שרשורפואי לאמצע השבוע

תנועות מוגזמות

בוקר טוב, שאלה:
אני בשבוע 33. יש לי עובר מאוד מאוד פעיל.
יש ימים שהוא לא מפסיק לזוז ולהשתולל מהבוקר עד השעות המאוחרות של הלילה. האם זה מדאיג? הוא לא אמור לישון לפעמים?
זה אומר משהו על האופי שלו?
לפעמים התזוזות קופצניות ובו זננית במספר מקומות, כמו "טיקים" של גור קטן שחולם. זה ייתכן שהם זזים כך כשהם חולמים?
בנוסף הוא מגהק המון, בין 3 ל-4 פעמים ביום. זה אמור להדאיג?

tammary

New member
יש הנחיה לשים לב לשינויים קיצוניים בהתנהגות

כלומר מיעוט תנועות שבדרך כלל יש הרבה יותר, או ריבוי תנועות כשבדרך כלל יש הרבה פחות. אבל אם זה כך רגיל אצלך אז אין צורך לדאוג. גם אצלי העוברית פעילה מאד ועכשיו היו לי יומיים שקטים, קצת דאגתי ובכל פעם שדאגתי היא זזה. היום היא חזרה לעצמה ואני מצטרפת להרגשה שהיא מנסה לחצוב חור ולצאת דרך הבטן (שבוע 35) ממש שורף לי הפופיק.

גיהוקים אומרים שהוא מגהק

באמת, מה יש לך לעשות עם זה? לתת לו כוס מים? הכל בסדר, באמת.
אגב גם עם גיהוקים אצל תינוקות אין הרבה מה לעשות, ואומרים שזה לא מפריע להם בכלל.

liron1771

New member
עוד מישהי חווה מדי פעם דקירה בנרתיק?

אני משבוע30 חווה דקירה בנרתיק כשהתדירות ממש עלתה ליומיומית(עכשיו סוף 34(מישהי יודעת מה זה??

tammary

New member
גם אצלי. לא יודעת מה זה. עוזר לשכב על הצד.

אני מניחה שזה קשור ללחץ של העוברית על רצפת האגן אבל אני לא בטוחה. בכל מקרה אצלי זה לא מקדם התקצרות או פתיחה.

tammary

New member
כי יש לי את זה משבוע 25 והייתי בבדיקות מאז

גם היום בבוקר בעקבות התגברות הכאבים ביומיים האחרונים, הלכתי לבדיקה ולא- אין שום התקצרות ושום סימני פתיחה (שבוע 35.5 )
אני שוב מסייגת, אצלי זה לא מקדם את הלידה. אולי אצל אחרות כן.

כ"כ מוכר..

בהיריון הראשון היה לי אינדיאני בתוך הבטן שרק אלוהים יודע איך שרדתי בחתיכה אחת. בשביל הצחוק היינו שמים כוס על הבטן בזמן שכיבה והיא פשוט הייתה מתעופפת לכל עבר וקופצת מהבטן לספה. הוא היה בועט ומשתולל כל הזמן אבל האמת שהיה בזה משהו מאוד מרגיע כי הייתי מרגישה אותו כל היום ומעולם לא הייתי צריכה לספור או לעקוב אחר תנועות. גם במהלך הלידה הוא לא הפסיק לבעוט שם בפנים. פעם אחת עשיתי טעות וניסיתי לשים לו מוזיקה שקטה (עם אוזניות על הבטן) במחשבה שאולי זה ירגיע אותו קצת. בואי נגיד שזו הייתה הפעם האחרונה שעשיתי זאת. כל הלילה הוא לא הפסיק לרקוד שם בפנים ולהשתולל (ושמתי את המוזיקה ל-10 דק' בערב
). אין לי מושג אם יש קשר אבל נולד לי ילד מ-א-ו-ד אנרגטי, סוג של אינדיאני (וזו under statement). אבא שלי אומר שלא היה אף אחד כזה במשפחה שלנו
אבל במשפחה של בעלי זה מאוד נפוץ אז יכול להיות שזה פשוט תורשתי.. בהיריון הנוכחי, זכיתי בשלייה אחורית (בראשון הייתה קדמית) והחל משבוע 14+ הוא גם מורגש היטב. אני עכשיו בשבוע 20 ובשלושת השבועות האחרונים הוא פשוט בועט כל הזמן (ומרגישים שאלה ממש בעיטות כי הן מורגשות גם מבחוץ, אפילו בעלי היה מופתע). בכל הבדיקות עד עכשיו נאמר לי בדיוק אותו הדבר כמו בהיריון הראשון - מה יהיה, הוא לא מפסיק לזוז...
בקיצור, אני מתכוננת נפשית לאינדיאני נוסף בבית. וכן, בשבלבים המאוחרים גם אני הרגשתי אותו בכל מיני מקומות בבטן בו זמנית ואצלי היה מדובר רק בפלג גוף תחתון שלו כי הוא "נתקע" עם הראש למטה כבר בשבוע 23 (בהיריון הקודם) ומעולם לא הצליח להתהפך חזרה (הרופאת נשים אמרה שיש לי אגן ארוך וצר ושהוא פשוט "תקוע" שם). אז אני יכולה רק לדמיין מה היה קורה אם הוא היה גם מתהפך בתוך הבטן... תהני מזה, זה רק מרגיע ומעודד שאת מרגישה אותו כל הזמן..

נהנית, אבל זה כואב והעיוותים שיש לי בבטן,

זה פשוט מפחיד למי שרואה. חצי מהמזן הבטן שלי רוטטת כמו ג'לי והוא מתהפך מימין לשמאל בלי הפסקה, הבליטה זזה לה, דרך הפופיק שלי. לא כיף. אבל אני מתה עליו חמוד.
מה שכן בלילה הוא יישן טווווב. אני ממש מרגישה אותו בתנוחה, כל הטוסיק שלו עולה לצלעות, וחצי בטן ממש קשה ובולטת וככה הוא ישן לו רוב הזמן ולא זז. מעניין אם זה יכול להיות שהוא ישן כשאני ישנה.
כשאני מתעוררת, מדברת, נוגעת בבטן, או אפילו כשפעימות הלב שלי עולות הוא מרגיש ומתעורר וחוזר להשתולל. בא לי לתת לו ביס!

tammary

New member
אכן כואב כשהיא משתוללת לי שם.

וכשסיפרתי לרופא שלי שכואב לי כשהיא זזה (מנסה לחצוב את דרכה החוצה דרך הפופיק או בדר הנכונה אבל בלי לחכות להתפתחות לידה) אז הוא אמר לי "זה לא יכול להיות , את סתם מאשימה אותה " ושלח אותי לעשות מוניטור שיצא חלק ושטוח כמו בלטה. אז להחליף רופא אני לא אחליף עכשיו, רגישות אפס אבל מלך באולטראסאונד. אין ספק זה כואב כשהיא זזה!!

dana285

New member
שבוע 28

וגם אצלי...המון בעיטות, הבטן ממש רוקדת.
בעלי לא מפסיק לצחוק מהעניין, אותו זה מצחיק, ואותי (לפעמים) זה לא כ"כ - בעיקר אחרי יום עבודה עמוס
אבל על זה לא מתלוננים - זה עדיין כיף כל פעם מחדש כאילו זו הפעם הראשונה.
הבנתי שככל שההריון מתקדם יש פחות מקום ואז העובר זז פחות.
באיזה שבוע היה ה"שיא" בבעיטות אצלכן?

ה"שיא" אני התחלתי להרגיש תנועות בשבוע 16

ובעלי התחיל להרגיש בשבוע 18. כן ממש מוקדם. אני כנראה רזה מספיק.
הכאבים התחילו אני מניחה לפני חודש וחצי הייתי אומרת..

לא זה לא מדאיג

את אמורה להרגיש מדי פעם תנועות עובד, לא משנה אם מעט או הרבה, חלשות או חזקות.
מהסטטיסטיקה הפרטית אצלי בבית, זה לא מעיד על האופי שיהיה לו אח"כ.

למעלה