"גברת את לא באת לגן עדן, באת ללדת!"

אני גם ממליצה על כרמל

בוא נגיד ככה- בשני בבתי החולים יש מצב שתקבלי תמכיה מלאה
הבעיה היא שבבני ציון הסיכוי הסטטיסטי לסיים בקיסרי הוא 30% (הכי גבוה בארץ!) ובכרמל זה 20% (שזה הממוצע הארצי בערך)
אני מלווה את רוב הלידות בכרמל והצוות נפלא ותומך. תמיד יש יוצאי דופן (ע"ע המיילדת שקיבלה אותי ללידה) אבל הסיכוי לכך בכרמל קטן יותר
בני ציון היו בית החולים האחרון שהכיר בזכותה של היולדת לבחור את מלויה... רק לפני שנה וחצי בערך הם הכירו בעובדה שיולדת יכולה להחליט שהיא רוצה ליווי מקצועי. הם היו האחרונים להכיר בכך וגם זה היה בהנחתה מלמעלה ועדיין יש מיילדות שמאוד מתנגדות לכך
וזה רלוונטי כם למי שלא לוקחת דולה- זה פשוט מראה על תפיסת העולם שלהם לגבי "של מי הלידה הזו בכלל" והפטרונות....

איפה ללדת? רמב"ם כרמל בני ציון

שמעתי שרמב"ם הוא בית חרושת, יחס לא חברותי במיוחד מהצוות.

שתי חברות ילדו בכרמל ואמרו שהיה בסדר אבל לא המליצו בפה במלא.
בטעות יילדו את החברה שלי בקיסרי דווקא בכרמל.

בני ציון, שמעתי ממקור ראשון שהוא ממולץ אשמח לשמוע טענות נגד.
על פי מה את אומרת שהסיכוי שם לסיים בקיסרי כה גבוה?

האם אין עדיפות /חשיבות לבחירת בית חולים ללידה כמקום בו עובדים רופאים שמוכרים לך (מעקב, סקירה וכו') ?

ע"פ נתונים משנת 2011

שרוכזו באתר ל זהר כרמי "זהר כבר בדקה"- בבני ציון יש 30% סיכוי לקיסריוזה הכי גבוה בארץ
בכל בי"ח את יכולה "ליפול לא טוב". ואני לא יודעת (וכנראה גם את) האם באמת היו קיסריים מיותרים
בכל מקרה מנסיוני גם הפרטי וגם המקצועי- הסיכוי לצוות תומך בבחירת היולדת. לצוות שמכבד את בחירות היולדת- הוא גבוה יותר בכרמל
אני לא הולכת ללדת לפי בי"ח בו הרופא עובד- לרב הוא לא שם כשאת יולדת ובלידה תקינה אין גם שום צורך שיהיה רופא (להפך- יש צורך שלא יהיה)
הרופא שלי בכלל מאיכילוב ובחרתי ללדת בכרמל- ובלידות שלי יש צורך ברופא כי אני בהריון עם הרבה סיכונים וסיבוכים

Ferbers

New member
בחיים לא..

אם הייתי עדיין גרה בקריות הייתי יולדת בכרמל, יש לי המון חברות שילדו שם ולא שמעתי מהן מילה רעה..
אני לבני ציון בחיים לא חוזרת.

הרופא שניתח אותי קיסרי חירום בלידה הראשונה

אמר לי כמה משפטים שנחרתו היטב בתודעה המשפחתית שלי...
הראשון: כשבכיתי שאני לא רוצה ניתוח (יותר משבר רגשי מענייני כמובן...) הוא אמר: היית צריכה לחשוב על זה כשנכנסת להריון. (???)
השני: כשהודתי לו על שיילד את ביתי בכורתי, למרות היחס המשפיל שלו ושל הצוות במהלך הניתוח, הוא ענה לי בגסות לב: אני לא צריך את התודות שלך. (למה??????????)
עד היום בא לי לבכות כשאני חושבת על הסיטואציה ההיא וההשפלה.

איחס, איש דוחה.

באיזה בית חולים, מותר לשאול?

ילדת טבעי אחרי 2 קיסריים? מעניין. יכולה לספר איפה? גם אני בהריון אחרי 2 קיסרי. אמרו לי בסורוקה, שם אני מתכננת ללדת, שלידה טבעית היא לא אופציה, למרות שהיו ניתוחים קלים ללא הידבקויות או סיבוכים.

האמת שעם הבית חולים יש לי יחסים מצויינים

המזל הוא שאני לא יודעת מי היה הרופא, וכיום אני מעדיפה גם לא לדעת, מעדיפה להשאיר את החלק ההוא בלידה מאחור ולהתרכז בילדה המתוקה שלי (עוד מעט בת 8...)
בכל אופן, זה היה בלניאדו...מפתיע? האמת שהמילדות שם ברובן מקסימות, ואני מתנדבת שם כדולה, אז אני מכירה את רובן ונהנית לעבוד עם רובן. גם בלידה האחרונה שלי שם יש לי רק מילים טובות להגיד על המיילדת.
אני מעדיפה שלא לפרט את דעתי על רוב הרופאים שם, מבחינה אנושית, לא מקצועית.
את לידות הויב"ק2 שלי ילדתי עם ד"ר אילן הלוי, שגם הוא מיילד בלניאדו, אבל דוקא בנאדם יקר וטוב ומאמין בלידות טבעיות וביכולת של נשים ללדת, גם אם רופאים אחרים חסרי אמון לגביהן.
הניתוחים שלי היו עקב אי ירידת ראש התינוק בתעלת הלידה בפתיחה מלאה, מה שגרם לרופאים להגיד לי שיש לי אגן צר ולעולם לא אוכל ללדת וגינאלית. לא קיבלתי את הפסיקה, ומצאתי את ד"ר הלוי שחטען שלפי הפרוטוקולים של הלידות- לא היה לי נסיון אמיתי ללידה ואגינאלית ללא התערבויות והסכים לתת לי את הנסיון הזה.
מאז ילדתי ואגינאלית, עם האגן הצר שלי, 3 תינוקות בריאים ושלמים...
אמנם אני צריכה כל פעם רופא פרטי ללידה, אבל בינתיים זה משתלם...
לדעתי, שווה לך ולנשים אחרות אחרי 2 קיסריים לבדוק אופציות אחרות, לפני שסוגרים על ניתוח שלישי שכיום, מוריד לגמרי את הסיכויים.
אני יודעת שמגיעות לד"ר הלוי נשים מכל הארץ, ואולי יש עוד אופציות טובות באזור דרומי יותר? אני אישית לא מכירה. אבל בטח שווה לברר.
בהצלחה

מההההההההההה?!?!?!?!

וואי נשבעת לך הייתי מתפתה לקלל את האמאמא שלו ברגע כזה, ולהתלונן לבית החולים. גועל נפש של בנאדם מסריח!

Ferbers

New member
כזה חוסר אנושיות!

לא מבינה למה אנשים כאלה עובדים עם בני אדם.. קשה להם לתקשר עם האנושיות אז שיעבדו במעבדה או משהו..

Elliot17

New member
וואו כמה רוע

איזה בן אדם מריר. אנשים כמוהו ממש לא צריכים להיות רופאים. גועל נפש!

ובטח לא רופאי נשים.

הניתוח ההוא היה כמו אונס קבוצתי מבחינתי.
ואני מכירה לפחות עוד אשה אחת שהרגישה כך אחרי ניתוח קיסרי בבית חולים אחר לגמרי, כך שזה ממש לא יחודי.
בניתוח את ערומה בחלק התחתון, חסרת שליטה, קשורה למיטה, אולי בוכה ומרגישה מובסת ואומללה, וכשהצוות לא נעים ומדבר עליך ואליך בצורה מכוערת- את מרגישה באונס.
לקח לי הרבה זמן להפסיק לבכות כל פעם שאני חושבת על הסיטואציה ההיא.

Elliot17

New member
ליבי איתך

באמת.....קשה לי נורא עם מה שסיפרת (אני גם שייכת לעולם הרפואי, אני אחות) וכואב לי הלב לשמוע דברים כאלה.
אם הייתי אחות שמוצבת שם בחדר הניתוח ושומעת את זה, ללא ספק הייתי מעירה לו ומנחמת אותך. אני מקווה שהקרמה התנקמה בו.

lalimotek

New member
לא ממש חיובית או שלילית - אבל מצחיקה

כשהשתחררתי אחרי לידת בכורי האחות אמרה לי "ביי נתראה בשנה הבאה"
אמרתי לה בפחד מה פתאום - עד אז הבטחתי לנועם שהוא יהיה ילד יחיד

אז היא ענתה לי "טוב אז עוד שנתיים"
-
-
-

צדקה

לנו אמר את זה רופא הילדים

בלידה של הראשון חייכתי, בלידה של הקטנה אמרתי לו שיזהר, כי "הלך לו" באיחול הראשון ולא תודה לעוד פער כזה עכשיו

בינתיים, אני סופרת כבר שנה ותשעה חודשים שאני לא בהריון! אנד קווטינג

גם לי אמרו את זה אחרי הלידה הראשונה. אמרתי שאני מאד מקווה.
הגעתי אחרי שנה וחצי ומיד שאלנו אם המילדת הזו נמצאת...

למעלה