טוב, זה באמת הכי טבעי שיש ). סתם דוגמאות קטנות- יצאו לי מהפה הרבה שטויות, והיא השיבה על הכל ברצינות כאילו מינימום אני שוטחת בפניה את תורת הקוונטים.
נכנסתי לחדר הלידה והיא שאלה אותי מה עכשיו מה אני רוצה (איך ללדת וכו'), אז עניתי לה שאני רוצה את האיש (שחיכה בחניה לאחותי שבאה לאסוף את הבכור). היא ענתה "אין בעיה", שלחה את אחת העובדות לחפש אותו ולכוון אותו אליי, אח"כ שאלה "מה את רוצה עכשיו?", עניתי לה "שזה יגמר כבר...", במקום לצחוק עלי, אמרה שאוטוטו זה נגמר ורק צריך להחליט איך יולדים, אח"כ לא הפסקתי להיות מוטרדת מזה שאני מלכלכת את המצעים של בי"ח (WTF?), ושוב, במקום לצחוק עלי בצחוק גדול ומתגלגל היא אמרה לי שזה בסדר ולא לדאוג מזה, ולהתרכז בלידה, כשהתנצלתי שאני צועקת, היא אמרה לי "מה שטוב בשבילך, לי לא מפריע". בקיצור- מקסימה אמיתית.
אח"כ גם אמרה שנהנתה מהלידה.

מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אני לא יודעת איזה סוגי אלחוש יש חוץ מאפידורל, אבל יודעת שמקבלים אפי' בלי בעיה.

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? אין לי מושג.

החדרים לא מדהימים, אבל אני לא מחפשת תפאורה. המינוס העיקרי זה שאין מקלחות בחדרים (וגם הTV המיותרת לחלוטין!).
היתרונות הם בעיקר הצוות.

יחס לדולות? מקבלים בלי בעיה.

המלצה על מיילדת ספיציפית? א"א פרטי, אבל כמו שכתבתי, אם תגיעו בזמן שיש מיילדת בשם אירה, ובעיקר אם חשקה נפשכן בלידה טבעית- ממליצה בחום. במבט ראשון היא נראית קרה והסתכלתי על הדולה שלי במבט של "אוי", אבל היא ממש מקסימה, מדברת מעט ועושה הרבה.

תובנות נוספות? אישית, למרות השם של בי"ח, אני אוהבת ללדת בו והגעתי מהמרכז ע"מ ללדת בו. יש סוג של זרימה בריאה ליולדת, בהלל יפה+ הביות כפי שארחיב להלן- הוא הטוב ביותר שנתקלתי בו.

יולדות: (מתייחס לחדרים הישנים, נראה לי שהשתנה)

כמה יולדות בחדר? עד 3
איך האוכל? בסדר, כשהספקתי לאכול (פולניה זה כאן)
איך היחס? היחס די בסדר, למלם שכזה. בלידה של הגדול היינו מאושפזים הרבה זמן וכבר "הכירו" אותי אז היו הרבה יותר חברותיים, שלחו לי רפלקסולוגית לחדר גם לי וגם לקטן כי שנינו היינו חולים וכו'. מצד שני, מי שיולדת שם- חשוב לדעת שיש דברים שמשיגים רק אם מבקשים- מגנזיום לדוגמא.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? יש הקפדה על שעות הביקור וזה מבורך! בן זוג גם לא יכול להשאר, שזה לא מבורך. אבל שמעתי מחברות אחרות שנתנו לבן הזוג צמיד ואז היה בסדר, אז לא סגורה על המדיניות.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו': בחדרים של הביות המלא יש שידה, מביאים לך חיתולים, בגדים, מגבונים, משחה, טיטולים וכל מה שצריך מבחינת ציוד. יש כריות הנקה בחדר שליד התינוקיה.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא מתים על זה, אבל לא יריבו איתך.
תובנות נוספות? ברמת העיקרון- בסדר.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? יש ביות מעולה! את חותמת על ביות מלא (אם את רוצה), אבל אפשר לשים את התינוק שם בכל עת, בהתאם לרצונות שלך. צריך להביא את התינוק בבוקר לבדיקות, אבל אני לא רציתי להשאיר אותו ואחרי חילופי מספר קטן של משפטים, נתנו לי להשאר עד שסיימו איתו וכבר התרגלו לנוכחות שלי.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן, לא תמיד כדאי לשמוע לכולן יש כמה אחיות טובות יותר בכל הנוגע להנקה ויש פחות.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? בעיקרון לא.
התרשמות כללית? היינו בביות מלא אז אני לא יודעת להגיד על איך זה כשלא, אבל בכל הנוגע לביות מלא הם תפקדו נפלא. האחיות שם היו מאוד אמפטיות ברובן. יש משמרות טובות יותר (כשנכנסתי לשם לקחת ציוד באמצע הלילה האורות היו כבויים חוץ מאור קטן וכל התינוקות ישנו, חוץ מאחד שהיה בידיים של אחת האחיות ואכל. הייתי בהלם, כי תינוקיות ידועות כפלורסנט 24 שעות ביממה ותינוקות צורחים) ויש משמרות פחות (שאז באמת בכי ואורות ולא תמיד האחיות התייחסו לבכי).
תובנות נוספות? רופא הילדים הבכיר של התינוקיה מקסים מקסים. ד"ר ארז נדיר, כשמו כן הוא. אין לי מילים- שתי לידות ובשתיהן הוא הפתיע אותי. סידר לי "פרוטקציות" בפגיה כדי שאוכל להקפיא שם את החלב השאוב, חכם מאוד, אחראי, אנושי, אפשר לי להיות בחדר הבדיקות כשאלו היו בדיקות שהוא בד"כ לא מאפשר (אני יודעת על החוק, אבל רוב ההורים פשוט התעלפו לו, לדבריו, אז הוא העדיף ככה...), פשוט כי רציתי, בא לבדוק מה שלומי, פירגן לי על האמהות שלי ואמר שאמא יודעת הכי טוב. כמה רופאי ילדים כאלו יש?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלתי גם בקומונה'
שאלתי גם בקומונה
12/05/2012 | 16:06
1
115
שואלת גם פה
האם מפרידים את התינוק מהאם לאחר הלידה?
מאוד חשוב לי להיות עם התינוקת כל הזמן,
האם אפשרי שאת הבדיקות הרופא יעשה אצל היולדת כשהתינוק לידה? (כמו בביות מלא בעין כרם?)
אני לא רואה את עצמי משאירה את התינוקת בתינוקיה לבדיקת רופא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם הקטנה'
עם הקטנה
12/05/2012 | 21:33
97
רופא הגיע לחדר הלידה לאחר הלידה לבדוק אותה, אחרי כשעתיים האיש עלה איתה לתינוקיה למשהו כמו חצי שעה ל"רישום" וזהו. מניחה שגם על הרישום היינו יכולים לדלג, אבל היא היתה עם אבא שלי ואני התקלחתי, וזה התאים לנו כי זה היה קצרצר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' סורוקה'
סורוקה
10/05/2012 | 22:38
2
72
לצפיה ב-'סורוקה'
סורוקה
10/05/2012 | 23:22
200
חדרי לידה
הצוות מקבל כל סוג לידה, בכל תנוחה, שיהיה נוח ליולדת, לא דוחפים אלחוש, אבל מציעים אפידורל (יש גם פטידין),
לא ממהרים ולא מפחידים עם קיסרי. המבנה חדש חדש והציוד הוא מתקדם, כיף להגיע..., מאפשרים להכניס 2 מלווים, גם דולות.

יולדות
גם כאן המבנה הוא יחסית חדש, מרווח עד 2 יולדות בחדר, האוכל סביר, ויש פיקוח לכמה מנות לוקחים, האחיות מקסימות,
אמפטיות, עוזרות, נותנות מידע מקיף. שעות הביקור מוקפדות מאוד (יש שומר בכניסה שלא נותן להיכנס),
הבעל יכול להיות כל היום, אם החדר פנוי הוא יכול להישאר גם בלילה.
בכל חדר יש שירותים ומקלחת צמודים, כיור גדול ומשטח החתלה בחדר.  שחרור תוך 48 שעות מלידה רגילה

תינוקיה
אין תינוקיה, רק ביות מלא, האחיות במחלקה עוזרות בהכל

באופן כללי, ולמרות החשש הראשוני... אני ממליצה על סורוקה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לאחר קיסרי (לפני כמעט שנתיים) ובתקווה'
עונה לאחר קיסרי (לפני כמעט שנתיים) ובתקווה
11/05/2012 | 22:29
199
לויב"ק בקרוב .

חדרי הלידה:
- מה יחס הצוות ללידה טבעית? בני היה במצג עכוז - כל רופא שהתייעצתי עימו ושאלתי לשעתו לגבי לידת עכוז וגינלית היה אנטי כי "אין רופאים שהוכשרו לכך כבר שנים רבות".

- מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? היה ברור לי שאעשה הרדמה מקומית - ספינלית - וכך גם היה. נעשה בחדר הניתוח.

- מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? 30 דק' - שעה לפני שאת נכנסת לניתוח את מוחתמת על הטפסים ואת יודעת שאת אוטוטו מנותחת. קטטר מכניסים לפני . לא נעים . הצוות היה מקסים, המנתח הוא רופא הנשים שלי והאחות בהתאוששות נתנה לי את הנייד שלה כדי להתעדכן היכן בעלי והתינוק.
היות והייתי עם רעלת שהיתי לפני הניתוח בחדר חושך, שזה חדר עם 2 מיטות שערוך לכל מקרה חירום עם היולדת ואחות די צמודה. כל סבבי הרופאים חולפים על פניי עם הסברים לסטודנטים וכו'.

- יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו: חדר הניתוח נראה ישן (אך מצוייד!) וצר מאוד! דלת צדדית הובילה לעמדת קבלת התינוק ובדיקתו. לא מאשרים לבן הזוג להיות נוכח (על אף שלא היה מדובר בניתוח חירום).

- יחס לדולות? אין לי מושג.

- המלצה על מיילדת ספיציפית? מקווה שהפעם אחזור עם .

- תובנות נוספות? אני מנחשת שיש דברים שהשתנו בשל שינויי במבנה, אך לא נראה לי שחל שינוי בחדרי הניתוח. אולי בנהלים לגבי הכנסת בן הזוג.

יולדות:

- כמה יולדות בחדר? המח' החדשות מתוכננות להלנת 2 יולדות בלבד. במח' הישנות, יש מקום מוסדר לשלוש יולדות + 1 במידת הצורך. בכל המח' יש שירותים ומקלחת בחדר. מקפידים מאוד על הנקיון. לכל חדר מזגן משלו. בכל חדר עמדת רחצה והחתלה. 2 עגלות ציוד עם מגבות, מצעים וחלוקים לרשות המאושפזות - תחת עין בודקת שלא נגזים בכמויות שלקחנו ולא נשאיר לאחרות. חלוקה בחדרים לפי מגזר (ישתדלו לשים שומרי מסורת ביחד, פזורה ביחד וכו'...)

- איך האוכל? הופתעתי לטובה (או שהייתי רעבה מאוד ). יש חדר אוכל מרכזי בו מתכנסות כולן לאכול.

-  איך היחס? אחיות אמפטיות וסימפטיות. רמת הידע משתנה ביניהן, נכונות רבה לעזור. הבדיקות מבוצעות בנוכחות האם, מסייעות ומסבריות על הטיפול הראשוני, רחצה, הנקה...

-  איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? הקפדה רבה מאוד על שעות הביקור (וטוב שכך)! עם שומר בכניסה. בחדר לידי היו שני בני הזוג עם היולדות (והם נחרו כל הלילה ).

- מבנה החדר, הציוד שבו וכו': כבר עניתי.

- מה היחס לגבי שחרור מוקדם? אצלי היה שחרור מאוחר בגלל צהבת. מחברות אני יודעת שניתן לחתום על טופס לשחרור מוקדם.

- תובנות נוספות? לתשומת לב המניקות/שואבות - יש רק משאבת חלב אחת (!!!) לכל מחלקה! שאמורה להתחלק בין כמה עשרות שואבות! אם אתן צפויות להישאר מס' ימים או אם אתן לאחר קיסרי או אם אתן מתכננות לשאוב מלכתחילה - הביאו משאבה מהבית/יד שרה. כך לא צריך לחכות לתורך. ולחכות ולחכות. מדובר בביות מלא, עידוד רב להנקה - אך יועצת הנקה לא זמינה רציף ולאחיות לא תמיד יש את היכולת/זמן/ידע לעזור.

תינוקיה: כפי שכבר עניתי - מדובר בביות מלא (אלא אם כן התינוק דורש השגחה מכל סיבה שהיא), ביגוד, טיטולים, חיתולי טטרא, שמיכות, צמרונים ואלכוהול, סבון נוזלי לתינוק - הכל מסופק ע"י המח'. צריך להביא רק מגבונים לחים (מי שבעניין).

האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? נענה כבר.

האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? נענה כבר - בהחלט כן.

התרשמות כללית? באין אפשרויות בחירה אחרות - זה מה יש וצריך להתמודד עם כך ולבוא מוכנים ואסרטיביים.

.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' יוספטל'
יוספטל
10/05/2012 | 22:38
34
לצפיה ב-' שערי צדק'
שערי צדק
10/05/2012 | 22:39
3
106
לצפיה ב-'מלפני חודשיים'
מלפני חודשיים
11/05/2012 | 13:34
205

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מקבל. יש מקלחת וכדור בחדרי הלידה. בקבלה מעודדים הליכות וכו' לקדם עניינים (שלחו אותי להסתובב גם בפתיחה 4...)
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? יש אפידורל וגם גז צחוק (אולי יש עוד, אלו שני הדברים שהציעו לי)
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? ב"ה לא יכולה לענות על זה בחרתי ללדת שם בגלל הסיכוי הגבוה לויב"ק.
יחס לדולות?
תובנות נוספות? יש הרבה עומס. גם במיון ודרי הלידה וגם במחלקות. יש לזה יתרונות וזה קורה בשאר בתי החולים בירושלים.
הצוות במיון יולדות- מקסים. מיילדות עדינות ונחמדות (הייתי שם בכל שעות היממה, בתחילת משמרת ובסופה. ממש

יולדות:
כמה יולדות בחדר?3
איך האוכל? טוב מאד
איך היחס?לא היתה לי יותר מדי אינטרקציה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? לכל יולדת אפשרי אורח אחד לאורך היום. עוד אורחים בשעות הביקור שאין לי מושג מה הם כי בגלל שכל יולדת יכולה מלווה אחד לאורך היום ההרגשה היא שכל הזמן יש שעות ביקור.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' סביר. יחסית למעייני הישועה זה פחות, אבל עדיין תנאים סבירים ביותר.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? אם אין בעיה בירואתית אין בעיה (והמלצה חמה- לא לבקש להשתחרר מוקדם לפני שמקבלים תוצאות בילי' אחרת עוגמת הנפש ממש גדולה )
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? בשע"צ פתחו מחלקה עם ביות. במחלקה שאני הייתי אמרו שמי שרוצה ביות צריכה לקבל הסכמה מהנשים איתה בחדר. גמיש/חלקי זה אומר שהתינוקת במהלך היום עם האמא? אז כן. אפשר לקחת ציוד לטיפול בתינוק מהתינוקיה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן. יש אחיות שיותר דוחפות להנקה ויש שפחות אבל בכללי הגישה היא מאד תומכת הנקה, מציעים עזרה ויעוץ. להנקות בלילה יש שוקו וקראוסונים
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? כן
התרשמות כללית? כמו שכבר ציינתי הייתי הרבה בתינוקיה כי כרמלי היתה בפוטו (ומה אני אעשה במיטה כל היום עם עצמי?...) הצוות וכח העזר היה מקסים. ממש נהייתי חברה של האחיות והנשים מכח העזר. הם גם זיהו אותי מאד מהר וכשהיה התקדמות או שהגיעו עוד תוצאות (הייו גם במעקב סוכר) ישר אמרו לי.
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'2 לידות'
2 לידות
13/05/2012 | 15:38
80
לידה רשאונה... מזעזע! התייבשתי ואפחד לא התייחס אלי (היה שם עומס מטורף)
לידה שניה, מ ד ה י מ ה !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שערי צדק:'
שערי צדק:
14/05/2012 | 10:10
75
ילדתי שם רגיל לפני 5 שנים וקיסרי לפני שנה
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?מאפשרים לידה טבעית,ניסיתי בלידה הראשונה ולא לחצו עליי לקחת משהו, אבל אחרי המון שעות ובלי התקדמות משמעותית נשברתי.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?מאפשרים לידה כזו,לי הציעו מסכת צחוק ואפידורל.
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?חדרי ניתוח בסדר גמור,אחלה צוות.

יחס לדולות?לא ניסיתי
המלצה על מיילדת ספיציפית?עידית
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר?3
איך האוכל?בסדר
איך היחס?מצויין,הרגשתי ממש חמימות ושאכפת להם ממני ומהתינוקת.
יש מלווה שיכול להיות לכל היום,לגבי הקפדה על שעות ביקו:זה תלוי באגפים: בלידה הראשונה ממש הקפידו על השעות ביקור,בלידה השנייה הייתי באגף אחר שם פחות אכפו את השעות ביקור(יולדות שהיו באגף שהייתי בו בלידה הראשונה אמרו שממש אוכפים אצלם את השעות ביקור)
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'מבנה בסדר,החלק של היולדות קיסרי מאוד מרווח ונוח,יש שירותים ומקלחת בכל חדר.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?לא ניסיתי
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?ביות כמעט מלא
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?מאוד,בשתי הלידות ביקשתי עזרה בהנקה ותמיד קיבלתי עזרה כמעט מיד.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?כן
התרשמות כללית?רוב האחיות שם יכולות להיכנס להגדרה של אחות רחמנייה.
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' עין כרם'
עין כרם
10/05/2012 | 22:40
1
84
לצפיה ב-'מנסיון של לפני 3.5 שנים'
מנסיון של לפני 3.5 שנים
14/05/2012 | 10:32
111
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?מקבלים

מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?קיבלתי אפידורל בלי בעיות

מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?ב"ה לא הייתי שם

יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.זכור לי כמאובזר טוב ומרווח.
יחס לדולות?לא יודעת
המלצה על מיילדת ספיציפית?לסלי
תובנות נוספות?דתיות-יש שם גם מיילדים, לי אישית היו מיילד ומיילדת(ביחד)

יולדות:
כמה יולדות בחדר?2
איך האוכל?בסדר, שעות קצת מוזרות (ארוחת צהריים ב11.30!)
איך היחס?בסדר
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?בן הזוג יכול להיות כמעט כל היום,שעות ביקור לא נאכפות.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'-לא ככ זוכרת
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?לא ניסיתי
תובנות נוספות?סה"כ מחלקה בסדר,אבל האחיות היו קצת אדישות,לא הרגשתי שם חמימות או משהו כזה,אלא יותר סרט נע.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?יש ביות מלא וביות כמעט מלא שהתינוק נמצא עם האמא מ5.30 בבוקר עד 22 בלילה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?לא, אני ביקשתי עזרה ובמקום עזרה דחפו לי כל הזמן מטרנה,את היועצת פגשתי במקרה(למרות שרשמו אותי אלייה)אחרי שכבר הסתדרתי לבד.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?זו הייתה לידה שנייה אז לא נזקקתי.
התרשמות כללית?האחיות בתינוקיה בסדר גמור,ואהבתי את זה שאני המטפלת העיקרית של התינוק,פחות אהבתי שהבן שלי עשה בטיטול ולא היו מגבונים בכל המחלקה!נאלצתי לבקש מהשכנה בחדר,ואח"כ בעלי הביא מהבית.
תובנות נוספות?
בקלות אפשר לגנוב שם תינוקות,לא זכור לי שעשו לי בדיקת תג ביציאות מהתינוקייה,וגם בשיחרור. בשע"צ ממש הקפידו על זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' הר הצופים'
הר הצופים
10/05/2012 | 22:40
51
לצפיה ב-' ביקור חולים'
ביקור חולים
10/05/2012 | 22:41
3
57
לצפיה ב-'הלידה האחרונה שלי'
הלידה האחרונה שלי
12/05/2012 | 09:35
174
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מאפשרים, בואו נגיד. אם סירבת במופגן למשהו, לא ידחפו לך נגד רצונך.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? גם, לא מכריחים. מנסים לשים לך אינפוזיה אבל אם את תופסת את זה בזמן ומיירטת - לא תקבלי אינפוזיה.
ואו, מאיפה להתחיל?... האצבע נורא קלה על ההדק, אבל זה כי עמריקי היה עכוז. לא ראיתי לפני כן חדרי ניתוח אז אין לי למה להשוות. זה היה נראה חדר ניתוח רגיל, נראה לי. התרשמותי מהצוות? זבל. זלזלו בי וניסו לחתוך אותי. למזלי יצאתי שלמה משם פיזית גם אם לא נפשית.

לא יודעת לענות.
יחס לדולות? לא יודעת איך התייחסו אליה, הייתי עסוקה מדי בכאב שלי.....
המלצה על מיילדת ספיציפית? לא הכרתי שם מיילדות. לא הייתי שם מספיק זמן.
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? איתי הייתה אחת.
איך האוכל? אחלה אוכל. הייתי שם בשבת ולכן זה היה קייטרינג והיה מעולה.
איך היחס? לא רע, האמת. ציפיתי ליותר זלזול, אבל כנראה שעברה שם שמועה לגביי (היולדת היחידה שהתעקשה על עכוז טבעי, החילונית היהודיה היחידה, היחידה שהתעקשה על ביות מלא לחלוטין.... הייתי שם עוף מוזר לכל הדעות) וקיבלו אותי בשקט....
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? די מקפידים. שמעתי את השומר צועק על אחד הבעלים...
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- סביר, את עמריקי חיתלתי על המיטה שלי.... חדר אמבטיה נחמד.
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? היו מוכנים לשחרר אותי שעות ספורות אחרי הלידה (ילדתי בשמונה, היו מוכנים לשחרר אותי אחה"צ), אבל נענתי לבקשת בן זוגי להשיאר שם עוד לילה והשתחררתי בשבת בצהריים.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מוגדר, בעקרון. ביות "מלא" זה בלי 2-5 בבוקר.
אבל אני התעקשתי...
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? אני מאמינה שכן, אני לא נזקקתי. מה שכן, הם מ-א-ו-ד מכווני הנקה. כשהתינוקות בוכים מתחיל מרוץ מהתינוקיה לחדרי האימהות.... ובדפי ההסבר ליולדת חצי מהדפים אם לא יותר הם בנוגע להנקה....
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא יודעת כי לא נזקקתי.
התרשמות כללית? היו בסדר איתי, שוב, כי נתתי רושם של זאבה....
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה בשמחה '
עונה בשמחה
13/05/2012 | 19:51
1
62
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אני ילדתי לידה טבעית,הן דווקא עודדו אותי לכך (בזמן הקצר שהיה לי)
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש?אני ביקשתי גז צחוק וישר חיברו אותי
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?-
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.החדרים עברו שיפוץ, מיטה אורטופדית, טלויזיה (מראה גם צירים), מטבחון, מקלחת
ושירותים צמודים (בדלת בתוך החדר) שם בעלי היה כשלחצתי כמעט הוציא את הידית לדבריו חחחח... היתי שם פחות משעה אז מצטערת על פספוס פה ופספוס שם
בחדרים הטבעיים (2) נראה צימר לכל דבר, ג'קוזי, מיטה זוגית, החבלים האלה מלמעלה, כדור פיזיו, שירותים, ספא, מטבחון, פלזמה ועוד :)
יחס לדולות?מקבלים דולות בנוסף לעוד מלווה.(אני אישיתי לא לקחתי דולה)
המלצה על מיילדת ספיציפית?סוהילה שהיתה כמו מלאך ששלחו לי ודורית שהיא חברה של אמא (היא מדהימה לדברי אמא שלי )
תובנות נוספות?להיות רגועה ולקבל את הצירים בהבנה ואהבה ככה הם יחלפו יותר מהר

יולדות:
כמה יולדות בחדר?3
איך האוכל?בסדר גמור
איך היחס?חם ומבין מאוד מעודדים ומסבירים על הנקה
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?שעות ביקור מסודרות בצהריים יש הפסקה ,עובר מאבטח/שומר שממש מוציא את מי שלא ילדה אפילו בעלי ברח לו כדי להישאר איתי חחחחח
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' מיטה ארונית, חדר רגיל נראה לי....
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?אין לי מושג, עשיתי מה שאמרו לי חחח
תובנות נוספות?כשיש הפסקת צהריים צריך לנוח

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות?הכל ויש גם מלא, רציתי מלא אבל לא היה ריאלי בגלל שבלילה כשיש עוד תינוקות בחדר זאת ממש לא חוויה
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?אכן כן
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?בוודאי
התרשמות כללית?עברתי חוויה מאוד טובה (כמה שאפשר ) שמחה בע"ה לחזור לשם
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחחח יצא לי ספא חחחח כמובן ספה '
חחחח יצא לי ספא חחחח כמובן ספה
13/05/2012 | 19:54
21
לצפיה ב-'זיו'
זיו
10/05/2012 | 22:42
4
46
לצפיה ב-'בחירה הכי טיבעית'
בחירה הכי טיבעית
12/05/2012 | 22:42
143
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית?תומך  תומךתומך.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת?זורמת עם היולדת.המיילדת נותנת את האפשרויות לבחירה
איזה סוג של אלחוש?פטידין אפידורל  גז צחוק
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח?ליוויתי יולדת בקיסרי הצוות היה אדיב הסביר על שלב ומהלך.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. חדרים חדשים 2 חדרי לידה טבעיים ב ח י נ ם
יחס לדולות?הדדי.בינואר התקיים פגש בין הצוות הרפואי לבין כ40 דולות.היה מצוין אנחנו מקבלותדיוור ישר מנעמהזיו א.חדרלידה
המלצה על מיילדת ספיציפית?כולן
תובנות נוספות?מלבד רופא אחד שכנראה לא מבין את הרגישות במפגש עם אישה בציר שאר הרופאים כולל מנהל המחלקה ד"ר ענבר בן שחר מקבלים ממני ציון מאוד גבוה.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?2-3 חש כמה חדרים פרטים
איך האוכל?סטנדרטי ביותר
איך היחס?אחח העייתי משהו אני מאוד מקווה שיתנה בקרוב.אחת הבעיות שעולות תמיד זה המעבר ממחלקה גן עדן קרי חדר לידה ליולדות ששם אין ממש יחס נעים מהאחיות.
איך ההקפדה על שעות הביקור?הקפדה מלאה עוברים חדר חדר ובודקים
מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?אין אפשרות להישאר לישון
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'מקלת ושירותים מחוץ לחדר יש ארוניות וכיור בחדר
מה היחס לגבי שחרור מוקדם?חתימה והולכים
תובנות נוספות?לדעתי אם לא מוכרחים לא להישאר במחלקה

תינוקיה:
כל האפשרויות נכונות
מאפשרים ביות גמיש חלקי מלא בהתאם לאם.בארוחות ניתן להחזיר את התינוקות לתינוקיה.בדיקות רופא נעשות ליד האם בחדר.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה?כרגע יש רק 2 אחיות שעברו קורס הנקה ולאתמיד הן במשמרת ככה שההדרה רחוקה מלהיות טובה.לעיתים האחיות טיפה אגרסיבית אבל גם שם יש שינוי יש מנהלתחדשה במלקה שמנסה לעשות שינוי
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד?יש הדרכה ראשונית לאם שנעשית בחדר.לאתמיד זה נח לאם זה תמיד נעשהבזמן נח לאחיות
התרשמות כללית?דרוש שיפוי משמעותי גם שם
תובנות נוספות?

בסה"כ לא לשכח שביהח זיו משרת קהל רחב מאוד ואוכלוסיה מגוונת בכל הנוגע ללידות עכוז לא מקבלים כרגע וגינלי כי אין רופאים מיומנים לכך כן מקבלים לידות תאומים וגינליות.כן יש אוזן קשבת מצד ד"ר בן שחר.

&nbsp;
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חדר הלידה בצפת'
חדר הלידה בצפת
13/05/2012 | 12:39
85
כשסיימתי את הקורס דולות לפני כ 8 שנים עבדתי בצפת במשך שנה כדולה מתנדבת אחת לשבוע. אני אוהבת את חדר הלידה הזה, הוא מיוחד ונעים, ומאד תומך בלידות טבעיות.
חדרי הלידה הטבעית מקסימים והג'קוזי בנוי בצורה חכמה שמאפשרת תמיכה מבחוץ והקלה טובה על הצירים. מיילדות נהדרות ומקסימות, אחראית חדר הלידה, נעמה היא אישה שמאד מעריכה דולות ומשתדלת בכל מאודה שכל אישה תקבל מענה אישי וראוי.
אני ממש ממליצה על חדר הלידה בצפת בתור המקום הכי ראוי ללדת בו בצפון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זיו מצויין'
זיו מצויין
13/05/2012 | 22:18
54
אוהבת מאוד את בית החולים הזה. ילדתי בו לפני שנה וחצי הייתי מאושפזת בהיי ריסק והופתעתי לטובה גם מהצוות המקצועי והמעולה וגם מהתנאים. מסכימה עם כל מה שכתבה אודליה מזרחי חוץ מהקטע של הצוות ביולדות שלדעתי היה מעולה גם. אני ממליצה בחום. עשו הכל כדי שאלד טבעי וגם שכשהיה צריך אפידורל היו 10 ותמכו בהחלטות שלי. אחזור לשם בשמחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זיו מצויין'
זיו מצויין
13/05/2012 | 22:18
25
אוהבת מאוד את בית החולים הזה. ילדתי בו לפני שנה וחצי הייתי מאושפזת בהיי ריסק והופתעתי לטובה גם מהצוות המקצועי והמעולה וגם מהתנאים. מסכימה עם כל מה שכתבה אודליה מזרחי חוץ מהקטע של הצוות ביולדות שלדעתי היה מעולה גם. אני ממליצה בחום. עשו הכל כדי שאלד טבעי וגם שכשהיה צריך אפידורל היו 10 ותמכו בהחלטות שלי. אחזור לשם בשמחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' כרמל'
כרמל
10/05/2012 | 22:42
5
90
לצפיה ב-'ממש מחכה שמישהי תענה על כרמל'
ממש מחכה שמישהי תענה על כרמל
11/05/2012 | 16:45
232
הייתי בסיור היום והתנאים נראו על הפנים, קצת קטן ומוזנח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'2 לידותי הפרטיות וגם מנסיון בליוי לידות שם'
2 לידותי הפרטיות וגם מנסיון בליוי לידות שם
11/05/2012 | 17:49
326
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? יחס נפלא. מאמינים שזו הדרך. לא מזניחים סיכונים אבל נותנים כמה שיותר צ'אנס ללידה ללא התערבויות
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? כמובן שמי שורצה- תקבל אלחוש. החל מגז צחוק, פטידן אפידורל וכו'
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לפי יולדות שליויתי לפני קיסרי- היחס לקיסרי אלקטיבי טוב. מתחשבים בבקשות אישיות
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו.- החדרים נראים ישנים וכאילו הכל מוזנח. אין מקלחות למעט בחדר הטבעי (ו-2 מקלחות במיון שצמוד לחדרי הלידה). החדרים עצמם גדולים ומרווחים מבחינתי זה אולי לא נחמד אבל ממש לא מה שחשוב. החשיבות היא לצוות וליחס הנפלא שלו ליולדת כאשה ולא כ"חולה"
יחס לדולות? נהדר... אוהבים אותנו ומתייחסים בכבוד תוך שיתוף פעולה (כמובן שזה הדדי)
המלצה על מיילדת ספיציפית? שושי... אבל יש עוד המון נפלאות- הילה, ענת, אפרת, ויקי, לודה. בטוחה שיש עוד שפרחו משכרוני...
תובנות נוספות? גם בהריונות בסיכון הצות נפלא- כולל הרופאים. רגישים, אמפטיים וכאמור מתייחסים לאשה, מסבירים, לא לוחצים מדי ומכבדים את הבחירות שלה

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2
איך האוכל?בסדר
איך היחס? אנטיפתי קצת אבל גם אני אנטיפטית אחרי לידה...
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? בן הזוג רשאי להיות מ-7 עד 23. שעות הביקור מאוד מוקפדות לשאר האנשים כולל שומר בכניסה שלא מאפשר כניסה למעט לבעל וכן הוצאת בעלים אחרי 23 בלילה
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'-  מקלחת ושירותים לכל 2 יולדות בתוך החדר. החדרים לא גדולים אבל יחסית חדישים. ספת הנקה אחת בכל חדר שזה קצת מעצבן
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? אין בעיה עקרונית. יסבירו את הסיכונים אבל במיוחד החל מלידה שניה- לא יעשו מזה עניין גדול...
תובנות נוספות? הדרכת ההנקה נוראית. עצות סותרות. לא להקשיב לשום מילה שקשורה להנקה שם (אבל זה נכון גם לגבי רמב"ם ובני ציון)

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? הכל אפשרי. אין צורך להודיע מראש. אפשר להיות בביות מלא ואז לשנות ולבקש להשאיר ללילה/לחצי שעה של מקלחת וכו'
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כן אבל לא כמו שצריך כאמור- אין שם הדרכה טובה מספיק
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? האמת שלא זוכרת. בלידה הראשונה ילדתי פג כך שלא נזקקתי לשירות הזה. בלידה השניה מן הסתם לא הדריכו יותר מדי כי "היא לידה שניה, היא יודעת מה היא עושה"
התרשמות כללית? חדרי לידה מעולים. יולדות בסדר, תינוקיה לא משהו ולכןאני כן ממליצה ללדת שם אבל לדעת את החסרונות ולשקול בחום שחרור מוקדם
תובנות נוספות? לא להתרשם מדלות החומר וה"הזנחה" בחדרי הלידה. זה לא מה שחשוב... היחס נפלא. כמו כן ככל הידוע לי מאוגוסט חדרי הלידה והפגיה יעברו למיקום בו היה המיון הזמני לשנה וחצי של שיפוץ חדרי הלידה. אני לא יודעת מה יהיו התנאים בשנה וחצי האלו ושווה לברר אם זה באמת יתחיל באוגוסט
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי שם לפני חודש'
ילדתי שם לפני חודש
12/05/2012 | 19:13
218
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מההתנסות שלי הצוות פשוט הסכים לזרום עם היולדת לפי ראות עיניה. אני אישית הגעתי לחדר לידה עם צירים כואבים ביותר אז השתכנעתי מהר מאד לקחת את האפידורל אז קשה לי לשפוט את יחס הצוות.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? התשובה זהה לזו של עינב. לי אישית הציעו רק אפידורל אבל גם ככה לא הייתי לוקחת משכך כאב אחר כי השאר עוברים שלייה.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו: חדר הלידה היה בסדר לדעתי אבל טיפה התבאסתי שיש רק וילון שסוגר את החדר ואין דלת כי זו תחושה של פחות פרטיות. אין לי מושג אם זה משהו סטנדרטי בכל בית חולים או רק בכרמל.
יחס לדולות?
המלצה על מיילדת ספיציפית? אני לא זוכרת את שמה של המיילדת שהייתה לי אבל היא הייתה ממש נחמדה, תמכה ועודדה אותי.
תובנות נוספות? יש לי שני דברים פחות טובים לספר: 1. כשהיו צריכים לתפור אותי הגיע אליי רופא אנטיפת שלא רק שהוא לימד רופאה מתמחה איך תופרים בזמן שהוא תופר אותי הוא גם ממש היה מגעיל אליי כשביקשתי ממנו לתפור בשיטה מסוימת שלמדתי מחברות בפורום שעוזרת למקום להחלים ופחות לכאוב. 2. אחרי שסיימו לתפור אותי כולם עזבו את חדר הלידה כאשר הם השאירו אותי יושבת על הכיסא בזווית ישיבה לא נוח, כולי משותקת ברגליים בגלל האפידורל ופשוט שכחו אותי שמה ואפילו כמעט עפתי מהכיסא שם על הרצפה.... סבתא שלי (שדרך אגב הרגשתי קצת מובכת שהיא בכלל נכנסה אליי במצב הזה) הייתה צריכה לקרוא לאחיות שיפנו אותי מהחדר.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2
איך האוכל? העדפתי לא לאכול את הארוחות שלהם ובלי קשר פשוט לא היה לי תיאבון.
איך היחס? היחס סביר+
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? האורחים שלי כולם הלכו הכי מאוחר ב-8 בערב אז לא יודעת לענות לגבי הקפדה.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו': כשהגעתי נתנו לי את האופציה לבחור בין חדר קטן יותר לבין אחד קצת יותר מרווח אז בחרתי במרווח אבל גם הוא עצמו לא מאד מאד גדול.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? היה לגמרי גמיש ובכלל לא היה צורך להצהיר מראש- חוץ מאשר כמה שעות בבוקר שביקשו להביא את התינוק לתינוקייה כדי לערוך בדיקות שגרתיות יכולתי לקחת את התינוק מתי שרק רציתי ולהשאיר אותו שם כפי רצוני.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? כעקרון הן אמורות לייעץ ולעזור אבל אני אישית נתקלתי קצת בחוסר סבלנות לגבי עזרה ממשית.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? האמת שלא זכור לי שייעצו לי במיוחד איך מטפלים.
התרשמות כללית? התמיכה בעת הלידה הייתה מאד טובה והיחס היה רציני ובאופן כללי יש לי זכרונות חיוביים מהמקום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'2 לידות בכרמל+מעקב הריון עם IUGR'
2 לידות בכרמל+מעקב הריון עם IUGR
12/05/2012 | 20:02
202
ילדתי פעמיים בכרמל. בהריון השני הייתי בביקורות כל 3 ימים בגלל עוברית שלא גדלה בבטן. הלידה הראשונה היתה טבעית לחלוטין והשניה השראת לידה, אבל לידה טבעית (בלון ופיטוצין ללא אפידורל).

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? תומכים מאוד ועוזרים כמה שניתן (במגבלות רפואיות כמובן). בלידה השניה הייתי מחוברת לפיטוצין ומוניטור ולמרות זה הייתי על הכדור כל הזמן וגם שיחררו אותי כמה פעמים מכל הכבלים כדי להיכנס למקלחת.

יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. שמעתי שמיושן שם, אבל לא הזיז לי ולא הרגשתי. זה לא מה שחשוב לי בלידה.
המלצה על מיילדת ספיציפית? הכרתי שם את כולם במהלך ההריון המסובך שלי. התלהבתי מאוד מרותם. גם מהאנושיות וגם מהמקצועיות. היא לא היתה המיילדת שלי בלידה, אבל יצא שהיא תפסה את הילדה (המיילדת שלי היתה בחדר אחר וזה היה כל כך מהר שבעלי פשוט משך אותה לתוך החדר).
תובנות נוספות? מהנסיון שלי האנושיות והיחס ליולדת שווה הכל. לאורך כל השבועות שביליתי שם פעמיים בשבוע התייחסו אלי מדהים. הסבירו לי, נתנו לי להחליט ולא הלחיצו אף פעם.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 2 + מקלחת בחדר
איך האוכל? סביר
איך היחס? פרט להנקה היה בסדר. עם ההנקה ממש לא עזרו לי (ועם קטנה ששקלה 2 ק"ג ולא הצליחה לינוק הייתי צריכה המון עזרה)
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? מקפידים מאוד. בן הזוג יכול להישאר כל היום, אבל מפונה בלילה.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' בסדר גמור.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? גמיש. בכל שעה של היום אפשר להחליט מה שבא ליולדת
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? ממש אל. כביכול יש יועצת. בתכלס לא עזרו לי בכלום.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא הייתי צריכה, אז אין לי מושג (היה לי נסיון בטיפול בתינוקות מלפני).
התרשמות כללית? לא משהו בכלל. הקפדתי שהילדים יהיו איתי, אבל הקטנה היתה צריכה טיפול רפואי, אז היתה שם כמה שעות ביום. די אנתפטיים שם ולא נתנו תשובות על כלום.
תובנות נוספות? החסרון הגדול של הלידה שם. למרות זאת שווה ללדת שם בגלל חדרי הלידה המדהימים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד כמה מילים על כרמל'
עוד כמה מילים על כרמל
13/05/2012 | 12:24
188
לדעתי חדר הלידה מאד מאד תומך לידות טבעיות, ולמרות שנראה מוזנח וקטן הצוות מאד משתדל להקשיב ליולדת.
בתור דולה אני מרגישה שאני מתקבלת שם בברכה וחיוך וכך גם הזוגות שמגיעים איתי.
הבעיה הגדולה בכרמל היא העדרות מקלחות פרטיות וג'קוזי שמאד יכול לעזור בקידום צירים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' רמב"ם'
רמב"ם
10/05/2012 | 22:43
5
120
לצפיה ב-'עונה לגבי קיסרי ידוע מראש'
עונה לגבי קיסרי ידוע מראש
10/05/2012 | 23:34
264
אומנם לא לפי התור, אך ידעתי מראש שאני הולכת לקיסרי בגלל מצג עכוז
הצוות של חדר לידה שהספקתי להיות בו כמה שעות טובות לפני שנכנסתי לניתוח היה ממש בסדר, אבל זה לא אומר כלום, כי לא קרה שם שום דבר מיוחד
בחדר ניתוח - גם , בסדר גמור+ אפילו היו נחמדים איתי, במיוחד הרופא המרדים שהסכים לספר לי איך מתקדם הניתוח

יולדות - אין לי  מה להגיד, היו סהכ בסדר, אבל שוב, לא קרה שם שום דבר מעניין...

הבעיה ברמבם היא שאם את מגיעה ליולדות א' בקצה המסדרון, אחרי קסרי (בדרך כלל קסריות נמצאות ביולודת ב', יותר קרוב למחלקת ילודים-תינוקיה, לי לא היה שם מקום (   - הדרך שמפרידה בינך לבין התינוק שלך היא ממש ארוכה. אם את לא אחרי קסרי, או כל אדם אחר לא אחרי לידה זה לא נראה כל כך נורא, אבל אחרי קיסרי, כשכל צעד כואב, זה רחוווווק.
עוד יותר גרוע מזה אם התינוק שלך מגיע לפגיה, אז בכלל זה בבניין אחר ?!?!?!?!?

תינוקיה.
רוב האחיות היו נחמדות וכן ניסו להדריך ולעזור עם הטיפול בתינוק. חלקן גם היו ממש מקסימות ותומכות. לא כולן.
בנוגע להנקה - לא זכיתי לראות שם יועצת הנקה, למרות שביקשתי כמה פעמים, והיו לי בעיות הנקה קשות. אחת האחיות אמרה לי - בשביל מה, כולנו כאן מדריכות הנקה. אז אם כולכן מדריכות הנקה, איך יכול להיות שבמשך שלושה ימים אף אחת לא ראתה שהלשון של הבן שלי קשורה - קשורה ???
הדבר הטוב הוא, שאחרי שלושה ימים, אחות אחת כן הבחינה שהלשון של הקטנצ'יק שלי קשורה-קשורה, ויומיים אח"כ כבר הותרה על ידי מומחית פה ולסת שהגיעה למחלקה. (הנה, יתרון בלהיות חמישה ימים בבית חולים).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה רמב"ם'
עונה רמב"ם
11/05/2012 | 10:32
276
ניתוח קיסרי ברמב"ם לכן עונה רק על חלק מהשאלות
הצוות היה מקסים ,הציגו את עצמם לפניי ,הרגיעו אותי לאורך כל הניתוח והסבירו לי על ההתקדמות,קשרו לי את הידיים (לא ניסיתי לבקש שישחררו ) ,המרדים היה מקסים ןמשעשע וגם ונתנו לבעלי להיות איתי .
מייד לאחר הניתוח , נתנו לי לנשק את התינוק ,לראותו למספר שניות ולקחו אותו למחלקה (בעלי לווה אותו ונתנו לו להיות נוכח בבדיקות ,ובטיפול ,אומר שהצוות היה מאוד נחמד.
אחרי הניתוח נלקחים לחדר התאוששות לשעתיים לשם כעקרון לא מאשרים להכניס מלווים.
ומשם למחלקה...

יולדות:
כמה יולדות בחדר? היינו 3 ,ראיתי שיש חדרים של פחות

איך האוכל?מעולה ,מבחינתי ממש גורמה (ברצינות)

איך היחס?יחס ענייני ,חם ומכיל - צוות נחמד מאוד

איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? - הקפדה מרובה על שעות הביקור , בן הזוג לא יכול להשאר ללילה.

מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - מחלקה חדשה ונקייה (לחומרי הניקוי יש ריח מסריח...),המקלחות מעט צפופות ודוחות והשרותים לא ממוקמים נוח בתוך המקלחת.

לא בדקתי , אבל בקורס הכנה ללידה המיילדת אמרה לי שעדיף להשתחרר במועד מפני שאם משהו משתבש אצל התינוק או האם.
מתאשפזים במחלקת נשים \ילדים ולא ניתן לחזור ליולדות.

תובנות נוספות?
ארוחת הערב בשעה 17:00 ,תדאגו לכן לסנדוויץ,עוגה וכו' מפני שארוחת הבוקר בשעה 0700

תינוקיה:
הכי גמיש בעולם ,אם רוצים ביות מלא צריך לבקש מפני שיש חדרים ייעודיים ,אך ניתן לשים את התינוק בתינוקיה גם אם בוחרים ביות מלא.

מאוד מאוד ,בכל שעה ושעה .

יש אחיות בודדות מעט לחוצות לשכנע את המניקות להוסיף תחליפי מזון (התינוק יורד במשקל )

ילד שלישי לכן לא יודעת(לא הייתי זקוקה)

התרשמות כללית?

התרשמות מצויינת ,תודות רבות לצוות של רמב"ם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסיון מסוף 2008'
נסיון מסוף 2008
13/05/2012 | 10:53
131
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מעודדים מאוד, משתדלים במידת האפשר לדחות נטילת משככי כאבים למיניהם (למרות שהציעו לי על ההתחלה אבל חלפו 4 שעות עד שקיבלתי כדי לא לעכב את הלידה). יש גם חדר לידה טבעית עם ג'קוזי שאותו ראיתי רק מרחוק...
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? מציעים מידי פעם לפי רמת הסבל של היולדת, אבל לא דוחפים בכוח. יש גז צחוק בכל חדר, ואפשר גם טשטוש ואפידורל. אצלי אישית הגיע המרדים תוך 5 דקות מהרגע שדרשתי
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? ילדתי לידה רגילה אז אין לי מושג
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. נוח מאוד, למלווה יש ספה מתכווננת וטלוויזיה שמעבירה את הזמן לאחר האפידורל. למספר רב של חדרים צמודה מקלחת כך שהאינטימיות נשמרת במידה גדולה מאוד
יחס לדולות? לא היתה לי
המלצה על מיילדת ספיציפית? לא זוכרת שמות, המשמרת שיילדה אותי היתה בסדר גמור, זו שקיבלה אותי היתה קצת מכשפה
תובנות נוספות? רמת נוחות גדולה מאוד ופרטיות (שלי זה היה הכי חשוב)- אני ממליצה!

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש חדרים של 3 ויש חדרים פרטיים על בסיס מקום פנוי
איך האוכל? מצויין, הופתעתי לטובה
איך היחס? מאוד דואג ומתחשב, ב-24 שעות שלאחר הלידה בודקים אותך ללא הפסקה, ואחר כך קצת נותנים לך מרחב אבל כל מה שתבקשי תקבלי
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? מקפידים מאוד, יש מנוחת צהריים שאז מוציאים את כולם לרבות בן זוג. שעות ביקור בערב עד 9 וגם אז מוציאים את כולם
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' סטנדרטי, לכל חדר צמודה מקלחת ושירותים, נוח מאוד, ולרוב נקי..
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא ביקשתי אז אני לא יודעת
תובנות נוספות? שוב- היתה לי שהות מאוד נחמדה שם

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות גמיש, לקחתי את הילדה מתי שרציתי, והתקשרו אליי אם בדיוק נערכו בדיקות או סיבוב רופאים, היו גם כאלו שלא היו בכלל בתינוקיה ותינוקות שהיו רוב הזמן בתינוקיה
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? ביקשתי לא להניק
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? כן. קיבלתי הסבר עך איך מחתלים, איך להוציא גרעפס, איך להשכיב, אין לקלח וכו'
התרשמות כללית? בגדול- בסדר. אבל דווקא מהתינוקיה הייתי הכי פחות מרוצה. רוב הזמן היתה שם אחות אנטיפתית שראתה כבר הכל ועשתה את הכל "על הדרך". מרוב עומס התינוקות הן לא תמיד מספיקות להאכיל/ לחתל או לשים לב למה שעשתה המשמרת הקודמת ואז יוצא שהן מלחיצות על סתם (למשל, אני זוכרת בוודאות שהיה רשום שהילדה נתנה שתן ראשון. אבל כנראה כשהחליפו את הלוחית שכחו להעתיק את זה (הכיתוב היה בהתחלה בכחול- כלומר בן, וכשהחליפו לאדום שכחו להעתיק) ואז הלחיצו אותי שעוד לא עשתה שתן וצריך לעקוב... בעצם בדף המעקב שקיבלנו לאחר השחרור היה רשום שהיא נתנה שתן כבר על ההתחלה), ויצא לפעמים שלקחתי את הילדה למרות שלא תכננתי באותו רגע כי ראיתי שהיא מורעבת...
תובנות נוספות? בגדול שוב- התינוקיה בסדר גמור, אבל לדעתי היה חסר להם בזמנו קצת כוח אדם..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסיוני רמב"ם'
מנסיוני רמב"ם
13/05/2012 | 12:33
189
חדר לידה מאד מאובזר מקצועי וחדשני, פחות חמים ואישי מאשר כרמל אבל בכל פעם שאני מגיעה עם זוג לשם אנחנו מתקבלים בברכה,
הג'קוזי מצויין ובנוי טוב לעידוד לידה טבעית, יש בחלק מהחדרים מקלחות אישיות וגם 2 ציבוריות לחדרים שאין בהם מקלחת פרטית, כך שאין לחץ על המקלחות (מה שחסר בכרמל מאד).
קשה לי להגיד שיש לצוות נטייה ללידה טבעית אבל הם משתדלים לתמוך במי שמעוניינת, רב המיילדות מקסימות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אישפוז,קיסרי חירום+פגיה'
אישפוז,קיסרי חירום+פגיה
13/05/2012 | 20:17
123
לפני הלידה אשפוז של שבועיים, בסה"כ המחלקה מאוד נוחה, אוכל בשיטת בופה ולא רע בכלל. מאוד עזר באשפוז ארוך ומדכא שיש איפה להתאורר קצת.

קיסרי-קיסרי חירום בהרדמה מלאה , חזרתי למחקלה ב12 בלילה, האחיות היו נהדרות בלילה ובכגלל הטראומה נתנו לבעלי להישאר איתי לעזור לי כי לא תפקדתי בכלל והייתי בדכאון עמוק.

בנוגע לפגיה-נכון היא רחוקה אבל רק משום שהיא בבית חולים לילדים, ומי שצריכה פגיה לא חושבת שמעניין אותה כמה רחוק זה כי את שם רק כמה ימים אבל התינוק הרבה יותר,
ויותר חשוב שיהיו רופאים מומחים קרובים מאשר מחלקה קרובה.והצוות נהדר.
בכל מקרה כשלא היה מי שיקח אותי לפגיה במחלקה הזמינו מישהו שיקח אותי בכסא גלגלים, היו שומרים לי ארוחות במחלקה, מתקשרים להזכיר לבוא לאנטיביוטיקה ומאוד מאוד תמכו בשאיבה ונתנו לי לקחת משאבה לחדר שלי בלילות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' פוריה'
פוריה
10/05/2012 | 22:43
2
43
לצפיה ב-'לכל מי שגרה באיזור ומתלבטת - זה המקום ללדת!'
לכל מי שגרה באיזור ומתלבטת - זה המקום ללדת!
11/05/2012 | 04:43
246
צוות אכפתי, מתחשב, קשוב ליולדות.
מיילדות מקסימות אחת אחת!
אוטוטו הם גם עומדים לעבור למבנה החדש ואז בכלל זה יהיה פספוס לא ללדת שם
אבל בתכל'ס, גם במקום ישן ורעוע - הייתי בוחרת ללדת שם בגלל הצוות המקסים ששום בית חולים מעוצב לא יהווה לו תחליף!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי, פוריה'
מסכימה לגמרי, פוריה
13/05/2012 | 12:26
121
חדר לידה מאד נעים ומאפשר מבחינת הצוות, יש ג'קוזי מעולה, ואוירה טובה ונינוחה. דולות מתקבלות בברכה. הבעיה הגדולה של פוריה היא מחלקת האישפוז שתמיד עמוסה ולאו דווקא קשובה לרצונות ביות.. אין יועצות הנקה טובות כדאי לדאוג למישהי פרטית שתגיע לשם לאחר הלידה .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' אנגלי'
אנגלי
10/05/2012 | 22:44
1
52
לצפיה ב-'האנגלי בנצרת'
האנגלי בנצרת
13/05/2012 | 12:34
180
מקום מיוחד ללא ספק, מאפשר ונעים, קטן ואינטימי, דובר אנגלית וערבית למעוניינות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' נהריה'
נהריה
10/05/2012 | 22:44
7
62
לצפיה ב-'נא להימנע מלהגיע לשם !'
נא להימנע מלהגיע לשם !
13/05/2012 | 12:04
6
305
אחרי לידה ראשונה מזעזעת ולצערי גם לידה שניה שהסתיימה שם עקב קרבה לבית, אני יכולה לומר בלב שלם שאני לא מאחלת לאף אחת להגיע לנהריה, תשקיעו עוד קצת זמן נסיעה, זה שווה את זה !

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אם מצליח לך אז הם לא יפריעו, הם גם לא יעזרו. מאוד מאמינים בהתערבויות רפואיות.
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? יש ה-כ-ל
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? אחוז גבוה מאוד של קיסריים, הם מאוד מיומנים ועושים עבודה נהדרת בניתוח, הם מאוד ממהרים לקדם יולדות לניתוחים.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. החדר מאוד מיושנים, עיצוב מאוד לא ידידותי ללידה טבעית, אין מוניטורים אלחוטיים, אין מקום להסתובב בחדר או לקפוץ על כדור. היתרון היחיד במבנה המחלקה הוא חדר ניתוח צמוד.
יחס לדולות? מאוד לא מחבבים, יש מעטות שמעלימים עין ונותנים להן להכנס.
המלצה על מיילדת ספיציפית? אין להן שיניים מול הרופאים המאוד דומיננטיים במחלקה ולכן לא ממליצה.
תובנות נוספות? סגנון מאוד כוחני, ניהול לידה עבור היולדת מלווה בדיס-אינפורמציה מצד הרופאים (!) רק לפנות כבר את החדר.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? יש חדרים של 4 ויש חדרים של 2, גודל החדר בהתאם.
איך האוכל? לא מתאים לאישה אחרי לידה, מקבלים כנראה ארוחות כמו בשאר בית החולים. באופן כללי לא מעורר תאבון.
איך היחס? יש אחיות נחמדות ועוזרות ויש כאלו שלא מכבדות פרטיות ובורות גמורות, כמובן שמספיק אחת מהסוג השני כדי לשכוח שיש מהסוג הראשון.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? אין הקפדה על שעות ביקור, קשה מאוד לנוח בשעות אחה"צ, מסלקים את כולם בשעה 22.
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' יש חדרים ששופצו לחרונה, כלומר סוידו ועברו תיקונים אבל רוב החדרים המצב תחזוקתי קשה מאוד - שקעי חשמל עם חוטים חשופים, דלתות שירותים לא תקינות וכו'
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא אוהבים בכללללל
תובנות נוספות? להשתחרר הכי מוקדם שאפשר.

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? מאפשרים ביות מלא אבל אז באים להציק בצורה לא נחמדה.
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? רובן לא יודעות כלום ונותנות עצות גרועות, יש מתנדבות הנקה שעוזרות מאוד. באופן כללי אם את לא נחושה להתמודד עם הבעיות הראשוניות של ההנקה, מביה"ח הזה תצאי עם בקבוק סימילאק.
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? ממש ממש לא. הגישה היא שאו שתשימו את הילד בתינוקיה כל הזמן או שתתמודדו עם זה בעצמכם.
התרשמות כללית? יודעות לעבוד על פי הפרוטוקול
תובנות נוספות? ממלאות אחרי הוראות, אפשר לסמוך עליהן שיתנו חלב שאוב שהוכן מבעוד מועד.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו, אני התרשמתי ממש להפך'
וואו, אני התרשמתי ממש להפך
13/05/2012 | 12:20
5
149
אני מתכננת ללדת שם אחרי הרבה הרבה המלצות טובות מחברות שילדו שם, הייתי בסיור והתרשמתי לטובה מהיחס למרות שהם עוברים שיפוץ.
הסגל מקסים ולגבי מה שרשמת על היחס- תמיד תלוי על מי נופלים.
לגבי זה שממהרים לנתח- שמעתי את זה באמת, אבל לא רק על בי"ח נהריה. הבנתי שזו מגמה שתופסת תאוצה בהרבה מקומות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסיור לא ממחיש איך זה ללדת שם'
הסיור לא ממחיש איך זה ללדת שם
13/05/2012 | 12:50
4
126
בישוב שלנו ילדו לאחרונה כ8 נשים, כמעט כולן בנהריה בגלל הקרבה, הסיפורים האלו חזרו על עצמם, זו לא חוויה חד-פעמית
כאמור, זו הלידה השניה שלי שם, וגם לחלק מחברותי זו הייתה הפעם השניה

הנוחות והציוד זה נתונים אובייקטיביים, מה שאת רואה זה מה שתקבלי, האם תעדיפי לשהות בחדרים במצב תחזקותי נמוך או לחפש בית חולים שמשקיע בנושא הזה זה כבר החלטה שלך.
לא רשמתי כלום על היחס, יש להם מדיניות, והם מעסיקים אחיות שבורות בענייני הנקה. כאמור היו גם אחיות ומיילדות מדהימות, אבל לא היה להם שיניים ליד הרופאים.

אם את גרה בנהריה ודרומה - סעי לאזור חיפה, אם צפונה יותר, סעי לזיו בצפת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתי ניית שם? הם עוברים שיפוץ וכל המחלקה זזה'
מתי ניית שם? הם עוברים שיפוץ וכל המחלקה זזה
13/05/2012 | 13:19
3
86
עברה מקום, הם עדיין תחת שיפוצים ולא הכי נוח אבל החדרים נראים בסדר. חוץ מזה- האישיו בעיני זה פחות ה... איך אומרים את זה... מלונאות? יותר היחס האישי פחות איך נראה החדר. סה"כ ליומיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי בסוף ינואר'
ילדתי בסוף ינואר
13/05/2012 | 17:11
2
94
השכנה שלי ילדה לפני שבועיים, שתי אמהות בגן של הגדולה ילדו בחודש האחרון...בקיצור ביקרתי שם הממממון יולדות בשלושת החודשים האחרונים
אולי לך לא משנה להיות בחדר עם שקעי חשמל חשופים בזמן שאת מתאוששת מלידה ומניקה תינוק בן יומו, לי כן.
ואין יחס אישי, תצאי מזה, את בבית חולים ממשלתי עם אחיות ומיילדות במשמרות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה לשלול במשפט אחד את כל האחיות?'
למה לשלול במשפט אחד את כל האחיות?
13/05/2012 | 20:36
1
75
נכון, ידם קלה על הסכין...ואני אכן עברתי ניתוח קיסרי
אבל מחלקת יולדות שלהם הייתה מקסימה. שהיתי שם 5 ימים ולא "נפלתי" בשום שלב על אחות לא מתחשבת, קיבלתי יחס מדהים לכל אורך האשפוז, עזרה, תמיכה וחדר האוכל שהיה לפני שהתחילו את השיפוץ...ממש כמו מסעדה

אני מניחה שהכל עניין של איך מסתכלים על הדברים , לי הייתה חוויה ממש חיובית מהאשפוז עצמו..עד כמה שאפשר כמובן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זו הדעה שלי, מבוססת על נסיוני'
זו הדעה שלי, מבוססת על נסיוני
14/05/2012 | 09:01
41
בשתי לידות שונות בשלוש השנים האחרונות, הרבה ביקורים וסיפורים של שכנות וחברות בשנים האחרונות חיזקו את הרושם שנוצר
מכיוון שזכותי ליצג את עצמי אני מביע את דעתי בלבד והיא אינה מחיבת אותך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' בני ציון'
בני ציון
10/05/2012 | 22:45
3
79
לצפיה ב-'בתכנון שלי להגיע לשם...'
בתכנון שלי להגיע לשם...
10/05/2012 | 23:13
236
מקווה שזו הבחירה הנכונה... חשוב לי מאוד שהצוות יהיה רגיש ...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה משולב לגבי שתי לידות בבני ציון'
עונה משולב לגבי שתי לידות בבני ציון
11/05/2012 | 08:31
278

חדרי הלידה:
לא יודעת לענות, בלידה הראשונה היה זרוז אז טבעי זה כבר לא היה, בלידה השניה האמת שאני הגעתי כבר עם רצון לאלחוש
בקודמת הציעו לי גז צחוק שלא עזר לי, בנוכחית הציעו פטידין ולא רציתי לאור מה ששמעתי על הסם הזה. אפידורל נתנו לי בשתי הלידות ובשתיהן הוא לא עבד
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא יודעת
החדר נוח למדי לדעתי, למלווה יש כורסה נוחה, יש טלויזיה שלא יצא לי לדגום. נחמד שיש מסדרון נפרד למלווים. חסר כדור בחדר- צריך שהמיילדת תביא ולא תמיד היא זמינה.
יחס לדולות? לא יודעת
המלצה על מיילדת ספיציפית? בלידה הקודמת היתה מלאכית בשם יפה אבל היא יצאה לפנסיה לצערי. שמעתי נפלאות על מיילדת בשם בת ציון
תובנות נוספות?
מאד תלוי על איזו מיילדת "נופלים" אבל אני מניהח שזה ככה בכל ביתץ חולים

יולדות:
כמה יולדות בחדר?
3
איך האוכל?
בוקר סבבה צהרים וערב מזויע
איך היחס?
נעים מאד
הקפדה של ממש, בצהרים ובלילה. בן הזוג הוא ככל מבקר למעט בבוקר שכניסתו תאפשרת ממש מוקדם
שתי יולדות בחדר ממש ועוד יודלת במעין מפרסת סגורה קצת מופרדת מהחדר. יש שרותים ומקלחת כאילו בכניסה לחדר אבל לא לגמרי בתוכו בעיני זה פחות טוב. ציוד לתינוק יש חלקי ביולדות יש דברים שצריך מהתינוקיה שהיא מחוץ למחלקת יולדות וזה גם פחות נוח
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא מעודדים
תובנות נוספות?
לא לקבל עצות לגבי הנקה מצתוות היולדות

תינוקיה:
כל האפשרויות לדעתי, אישית בדקתי ביות מלא הפעם ובקדומת כמעט מלא, התקשרו להעיר אותי להנקה כפי שבקשתי
הפעם לא נזקקתי, פעם קודמת היתה יועצת הנקה שמאד עזרה האחיות עצמן פחות
כן
התרשמות כללית?
צוות נעים, מאד "בגוה העיניים", לתחשותי מעודדים הנקה אבל לא מגבים זאת בהדרכה כמו שצריך. הפעם ילדתי בסופש שאז אין יועצת הנקה ואמנם אני לא נזקקתי באבל ראיתי אצל שכנתי לחדר קושי
תובנות נוספות?
הבחירה שלי בביח זה נבעה בעיקר מהגישה שלהם לאב הילדו לאחר הלידה בתינוקיה- בעלי היה עם שני הילדים שלנו בכל הבדיקות החיסונים והתהליך לפני שעברו אלי וזו היתה הנקודה המשמעותית ביותר מבחינתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לגבי הלידה המזעזעת שלי שם..'
עונה לגבי הלידה המזעזעת שלי שם..
11/05/2012 | 09:51
313
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? מאוד לא תומכים בזה..
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? הם מציעים את כל הסוגים, וכשסירבתי לקבל טשטוש לפניי האפידורל הם הרימו גבה.. הם מאוד תומכים בלידות מאולחשות
המלצה על מיילדת ספיציפית? לא נתקלתי באחת כזו, לצערי, נכנסו אליי לחדר במהלך הלידה (6 שעות בסה"כ) אולי 4 מיילדות שונות, אף אחת לא הציגה את עצמה, לא הסבירה מה לעשות, או מה קורה בכל שלב, למעט מיילדת בהתלמדות שהייתה מאוד נחמדה וביקשה רשות לצפות בלידה..
תובנות נוספות? צוות חדר הלידה היה מתחת לכל ביקורת החל במיילדות, דרך הרופא המרדים ועד לפרופ' שיילד אותי בואקום וגרם לי נזק מיותר עם חתך חיץ וקרעים עד לפי הטבעת, ואז תפר אותי כאילו הייתי איזו בהמה ולא בת אדם צעירה, בלידה ראשונה שנמצאת מולו.. הושפלתי, לא התייחסו אליי, לא דיברו איתי, לא הסבירו כלום, ואם כבר שמעתי רק משפטים שנועדו להפחיד אותי או להוציא לי את הרוח מהמפרשים, וזה עבד להם יופי..

יולדות:
כמה יולדות בחדר? 3
איך האוכל? לי היה ממש טעים
איך היחס? מקסים, חוויה שונה מאוד ומתקנת מהחדר לידה, צוות אחיות ורופאים מקסימים עדינים ותומכים..
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? מקפידים מאוד, בן הזוג יכול להישאר כל היום כולל בצהריים ובערב ב- 21:00 צריך ללכת, לבנות כמוני אחריי לידה קשה, הרשו לבעל להישאר עוד קצת כדי לעזור במקלחת או עם הילד..
מבנה החדר, הציוד שבו וכו'- החדר נעים, לכל חדר יש מקלחת נקייה
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא ניסיתי, אבל אני התעקשתי להישתחרר כעבור 48 למרות לחץ דם נמוך והמוגלובין נמוך מאוד, והרופא עשה הכל כדי שזה יקרה..
תובנות נוספות? חבל שבחדרי הלידה שלהם אין צוות כמו במחלקה, הכל נעשה בכזאת עדינות ואכפתיות, כשנכנסתי להתקלח אחריי הלידה, נכנסה איתי אחות ואמא שלי לעזור לי, ואני התעלפתי, וכל הלילה האחות היתה על ידי לוודא שאני מתאוששת..

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? ביות גמיש, אפשר לקחת ולהחזיר מתי שרוצים ואין בעיה עם ביות מלא..
האם האחיות עוזרות ומייעצות בכל הנוגע להנקה? לא יודעת, אני ביקשתי לא להניק ולא הציקו לי לגביי זה..
האם האחיות מכוונות בכל הנוגע לטיפול ראשוני ביולד? לא, האחיות בתינוקיה לא דיברו איתי בכלל, אפילו כשהשתררנו לא אמרו לי שצריך לתת לו טיפות ויטמין D או איך מטפלים בטבור, כלום, נתנו מכתב שיחרור ולהיתראות..
התרשמות כללית? התינוקיה לא מדהימה בכלל, איתמר היה איתי בביות מלא, ולפעמים היו מתקשרים אליי בהרש של כמה שעות כדי שהוא יבוא לקבל את אותו חיסון או לעבור את אותה בדיקה, זה קצת הלחיץ שהם לא יודעים איזה ילד עושה מה ומתי, יותר מזה אחריי יומיים בבית, התקשרו אליי מהתינוקיה שאני אביא את איתמר לסבב רופאים, הם לא ידעו שהתשחרננו הביתה בכלל..שזה ממש מלחיץ..
תובנות נוספות? התינוקיה ממוקמת באגף אחר ממחלקת יולדות, ולנשים אחרי לידה קשה לא קל בכלל להגיע לשם, בפעם הראשונה שניסיתי להגיע לתינוקיה עצמאית התעלפתי בדרך..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' צרפתי'
צרפתי
10/05/2012 | 22:46
40
לצפיה ב-' עמק'
עמק
10/05/2012 | 22:47
1
37
לצפיה ב-'ילדתי לפני 9 שנים'
ילדתי לפני 9 שנים
13/05/2012 | 14:12
103
חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? אין לי מושג, עברתי קיסרי חירום
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? חדרי הניתוח נמצאים בקומת המרתף, איפה שכל חדרי הניתוח כלומר איפה שמתקיימים כל הניתוחים המוזמנים מראש (לא רק ליולדות), וזה אומר שכאשר הורידו אותי לניתוח חירום נאלצנו לחכות דקות ארוכות ויקרות ע"מ שיוציאו לנתח אחר שבקושי סיימו אותו. אפילו את החדר ניתוח לא הספיקו לנקות לכבודי.
יתרונות וחסרונות לעניין מבנה החדר והציוד שבו. - זוועה, חדרי הלידה הם באולם אחד גדול ומורדים ע"י וילונות, כלומר יש מצב שבטעות בעל של מישהי אחרת שרוצה לצאת או להיכנס עובר ליד הוילון שלך, לכן כל פעם שהוא רוצה לעבור הוא צריך להודיע. רצוי לבקש את החדר האחרון ע"מ לחסוך לפחות מיולדת את הסיוט שהוילון פתוח ובעלים אחרים עוברים שם. אין מקלחת ושירותים בחדר/אולם אלא רק בקבלה של היולדות.
יחס לדולות? אין לי מושג
המלצה על מיילדת ספיציפית? אין
תובנות נוספות? אומנם אני בגישה של NEVER SAY NEVER אבל אני מאוד מקווה שלא אאלץ להגיע לשם, אני אעשה הכל ע"מ לא לחזור לשם, לדעתי הם פשוט סנדלריה, ויש לי (ולבן) מזל גדול שהפגיה/טיפול נמרץ נחשבים לאחר הטובים בארץ והם בהחלט הצילו את המצב.

יולדות:
כמה יולדות בחדר? כמה שיותר, היינו 4 בנות וזה עוד עם יולדות אחרי קיסרי.
איך האוכל? לא זוכרת
איך היחס? לא פעם ולא פעמים נבחו עלי האחיות למה אני לא הולכת עם כולם להניק את התינוק, כל פעם צריך היה להסביר להם שהתינוק בטיפול נמרץ.
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג? לא זוכרת - הבן זוג שלי ישן באוטו בחניה ע"מ לעזור לי לקום למחרת למקלחת (שוב - אחרי קיסרי, הקמה ראשונה)
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? שיחררו אותי אחרי 5 ימים.
תובנות נוספות?

תינוקיה:
מה אפשרויות הביות הקיימות בבי"ח? מלא/גמיש/חלקי/בשעות מוגדרות? שוב - התינוק שלנו היה בטיפול נמרץ/פגיה, המבנה נמצא מחוץ למבנה המרכזי ולמבנה היולדות, מה שגורם ליולדת לנסוע אחרי קיסרי בכיסא גלגלים לשם, מאוד קשה, אבל הפגיה מעולה, הרופאים אחד אחד מעולים ועושים עבודת קודש.
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הלו שכחת!!!!!'
הלו שכחת!!!!!
11/05/2012 | 00:45
22
1162
לצפיה ב-'לא שכחתי '
לא שכחתי
11/05/2012 | 01:18
21
966
אפילו עשיתי כותרת אחת לצימר לידה. אבל בבית אין באמת מה להמליץ ולחוות דיעה על המקום והאביזרים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בטח שיש'
בטח שיש
11/05/2012 | 01:40
19
701
איזו מיילדת?
עם בריכה או בלי בריכה?
איזו בריכה?
איך הכי נוח למלא את הבריכה?
איך מחטאים את הבריכה?
מה להכין שיהיה בבית?
באיזה חדר הכי נוח?
מה עושים עם השליה?
טלפון של רופא יילודים שמגיע לבדוק את התינוק?
מה צריך להיות בחדר?
מה להכין מראש (אוכל, קרח וכו'?)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין שאלות לשאול'
לא אמרתי שאין שאלות לשאול
11/05/2012 | 09:14
18
542
על לידת בית, אבל מאחר שהאיבזרים והמיקום תלוי ביולדת+ שימי לב שרוב השאלות שלך הן על מהלך הלידה, ולא על המקום עצמו, וזה כבר שרשור אחרי לגמרי

אני מאוד בעד לידות בית, אבל זה  פשוט לא קשור לכאן
עם זאת, את מוזמנת להוסיף כותרת ולחוות את דעתך, אני בטוחה שזה יעניין נשים רבות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כותרת השרשור היא "איפה ללדת"'
כותרת השרשור היא "איפה ללדת"
11/05/2012 | 10:25
17
530
אם זה לא קשור לפה אז לאיזה שרשור זה כן קשור?
אז השאלות הן אחרות, זו עדיין לא סיבה בעיני להשמיט מקום רלוונטי לחלוטין ללידה.
עד שלא יתחילו להתייחס לזה כאל מקום לגיטימי, משרד הבריאות ימשיך להקשות ואנשים ימשיכו לחיות בבורות.
חבל לי שאת נותנת לזה יד.
לא צריך להיות בעד או נגד לידת בית, כדי להבין שזו אופציה לגיטימית וטריוויאלית כמו כל אחת מהאופציות האחרות שרשמת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסכים שלא להסכים'
נסכים שלא להסכים
11/05/2012 | 13:47
13
177
לצפיה ב-'זה קצת עצוב לי'
זה קצת עצוב לי
11/05/2012 | 14:03
12
658
שבפורום שנקרא הריון ולידה
בשרשור שכותרתו היא "איפה ללדת" את פשוט מוחקת ומתעלמת מקבוצה של כמה מאות נשים שבוחרת ללדת בבית....
מעבר לזה שאת מוחקת את האופציה, את גם מונעת מאנשים להיחשף אליה.
למה זה שונה מכל מקום אחר?
למה לא להכניס את זה כאופציה?
הבכותרת לא הייתה באיזה בי"ח ללדת, אלא איפה ללדת וזו אופציה בדיוק כמו כל אחת האחרות.
יש פה אלפי גולשות רבות מהן בכלל לא מכירות את האופציה, אחרות לא יודעות מה היא כוללת ומה זה אומר ויש כמה שאולי שוקלות את הנושא אבל פה לא ידברו על זה?, את באמת לא רואה בעיה בסוג הצנזורה שאת עושה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל אבל...'
אבל אבל...
11/05/2012 | 14:37
1
549
היא לא מחקה כלום וגם הציעה לך להוסיף כותרת בשרשור עם האפשרות של לידת בית.
ממה שהבנתי מדבריה של תקוות זה לא נכנס לשרשור מסיבות טכניות לחלוטין של סוג השאלות.
אז השאלות יהיו קצת אחרות כי לידת בית היא קצת אחרת (וטוב שכך) אבל הכל עדיין לגיטימי!
אני גם בעד שתוסיפי חדשה לשרשור של לידות בית ובטוחה שזה יעניין גם אחרות (הייתי מוסיפה בעצמי אבל אין לי מה לתרום חוץ מלכתוב שזה נראה לי מדהים וכולי קנאה במי שיכולה...).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' ללדת ב'
ללדת ב
11/05/2012 | 14:56
166
לצפיה ב-'אש"ת, אני בהחלט מנסה להשאיר את השרשור'
אש"ת, אני בהחלט מנסה להשאיר את השרשור
11/05/2012 | 14:38
8
578
הזה ענייני ולא לפתוח דיונים.
כך או כך, אני לא עושה צנזורה (לא זכור לי שמחקתי הודעות בנידון, איפה הצנזורה? שלא לדבר על כך שהזמנתי אותך לשרשר אלי הודעה בנידון ואת בחרת שלא לעשות כן, מסיבותייך שלך), אני פותחת שרשור שמטרתו לספק פרטים טכניים יותר ופחות, לגבי האיבזור והצוות במרכזי לידה שונים.

אם היה שרשור על איך ללדת, על האפשרויות השונות שבלידה או שרשור שאפילו מדבר על לידה בפן היותר מהותי, היה מקום ואפילו רצוי לחשוף את כל האופציות, שאחת מהן היא לידת בית.
אבל לא על זה השרשור דנן, אלא על תנאי לידה.
מאחר והשאלות שנשאלות לגבי כ-ל בתי החולים אינן רלוונטיות ללידת בית, זה פשוט לא מתאים פה. זה לא סקר עם שאלות משתנות על מרכזים שונים, אלא על פרמטרים קבועים בכל אחד מהמקומות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעיני זה מאוד ענייני'
בעיני זה מאוד ענייני
11/05/2012 | 14:47
340
הצנזורה היא לא במחיקת ההודעות אלא במחיקת האופציה.
כן אני יכולה להוסיף את זה, אבל את יודעת היטב שיש הבדל בין ניק שחור לניק כחול
ואני חושבת שזה בדיוק המקום שלך להגיד, גם זו אופציה ולפתוח את זה כאופציה בניק של מנהלת.
תאמיני לי שאם תפתחי את הכותרת תמצא דרך לענות על השאלות ואם לא ספציפית לשאלות האלה אז לתת מידע רלוונטי בנושא.
אני לא כל כך מבינה את ההתעקשות שלך.

ושוב אני אומרת - השאלה הייתה "איפה ללדת" - לכן אופציה של לידת בית, או מרכזי לידה אמורה להיות כחלק מהשרשור שניהם לא נמצאים.
וזו בעיני הצנזורה - הביטול של אופציה לגיטימית רק כי היא לא בי"ח או לא מתאימה למסגרת השאלות הספציפיות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל השרשור עוסק ב"איפה ללדת", לא תנאי לידה.'
אבל השרשור עוסק ב"איפה ללדת", לא תנאי לידה.
11/05/2012 | 14:59
6
331
לפחות לפי הכותרת.  (סליחה שאני נדחפת וממשיכה להרוס את השרשור היפה...)  אני מסכימה איתך שרוב השאלות שנשאלות לא שייכות ללידת בית, אבל בשרשור שמזכיר את כל האופציות ללידה מתחת לכותרת "איפה ללדת", מן הראוי שגם האופציה הזאת תהיה מוזכרת.  לידת בית זה בהחלט שאלה של איפה, לא רק של איך.  זה לא רק מהות, זה מקום פיזי.

הייתי מציעה לשנות את הכותרת, אבל אני יודעת שזה לא אפשרי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הכותרת היא כותרת קבועה'
הכותרת היא כותרת קבועה
11/05/2012 | 17:21
5
357
שחוזרת על עצמה בשאלות של נשים פה בפורום, שמבקשות חו"ד על בתי חולים שונים. כמו שיש לנו "בריאות", "ציוד". ואז תבואי ותגידי לי שמה פתאום שרשרתי המלצה לרופא תחת "בריאות". כי זה לא בדיוק בריאות, אבל ככה מקובל פה, וזה בהחלט מתחיל להיות מוגזם. אני לא אשנה כותרת מקובלת וידועה, כשברור לכל, וזה כולל אותך, שהתוכן של ההודעה לא מתאים לסקר על לידות בית.
אין לי שום בעיה גם להקדיש שרשור שלם ללידות בית, פה זה פשוט לא מתאים.
והתאפקתי לא להגיב גם בפורום השני, כי זה באמת מיותר, אבל אין בזה שום דבר מרגיז או "דווקא", צריך לקחת את הדברים כמות שהם.
זה מקום פיזי, אבל זה השוליים ושתינו יודעות את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'החלטה שלך '
החלטה שלך
11/05/2012 | 17:34
73
לצפיה ב-'זה לא "ברור לכל"'
זה לא "ברור לכל"
11/05/2012 | 18:19
3
394
וקצת חבל לי ההתעקשות הלא ברורה שלך...
הרי יכולת פשוט לרשום זאת כאופציה וזהו.
שתינו יודעות שאם אני ארשום את זה או יולדת בית אחר זה ייחשב ל"דחיפת אג'נדה" וזה נראה אחרת כשמנהלת רושמת את זה.

אבל זה הפורום שלך, לצערי הפורום כנראה לא מוכן לתת לגיטימציה לדהרים שהם לא מיין סטרים, חבל חשבתי שהשתנו פני הדברים - טעיתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה הפורום של תקוות בתשלומים בדיוק כמו'
זה הפורום של תקוות בתשלומים בדיוק כמו
12/05/2012 | 13:06
1
466
שזה הפורום שלך.
ובאמת שיש פה גם מי שלא מיין סטרים.
מי כחולה לשעבר וילדה בבית?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כנראה שלא....'
כנראה שלא....
12/05/2012 | 21:33
277
לצפיה ב-'אוי נו באמת'
אוי נו באמת
12/05/2012 | 21:26
92
לצפיה ב-'אני לא יולדת בבית וזה כן מעניין אותי'
אני לא יולדת בבית וזה כן מעניין אותי
11/05/2012 | 22:41
112
לצפיה ב-' מסכימה עם כל מילה שלך אש"ת וזה בעיית'
מסכימה עם כל מילה שלך אש"ת וזה בעיית
11/05/2012 | 14:37
1
400
אם הכותרת היתה סקר על בתי חולים, או באיזה בית-חולים עדיף ללדת -
אז לידת בית באמת לא קשורה לשרשור.
אבל בשרשור כל-כך חשוב, שכותרתו היא איפה ללדת
הבית הוא מקום מאוד רלוונטי, ובעיניי אין מקום אחר ללדת בו.

את הלידה הראשונה והמופלאה שלי ילדתי ב ב י ת.
וגם את הלידה הבאה אני מתכננת כמובן בבית.
וזה לאחר נסיוני בבתי-חולים, כדולה.
לאחר שליוויתי כ140 לידות בית-חולימיות בליס, במאיר, בלניאדו, בתה"ש, במעייני הישועה ובאסף הרופא,
היה לי ברור שלבית-חולים אני לא מגיעה בשלב הכל-כך מרגש ומשמעותי בחיי.

היה לי ברור שאני בוחרת את המלווים שלי.
המיילדת היא מיילדת שאני מכירה, אוהבת, סומכת עליה.
המיילדת היא אישה שארגיש איתה בנוח. שעברתי איתה תהליך.
לא הסכמתי לרולטה.
היה לי ברור שאני בוחרת מי המלווים וכמה מלווים ילוו אותי בתהליך המדהים של הלידה שלי.
היה לי ברור שזו הבחירה שלי באיזו תנוחה אבחר ללדת.
היה לי ברור שאני רוצה בריכת לידה - מה שבית-חולים לא מאפשר.
היה לי ברור שלא יהיו אנשים זרים בלידה שלי שיגידו לי מה לעשות, יבדקו אותי כל שעה, יפחידו, יאיימו ויתערבו וינהלו את הלידה שלי.
ולכן בחרתי ללדת בבית!!!!
וכמובן - היה לי ברור שאת הגור שלי לא יקחו ממני לאחר הלידה!
ושניכנס יחד למיטה אמא, אבא ובייבי מייד לאחר הלידה.
לי לא התאים שהממסד יפריד ביני לבין משפחתי רגע לאחר הלידה.

המידע הזה, של נשים רבות שילדו וימשיכו ללדת בבית, הוא מידע מאוד חשוב.
יש נשים שיעדיפו ללדת בבית, אבל הן לא נחשפות ולא נגישות למידע אודות לידת בית.
היום השתתפתי בהפגנה של "נשים קוראות ללדת" נגד החמרת הנהלים של לידות הבית.
זו הפגנה על הזכות שלנו על גופנו.
הזכות שלנו לבחור ולהחליט.
וכאן, בשרשור החשוב הזה, של איפה ללדת, אין איזכור של לידת בית.
זו אופציה לגיטימית וטובה וההתעלמות הזו רק פוגעת בנשים ובזכויות של נשים, לדעתי. וחבל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' תודה דנה כתב מקסים'
תודה דנה כתב מקסים
13/05/2012 | 21:30
57
מסכימה עם כל מילה, בדיוק ככה הרגשתי בנוגע לשתי הלידות שעברתי (בבית).
בנוסף, היה לי חשוב להיות בסביבה מוכרת, להיות בעלת בית ולא אורחת, ולא להצטרף לסוע לשום מקום באמצע תהליך כל כך משמעותי.
אני לא פוסלת לידה בבית חולים ומכבדת את הזכות של כל אחת ללדת לפי דרכה, רק לא ברור לי למה לידת בית לא מקבלת מקום לגיטימי בדיון "איפה ללדת".
ומסכימה, הפורום הוא לא רק של המנהלות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גמאני מסכימה'
גמאני מסכימה
11/05/2012 | 22:28
132
ומקווה ללדת בבית בקרוב...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי כן יש מה להמליץ'
לדעתי כן יש מה להמליץ
11/05/2012 | 22:33
163
יש ודאי חוויות טובות יותר, טובות פחות וכו'. זו אופציה שבודאות כדאי לשקול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' לידת בית/צימר/מרכז לידה'
לידת בית/צימר/מרכז לידה
11/05/2012 | 17:24
36
328
לצפיה ב-'אש"ת, מוזמנת להוסיף פה'
אש"ת, מוזמנת להוסיף פה
11/05/2012 | 17:25
570
אם יש לך מה להוסיף שיהיה רלוונטי בנושא, את יותר ממוזמנת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
11/05/2012 | 17:31
582
לא רואה בעיה אמיתית עם הוספת סעיף לידת בית בתוך שרשור איפה ללדת.
מסכימה, שלאור הסעיפים שהועלו פה, יכול להיות שבלידת בית זה יהיה פחות רלוונטי.
בכל מקרה, פתיחת ההודעה הזתא לא נעשתה על מנת ליצור פרובוקציה, אלא פשוט כי נראה לי שזה דיון שקצת גולש למקומות פחות חיוביים, וחבל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יאללא מתחילה וממליצה על לידת בית'
יאללא מתחילה וממליצה על לידת בית
11/05/2012 | 17:41
4
534
מעתיקה את השאלות- נראה מה רלוונטי-

חדרי הלידה:
מה יחס הצוות ללידה טבעית? - מאוד בעד
מה יחס הצוות ללידה מאולחשת? איזה סוג של אלחוש? אין אופציה לאלחוש
מה יחס הצוות לניתוח קיסרי? מה התרשמותך מחדרי הניתוח ו/או תפקוד הצוות המנתח? לא רלוונטי
יחס לדולות? יחס מצוין
המלצה על מיילדת ספיציפית? ישנן מיילדות בית באזורים שונים בארץ, שניתן לבחור מביניהן, כולן מיילדות מנוסות, וותיקות. אפשר להפגש לשיחת היכרות, ולהמשיך משם. בדרך כלל המיילדת מלווה את היולדת לאורך ההריון, לפחות אחת לחודש, פגישה כדי להכיר לעומק את היולדת ומי שילווה אותה בלידה. כמו גם  בכדי להסביר טוב יותר על תהליך הלידה, להבין מה נכון ליולדת, מה האפשרויות, וכיו'.
תובנות נוספות?

יולדות:
כמה יולדות בחדר? רק את
איך האוכל? את דואגת לאוכל, במקרה שלנו,  (לא ילדנו בבית שלנו , אלא בבית אירוח ללידות ) הבאנו איתנו, אבטיח, ועוגות קרות, ומיצים, ואחרי הלידה גם הזמנו אוכל.
איך היחס? מצוין
איך ההקפדה על שעות הביקור? מה המדיניות באשר לנוכחות בן הזוג?- לא רלוונטי
מבנה החדר, הציוד שבו וכו' - לא רלוונטי
מה היחס לגבי שחרור מוקדם? לא רלוונטי, את משוחררת מעצם הבחירה ללדת איפה שאת רוצה.
תובנות נוספות?

תינוקיה- לא רלוונטי. התינוק צמוד אליך כל הזמן, יש ליווי מהמיילדת לפי מה שנדרש בהתחלה.

לכל מי שמוכנה לשקול את האופציה (הבטוחה) של לידת בית, אני ממליצה בחום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שכן כדאי להוסיף'
אני חושבת שכן כדאי להוסיף
11/05/2012 | 17:49
522
לגבי הציוד אותו מביאה המיילדת וגם לגבי הציוד הנדרש ללידה שבאחריות היולדת (אם מעוניינים בבריכה, סדיניות וכו')
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה עם הרגשה כללית?'
מה עם הרגשה כללית?
11/05/2012 | 22:45
2
283
אולי תוסיפי אם היתה חסרה לך עזרה אחרי הלידה כגון תינוקיה וכו'? עד כמה היה חשוב לך השקט בבית?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
12/05/2012 | 18:33
1
183
הרגשה כללית?
במהלך הלידה?
לידה כמו לידה, מתחילה בכאבים לאט לאט, וממשיכה בכאבים בלתי פוסקים. ככה לפחות זה היה אצלי.
ההרגשה היתה כמו שמשתמע.. הרגשה של בית. של ללדת בדרך שלך, עם האנשים שאת מכירה וסומכת עליהם.

לגבי עזרה- אני לא כלכך מבינה איזו תועלת יש בתינוקייה שאין בבית.
לי לא היתה חסרה שום עזרה, היה לי קצת קושי בהנקה, והזמנתי יועצת הנקה הביתה. יומיים אחרי הלידה, המיילדת הגיעה שוב לביקור, כך שגם היא היתה לתת עצות, ולעזור במה שצריך.
איזו עזרה התינוקייה נותנת לאמא?

לגבי שקט בבית- למה הכוונה?
אם את מתכוונת לשקט בזמן הלידה, אז כמו שאמרתי אני ילדת בצימר שמיועד ללידה, היה הרבה שקט, שהופר על ידי הצעקות שלי, ושל הצוות התומך (מיילדת ותיקה, ומיילדת מתחילה) הם צעקו, כדי שאני אצעק..ככה שהיתה מקהלת צעקות
אין לי ספק שבבית חולים, היה לי הרבה יותר קשה לצעוק, ולהרגיש חופשייה עם הלידה.
ההיכרות המוקדמת שלי עם הצוות, עם המקום, יצרה קרבה מאוד מיוחדת ואינטימית שמתאימה במיוחד לסיטואציה המופלאה הזאת.

ועוד משהו- מי ששאלה על לידה במים, אני את כל הלידה (ממש עד פתיחה 10..שאז פקעו לי המים) ביליתי בג'קוזי רחב וענק, מה שהקל עליי מאוד בהתמודדות עם הצירים. ואני די בטוחה שגם בפעם הבאה המים יהיו חלק בלתי נפרד מהלידה. (ברגע שהמים פקעו, והם היו מקוניאלים, יצאתי ללדת במיטה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איפה ילדת?'
איפה ילדת?
12/05/2012 | 18:48
50
לצפיה ב-'צימר/מרכז לידה'
צימר/מרכז לידה
11/05/2012 | 22:42
388
כרגע, הנושא של צימרים ומרכזי לידה הוא מעט לא ברור, לאור העובדה שבחוזר החדש של מנהל הבריאות, המרכזים האלה הפכו ללא לגיטמיים וחבל מאד שכך, כי זה פשוט לשדוד לאנשים פרנסה, בלי שום הצדקה רפואית או מחקרית.

באופן כללי, יש בארץ כמה מרכזי לידה שבהם ניתן לבצע לידות טבעיות שלא בבית היולדת.
תנאי הקבלה למרכזים האלה משתנים, על פי העוסקים במלאכה (למשל, במרכז ג'הארה של ד"ר אילן הלוי מקבלים לידות שמיילדות בצימרים כמו אילנה שמש ורונית קופליס אולי לא יקבלו).
הרעיון הכללי הוא שהיולדת מגיעה למרכז/צימר כשהיא בלידה פעילה ונשארת פרק זמן מסויים אחרי הלידה. פרק הזמן שבו היולדת שוהה בצימר/מרכז הלידה נקבע בסיכום בין היולדת למפעילים.
המחירים נעים בסדרי גודל של 4000-5000 ועד לסכומים של 15,000 פלוס מינוס.
דולות - האמת, לא יודעת. אשמח אם מישהו יכול להאיר את עיני בנקודה הזאת. אני יודעת שבג'הארה דולה יש דולות של המקום שמשתתפות בלידות ושזה מאד מוצלח מבחינת התמיכה ביולדת. אני לא יודעת איך זה במקומות אחרים, אבל אני גם מניחה שבמקרים האלה של יחס של 1:1 בין המיילדת והיולדת, גם אין כל כך צורך בדולה בנוסף למיילדת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נצל"ש- איפה עושים לידת מים (אבל בית חולים)'
נצל"ש- איפה עושים לידת מים (אבל בית חולים)
11/05/2012 | 23:07
25
155
לצפיה ב-'אין בית חולים בארץ שזאת המדניות המוצהרת בו'
אין בית חולים בארץ שזאת המדניות המוצהרת בו
12/05/2012 | 09:21
17
276
יתנו ליולדת להיות במים בזמן הצירים אבל הלידה בחוץ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז אין דבר כזה לידת מים בבית חולים?'
אז אין דבר כזה לידת מים בבית חולים?
12/05/2012 | 09:32
4
211
איפה כן שזה תחת פיקוח רפואי בכל זאת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש את ד"ר אילן הלוי בקדימה'
יש את ד"ר אילן הלוי בקדימה
12/05/2012 | 10:44
2
290
יש לו מרכז לידה עם בריכות והכל והוא רופא בכיר בלנאדו
http://www.jaharadula.com/
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשרות נופסת הרבה יותר זולה'
אפשרות נופסת הרבה יותר זולה
12/05/2012 | 10:49
310
היא ללדת בבית בתןך בריכה  מתנפחת עם ד"ר שיפטן רופא מילד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעניין, תודה! '
מעניין, תודה!
13/05/2012 | 20:05
21
לצפיה ב-'כל לידת בית/ צימר לידה היא תחת פיקוח רפואי'
כל לידת בית/ צימר לידה היא תחת פיקוח רפואי
13/05/2012 | 21:11
88
של רופא או של מיילדת מנוסה מאד, עם כל הציוד הדרוש.
כמו שכתבו לך אפשר ללדת בבית או בצימר לידה, עם רופא או עם מיילדת, בבריכה קטנה מתנפחת או בבריכת לידה מקצועית.
אני ילדתי בבית בבריכה מתנפחת, תינוקת גדולה בלידה מהירה מאד, ללא קרעים או חתכים, אפילו שפשוף לא היה לי אח"כ. וזה כבר בלי לדבר על היתרונות האחרים (והגדולים) של הלידה בבית. הנה מצרפת את הסיפור
http://www.darmayoga.co.il/leida-yaara.htm
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מיוני תתאפשר לידת מים בתה"ש במרכז הטבעי'
מיוני תתאפשר לידת מים בתה"ש במרכז הטבעי
12/05/2012 | 10:28
104
לצפיה ב-'דווקא יש'
דווקא יש
12/05/2012 | 10:56
10
321
תה"ש עם 2-3 מיילדות מסויימות שהוכשרו לכך מאפשרים לידה במים.
אז או שלוקחים אותם כמיילדת פרטית
או שאם במקרה הן במשמרת- זה אפשרי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בתל השומר אי אפשר להחליט על מילדת פרטית'
בתל השומר אי אפשר להחליט על מילדת פרטית
12/05/2012 | 12:07
6
244
יש שם סבב ברוטציה ואין לך שליטה עם איזה מילדת תלדי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש אפשרות'
יש אפשרות
12/05/2012 | 15:38
5
204
לאו דווקא במרכז הטבעי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרות מילדת אישית שם(ככה הם קוראים לזה)'
שרות מילדת אישית שם(ככה הם קוראים לזה)
12/05/2012 | 17:05
4
222
לא מתחייב לגבי מילדת ספציפית מקפיצים את מי שבתורנות מתוך סבב
זה לא כמו בלניאדו שאת יכולה לשריין לעצמך מילדת שאת רוצה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעובדה'
בעובדה
12/05/2012 | 17:15
3
237
אני מכירה אישית 2 נשים שילדו עם מיילדת ספציפית שסגרו איתה מראש ולא למרכז הטבעי.
היו שם שינויים בחצי שנה האחרונה. אולי לא רשמית אבל מעשית- הן סגרו עם מיילדת ספציפית והיא בלבד הוקפצה ללידה שלהן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז זה משהו בקומבינה ולא העמדה הרשמית'
אז זה משהו בקומבינה ולא העמדה הרשמית
12/05/2012 | 22:29
2
232
לצפיה ב-'את מילדת בתל-השומר? '
את מילדת בתל-השומר?
13/05/2012 | 02:50
1
193
אם כן, יש לי משהו לכתוב לך במסר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, במעייני הישועה'
לא, במעייני הישועה
13/05/2012 | 16:12
160
עשיתי את הסטאז' שלי בתה"ש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי- אי אפשר שם כרגע'
עד כמה שידוע לי- אי אפשר שם כרגע
13/05/2012 | 21:14
2
83
הם מדברים על לאפשר את האופציה בעתיד הקרוב אבל כרגע לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כאמור, מכירה אישית'
כאמור, מכירה אישית
13/05/2012 | 22:54
1
63
2 נשים שילדו שם במים עם אותה מיילדת שאיתה סגרו מראש
והכל בחצי שנה האחרונה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השאלה אם זו אופציה רשמית שאפשר לבנות עליה'
השאלה אם זו אופציה רשמית שאפשר לבנות עליה
14/05/2012 | 06:14
43
למיטב הבנתי, לא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רשמית-ביוספטל.'
רשמית-ביוספטל.
12/05/2012 | 15:52
6
401
בפועל יש שם מעט מאוד לידות ולא בטוחה כמה יולדות מעוניינות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת? '
באמת?
12/05/2012 | 17:58
2
283
זה לא מקום מומלץ ללדת בו בגדול אני מבינה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה באילת '
זה באילת
13/05/2012 | 19:46
1
139
אני מניחה שאם את לא גרה באילת/קיבוץ מושב בערבה את לא נוסעת לאילת ללדת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה לא, חופשה ולידה, שניים במחיר אחד? '
למה לא, חופשה ולידה, שניים במחיר אחד?
13/05/2012 | 20:00
102
שמעתי פשוט דברים לא טובים על יוספטל ותהיתי.
בינתיים אני עוד לא יולדת בכל מקרה אבל אני שואלת לסיבוב הבא..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עדיין?'
עדיין?
13/05/2012 | 21:12
2
91
עד כמה שידוע לי היה מותר שם רשמית פעם ועכשיו כבר לא, זה השתנה?
ומה שלומך יקירה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא שמעתי על שינוי מדיניות רשמי'
לא שמעתי על שינוי מדיניות רשמי
14/05/2012 | 07:37
1
50
(תמיד טוב להתקשר - שוב ושוב - ולשאול, לא? )
אני לגמרי בטוב, ואת? שוקלת ברצינות לבוא לשוקחתן מתישהו רק כדי לראותותך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת מתי השוקחתן הבא'
אני לא יודעת מתי השוקחתן הבא
14/05/2012 | 15:40
27
אבל יש עוד דרכים לראותי
אני הבנתי שמשרד הבריאות לא מאפשר להם לקבל לידות במים, ושהדרך היחידה ללדת במים היא לסרב לצאת מהמים בשלב השני.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לידת בית'
לידת בית
12/05/2012 | 12:38
382
ממליצה בחום למי שאוהבת לעשות את הדברים בצורה רגועה ובקצב שלה.
ו... אם אפשר אז במים.

חדרי הלידה:

רצוי לבחור צוות מנוסה - אני לקחתי מיילדת בית, דולה ואת בעלי היקר שהיה בכנס לידה עוד כשהייתי בהריון והבין שלידת בית בטוחה כמו לידת בי"ח.

מים מים ומים. מרגע שנכנסתי לבריכה, הכאבים נעלמו. ממש ככה. היתה לי הרגשת אי נוחות בבטן בזמן הצירים, אבל ממש לא נורא.

רצוי שהבית יהיה במרחק של לא יותר מ 20 דקות נסיעה  מבי"ח ובקומה נמוכה עם מדרגות, קומה 2 ומעלה מעלית.

יחס לדולות?
נפלא.
מי שמחפשת באמסטרדאם, אשמח להמליץ

תובנות נוספות?
כדאי להכין בבית: סדיניות, פדי גזה, המון סמרטוטים ומגבות, שמיכה לתינוק החדש, בגדים ראשוניים, חימום לבית בלידת חורף, בקבוק מים חמים לתינוק, לשבועות הראשונים, מד חום, וכדאי לברר עם היולדת מה עוד צריך.

יולדות:
כמה יולדות בחדר?

את האחת והיחידה!

איך האוכל?
הדולה שהיתה בלידה שלי בשלה לנו מרק, אבל תמיד אפשר גם להכין מרק קפוא ולהפשיר.
אחרי לידות, אני אוהבת לאכול ירקות ופירות כמעט בלי תבלינים, בלי בשר.

איך היחס?
הכי נפלא שיכול להיות!

את מחליטה מי ומה, ואם אפשר את בן הזוג בבריכת הלידה - מעולה!
שלי תפס את התינוק כשנולד. זה היה כל כך מרגש....

כדאי לברר עם המיילדת לגבי ציוד, גם לגבי ציוד שהיא מביאה.

אין כמו בבית. ללדת, ומיד להכנס למיטה שלך, מצעים שלך, בלי יותר מידי זרים שנכנסים, בודקים אותך או את השכנות. הריח של הבית שלך אחרי הלידה. אין על זה!

תובנות נוספות?
לילד שני ויותר - בייביסיטר בהקפצה שתוכל להיות עם הילדים בזמן הלידה - אם את לא מעוניינת שיהיו שם.
גם חברות, חברים ובני משפחה שהבייביסיטר תוכל לבוא עם הילדים, שהילדים יוכלו לאכול שם.
אחרי הלידה, מאוד אהבתי שהבן הגדול שלי נכנס איתנו למיטה לכרבול משפחתי. זה היה קסום!

תינוקיה:
תינוק צמוד. אין מנוס....

ממליצה בחום להכין מס' טלפון של יועצת הנקה, דולה פוסט פארטום או מישהי שתוכל לבוא, להיות עם הילדים הגדולים, לעזור עם בישולים, נקיון וכו.
התרשמות כללית?
תובנות נוספות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוו, קצת קשה לפרט לפי הרשימה הזאת'
אוו, קצת קשה לפרט לפי הרשימה הזאת
13/05/2012 | 21:03
89
אבל יכולה להגיד שילדתי פעמיים בבית, ולא הייתי רוצה ללדת בשום מקום אחר.
ילדתי עם המיילדת ענת תל אורן ואני ממליצה עליה בחום, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית (שזה חשוב מאד בעיני).
ביקרתי גם בבית יולדות בגדרה, שנראה מקסים ומכבד ונעים, והמיילדות שם עושות רושם מעולה.
מצרפת את סיפור הלידה השנייה שלי בבית
http://www.darmayoga.co.il/leida-yaara.htm
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה להכין ללידת בית'
מה להכין ללידת בית
13/05/2012 | 12:12
108
רשימת מצרכים שכדאי שיהיו בבית -

כל מה שישמור על רהיטים שונים בזמן הלידה - שעוונית מתחת לסדינים, סדיניות לספיגת נוזלים
שרפרף או כיסא לידה שיכול גם להיות במקלחת
פדים עבים לאחרי כן
שמן שקדים / נבט חיטה
כריות חימום (כאלה למיקרו)

זהו. מיילדת או רופא בית יטפלו בכל השאר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנוגע לאיפה ללדת חשוב גם מה לקחת ולהכין ללידה'
בנוגע לאיפה ללדת חשוב גם מה לקחת ולהכין ללידה
13/05/2012 | 12:24
1
162
אני מזמינה אתכן לקרוא את הרשימה שהכנתי
מה לקחת ללידה, מה להכין לתינוק/ת ואיך להכין את הבית
אם יש משהו שפספסתי אני אעריך מאד אם תרשמו לי
תודה,

כנסו ותהנו :)
שיהיה שבוע נפלא, רעות

הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הלינק לא עובד, צירפתי שוב :)'
הלינק לא עובד, צירפתי שוב :)
13/05/2012 | 12:28
57
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה עם צפת???'
מה עם צפת???
13/05/2012 | 12:29
40
לצפיה ב-'זה נשמע שמדובר במזל'
זה נשמע שמדובר במזל
13/05/2012 | 12:42
2
231
המסקנה שלי היא שמכל בית חולים אפשר לצאת עם חוויה טובה או טובה פחות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' קצת קשה לי להבין שרשורים כאלה'
קצת קשה לי להבין שרשורים כאלה
13/05/2012 | 17:12
1
226
אני יכולה להבין המלצות ברמת נהלי בית חולים בביות, אבזור חדרי לידה וכו'.
אבל חוויות אישיות פר צוות שמישהי נתקלה בו - מה אפשר להסיק מזה?
הרי בכל מקום יש צוותים טובים ופחות טובים.

אני כמובן לא מדברת על שריון מיילדת/רופא ידועים מראש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא לדעתי זה כן משמעותי'
דווקא לדעתי זה כן משמעותי
13/05/2012 | 21:07
110
נכון שיש את אלמנט הרולטה ותמיד אפשר ליפול טוב או רע
אבל אם בבית חולים מסויים חוזרים הרבה סיפורים מסוג אחד (טובים או רעים) זה בהחלט אומר משהו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שניקח הכל בפרופרציות '
שניקח הכל בפרופרציות
13/05/2012 | 17:33
3
818
לצפיה ב-'ועוד תמונה מהודו'
ועוד תמונה מהודו
13/05/2012 | 17:35
1
723
לצפיה ב-'אני לא משלמת מיסים כמו אישה הודית'
אני לא משלמת מיסים כמו אישה הודית
13/05/2012 | 20:02
389
מצפה לקבל שירות הרבה יותר טוב ממה שאני מקבלת כאן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כזה שונה מהתינוקיות בארץ?'
כזה שונה מהתינוקיות בארץ?
13/05/2012 | 21:05
105
לצפיה ב-'הרצאה על איך בוחרים היכן ללדת.'
הרצאה על איך בוחרים היכן ללדת.
13/05/2012 | 22:04
316
אני מקווה שזה בסדר שאני כותבת זאת, אך אני מזמינה אתכן להגיע להרצאה שאני מקיימת בנושא "איך בוחרים היכן ללדת" שתתקיים ב-24/5/12 בשעה 20:00 במושב בית יצחק (באזור השרון). למי שלא מכירה אותי אני פעילה בעמותה שפועלת למען זכויות נשים בלידה ובהרצאה אני נותנת כלים פרקטיים לבחינת הקריטריונים שיהיו חשובים לך בלידה ושבאמצעותם תבחרי איזה בית חולים יכבד זאת. מי שמתענינת יכולה לשלוח אליי מסר או להיכנס לאתר.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ