הריון ראשון- סתם היסטריה או שמא?

Vitellia

New member
הריון ראשון- סתם היסטריה או שמא?

הי בנות,
אני בשבוע 18+1 ואנחנו מצפים לבת.
עד כה היה נדמה לי שהרגשתי "בעיטונת" פה ושם אבל לא ממש יודעת לומר מה זה היה. אני מחכה כל יום להתחיל להרגיש משהו ובינתיים כלום

אני כל הזמן פוחדת שמא הסבתי לה נזק או שמשהו לא בסדר...אני יודעת שזה נשמע פאתט לגמרי, אבל אני ממש חיה מאולטרסאונד לאולטרסאונד בתקווה שהכל בסדר ושהיא עדיין זזה.
כשאני אומרת "נזק" הכוונה היא לזה שהתכופפתי לא מעט או ששתיתי כוס קאווה אחת לפני שבועיים.
בבקשה זקוקה להרגעה (עד הסקירה המאוחרת לפחות
...)

זאת בת

New member
מרגיעה.....

שבוע 18 זה עדיין מוקדם להרגיש במיוחד בהריון ראשון....וזה גם תלוי במיקום השיליה. אם השיליה היא קדמית אז תרגישי פחות כי היא חוסמת. זה מאוד אינדיבדואלי מתי מרגישים אבל 18 זה עדיין מוקדם.
התכופפת? אני בהריון שני כל היום מרימה כמעט 12 קילו את הבת שלי ולא רואה ממטר..... אתול גם הרכבתי לבד שידה ענקית של איקאה ואני מבטיחה לך שאני מתכופפת כל היום :) אין עם זה שום בעיה. ולגבי כוס קאווה זה גם בסדר. מותר לך לשתות כוס יין פעם בשבוע לא ייגרם שם נזק.

נועה 200

New member
נשמע כמו סתם היסטריה

מבינה את החשש, אבל בשבוע 18 הם ממש קטנטנים והרבה בנות עוד לא מתחילות אפילו להרגיש בזמן הזה.
אני עכשיו בשבוע 23 ורק לאחרונה התחלתי להרגיש אותה בצורה סדירה.
לא סתם נדרש מעקב אחר תנועות רק משבוע 28

shanir01

New member
יש לך עוד קצת זמן

האם את יודעת מה מיקום השלייה? בשלייה קדמית מרגישים בעיטות מאוחר יותר. וכמובן בהריון ראשון גם מרגישים תנועות מאוחר יותר מהריונות מתקדמים

והחששות שלך הם טבעיים. במיוחד עד שתרגישי תנועות. ואז תעשי מעקב תנועות כל יום כל היום. גם אני הייתי ככה. בכל אולטרה-סאונד, ככל שהעובר עלה במשקל, הרגשתי יותר בטוחה, שאם חס וחלילה יקרה משהו התינוק יוכל לשרוד מחוץ לרחם (רף הקילו, קילו וחצי, שני קילו בכלל הרגיעו אותי....)

בנתיים תחשבי מחשבות חיוביות (לא יכולה להביא את עצמי להמליץ לך להרגע :) שונאת שאומרים לי את זה). תחשבי על הרחם שלך, איך הוא מזין את התינוקת שלך, מגן עליה. איך התינוקת שלך מתחזקת בכל יום ויום.

בהצלחה

Vitellia

New member
המממ....

עכשיו כשאת אומרת, השילייה שלי קדמית, אז אולי בגלל זה לא ממש הרגשתי עד עכשיו. ממתינה בציפיה

chunk

New member
מוכר

אל תדאגי, עוד מעט היא לא תפסיק לזוז ואז הכל ייראה לך הרבה יותר רגוע. גם אני כמוך, הייתי בחרדות מאולטרסאונד לאולטרסאונד, אבל די מהר הגיע השלב בו היא התחילה לזוז ללא הפסקה (היא משתוללת ממש as we speak, מעירה אותי בכל בוקר ואומרת לילה טוב בכל לילה
) ואז נרגעים (עד כמה שאפשר, כן?
)
אני נמנעת מאלכוהול לחלוטין, אבל הרבה אחרות שאני מכירה שותות כוס פה ושם ואין בעיה עקרונית עם זה. לגבי ההתכופפויות - גם לא הייתי מוטרדת במקומך, היא מוגנת היטב בתוך שק מי השפיר שלה
יכולה לספר לך שאני מנקה את הבית כמו ג'דה
אמנם עושה הרבה יותר הפסקות כי אני מתעייפת מאד מהר אבל התכופפויות וכו' הם חלק מהעניין. בנוסף אנחנו עוברים דירה בקרוב - אני מניחה שאין צורך לפרט מה המשמעויות של זה
והכל בסדר. כל עוד את קשובה לגוף שלך ולא עושה דברים יוצאי דופן שלא עשית טרם ההריון, לדעתי הכל בסדר.
המשך קל ורגוע!

למעלה