בבקשה עזרתכן!
תוצאות סקר שליש ראשון

digger101

New member
בבקשה עזרתכן!
תוצאות סקר שליש ראשון

קיבלתי עכשיו את תוצאות בדיקת הדם שעשיתי. בשקיפות יצא 0.9 מ"מ, גודל עובר 60.9 מתאים לשבוע 12.5, אני בת 28.
התוצאות:
papp-a 1.86 MoM
3313.0 mIU/L

free beta hcg 0.88 MoM
34.4 ng/ml

סיכון ע"פ גיל 1:1100

ע"פ בדיקה: סיכון תסמונת דאון וטריזומה 18 1:10000

הבעיה היא שגיל ההריון שחושב לסטטיסטיקה הוא 11.6 כשיום קודם הרופא שביצא את השקיפות חישב את גיל ההריון 12.5.

כלומר ההריון למעשה מתקדם בשישה ימים מכפי שחושב בתוצאות הסקר!
הבנתי שסטיה כזאת עשויה להיות משמעותית בחישוב הסבירות. לא ברור לי מדוע נעשתה הטעות כיוון שצירפתי את תוצאות השקיפות עם גיל ההריון המתוקן.

אנא עזרתכן- מה זה אומר לגבי הסבירות? היא עולה או יורדת? למי יש להתקשר כדי לתקן את התוצאה?

תשובה חלקית

עד כמה שידוע לי, גיל היריון לא מתקנים בשקיפות עורפית אלא ב-US ראשון אם יש אי-התאמה משמעותית לתאריך וסת אחרון. גם אצלי בשקיפות הוא היה גדול כמעט בשבוע מתאריך ווסת אחרונה אך לא מתקנים על סמך זה את גיל ההיריון. לצורך הבדיקה הסטטיסטית של סקר שליש ראשון, מתייחסים לגיל ההיריון עפ"י ווסת ובהיעדרו, עפ"י US ראשון בו נמדד שק ההיריון והעובר. לפי תאריך ווסת אחרון, באיזה שבוע את? אם את ב 11+6, זו האינדיקציה גם לבדיקת הדם. לדעתי זה בסדר גמור אלא אם הרופא שעשה לך את השקיפות ציין במפורש כי הוא מתקן את גיל ההיריון. סה"כ תוצאות מצוינות!

digger101

New member
זהו בדיוק- גם על פי וסת הייתי 12.5

בזמן הבדיקה. הרופא נשים "תיקן" לי את תאריך הוסת לזמן פיקטיבי בעקבות האולטרא סאונד הראשון. הוסת היתה ב26.1 והוא שינה את זה ל31.1.

כלומר איך שלא מסתכלים על זה- את תוצאות הסקר חישבו לי שישה ימים פחות ממה שבאמת הייתי.

את חושבת שזה עדיין תקין?

אז לפי התאריך המתוקן, עכשיו את 12+6

כלומר, בזמן בדיקת הדם, עדיין לא היית בשבוע 12+5 אלא.... מתי שעשית את הבדיקה..
אם רופא הנשים תיקן תאריך ב-US ראשון, זה התאריך אליו מתייחסים. למעשה, הוא הזיז לך את ההיריון שבוע "אחורה". בקיצור, לא יכול להיות שהיית אז 12+5... אני צודקת או שעשיתי יותר בלגן?

digger101

New member
לא, אני עכשיו 13.5. הוסת שלי היתה ב-26.1

בזמן הבדיקה הייתי 12.5 ורשמו וחישבו לפי 11.6.

לא את זו שעשית את הבלאגן ותודה רבה על הנסיון לעזור

שוב לא הבנתי אותך..

אם הרופא תיקן את תאריך הווסת, זה התאריך שמתייחסים אליו. ואת אומרת שהוא תיקן ב-US הראשון... בזמן הבדיקה, היית 12+5 לפי ווסת או לפי התאריך המתוקן של הרופא?

digger101

New member
בבדיקה הייתי 12.5 גם לפי הוסת וגם לפי השקיפות

הרופא נתן לי תאריך וסת פיקטיבי (שינה מ-26.1 ל-31.1) כשבאתי לא"ס ראשון ב-6.5 שבועות. כי הוא טען שהעובר נמדד קטן מתאריך הוסת האמיתי.

כשהייתי בשקיפות הרופא של השקיפות החזיר אותי למועד הוסת המקורי כי הוא מדד את העובר כ12.4. שזה תואם לוסת האמיתית- 26.1.

למעלה