"גברת את לא באת לגן עדן, באת ללדת!"

galgal2

New member
"תלחצי, התינוקת שלך במצוקה"

כאילו שלא יצא לי המיץ מרוב לחיצות... לא יפה להלחיץ ככה. היא הכניסה אותי ללחץ רציני, ובכלל לא הבנתי למה היא מתכוונת ב"התינוקת שלך במצוקה". מכעיס. היא נולדה בסדר גמור.

Nicki

New member
"וואו, את בלי אפידורל?!"

לי הספיקה פעם אחת של סבל לא יתואר כדי להבין שאני חייבת אפידורל..." מפי המיילדת, רגע לפני צירי הלחץ. תודה באמת...
ועוד פנינה של אותה מיילדת- הגעתי ללדת ב40+5, וכשאמרתי לה את הערכת המשקל, 3.700- התגובה שלה הייתה "וואו, זה ענק!"

tammary

New member
מפניני הרופא שלי מלפני יומיים.

אני כל כך כאובה שאני בקושי הולכת , נושמת, מתפקדת. הבאתי איתי את בעלי לשמוע אז הרופא היה נחמד יותר מהרגיל:
"כואב לך כי את בחודש תשיעי, את עשית את זה לעצמך וכנראה שתשכחי את זה אז תכנסי שוב להריון".
הריון שלישי עם אותו רופא, הוא מלך באולטראסאונד, כבר מזמן ויתרתי על כל ציפיה לאנושיות או אמפטיה.

liroller

New member
לי היתה מיילדת מדהימה

היא היתה במשמרת כפולה באותו היום ולא הסכימה לסיים את המשמרת לפני שאלד, ילדתי 20 דקות לפני סיום המשמרת שלה

במהלך הלחיצות בעלי רצה לעודד אותי כדי שאלחץ לחיצות ארוכות ויעילות, הרגשתי במשחק כדורגל והתפקעתי מצחוק, המיילדת הכניסה אותי לפוקוס וביקשה שאפסיק לצחוק ואלחץ... כמה לחיצות אח״כ גילי היתה בחוץ

כשהיא שמה את גילי עליי, אמרתי לבעלי - היא כ״כ סגולה ומלאה בורניקס בחיוך רחב והמיילדת החמיאה לי על כך שידעתי מה זה ורניקס בכלל

סה״כ היא זרמה איתי עד כמה שאפשר ולא ניסתה לדחוק בי לעשות דברים שלא רציתי (כמו אפידורל - שבסופו של דבר ביקשתי בעצמי או פיטוצין שבסוף קיבלתי 15 דק׳ לפני הלידה כי צירי הלחץ לא היו יעילים מספיק...)

ילדתי בליס ומתכוונת ללדת שם שוב באוגוסט

grilana

New member
אם תצטרכי ניתוח חרום, את חייבת לגלח

הגעתי לבית חולים עם צירים קלים בשבוע 40+4 (לידה שלישית).
השעה הייתה 1:30 לפנות בוקר ופגשה אותי מתמחה שכנראה לא ממש הייתה כבר בכושר לעבוד (וכך גם החשק היה).
מיד כשעליתי למיטת הבדיקה היא ראתה שהשיער בערווה לא מגולח לגמרי (לא יער אבל גם לא חשוף לגמרי) בחלק העליון.
עוד לפני שבדקה אותי בכלל היא כבר שאלה אותי: "את חייבת ללכת להסתדר כיאם תצטרכי ניתוח חרום לא תוכלי להיכס ככה..."
מיותר לציין שמסביב עמדו בעלי ואחות שלא ממש הבינו מה היא רוצה.
בסוף ילדתי בלידה רגילה ואפילו בשביל הריוויזיה שעשו לי לא היו צריכים להוריד שערה מהמקום...

ממתי צריכים להגיע מגולחים "ספצ" או בכלל ללידה

????? נשמע לי מוזר...

תובנות- מישהי?

יואו איזו יציאה מפגרת של הרופאה אני בשוק

כאילו שאם תצטרכי ניתוח חירום, יעצרו אותך בפתח חדר הניתוח ויגידו לך - "יש שערות? עד כאן! הביתה, אנחנו לא מנתחים."
תכלס, במצב חירום מגלחים לך בשניות עוד לפני שאת מבינה מה קורה, תוך כדי דברים אחרים (ניתוק מהמוניטור חיבור לאינפוזיה וכו'), וגם אם יש שם יער זה לא מאט את העניינים. (מניסיון, כן?)

D X 9

New member
הרופא במחלקה אמר לי

כשבדק אותי אחרי ניתוח קיסרי שהציל את הילד, ואחרי שניסה לשכנע אותי להסכים לזירוז - בדק אותי וראה צלקת ישנה מניתוח בבטן ואמר שעכשיו הוא מבין את הכל ואני בכלל אוהבת ניתוחים.
לא עזר לי שהסברתי שוב ושוב שהתכוננתי ללידה טבעית ויש לי דולה בכוננות, ושבדיעבד צדקתי כי הילד לא היה שורד זירוז ולידה ארוכה. הוא אמר שלהתעסק בבדיעבד זו לא חוכמה.

והפרופסור שניתח אותי נהם עליי כשהעזתי לבקש לראות את הילד אחרי הניתוח שאני ביקשתי קיסרי ואני לא אראה את הילד, וגם ששם לי סיכות למרות שביקשתי תפרים כי בניתוח קיסרי אין אופציית בחירה.

התלוננתי על שניהם.

D X 9

New member
וולפסון - למנהלת המחלקה

כמה חודשים עוד שקלתי לתבוע, גם בגלל שלקח להם יומיים להוציא אותו והוא כבר היה במצוקה, אבל בין הטיפול נמרץ והפגייה ואחר כך ההתמודדות בבית, העדפתי לברך שלא קרה נזק לילד ולעבור הלאה.

אין מצב שהייתי מתקרבת לשם שוב אם כי הפגיה שם מצויינת!

לא זכור לי משהו

אולי אני מדחיקה?

בלידה האחרונה מיילדת אחת לא הצליחה למצוא לי וריד ואמרה בקול זועף "מה זה?? אף פעם לא הייתי צריכה 3 ניסיונות למצוא וריד ולא להצליח. טוב, אני אלך לקרוא למרדים"
היו שני רופאים (בשתי לידות שונות) שמארו משהו כמו- למה לסבול, קחי אפידורל אבל זה לא נאמר בנימה רעה. קצת קצרת סבלנות אבל לא נשארתי עם טעם רע.
דברים טובים ותחושות טובות היו הרבה. באמת שזכיתי להפגש עם שליחים ושליחות טובים בבתי החולים. המיילדת בלידה הראשונה שכל הזמן אמרה שאני גיבורה ויודעת ללדת וכל הכבוד וככה צריך. מלים פשוטות שמחממות את ה
.
מי שניתח אותי בלידה השניה וכשהתעוררתי קודם כל זכר לומר שהתינוקת בסדר ורק אח"כ לדבר על מה קרה לי וכו'. המרדים באותו ניתוח שהצליח להצחיק אותי למרות הסיטואציה הנוראית (הובהלתי אחרי שלא מצאו דופק לעובר).

"כיף לך לצעוק?" מלווה בחיוך שטני

או אחרי שאמרתי למיילדת לצאת כי אני לא אוהבת אותה (זה היה בלשון המעטה כי היא היתה ממש שטן) היא אמרה לי "אני לא צריכה שתאהבי אותי, מספיק לי שבעלי אוהב אותי..." ולא יצאה

בטח היו עוד

סנורקה6

New member
קל להגיד מהצד

אבל במקומך הייתי מתעקשת שתעוף לי משם ופונה לאחראים עליה אם צריך או לפחות מאיימת ברצינות

המון דברים היה נכון לי לעשות בכל מיני לידות

בזמן הלחיצות. כמו למשל להעיף את הרופא שסתם בא להציץ כי היה לו משעמם בבית חולים שערי צדק כשאני עם כיסוי ראש
אבל מה לעשות, בזמן צירי לחץ אני יכולה בעיקר ללחוץ (ברוך השם) ולצרוח. בגלל זה אני לא חוזרת לשם. מדהים לראות איזה אנשים עובדים בתחום הכל כך רגיש של יולדות. 90% מאלה שנתקלתי בהם (אחרי 4 לידות והלוואי והייתי מגזימה) הייתי מפטרת.

יש לי גם טוב וגם רע...

רע - בלידה הראשונה שלי כשאני כבר מרגישה צורך ללחוץ:
" את לא יודעת על מה את מדברת זו לידה ראשונה שלך יש לך עוד שעות" חצי שעה אח"כ כבר הנקתי את הבת שלי.. (מזל שאחותי הייתה בחדר)
בי"ח תל השומר.

השני - "את יודעת ללדת ועשית עבודה מדהימה, כל הכבוד יולדות כמוך זה פשוט כיף גדול" - מיילדת הבית שלי שהגיעה אחרי הלידה כי ילדתי מהר מדי...

Lady_in_Red

New member
נתקלתי באותו משפט בתל השומר

הייתי עם צירי לחץ כמה שעות, והמיילדת אמרה שזה עדיין לא הזמן, ואין מה ללחוץ סתם, ובינתיים יש לה "תינוק להוציא" והייתה הולכת לחדר אחר.כשהתחלפה המשמרת. באה מיילדת אחרת ואמרה שאני כבר יותר מדי זמן בלידה,והייתי צריכה ללדת לפני 3 שעות, והתינוק יכול להיות במצוקה בגלל זה, הלחיצו אותי חבל"ז, ילדתי תוך איזה רבע שעה מאז החלפת המשמרת

תיני25

New member
חייבת משפט טוב...

בלידה האחרונה בתחלופת משמרת המיילדות, המיילדת כ"כ התאכזבה שהיא מפספסת אצלי את השלב של הלידה, היא אמרה לי שאם היא לא הייתה חייבת לצאת לאיזה טיול היא הייתה נשארת אחרי המשמרת איתי כי אני אישה מקסימה אבל כנראה שלא נגזר עליה להיות בלידה שלי....

למעלה