תיסכול מעיסוי פירנאום ראשוני

bar198031

New member
תיסכול מעיסוי פירנאום ראשוני

אז בהמלצה חמה של הדולה עשיתי היום לראשונה עיסוי פירנאום עצמי ,זאת לאחר שישבתי מעל קערת חליטה של צמחים ולבנדר . עשיתי ממש כל מה שהיא אמרה ומה שקראתי בספרים וראיתי באינטרנט וזה ממש הרגיש לי מוזר . ראשית הרגשתי כאילו שאני ממש קטנה וצרה ושאין מצב שיצא משם ראש של תינוק שנית הרגשתי כל כך נוקשות שקשה לי להאמין שאצליח להגמיש את האזור - האם זה תקין ?האם אתן מזדהות ? והאם אמור להיות שיפור בהמשך ?

עדלילה

New member
אל דאגה.... המקום מפעם לפעם יתגמש

וירגיש פחות ופחות נוקשה... יחד עם זאת מניסיון שלי... עד רגע הלידה לא האמנתי שמשם ייצא תינוק...

mika j

New member
אולי זה רק אצלי, אבל...

יכולה לומר לך שגם אני הייתי מתוסכלת מהעיסוי ופשוט החלטתי שזה לא בשבילי!
הרגשתי כמוך, מאוד צרה וקטנה ופחדתי לקראת הלידה, אבל ידעתי שעם הדבר הזה אני לא ממשיכה...
אני כבר 3 וחצי חודשים לאחר לידה, והלידה הייתה מצויינת

יצאתי בלי תפרים עם שפשוף קטן בלבד.

liroller

New member
אין שום הוכחה שעיסוי פרינאום עוזר בלידה

אני ניסיתי פעמיים לפני הלידה הקודמת, היה לי מאוד לא נעים ופחדתי לעשות לעצמי נזק, אז הפסקתי...
בסופו של דבר בלידה היה חתך וקרעים, אבל מבחינה רפואית אין שום הוכחה שיש קשר בין הדברים...

כמה תשובות..

קודם כל את צודקת זה מפתיע שבכלל יוצא משם תינוק... גם אחרי הרבה שנים שאני רואה את זה קורה זה עדיין מפתיע..
בדרך כלל יש שינוי עם התקדמות העיסויים, הרי זאת המטרה, לא?.. אם יש לך סבלנות ואת מתחברת לעניין אז תראי שלאט לאט זה יתגמש.
אבל אם את לא מתחברת לזה וזה מלחיץ אותך - שחררי.. באמת אין הוכחות חותכות (!) לזה שיש קשר בין העיסוי לקרעים. אבל ההתיידדות עם המקום היא חשובה, לכן אולי אפשר לעבור לקומפרסים אם יש בעיה.

למעלה