"גברת את לא באת לגן עדן, באת ללדת!"

זה גם מה שאני זוכרת מהלידה של האמצעי שלי

"יאללה יאללה מה את צועקת!" "בידק עאמליה???" (רוצה ניתוח?) ככה עד שהאומללה הזו ילדה...
לידה ראשונה, בת 19, יצא לי הלב אל הילדה הזו שהיתה שם לבד, בלי אמא ובלי בעל.

מאז כל הבוגרות הבדואיות שלי שבוחרות לעשות שירות לאומי אני משביעה אותן להגיע למחלקת יולדות. שתיים כבר הגשימו.

אחד הדברים שאני תוהה לגביהם,אני אלד בסורוקה

וידוע שיש שם המון בחורות מהמגזר הערבי -בדואיות,ערביות וכו'
מעניין אותי איך היחס שם ..או יותר נכון איך היחס שלהן יהיה כלפיי ..
אני מקווה ליפול על מיילדת\אחיות ערביות :-\ סליחה פשוט אני בחורה שלא יודעת לשתוק ואם אני אקבל יחס כזה\דומה מאחת האחיות אני יודעת שאני לא אשתוק ואני אעמיד אותן במקומן ,
ואחרי הכול הן יחטפו לפחות כתבה בעיתון ומכתב למחלקה שלהן ועוד מכתב למנהל ראשי בסורוקה!
מצד אחר אני מאמינה מאוד שישחק לי המזל כי אנשים מסויימים מהמשפחה עובדים שם,ואפילו יש לנו רופא במשפחה שעבר לתינוקייה לא מזמן

עוד דבר הוא שהעברית שלי מאוד רהוטה ,
אבל עדיין למרות הכול ,אני תוהה ובחשש כי זה מאוד מאוד לא נעים לחוות דבר כזה ועוד בזמן לידה כשאין לך כוח להתמודד בנוסף לכול גם עם גזענות..קושי על קושי

אני רוצה בכל לבי לקוות שזה לא נובע מגזענות

אלא מחוסר סבלנות פרטי של מיילדת ספציפית.

כי נתקלתי בכל כך הרבה נשמות טובות בחדרי הלידה, בכל שלוש הלידות.
מצד שני, מספיק שיש אחת כזו מול צעירונת בלי עברית ובלי תמיכה כדי לערער את כל מה שחושבים על סורוקה.
ובגלל זה חשובות הנערות בנות השירות כדי לתווך בין הצוות ליולדות, גם אחרי הלידה.

סנורקה9

New member
דווקא מהכרות מקרוב עם בית החולים

אני לא חושבת שזה בגלל שהיא בדואית

אני יהודיה וגם לא קיבלתי שם יחס טוב והמיילדת צעקה עליי נון סטופ בלידה ראשונה ועל בעלי שיצא כבר מהחדר.

דווקא הרגשתי שלבדואיות הצוות נתן יחס טוב יותר ממה שאני קיבלתי.

או שזה בכלל לא קשור למגזר. אולי זה קשור לזה שהם עמוסים שםן בטירוף.

ChulChul

New member
שמעתי את המיילדות ליד החדר

מי הכניס אותה בכלל היא לא בלידה. הייתי כבר אחרי 13 שעות של צירים ולילה ללא שינה. בדיעבד גם בפתיחה 5 אחרי שהם בדקו. התחלתי לבכות כי זה הוציא לי את הרוח מהמפרשים וביקשתי אפידורל כי ידעתי שאז כבר לא יוכלו לפנות אותי ואני אוכל לנוח. ילדתי 4 שעות אחר כך. קצת לאט אבל זאת לא תחרות. לפני שהרופאה החליטה שאני נכנסת לחדר לידה כבר חשבנו לנטוש את הבית חולים ולעבור לבלינסון אבל הרופאה אמרה שהיא לא הייתה עושה את זה כי לא יודעים כמה זמן יקח לזה להתפתח אז נשארנו. אז האחות בקבלה אמרה שהרופאה השאירה אותי מאושפזת כי לחצתי עליה?! אני ביקשתי להתתחרר ולחפש מקום עם יחס יותר נחמד.

לי אישית יש זיכרון טוב מהמיילדת!

יש הערה אחת שבאה מצידה של האחות נדמה לי, שנכנסה לוילון (ככה זה שיולדים בסורוקה הישן) שלי והעירה לי בצורה ממש לא נעימה על זה שלא שמתי את החלוק כמו שצריך.
הסברתי לה שזה בסדר, אני יודעת, אני כואבת נורא ובא לי להיות חשופה (בסוף ילדתי עירומה) היא הסתכלה עליי במבט של "מה נראה לך?" וזרקה עוד איזו הערה.
אבל המיילדת הייתה מקסימה, באמת.
דאגה לעודד אותי כל הלידה, "כל הכבוד לך, הלחיצות מעולות!"
היו קטעים שהיא אמרה לי שהיא יוצאת רגע, ושאמשיך ללחוץ...(בעלי ואמא היו איתי בלידה) כנראה כי היא ידעה שיש עוד זמן, ואני הייתי בהיסטריה וצעקתי לה "לא, בבקשה תחזרי אליי, תחזרי מהר, אני רוצה אותך" אז כולם צחקו, כי אני מבחינתי בטוחה שעוד שניה אני יולדת, ואפילו לא יודעת שהראש אפילו לא מציץ

boufonnette

New member
גברתי, זה לא נזילה של מי שפיר, בטח עשית פיפי"

כן, זה מה שאמר לי הרופא שבדק אותי כשהגעתי למיון במאיר ב4:00 לפנות בוקר. אני לא יגעתי איך אמורים לרדת מים, לידה ראשונה ועוד קיסרי היה מתוכנן בגלל מיצג עכוז. אבל בלילה קמתי והרגשתי שנוזל ממני משהו, והריח... כן הריח זה מה שבוודאות הפיג את כל החששות.
כשהגעתי בדקו אותי והרופא אמר "תקשיבי חמודה זה קורה להרבה נשים שלא שולטות על הפיפי שלהם, וזה בטח מה שזה היה, אז לכי הביתה וחכי (עוד 3 ימים לקיסרי המתוכנן). " אני כל כך התעצבנתי עליו, אמרתי שאני יוגעת להבדיל בין בריחת שתן למשהו אחר, ושאני לא מוכנה להתפנות הביתה.
התחלתי לבכות ואז בא אחות ואמרה לרופא שאולי כדאי לתת לי נייר לטמוס שבמידה ויש נזילה אז הוא יזהה.
אחרי שעתיים היה סימן כחול, והרגשתי כמנצחת, אבל הרופא המשיך להיות מגעיל... אמר טוב אם זה מה שאת רוצה לכי תשכבי בחדר לידה אבל באחריותך כי אנחנו לא נכניס אותך לניתוח לפני כל אותן הבנות שצריכות לעבור ניתוח מתוכנן...
אז שוב שכבתי לי פגוע ונעלבת מהיחס בחדר לידה ואחרי שעה אישפוז נחשו מה.... כן, ירדו המים!!!! ועד שהביאו אותי לחדר ניתוח התחילו גם צירים ועוד רגע זה היה עובר לניתוח חירום.... בקיצור הכל בגלל עייפות ויחס נוראי של רופא המקבל.

משהו נייטרלי.. אולי קצת מעלה חיוך

הגעתי בערב שבת אחרי יממה של צירים סדירים כואבים...
הייתי בפתיחה 3.5 עם המיילדת אסנת...
אמרתי לה ששמעתי עליה דברים טובים ושאני רוצה ללדת איתה..
ואז היא אמרה לי
"אני עכשיו מסיימת משמרת, אבל אל תדאגי, מחר בערב אני שוב כאן, תלדי איתי"..
אמרתי לה : "נשמה.. מחר בערב אני כבר אחזיק את התינוק..."
בסוף ילדתי איתה במוצ"ש

נבר סאי נבר...

merime

New member
האמת יש לי רק דברים טובים לומר על הלידה.

עם המיילד המהמם משה מתל השומר.
איך שנכנסתי לחדר לידה כולי כואבת ומאיימת שאם לא מגיע מרדים אני רוצה קיסרי!!! הוא חיבק אותי ואמר לי "איזה כיף שאת פה. יהיה לנו כיף!!" בשניה אחת, כל המתח ירד.
באמצע הלידה הוא אמר לי "יש לך חצי שעה ללדת, אני לא נותן למישהי אחרת לקצור את הפירות! אני אוטוטו מסיים משמרת". ואצלי הכל עובד בלחץ חחח אז באמת ילדתי.

קוסמי1

New member
יש לי גם משהו משעשע אבל

הגעתי עם בעלי למיון יולדות לאחר שהרגשתי ירידת מים בבית בשירותים בשבוע 38. שוכבת עם מוניטור, נכנס רופא, עם הגב אלינו שואל שאלות וכותב במחשב , ומסביר שאין צירים במוניטור וכנראה זה לא הלידה. ברגע זה אני מתחילה להרגיש נזילה מטורפת. אני אומרת לו יש לי ירידת מים עכשיו. הוא "נו ו...?". אני "כלום רק רציתי לעדכן". הוא "נכון אמרת שבאת עם ירידת מים". ממשיך לכתוב ולאחר כמה דקות מתחיל לשמוע ! טפטוף חזק של המים. כאשר מסתובב עיניים שלו עלו על המצח, כל החדר היה פשוט מוצף במי שפיר, ופשוט נשפך מהמיטה שבה שכבתי. אני לא אשכח את הבעת פנים שלו.אחר כך כשכמה שעות אחרי זה כבר ילדתי והוא בא לבדוק אותי למחרת הוא שאל אם הפעם הוא יכול להכנס לחדר עם נעלי אלגנט ואם הפעם אני לא הציף אותו. זה היה מביך אבל גם מצחיק.

איריתה33

New member
לשם הגיוון , יולדת לא נחמדה

הגעתי למאיר בכאבים איומים בלי כבר יכולת ללכת , למזלי בן זוגי מצא כיסא גלגלים ודחף אותי ישר ליולדות תוך שהוא צועק להם שאני יולדת.
המיילדות ישר קפצו עלי ועזרו לי להגיע לחדר לפני הכניסה לחדר לידה , כנראה שהיתה שם מישהי והם ביקשו ממנה שניה את החדר כדי לבדוק לי פתיחה , היא סיננה כשהיא יצאה : בגלל שהיא צועקת מפנים אותי...
בזוית העין לא נראה לי שהיא הגיעה לשלב הכאבים , אני לעומת זאת כבר הייתי בפתיחה של 8 (!!!) .
אני לא כועסת עליה - חס וחלילה ... זה עדיין מצחיק אותי התגובה שלה.
המיילדות היו 10 וניסו להרגיע אותי כי אני הייתי בהיסטירה שאני לא אקבל אפידורל , מה שבאמת היה.
הלידה כמובן קרתה תוך 15 דקות...
לעומת זאת הביאו לי רופא לתפור אותי שהיה כנראה מתמחה.
הזריקה באזור לא השפיעה לגמרי וכל נגיעה בי הקפיצה אותי , אז הוא התחיל עם האיומים , אם תזוזי אני לא אתפור ואלך ואחר כך שהוא ראה שאני עדיין לא יכולה לשתף פעולה : את תצטרכי הרדמה מלאה.
הייתי כל כך הרוסה מרחמים עצמיים ומההיסטריה שבסוף ילדתי בלי אפידורל שלא התייחסתי אליו בכלל - אמרתי לו תעשה מה שאתה רוצה.
למזלי המיילדת הלכה להביא רופא מומחה שתפר אותי תוך 5 דקות ואמר למתמחה : אתה רואה ככה עושים את זה!!!! :)

5 מיילדות והצלה מניתוח- בילינסון

5 מיילדות שלמות ליוו אותי בשלבים השונים, כשאת הרביעית פיטרתי בצרחות "את מפוטרת!!! אני לא יולדת איתך, עופי מפה".

הראשונה, הייתה מותק, רוסייה חמה ואימהית, כשבדיוק באה לומר שלום שהסתיימה לה המשמרת ירדו לי המים והיא ליטפה אותי כי נורא נבהלתי.

השנייה הצחיקה אותי כל הזמן, תימניה פלפלית ומרגיעה במיוחד כשירד לירין הדופק והחליטו להפסיק ת'זירוז,

השלישית הביאה כל הזמן ארטיקים, ועודדה אותי כשהקאתי בלי סוף מיצי קיבה, ואמרה לי שזה סימן מצויין שהלידה מתקדמת, ובאמת, אחרי כל הקאה עוד חצי אצבע בפתיחה.

הרביעית הייתה אנטיפתית, כשהתחילו לי צירי הלחץ אמרתי לה שאני מרגישה צירי לחץ והרגשה שיש לי קקי, היא חייכה חיוך מגעיל, מאולץ ואמרה בזלזול "יופי" ופשוט לא טרחה אפילו לבדוק אותי ויצאה מייד מהחדר, בפעם הבאה שנכנסה רק לקחת משהו אני העפתי אותה בעצבים של 20 ומשהו שעות בחדר לידה, מותשת, כואבת ורעבה.

בשעה 09:00 נכנסו כל פמליית ביקור הבוקר, ואני דרשתי קיסרי, די, אין לי כוח יותר. מיררתי בבכי .
הרופא המקסים בדק אותי, בירר בקול רם אם יש מנות דם להכניס אותי לקיסרי, ואמר לי תוך כדי ליטוף על הראש:
"תראי בובה'לה, אין בעיה עכשיו להכניס אותך לניתוח ותוך שתי דקות התינוק כבר יהיה בחוץ, אבל את תהיי אחרי ניתוח שאפשר להמנע ממנו, עם בטח שנפתחה ונסגרה בסיכות, יהיה לך כואב וההחלמה תהיה יותר ממושכת. כמו שאני רואה את זה תוך חצי שעה את יולדת לבד!"

הביא לי מיילדת רעננה ונחמדה, ובשעה 09:10 ירין נולד במשקל 3304
הרופא המקסים בדק אותי,

"מהבולה"- כןף זה מה שאמרו לי

כשהייתי עם בלון לזירוז , צירים מאוד מאוד כואבים והמיילדת "עבדה על פי הנוהל" ושאלה במה אני עוסקת
עניתי לה שאני דולה ואז בלי לחשוב פעמיים "דולה מהבולה"
לא עניין אותה שאני אשה בלידה בסיכון, שכואב לי, שאני צריכה את עזרתה ותמיכתה
היא היתה חייבת להביע את דעתה על המקצוע שלי...
והיא בכלל שאלה- זה לא שנופפתי לה במקצוע שלי כדי שתתיחס אליי שונה...
עד היום כשאני מלווה שם לידות אני נזכרת בעלבון הצורב ממנה ושונאת ללוות לידות איתה (ומזל שהיא גם לא מתה על דולות לכן לא מצתוותת ללידות עם דולות בד"כ)
ומזל שהיא בערך היחידה שאני לא סובלת שם....

כרמל

ודווקא אני מאוד אוהבת ללוות שם
המיילדת הספציפית הזו- לא משהו.... מראש כשיש דולות היא מנסה להמנע מהחדר "של הדולה"
יותר טוב
רק שבלידה האישית שלי היא היתה במיון....

galgal2

New member
אוי, השרשור הזה הפחיד אותי

עכשיו אני מפחדת שיתיחסו אלי לא יפה. אני תמיד נשארת אילמת מול הערות מגעילות...
(מזל שבעלי יהיה איתי. הוא לא יתן לאף אחד לדבר אלי מגעיל!! הוא תמיד מגן על כבודי והרגשתי
. )

יעל ND

New member
פעם מיילדת אמרה לי בלידה קשה במיוחד, דרך אגב,

"אם תצעקי - לא אתקרב אליך".
זאת היתה גם לידה ללא שום אלחוש.

למעלה