לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5519955,199 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'"גברת את לא באת לגן עדן, באת ללדת!"'
"גברת את לא באת לגן עדן, באת ללדת!"
09/05/2012 | 08:52
174
2160
ככה אמרה לי המיילדת לפני כמה וכמה שנים בלידה הראשונה, כשאמרתי לה שכואב לי ואני לא יכולה יותר. פתאום נזכרתי בזה. מגעילה.
בואי נשרשר כל מיני משפטים או הרגשה (שלילית או חיובית) שאמרה המיילדת ברגע האמיתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"פעם הבאה תעשי חוקן!"'
"פעם הבאה תעשי חוקן!"
09/05/2012 | 08:56
10
1690
הלידה התקדמה כל-כך מהר והייתי עם כאבים נוראיים ורציתי כבר לקבל אפידורל (ועשיתי קקי בבית לפני כמה שעות) אז לא עשיתי חוקן בחדר לידה וכשלחצתי יצא לי הרבה קקי, אז המיילדת נורא כעסה עליי ועשתה לי פרצופים של נגעלת.
גם ככה הרגשתי מבוכה גדולה והיא לא עזרה לי להרגיש יותר טוב (בלשון המעטה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' איזה תגובה מגעילה, גם ככה זו סיטואציה קשה'
איזה תגובה מגעילה, גם ככה זו סיטואציה קשה
09/05/2012 | 09:36
1024
לצפיה ב-'איזו תגובה לא נעימה'
איזו תגובה לא נעימה
09/05/2012 | 10:19
793
גם ככה זה אחד המצבים היותר מביכים בלידה, מאוד לא יפה מצידה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזו תגובה מגעילה!!!'
איזו תגובה מגעילה!!!
09/05/2012 | 11:21
626
כלכך חוסר התחשבות!!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' '
09/05/2012 | 11:35
459
לצפיה ב-'איזה מגעילה המילדת! אוף!!'
איזה מגעילה המילדת! אוף!!
09/05/2012 | 11:48
572
אויש, איזו מילדת קשה, אני פחדתי מזה ואמרתי לה לפני שאני חוששת שזה מה שיקרה לי, אז היא הרגיעה אותי שזה בסדר, הם כבר רגילות לראות הכל...
לא נתנו לי חוקן כי היתי עם ירידת מים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חתיכת בהמה'
חתיכת בהמה
09/05/2012 | 13:43
1
238
לצפיה ב-'אכן בהמה'
אכן בהמה
09/05/2012 | 14:49
391
מזל שילדתי נורא מהר והייתי כל-כך מאושרת ואסירת תודה שזה נגמר , ששכחתי מזה מיד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מיילדת דפוקה, בחיי'
מיילדת דפוקה, בחיי
09/05/2012 | 14:08
521
זה היה אחד הפחדים שלי..
אם המיילדת היתה מגיבה ככה הייתי מתה במקום.
פשוט ככה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
09/05/2012 | 14:43
76
לצפיה ב-'לא יפה '
לא יפה
09/05/2012 | 15:59
384
למען האמת אני מאוד הובכתי כשהאחות עשתה לי חוקן... זה מצב ממש מביך, לא?
לא שהייתי מוותרת על זה אבל בכל זאת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וכמובן באיזה בית חולים נאמרו..'
וכמובן באיזה בית חולים נאמרו..
09/05/2012 | 09:03
591
לצפיה ב-'יש לי אחד'
יש לי אחד
09/05/2012 | 09:15
1100
אני סוחבת את זה עד היום,
שבדקו אותי בקבלה למיון נשים בביה"ח בלינסון
הרופאה שבדקה אותי אמרה לעמית שלה
שיש למטופלת (כלומר לי) תגובה מוגזמת

מי את שתגידי לי שיש לי תגובה מוגזמת??!!!
אולי יש לי סף כאב נמוך?
כי אני זוכרת שכאב לי מאוד מאוד

איזו חוצפה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"את את מותשת זה יגמר בואקום"'
"את את מותשת זה יגמר בואקום"
09/05/2012 | 09:26
1171
3 שעות מהכניסה לחדר לידה, רבע שעה מהתחלת הלחיצות, אבל למה לא לאיים סתם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם קצת דברי חיוב ילדתי בשבת '
גם קצת דברי חיוב ילדתי בשבת
09/05/2012 | 09:35
2
1282
מיילדת וותיקה ורגועה ...
אני: די , אין לי כוח, בא לי רק לנוח
מיילדת:תנוחי כמה שאת רוצה, אני פה.. בטון מרגיע ... אבל תזכרי את יכולה לעשות את זה , מבטיחה תוך 4 לחיצות הוא בחוץ ( הבטיחה וקיימה ....)

זה נוראה תלוי במיילדת, בלידה הקודמת הייתה מיילדת פחות נחמדה ורגועה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה יופי של תגובה....'
איזה יופי של תגובה....
09/05/2012 | 13:12
149
לצפיה ב-'הגעתי בסוף משמרת לילה ולא משנה מה אמרנו'
הגעתי בסוף משמרת לילה ולא משנה מה אמרנו
09/05/2012 | 09:36
1051
או שאלנו את המיילדת היא אמרה "עוד חצי שעה מגיעה משמרת בוקר תוכלי לשאול אותם..."
ככה חצי שעה היא רק הזינה נתונים שלי במחשב.

כשמשמרת בוקר הגיעה הייתה משמרת מדהימה עם אנשים אדיבים במיוחד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי אמרה מיילדת מגעילה'
לי אמרה מיילדת מגעילה
09/05/2012 | 09:38
25
1432
כשממש כאב לי ורציתי לעמוד ולא לשכב מחוברת למוניטור וסירבתי לקחת טישטוש, ש"זה לא מקובל עליה, וכשאני אחליט להתבגר אז שאקרא לה" ויצאה מהחדר, השאירה אותי לסבול עד שהגיעה מיילדת אחרת, בדקה פתיחה וקראה למרדים, שגם הוא היה דוחה וכשביקשתי אם הוא יכול לחכות דקה שיעבור הציר הוא ענה לי: "את רוצה אפידורל או לא? אין לי כל היום לחכות לך!" מיותר לציין שבעלי לא הורשה להיות בחדר ואותה מיילדת דוחה הייתה עסוקה בלארגן את הציוד ללידה וחלילה לא להחזיק לי את היד או לעזור לי לעבור את ההרדמה הספינאלית הראשונה בחיי בזמן שאני עם פתיחה 5 וסובלת מצירים איומים ובוכה מפחד כמו תינוקת..
ואוו זו היתה לידה איומה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה כן זה היה בבני ציון'
אה כן זה היה בבני ציון
09/05/2012 | 09:41
777
ונפלתי כנראה על הצוות הכי מגעיל שעבד וכנראה עוד לא הספיק להתעורר במשמרת הבוקר..
הצוות במחלקה לעומת זאת היה מדהים מדהים, ממש תמכ ועזרו ועודדו, שונה לגמריי מהחוויה הקשה שעברתי בחדר לידה, אמא שלי ילדה 5 פעמים, ליוותה אחותי בשלושת הלידות שלה, ואמרה שלעולם לא נתקלה בכזה צוות מגעיל וחסר רגישות ואמפתיה בחדר לידה (שלא לדבר על מקצועיות, 3 מומחים המליצו לי לתבוע את הרופא שיילד על שלנות רפואית..), איך לעזעזל נכנסתי שוב להריון מרצון?! כנראה שבאמת מדחיקים הכל..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מי שיתנהג אלי ככה יחטוף כתבה בעיתון!! איזו'
מי שיתנהג אלי ככה יחטוף כתבה בעיתון!! איזו
09/05/2012 | 10:01
3
780
חוצפה!! גועל נפש. מי שלא רוצה להתעסק עם נשים בצירים שלא תלך להיות מיילדת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך!'
מסכימה איתך!
09/05/2012 | 10:18
1
450
זה היה כ"כ מעליב שאם הייתי בכל מצב אחר שהוא לא כאביי לידה הייתי אומרת לה את דעתי עליה.. אבל הפחד משתק אותך בזמנים כאלה ואת לא חושבת בצלילות וחדות..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בסדר. בגלל זה יש:'
בסדר. בגלל זה יש:
09/05/2012 | 13:20
393
א. עוד אנשים איתך.
ב. זמן נקמה אחר-כך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
10/05/2012 | 23:09
11
לצפיה ב-'מענין אם זו אותה אחת שאני כתבתי עליה'
מענין אם זו אותה אחת שאני כתבתי עליה
09/05/2012 | 10:36
19
300
לצפיה ב-'גם את ילדת בבני ציון?'
גם את ילדת בבני ציון?
09/05/2012 | 10:59
18
433
אז יכול להיות, למרות שיש הרבה כמוה שם..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן, ילדתי שם פעמים אבל בלידה הקודמת היתה'
כן, ילדתי שם פעמים אבל בלידה הקודמת היתה
09/05/2012 | 11:09
1
578
לי מיילדת מקסימה שרק בגללה חזרתי לשם, אבל היא יצאה לפנסיה מאז לצערי
המיילדת שאת מדברת עליה גבוהה מאד ורזה? מתולתלת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חח אין מצב ששמתי לב..'
חח אין מצב ששמתי לב..
09/05/2012 | 16:52
355
כ"כ כאב לי שלא ראיתי מיהי, נראה לי שגם ממש הדחקתי כי אני לא זוכרת לא פנים ולא שמות של אף אחד שם..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעניין אם זו אותה אחת שהיתה לי...'
מעניין אם זו אותה אחת שהיתה לי...
09/05/2012 | 13:33
15
405
היא היתה חסרת סבלנות, לא האמינה שיש לי צירים משמעותיים כי לא צעקתי ושכבתי בשקט. כשביקשתי חוקן היא אמרה שאני עוד לא צריכה, רק כשבעלי אמר לה שאני כן סובלת, פשוט שקטה, היא בדקה ואכן היתה לי פתיחה 5.
כשאמא שלי הגיעה ושאלה למה לא נותנים לי אפידורל - היא צעקה מהקבלה - "אני הצעתי לה לפני שעה אבל היא מתעקשת להיות גיבורה", כאילו שזה משהו רע לא לקחת אפידורל.
לפני שנתנו לי ביקשתי שתבדוק לי פתיחה והיא אמרה שצריך לשחרר את המרדים. כשהיה לי ציר ממש חזק (ומסתבר שאחרון לפני צירי הלחץ...) היא אמרה לי לזוז אחורה בשביל המרדים, כשאמרתי לה רגע אחרי הציר, זה לא ממש עניין אותה.
שניה אחרי שהוא הזריק לי אמרתי לה שאני צריכה ללחוץ. היא אמרה שאין סיכוי. התעקשתי אז היא בדקה לי פתיחה ואכן היתה פתיחה מלאה. סתם הזריקו לי אפידורל שהיה הדבר היחיד שכאב לי (בגב מאחורה) ביומיים אחרי הלידה. אם היא היתה מועילה בטובה לבדוק את הפתיחה לפני היא היתה רואה שיש לי פתיחה מלאה וכבר לא הייתי לוקחת אפידורל.
באמת לא ברור למה אנשים כאלה עובדים במקצוע כזה אם אין להם אמפטיה וסבלנות למטופלים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רגע את גם כבר סיבוב שני?'
רגע את גם כבר סיבוב שני?
09/05/2012 | 16:58
14
295
מה יהיה איתנו שתינו?
לא ידעתי שילדת בבני ציון..
גם אני לא צעקתי, אבל בכיתי המון, בעיקר מההשפלה שלהם, ממש נעלבתי, וכשאני נעלבת אני ישר בוכה, כאילו שמי שלא צורחת לא מגיעה לה יחס..
וזה באמת מבאס לקבל אפידורל סתם, ההרגשה שלי שהתייחסו אליי כמו לבובה בפס יצור, אבור היה לי לדבר, לא הסבירו לי כלום, התערבו לי בלידה למרות שהיא זרמה במהירות ובצורה נכונה וכל הזמן רק הפחידו אותי שאני אפגע לעצמי בילד..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן - סיבוב שני....'
כן - סיבוב שני....
10/05/2012 | 07:45
13
234
שבוע 10+...
לפחות בפעם הבאה נדע מה מצפה לנו ונדע לעמוד על שלנו. מקווה שזה לא יעצבן אותם עוד יותר....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן אה..'
כן אה..
10/05/2012 | 09:04
179
מזל טוב! שיהיה בשעה טובה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שיתעצבנו'
שיתעצבנו
10/05/2012 | 12:40
11
164
הכי הרבה לבקש שחרור מוקדם ושילכו לחפש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תגידו'
תגידו
10/05/2012 | 14:19
10
160
יש מצב שאתן חוזרות לבני ציון אחרי זה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בני ציון?'
בני ציון?
10/05/2012 | 14:34
8
185
שמעתי מחברה שהוא עדיף על רמב"ם וכרמל.

השאלה על איזה צוות נופלים.

נשמע שמגיע להם לקבל תלונה משמעותית על היחס המבזה. עשיתן משהו בנידון?
פשוט בושה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במה היא אמרה שהוא עדיף מכרמל? '
במה היא אמרה שהוא עדיף מכרמל?
10/05/2012 | 18:21
7
161
אני כבר בשבוע 37 ועדיין מתלבטת בין כרמל לבני-ציון :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהכל..'
בהכל..
10/05/2012 | 18:56
6
162
זו לא חברה אחת זה שלוש, הן כולן אמרו שהצוות בחדר לידה היה מאוד תומך, עשה המון מאמצים לא להתערב בלידה שלא לצורך, האוירה היתה טובה ומקצועית, ובקיצור שמעתי רק דברים טובים, ואצל אחת זה היה אחריי ששכבה 3 ימים בחדר לידה ובסוף נאלצה לעבור קיסרי חרום..
לעומת זאת אחרי הלידה שלי שמעתי עוד המון ביקורות לא טובות על חדרי הלידה והצוות בבני ציון שחבל שלא שמעתי קודם, כי אני הייתי נעולה על בני ציון, ועשיתי סיורים בכולם ובהתעקשתי ללדת שם ושילמתי מחיר גדול..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממש מצטערת לשמוע :/'
אני ממש מצטערת לשמוע :/
10/05/2012 | 20:44
5
120
גם אחת החברות שלי שילדה לפני שנה, יצאה מאוד מאוד מרוצה ,אבל כאשר הייתי יום אחד בהשגחה שם, משהו הרגיש לי לא נכון... מצד שני לא ביקרתי בבית חולים אחר, אז אין לי למה להשוות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כרמל-כל המילים הטובות!'
כרמל-כל המילים הטובות!
10/05/2012 | 21:52
4
137
ילדתי ברכמל לפני 3.5 חודשים (אחרי אישפוז של שבוע בהיי ריסק עקב רעלת), לאחר חוויה לידה מאוד בלתי נעימה בבני ציון בהריון הקודם.
פניתי לכרמל יותר כתגובת אנטי לבני ציון, ולשמחתי גיליתי שם צוות מדהים נעים ומתחשב.
אחרי שלושה ילדים די סגרתי ת'בסטה, אבל אם הייתי צריכה ללדת שוב בחיפה - אז רק בכרמל!

איפה שלא תבחרי - שתהיה לידה קלה עם ידים מלאות!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה! גם על המידע וגם על האיחולים :)'
תודה רבה! גם על המידע וגם על האיחולים :)
10/05/2012 | 22:03
3
36
לצפיה ב-'אני גם ממליצה על כרמל'
אני גם ממליצה על כרמל
11/05/2012 | 14:57
2
68
בוא נגיד ככה- בשני בבתי החולים יש מצב שתקבלי תמכיה מלאה
הבעיה היא שבבני ציון הסיכוי הסטטיסטי לסיים בקיסרי הוא 30% (הכי גבוה בארץ!) ובכרמל זה 20% (שזה הממוצע הארצי בערך)
אני מלווה את רוב הלידות בכרמל והצוות נפלא ותומך. תמיד יש יוצאי דופן (ע"ע המיילדת שקיבלה אותי ללידה) אבל הסיכוי לכך בכרמל קטן יותר
בני ציון היו בית החולים האחרון שהכיר בזכותה של היולדת לבחור את מלויה... רק לפני שנה וחצי בערך הם הכירו בעובדה שיולדת יכולה להחליט שהיא רוצה ליווי מקצועי. הם היו האחרונים להכיר בכך וגם זה היה בהנחתה מלמעלה ועדיין יש מיילדות שמאוד מתנגדות לכך
וזה רלוונטי כם  למי שלא לוקחת דולה- זה פשוט מראה על תפיסת העולם שלהם לגבי "של מי הלידה הזו בכלל" והפטרונות....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איפה ללדת? רמב"ם כרמל בני ציון '
איפה ללדת? רמב"ם כרמל בני ציון
11/05/2012 | 15:26
1
86
שמעתי שרמב"ם הוא בית חרושת, יחס לא חברותי במיוחד מהצוות.

שתי חברות ילדו בכרמל ואמרו שהיה בסדר אבל לא המליצו בפה במלא.
בטעות יילדו את החברה שלי בקיסרי דווקא בכרמל.

בני ציון, שמעתי ממקור ראשון שהוא ממולץ אשמח לשמוע טענות נגד.
על פי מה את אומרת שהסיכוי שם לסיים בקיסרי כה גבוה?

האם אין עדיפות /חשיבות לבחירת בית חולים ללידה כמקום בו עובדים רופאים שמוכרים לך (מעקב, סקירה וכו') ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ע"פ נתונים משנת 2011'
ע"פ נתונים משנת 2011
11/05/2012 | 15:32
88
שרוכזו באתר ל זהר כרמי "זהר כבר בדקה"- בבני ציון יש 30% סיכוי לקיסריוזה הכי גבוה בארץ
בכל בי"ח את יכולה "ליפול לא טוב". ואני לא יודעת (וכנראה גם את) האם באמת היו קיסריים מיותרים
בכל מקרה מנסיוני גם הפרטי וגם המקצועי- הסיכוי לצוות תומך בבחירת היולדת. לצוות שמכבד את בחירות היולדת- הוא גבוה יותר בכרמל
אני לא הולכת ללדת לפי בי"ח בו הרופא עובד- לרב הוא לא שם כשאת יולדת ובלידה תקינה אין גם שום צורך שיהיה רופא (להפך- יש צורך שלא יהיה)
הרופא שלי בכלל מאיכילוב ובחרתי ללדת בכרמל- ובלידות שלי יש צורך ברופא כי אני בהריון עם הרבה סיכונים וסיבוכים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בחיים לא..'
בחיים לא..
10/05/2012 | 15:30
161
אם הייתי עדיין גרה בקריות הייתי יולדת בכרמל, יש לי המון חברות שילדו שם ולא שמעתי מהן מילה רעה..
אני לבני ציון בחיים לא חוזרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרופא שניתח אותי קיסרי חירום בלידה הראשונה'
הרופא שניתח אותי קיסרי חירום בלידה הראשונה
09/05/2012 | 09:58
10
1490
אמר לי כמה משפטים שנחרתו היטב בתודעה המשפחתית שלי...
הראשון: כשבכיתי שאני לא רוצה ניתוח (יותר משבר רגשי מענייני כמובן...) הוא אמר: היית צריכה לחשוב על זה כשנכנסת להריון. (???)
השני: כשהודתי לו על שיילד את ביתי בכורתי, למרות היחס המשפיל שלו ושל הצוות במהלך הניתוח, הוא ענה לי בגסות לב: אני לא צריך את התודות שלך. (למה??????????)
עד היום בא לי לבכות כשאני חושבת על הסיטואציה ההיא וההשפלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איחס, איש דוחה.'
איחס, איש דוחה.
09/05/2012 | 10:40
1
578
באיזה בית חולים, מותר לשאול?

ילדת טבעי אחרי 2 קיסריים? מעניין. יכולה לספר איפה? גם אני בהריון אחרי 2 קיסרי. אמרו לי בסורוקה, שם אני מתכננת ללדת, שלידה טבעית היא לא אופציה, למרות שהיו ניתוחים קלים ללא הידבקויות או סיבוכים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת שעם הבית חולים יש לי יחסים מצויינים'
האמת שעם הבית חולים יש לי יחסים מצויינים
<< ההודעה הנוכחית
09/05/2012 | 22:27
483
המזל הוא שאני לא יודעת מי היה הרופא, וכיום אני מעדיפה גם לא לדעת, מעדיפה להשאיר את החלק ההוא בלידה מאחור ולהתרכז בילדה המתוקה שלי (עוד מעט בת 8...)
בכל אופן, זה היה בלניאדו...מפתיע? האמת שהמילדות שם ברובן מקסימות, ואני מתנדבת שם כדולה, אז אני מכירה את רובן ונהנית לעבוד עם רובן. גם בלידה האחרונה שלי שם יש לי רק מילים טובות להגיד על המיילדת.  
אני מעדיפה שלא לפרט את דעתי על רוב הרופאים שם, מבחינה אנושית, לא מקצועית.
את לידות הויב"ק2 שלי ילדתי עם ד"ר אילן הלוי, שגם הוא מיילד בלניאדו, אבל דוקא בנאדם יקר וטוב ומאמין בלידות טבעיות וביכולת של נשים ללדת, גם אם רופאים אחרים חסרי אמון לגביהן.
הניתוחים שלי היו עקב אי ירידת ראש התינוק בתעלת הלידה בפתיחה מלאה, מה שגרם לרופאים להגיד לי שיש לי אגן צר ולעולם לא אוכל ללדת וגינאלית. לא קיבלתי את הפסיקה, ומצאתי את ד"ר הלוי שחטען שלפי הפרוטוקולים של הלידות- לא היה לי נסיון אמיתי ללידה ואגינאלית ללא התערבויות והסכים לתת לי את הנסיון הזה.
מאז ילדתי ואגינאלית, עם האגן הצר שלי, 3 תינוקות בריאים ושלמים...
אמנם אני צריכה כל פעם רופא פרטי ללידה, אבל בינתיים זה משתלם...
לדעתי, שווה לך ולנשים אחרות אחרי 2 קיסריים לבדוק אופציות אחרות, לפני שסוגרים על ניתוח שלישי שכיום, מוריד לגמרי את הסיכויים.
אני יודעת שמגיעות לד"ר הלוי נשים מכל הארץ, ואולי יש עוד אופציות טובות באזור דרומי יותר? אני אישית לא מכירה. אבל בטח שווה לברר.
בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מההההההההההה?!?!?!?!'
מההההההההההה?!?!?!?!
09/05/2012 | 10:46
576
וואי נשבעת לך הייתי מתפתה לקלל את האמאמא שלו ברגע כזה, ולהתלונן לבית החולים. גועל נפש של בנאדם מסריח!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה בית חולים?'
איזה בית חולים?
09/05/2012 | 10:52
176
לצפיה ב-'כזה חוסר אנושיות!'
כזה חוסר אנושיות!
09/05/2012 | 11:03
342
לא מבינה למה אנשים כאלה עובדים עם בני אדם.. קשה להם לתקשר עם האנושיות אז שיעבדו במעבדה או משהו..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו כמה רוע'
וואו כמה רוע
09/05/2012 | 14:55
3
319
איזה בן אדם מריר. אנשים כמוהו ממש לא צריכים להיות רופאים. גועל נפש!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובטח לא רופאי נשים.'
ובטח לא רופאי נשים.
09/05/2012 | 22:30
2
262
הניתוח ההוא היה כמו אונס קבוצתי מבחינתי.
ואני מכירה לפחות עוד אשה אחת שהרגישה כך אחרי ניתוח קיסרי בבית חולים אחר לגמרי, כך שזה ממש לא יחודי.
בניתוח את ערומה בחלק התחתון, חסרת שליטה, קשורה למיטה, אולי בוכה ומרגישה מובסת ואומללה, וכשהצוות לא נעים ומדבר עליך ואליך בצורה מכוערת- את מרגישה באונס.
לקח לי הרבה זמן להפסיק לבכות כל פעם שאני חושבת על הסיטואציה ההיא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
10/05/2012 | 23:10
10
לצפיה ב-'ליבי איתך'
ליבי איתך
11/05/2012 | 08:18
77
באמת.....קשה לי נורא עם מה שסיפרת (אני גם שייכת לעולם הרפואי, אני אחות) וכואב לי הלב לשמוע דברים כאלה.
אם הייתי אחות שמוצבת שם בחדר הניתוח ושומעת את זה, ללא ספק הייתי מעירה לו ומנחמת אותך. אני מקווה שהקרמה התנקמה בו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה דפוק, הייתי מתלוננת עליו'
איזה דפוק, הייתי מתלוננת עליו
10/05/2012 | 16:06
50
לצפיה ב-'לא ממש חיובית או שלילית - אבל מצחיקה'
לא ממש חיובית או שלילית - אבל מצחיקה
09/05/2012 | 10:02
3
1140
כשהשתחררתי אחרי לידת בכורי האחות אמרה לי "ביי נתראה בשנה הבאה"
אמרתי לה בפחד מה פתאום - עד אז הבטחתי לנועם שהוא יהיה ילד יחיד
אז היא ענתה לי "טוב אז עוד שנתיים"
-
-
-

צדקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לנו אמר את זה רופא הילדים'
לנו אמר את זה רופא הילדים
09/05/2012 | 10:17
794
בלידה של הראשון חייכתי, בלידה של הקטנה אמרתי לו שיזהר, כי "הלך לו" באיחול הראשון ולא תודה לעוד פער כזה עכשיו

בינתיים, אני סופרת כבר שנה ותשעה חודשים שאני לא בהריון! אנד קווטינג
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה ש*אני* אמרתי לאחיות כשיצאתי בדיוק'
זה בדיוק מה ש*אני* אמרתי לאחיות כשיצאתי בדיוק
09/05/2012 | 10:56
599
ב31.5 למאי שנה שעברה מקפלן..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
09/05/2012 | 14:47
184
גם לי אמרו את זה אחרי הלידה הראשונה. אמרתי שאני מאד מקווה.
הגעתי אחרי שנה וחצי ומיד שאלנו אם המילדת הזו נמצאת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני רק בהריון ראשון'
אני רק בהריון ראשון
09/05/2012 | 10:10
838
במקרה הייתי בסוף הלידה של אחותי אחרי הוילון כמובן. שהגיע השלב לתפור אותה אז אחותי היית מאד כואבת אז היא קצת התבכינה . אז היא אמרה לה גברת אני לא יתפור אותך את נותנת לי הרגשה נוראית! לא חלמתי שעוד שנה בערך מאז הלידה שלה אני גם יצטרך להיות בחדר לידה. כי אז הייתי רווקה אבל כרגע אני לא חושבת על הלידה. אבל אז נורא ריחמתי על אחותי שקיבלה יחס כזה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטרפת, לאחר שתי לידות בהלל יפה '
מצטרפת, לאחר שתי לידות בהלל יפה
09/05/2012 | 10:14
9
1207
נתחיל בטוב- המיילדת בלידה של הקטנה:
נכנסה לחדר, ופשוט שאלה- "תקוות, מה *את* רוצה?". כאילו זה  הכי מובן מאליו והכי ברור, שלפני הכל היא צריכה לשאול אותי מה אני רוצה שיקרה עכשיו...האמירה הלכאורה לא מיוחדת הזו, מעידה מבחינתי יותר מהכל.
מעבר לכך, בסוף הלידה היא אמרה שזו היתה אחלה סיום משמרת (ילדתי דקות לפני סוף משמרת הלילה, בהחלט ספקתי לה עבודה) ושלידות כאלו מזכירות לה מהי עוצמה נשית. ואו.

בלידה של הבכור לעומת זאת, לרופאה שמשום מה כל הזמן כמעט היתה בחדר, היו לא מעט פנינים, והרי חלקן לפנכן:

"צריך להיות מטומטמם בשביל לא לקחת אפידורל"

"בעלך נורא לחוץ, מה יש לו?"

תופרת אותי תפר קטנטן, קוראת למיילדת לראות ואומרת לה "מה את חושבת? עשיתי בסדר, אני לא בטוחה"

"את דתיה, ולכן את צריכה להבין, שאם אלוהים ברא את האפידורל הוא רוצה שתשתמשי בו, אז למה את לא לוקחת?" ועל זה נותר לי להגיד- באמת יש סינונים ללימודי רפואה?!

מלמלתי לה משהו על זה שיש גם אטום, כלי נשק ורוע, ואני מסופקת אם ה' רוצה ומצפה מאיתנו להשתמש בכל זה, אבל עד שם הצלחתי להגיע בויכוח תיאולוגי במהלך הצירים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרסת אותי עם היציאה שלה על ה"דתיה"'
הרסת אותי עם היציאה שלה על ה"דתיה"
09/05/2012 | 14:05
3
712
וגם שצריך להיות מטומטמת בשביל לא לקחת אפידורל. את בטוחה שהיא היתה המיילדת ולא המנקה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' למה היציאה הזו על מנקה? היא פחות חכמה כי '
למה היציאה הזו על מנקה? היא פחות חכמה כי
09/05/2012 | 14:39
552
היא מנקה? לא יפה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רופאה לא מיילדת'
רופאה לא מיילדת
09/05/2012 | 15:32
510
ואכן עצוב.

ואם מותר לי, מצטרפת למחאה של מכורה בהפתעה- מכירה כמה מנקות אינטלגנטיות, חמות ומדהימות שיש להן פינה מאווווד חמה בלב שלי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חח..'
חח..
10/05/2012 | 12:50
137
גם אני עבדתי כמנקה ועדיין זה מצחיק
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך שאת מסוגלת לנהל שיחה בזמן צירים'
כל הכבוד לך שאת מסוגלת לנהל שיחה בזמן צירים
09/05/2012 | 19:57
1
343
שלא לדבר על ויכוחים תיאולוגיים.
באמת!
אני, וילדע חייע שכמותי, במקסימום הייתי מסוגלת להגיד את השם שלי, וגם זה בצרחות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אל דאגה'
אל דאגה
10/05/2012 | 01:11
230
עבר לי עד ללידה הבאה
בהריון של הגדול עבדתי על עצמי ממש כל ההריון ודמיינתי איך אני יולדת בשקט ובנימוס. ממש ככה (וכך גם היה בפועל).

בהריון של הקטנה כבר הודעתי שהפעם אני רוצה לידה טבעית אמיתית, לא רק בלי משכחים אלא גם לשחרר את מה שצריך שחרור- ואז כבר נהמתי, צעקתי ונתתי למודעות להישאר באופן חלקי (ועדיין אחרי הלידה אמרו לי שהייתי מאופסת. אני ממש לא רואה את איך שהייתיי כמשהו שקרוב לאיפוס).
בקיצור, זה לא כל הכבוד, זה בעיקר לא נכון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
09/05/2012 | 20:59
1
128
כנראה שאותה רופאה לא היתה העיפרון הכי מחודד בקלמר
או שהיא פשוט ישנה ודיברה מתוך שינה...(בכל זאת 30 שעות משמרת לא הולכות ברגל )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הו לא'
הו לא
11/05/2012 | 09:55
52
לא נותנת לה את הבנפיט אוף זה דוואט, במקרה הזה. היא באמת היתה מעצבנת במיוחד, בליב מי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת כל הכבוד לך שהצלחת לענות'
באמת כל הכבוד לך שהצלחת לענות
10/05/2012 | 16:08
100
איזה חצופה, באמת לא יאמן!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלידה הראשונה שלי דווקא בעלי חטף את הריקושטים'
בלידה הראשונה שלי דווקא בעלי חטף את הריקושטים
09/05/2012 | 10:36
4
1045
הלידה התפתחה באופן טבעי בשבוע 37+5, אחרי יחסי מין. היתה לידה מדהימה, באסף הרופא, עם צוות מדהים,

רק שבסוף הלידה הרופאה הבכירה והמתמחה הצעיר התלוצו על כך שבעלי צריך לפתוח עסק לזירוזים לכל המעוניינות... (זה באמת היה משעשע, וברוח טובה, וככה קיבלנו את זה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' '
09/05/2012 | 10:45
117
לצפיה ב-'זה דבר רגיל?'
זה דבר רגיל?
09/05/2012 | 19:20
2
492
רציתי לשאול זה נורמלי שבשבוע כזה אחרי יחסי מין מתפתחת לידה?
אז אם לא רוצים שיהיה מידי מוקדם (בגלל מבחנים וכאלו.. לא בגלל שאני לא מחכה..) אז להזהר מלקיים יחסי מין בחודש תשיעי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא דבר רגיל... אבל בהחלט יש'
לא דבר רגיל... אבל בהחלט יש
09/05/2012 | 20:38
1
396
חומר שנימצא בזרע של הגבר שמזרז..
אבל צריך להיות עוד תנאים לבשלות הלידה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומעבר לחומר שנמצא בזרע'
ומעבר לחומר שנמצא בזרע
09/05/2012 | 21:55
335
הפרשת האוקסיטוצין שקורית ביחסי מין (וגם בעיסוי פטמות) גם מאוד עוזרת.
זה לגמרי זירוז מוכר (:
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מפניני המיילדת שלי'
מפניני המיילדת שלי
09/05/2012 | 10:53
1
967
שהיתה מדהימה אגב, פיקסה אותי היטב כשכבר ממש לא הייתי בעניין של ללדת (כאילו היתה לי ברירה אחרת):
במהלך צירי הלחץ: אם תמשיכי לצרוח יכאב לך הגרון, איך תדברי אל הילד? (ואח"כ עזרה לי עם נשימות נכונות והוא היה בחוץ תיק תק )
יש לך לחץ דם שקרוב לגופה (60/40 אחרי הלידה, דימום ששני רופאים מנסים להשתלט עליו ואני רוצה הסברים למה אני לא יכולה להחזיק את הילד וצריכה לקבל אינפוזיות לשתי הידיים)

ב"ליס", שמה היה לידיה אם אני זוכרת נכון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חמוד '
חמוד
10/05/2012 | 12:55
55
לצפיה ב-'לא משפט שלי, אבל שאמרו לגיסתי-'
לא משפט שלי, אבל שאמרו לגיסתי-
09/05/2012 | 10:55
1
923
היא לחצה, והמיילדת אמרה לה "תלחצי", גיסתי צעקה "אני לוחצת"
והמיילדת ענתה בתגובה "את לא לוחצת, את משקרת"...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי אמרה אות המיילדת מלמעלה'
לי אמרה אות המיילדת מלמעלה
09/05/2012 | 11:07
752
"את לוחצת על ניוטרל" זה היה אחריי שתי לחיצות, אז הם החליטו על ואקום..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"תלחצי, התינוקת שלך במצוקה"'
"תלחצי, התינוקת שלך במצוקה"
09/05/2012 | 11:11
838
כאילו שלא יצא לי המיץ מרוב לחיצות... לא יפה להלחיץ ככה. היא הכניסה אותי ללחץ רציני, ובכלל לא הבנתי למה היא מתכוונת ב"התינוקת שלך במצוקה". מכעיס. היא נולדה בסדר גמור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"וואו, את בלי אפידורל?!"'
"וואו, את בלי אפידורל?!"
09/05/2012 | 11:16
829
לי הספיקה פעם אחת של סבל לא יתואר כדי להבין שאני חייבת אפידורל..." מפי המיילדת, רגע לפני צירי הלחץ. תודה באמת...
ועוד פנינה של אותה מיילדת- הגעתי ללדת ב40+5, וכשאמרתי לה את הערכת המשקל, 3.700- התגובה שלה הייתה "וואו, זה ענק!"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מפניני הרופא שלי מלפני יומיים. '
מפניני הרופא שלי מלפני יומיים.
09/05/2012 | 11:33
774
אני כל כך כאובה שאני בקושי הולכת , נושמת, מתפקדת. הבאתי איתי את בעלי לשמוע אז הרופא היה נחמד יותר מהרגיל:
"כואב לך כי את בחודש תשיעי, את עשית את זה לעצמך וכנראה שתשכחי את זה אז תכנסי שוב להריון".
הריון שלישי עם אותו רופא, הוא מלך באולטראסאונד, כבר מזמן ויתרתי על כל ציפיה לאנושיות או אמפטיה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי היתה מיילדת מדהימה '
לי היתה מיילדת מדהימה
09/05/2012 | 11:36
691
היא היתה במשמרת כפולה באותו היום ולא הסכימה לסיים את המשמרת לפני שאלד, ילדתי 20 דקות לפני סיום המשמרת שלה
במהלך הלחיצות בעלי רצה לעודד אותי כדי שאלחץ לחיצות ארוכות ויעילות, הרגשתי במשחק כדורגל והתפקעתי מצחוק, המיילדת הכניסה אותי לפוקוס וביקשה שאפסיק לצחוק ואלחץ... כמה לחיצות אח״כ גילי היתה בחוץ
כשהיא שמה את גילי עליי, אמרתי לבעלי - היא כ״כ סגולה ומלאה בורניקס בחיוך רחב והמיילדת החמיאה לי על כך שידעתי מה זה ורניקס בכלל
סה״כ היא זרמה איתי עד כמה שאפשר ולא ניסתה לדחוק בי לעשות דברים שלא רציתי (כמו אפידורל - שבסופו של דבר ביקשתי בעצמי או פיטוצין שבסוף קיבלתי 15 דק׳ לפני הלידה כי צירי הלחץ לא היו יעילים מספיק...)

ילדתי בליס ומתכוונת ללדת שם שוב באוגוסט
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם תצטרכי ניתוח חרום, את חייבת לגלח '
אם תצטרכי ניתוח חרום, את חייבת לגלח
09/05/2012 | 11:37
3
992
הגעתי לבית חולים עם צירים קלים בשבוע 40+4 (לידה שלישית).
השעה הייתה 1:30 לפנות בוקר ופגשה אותי מתמחה שכנראה לא ממש הייתה כבר בכושר לעבוד (וכך גם החשק היה).
מיד כשעליתי למיטת הבדיקה היא ראתה שהשיער בערווה לא מגולח לגמרי (לא יער אבל גם לא חשוף לגמרי) בחלק העליון.
עוד לפני שבדקה אותי בכלל היא כבר שאלה אותי: "את חייבת ללכת להסתדר כיאם תצטרכי ניתוח חרום לא תוכלי להיכס ככה..."
מיותר לציין שמסביב עמדו בעלי ואחות שלא ממש הבינו מה היא רוצה.
בסוף ילדתי בלידה רגילה ואפילו בשביל הריוויזיה שעשו לי לא היו צריכים להוריד שערה מהמקום...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממתי צריכים להגיע מגולחים "ספצ" או בכלל ללידה'
ממתי צריכים להגיע מגולחים "ספצ" או בכלל ללידה
09/05/2012 | 14:20
1
656
????? נשמע לי מוזר...

תובנות- מישהי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין תובנות'
אין תובנות
09/05/2012 | 20:10
464
רופאה סתומה
סליחה, כן?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יואו איזו יציאה מפגרת של הרופאה אני בשוק'
יואו איזו יציאה מפגרת של הרופאה אני בשוק
10/05/2012 | 13:59
292
כאילו שאם תצטרכי ניתוח חירום, יעצרו אותך בפתח חדר הניתוח ויגידו לך - "יש שערות? עד כאן! הביתה, אנחנו לא מנתחים."
תכלס, במצב חירום מגלחים לך בשניות עוד לפני שאת מבינה מה קורה, תוך כדי דברים אחרים (ניתוק מהמוניטור חיבור לאינפוזיה וכו'), וגם אם יש שם יער זה לא מאט את העניינים. (מניסיון, כן?)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרופא במחלקה אמר לי'
הרופא במחלקה אמר לי
09/05/2012 | 12:07
2
937
כשבדק אותי אחרי ניתוח קיסרי שהציל את הילד, ואחרי שניסה לשכנע אותי להסכים לזירוז - בדק אותי וראה צלקת ישנה מניתוח בבטן ואמר שעכשיו הוא מבין את הכל ואני בכלל אוהבת ניתוחים.
לא עזר לי שהסברתי שוב ושוב שהתכוננתי ללידה טבעית ויש לי דולה בכוננות, ושבדיעבד צדקתי כי הילד לא היה שורד זירוז ולידה ארוכה. הוא אמר שלהתעסק בבדיעבד זו לא חוכמה.

והפרופסור שניתח אותי נהם עליי כשהעזתי לבקש לראות את הילד אחרי הניתוח שאני ביקשתי קיסרי ואני לא אראה את הילד, וגם ששם לי סיכות למרות שביקשתי תפרים כי בניתוח קיסרי אין אופציית בחירה.

התלוננתי על שניהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באיזה ביתחולים? למי התלוננת?'
באיזה ביתחולים? למי התלוננת?
09/05/2012 | 12:15
1
352
יצא משהו מהתלונה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וולפסון - למנהלת המחלקה'
וולפסון - למנהלת המחלקה
09/05/2012 | 12:21
452
כמה חודשים עוד שקלתי לתבוע, גם בגלל שלקח להם יומיים להוציא אותו והוא כבר היה במצוקה, אבל בין הטיפול נמרץ והפגייה ואחר כך ההתמודדות בבית, העדפתי לברך שלא קרה נזק לילד ולעבור הלאה.

אין מצב שהייתי מתקרבת לשם שוב אם כי הפגיה שם מצויינת!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא זכור לי משהו '
לא זכור לי משהו
09/05/2012 | 12:17
515
אולי אני מדחיקה?

בלידה האחרונה מיילדת אחת לא הצליחה למצוא לי וריד ואמרה בקול זועף "מה זה?? אף פעם לא הייתי צריכה 3 ניסיונות למצוא וריד ולא להצליח. טוב, אני אלך לקרוא למרדים"  
היו שני רופאים (בשתי לידות שונות) שמארו משהו כמו- למה לסבול, קחי אפידורל אבל זה לא נאמר בנימה רעה. קצת קצרת סבלנות אבל לא נשארתי עם טעם רע.
דברים טובים ותחושות טובות היו הרבה. באמת שזכיתי להפגש עם שליחים ושליחות טובים בבתי החולים. המיילדת בלידה הראשונה שכל הזמן אמרה שאני גיבורה ויודעת ללדת וכל הכבוד וככה צריך. מלים פשוטות שמחממות את ה.
מי שניתח אותי בלידה השניה וכשהתעוררתי קודם כל זכר לומר שהתינוקת בסדר ורק אח"כ לדבר על מה קרה לי וכו'. המרדים באותו ניתוח שהצליח להצחיק אותי למרות הסיטואציה הנוראית (הובהלתי אחרי שלא מצאו דופק לעובר).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"כיף לך לצעוק?" מלווה בחיוך שטני'
"כיף לך לצעוק?" מלווה בחיוך שטני
09/05/2012 | 12:57
4
803
או אחרי שאמרתי למיילדת לצאת כי אני לא אוהבת אותה (זה היה בלשון  המעטה כי היא היתה ממש שטן) היא אמרה לי "אני לא צריכה שתאהבי אותי, מספיק לי שבעלי אוהב אותי..." ולא יצאה
בטח היו עוד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אי אי אי!'
אי אי אי!
09/05/2012 | 18:50
112
לצפיה ב-'קל להגיד מהצד'
קל להגיד מהצד
10/05/2012 | 13:03
2
218
אבל במקומך הייתי מתעקשת שתעוף לי משם ופונה לאחראים עליה אם צריך או לפחות מאיימת ברצינות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המון דברים היה נכון לי לעשות בכל מיני לידות '
המון דברים היה נכון לי לעשות בכל מיני לידות
13/05/2012 | 07:59
1
28
בזמן הלחיצות. כמו למשל להעיף את הרופא שסתם בא להציץ כי היה לו משעמם בבית חולים שערי צדק כשאני עם כיסוי ראש אבל מה לעשות, בזמן צירי לחץ אני יכולה בעיקר ללחוץ (ברוך השם) ולצרוח. בגלל זה אני לא חוזרת לשם. מדהים לראות איזה אנשים עובדים בתחום הכל כך רגיש של יולדות. 90% מאלה שנתקלתי בהם (אחרי 4 לידות והלוואי והייתי מגזימה) הייתי מפטרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי גם טוב וגם רע...'
יש לי גם טוב וגם רע...
09/05/2012 | 13:14
1
766
רע - בלידה הראשונה שלי כשאני כבר מרגישה צורך ללחוץ:
" את לא יודעת על מה את מדברת זו לידה ראשונה שלך יש לך עוד שעות"  חצי שעה אח"כ כבר הנקתי את הבת שלי.. (מזל שאחותי הייתה בחדר)
בי"ח תל השומר.

השני - "את יודעת ללדת ועשית עבודה מדהימה, כל הכבוד יולדות כמוך זה פשוט כיף גדול" - מיילדת הבית שלי שהגיעה אחרי הלידה כי ילדתי מהר מדי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נתקלתי באותו משפט בתל השומר'
נתקלתי באותו משפט בתל השומר
10/05/2012 | 13:11
261
הייתי עם צירי לחץ כמה שעות, והמיילדת אמרה שזה עדיין לא הזמן, ואין מה ללחוץ סתם, ובינתיים יש לה "תינוק להוציא" והייתה הולכת לחדר אחר.כשהתחלפה המשמרת. באה מיילדת אחרת ואמרה שאני כבר יותר מדי זמן בלידה,והייתי צריכה ללדת לפני 3 שעות, והתינוק יכול להיות במצוקה בגלל זה, הלחיצו אותי חבל"ז, ילדתי תוך איזה רבע שעה מאז החלפת המשמרת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חייבת משפט טוב...'
חייבת משפט טוב...
09/05/2012 | 14:10
534
בלידה האחרונה בתחלופת משמרת המיילדות, המיילדת כ"כ התאכזבה שהיא מפספסת אצלי את השלב של הלידה, היא אמרה לי שאם היא לא הייתה חייבת לצאת לאיזה טיול היא הייתה נשארת אחרי המשמרת איתי כי אני אישה מקסימה אבל כנראה שלא נגזר עליה להיות בלידה שלי....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"או אתה או אני, אחד מאיתנו יוצא עכשיו"'
"או אתה או אני, אחד מאיתנו יוצא עכשיו"
09/05/2012 | 14:36
814
אמרה המיילדת שלנו בבי"ח חיפאי לפני עשור, כשבן זוגי ביקש שלא יבצעו חתך פירנאום.
אז נאלצתי לבחור בה, כי הייתי בפתיחה מלאה, זקוקה נואשות לסיים עם זה כבר, בלי אפידורל.
בסוף הם השלימו והוא נשאר, אבל המשפט הזה שלה זה הדבר שהכי נשאר לי מהלידה הראשונה שלי.

ולאיזון:
"מה זה משנה אם הבאתם את טופס הסיכום של הניתוח הקיסרי או לא. אנחנו בעידן המחשב, מיד אני בודקת הכל. היולדת פה? זה מה שחשוב, עם כל היתר נסתדר" שושי שחר, אהולתי, המיילדת שקיבלה אותנו בחדר לידה כרמל, מנסה להרגיע את אהובי המבועת בלידה השלישית שלנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לשמחתי אין לי רעים'
לשמחתי אין לי רעים
09/05/2012 | 14:43
440
"אתה רוצה לקבל את התינוק?" - המיילדת שהציעה לזוגי ההמום בלידה הראשונה לקבל בפועל את התינוק בזמן היציאה.... והוא שלא הבין מה רוצים ממנו, הרי ברור שהתינוק שלו...לא?
"אני לא אשקול אותה עכשיו, כי אז הפרוטוקל יחייב אותי להעביר אותה לתינוקיה (על הפיצית הזערורית)... אני אחזור אחר כך..."
"את יודעת שיש לנו ביות מלא, נכון? אני אתקשר לתינוקיה כדי שיאשרו לכן..." המיילדת המקסימה כשעוד היה ביות בתה"ש.
והכי הכי - מאותה קוסמת - "אין לך אפילו שריטה..."
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אתן יודעות מה עצוב לי בשרשור הזה?'
אתן יודעות מה עצוב לי בשרשור הזה?
09/05/2012 | 15:10
34
1067
שרובכן זוכרות את המשפטים הגרועים, אבל יחסית רק מעט מכן זוכרות את הדברים הטובים שאמרו לכן.
עצוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן עצוב'
אכן עצוב
09/05/2012 | 15:19
510
ואני תוהה עד כמה הצוותים שמרשים לעצמם להגיד את כל הפנינים האלו מודעים לזכרונות המרירים שהם משאירים אצל יולדות...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תסתכלי מה אני כתבתי'
תסתכלי מה אני כתבתי
09/05/2012 | 15:26
205
לצפיה ב-'ט ו ש ה , זה תמיד ככה...'
ט ו ש ה , זה תמיד ככה...
09/05/2012 | 15:43
519
הדברים הרעים תמיד נחקקים בזיכרון...גם הטובים, אבל הרעים הרבה יותר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני דווקא זוכרת '
אני דווקא זוכרת
09/05/2012 | 16:00
440
אמנם 3.5 חודשים אחרי הלידה באסף הרופא וסתם קפצתי 'לבקר' פה אבל יש לי מה לכתוב:
ממש אחרי שנכנסנו לחדר לידה, המיילדת שדווקא לא היתה הכי סימפטית, נורא לחצה עלי לקחת אפידורל כי אמרתי שאני עקרונית רוצה אבל חוששת שזה יתקע את הלידה אז היא אמרה לי: "את נורא סובלת וחבל, תסמכי עלי שאני פה ואני מבטיחה לך שהאפידורל לא יתקע את הלידה" - צדקה. עשינו תנועות נכונות והלידה לא נתקעה ויותר מזה, ה5 דק האחרונות לפני שהתחיל האפידורל היו קשות, אם הייתי מקשיבה לה מהרגע הראשון לא הייתי חווה אותן.

ואח"כ, עם המשמרת החדשה, בחצות בערך אמרו לי להתחיל ללחוץ והסבירו לי איך, אחרי כמעט שעה שבקושי נכנסה המיילדת, נכנסה האחראית משמרת ושאלתי אותה מה קורה ועד מתי ללחוץ את ענתה: "את רוצה שלא יהיו לך חתכים ותפרים? אז תלחצי!" - צדקה!!! נולד 4 קילו בלי חתכים ובלי תפרים. בדיעבד הסתבר שהיא מומחית ללידות של גדולים, חבל שהיא לא אמרה לי את זה לפני, והיתה מרגיעה אותי בלייב .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה לעשות שיש כאלו שאין להן זיכרונות טובים?'
מה לעשות שיש כאלו שאין להן זיכרונות טובים?
09/05/2012 | 17:04
13
666
לי לא אמרו דברים טובים, לא עודדו והשאירו לי טראומה קשה, ודווקא ציינתי שהמחלקה נראתה אחרת, וראיתי שעוד רבות כאן ציינו גם דברים טובים..
יש הרבה אנשים שנמצאים במקצוע הלא נכון, לידה זה לא כמו ללכת לבנק, שאם הפקידה רבה עם בעלה בבוקר היא יכולה להיות מגעילה, דרוש כאן אנושיות ואכפתיות ורגישות, מי כמוך יודעת, ויש כאלו בינינו שנופלות על צוות שהוא רחוק מלהיות כזה..
זה מה שבאמת עצוב בשרשור הזה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חבל שאת לוקחת את הדברים לכיוון הזה'
חבל שאת לוקחת את הדברים לכיוון הזה
09/05/2012 | 17:35
12
612
לא אמרתי את הדברים האלה אישית נגדך, ואני גם לא נכנסת פה להתייחסות לכל אחד ואחד מהסנריואים שחלק מהם אפשר להסביר, וחלק מהם הם באמת סיפורים איומים ומחפירים של גסות ממדרגה ראשונה.
לא אמרתי שאין מיילדות ורופאים מגעילים
לא אמרתי כלום, פרט לזה שבסופו של דבר, הרוב זוכרות פה דברים לא רעים ומעליבים, ולא דברים חיובים.
זה הכל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ושוב אני אחזור על עצמי..'
ושוב אני אחזור על עצמי..
09/05/2012 | 18:03
9
500
כי יש כאלו שאין להן דברים חיוביים לזכור.. זה מה שבאמת עצוב.. מי שהיו לה גם רגעים טובים ציינה גם את זה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ושוב אני אחזור על עצמי'
ושוב אני אחזור על עצמי
09/05/2012 | 18:12
8
536
לא אמרתי שזה לא המצב.
אמרתי שזה מאד עצוב שבסופו של יום יש פה יותר רגעים גרועים מרגעים טובים. זה הכל.
ואנחנו יכולות להגיד בדיוק את אותו דבר עוד פעם ועוד פעם, או להניח לזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא מה שאמרת..'
זה לא מה שאמרת..
10/05/2012 | 09:08
7
377
אמרת שעצוב שזוכרים את הדברים הרעים ולא את הטובים.. לא שיש יותר רגעים גרועים מטובים. יש הבדל.
אני לא מנסה להיכנס איתך לעימות, ואני מבינה שבתור מישהי שמגיעה מהמקצוע, השרשור צורם לך, אבל תאמיני לי שבתור אישה מפוחדת בלידה ראשונה, לי זה צרם יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תעשי לי טובה, בסדר?'
תעשי לי טובה, בסדר?
10/05/2012 | 14:04
6
416
אל תגידי לי מה אני כן או לא חושבת.
זה הדבר הכי מעצבן ולא נעים בעולם.
כמו שכתבתי בהתחלה, ואת בחרת לקחת את זה לכיוון הזה, בגלל העניניםהאישיים שלך - מאד עצוב לי שמה שזוכרים זה את הדברים הרעים (כי כנראה יש בעיקר דברים רעים). הפרשנות האישית שלך, היא בדיוק זה - אישית שלך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אולי תירגעי טוב?'
אולי תירגעי טוב?
10/05/2012 | 15:32
5
388
מה את ישר קופצת? מי אמר לך מה את חושבת?
מעניין מה בדברים שלי גורם לך להיות כזו תוקפנית, מקווה שלעולם לא אתקל בך בחדר לידה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
10/05/2012 | 17:23
3
325
הלוואי והייתי נתקלת בה בחדר לידה...!
בסה"כ היה לה רע "לשמוע" שעיקר הדברים שזוכרים הם רעים....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בסדר כבר שמתי לב לזה..'
זה בסדר כבר שמתי לב לזה..
10/05/2012 | 18:17
2
330
שכל פעם שמישהי חושבת משהו אחרת ממנה ומעיזה להגיד את זה ישר קמות פה כמה בנות שישר ממהרות לעשות ולהצדיק אותה ולגנות את מי שמעיזה להרים את הראש..
זה פורום פתוח וזכותי להגיב לה ולא להישתתק בפחד..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מסכימה איתך !'
מסכימה איתך !
10/05/2012 | 18:47
1
269
וזה אחרי שכ״מיילדת״ היא כתבה לי שכדאי לי לא להתקל בה בחדר לידה ! ( מעניין איזה חוויה הייתה משאירה בי ).

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את רק מחזקת את התחושות שלי..'
את רק מחזקת את התחושות שלי..
10/05/2012 | 18:53
78
לצפיה ב-'לא, אולי את תרגעי, ולכי לקרוא את עצמך שוב'
לא, אולי את תרגעי, ולכי לקרוא את עצמך שוב
10/05/2012 | 18:38
293
וכשאת כותבת לי בכותרת "זה לא מה שאמרת" זה בדיוק להחליט בשבילי למה כן או לא התכוונתי.
וכמו שאמרתי, מצטערת שהייתה לך חוייה כל כך גרועה, אבל כנראה שאת האגרסיביות של עצמך יותר קשה לראות.........
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אולי בשביל זה שווה ללדת הרבה פעמים...'
אולי בשביל זה שווה ללדת הרבה פעמים...
09/05/2012 | 22:42
1
439
ככה זוכים לקבל גם חויות מתקנות.
בלידה השניה שלי היתה מיילדת נוראית שכשצעקתי- היא צעקה עלי להפסיק לצעוק וכאלה דברים...
בלידה החמישית שלי היתה מיילדת אחראית נהדרת, שעמדה להכניס אלי את אותה מיילדת מהלידה השניה, עשיתי לה כזה "לא" הסטרי עם היד והראש, שהיא ישר הוציאה אותה החוצה ולקחה אותי תחת חסותה.
ככה זוכים לתיקונים...
בכלל הלידה ה5 שלי היתה תיקון אחד לאחד ללידה השניה. אצרף את הסיפור גם כאן בהזדמנות. בינתיים יש אותו בפורום לידה פעילה וביתית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' או: (הצעה)'
או: (הצעה)
10/05/2012 | 08:35
297
לי לא הייתה מיילדת לא נחמדה בלידה הראשונה. היא פשוט הייתה עניינית מאוד, ואני הייתי מבולבלת ומפוחדת.
בפעם הראשונה שהיא יצאה מהחדר, בן זוגי יצא אחריה ואמר לה "את רוצה שזה ילך מהר וטוב, אז תגידי למיכל כמה שהיא בסדר" ( או משהו בסגנון.)
מאותו רגע לא הפסקתי לשמוע "את נהדרת", "את מתקדמת", "כל הכבוד", "את עושה את זה נהדר / כמו גדולה / כמו יולדת מנוסה" וכהנה וכהנה.
והיפה הוא שאפילו לא ידעתי שהוא דיבר איתה. רק אחרי הלידה, כשדיברתי איתו על כמה היא עזרה הוא סיפר לי שדיבר איתה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת,זה באמת עצוב'
צודקת,זה באמת עצוב
09/05/2012 | 17:22
293
עצוב שהזכרון שנשאר ליולדות הוא של משפטי מחץ עלובים שנאמרו להם בסיטואציה ייחודית וריגשית כל כך, עצוב שזה נאמר בכלל.
אני יודעת שאת עצמך מיילדת ולפי כתיבתך יש לי הרגשה שאם היינו נפגשות בסיטואציה הזו אני הייתי מרגישה בטוחה , אבל לא חסרים רופאים או מיילדות שהשנים בעבודה הזו השאירו את חותמן.

ובנימה אופטימית, אני דווקא חוויתי חויה נעימה,עד כמה שאפשר בסיטואציה הזו,לפני שלושה חודשים בלידת בני הבכור והמתוק, בבית חולים לניאדו, עם כל הפחדים והחששות ״ להיתקע״ בבית חולים דתי בשבת, קיבלתי מיילדת מקסימה ונעימה,סבלנית ואימהית שליוותה אותנו בלידה. אמנם הלידה נגמרה בואקום והרופא שביצע את הואקום ואת התפרים היה אנטיפט, אבל הוא ממש לא עניין אותי והמיילדת חיפתה על האנטיפטיות שלו.

אני יכולה לספר לכן שאחרי הלידה, כשהיא גילגלה אותי לחדר במחלקת יולדות, ורגע לפני שנפרדו דרכנו, נתתי לה חיבוק חזק והודיתי לה על הכל.

כיוון שבאמת הרגשתי שמגיע לצוות כפיים, שלחתי מכתב תודה והערכה להנהלת בית החולים ( האחיות בתינוקיה גם קיבלו בונבונירה שווה).

מאחלת לכולן צוות נעים וסימפטי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא נתקלתי בהערות מגעילות'
אני לא נתקלתי בהערות מגעילות
09/05/2012 | 18:13
284
בשלושת הלידות, רק דברים טובים. ברור לי שרוב המיילדות בסדר גמור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת! אז אצלי-'
צודקת! אז אצלי-
09/05/2012 | 18:29
284
נולדה לי בת עם מום חיצוני שלא ידענו עליו. אמא שלי מיד נרתעה, בעלי עווד לא ראה, אני עוד לא ראיתי. והמיילדת- אחרי ליווי מדהים- אומרת לי: יש לה... היא מהממת אל תדאגו היא תמצא חתן. ככה בישירות, בלי רחמים- איפסה אותנו וזרקה אותנו לעניין- בצורה שהכי התאימה לי. אני חייבת לה את כל הרוגע שהיה לי מול כל העולם בימים שאחרי...
שנתיים וחצי לאחר מכן, במקרה לגמרי- שוב פעם היא. הגיע שלב הלחיצות- ואני לא מצליחה ללחוץ. כי- המיילדת ובעלי מריצים צחוקים ואני נחנקת מצחוק! נחנקת... עד שאמא שלי התחננה שיפסיקו, רחמנות על התינוקת.. (אה, זה כמובן עם אפידורלI))
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל טושה. זהו טבע האדם.'
אבל טושה. זהו טבע האדם.
09/05/2012 | 21:01
1
381
ובהחלט יש פה כמה וכמה משפטים שהיה ראוי שלא היו נפלטים לחלל האויר.
אני מוכרחה להגיד בתור נותנת שירותים. שלמדתי לעשות סינון היטב היטב של מה שיוצא לי מהפה, כי תמיד זה נזקף לחובתי, לא משנה כמה מדהימה ומקצועית הייתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובדיוק באתי לכתוב כמה מהמם היה המיילד שלי'
ובדיוק באתי לכתוב כמה מהמם היה המיילד שלי
09/05/2012 | 21:02
324
ונתקלתי בתגובה שלך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא זוכרת משפטים מגעילים '
אני לא זוכרת משפטים מגעילים
09/05/2012 | 21:21
311
אני רק זוכרת את המיילדת המלאכית
שישבה איתי, החזיקה לי את היד וסתם דיברה איתי
כשכולנו המתנו שתהיה לי פתיחה
ושאמרה לבעלי שהיא לא תזוז ממני מילימטר
כדי שהוא יוכל לקפוץ הביתה להתקלח ולאכול
ושלא הלכה הביתה ונשארה איתי כמה שעות אחרי סוף המשמרת שלה
כי פתאום התחילה פתיחה והייתי על סף הלחיצות
ובכיתי לה שלא תעזוב אותי ולא תלך
ושעשתה כל מה שיכלה כדי שלא יהיו לי חתכים וקרעים
<בסוף נאלצו לחתוך קצת כי הראש יצא באלכסון>

אני גם זוכרת את האחות שחיכתה עם שעון שתפוג השפעת האפידורל
ואז באה למיטה שלי, העמידה אותי על הרגליים באמצע הלילה
ואמרה שחשוב לה ש"הבנות" שלה, יעני היולדות במשמרת שלה,
יחלימו כמה שיותר מהר
ולכן, היא לוקחת אותי לטיול קצר במחלקה
היא המשיכה לקחת אותי ואת האחרות לטיולים כל 3 שעת
אני חושבת שהיא מאוד עזרה

אני גם זוכרת אחות אחרת שהכינה לי קפה בחדר אחיות
כי בעלי הלך הביתה לישון ולי לא היה כסף קטן
והיא מצאה אותי עומדת ובוכה מול מכונת קפה ב-6 בבוקר

הלידה שלי היתה משהו שאני לא מאחלת לאף אחת
בי"ח קפלן עצמו הוא מקום די מגעיל
הצוות של בי"ח קפלן, לעומת זאת, נפלא
באמת האנשים שם נפלאים אחד אחד
במיוחד האחיות והמיילדות

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני זוכרת דברים טובים, אבל כמכלול'
אני זוכרת דברים טובים, אבל כמכלול
09/05/2012 | 21:25
229
אין לי ציטוט מסויים שאני זוכרת, רק תחושה מאוד טובה שהמיילדות השאירו אצלי, שהתאמצו איתי להגיע למטרה שלי (לידה טבעית), שדאגו לי.

אני זוכרת טונים רכים בדיבור. זוכרת שלא הספקתי לתת את תוכנית הלידה שלי, אבל בכל זאת האורות היו עמומים, הניחו את התינוק עליי מיד אחרי הלידה וניסיתי להניק. חיכינו כמה שאפשר עם חיתוך חבל הטבור.
אני זוכרת שאחרי הלידה נשארנו בחדר הלידה כשעה עם התינוק, משפחה חדשה.

בית חולים מאיר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא רק, 2 המיילדות שליוו אותי עד לניתוח '
לא רק, 2 המיילדות שליוו אותי עד לניתוח
10/05/2012 | 08:45
239
היו קרן האור היחידה בלידה שלי אילנית ו-פיונה (באמת קוראים לה ככה )
פיונה החזיקה לי את היד באפידורל שאני כולי בוכה והיסטרית .
ואילנית שליוותה אותי גם לחדר לידה וצעקה לי אחרי שהוציאו את הילדה "הכל בסדר היא בלונדינית כמו האבא (שאלתי למי היא דומה) "
דווקא הרופא והמתמחה הכ*65ה חרוטים אצלי בזיכרון בדבר הרע בלידה שלי .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את יודעת למה? כי משפט חיובי לא מבקיע את בועת'
את יודעת למה? כי משפט חיובי לא מבקיע את בועת
10/05/2012 | 10:00
384
האוקסיטוצין, ולא נשמר במערכת.
משפט שלילי מחורר את הבועה והאדרנלין שהוא שולח לגוף עושה נזק (ולו קליל) למהלך הלידה- במקום הפיזי או הרגשי.
הוא נרשם במערכת כטראומה.
זה לא משהו רציונלי, זה משהו כימי.
בלידה השלישית שלי הטוב עולה על הרע בהרבה, אני בקושי זוכרת משהו שלילי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בסדר, הבנתי, לא אמרתי כלום'
בסדר, הבנתי, לא אמרתי כלום
10/05/2012 | 14:07
2
364
אני צריכה ללמוד שיש שרשורים שעדיף מראש לא להכנס אליהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טושה, בשביל ללדת איתך כמעט הייתי עושה עוד ילד'
טושה, בשביל ללדת איתך כמעט הייתי עושה עוד ילד
10/05/2012 | 17:27
1
315
רק כמעט.
אל תקחי את השרשור הזה אישית.
השאלה המקורית מקפיצה זכרונות. אבל אם תשאלי מה היה לך נפלא בלידה, מיד כולן יזכרו איך מיילדת אמרה להן משהו טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא לוקחת אישית בכלל'
לא לוקחת אישית בכלל
10/05/2012 | 18:37
250
ולא כתבתי כדי לקבל צומי או חיבוקים, באמת שלא (תודה, כן? אבל באמת שלא).
כמוח שאמרתי, יש מקומות שמראש עדיף לא להכנס אליהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני זוכרת רק דברים טובים'
אני זוכרת רק דברים טובים
10/05/2012 | 16:44
1
170
מה זה טובים? נפלאים! האחות שהיתה איתי בלידה עשתה הכל ולא הייתי יכולה לעשות זאת בלעדיה. בכלל בית החולים היה מדהים (אני בארה"ב) מכל הבחינות. לידה, אחרי לידה, שיקום, הנקה. מאד קשה לי להתחבר לסיפורי האימה שאני קוראת כאן ובגלל זה בדרך כלל לא משתתפת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התכוונתי פגיה לא שיקום '
התכוונתי פגיה לא שיקום
10/05/2012 | 16:45
27
לצפיה ב-'זה דווקא נראה לי מאוד אנושי וסביר'
זה דווקא נראה לי מאוד אנושי וסביר
10/05/2012 | 22:10
99
רוב ההתנסויות שהיו לי בחיי (ללא קשר ללידה או בתי חולים) היו כאלה בהן זכיתי ליחס מכבד וראוי כפי שמגיע לכל אדם. על רקע כזה כל התבטאות גסה, מזלזלת או מעליבה היא מאוד חריגה ובולטת, ולכן אין פלא שדווקא היא תזכר.
אם מוסיפים על זה מצב נפשי מאוד רגיש ומתוח של הריון ולידה, אז על אחת כמה וכמה.
לא ככה?

חוצמזה, כותרת השרשור היתה "משפטים מעליבים" או משהו כזה, לא? אז זה לא באמת מפתיע שאת ה"הזמנה" קיבלו אלה שזכו בחוויה שלילית...
את יכולה להרים את הכפפה ולפתוח שרשור "משפטים נעימים שאמרו לי בחדר לידה". תתפלאי, דווקא יהיה לי לא מעט לכתוב שם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יותר עצוב זה לראות כמה יחס רע הוא נפוץ!!!!!'
יותר עצוב זה לראות כמה יחס רע הוא נפוץ!!!!!
11/05/2012 | 23:38
47
אני לא מאמינה על יותר משלושת רבעי מהדברים ששמעתי פה. פשוט אנטיפתים מסתובבים שם בבתי החולים. וזה הם שבחרו במקצוע במקום נניח להיות מול המחשב ולא לראות אנשים אף פעם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי עד היום מפריע מקרה שקרה לאחרת...'
לי עד היום מפריע מקרה שקרה לאחרת...
09/05/2012 | 16:04
7
1034
ביום הלידה של הבן שלי, לפני 9 וחצי חודשים, בזמן שאני מחוברת למוניטור עקב צירים, הגיעה בחורה ללדת.
היא צרחה והייתה היסטרית ברמות. היא הייתה בדואית (פרט שמשנה את כל הסיפור)
היא לא ידעה עברית והתנהגה כמו חיה פצועה... כל כך ריחמתי עליה
האחיות היו כל כך לא נעימות אליה. למרות שידעו שהיא בפתיחה של 5 ס"מ... הן ירדו עליה שרק במגזר הזה הן מסוגלות להגיע ככה לבית החולים.
היא הקיאה בשירותים והן מלמלו אחת עם השנייה "איכס איזה מגעילה" ועוד הערות דוחות...
היא הייתה היסטרית ברמות. כאב לה נורא. היא צרחה..
עד הרגע שהיא נכנסה לחדר הלידה הן רק ירדו עליה. רבו אחת עם השניה מי תתעסק איתה כי היא מגעילה...
אני מרגישה אשמה שלא דיברתי. שלא אמרתי להן שהיא לא מבינה, היא לא יודעת עברית וגם ככה קשה לה, למה להיות כאלו מגעילות?!
היא הייתה ממש צעירה, אני מניחה שבת 20 אולי..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מסכנה'
מסכנה
09/05/2012 | 17:39
146
לצפיה ב-''
09/05/2012 | 17:39
86
לצפיה ב-'זה גם מה שאני זוכרת מהלידה של האמצעי שלי'
זה גם מה שאני זוכרת מהלידה של האמצעי שלי
09/05/2012 | 22:53
3
656
"יאללה יאללה מה את צועקת!" "בידק עאמליה???" (רוצה ניתוח?) ככה עד שהאומללה הזו ילדה...
לידה ראשונה, בת 19, יצא לי הלב אל הילדה הזו שהיתה שם לבד, בלי אמא ובלי בעל.

מאז כל הבוגרות הבדואיות שלי שבוחרות לעשות שירות לאומי אני משביעה אותן להגיע למחלקת יולדות. שתיים כבר הגשימו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחד הדברים שאני תוהה לגביהם,אני אלד בסורוקה'
אחד הדברים שאני תוהה לגביהם,אני אלד בסורוקה
10/05/2012 | 10:42
2
451
וידוע שיש שם המון בחורות מהמגזר הערבי -בדואיות,ערביות וכו'
מעניין אותי איך היחס שם ..או יותר נכון איך היחס שלהן יהיה כלפיי ..
אני מקווה ליפול על מיילדת\אחיות ערביות :-\ סליחה פשוט אני בחורה שלא יודעת לשתוק ואם אני אקבל יחס כזה\דומה מאחת האחיות אני יודעת שאני לא אשתוק ואני אעמיד אותן במקומן ,
ואחרי הכול הן יחטפו לפחות כתבה בעיתון ומכתב למחלקה שלהן ועוד מכתב למנהל ראשי בסורוקה!
מצד אחר אני מאמינה מאוד שישחק לי המזל כי אנשים מסויימים מהמשפחה עובדים שם,ואפילו יש לנו רופא במשפחה שעבר לתינוקייה  לא מזמן
עוד דבר הוא שהעברית שלי מאוד רהוטה ,
אבל עדיין למרות הכול ,אני תוהה ובחשש כי זה מאוד מאוד לא נעים לחוות דבר כזה ועוד בזמן לידה כשאין לך כוח להתמודד בנוסף לכול גם עם גזענות..קושי על קושי

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כשאעשה סיור בחדר לידה וארשם לביה"ח אני אדאג'
כשאעשה סיור בחדר לידה וארשם לביה"ח אני אדאג
10/05/2012 | 10:45
312
לרחרח ולבדוק את המצב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני רוצה בכל לבי לקוות שזה לא נובע מגזענות'
אני רוצה בכל לבי לקוות שזה לא נובע מגזענות
10/05/2012 | 11:43
311
אלא מחוסר סבלנות פרטי של מיילדת ספציפית.

כי נתקלתי בכל כך הרבה נשמות טובות בחדרי הלידה, בכל שלוש הלידות.
מצד שני, מספיק שיש אחת כזו מול צעירונת בלי עברית ובלי תמיכה כדי לערער את כל מה שחושבים על סורוקה.
ובגלל זה חשובות הנערות בנות השירות כדי לתווך בין הצוות ליולדות, גם אחרי הלידה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא מהכרות מקרוב עם בית החולים'
דווקא מהכרות מקרוב עם בית החולים
10/05/2012 | 17:22
211
אני לא חושבת שזה בגלל שהיא בדואית

אני יהודיה וגם לא קיבלתי שם יחס טוב והמיילדת צעקה עליי נון סטופ בלידה ראשונה ועל בעלי שיצא כבר מהחדר.

דווקא הרגשתי שלבדואיות הצוות נתן יחס טוב יותר ממה שאני קיבלתי.

או שזה בכלל לא קשור למגזר. אולי זה קשור לזה שהם עמוסים שםן בטירוף.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמעתי את המיילדות ליד החדר'
שמעתי את המיילדות ליד החדר
09/05/2012 | 16:13
729
מי הכניס אותה בכלל היא לא בלידה. הייתי כבר אחרי 13 שעות של צירים ולילה ללא שינה. בדיעבד גם בפתיחה 5 אחרי שהם בדקו. התחלתי לבכות כי זה הוציא לי את הרוח מהמפרשים וביקשתי אפידורל כי ידעתי שאז כבר לא יוכלו לפנות אותי ואני אוכל לנוח. ילדתי 4 שעות אחר כך. קצת לאט אבל זאת לא תחרות. לפני שהרופאה החליטה שאני נכנסת לחדר לידה כבר חשבנו לנטוש את הבית חולים ולעבור לבלינסון אבל הרופאה אמרה שהיא לא הייתה עושה את זה כי לא יודעים כמה זמן יקח לזה להתפתח אז נשארנו. אז האחות בקבלה אמרה שהרופאה השאירה אותי מאושפזת כי לחצתי עליה?! אני ביקשתי להתתחרר ולחפש מקום עם יחס יותר נחמד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי אישית יש זיכרון טוב מהמיילדת!'
לי אישית יש זיכרון טוב מהמיילדת!
09/05/2012 | 16:23
443
יש הערה אחת שבאה מצידה של האחות נדמה לי, שנכנסה לוילון (ככה זה שיולדים בסורוקה הישן) שלי והעירה לי בצורה ממש לא נעימה על זה שלא שמתי את החלוק כמו שצריך.
הסברתי לה שזה בסדר, אני יודעת, אני כואבת נורא ובא לי להיות חשופה (בסוף ילדתי עירומה) היא הסתכלה עליי במבט של "מה נראה לך?" וזרקה עוד איזו הערה.
אבל המיילדת הייתה מקסימה, באמת.
דאגה לעודד אותי כל הלידה, "כל הכבוד לך, הלחיצות מעולות!"
היו קטעים שהיא אמרה לי שהיא יוצאת רגע, ושאמשיך ללחוץ...(בעלי ואמא היו איתי בלידה) כנראה כי היא ידעה שיש עוד זמן, ואני הייתי בהיסטריה וצעקתי לה "לא, בבקשה תחזרי אליי, תחזרי מהר, אני רוצה אותך"  אז כולם צחקו, כי אני מבחינתי בטוחה שעוד שניה אני יולדת, ואפילו לא יודעת שהראש אפילו לא מציץ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גברתי, זה לא נזילה של מי שפיר, בטח עשית פיפי"'
גברתי, זה לא נזילה של מי שפיר, בטח עשית פיפי"
09/05/2012 | 17:09
581
כן, זה מה שאמר לי הרופא שבדק אותי כשהגעתי למיון במאיר ב4:00 לפנות בוקר. אני לא יגעתי איך אמורים לרדת מים, לידה ראשונה ועוד קיסרי היה מתוכנן בגלל מיצג עכוז. אבל בלילה קמתי והרגשתי שנוזל ממני משהו, והריח... כן הריח זה מה שבוודאות הפיג את כל החששות.
כשהגעתי בדקו אותי והרופא אמר "תקשיבי חמודה זה קורה להרבה נשים שלא שולטות על הפיפי שלהם, וזה בטח מה שזה היה, אז לכי הביתה וחכי (עוד 3 ימים לקיסרי המתוכנן). " אני כל כך התעצבנתי עליו, אמרתי שאני יוגעת להבדיל בין בריחת שתן למשהו אחר, ושאני לא מוכנה להתפנות הביתה.
התחלתי לבכות ואז בא אחות ואמרה לרופא שאולי כדאי לתת לי נייר לטמוס שבמידה ויש נזילה אז הוא יזהה.
אחרי שעתיים היה סימן כחול, והרגשתי כמנצחת, אבל הרופא המשיך להיות מגעיל... אמר טוב אם זה מה שאת רוצה לכי תשכבי בחדר לידה אבל באחריותך כי אנחנו לא נכניס אותך לניתוח לפני כל אותן הבנות שצריכות לעבור ניתוח מתוכנן...
אז שוב שכבתי לי פגוע ונעלבת מהיחס בחדר לידה ואחרי שעה אישפוז נחשו מה.... כן, ירדו המים!!!! ועד שהביאו אותי לחדר ניתוח התחילו גם צירים ועוד רגע זה היה עובר לניתוח חירום.... בקיצור הכל בגלל עייפות ויחס נוראי של רופא המקבל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'משהו נייטרלי.. אולי קצת מעלה חיוך '
משהו נייטרלי.. אולי קצת מעלה חיוך
09/05/2012 | 20:41
515
הגעתי בערב שבת אחרי יממה של צירים סדירים כואבים...
הייתי בפתיחה 3.5 עם המיילדת אסנת...
אמרתי לה ששמעתי עליה דברים טובים ושאני רוצה ללדת איתה..
ואז היא אמרה לי
"אני עכשיו מסיימת משמרת, אבל אל תדאגי, מחר בערב אני שוב כאן, תלדי איתי"..
אמרתי לה : "נשמה.. מחר בערב אני כבר אחזיק את התינוק..."
בסוף ילדתי איתה במוצ"ש

נבר סאי נבר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת יש לי רק דברים טובים לומר על הלידה.'
האמת יש לי רק דברים טובים לומר על הלידה.
09/05/2012 | 21:04
400
עם המיילד המהמם משה מתל השומר.
איך שנכנסתי לחדר לידה כולי כואבת ומאיימת שאם לא מגיע מרדים אני רוצה קיסרי!!! הוא חיבק אותי ואמר לי "איזה כיף שאת פה. יהיה לנו כיף!!" בשניה אחת, כל המתח ירד.
באמצע הלידה הוא אמר לי "יש לך חצי שעה ללדת, אני לא נותן למישהי אחרת לקצור את הפירות! אני אוטוטו מסיים משמרת". ואצלי הכל עובד בלחץ חחח אז באמת ילדתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי גם משהו משעשע אבל'
יש לי גם משהו משעשע אבל
10/05/2012 | 00:48
390
הגעתי עם בעלי למיון יולדות לאחר שהרגשתי ירידת מים בבית בשירותים בשבוע 38. שוכבת עם מוניטור, נכנס רופא, עם הגב אלינו שואל שאלות וכותב במחשב , ומסביר שאין צירים במוניטור וכנראה זה לא הלידה. ברגע זה אני מתחילה להרגיש נזילה מטורפת. אני אומרת לו יש לי ירידת מים עכשיו. הוא "נו ו...?". אני "כלום רק רציתי לעדכן". הוא "נכון אמרת שבאת עם ירידת מים". ממשיך לכתוב ולאחר כמה דקות מתחיל לשמוע ! טפטוף חזק של המים. כאשר מסתובב עיניים שלו עלו על המצח, כל החדר היה פשוט מוצף במי שפיר, ופשוט נשפך מהמיטה שבה שכבתי. אני לא אשכח את הבעת פנים שלו.אחר כך כשכמה שעות אחרי זה כבר ילדתי והוא בא לבדוק אותי למחרת הוא שאל אם הפעם הוא יכול להכנס לחדר עם נעלי אלגנט ואם הפעם אני לא הציף אותו. זה היה מביך אבל גם מצחיק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לשם הגיוון , יולדת לא נחמדה '
לשם הגיוון , יולדת לא נחמדה
10/05/2012 | 07:29
463
הגעתי למאיר בכאבים איומים בלי כבר יכולת ללכת , למזלי בן זוגי מצא כיסא גלגלים ודחף אותי ישר ליולדות תוך שהוא צועק להם שאני יולדת.
המיילדות ישר קפצו עלי ועזרו לי להגיע לחדר לפני הכניסה לחדר לידה , כנראה שהיתה שם מישהי והם ביקשו ממנה שניה את החדר כדי לבדוק לי פתיחה , היא סיננה כשהיא יצאה : בגלל שהיא צועקת מפנים אותי...
בזוית העין לא נראה לי שהיא הגיעה לשלב הכאבים , אני לעומת זאת כבר הייתי בפתיחה של 8 (!!!) .
אני לא כועסת עליה - חס וחלילה ... זה עדיין מצחיק אותי התגובה שלה.
המיילדות היו 10 וניסו להרגיע אותי כי אני הייתי בהיסטירה שאני לא אקבל אפידורל , מה שבאמת היה.
הלידה כמובן קרתה תוך 15 דקות...
לעומת זאת הביאו לי רופא לתפור אותי שהיה כנראה מתמחה.
הזריקה באזור לא השפיעה לגמרי וכל נגיעה בי הקפיצה אותי , אז הוא התחיל עם האיומים , אם תזוזי אני לא אתפור ואלך ואחר כך שהוא ראה שאני עדיין לא יכולה לשתף פעולה : את תצטרכי הרדמה מלאה.
הייתי כל כך הרוסה מרחמים עצמיים ומההיסטריה שבסוף ילדתי בלי אפידורל שלא התייחסתי אליו בכלל - אמרתי לו תעשה מה שאתה רוצה.
למזלי המיילדת הלכה להביא רופא מומחה שתפר אותי תוך 5 דקות ואמר למתמחה : אתה רואה ככה עושים את זה!!!! :)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'5 מיילדות והצלה מניתוח- בילינסון'
5 מיילדות והצלה מניתוח- בילינסון
10/05/2012 | 08:57
717
5 מיילדות שלמות ליוו אותי בשלבים השונים, כשאת הרביעית פיטרתי בצרחות "את מפוטרת!!! אני לא יולדת איתך, עופי מפה".

הראשונה, הייתה מותק, רוסייה חמה ואימהית, כשבדיוק באה לומר שלום שהסתיימה לה המשמרת ירדו לי המים והיא ליטפה אותי כי נורא נבהלתי.

השנייה הצחיקה אותי כל הזמן, תימניה פלפלית ומרגיעה במיוחד כשירד לירין הדופק והחליטו להפסיק ת'זירוז,

השלישית הביאה כל הזמן ארטיקים, ועודדה אותי כשהקאתי בלי סוף מיצי קיבה, ואמרה לי שזה סימן מצויין שהלידה מתקדמת, ובאמת, אחרי כל הקאה עוד חצי אצבע בפתיחה.

הרביעית הייתה אנטיפתית, כשהתחילו לי צירי הלחץ אמרתי לה שאני מרגישה צירי לחץ והרגשה שיש לי קקי, היא חייכה חיוך מגעיל, מאולץ ואמרה בזלזול "יופי" ופשוט לא טרחה אפילו לבדוק אותי ויצאה מייד מהחדר, בפעם הבאה שנכנסה רק לקחת משהו אני העפתי אותה בעצבים של 20 ומשהו שעות בחדר לידה, מותשת, כואבת ורעבה.

בשעה 09:00 נכנסו כל פמליית ביקור הבוקר, ואני דרשתי קיסרי, די, אין לי כוח יותר. מיררתי בבכי .
הרופא המקסים בדק אותי, בירר בקול רם אם יש מנות דם להכניס אותי לקיסרי, ואמר לי תוך כדי ליטוף על הראש:
"תראי בובה'לה, אין בעיה עכשיו להכניס אותך לניתוח ותוך שתי דקות התינוק כבר יהיה בחוץ, אבל את תהיי אחרי ניתוח שאפשר להמנע ממנו, עם בטח שנפתחה ונסגרה בסיכות, יהיה לך כואב וההחלמה תהיה יותר ממושכת. כמו שאני רואה את זה תוך חצי שעה את יולדת לבד!"

הביא לי מיילדת רעננה ונחמדה, ובשעה 09:10 ירין נולד במשקל 3304
הרופא המקסים בדק אותי,
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"מהבולה"- כןף זה מה שאמרו לי'
"מהבולה"- כןף זה מה שאמרו לי
10/05/2012 | 09:30
3
640
כשהייתי עם בלון לזירוז , צירים מאוד מאוד כואבים והמיילדת "עבדה על פי הנוהל" ושאלה במה אני עוסקת
עניתי לה שאני דולה ואז בלי לחשוב פעמיים "דולה מהבולה"
לא עניין אותה שאני אשה בלידה בסיכון, שכואב לי, שאני צריכה את עזרתה ותמיכתה
היא היתה חייבת להביע את דעתה על המקצוע שלי...
והיא בכלל שאלה- זה לא שנופפתי לה במקצוע שלי כדי שתתיחס אליי שונה...
עד היום כשאני מלווה שם לידות אני נזכרת בעלבון הצורב ממנה ושונאת ללוות לידות איתה (ומזל שהיא גם לא מתה על דולות לכן לא מצתוותת ללידות עם דולות בד"כ)
ומזל שהיא בערך היחידה שאני לא סובלת שם....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוף איזה חוסר רגישות'
אוף איזה חוסר רגישות
10/05/2012 | 21:34
2
173
באיזה בית חולים זה היה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כרמל'
כרמל
10/05/2012 | 22:31
1
157
ודווקא אני מאוד אוהבת ללוות שם
המיילדת הספציפית הזו- לא משהו.... מראש כשיש דולות היא מנסה להמנע מהחדר "של הדולה"
יותר טוב
רק שבלידה האישית שלי היא היתה במיון....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סיבה טובה לקחת דולה '
סיבה טובה לקחת דולה
10/05/2012 | 23:08
34
לצפיה ב-' אוי, השרשור הזה הפחיד אותי '
אוי, השרשור הזה הפחיד אותי
10/05/2012 | 10:15
357
עכשיו אני מפחדת שיתיחסו אלי לא יפה. אני תמיד נשארת אילמת מול הערות מגעילות...
(מזל שבעלי יהיה איתי. הוא לא יתן לאף אחד לדבר אלי מגעיל!! הוא תמיד מגן על כבודי והרגשתי . )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פעם מיילדת אמרה לי בלידה קשה במיוחד, דרך אגב,'
פעם מיילדת אמרה לי בלידה קשה במיוחד, דרך אגב,
10/05/2012 | 12:13
2
705
"אם תצעקי - לא אתקרב אליך".
זאת היתה גם לידה ללא שום אלחוש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלא תתקרב!!'
שלא תתקרב!!
10/05/2012 | 16:12
1
108
לצפיה ב-'דוקא מאד רציתי עזרה...'
דוקא מאד רציתי עזרה...
10/05/2012 | 22:06
180
אבל היא גם לא כל-כך התקרבה.
אבל בסופו של דבר הגיע איזה רופא והציל אותי ואת התינוק בעזרת מלקחיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחרי 3 שעות בפתיחה 10...'
אחרי 3 שעות בפתיחה 10...
10/05/2012 | 15:49
392
(אמנם עם אפידורל )אני לא מצליחה להרגיש ולדחוף,  המיילדת בפרצוף מיואש אומרת : נו, מה יהיה ? ? ?  בבלינסון.

לשמחתי לפני שבועיים היתה לי חוויה מתקנת בלניאדו עם מיילדות הרבה יותר טובות !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה כיף לי שילדתי בבית'
איזה כיף לי שילדתי בבית
10/05/2012 | 16:04
380
לא אמרו לי אף משפט כזה או דומה לו מעולם.
אבל שמעתי הרבה משפטים מיולדות שלמדו אצלי, כמו "אה, את רוצה ללדת כמו פרה? אולי נפזר לך קצת חציר?"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'״בחיים לא תצליחי ללדת״'
״בחיים לא תצליחי ללדת״
10/05/2012 | 21:15
2
390
אמרה לי הרופאה בלידה הראשונה שלי.
עניתי לה, בטח שעניתי לה, אבל הקיסרי כבר חיכה לי מעבר לפינה...

באותו רגע, החלקתי את זה, אבל העלבון שלי צף ועלה והיה צורב מאוד.  כמובן, שהיה עונג מגניב במיוחד לפגוש אותה במידה השניה...

כתבתי על זה פוסט, על חשיבותן של מילים בלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קראתי את הפוסט'
קראתי את הפוסט
10/05/2012 | 22:06
1
193
כתבת מקסים! (ומאוד נכון )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמחה שאהבת '
שמחה שאהבת
10/05/2012 | 22:19
121
לי אישית לקח הרבה זמן להגיע לתובנות האלה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"את לא נראית כאובה, אין טעם לעשות מוניטור"...'
"את לא נראית כאובה, אין טעם לעשות מוניטור"...
10/05/2012 | 22:42
293
לידה 2, שבוע 40+5 הגעתי לביקורת בוולפסון, צירים סדירים אך פתיחה 1, מאחר ואני גרה יחסית רחוק החליטו לחכות להתפתחות במח' נשים ובהמשך להכניס לחדר לידה.
אחרי כמה שעות התחלתי להרגיש לחץ קל, לא כאבים, אבל בהחלט הרגשתי התפתחות.
הלכתי לאחות ובתגובה אמרה לי את מה שכתבתי למעלה.. חזרתי למיטה.
אחרי שעה הלחץ התגבר, התעקשתי על מוניטור. צירים סדירים. בבדיקת רופא - פתיחה 9 ...!!!! הטיסו אותי לחדר לידה, אחרי 40 דק' הנסיכה נולדה....
(המיילדות במקרה הזה דווקא היו בסדר גמור, זכורות לי לטובה)

בלידה הראשונה (גם בוולפסון) היתה לי מיילדת מקסימה, כשנתנו לי את האפידורל אמרה לי להחזיק אותה, לא רציתי להכאיב לה, אז היא אמרה לי "תלחצי לי את היד, לא יכאב לי"..
כעבור כמה שעות - פתיחה 10, שלב הלחיצות. לא ידעתי איך ללחוץ, מסביבי התחיל לחץ ואיומים על ואקום, כבר הכניסו את המכשיר לחדר. המיילדת עצרה את כולם - לקחה לי את היד, נתנה לי להרגיש את הראש שלו. 2 לחיצות נוספות והוא יצא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"אתה רוצה קפה? איך אתה שותה את הקפה שלך?"'
"אתה רוצה קפה? איך אתה שותה את הקפה שלך?"
10/05/2012 | 23:24
361
המיילדת האישית (ששילמתי עליה 3300 ש"ח!! ) פונה לבעלי כשנכנסה לחדר ואני בדיוק בציר, סובלת , כואבת ומותשת אחרי יומיים של צירים וסופסוף הכניסו אותי לחדר לידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אצלי '
אצלי
10/05/2012 | 23:44
253
יש לך עוד המון זמן , התינוק בכלל לא יורד
אני - אני מרגישה אותה יורד
טוב את יכולה ללחוץ עם בעלך
פתאום בעלי אומר אוי שיט הנה הראש - 10 דקות אחרי .
משום מה במכתב השחרור שלי כתוב שעה לחיצות כשבפועל היו 20 דקות.ובעיקר היינו לבד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'משהו טוב :)'
משהו טוב :)
11/05/2012 | 08:10
2
265
היו לי שלוש מיילדות, אחת רוב הלידה ובסוף עוד שתיים.

1. הראשונה אמרה, תעשי לי את המשמרת הזו, את מסוגלת :) ולא הצלחתי לצערי למרות שהבטחתי לה שעד 6 וחצי אני כבר מחוץ לחדר לידה. הבייבי נולד בשבע וחצי.

2. השתיים האחרות הן מיילדות של החדר הטבעי, הן שאלו כל הזמן, את רוצה כובסת וסידרו לי את המיטה לכובסת, וכל תנוחה שרציתי קיבלתי :) מדהימות!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר גם להצטרף?'
אפשר גם להצטרף?
11/05/2012 | 08:33
1
266
יש לי 3 ילדים, מנסה להכנס להריון נוסף, אבל רציתי גם לכתוב מה קרה לי, ההריון הראשון הסתיים בניתוח קיסרי ההריון השני הסתיים בלידה רגילה, בהריון השלישי העובר היה בעכוז, קבעו לי תור לניתוח ליום רביעי, ביום שבת התחילו צירים והגעתי לבית החולים, בקשתי מהאחות לעשות לי בדיקה אולי העובר התהפך וכןןןן תודה לאל התהפכה החמודה שמחתי כי לא רציתי עוד ניתוח, האחות אמרה אני צריכה אישור של מנתח הלכה לקרוא למנתח בדק בקוצר רוח ואמר לא לא התהפכה תכינו אותה לניתוח, האחות אמרה לו (בפחד) אבל אני ראיתי שהיא התהפכה והוא סירב לבדוק שוב. התאכזבתי מאד כי ידעתי שאם יהיה לי שוב ניתוח גם בלידה הבאה יהיה ניתוח. הכינו אותי והובלתי לחדר ניתוח התחילו את הניתוח ושמעתי את המנתח הבכיר שואל את הצוות מי הורה על ניתוח????? העובר התהפך!!!!!!! אני לא הגבתי כי הייתי בפחד עצום מהניתוח לא יכולתי לדבר מרוב פחד ולחץ. אבל לא היה מה לעשות אחרי שהתחילו את הניתוח. התאכזבתי מאד וכעסתי על המנתח העצל שלא הסכים לבדוק שוב.
ולמדתי מזה שצריך להתעקש!!! אם משהו לא נראה לי להתעקש לעבור שוב בדיקה.

מאחלת לכולכן הריון קל ולידה קלה ומקווה שעוד חודש אצטרף אליכן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא יאומן!! פשוט מרתיח.'
לא יאומן!! פשוט מרתיח.
11/05/2012 | 19:24
136
אני גם אחת שבד"כ לא מצליחה לעמוד על שלי ולומר מה אני רוצה ולהתעקש ואחר כך משלמת על זה.
טוב שקראתי את מה שכתבת. אני אלמד מזה שחשוב להתעקש כשמשהו לא נראה לי!  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בניתוח חירום לידה ראשונה שחשבו שאני לא שומעת'
בניתוח חירום לידה ראשונה שחשבו שאני לא שומעת
11/05/2012 | 18:50
237
אחרי 3 ימי צירים, פתיחה מלאה, תינוק תקוע, ואקום כושל, הוכנסתי לחדר ניתוח ואחד מאנשי הצוות שאל את המנתחת אם לעשות לי הרדמה מלאה או חלקית והיא ענתה: ״מבחינתי מלאה, אני לא יכולה לשמוע אותה יותר״
איזה כיף היה לי לשמוע את זה....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לי היתה חוויה טובה בסה"כ'
גם לי היתה חוויה טובה בסה"כ
11/05/2012 | 23:35
150
וצוות נהדר ותומך. בעלי התעצבן קצת שהיה נראה לו שאחד הרופאים שנכנס לרגע לחדר צחק כשגנחתי מכאבים...
ומה שעודד אותי זה לשמוע- "תהיה לנו פה היום לידה ראשונה במשמרת!" אאאחחח היצר התחרותי שלי שיחק גם פה תפקיד!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"די כבר עם 'איפה התינוק שלי'"'
"די כבר עם 'איפה התינוק שלי'"
12/05/2012 | 02:56
221
לידה שנייה קיסרית בסורוקה. קיבלתי את המלצת המנתחת לקבל הרדמה מלאה. התעוררתי בחדר התאוששות מסטולה לחלוטין והדבר היחיד שעניין אותי זה התינוקת שלי, הרי לא ראיתי אותה עדיין. אז שאלתי ובאמת ענו לי שהיא בסדר אבל מרב טשטוש שאלתי עוד פעם (או פעמיים לא יותר) ואז האחות הנחמדה אמרה לי להפסיק כבר עם השאלות האלה.
אם זה לא מספיק שמעתי אותה אומרת למישהי שעברה גרידה שתפסיק לבכות כבר (זה אותו חדר התאוששות בסורוקה).
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

17:38 | 26.03.20 אורחים בפורום
05:26 | 23.03.20 אורחים בפורום
14:49 | 22.03.20 אורחים בפורום
09:12 | 22.03.20 אורחים בפורום
17:44 | 14.03.20 אורחים בפורום
15:39 | 12.03.20 אורחים בפורום
11:39 | 12.03.20 אורחים בפורום
11:45 | 11.03.20 אורחים בפורום
02:05 | 02.03.20 אורחים בפורום
19:43 | 26.02.20 רינת4861
18:14 | 22.02.20 אורחים בפורום
11:50 | 20.02.20 יבשה מרוחקת
08:14 | 19.02.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ