דימומים חוזרים בתחילת הריון

טינק 1703

New member
דימומים חוזרים בתחילת הריון

בוקר טוב לכולם,

***רושמת שוב כי בטעות מישהי מחקה לי את ההודעה...***

אני בשבוע 7 + שלושה ימים.
הריון ראשון לצערי הופסק (גרידה) עקב אי דופק בשבוע 12 (בשבוע 8 כנראה כבר נפל ולא ידעתי). הריון ללא דימומים כלל וללא שום דבר מיוחד (עד ההפלה...).
לפני כשבוע וחצי היו לי דימומים קלים. אפשר להגיד הכתמה של התחתון כמו סוף מחזור. נורא נבהלתי ורצתי לרופא הראשון שעבד באותו זמן. אמר שנראה לו שרואים דופק. לא היה בטוח. המליץ על מנוחה ובדיקה עוד שבוע.
הדימום הפסיק עוד באותו יום אבל לאחר יומיים בערך היה שוב דימום קליל.
לאחר שבוע הלכתי לרופא שלי שלא הבין למה באתי אם הייתי שבוע לפני אצל רופא. סיפרתי לו מה קרה. ממש לא התרגש ואף הרגשתי מעט נזופה..
בדק. היה דופק וגודל עובר מתאים לשבוע שהיה.
אמר שכל עוד זה לא יותר ממחזור זה בסדר ואין מה לדאוג.
יום לאחר שהייתי אצל הרופא התחיל לי שוב דימום, קצת יותר חזק. לא התרגשתי. המשיך לי מאז כ- 4 ימים. לפעמים מעט יותר, לפעמים פחות... בכל מקרה לא מגיע לרמה של מחזור (אגב, גם במחזור אין לי הרבה דימום חוץ מביום - יומיים הראשונים).
אני בכל זאת בחשש.... בעיקר לאור הפעם הקודמת (למרות שאז לא היו לי בכלל בכלל דימומים!!) האם זה יכול להיות שיש דימום כזה כמה ימים?
התור הבא שלי לרופא הוא בסוף מאי לשקיפות עורפית...
אשמח לתשובה גם מרופא..
תודה מראש

טינק 1703

New member
ל- סגולהלהלה

ראיתי ששלחת תגובה אבל לא ניתן לצפות בה עקב מחיקת ההודעה הראשית. אנא רשמי שוב מה שרשמת...
תודה

עונה שוב

דימומים בתחילת הריון זה משהו די נפוץ - ככה שלא הייתי ממש דואגת בגלל זה.
מצד שני כן חשוב לנוח ולשתות הרבה (לא רק כשיש דימום , אבל כשיש דימום אז זה חשוב במיוחד. לנוח הכוונה לא לשכב כל היום. פשוט תשדלי ללכת פחות, לא להתכופף או לבצע מטלות שדורשות איזשהו מאמץ פיזי. ישיבה בעבודה נראה לי גם בסדר...)

שאלת לגבי הנרות - אז אתייחס לזה.
לפעמים דימום בתחילת הריון יכול לנבוע מרמה נמוכה של הורמון פרוגרסטרון. רמה מאוד נמוכה של פרוגרסטרון יכולה גם לגרום להפלה (גוף שלא מסוגל להחזיק הריון).
לא הייתי דואגת במקרה שלך, כי אמרת שהדימום מאוד קל ומופיע ממש מדי פעם.
בכל מקרה בשביל להיות רגועה את יכולה לבקש הפניה מהרופא לבדיקת פרוגרסטרון. תבקשי ממנו שיתן לך הפניה עם קוד של בדיקה דחופה - ככה התוצאות יופיעו לך באותו היום. במידה והערך יצא נמוך, הוא יתן לך נרות פרוגרסטרון - תמיכת פרוגרסטרון.
בעיקרון את יכולה לקחת את הנרות גם ללא בדיקת הדם כי אין בהן נזק. אבל את חייבת מרשם (זה מרשם שגם רופא משפחה יכול לתת לך)
במקומך - הייתי מתעקשת לעשות את הבדיקת דם, ואם הרופא יגיד לך שזה מיותר, תזכירי לו את ההיסטוריה הרפואית שלך של ההפלה וזה בטח ינער אותו.
לגבי דחיפות הגעה לרופא - אני חושבת שזה יכול לסבול דיחוי עד מחר. מה שכן, אם לא נוח לך עם הרופא והוא "נוזף" בך, אולי כדאי לך להגיע לרופא אחר.
אם את במכבי, את יכולה להגיע למוקד של נשים הרות ולהבדק שם ע"י רופא נשים.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לסייע

וכמובן המון בהצלחה, רוב הסיכויים שהדימום זה באמת כלום. אבל שווה להיבדק בשביל השקט הנפשי שלך

טינק 1703

New member
אז ככה...

צלצלתי לרופא שלי לטלפון הנייד.
הוא אמר שזה נשמע שזה סתם דימומים של ההתחלה. אמרתי לו שזה כבר חמישה ימים (!) שבהם נחתי (המקסימום היה ללכת לשכנים 2 מטר ממני..).
שאלתי אם ללכת להיבדק (הוא לא עובד היום והוא בצפון ואני עובדת במרכז). אמר שאין צורך... (שאל אם יש כאבים וכיוצ"ב ואיך אני מרגישה בכללי)
אמר שאני אבוא אליו בשבוע 10 חוץ מהתור שקבענו לשבוע 11-12.
הדאגה שלי היא מס' הימים הרבים הרצופים (5) שיש לי את הדימום וזה כבר פעם שלישית שזה חוזר (לפני כן היה לכמה שעות כל פעם)....
נראה לי אני אקפוץ בכל מקרה לאיזה רופא פה שיראה אותי ויראה שהקטנצ'יק שם בסדר והלב פועם..

סה"כ אני מרגישה בסדר.
היום אין לי ממש בחילות אבל כן כואב לי החזה. קשה לי להגיד אם באותה מידה כמו לפני כן...

תודה על התגובה. תחזקנה אצבעות שהכל בסדר...

מחזיקה אצבעות !!!

חוץ מזה באמת עדיף שתקפצי לרופא, ואני בכל זאת ממליצה לבקש בדיקת דם ותמיכת פרוגרסטרון גם כשהאולטראסאונד בסדר.
לפעמים דימום יכול להצביע על פרוגרסטרון נמוך - ככה שתמיכת פרוגרסטרון לא תזיק.

ושוב - אם את במכבי - את מוזמנת לפנות למוקד שלהם.

טינק 1703

New member
הלכתי לרופא בערב

הכל בסדר ב"ה!
אמר לנוח.
חזרתי למשרד וסיפרתי לבוס שלי שאני בהריון ואני צריכה לנוח בבית כמה ימים. הוא כמעט נפל מהכיסא, אבל הוא יתמודד...
כמה הרופא הזה הרגיע אותי...
עוד שבועיים וחצי נלך שוב לרופא ונקווה שיגיד שהכל טוב ב"ה ושעברנו את השלב הקריטי.
הריון קודם הפסיק להתפתח בשבוע 8 בערך... אני כ"כ מקווה שהפעם נגיע לקו הגמר כששנינו בריאים....
אוףףף זה מלחיץ...

למעלה