בריאות ליום א

N e s y a

New member
האם בסקירה בקופ"ח כללית -

מקבלים תמונות?
וידאו?
רואים בתלת מימד??

liron1771

New member
לגבי הסקירות

את בוחרת מישהו פרטי שמוכר בהסדר כללית, אם יש לך מושלם או פלטינום ואז השקיפות והסקירה הראשונה בעלות נמוכה כי יש השתתפות מושלם.
השקיפוות עלתה לי 100 בערך והסקירה הראשונה עלתה רק 57 ,
במהלך הבדיקות את רואה בתלת מימד ( שוב תלוי למי הלכת ואיזה ציוד יש לו), ומקבלת כמה תמונות, הסרט אצלי לפחות היה בתוספת עלות של 100 שח.
על הסקירה השניה קיבלתי מהמושלם השתתפות של 200 שח, שילמתי 1000 שח והתמונות והסרט היו בחינם.

N e s y a

New member
יש לי פלטינום

אבל אינו מוכר עדיין לצורך קבלת ההחזר של ה-3000 ש"ח מהכללית....
ניצלתי כבר סקירה ראשונה בהנחה.
איך אוכל לקבל את הסקירה השניה בעלות נמוכה? אני לא רוצה לשלם 1000 ש"ח,
מצד שני הבנתי שבקופ"ח לא מקבלים תמונות בתלת מימד....

liron1771

New member
לגבי הפלטינום

אני קיבלתי מהפלטינום השתתפות 75% על הסקירה השניה, וכן קיבלתי תמונות בתלת מימד וסרט, אצל ד"ר להב שהוא פרטי ומוכר בהסדר עם כללית.
אולי זה תלוי למי את הולכת, אם זה בקופ"ח אז הסקירה תהיה אולי זולה יותר ובאמת בלי התלת מימד, כמו למי שהולכת לזבולון לדוגמא.

amysh

New member
האם עברתן במהלך ההריון בדיקה/מעקב אחרי

אורך/התקצרות צוואר הרחם?
חברה שאלה אותי את זה, ולא נראה לי שעברתי, או שבדקו ובכלל לא ידעתי. אני לתומי חשבתי שבודקים את זה רק כשמגיעים לביה"ח ללדת.

shanir01

New member
בודקים רק אם יש חשש ללידה מוקדמת

אם יש צירים מוקדמים אז בודקים צוואר הרחם. אם הוא קצר/גבולי אז מתחילים מעקבים אחרי אורך הצוואר.

מצטרפת להריוניות

בשעה טובה אני בהריון ראשון, אתמול ראיתי שני פסים, ומחכה לבדיקת דם שתאשר את הממצאים.
אני מתרגשת אבל בעיקר בהלם, וגם מפחדת שפתאום לא יהיה דופק או כל מיני דברים כאלה חס ושלום...
תגידו, כאבי ראש זה נורמלי? זה קשור?
(אני בשבוע 6 לפי המחזור האחרון)

ברוכה הבאה!

כאבי ראש זה נורמאלי לחלוטין!! אני גיליתי שאני בהיריון רק לפי כאבי ראש (כי ממש לא שמתי לב שמאחר לי, בשבוע-שבועיים
). שיהיה בהצלחהֱ!

איבונלי

New member
חדשה בפורום ולחוצה...

היי אני חדשה בתחום, הריון ראשון לפי החישוב שבוע חמישי.
הבנתי שיש הרבה בדיקות שצריך לעשות וביניהן אולטרסאונד עד שבוע 8??
כשניסיתי לקבוע תור לרופא נשים שלי התברר שהתור הכי קרוב הוא ב-22/5 שזה אומר כבר בשבוע 8
זה נשמע לי רחוק מאוד, מה דעתכן? אני ממש לחוצה וקשה לי לחכות
תודה מראש נראה לי שאני אזדקק הרבה לתמיכתן :)

בשעה טובה!

לא צריך לעשות US עד שבוע 8 אלא מומלץ לעשות בסביבות שבוע 8. עד אז, תקבעי תור לרופא משפחה ותעשי כבר את כל בדיקות הדם הדרושות (ספירת דם, בטא, נוגדנים ל-CMV, טוקסופלזמה וכד') כך שתגיעי לרופא הנשים כבר מצוידת בהכל. לא תמיד רואים שק+דופק בשבועות המוקדמים ולכן דווקא עדיף לחכות לשבוע 8 אז זה יהיה יותר ברור. אצלי ראו דופק רק בשבוע 8+4 בהיריון הראשון. שיהיה בהצלחה!

איבונלי

New member
תודה

מה דעתך על אחות ליווי הריון עד כמה זה נחוץ ? כי גם אליה אני לא יכולה לקבוע תור עד שאני אגיע לרופא נשים...

התשובה שלי קצת מורכבת..

בהיריון הראשון הלכתי פעם ראשונה לאחות טיפת חלב אחרי הסקירה הראשונה. בהיריון הנוכחי התכוונתי ללכת מוקדם יותר אך התמהמהתי עם קביעת התור ושוב יצא שהלכתי רק אחרי הסקירה הראשונה...
לפני שבוע 8, אני בטח לא רואה צורך ללכת לאחות.. הליווי של טיפת חלב חשוב כי היא בודקת מדדים שהרופא לא בודק - לחץ דם, חלבון בשתן, ומשקל. היא גם תדבר איתך על תזונה ודברים אחרים שיש להם חשיבות רבה. והיא גם סוג של "אוזן קשבת" לבעיות כאלה ואחרות. אני באופן אישי פחות מתחברת לליווי הזה והולכת כי צריך וכי חשוב לבדוק את המדדים שציינתי לעיל במהלך ההיריון. לדעתי זה חשוב ולא כדאי לוותר על זה אבל את בהחלט לא חייבת ללכת כבר עכשיו, להפך. קודם תהיי אצל הרופא, שיבדוק שהכל בסדר, ומשם תמשיכי. בדיקות גנטיות עשיתם? בהיריון הראשון, שהגיע בהפתעה, כאמור, כן הייתי צריכה לקבוע תור להתייעצות גנטית (לא זוכרת את המינוח המדויק) כדי שיפנו אותנו לכל הבדיקות הגנטיות שעפ"י רוב עושים לפני ההיריון
זה הדבר היחיד שעשיתי בשבועות המוקדמים, מלבד התור לרופאת נשים, כמובן.. בהצלחה!

איבונלי

New member
תודה על תשובתך

עשינו את הבדיקות הגנטיות לפני די הרבה זמן ואנחנו כבר מנסים די הרבה זמן. אני פשוט מרגישה צורך להיות פעילה כדי לדעת שהכל בסדר. אני לא אוהבת לשבת ולחכות אם יש משהו לעשות ולבדוק כבר עכשיו.ועכשיו אני מבינה שאין לי ברירה אלא לחכות ולהירגע.

א"ס ראשון בשבוע 8

זה לא בהכרח משהו רע (חוץ מזה שמאד קשה להיות סבלניים בשלב הזה
),
יש הרבה בדיקות דם שעושים בתחילת ההריון סביר שרופא משפחה ידע בדיוק במה מדובר ויוכל לשלוח אותך עוד לפני הביקור אצל הרופא/ת נשים.
מה שחשוב, הוא שבמקרה של כאבים חריגים ללכת להיבדק לוודא שההריון אכן ברחם.
שיהיה לך בשעה טובה ובקלות

ברוכה הבאה

למעלה