לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-' חיסונים - מה אני חושבת על זה?'
חיסונים - מה אני חושבת על זה?
<< ההודעה הנוכחית
07/11/2011 | 10:36
61
373
מזכירה לכם, יש לפעול לפי כללי הפורום
כל תגובה הפוגעת אישית בגולשת, תמחק, והגולשת עלולה להחסם!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעד'
בעד
07/11/2011 | 10:41
2
51
את החיסון של גיל שנה תמיד פיצלתי
בזמננו רוטה ועוד כמה לא היו בסל ולא חיסנתי. ברוך השם לא היו בעיות. לא חושבת  שאחסן בהם גם הפעם

בינתיים מדאיג אותי ששנה שעברה תלמידי ב' לא קיבלו את החיסונים שהיו צריכים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה לא קיבלו?'
למה לא קיבלו?
07/11/2011 | 11:20
1
29
הבן שלי השנה בכתה ג' ושנה שעברה הוא קיבל בבית הספר מה שהיה צריך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כי חלק מהילדם בארץ המפותחת שלנו טרם קיבלו'
כי חלק מהילדם בארץ המפותחת שלנו טרם קיבלו
07/11/2011 | 12:40
20
לצפיה ב-'תלוי.'
תלוי.
07/11/2011 | 10:49
4
42
באופן עקרוני- אני מחסנת, אבל לא לכל חיסון.
חיסונים שיצאו בשנים האחרונות (ושלא היו בתכנית החיסונים
כשהגדולים שלי נולדו), נבחנים בשבע עיניים.
אני לא מחסנת לרוטה, פרוונר, ואבעבועות רוח.
עם אבעבועות רוח יש לי בעיה, כי שלושה מילדי עדיין לא נדבקו
באופן טבעי (כי כולם מחסנים...).
אם הם לא ידבקו תוך כמה שנים, אבקש לערוך להם בדיקת דם לגילוי נוגדנים,
ואם יהיה צורך, הם יקבלו חיסון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ולא מחסנת בזמנים של תכנית החיסונים.'
ולא מחסנת בזמנים של תכנית החיסונים.
07/11/2011 | 10:57
41
חלק מזה נובע מעצלנות שלי. מודה.
אבל זה לטובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיוק. '
בדיוק.
07/11/2011 | 11:23
27
אני מחסנת ואני מאוד בעד לחסן.
אני לא מחסנת בחיסונים החדשים (רוטה ופרוונר)
גם אצלי הגדולים נדבקו באבעבועות, והקטן עוד לא. אם הוא לא ידבק עד כתה א' - אז הוא יקבל את החיסון ב-א'.
אני מחסנת רק ילד בריא לחלוטין, אבל דואגת שבסוף יקבל את כל מה שצריך.
גם אני לא תמיד מחסנת בזמן אבל לא מתוך החלטה אלא מתוך עצלנות או מחלה של הילד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואחרי שבחנת ב7 עיניים'
ואחרי שבחנת ב7 עיניים
07/11/2011 | 11:32
1
34
מה גילית על רוטה ופרבנר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שהם חיסונים חלקיים בלבד, נגד חלק קטן מהמחלה,'
שהם חיסונים חלקיים בלבד, נגד חלק קטן מהמחלה,
07/11/2011 | 11:45
38
שבארצות אחרות הם התבררו כלא יעילים,
שלכל איזור יש את הנגיפים שתוקפים אותו, ואי אפשר לעשות חיסון כלל עולמי,
אבל ש, כרגיל, אנחנו מחקים את מה שקורה בחוץ.

אני צריכה לשבת לחפש את החומר (אין לי סבלנות עכשיו...).
חיסון נגד שילשולים. נראה לי מיותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא חקרתי את הנושא יותר מדי לעומק'
לא חקרתי את הנושא יותר מדי לעומק
07/11/2011 | 10:51
38
ואפילו מאוד יכול להיות שאני עושה טעות.
אבל מחסנת, לאט לאט, בפיצולים, רק כשליהיא ממש במיטבה, וגם שמחה לראות שעד עכשיו לא היו לה תופעות לוואי מהחיסונים
אני פשוט בדעה, של: "למה לסבול? אם אפשר להתחסן"
ילד קטן וחולה זה לא תענוג, הם כל כך מסכנים, ואנחנו כל כך חסרי אונים! אז אם אפשר שהם לא יהיו חולים, אז למה לא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעד!!'
בעד!!
07/11/2011 | 11:11
26
אני חיסנתי את הבן שלי בזמן ובכל החיסונים שמאושרים ע"י משרד הבריאות
אני לא רוצה שהילד שלי יהיה חולה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת ש...'
אני חושבת ש...
07/11/2011 | 11:17
5
40
כל הכבוד לך מותק!

זה בדיוק 2 השרשורים שהיה צריך לפתוח כאן.
והשרשור למעלה, טוב שננעץ.

אני בדיוק אחרי חיפוש חומר בנושא וזה יעזור לי מאוד, ואני מאמינה שלעוד גולשות רבות.
בנוסף, זו הזדמנות אמיתית לעסוק בנושא הזה,
מתוך מקום של דיון רציני ובלי אנטגוניזם שהתפתח פה לאחרונה...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על הפידבק '
תודה על הפידבק
07/11/2011 | 11:36
4
15
לצפיה ב-'כשמגיע אז מגיע '
כשמגיע אז מגיע
07/11/2011 | 20:46
3
11
לצפיה ב-'ויש לציין שבנתיים הדיון היו ענייני'
ויש לציין שבנתיים הדיון היו ענייני
08/11/2011 | 00:37
2
12
לא רוצה לפתוח פה ל-
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לזה ייחלנו '
לזה ייחלנו
08/11/2011 | 14:53
1
18
לצפיה ב-'באופן מפתיע זה מתקיים -'
באופן מפתיע זה מתקיים -
08/11/2011 | 18:11
7
לצפיה ב-'נגד'
נגד
07/11/2011 | 11:28
3
41
ישנם חיסונים שמכילים חומרים בעלי פוטנציאל לנזק פיזיולוגי גדול ויש צורך להיזהר מאוד, ולקבוע מדדים ברורים את מי ומתי לחסן.
אני לא מחסנת את ביתי כרגע, בטח שלא אעשה את זה לפני גיל שנה בכל מקרה,
ולאחר מכן אראה מה בדיוק אפשר לתת ללא חשש ובמה לא לגעת.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובמחקר שעשית, מה גילית?'
ובמחקר שעשית, מה גילית?
07/11/2011 | 11:33
2
21
לצפיה ב-'גזונדה, אני'
גזונדה, אני
07/11/2011 | 11:44
35
לא רוצה להבהיל פה בנות סתם, או לפתוח שרשורפלצת גדוש מטעמים
מאחר והמידע הזה באמת לא כלכך נעים לשמיעה (קריאה), בלשון המעטה *טוטאלית*
אז אני חושבת שמי שזה מעניין אותה מוזמנת לפנות אלי במסר.

בינתים למי מההריוניות שמעוניינת ללמוד עוד מעבר למה שאחות טיפת החלב אומרת לנו,
תוכלנה לבדוק עוד באתר טיפה מן הטבע.

הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שיש בחיסונים מתכות שחלקן מוצהרים וחלקן לא כי '
שיש בחיסונים מתכות שחלקן מוצהרים וחלקן לא כי
09/11/2011 | 00:41
28
הן מתחת הסף שצריך להצהיר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בוחרת להימנע מרוב החיסונים'
בוחרת להימנע מרוב החיסונים
07/11/2011 | 11:31
9
41
בינתיים יש לי ילד בן 6.
עד כה חיסנתי אותו רק לטטנוס (+דיפטריה בלית ברירה), החל מגיל שנה, חיסון ראשוני ועוד 2 מתוך 3 מנות דחף (הרופאה שלו אמרה שהאחרונה די מיותרת).
שוקלת לתת חיסוני חצבת, חזרת וצהבת B (כל אחד בנפרד!) מתישהו. החל מהשנה כנראה.
אני מאמינה (בעקבות חומרים שקראתי) שאצל ילד בריא, שינק תקופה ממושכת ולא נכנס למסגרת בגיל רך, החיסונים בשנים הראשונות מיותרים, מחלישים את מערכת החיסון ומזיקים יותר ממועילים (למעט טטנוס).
היום הוא כבר חשוף יותר - לילדים, לתזונה קלוקלת, לאורח חיים פחות בריא באופן כללי - ופגיע יותר, ולכן אני מתחילה לשקול חיסון חלקי וסלקטיבי.

אני חייבת לציין שעברנו רוטה (3 פעמים, בין גיל שנה לשנתיים. היה סיוט אבל לא הגיע להתייבשות או לסכנה כלשהי) ואבעבועות רוח (בגיל 5. היה קל מאוד, קצר וללא חום) ולא התחרטתי שלא חיסנתי.

עוד חייבת לציין - מכירה ילדים שחוסנו למחלות ונדבקו בהן בכל זאת (ולא בצורה קלה במיוחד).

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביררת לגבי חיסונים נפרדים?'
ביררת לגבי חיסונים נפרדים?
07/11/2011 | 13:26
8
23
קיים חיסון חזרת בנפרד?
ועוד שאלה, הבנתי שבחיסון טטנוס+דיפטריה יש יותר כספית כי זהו חיסון ישן שלא משתמשים בו הרבה. יודעת משהו על זה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביררתי מזמן.'
ביררתי מזמן.
07/11/2011 | 14:19
7
17
בעיקרון רוב החיסונים קיימים בנפרד. בדר"כ צריך לבקש בטיפ"ח מראש, כדי שהם יזמינו במיוחד. ממה שביררתי בזמנו (4-5 שנים אחורה), ואני לא זוכרת לגבי אילו חיסונים זה היה נכון, יש מצב שיגידו פשוט "אין", אבל תהיה אפשרות להזמין באופן פרטי בבית המירקחת הקרוב למקום מגורייך (כלומר שהם יזמינו עבורך).

לגבי הכספית. ביררתי על זה כמה פעמים וכל פעם אמרו לי משהו אחר. במשרד הבריאות אמרו לי שכבר לא משתמשים בחומר (תימרוקסל אם אני זוכרת נכון) שמכיל כספית בחיסונים - בכלל. אבל אח"כ גיליתי (לא זוכרת מאיפה) שזה ממש לא מדויק. גם לגבי הכמות קיבלתי תשובות סותרות. מקור אחד טען את מה שאת אמרת, במקום אחר קראתי שמכיוון שזו מנה יותר קטנה יש צורך בפחות חומר משמר (שמכיל את הכספית).
בכל אופן זה סיכון שהייתי מוכנה לקחת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מבדיקה שערכתי יש כספית בחיסוני ה-DT'
מבדיקה שערכתי יש כספית בחיסוני ה-DT
07/11/2011 | 15:20
6
14
במילים אחרות, יש את התמירוסל כפי שהיה בעבר ללא שינוי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וחיסנת?'
וחיסנת?
07/11/2011 | 16:55
5
12
שאלה מה הרע במיעוטו? מחומשת או DT?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי המחומשת'
לדעתי המחומשת
07/11/2011 | 17:53
4
13
לשאלתך, לא חיסנתי כי לא רציתי לא את זה ולא את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה ברשותך'
ועוד שאלה ברשותך
07/11/2011 | 18:02
3
8
אני מתלבטת רק לגבי טטנוס. השאלה אם הילד נפצע עם פצע עמוק ומגיע למיון, חיסונים שהוא יקבל שם שונים לילד שחוסן ולא חוסן לפני?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן, מקבלים זריקה של נוגדנים כנגד טטנוס -'
כן, מקבלים זריקה של נוגדנים כנגד טטנוס -
07/11/2011 | 18:27
2
9
הם יכולים להיות מבע"ח או מאדם אחר ולכן התגובה אליה יכולה להיות חריפה יותר למי שרגיש לחיסונים, כמו אלרגיות ועוד מטעמים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזה אותה זריקה?'
וזה אותה זריקה?
07/11/2011 | 18:31
1
5
בלי קשר אם ילד חוסן לפני כן או לא? או שילד שחוסן לפני יקבל פחות זריקות בבי"ח?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זוהי זריקה אחת'
זוהי זריקה אחת
07/11/2011 | 18:41
7
ילד שחוסן בלפחות 2 מנות חיסון, לא יצטרך את החיסון בבי"ח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סלקטיבי, מפוצל ולא במועדם'
סלקטיבי, מפוצל ולא במועדם
07/11/2011 | 11:41
9
21
מה אני חושבת על הנושא? שחיסונים הם טיפול רפואי, וככזה, עליו להיות מותאם באופן ספציפי ופרטני למטופל.
ברור לי לחלוטין מדוע עמדת משרד הבריאות (צריכה להיות) מנוגדת לשלי. אחרי הכל עליהם מוטלת החובה לדאוג לכלל האוכלוסיה (גם במחיר פגיעה בפרט מסויים). אבל אני איני משרד הבריאות, אני אמא...
לפיכך, אני בוררת, מפצלת ואף דוחה את החיסונים לילדי. כך, למשל, בין החיסונים ש*לא* חיסנו יש את הבאים (לא בהכרח רשימה מלאה, כי כבר לא זוכרת...הצעיר בן 8...):
צהבת בלידה - כי אני מחוסנת.
אדמת - החיסון, גם על פי עמדת משרד הבריאות, נועד להגן על נשים הרות, שלא תדבקנה במהלך הריונן מילדים חולים. בין הבחירה שאישה הרה תדאג לעצמה ותוודא שהיא מחוסנת לבין לחסן את בני בחיסון שבכלל לא נועד להגן עליהם, בחרתי להטיל את האחריות על האישה ההרה...
אבעבועות רוח - בכור חלה במחלה. צעיר חלה, אבל לפני שמלאה לו שנה, כך שאיני יודעת אם מחוסן. נאלץ לבדוק נוגדנים בהמשך.
וכאמור, כל החיסונים בוצעו באיחור (ביחס להמלצה של משרד הבריאות) של כמדומני שנה.
אגב, מידע רב על חיסונים, פיצולים, דחיות או ויתור אפשר לקבל ב"טיפה מן הטבע" .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש נשים הרות (כמוני למשל)'
יש נשים הרות (כמוני למשל)
07/11/2011 | 15:26
8
32
שהיו בטוחות שהן מחוסנות כי היתה להם אדמת בילדות, ורק בבדיקות של אחרי גילוי ההריון גילו שהן לא מחוסנות (או שאולי החיסון לא החזיק?).
אז ברור שלכל אחת יש אחריות על עצמה, אבל לא תמיד אנחנו מודעות למה שאנחנו מחוסנות אליו ולמה לא. וזה לא נחמד לשמוע מהאחות - את צריכה להמנע מלנשק ילדים קטנים ולא להתקרב לילדים ותינוקות חולים. חיסון לאדמת למשל זה משהו שלא בודקים באופן קבוע או מודעים אליו (אבעבועות רוח למשל כמעט כל אחד יודע אם היה לו). אגב, הרופאה שלי, כשאמרתי לה שאנחנו מנסים להכנס להריון, אפילו לא הזכירה את הענין הזה, ולא הציעה לי לבדוק אם אני מחוסנת לאדמת בבדיקת דם פשוטה. אז אני לא יודעת אם זה בגללה, בגלל שבתיק הרפואי שלי כתוב שהיה לי את זה כילדה או סתם פספוס, אבל אני לא הייתי מודעת לזה בכלל שזו בעיה בהריון, ועכשיו אני צריכה אקסטרה להזהר. וזה לא שאת יכולה ללכת ולשאול כל אמא אם היא חיסנה את הילד שלה לאדמת ואם אני יכולה להתקרב אליו...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה שיש כאן רשימה של מחדלים'
אני מסכימה שיש כאן רשימה של מחדלים
07/11/2011 | 16:08
7
22
מחדלים של משרד הבריאות ו/או של רופאים (בהנחה שאת צודקת ואין רמת מודעות נאותה - מדוע לא להעלות את רמת המודעות? מדוע לא להכניס כרוטינה לנשים המתכננות להרות בדיקת נוגדנים/חיסון לאדמת? הרי בודקים cmv ושאר מרעין בישין) ושל אמהות לא מודעות (מדוע נשים המתכננות להכנס להריון אינן נבדקות בבדיקה פשוטה לאדמת? אני, למשל, נבדקתי בטרם נכנסתי להריון על אף שכילדה חליתי באדמת. ואגב, עד כמה שזכור לי, רופאת הנשים שלי פשוט כללה את הבדיקה במסגרת שאר הבדיקות שעשיתי. בטיפת חלב המליצו לי פשוט להתחסן במקום לבדוק נוגדנים, כי זה יחסוך לי דיקור במקרה שיגלו שאין לי נוגדנים..), מה שלא ברור לי בטענה שלך, זה מדוע התיקון של המחדלים האלה צריך להיות על גב של הפעוטות של כולנו?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא טענתי אף טענה'
לא טענתי אף טענה
07/11/2011 | 16:29
6
16
פשוט ציינתי שעם כל הרצון הטוב לסמוך על ה"מבוגר האחראי" שאמור לדעת מה קורה איתו, זה לא תמיד קורה, ולאו דוקא באשמתו...
ואני חושבת שאת צודקת, זה חייב להיות משהו שעושים במסגרת כל אותן בדיקות שבודקים לפני הריון, בדיקות דם וכו', וזה חייב לבוא מהרופאים, כי רוב הנשים לא מודעות בהתחלה להרבה מאוד דברים שאנחנו נתקלות בהם אח"כ, כמו למשל כמה מסוכן זה אדמת בהריון (CMV אגב בדקו לי רק אחרי שגיליתי שאני בהריון, בדיוק כמו אדמת). מכיוון שפעם אחרונה שיצא לי לשמוע את המונח אדמת היה בילדות שלי, קשה לצפות ממני לדעת שזה משהו נורא חשוב לבדוק לפני הריון. אז באמת הפתרון היחיד הוא כמו שאמרת שהרופאים יכוונו לזה, כי הם אלו שמודעים לכל הבעיות שעלולות לצוץ. הבעיה היא שלמיטב ידיעתי לא מומלץ להכנס להריון כמה חודשים אחרי החיסון, ולכן אם אני כבר בהריון אין לזה שום משמעות... זה חייב לבוא עוד בשלב שבו "עובדים" על כניסה להריון (וזה בהנחה שזה לא הריון שקרה בטעות), ובמקרה שלי בשלב הזה לא ממש התייעצתי עם רופאה. הייתי אצלה לבדיקה שגרתית ממש חודש לפני שנכנסתי להריון ואז ציינתי לפניה שאנחנו מנסים והיא לא אמרה לי כלום על אדמת. זה מה שמוזר לי. והיא אחלה רופאה!
אז עכשיו אני צריכה להזהר מאוד ומייד אחרי הלידה לקבל חיסון, שגם לא בטוח שיחזיק מעמד אצלי, כי אמרו לי שאם הייתי חולה באדמת ועכשיו אני לא מחוסנת אז כנראה שזה פשוט לא תופס אצלי... אז אולי בשביל אנשים כמוני מחסנים את התינוקות... באמת שלא התכוונתי לגרום לתינוקות קטנים להדקר!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין עליך '
אין עליך
07/11/2011 | 16:45
3
10
חלילה לא התכוונתי להאשים אותך ברצון להרע לתינוקות!
את מציגה את הצד השני של המטבע וזה לגיטימי וחשוב.

(מטעמים מובנים, אני כנראה אגיע לבקר בגלריה שלך בלי הילדים שלי )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' אם הם לא חולים ומנוזלים'
אם הם לא חולים ומנוזלים
07/11/2011 | 17:13
2
12
מותר לי להתקרב אליהם, נשיקות הם לא יקבלו ממני   
אני מרגישה כמו בגן חיות - ילדים, לא להתקרב להריונית הלא מחוסנת! זה מסוכן, ותפסיקו לזרוק לה במבה! (לא לא, למה, תזרקו קצת במבה!!)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם דווקא בסדר, אני זו שחולה ומנוזלת '
הם דווקא בסדר, אני זו שחולה ומנוזלת
07/11/2011 | 17:59
1
7
טוב, אז...כנראה שבלי נשיקות ממני, אבל אשתדל לזכור להביא במבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחחח... הרגת אותי '
חחחח... הרגת אותי
07/11/2011 | 18:25
8
לצפיה ב-'תשמעי להיות בהריון נחוץ הרבה השקעה וויתורים'
תשמעי להיות בהריון נחוץ הרבה השקעה וויתורים
07/11/2011 | 18:17
1
13
יש כאלו שצריכות להיות בשמירת הריון כמעט כל ההריון ויש כאלה כמוך שצריכות להזהר מלא להתקרב לתינוקות/ילדים.
בין הזהירות שלך לבין הסיכון בחיסון, נראה לי שהכף נוטה לזה שאת תזהרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור, לא תכננתי אחרת '
ברור, לא תכננתי אחרת
07/11/2011 | 18:24
11
מכיוון שיש לי שכנה שהיתה כמעט כל ההריון בשמירה אני מודעת לזה שלהזהר מילדים זה ממש מינימום השקעה והקרבה.
פשוט דיברנו על זה שמראש כל הענין הזה היה יכול להפתר אם הרופאים היו מיידעים נשים שמתכננות להכנס להריון על ענין האדמת ושות'. מה עושים אחרי שזה כבר עובדה בשטח - ברור שזה עלי לחלוטין, זה סתם מטרד ולא נעים. פשוט כתבו פה בפורום שהסיבה לחיסון תינוקות באדמת זה בגלל הסיכון לנשים בהריון, ולמעשה זה דיי כמו כל חיסון אחר - למנוע מגיפה בקרב הציבור הרחב. יש כמה וכמה מחלות שנעלמו לחלוטין מהאופק בגלל חיסונים מוצלחים. העיקר הבריאות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' סתם שאלה - הנקה תוך מתן חיסון - '
סתם שאלה - הנקה תוך מתן חיסון -
07/11/2011 | 12:14
9
33
האחות בטיפת חלב לא נתנה לי להניק אותו בטענה שהוא עלול להיחנק תוך כדי...

יש הגיון בדבריה?

אני חשבתי שזה יקל על הכאב..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' !@#$$%^&'
!@#$$%^&
07/11/2011 | 12:20
2
28
לא יכולתי לכתוב את המילה שבאמת חשבתי עליה.
שטויות, אני תמיד הנקתי בחיסונים, זה מאוד עוזר להם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ידעתי!'
ידעתי!
07/11/2011 | 12:24
1
20
אז מה עושים אם היא לא מסכימה?

גם מוצץ היא לא הסכימה, דרך אגב.
אז נאלצתי להחזיק לו את הרגל, ולראות אותו צורח,
ואז כשהוא צורח בהיסטריה, לנסות לחבר אותו מהר מהר לשד, כיד שירגע.

(וכשהוא צורח בהיסטריה אין סיכוי שהוא ייחנק, אה?)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסבירים לה בנחמדות אך בנחישות'
מסבירים לה בנחמדות אך בנחישות
07/11/2011 | 13:00
17
שאת מתכוונת להניק את בנך מתי שאת תרצי
אם זה לא מתאים, את תשמחי לעבור לאחות שזה מפריע לה פחות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא צודקת ולא צודקת'
היא צודקת ולא צודקת
07/11/2011 | 12:29
1
20
לא מניקים תוך כדי החיסון, כי בצרחה של הבכי הוא אכן עלול להחנק - א-ב-ל יש נשים ואפילו הרבה שמניקות ממש תוך כדי החיסון ופשוט שמות לב למשהו חריג
מה שאני עושה, זה מניקה לפני, מפסיקה בעת הזריקה עצמה ומציעה שוב מיד אחרי הזריקה, זה אכן מאוד מרגיע ואח"כ אני ליהיא תמיד רגועה, וגם אני לא מפחדת שהיא תחנק
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
07/11/2011 | 13:08
8
מניקה לפני ואז שוב מיד אחרי, עוד לפני שהוא מספיק בכלל צרוח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשמע הגיוני'
נשמע הגיוני
07/11/2011 | 13:29
12
אבל אצלנו זה מאוד עזר לו להתגבר על הכאב וההתמודדות, פשוט צריך יותר לשים לב...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שהיא מאוד צודקת.. תחשבי רגע א'
אני דווקא חושבת שהיא מאוד צודקת.. תחשבי רגע א
07/11/2011 | 16:22
8
את מניקה את הילד תוך כדי הוא מקבל זריקה שמן הסתם מפתיעה אותו
יחד עם זה יש לו חלב בפה, מן הסתם הוא יבכה התוצאה יכולה להיות חנק.
נכון שלא בטוח שזה יקרה אבל למה לקחת סיכון??
אז בעיני זה מאוד הגיוני ואני דווקא לא מבינה איך יש מקומות שכן מתירים את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בולשיט, אני הנקתי בחיסונים '
בולשיט, אני הנקתי בחיסונים
07/11/2011 | 17:33
13
זה הרגיע אותו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הנקתי תוך כדי חיסון, בעידודה של האחות'
אני הנקתי תוך כדי חיסון, בעידודה של האחות
08/11/2011 | 14:21
9
(למען ההגינות אכתוב שהשניים שלי בכו גם כך)
תחליפי אחות אם חשוב לך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
07/11/2011 | 13:35
7
אם היו עושים בדיקות לרגישות למרכיבי החיסונים , אולי הייתי מחסנת. אבל כיוון שראיתי ילדים נפגעי החיסונים אני מבררת, לומדת, קוראת, שואלת, מתייעצת לפני קבלת החלטה לחסן או לא.
הגדול (בן 3) חוסן עד גיל 9 חד' לפי הספר כי עד אז לא נתקלתי במידע ומאז לא חוסן. נשקול חיסונים מסויימים לקראת בי"ס.
קטן (בן שנה) לא חוסן עד כה כלל. באביב שוקלת לחסן לטטנוס ואת כל השאר כמו שאמרתי בגיל בי"ס.
לדעתי, כל הורה צריך לקבל החלטה אבל לפני זה ללכת וללמוד את הנושא . יש מספיק מידע אם ברשת ואם אצל מומחים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חיסון לאדמת- למי הוא מיועד? (הודעה שהועברה)'
חיסון לאדמת- למי הוא מיועד? (הודעה שהועברה)
07/11/2011 | 15:02
3
21
העברתי את ההודעה משרשור הידע על חיסונים

כפי שאני מבינה וממה שקראתי נראה כי האדמת כשלעצמה אינה מחלה מסוכנת (אולי בשל חיסון העדר היא אינה נפוצה כפי שהיתה בעבר ולכן גם פחות מסוכנת אבל אני לא יכולה לומר את זה בוודאות)
ואולי הכוונה בחיסון ילודים היא על מנת שלא לסכן את האם או אימהות אחרות בזמן ההריון שכן בגיל הינקות קיים סיכוי שהתינוק יחלה (מחלת ילדים בכל זאת....) ואז ידביק את אימו או אמהות אחרות היכולות להיות בהריון. במקרה כזה הסיכון לעובר הוא מאוד גדול.

משהו שלמדתי לגבי חיסונים, בחלק מן המקרים מטרת החיסון אינה רק למנוע מחלה עבור הילד אלא מבחינה אפידמיולוגית, למנוע התפשטות של מגיפה או להכחיד מחלה באזור מסויים. ילד או תינוק פגיע בשל גילו ומערכת החיסון הלא לגמרי בשלה שלו וכפי שהוא פגיע הוא גם יכול להיות  זה שמעביר את המחלה במידה והוא חולה.
הדרך הקלה להבין זאת היא לראות הורים מצוננים בגן, הורים עם כינים וכו'.
כשהתחלתי לעבוד במחלקת ילדים, חליתי בשנה הראשונה בכל מני מחלות ילדים, כולל שעלת, דלקות אוזניים ורוטה....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'והתשובה שמועברת אף היא '
והתשובה שמועברת אף היא
07/11/2011 | 16:38
2
13
מסכימה עם מה שכתבת - ולכן אני מבינה את עמדת משרד הבריאות.
ברור לי שמבחינה "קולקטיבית" הסיכון שבחיסון הילד שלי בטל בשישים מול הסיכון שאישה הרה אחרת תלד ילד עם מומים.
אבל כמו שכתבתי בשרשור התאום, אני לא משרד הבריאות, אני אמא  
האישה ההרה הפלונית, על כל הסיכונים שהיא לוקחת או לא לוקחת בהריון שלה (התחסנה/בדקה נוגדנים או לא), אינה בכלל שיקול עבורי, כשזה נוגע לרצון שלי לשקול מה הנכון והטוב לילדי.

(איך זה, שמכל המחלות שהזכרת, הורים עם כינים שבר אותי? ברררר..   )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני האישה ההרה ה"פלונית" שלא מחוסנת לאדמת '
אני האישה ההרה ה"פלונית" שלא מחוסנת לאדמת
07/11/2011 | 18:49
1
30
ודווקא לא לקחתי סיכון.
התחסנתי כנגד אדמת בכיתה ו' ובשני ההריונות הקודמים שלי בדקתי נוגדנים והחיסון עוד היה בתוקף.
בהריון הנוכחי שלי הסתבר שרמת הנוגדנים ירדה וכיום אני לא מחוסנת בכלל. הסתבר גם שזה קורה להרבה נשים שקיבלו את החיסון בתקופה שלי.
מפני שאני בהריון אני גם לא יכולה להתחסן עכשיו.
לאחר שהסתבר לי שאינני מחוסנת (תחילת שליש שני), התקשרתי לביה"ס של ילדי ונודע לי שאחד הילדים מהכיתה של בני שלא היה מחוסן לאדמת חלה במחלה שבועות ספורים לפני כן, במקרה כשאני הייתי בשליש הראשון והמסוכן ביותר למומים הנובעים מאדמת. במקרה (ובאמת במקרה!) נראה שלא נדבקתי.
אני בהחלט חושבת שיש סכנה "חברתית" אם אוכלוסיות שלמות יחליטו באופן גורף שלא יחסנו את ילדיהן. מסכימה, אגב, לפיצול, דחייה ובחינה מדוייקת של מה נותנים (צהבת B למשל).  

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ראי את תגובתי מעלה בנושא'
ראי את תגובתי מעלה בנושא
07/11/2011 | 19:58
9
לצפיה ב-'תלוי בחיסון... אני חושבת שחשוב לחקור את '
תלוי בחיסון... אני חושבת שחשוב לחקור את
07/11/2011 | 18:14
9
הנושא ולהתייעץ עם מומחים.
בעיקרון, החיסון היחידי להבנתי שניתן במעמד הלידה הוא צהבת B, שהוא חיסון חדש יחסית.
אני מאמינה שלא אחסן לצהבת B, אבל שבוע הבא אני הולכת להתייעץ ולראות מה יש לרופאה שלי לומר בנושא.

ויטמין K שגם ניתן במעמד הלידה - בסדר גמור מבחינתי ואאשר זאת.
על כל השאר - יש זמן לחשוב גם אחרי הלידה, אני נוטה לעשות את החיסונים הותיקים יותר, ולוותר על רוטה, אבעבועות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב אני לא מחסנת זה לא סוד גדול'
טוב אני לא מחסנת זה לא סוד גדול
08/11/2011 | 02:04
31
אבל אני לא אומרת שאני בעד או נגד.
אני לא חושבת שיש מישהו שיכול להגיד למישהו אחר מה לעשות בנושא הזה, יש פה כל כך הרבה אחריות והמון שיקולים לקחת.
אני כן מציעה לכל אחד ואחד לשבת וללמוד את הנושא לעומק
להבין מה כל חיסון מכיל, מה המשמעות של החומרים, מה ההשפעה המיידית וגם ארוכת הטווח, מה הסיכונים האפשריים.
לעשות אותו הדבר עם המחלות , מה הסיכונים, מההמשמעויות, אפילו מה התסמינים...
להיכנס לנושא עם ידע והבנה.
ואז כל החלטה היא החלטה נכונה.

אני את ההחלטה שלי עשיתי ואני לא מחסנת את ילדי, אני מאוד מקווה שהם יחלו במחלות הילדות ואם זה לא יקרה נשקול בעתיד לחסן למחלות מסויימות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נגד'
נגד
08/11/2011 | 13:05
3
26
לדעתי, החיסונים מיותרים עד גיל בי"ס שאז אפשר לדעת אם הילד נדבק במחלת הילדות או לא ואם לא, אז רצוי לחסן, כי אלו מחלות קשות בגיל מבוגר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
08/11/2011 | 20:52
2
23
החיסונים היחידים שאפשר לשקול לקחת הם הטטנוס והצהבת A, אך גם אותם כאמור החלטתי לא לעשות, כי הם לא מפחידים אותי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אותי הם לא מפחידים'
גם אותי הם לא מפחידים
09/11/2011 | 22:16
1
26
אם היו שומעים סיבוכים מהמחלות האלו, התקשורת היתה חוגגת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה היא באמת לא חוגגת?'
למה היא באמת לא חוגגת?
09/11/2011 | 22:47
22
למה הציבור באמת לא מודע לכל הדברים האלה?
למה אף אחד שמבין עניין לא מוציא את זה לתקשורת הנרחבת, לידיעת הציבור?
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ