לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אמא טרייה זקוקה לעזרה '
אמא טרייה זקוקה לעזרה
<< ההודעה הנוכחית
03/01/2011 | 14:58
100
5493
לפני חודש וחצי נולד לי הנסיך הקטן
ילד ראשון
הכל כל כך חדש ולא תמיד ברור
מה נכון מה לא נכון ?
מה מותר מה אסור?
מתי , איך ולמה?

במשך כמה ימים ישבתי וכתבתי כל שאלה שעלתה לי בראש ולא תמיד ידעתי מה לעשות

אשמח אם תענו לפי דעתכן וניסיונכן (אפילו שזה ארוך...) אני בטוחה שזה שרשור שיכול מאוד לעזור להרבה בנות פה עכשיו ובהמשך הדרך ...

זו מצווה לעזור לאמא טרייה ומבולבלת!

חילקתי את זה לפי נושאים על מנת להקל קצת...

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ?
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ?
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים?
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ?
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו?
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ?
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ?
להשתמש במגבונים או צמר גפן ?
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ?
לשטוף גם אחרי פיפי ?
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ?
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ?
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ?

לבוש

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?
כובע - גם בבית או רק בחוץ ?

אוכל

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ?
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ?
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ?
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני?
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ?
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ?
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ?

בכי

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ?
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו?
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ?

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ?
איך להבדיל בין יום ללילה ?
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו?
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת?
משחקים - מיואשת.
לא יודעת מה מתאים עכשיו ומה לא. מה נחשב גירוי יתר ומה מתאים
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה?

בנות אם יש תוסיפו שאלות בטוחה שזה יהיה שרשור מעניין

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו !!'
וואו !!
03/01/2011 | 15:08
598
יקירתי, הפגזת.....
זה באמת באמת לא כזה מסובך......
לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ?  לא חובה, הוא לא פועל בניין
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? רק שמן , לא צריך סבון ואם כבר סבון אז הכי טבעי שיש כמו של וולדה
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אין צורך לשטוף לו פנים כל יום
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? אין צורך לנקות אוזניים אם אין הפרשות
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? מי מלח ולהגביה מיטה, מכשיר אדים
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! עושים לאט ובזהירות , הכי קל כשישן וכששורט את עצמו
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני שמתי לקטן שלי רק כשהיה אדום משחה של וולדה
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? איפה שאדום
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? בחודשים הראשונים או לשטוף בכיור או מגבונים טבעיים אפשר גם צמר גפן ומים פושרים
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? מה שנוח לך
לשטוף גם אחרי פיפי ? אין צורך, לפחות לא ראיתי צורך
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? כשעושה קקי וכל שעתיים פיפי בערך
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? אין ממש מה לתת אולי לנסות סירופים טבעיים אבל לקחת בחשבון שיש תינוקות שזה גורם להם להחנק, אפשר לשים במנשא או בטן לבטן
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? שוללים..... אם הוא משינה ואכל טוב אז הבכי כנראה מגרעפס תקוע
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה ראי תשובתי בעניין הגזים
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? זה כולנו עשינו..
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? אם הוא לא יונק, אין צורך ללכת יותר מזה...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואוו הרבה שאלות '
ואוו הרבה שאלות
03/01/2011 | 15:18
427
מתוכן הרבה זו שאלה של השקפה. מנסה לענות:
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ?  עניין של גישה. אני בעד כן.
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? מספיק שמן בלניאום.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אישית לא עשיתי את זה.
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? אני ניקיתי עם מקל אוזניים של תינוקות. הרופא ילדים שלנו ממש נזף בי ואמר שאוזניים בכלל אסור לנקות (גם למבוגרים) וכי לא לנקות לו ומאז אני לא מנקה לו (לי כן ).
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? אדים קרים
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! נדמה לי ש 6 שבועות. מאד מפחיד בהתחלה! אבל מתרגלים
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? עניין של גישה. אני שמתי בכל החתלה. היום כשהוא כבר גדול (שנה ועשר) אני שמה רק כשאדום.
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ?גם באזור האשכים ובעיקר בקפלי העור באזור האשכים (גם לא לשכוח לנקות שם!).
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? עניין של גישה. אני בעד מגבונים. הכי אוהבת את האגיס כי הם עבים ועם ריח נעים.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? עניין של גישה. אישית אצלי זה תלוי בכמות הקקי ובמצב רוח שלו.
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא.
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? אני הנקתי, הייתי מחליפה אחרי שסיים צד אחד ולפני הצד השני.
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? עצירות או גזים?
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? כמו השאלה איך יודעים שזה צירים.פשוט יודעים! זה בכי של סבל שנמשך ונמשך והגוף מתעוות
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה לא שמעתי על תלות בזה. אני נתתי גרייפווטר לפני הנקה.
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? גם אני עשיתי את זה הרבה   במיוחד כשהוא סוף סוף פתח פערים וישן קצת.
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? פעם בחודש זה מספיק. אלא אם כן הוא נולד מאד קטן.

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ שתי שכבות. בחוץ גם שמיכה.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?הידיים זה לא אינדיקציה של קור - עוד אין סירקולציה טובה של הדם. תגעי באף שלו - אם הוא קר אז קר לו (אגב בשביל לדעת אם חם לו מדי תבדקי את העורף).
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? רק בחוץ אלא אם כן נורא קר אצלכם בבית.

אוכל  - סורי הנקתי אז אני לא יודעת לענות על השאלות האלו

לאוכלי סימילאק\\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לא עוברים. אמורים לדהות עם הזמן. למזלי אין לי כמעט.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? למה הכוונה?
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? שנה וחודש.
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? לא יודעת לענות כי אחרי מחזור אחד נכנסתי שוב להריון.
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? מה שאת מעדיפה.
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? בשבועות הראשונים אחרי הלידה לא מצאתי זמן לאכול בכלל ותוסיפי גם תשישות, נשמע הגיוני.
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? כן

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אני גיליתי שכשהתחלתי לשיר לו בקול רם הוא השתתק.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן להרים! עד גיל 4 חודשים אין הרגלים.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? זה ידוע ובסדר.
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ?

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? עדיף לא בלילה.
איך להבדיל בין יום ללילה ? חושך ואור.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? תלוי בגישה. אצלנו הוא היה בחדר משלו מהיום הראשון וככה גם מתוכנן הפעם (בעיקר כי יש לנו חתול ואני מפחדת שהוא יקפוץ לעריסה).
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? לא יותר מדי רצוף.
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? זה כרגע יותר צורך שלך משלו אז מה שמרגיש לך נכון.
משחקים - מיואשת.
לא יודעת מה מתאים עכשיו ומה לא. מה נחשב גירוי יתר ומה מתאים הוא עוד די קטן בשביל משחקים
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין ברור
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? יכול להיות.
כרגע הוא בעיקר נהנה להיות איתך. הוא עוד לא צריך משחקים. את כל כך מזכירה לי אותי. אני זוכרת שבגיל חודש וחצי היו לו המון שעות ערות והרגשתי שאני ממש מזניחה אותו כשאני לא מאתגרת אותו עם משחקים וכו'. תהיי איתו תספרי לו סיפורים, תשירי לו שירים והוא יהיה מאושר.
בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ההמשך'
ההמשך
03/01/2011 | 15:20
230
כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ  בבית אחד יותר ממה שאת לובשת בבית חמים ובחוץ עוד מעיל או חרמונית כובע .
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? מחחמים יותר ויש בגדי גוף שהשרוול מתקפל והופך לכפפה
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? רק בחוץ
לאוכלי סימילאק\\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ? מרתיחה בקומקום ומקררת ומוסיפה קצת רותחים כדי שהטמפרטורה תהיה נעימה
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? אחרי כל שימוש
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה זה המון אוכל בלי הפסקה !! אל תשקחי שתינוק לא אמור לאכול כאלה כמויות ברצץ, זה יכול לגרום לכאבי בטן וגזים, הייתי עושה לפחות שתי הפסקות לגרעפס באמצע.
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט זה חשוב כי גם אם לא עושה גרעפס או פולט זה יכול לגרום לכאבי בטן
מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לא היו לי
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? כן כחצי שנה אחרי הלידה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? הנקתי אז רק אחרי חודש אחרי שהפסקתי
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? למה את מטרידה את עצמך בשאלות האלה?
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? מה שאת רגילה וזה לא קשור ללידה
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? לא, סדר היום שלך השתנה, אל תדאגי זה עוד ישתנה אבל לבראיות שלך תשתדלי לאכול 4-5 ארוחות קטנות עם כל אבות המזון
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? ברור !! לא עושים דיאטה מיד אחרי לידה.
מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אם יש מקום בטוח לעצור בו עוצרים ואם לא , משתדלים להתעלם ולא להלחץ, אם לוקח מוצץ אז לתת מוצץ ושוב , רק אם זה לא מסכן אתכם.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן  ברור שלהרים !!!! בגיל הזה אין דבר כזה פינוק!! הילד חייב אותך וחייב מגע !!!
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? הכל יכול להיות, כל עוד הוא נרגע וחוזר לישון אין מה לדאוג או להעיר
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? כל ילד עובד על משהו אחר.....
המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? תלוי בילד, את יכולה ביום לשים לו אבל הייתי משתדלת לא להרגיל להרדם עם מובייל, את יכולה לשים לו עד שנרגע וברגע שרגוע לכבות ושירדם לבד
איך להבדיל בין יום ללילה ? לחשוף הרבה לאור יום ושמש בבוקר ולהקפיד בלילה על אור קטן וחושך עד כמה שניתן
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? מתי שאתם רואים צורך
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? כרגע קטן מידי עדיף על הרצפה
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת?  כן, האוויר הפתוח יעשה טוב גם לך וגם לא ,עוד אין ממש חורף אז שווה לנצל את הימים הנעימים
משחקים - מיואשת. הוא קטן מידי !!!
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין ברור, הוא בסה"כ בן חודש
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? כן

תראי, עזבי את כל השאלות האלה, ילדים לא גדלים לפי שאלונים, תסתכלי עליו, תלמדי אותו, תשירי לו תלטפי אותו, זה יותר חשוב מהכל.
ברגע שתכירי אותו כבר תדעי לענות על כל השאלות האלה לבד,הוא בסה"כ בן חודש וכל הצעצעוים לא רלוונטים לו לפחות עד גיל שלושה חודשים.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לך על מה שאני יכולה'
עונה לך על מה שאני יכולה
03/01/2011 | 15:31
410
היגיינה ובריאות
לא חייב כל יום
אני משתמשת אבל בהתחלה שמתי רק כמה טיפות של שמן לוונדר בשביל הריח וזהו
אם את רואה שצריך אז תשטפי
בעיקרון לא מנקים בפנים, את יכולה להשתמש במקל אוזניים של תינוקות לנקות רק מבחוץ!!!!
אממ לא ממש יודעת, אנחנו מחכים שזה יוצא לבד
אני גזרתי ממש בהתחלה כי היו לה ארוכות, עדיף עם גוזז לתינוקות, אני משתמשת בפה שלי ככה אני יודעת שאני בטוח לא פוצעת אותה!
אני שמה רק שאני רואה טיפה אדום
לא יודעת יש לי בת
עדיף צהר גפן או מים
אני שאני בבית את הקקי אני שוטפת במים ופיפי בצמר גפן ובחוץ מגבונים
אין צורך לשטוף
אני מחליפה במשך היום אחרי האוכל ובלילה לפני האוכל כדי שאחרי האוכל היא תעשה גרעפס וישר לישון
לא היה לנו אז לא יודעת
כל תינוק זה שונה לאט לאט את תלמדי להבדיל
עדיף לא לתת
לא רגק את, גם אני
אם יש מספיק חיתולים רטובים אז פעם בחודש זה מספיק

לבוש
אמממ לא יודעת מה מצב מזג האויר בארץ, אצלי זה פשוט, שלי קר לילדה קר וכן להפך, תמיד להביש חמים ונעים
לעטוף את הידיים עם השמיכה
אני שמתי רק בחוץ

אוכל
אני שמה מים שהורתחו והופשרו בקומקום בצד ושצריך להכין את האוכל אני שמה חצי מהפושרים ומוסיפה עוד חצי מהרוצחים וככה הטמפרטורה מצויינת לילדה
בהתחלה אחרי כל האכלה, עכשיו הילדה בת 7 וחצי חודשים אני עושה פעם בשבוע אבל כל יום שוטפת במים הכי חמים שאפשר
תעשי הפסקה, לפעמים לא צריך, שלי למשל בגיל חודשיים כבר הפסיקה לעשות הפסקת גרעפס
יש כאלה שלא עושים

אמאל'ה
הם לא עוברים הם מתבהרים שיורדים במשקל
הראיה שלך?! אמממ לי לא הייתה בעיה כזאת
כשלקחתי גלולות, אבל ידוע שלוקח המון זמן עד שמקבלים שוב
הדימום לאחר לידה הוא ארוך וזה נורמלי זה חוזר לעצמו אחרי פעמיים של מחזור בערך
קורה, תנסי פשוט לעשות לך צלחת של פירות לידך כדי שלפחות תוכלי לנשנש את זה במשך היום
הגיוני

בכי
וואלה לא יודעת שלי אוהבת נסיעות חחח
אני מרימה, בכיל כל כך קטן זה צורך שלהם זה לא הרגל
מאוד יכול להיות, זה גם הרגשות והדברים שהוא חווה במשך היום שמציפים אותו בלילה, אין לך ממה להילחץ אם הוא חוזר לישון
אצלי זה רק ידיים

התפתחות ומשחקים
אם זה מרגיע אותו אז אפשר לשים אני חושבת
זה מתאזן לבד, במשך היום תדאגי שהכל יהיה מאור ובלילה חושך, זה יעזור להם לאזן את זה
שלי עדיין ישנה איתנו והיא בת 7 חודשים וחצי(קשה לי לשחרר)
חצי שעה או שעה במשך כל היום אם אני לא טועה
תלבישי חם וטוב עם מעיל כובד ושמיכה ותצאו,זה יעשה לו רק טוב
הוא רק בן חודש וחצי, את המשחק שלו, הגיל הזה הם עדיין לא ממש מתעניינים במשחקים, תנסי לשים באוניברסיטה עם מובייל או משהו כזה
אם את רואה שהוא נבהל באוניסרסיטה אז תביאי לו משחקים עם פחות צבע.

רוצה להוסיף שאת צריכה להיות רגועה ולא להלחץ מכל דבר, כל תינוק הוא שונה ויכול להיות שתשובות שהבאתי לך פה לא יעזרו לך בכלל.
אני מאחלת לך המון הצלחה ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול אותי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסה לענות:'
מנסה לענות:
03/01/2011 | 15:33
142
מקווה שלא אתיש אותך... אולי אפסיק באמצע ואמשיך יותר מאוחר (אני בעבודה)

- לקלח כל יום (אם ממש קר לא יקרה כלום אם תוותרי לו על מקלחת אחת- הוא לא פועל בניין).
- לא חייב לשטוף פנים כל בוקר- אין אצלו עדיין זמנים והוא ישן כל הזמן, אז ותרי.
- לא חייב בלינאום אם אין יובש מיוחד. חבל על הכסף. ד"ר פישר הוא היפואלרגני וזה אמור להספיק.
- לא צריך לנקות אזניים וזה גם מסוכן לעור התוף העדין.
- יכולה להקל על גודש עם שואב נזלת ומי מלח פעם בכמה שעות.
- יובש- יש קרם גוף מיוחד לתינוקות- שוב, רק אם צריך.
- את יכולה לגזור ציפורניים אם הן ארוכות במיוחד ויכולות לשרוט אותו. בעדינות ועם מספרים עדינות שנועדו לכך. מגיל חודש אפשרי לדעתי.
- משחה לטוסיק- בהתחלה לדעתי בכל פעם או לפחות בכל פעם שעושה קקי.
- עדיף לשטוף אבל לפעמים זה מאמלל אותם (צריך לבדוק שהמים בטמפרטורה נכונה וזה לרוב לוקח זמן)
- לדעתי לא צריך לשטוף אחרי פיפי- החיטולים של היום סופגים נהדר.
- להחליף כשצריך ללא בדיקת שעון / אוכל- כל ילד והקצב שלו.
- עצירות וגזים- ניתן גם לקפל ברכיים לכיוון הבטן ולסובב אותם בעדינות.  גזים- שתי תה שומר ואת יכולה לתת לו גליקול/ גרפווטר.
לא נעים לומר אבל כן מפתחים תלותיות בזה...
- גם אני תמיד בדקתי שהיא נושמת- זה טבעי, אנחנו גם אמהות , גם טריות וגם שמענו סיפורי אימה...
- מעקב משקל- שאלי בטיפלת חלב. לא צריך לבדוק כל הזמן א הוא עולה כיאות ואוכל כיאות.

לבוש- שתי שכבות בבית אלא אם ממש חם. לפחות שלוש שכבות מחוץ לבית.
- הידיים והרגליים הרבה פעמים קרות. לא תמיד זה מעיד על בעיה. יותר חשוב להקפיד על כובע (מחוץ לבית ובשינה לפחות)
-

מים לאוכל- מרתחיה מי ברז, מחכה שיתקרר, מעבירה לבקבוק נקי ולוקחת כל פעם כמה שצריך.
- סטריליזציה- כל פעם אחרי האוכל. בגל שנה הפסקתי עם זה ועברתי לשטיפה רגילה.
- לדעתי כדאי לעשות לו הפסקה אחת באמצע- להקל עליו (ולעשות לו גרפסים)
- אומרים שמאוד חשוב לחכות לגרפס.

סימני מתיחה- לוקח המון זמן, בהתחלה עובר הצבע (אחרי כמה חודשים) ולצערי, אצלי, הסימנים דהו אבל נשארו שם עד להריון הנוכחי. אוף.
- הראיה חוזרת לעצמה עד כמה שאני יודעת.
- מחזור- אחרי יותר מחצי שנה.
- לדעתי יותר חזק וכואב מלפי ההריון.
- גם אני לא זכיתי לתזוזות רציניות במשקל לפחות ארבעה חודשים אחרי. שוב אוף.

בכי- בגיל הזה הוא לא יתרגל לידיים כל הזמן. הוא זקוק לום ואהבה. לדעתי - אם את פנויה- קחי אותו בידיים או במנשא.
- מוצץ בהחלט יכול להרגיע.
- לא להבהל מבכי של כמה שניות. זה לא נורא ולא נראה לי הגיוני שכבר יש לו סיוטים. אולי לרגע לא נוח לו.
- מובייל- יכול להרגיע. שימי מנגינה נעימה ולא כזו שתגרום לך לרקוד סמבה... לא לשים כשהוא ישן אלא לפני השינה, כן?.. :)
- אני העברתי אחרי 5 חודשים- תעבירי אותו כשירגיש לך נכון לעשות זאת.
- טרמפולינה/ כסא לרכב- אומרים שלא יותר מחצי שעה כי זה לא ישר. שימי על זמרן פעילות במקום.
- כן. עוד שכבה ולצאת לזמן קצר- גם בשבילך וגם בשבילו.
- שימי לו ספר בשחור לבן ועוד בערך שבועיים שימי צבעוני. ואם יש לך גם מובייל, אז שימי לו מידי פעם. יותר מאוחר תוסיפי רעשנים קטנים שניתן לאחוז בהם. בלי לחץ, יש לו מספיק על מה להסתכל בעולם החדש אליו הגיע. הכל מעניין אותו החל מאמא ואבאו וכלה בבקבוק פלסטיק (ובאמצע איפשהו גם צעצועים יקרים של שילב... ולכן אין צורך להסחף)

בהצלחה רבה!
וזכרי שאינטואיציה עובדת כאן הכי טוב. את יודעת יותר מכל אמא אחרת כי זה הילד שלך!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלי להתייחס לשאלות לגופן, אפשר להירגע'
בלי להתייחס לשאלות לגופן, אפשר להירגע
03/01/2011 | 15:39
151
ילד ראשון זה מלחיץ, וזה ברור ומובן, הייתי שם ואני זוכרת את זה טוב.
העצה העיקרית שאני רוצה לתת לך זה שלרוב הדברים אין כזו חשיבות, אל תלחיצי את עצמך.
גם אם ביום מסוים לא תעשי לו אמבטיה (או שלושה ימים רצופים!), לא יקרה כלום! ובין אם תשתמשי במגבונים, ובין אם תשתמשי בצמר גפן, לא על זה יקום ויפול דבר!
תסמכי על עצמך שאת מכירה את התינוק שלך יותר מכולנו, ותראי מה מתאים לך ולו.
יש הורים שיחשבו שאמבטיה כל יום זה חובה, ויש כאלה שלא, יש כאלה ששמים משחה ויש כאלה שלא, יש כאלה שעושים הפסקה באוכל, ויש כאלה שלא.
השאלה היא מה נכון לכם, לך ולו, ופשוט צריך ללמוד תוך כדי תנועה, כל ילד הוא שונה וגם כל הורה הוא שונה, אתם תגיעו לשביל הזהב שלכם. חוץ מזה שהוא צריך להרטיב מספר מסוים של חיתולים ביום, ושהחום של האמבטיה ושל החדר שלו צריך להיות מתאים, כל היתר הוא ממש לא שחור ולבן.
מקווה שלא פגעתי בתשובה שלי. הכוונות שלי טובות...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתחילה '
מתחילה
03/01/2011 | 15:41
96
היגיינה ובריאות

אנחנו עושים כמעט כל יום, כי זה אחד הדברים שהוא הכי אוהב במהלך היום. אבל אם מפספסים יום, לא נורא.
אנחנו משתמשים אבל ממש לא חובה
לא יודעת אם העור יבש בגלל המים. אני לא שוטפת את הפנים כל בוקר.
לא מנקים
נזלת  וגודש - טיפות מי מלח באף
ניתן לגזור בכל גיל - מאוד בעדינות ורצוי כשהם ישנים.
רק כשאדום!
גם וגם
לא ולא. מים.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ?
לשטוף.
לשטוף גם אחרי פיפי ?
לא
כשצריך
לא יודעת, עיסוי מאוד עוזר...
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?
אם פסלת את האפשרויות האחרות, אז כן זה די נכון להניח. בדרך כלל גם הבטן תהיה קצת קשה
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה
לדעתי - בהוראת רופא.
אני מניחה שלא רק את - הרבה אמהות בפעם הראשונה. בפעם השניה זה יותר קל.
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ?
לדעתי זה מספיק יופי, אף פעם לא הלכתי במיוחד בשביל שקילה

לבוש  

אחת יותר ממך. אולי כפפות קצת יותר קטנות? אני בחוץ לרוב עם מנשא ואז הוא מרוויח גם את חום הגוף שלי וגם שכבה של כיסוי מהמנשא.
רק בחוץ

אוכל  

לפעמים פשוט אין. אני מנסה קצת ומפסיקה.

אמא'לה

אם בכלל... אבל הם נהיים בהירים ופחות בולטים.
לא הדרדרה לי הראיה
חצי שנה בלידה הראשונה - עכשיו עדיין לא.(כמעט 4 חודשים)
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני?
אני לא זוכרת
אני רק טמפונים
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ?
את שואלת את זה בשביל להשוויץ?
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ?
אולי צריך יותר פעילות גופנית?

בכי  

זוכרים שתינוקות לא מתים מבכי - אבל מאמא נוהגת שמאבדת ריכוז -ועוד איך.
אם יש מקום לעצור בבטיחות - עוצרת ומרגיעה, אם לא - שיבכה.
להרים !
הם לא מתרגלים לידיים - הם נולדים רגילים וכשהם לומדים לזחול הם מתרגלים להיות בלי ידיים. לא נותנים לתינוק לבכות ולהרגיש שהוא לבד בעולם. הוא לא יודע שאתם קרובים, הוא לא יודע שמישהו אי פעם יבוא.

לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו?
לדעתי בהחלט יכולים להיות חלומות רעים. הוא ישן אתכם?
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ?
שירה ומוסיקה, נשיקות וליטופים. מגיל שלושה חודשים בערך -גם צעצועים לפעמים מצליחים, אבל אין כמו מנשא.

התפתחות ומשחקים

לא יודעת
לכבות את האורות וללכת לישון. אני לא צינית באמת נראה לי שהחושך והשקט מסמנים להם.
זה מאוד אנדיבידואלי. אצלנו 7-8 חודשים.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?
אני לא יודעת כמה מותר - ער אני משתדלת לא יותר מ 10-20 דקות, ישן - עד שהוא מתעורר.
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת?
כן
משחקים - מיואשת.
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה?
אצל שני הבנים שלי לא מצאתי שום עניין בצעצועים לפני גיל שלושה חודשים. מקסימום משהו מעניין להסתכל עליו - כמו הספרונים.
באופן כללי אני  בעד מינימליזם, ביחס לרחם כמעט כל דבר הוא גירוי.

הכי נכון בעיני - לשים במנשא ולהתעסק בדברים אחרים של מבוגרים.
אם אני ממש מתישבת לשחק איתו - אז בעיקר משחקי מגע- סטייל "דגדוגים של דתיה בן-דור. מגע וקול אנושיים נראים לי אינטואיטיבית הגירויים הכי טובים.
תחכי קצת ותנסי את האוניברסיטה שוב, מאוד יכול להיות שהוא עוד צעיר בשביל זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני איתך "ממרומי" 5 חודשים'
אני איתך "ממרומי" 5 חודשים
03/01/2011 | 15:44
2
153
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? את יכולה ואת יכולה שלא. כלום לא יקרה לתינוקי אם לא יתקלח יום אחד זה לא שהוא מתפלש בבוץ. בכל מקרה אם את מחממת את החדר ואת האמבטיה אז אין בעיה תקלחי בכייף
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? אני השתמשתי בבלנאום אולי פעמיים , אני מסבנת עם הסבון האורגני של מאמי קייר. לפי דעתי בלנאום סתם סותם נקבוביות אלא אם כן יש לך צורך (עור יבש) בשמפו לא משתמשת בכלל.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אני לא שוטפת פנים בבוקר...אף פעם לא חשבתי על זה האמת. אם יש יובש יש קרם של וולדה לעור הפנים לחורף.
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ?אסור ! לנקות לקטנטנים עם מקלות אוזניים ולא להכניס לאוזן שלהם כלום . אם יש לכלוך באפרכסת (ככה קוראים לזה?) אני מנקה עם טיפלה שמן וזה יוצא
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? נזלת וגודש- יש כמוסות קרבול, מכשיר אדים, ליובש יש את הקרם של וולדה.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! אכן מפחיד בהתחלה..אבל מתרגלים מהר היום אני תופסת לה את היד וגוזרת... פעם 1 גזרתי ב3 שבועות כי היא ממש שרטה את עצמה... תופסים אצבע אצבע ובזהירות גוזרים.. האמת שלי הכי נוח לגזור עם הציפורניים הקטנות שלי יותר חד ויותר מהר
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? לא שמה בכל החתלה ... ברובן לא בכולן
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? יש לי בת אבל נראה לי גם באשכים
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? פיפי - מגבון אחד!!! אני לא ממפציצות המגבונים. קקי - שוטפת
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? תלוי בנזק
לשטוף גם אחרי פיפי ? לדעתי מיותר
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? פעם הייתי מחליפה לפני בגלל הריפלוקס... היום מחליפה לה אחרי , כי היא בדרך כלל עושה קקי אחרי
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? מה שאני עושה היום כשיש עצירות זה משרה 3 שזיפים מיובשים במים לכמה שעות ונותנת לה לשתות 10-20 סיסי מהמים. זה עושה את העבודה
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? בדרך כלל גזים מציקים משעות אחר הצהריים וערב. את רואה את התינוק מתקפל ומתעוות , מיישר את הרגליים, מאדים.
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה אני נתתי.. לא על ההתחלה אבל היא סבלה וסימיקול עזר. הייתי נותנת רק לפני הארוחות של הערב
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא! את נורמלית...
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? אני יודעת שזה מדגדג.. אבל  לא הלכתי לשקילות סתם כך. את גם תראי עליה שהיא גודלת/גודל.

לבוש

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ מיה עכשיו עם אוברול ממגבת ואפודה סרוגה מעל. בעיקרון 2 שכבות בחוץ שמה לה גם גרביים מתחת.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? הידיים לא מעידות על חום הגוף , לכן זה בסדר שהן קרות זה לא אומר שקר לו (בודקים בעורף ובגב)
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? לא ולא... אלא אם כן ערב וממש קר ורוח .

אוכל

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ? יש לי קנקן מורתח מצאתי שהכי מהר זה נגיד אם אני מכינה 180 . אז אני שמה 120 מהקנקן ואז את השאר רותח מהתמי 4 וככה זה מוכן בול לשתיה הכי מהר. (פעם הייתי מחמממת בערת מים חמים אבל עכשיו הכמות גדולה מידי)
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? אני לא פדנטית בקטע הזה... היום כבר לא עושה בכלל. הייתי עושה בגיל שלו פעם בשבוע אולי פעמיים.
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט זה מאוד תלוי בתינוק.. פעם כשהיתה קטנה היינו עושים הפסקה היום לא. כי כשהיינו מפסיקים אותה לא היתה ממשיכה אחרי לאכול.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? זה הולך ומשתפר. גילוי נאות יש לי רק בירכיים וואלה בגללך הסתכלתי עכשיו ונעלמו לי
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? את עם משקפיים? אני כן ועלה לי המספר , לא יודעת מתי ואם זה חוזר
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? בול חודשיים אחרי
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? הוא לא היה כזה ארוך... הוא השתנה קצת אבל גם התחלתי גלולות אחרות. אבל שטויות
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? מחזור 1 פחדתי מחזור 2 חזרתי לטמפונים אם כי פחות
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? אני עד היום אוכלת לרוב ארוחה אחת ביום אם בכלל... עד שבעלי חוזר ואז הוא מכין לי אוכל ומציל אותי.. חחח (אבל אם את מדברת על תיאבון אז אחרי לידה לא היה לי תאבון בכלל , אבל זה חוזר)
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? חכי , סבלנות... לוקח זמן... אני 5 חודשים אחרי לידה ויש לי עוד 5 קילו לחזור למה שהייתי לפני.

בכי

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? נוסעים יותר מהר?! . תעצרי את האוטו תרגיעי אותו ותחזרי לנסיעה
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן לילד בגילו אין עוד הרגלים!!! הוא זקוק לחום ואהבה , בטח להרים
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? אהה גם מיה היתה ככה, מסכנים גם להם יש סיוטים.
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? כדור פיזיו במיוחד לגזים עובד כמו קסם!!! אמבטיה גם מרגיעה אפשר עם טיפת לוונדר. טיול.... מרגיע ומעייף

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? אני לא שמה מובייל בלילה, מובייל זה לזמן עירות זה משחק לטעמי. בלילה יש מוזיקה ללילה בלי משחק. אני לא אוהבת גירויים בלילה. סביבה שקטה ונקייה
איך להבדיל בין יום ללילה ? ביום להשכיב באור וברעש הטבעי של הבית. להעיר אחרי 3 שעות. בלילה סביבה שקטה וחשוכה.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? זה מאוד תלוי בך... אנחנו העברנו רק לא מזמן כי החדר שלנו קטן והיא ישנה איתנו עד לא מזמן באמבטיה של העגלה שלה... ככה הכי אהבה
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? נדנדה- קיבלתי בהשאלה היא כבר מקופלת מחכה להחזרה אצלי לא נרשמה התלהבות... גם מהטרמפולינה לא למרות שעכשיו את הטעימות מקבלת בה ונהנית . לא הרבה זמן.... בגלל התנוחה
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? היום זה לא נחשב יום קר. תקשיבי הם לא כאלה שבירים. תצאי לטייל בבוקר/צהריים יש שמש וזה יעשה לו ולך רק טוב. וגם אם לא יצאת לא נורא , גם אני מתעצלת לצאת כל יום לטיול מיה שורדת!
משחקים - מיואשת.
לא יודעת מה מתאים עכשיו ומה לא. מה נחשב גירוי יתר ומ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה והכי חשוב!!!'
אה והכי חשוב!!!
03/01/2011 | 15:48
1
94
לא אמרתי...
תזרמי אל תלחצי... זה פוגע ביכולת השיפוט.
הם לא שבירים , גם אם נראה לך שעשית טעות , לא עשית טעות לא קרה כלום!
והכי חשוב תהני!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השרשורים האלה שווים זהב, באמת !'
השרשורים האלה שווים זהב, באמת !
03/01/2011 | 15:55
54
תודה לכל הבנות שעונות ומגיבות כאן,  זה ממש עוזר השיתוף הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממממ'
ממממ
03/01/2011 | 15:56
1
48
עונה מה אני עושה ויודעת, אז קחי בעירבון מוגבל

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אני עושה כל יום אבל מחממת את החדר ומלבישה חם אחר כך
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? אני משתמשת בסבון ושמפו מאז הברית מילה
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אולי... שימי לו שמן במים של האמבטיה
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? עזבי, זה יוצא בסופו של דבר, אם ממש קשה לך תנקי עם מגבון מבחוץ.
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? מבער עם שמן אקליפטוס, מכשיר אדים, וכמוסות קרבול.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! את יכולה כבר לגזור, אני גוזרת כשהוא יונק, אפשר גם שהוא ישן. אני גם גוזרת עם קוצץ ולא עם מספריים.
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני שמה בכל החתלה
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? לדעתי כן
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? מגבונים
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? אני מסתפקת במגבונים
לשטוף גם אחרי פיפי ?....
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? אני מחליפה אחרי אלא אם יש קקי
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? לא יודעת לענות לך, אני מניקה וברגע שהתחלתי לאכול המון ירקות, הורדתי פחממות ושתיתי מלא מים זה עבר.
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? אם זה לא כלום אז זה גזים, או חום...
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה , אני משתמשת לפני כל ארוחה ואם הגזים במצב קטסטרופה אז גם באמצע הארוחה.
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא... זה כולן...
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ?  אני חושבת שזה מספיק, אלא אם הוא לא עולה מספיק.

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ. אני שמה שתיים בבית, בחוץ מוסיפה סוודר
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? מוצאים כפפות שהוא לא מעיף
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? בחוץ.. אלא אם קר אצלך ממש בבית או שאת רוצה שיראה ממש סופר חתיך...

אוכל קשה לי לענות לך.... אני מניקה....

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? בשאיפה בשלב מסוים בין היום לקבר
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? .... אין שמץ....
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? עוד לא קבלתי ועברו חודשיים
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? ...
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ?....
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ?... אין לי שמץ לגבי כל אלו...

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אני נוהגת שהוא לידי
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן . להרים,אלא אם את מצליחה להרגיע מבלי להרים.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? יכול להיות
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? לחישה טפיחה: http://www.tapuz.co.il/blog/maavaron.asp?ref=http:...

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? לדעתי יעורר אותו
איך להבדיל בין יום ללילה ? אני לא מדברת איתו בלילה, לא מדליקה אור, לעומת היום שאני מלטפת אותו, שרה, שמה מוסיקה, מאירה את כל הבית.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? אני מתחילה אוטוטו להרגיל אותו ביום למיטה בחדר שלו... בסביבות שלושה חודשים ארבעה חודשים נעביר אותו.
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? לא יודעת...
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? איך שאת מרגישה... מקסימות לכי לקניון

משחקים - מיואשת.
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? יכול להיות, תורידי את כל הצעצועים ושימי רק צעצוע אחד. אני בגיל הזה נתתי ליהלי גם סתם לשבת ולהסתכל בחלון, דניאלהי הראתה לי בשילב רעשן שהוא שחור לבן שאת יכולה לשחק איתו ושיעקוב אחריו

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אולי גרביים במקום כפפות?'
אולי גרביים במקום כפפות?
03/01/2011 | 16:19
26
שמעתי שזה מחזיק יותר טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פרספקטיבה'
פרספקטיבה
03/01/2011 | 16:07
60
אתחיל ואומר שאני לא מנוסה (עדיין לא אמא) אבל הנה קצת פרספקטיבה שאולי תעזור לשתיים - שלוש מהשאלות שהעלית:

1- לגבי לצאת החוצה איתו בימים יותר קרים. אני גרה בקנדה, ופה מוציאים תינוק גם בימים קרים, אולי לא תינוק בן יומו ביום של מינוס 30, אבל כן אפשר להוציא תינוק בן חודשיים ביום של מינוס 7. כך שאני בטוחה שאת יכולה להוציא אותו פשוט עם עוד שמיכה מעל
2- לגבי המשחקים וההתפתחות - זה אחד התחומים שאפשר לקרוא עליהם בספרים אבל אפשר גם פשוט להקשיב לאינטואיציה , אני אתן לך דוגמא ממשהו שלא שאלת כי בטח לא חשבת עליו. מחקרים מראים שהורים, ובמיוחד אמהות עושים קולות לתינוקות שלהם שמתאימים ועוזרים בדיוק לשלב התפתחות השפה שהילד נמצא בו. כל הקשקושים החמודים האלה שאנחנו מקשקשים לתינוק, יש להם חוקיוית, ובלי שתשימי לב את מפיקה בדיוק את הצלילים הנכונים שהוא צריך לשמוע בכל שלב בלי לחשוב על זה בכלל...
אותו דבר לגבי משחקים, אני בטוחה שלא יעלה בדעתך לתת לו פאזל בקרוב ובטח תמצאי את עצמך משחקת איתו במגע עדין, דגדוגים קטנים,  נותנת לו להחזיק לך את האצבע - בקיצור דברים שמתאימים לגיל באופן טבעי ובלי שום צורך לחשוב עליהם יותר מדי.

האמהות היא בתוכך, את יודעת מה טוב בשבילו ובשבילכם!

בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה גם..מה אני עושה/חושבת '
עונה גם..מה אני עושה/חושבת
03/01/2011 | 16:34
1
81
לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אני אישית אוהבת לעשות אמבטיה כל יום.נראה לי יותר נקי כזה
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ?אני בהתחלה השתמשתי רק בבלינאום.אחרי כמה שבועות שמנו לב שיש לה פריחה בלחיים ובחזה,וחשבנו שזה מהשמן,אז הפסקנו ועברנו להשתמש בסבון+שמפו של ד"ר פישר.מאז לא חזרנו לבלינאום
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים?אני אישית לא שוטפת פנים בבוקר.מה שכן אם העור שלה יבש,אני משתמשת בקרם פנים גם של ד"ר פישר.(SENSITIVE משהו. מרוצה מאוד)
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? לפי מה שאני יודעת ושמעתי לא מנקים את האוזניים לקטנטנים האלו..אולי את יכלה להשתמש במקלונים האלו עם הקצה העגול אבל רק לחלק החיצוני וכמובן לא לדחוף פנימה!
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? SORRY בזה אני לא ממש יכולה/יודעת לעזור לך.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!אני חושבת שניתן לגזור מגיל חודש, כי עד אז הן נושרות לבד כמדומני.צריך מן הסתם להשתמש במספריים מותאמות לקטנים או בכאלו מאוד מאוד עדינות.אולי לעשות את זה עם עוד מישהו למנוע תזוזות מיותרות?
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ?בהתחלה שמתי בכל החתלה.בעקביות..עכשיו אני שמה פעם כן פעם לא..וכמובן כשאני רואה אדמומיות או משהו דומה..
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ?לי יש
להשתמש במגבונים או צמר גפן ?לאיזה צורך?אם זה לטוסיק-נראה לי עדף מגבונים-זה בטוח מנקה יותר טוב..
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ?אני לא שוטפת אחרי קקי.מאמינה כי המגבונים מספיקים בהחלט.וגם כי לא תמיד יש מים חמים בדיוק כשאני צריכה
לשטוף גם אחרי פיפי ?IT'S UP 2 U
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ?חחח מזכיר לי שבבית החולים תמיד אמרו "חכי 15 דקות אחרי האוכל ותחליפי"..אני לא מחליפה לפי הארוחות, אלא כשאני מרגישה שהטיטול כבד, או למשל באמצע הלילה כשהיא קמה לאכול ואני יודעת שעברו לא מעט שעות מאז הפעם האחרונה שהחלפתי...
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?לנו מאוד עוזר לעשות כיפופים של הרגליים לכיוון הבטן, או להחזיק את הרגליים ולעשות סיבובים.
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?האם הבכי שלו מלווה בהבאה של הרגליים לכיוון הבטן?אם כן זה סימן די בטוח לגזים...
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה לדעתי-אם את רואה שהוא סובל מגזים-תתני לו מה שאת יודעת שמקל עליו..אני לא יודעת אם הם יכולים לפתח תלות בדברים האלה, אבל אין שום טעם להשאיר אותם סובלים..אני יודעת שעל הגרייפווטר (כמו עוד כמה תכשירים) כתוב לתת טיפות לפני האוכל ואחרי האוכל.אני משתמשת בתכשיר שנקרא "בייביזים".עוזר מאוד גם ליציאות אם קשה
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? ממש לא..חחח אחרי שאני משכיבה אותה לישון (בת 3 חודשים בסופ"ש הקרוב) אני הולכת לבדוק שהכל בסדר אחרי 5 דקות,פעם נוספת אחרי 10 דקות,ואז עוד פעם..וגם בלילה,לפני שאני הולכת לישון,אני יכולה לשבת ולהסתכל עליה כמה דקות לפחות כדי לוודא שהכל בסדר..אז יקירתי-את ממש לא לבד
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ?לא מבינה גדולה בטיפת חלב,אבל אני מניחה שאם הם קובעים תור אחד לחודש,אז מבחינתם זה תקין ובסדר.בכל מקרה שוקלים בכל פעם שהולכים לשם

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ יש את ה"חוק הלא כתוב" אני קוראת לו,שאומר שמלבישים לקטנים שכבה אחת יותר ממה שנעים לגדולים.בגלל שבימים האלו גם בבקרים יכול להיות די קריר,התחלתי לשים 2 שכבות במכנסיים גם בבית (למשל:בגד גוף ארוך פלנל+בגד גוף ארוך מפליז+רגלית+מכנס)אני מאמינה שבחוץ זה די אותו דבר,אולי רק מסוג בד אחר, כמו פלנל, או פליז.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?גם אצלנו זה ככה..כאילו לא משנה מה אני אעשה-כפות הידיים שלה תמיד ישארו קרות כאילו יצאו הרגע מהפריזר..אני אומנם לא שמה כפפות,אבל משתדלת להוריד-אם ניתן-קיפול אחד של החולצה/בגד גוף כדי שיכסה קצת את הידיים
כובע - גם בבית או רק בחוץ ?שמה רק בחוץ.לא נראה לי שיהיה לה נוח עם כובע גם בבית...בקושי בחוץ היא "מסכימה" לשים,ועושה קולות כאילו זה מפריע לה..

אוכל  

לאוכלי סימילאק\\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?אני מרתיחה מים בקומקום,וממלאת לי בכל בוקר תרמוס קטן כדי שיהיו לי מים רתוחים מוכנים לארוחות הבאות.במידה ונגמרים באמצע היום מרתיחה שוב.לדעתי תרמוס יכול ממש לעזור,במקום כל פעם להרתיח.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ?אומרים שצריך לעשות לפני כל האכלה.אם יש לך מספיק בקבוקים-בכיף..אבל לא תמיד זה אפשרי,ונראה לי סתם בזבוז להפעיל את הסטריליזטור (במידה ויש לך) על בקבוק אחד..או לחילופין להעמיד סיר עם מים רותחים בשביל בקבוק אחד.אני עושה סטריליזציה, אבל לא כל יום.מה שכן-אני מקפידה כמובן לשטוף את הבקבוקים במים רותחים לאחר כל האכלה במידה ואני לא עושה סטרלי'.

המשך יבוא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
03/01/2011 | 18:31
38
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה נראה לי שלקטנטנים שלנו יש מנגנון משלהם בכל מה שנוגע לאוכל..אצלי למשל בהתחלה כשהיא עוד הייתה ממש קטנה,באופן גורף בכל ההאכלות-לא משנה איזו כמות היינו עושים-הייתה מפסיקה אוטו' אחרי 30 CC..משהו. עכשיו כמובן שאוכלת ברצף כמיות גדולות יותר.אני חושבת שאם הוא לא מפסיק-אל תוציאי לו בכוח, מה שנקרא.אם הוא ירגיש שזה כבר TOO MUCH בשבילו את כבר תדעי...
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט לדעתי חשוב מאוד.כי אם לא יוצא ואת משכיבה אותו, שחו"ח לא ייפלט לו בשכיבה או משהו.גם אצלי לוקח לה זמן לפעמים,והכי מצחיק זה שגם אם היא עשתה גרעפס אחרי האוכל,לפעמים אחרי 1/2 שעה ואפילו יותר היא פתאום עושה..ואנחנו אף פעם לא יודעים לאיזו ארוחה הוא שייך

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ?כשאני אדע אני אספר לך...גם לי עדיין יש.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? ???
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?אחרי חודשיים+5 ימים.וזה היה המחזור הכי ארוך קשה שהיה לי מעולם.
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? כמו שציינתי בשורה מעל-הכי קשה שהיה לי.עוד לא היה לי מחזור שני אז אני לא יודעת להגיד לך איך זה אחרי הראשון,אבל אני מקווה מאוד שלא
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? היית כבר אצל רופא נשים?אם כן-והוא בדק ואמר שהכל בסדר-אני חושבת שניתן להשתמש בטמפונים.אבל שוב-אני לא אשת מקצוע.
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ?אני יכולה להגיד לך שבכמה שבועות הראשונים שהנקתי,בקושי הייתי אוכלת..גם משיכחה,גם מחוסר זמן..נדמה כאילו אין זמן לכלום
לגוף לוקח זמן לחזור לעצמו..תני לו זמן. (לא יאומן שאני זאת שאומרת לך את זה אני אחת מאלו שממש אין לה סבלנות שהגוף יחזור לעצמו...ואני עוד אחרי קיסרי-ולא נראה לי שהבטן שלי תיראה אי פעם כמו שהייתה לפני ההריון,ולא הייתי שטוחה במיוחד...)

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ?אם את יושבת איתו מאחורה-לנסות להרגיע אותו ע"י דיבור/מוצץ/צעצוע.אם את לבד-תנסי לדבר אליו.אם גם זה לא עוזר ואת מבינה שאין לך ברירה-תנסי לעצור בצד לרגע ולראות מה הבעיה
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן גם לי היה את החשש הזה.האמת שאני חוששת לגבי הרבה דברים שהיא לא "תתרגל" ואז יהיה קשה לגמול אותה.אבל לגבי ידיים-זה באמת אישי.השאלה היא גם מהי הסיבה לבכי?לאור העובדה שהם לא יכולים לדבר ובכי זה אמצעי התקשרת היחיד שלהם,עד שלא יודעים להבחין (לא פשוט!)בין סוגי הבכיות,צריך כמובן לגשת בכל פעם שיש בכי ולראות מהי הבעיה..לא תמיד הם יכולים להרגיע את עצמם,ובשבועות הראשונים לאחר יציאתם מהרחם הם במיוחד צריכים את החום האימהי,את הידיים,העיטוף והליטוף.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? אני מניחה שגם בגיל הזה הם חולמים..אני אישית לא נתקלתי בבכי מתוך שינה עד כה.אבל אם הוא נרגע מיד וממשיך לישון-מה טוב
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? אם יש לך כדור פיזיו (כמו זה של הפילאטיס) זה מאוד עוזר (לנו לפחות,גם לגזים!).אולי לנענע בעגלה, לעשות טיול בחוץ...

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ?איך הוא בלילה, לפני השינה?האם הוא חסר סבלנות,בוכה?אם את חושבת שזה יעזור לו להירגע-שימי.מה שכן-אם את משתמשת בזה גם כדי להרדים אותו-יהיו כאלו שיגידו שיכול להיות שבשלב מאוחר יותר הוא עלול לפתח תלות בזה כדי להירדם,ואז יהיה לו קשה להירדם לבד..קשה לי קצת לענות לך על זה
איך להבדיל בין יום ללילה ?העיצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך (ובטח עוד הרבה לפני כתבו לך)-זה שבשעות היום לחשוף אותו כמה שיותר לאור.לקראת הלילה עדיך להחשיך את הבית, או לפחות את האיזור שאת נמצאת איתו בו,להפחית רעשי רקע (טלוויזיה,מוזיקה וכד').כדי שלאט-לאט ילמד שהיום ישמש לפעילות והלילה למנוחה ושינה
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו?זה באמת תלוי רק בכם.יש כאלה שמשאירים עד גיל שנה אפילו בחדר, ויש כאלה שמגיל 0 התינוק ישן בחדר נפרד.אין גיל ש"מתאים יותר" או "מתאים פחות".
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?בגלל הזווית שהתינוק נמצא בה,ממליצים לא לשים לפרק זמן ארוך מדי.אני לא יודעת מהו הזמן המומלץ,אבל לא לפרקי זמן ארוכים.תחשבי גם שכשהוא שם הוא לא כ"כ יכול להזיז את הידיים והרגליים.מה שכן-מאוד חשוב לתרגל שכיבה על הבטן.כבר מעכשיו,אם טרם התחלת.זה חשוב להתפתחות חגורת הכפתיים והרמת הראש.בהחלה כל פעם קצת, לכמה דקות, ואם זה לא מפריע לו-אז כל פעם להאריך קצת
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? טיולים זה אכן חשוב -גם לו ובעיקר לךהטיולים מוכיחים שאכן יש עוד עולם שלם בחוץ לגבי מזג האוויר-אם מאוד מאוד קר אני לא הייתי יוצאת,כדי לא לחשוף את הקטנה לקור של ממש.אני מאמינה שעוד יהיו לנו ימים שמשיים...
משחקים - מיואשת.
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה?אני לא אשת מקצוע כאמור,כך שאני ממש לא יכולה להגיד לך מה נחשב גירוי מתאים ומה לא.אני לא יודעת באיזה צעצועים את משתמשת,אבל אולי בגלל שהוא ממש קטן הוא לא יכול להתמקד לאורך זמן?תנסי כל פעם לשחק איתו במשהו אחר.ולגבי האוניברסיטה-האם את רואה ממש סימנים לבהלה?הוא בוכה/צועק?אני לא חושבת שהם ממש מבחינים בצבעים בגיל הזה כך שלא נראה לי שהצבעוניות ממש מפריעה לו..

כמה דברים לסיכום-לא משנה כמה ירשמו לך פה,וכמה תקראי-אני חושבת שבסופו של דבר לומדים דרך הנסיון ועם הזמן..את האמא שלו,ורק את תדעי אם משהו עובד לך יותר טוב ממשהו אחר,ומה יותר נוח לך ולו, גם אם זה לא נוח לעוד 1000 אנשים אחרים..
אני מאחלת לך הרבה ,ושתרווי ממנו רק נחת אושר אהבה ובריאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
03/01/2011 | 17:04
52
אז ככה.,,,,

תשובות-
מים לאוכל: חצי שעה לפני ההאכלה הרתחתי מים בקומקום (לא צריך להרתיח את כל הקומקום) ואז ברגע ההאכלה היו מים פושרים בקומקום.,
סטרליזציה לבקבוקים: אני מראש קניתי 3-4 בקבוקים שיהיו לי ספיירים. עשיתי סטרליזציה בד"כ כל ערב/מתי שכל הבקבוקים מלוכלכלים..איך שנוח לך -- אין בזה חוקים.
הפסקה באוכל - אני מידי פעם כן עושה הפסקה באוכל...שלא ייחנק חלילה...
גרפס  - לפי דעתי חשוב במיוחד בחודשים הראשונים..

הגיינה ובריאות
אני עושה מידי יום אמבטיה גם שקר,..לא חייב בערב, אפשר גם בבוקר...פשוט תחממי טוב את האמבטיה ואת החדר...
אני השתמשתי בשמפו ובסבון ובשמן בלנאום רק שהייתה לה רגישות בעור..
אוזניים - לא מנקים בגיל כזה קטן !! מקסימום מנקים בעדינות אחרי מקלחת עם מגבת קטנה את החלק החיצוני וזהו.
משחה לטוסיק -אני שמתי בכל החלפה...
בכי של גזים = שימי לב אם הוא מעוות את הרגליים...במידה וכן - זה בוודאות גזים
כובע - אני שמתי רק בחוץ..

סימני המתיחה עוברים אחרי חודש/חודשיים
אני קיבלתי מחזור אחרי חודש...אצל כל אחת המחזור הוא אחרת אחרי הלידה..

ב כי כשנוסעים באוטו - אני אישית השארתי באוטו דיסק של נעימות מרגיעות לפיצים וכל פעם שהיא בכתה בנסיעה שמתי לה את הדיסק וזה הרגיע אותה
נדנדה מותר לשים אותהחל מגיל חודשיים שלושה לחצי שעה/שעה ,...לפי הרגש....
אני שמתי לה מוסיקה כל ערב לפני שינה עם המוביל = את הפיצית שלי זה הרגיע...

בהצלחה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו-מנסה לענות לך '
וואו-מנסה לענות לך
03/01/2011 | 17:17
38
סחתיין על ריכוז השאלות והחלוקה לנושאים, בהחלט יתרום לאמהות בהווה ובעתיד. מנסה לענות לך וסך הכול נראה לי שיש לנו תקופת נסיון דומה (יונצ'ו שלי כמעט בן 6 שבועות). אני למדתי שהכי חשוב זה לזרום ולהיות רגועה והכי חשוב להסתמך על האינטואציה האמהית שלך.

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אנחנו עושים כמעט כל יום כי הוא מאוד אוהב אמבטיה ובכלל הוא ישן ממש טוב אחריה.
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ?רוב הזמן בלינאום ופעם בשבוע משתמשים בסבון ושמים לו בטיה למרות שרופא אמר לי שתינוק לא צריך סבון כי הוא לא פועל בניין.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? לא שוטפת לו פנים אלא שמה לו משחת פנים של וולדה, מעולה!
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ?מנקים חיצונית בלבד עם מקל אוזניים לתינוק
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? עוד לא נתקלתי
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! אין לי שמץ, אין לו עוד ממש ציפורניים לגזור אבל בט. חלב אמרו לי רק קוצץ
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני שמה בכל החתלה
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? שמה גם מתחת ומסביב לאשכים.
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? אני משתמשת רק במגבונים. צמר גפן רק לאמבטיה
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? אני שוטפת רק אחרי קקי מאסיבי.
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא שוטפת אלא אם כן הוא עשה פיפי בזמן ההתחלה אבל לא שוטפת מנקה עם מגבונים.
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? בהתחלה הייתי מחליפה לפני כי כה הנחו אותי בהתחלה. עכשיו אני מחליפה בהפסקת הנקה, כלומר לפני שהוא יונק מהצד השני.
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?אין לי מושג
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?לגזים יש מאפיינים מסוימים שלמדנו לזהות אותם ויש מעין בכי ואז רגיעה לכמה דקות, מתפתל עם גופו. אני בודקת את כל האופציות לפני שאני מניחה שזה גזים
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה- עכשיו כבר בקושי נותנת לו גרפוואטר אבל עד לפני כמה שבועות הייתי נותנת לפני האוכל.הבנתי שזה תכשיר טבעי ולא מפתח תלות.
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? ואי לחלוטין אני מוצאת את עצמי קמה בלילה ובודקת וזאת למרות שיש לנו בייבי סנס
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? אני קובעת תור פעם בשבוע-עשרה ימים לשקילה.

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ. בבית הוא עם שתי שכבות ואם יושב בטרמפולינה בסלון אז שמה לו שמיכה, בעיקר בשעות הערב. בחוץ אם ממש קריר אז שתי שכבות+חרמונית ושמיכה קלה, אם לא קריר אז שמה לו שכבה אחת עם פליז ומעל זה מעילון קל.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?אני שמה לו מתחת בגד גוף עם שרוולים סגורים אבל רק בחוץ.
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? בחוץ תמיד. בבית רק אחרי אמבטיה ולשעות הלילה.

אוכל  - אני מניקה אז אין לי מושג.

גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט- שמים לגרפס כמעט תמיד, חוץ מבלילה כשהוא נרדם/אוכל כשהוא רדום.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לא יודעת, למזלי הם לא הופיעו אצלי.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? לא יודעת
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?עוד לא קיבלתי
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ?אני גם אין לי תיאבון ואני לרוב מאוד צמאה.
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? אני חזרתי למשקל שלי שבועיים אחרי הלידה (עליתי בהריון 10 קילו) אבל בקושי הכנסתי משהו לפה כי לא היה זמן בכלל ועכשיו אני תקועה על אותו משקל.מחברות אני יודעת שהגוף חוזר לעצמו עד שנה אחרי הלידה.

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אני שרה לו שיר קבוע או מדברת אליו וזה מרגיע אותו ברוב המקרים, אצלי הוא בדר"כ ישן באוטו.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן - אני מרימה אותו קשה לי כשהוא בוכה, הבנתי שבגיל הזה עוד מותר.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? אין לי שמץ
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? קפיצה על כדור פיזיו, טיול בעגלה בנמל.

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ?אני שמה רק כדי להרדים אותו בערב.
איך להבדיל בין יום ללילה ? אנחנו עושים טקס קבוע של אמבטיה+עיסוי+אוכל ומעמעים את האורות. בבוקר כשהוא מתעורר בסביבות 7, פותחת את התריסים וחושפת אותו לאור שבחוץ.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו?אין לי מושג אבל נראה לי שנעביר מ3 חודשים.
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?בט. חלב אמרו לי עד רבע שעה ואם הוא נרדם בה להעביר מיד לעריסה.
אני גם מוציאה למרפסת ושמה לו שמיכה.
משחקים -
גם אני זקוקה לעצות בתחום הזה כי באוניברסיטה הוא עוד לא ממש פעיל רק מגיב לרעשים בה. הוא מאוד אוהב את הספרים שיש לו בעריסה, על השידה ובעגלה. בטרמפולינה הוא רק מגיב לאורות (יש לנו את יער הגשם), הוא גם אוהב רעשן שמש שקניתי בשילב ואני בעיקר שרה לו שירים או שמה שירים ורוקדת איתו.
רשמתי אותו היום לקורס מתפתחים ביחד בדיאדה שנלך אליו מגיל חודשיים, מקווה שיהיה תורם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו ארוך - עונה כמיטב יכולתי:'
וואו ארוך - עונה כמיטב יכולתי:
03/01/2011 | 17:42
9
123

היגיינה ובריאות

לא חייבים, ממש לא חייבים אפילו, אני לא עושה כל יום, עניין של נוחות שלך, לטעמי אין צורך.

להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? לא סבון בטח לא שמפו ובלנאום לא נכנס אליי הביתה - קצת מים ואם ממש בא לי 2 טיפות של שמן לוונדר זה מספיק, סבון נכנס אצלנו עם תחיל הזחילה והלכלוך.

לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אני שוטפת אבל רק כי זה הרגל שלי, לא הכרחי, היובש זה לא בגלל המים אלא כי מזג האוויר היה משוגע לגמרי.

אוזניים מנשקים רק מבחוץ בשום אופן לא לדחוף מקל אוזניים כי זה דוחף את הלכלוך פנימה, מה שיוצא מנקים מה שלא לא נוגעים.

יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? חלב אם באף, תמיסת מי מלח, אדים בחדר, בצל קצוץ ליד הראש ואחרי גיל 3 חודשים אפשר גם טיפה של שמן אקליפטוס לימוני

ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! עקרונית אומרים מגיל חודש, אני מחילה מוקדם יותר, ברגע שזה מתחיל להציק, איך? עם מספריים לתינוקות ובעדינות.

משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? רק כשאדום

בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? רק איפה שאדום

להשתמש במגבונים או צמר גפן ? לא זה ולא זה - מה רע במים זורמים מהברז? בחוץ אני משתמשת בריבועי טטרא שגזרתי עם מעט מים (מביאה בבקבוק נפרד) ובכל מקרה לא מתקרבת למגבונים.

לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ?לשטוף, תמיד לשטוף

לשטוף גם אחרי פיפי ? לא הכרחי אבל אפשר

להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? תלוי בתינוק - תלוי כמה הוא רעב, או מה ההרגלי יציאות שלו, אם הוא בדר"כ אוכל ומיד עושה אני הייתי מחכה ומחליפה אחרי האוכל.

בגיל הזה עצירות היא נדירה מאוד אצל יונקים עד 10 ימים בלי יציאה זה תקין, ובכל מקרה אם יש עצירות מעבר לעיסוי את יכולה לאכול שזיפים מיובשים, אם אוכל תמ"ל אפשר להשרות 2 שזיפים מיובשים במים ולהכין את התמ"ל עם המים הללו.

איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?לא יודעים - מניחים ובודקים מה עובד.

מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה - לא יודעת לא מתקרבת לדברים הללו.

רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא! כולנו בודקות

באמת? אחת לחודש? אני הולכת פעם באף פעם.... אחת לחודש נראה לי די והותר

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ שכבה אחת יותר ממה שאת לובשת
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? הידיים שלהם בדר"כ קרות - מה לעשות? כלום זה יעבור
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? רק בחוץ וגם רק כשקר

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ? לא יודעת
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ?לא יודעת
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט אם לא צריך גרעפס אז לא צריך - לא חייב

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לוקח כמה חודשים
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? לי חזרה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? 3 חודשים בהנקה מלאה אבל אצל כל אישה זה אחרת יש נשים שיכולות לעבור שנתיים בלי שיקבלו
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? אצלי הוא היה רגיל, אבל זה טבעי שהוא יהיה חזק יותר
האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? חוזר לעצמו
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? מונקאפ!!! או מודעות וסת ואז לא צריך כלום, בכל מקרה טמפונים אין מצב!!! ותחבושות עם לא רב פעמיות אז לפחות אקולוגיות.
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? הגיוני, את פחות רעבה הגוף מתחיל לחזור לעצמו

למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? כן, זה לוקח זמן - דווקא בשביל לרדת במשקל את צריכה להקפיד לאכול 6 ארוחות קטנות ביום, אם את לא אוכלת, הגוף חושב שיש בעיה במזון ולכן שומר על מאגרי השומן שלו ביתר שאת, אם את דואגת לאכול כל 6 ארוחות (ארוחה זה גם פרוסת לחם עם גבינה) ההרזיה מהירה יותר - ואת זה אני אומרת מניסיון אחרי שירדתי מעל 30 ק"ג.

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? מתחילים לשיר, נותנים מוצץ, בקבוק, או עוצרים בצד ומרגיעים.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן - ברור שלהרים!!!! תינוק בגיל הזה לא נרגע לבד, הוא פשוט מתייאש, את לא רוצה שהילד שלך יתייאש בגלל שלא מתייחסים אליו, אין מה לפחד מהרגלי ידיים, להיפך ככל שתתני לו את זה עכשיו הוא יבקש פחות אח"כ.

לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? קורה להרבה תינוקות - תניחי עליו יד זה בדר"כ מרגיע אותם

שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? זמזום, רעש לבן (מזכיר רחם) ריקוד ושירה

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? לא לשים בלילה, סתם גירוי מיותר
איך להבדיל בין יום ללילה ?זה קורה מעצמו, אבל את יכולה לעזור בכך שלקראת הערב תחשיכי את הבית ותורידי טונים
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? כל משפחה ומה שמתאים לה - אנחנו בשינה משותפת עם נסיכה בת שנתיים וחודש ונסיך בן 4 חודשים, אני מחכה עד שהם ירצו לעבור בעצמם.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? לא יותר מחצי שעה ביום, עדיף בכלל לא לשים אותם.
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? ברור, עוד שכבה ולצאת, לצאת, לצאת, אם אין גזם צאי!! (אני יוצאת גם בגשם)
משחקים - מיואשת.
הוא לא צריך עכשיו כלום, כל דבר כרגע זה חדש ומרתק בשבילו, עצים, עלים, דשא, רוח, כביסה, אבל הכי הכי הם אוהבים בגיל הזה -פרצופים, של אמא, של אבא וכו'. אין שום צורך לשחק איתו, פשוט תכניסי אותו למנשא ותעשי איתו כל מה שאת רוצה ורגילה לעשות, בעיניו זה מרתק, אפילו כביסה זה מרתק.

וואו ארוך - אבל עניתי על הכל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ירדת מאז ההריון הנוכחי 30 קילו:-???0'
ירדת מאז ההריון הנוכחי 30 קילו:-???0
03/01/2011 | 18:26
5
77
וואווווו את רצינית ? אז את צריכה להיות עכשיו שחיפה ממש..
כל הכבוד! איך ירדת כלכך הרבה.... רק אני עוד תקועה ב5 קילו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד לא '
עוד לא
03/01/2011 | 18:35
54
אחרי ההריון הקודם ירדתי 30 ק"ג, עכשיו רק מתחילה לרדת את ההריון הזה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, גם אני תקועה עם 5'
לא, גם אני תקועה עם 5
05/01/2011 | 00:38
3
45
אתמול במקרה זה הפך ל - 4 כי הייתי חולה ולא אכלתי יותר מדיי בימים האחרונים חח

זה מבאס הקטע הזה, כי כולה עליתי 10 סה"כ!!! כלומר, כל מה שקשור לתינוק (3.106), מי שפיר, שיליה, דם ולא יודעת מה עוד - הכל ביחד היה גג 5 קילו, כנראה אפילו פחות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פחח קטן עלייך אני עליתי 22 קילו '
פחח קטן עלייך אני עליתי 22 קילו
05/01/2011 | 08:50
29
לצפיה ב-'בדיוק ככה!'
בדיוק ככה!
05/01/2011 | 12:06
1
38
עליתי בסה"כ 9 ק"ג, אבל ארבעה-חמישה עדיין דבוקים אלי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מעצבן ברמות'
זה מעצבן ברמות
05/01/2011 | 13:04
34
עד ההריון הבא (שיבוא עלינו לטובה בע"ה עוד שנה-שנתיים) אני מקווה להוריד לא רק את ה - 5 אלא גם עוד כמה, שיהיה לי ספייר. וזה לא יהיה קל בכלל!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנצלשת שאלה מחוסר ניסיון'
מנצלשת שאלה מחוסר ניסיון
05/01/2011 | 10:43
2
66
מצטערת אם השאלה נשמעת טיפשית...

איך שוטפים להם את הטוסיק? ממש עושים אמבטיה כל פעם כשמחליפים? או איך?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא שאלה טיפשית בכלל '
לא שאלה טיפשית בכלל
05/01/2011 | 10:52
1
55
האמת זה נשמע מסובך אבל זה ממש פשוט.
את פותחת זרם מים חמים מחזיקה אותו על האמה שלך הוא שוכב על הבטן על האמה שלך, כשכף היד שלך תומכת באזור המפשעה או ברגליים
ואז מכניסה אותו מתחת לזרם המים, עם היד השניה את מנקה לו את הטוסיק מהקקי שנדבק
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/01/2011 | 12:38
24
קצת מפחיד אותי להחזיק אותו ביד אחת...
נקווה לטוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה בקצרה'
עונה בקצרה
03/01/2011 | 18:40
3
49

היגיינה ובריאות

אמבטיה - לא חייב כל יום. הכי טוב סבון וולדה. שמן רק אם יש יובש.
לפנים - קרם פנים של וולדה.
אוזניים - אסור מקלות! שימי צמר גפן על אצבע ונקי בעדינות.
נזלת - חפשי מי מלח לאף לתינוקות. אחרי שמשפריצים, מחכים קצת ואז שואבים עם שואב מיוחד ובזהירות! לא להגזים עם השואב.
ציפורניים - מגיל חודש. יש קוצץ לתינוקות. חפשי בחנויות לתינוקות.
משחה לטוסיק - רק כשאדום. למרוח איפה שאדום ולא משנה אם זה בנים או בנות.  
להשתמש במגבונים או צמר גפן - לאחר קקי הכי טוב לשטוף את הטוסיק בכיור. אם לא, אז לחפש מגבונים ללא ריח שיש בהם הכי פחות כימיקלים (כן, יש כאלה). לא צריך לשטוף אחר פיפי.
חיתול - להחליף לפני האוכל כשהם קטנטנים. מגיל 5 חודשים בערך, אפשר גם אחרי האוכל.  
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור? אפשר לסחוט מעט עגבנייה ולתת.
בכי - אם את רואה שהוא לא אוכל ובכל זאת בוכה - זה גזים.
גרפווטר ודומיו - מיותר. זה יעבור בגיל 3 חודשים.
נשימה - אם הנחת אותו על מזרן ישר, הקפדת שהשמיכה לא עוברת את בתי השחי שלו, החדר מאוורר ולא חם מדי את יכולה להיות רגועה. זה בד"כ בילד ראשון.
מעקב משקל - מספיק מה שמבקשים בטיפת חלב. אבל את יכולה להישקלבעצמך איתו בבית ואח"כ לבדך. כך תוכלי לדעת כמה עלה פחות או יותר.

לבוש  

כמה שכבות להלביש - בחורף שתיים בד"כ כלל. תמיד לקחת שמיכה כי אז אפשר להוסיף או להוריד. כשיוצאים החוצה אחת רגילה ומעל שכבה עם עובי או בגד חורף.
ידיים קרות - לא אומר כלום. לא צריך כפפות זה אפילו פוגע בהתפתחות! אם הוא מחומם כמו שצריך את תראי שכפות הידיים והרגליים חמות.  כובע - רק בחוץ

חימום - אף פעם לא לחמם יותר מדי ולא להלביש יותר מדי!!!! שתי שכבות לובשת הבת שלי באנגליה גם באפס מעלות.

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - 2 תרמוס: אחד לחמים אחד לחמים שהתקררו.
סטריליזציה לבקבוקים - לא עושה סטרליזציה אלא רק לבקבוק חדש שקניתי.
לעשות לו הפסקה באוכל - בגיל חודש וחצי לא עושים הפסקה באוכל. גרפס - יוצא יוצא. לא יוצא...לא יוצא.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה - לא עוברים, מיטשטשים.
ראייה - תבדקי. לא אמורה להיות בעיה.
מחזור - אחר חודש וחצי קיבלתי.
המחזור הראשון - היה קצר מאוד ובלתי מורגש. אין לדעת איך יהיה.
טמפונים או תחבושת - אני מעדיפה תחבושת.
אוכל - כן, גם אני איבדתי תיאבון לאחר הלידה. אל תדאגי זה יחזור
משקל - אם לא מוציאים אנרגיה, לא יורדים במשקל. אין לזה קשר לכמה אכלת.

בכי  

באוטו - מנסים להרגיע, שרים, מלטפים, מוצץ. בודקים מה מפריע (לפעמים זווית הכיסא לא נכונה, אולי לוחץ לו, אולי סתם לא אוהב לנסוע במכונית). העיקר לא להיכנס ללחץ מהבכי.
בכי - אם בוכה להרים לידיים במיידי. אין דבר כזה מתרגל לידיים. זה קורה בגיל הרבה יותר מאוחר. בינתיים תנו לו להנות מחום הגוף שלכם, מהריח שלכם ומכם - אין הנאה גדולה יותר מלהחזיק תינוק מתוק יישן על הידיים!!
בכי בשינה - להתעלם. הם חולמים היום. לא להתרגש.
שיטות להרגעה - מוסיקה שקטה, לשיר שיר ערש.

התפתחות ומשחקים

המובייל - לא חייב. אם מרגיע אז שימי לו.
איך להבדיל בין יום ללילה - אם ישן ביום, להשאיר אור בחדר, לא חזק מאוד אבל גם לא חלש. בלילה להחשיך.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו - מתי שאת רוצה. אני העברתי בגיל 4 חודשים.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם - עד רבע שעה מגיל 3 חודשים.
טיולים - אני מטיילת בשלג עם הקטנה! מלבישים חם יותר או ששמים שמיכה בנוסף לבגדים. שמים ניילון מגן מהגשם וזה חוסם את הרוח. לא לשכוח שיהיה פתח איוורור. תאמיני לי שחם להם שאת לא מאמינה ככה.  

משחקים - רק לשיר לו, ללטף ולגרום לו לצחוק. אין מה לשחק עם תינוק בן חודש וחצי, חשוב להם הפנים שלכם והמגע.

בגיל חודש וחצי לא צריך צעצועי התפתחות. אוניברסיטה - להקפיד על כמה שפחות צעצועים תלויים. ואם תלויים אז שלא יהיו קרובים מדי לפנים. מספיק שניים אפילו בכל צד.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
03/01/2011 | 18:58
2
19
לאוניברסיטה - מספיק אחד בכל צד. טרמפולינה - עדיף רק משלושה חודשים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטערת שנדחפת אבל...'
מצטערת שנדחפת אבל...
04/01/2011 | 22:11
1
47
"...גרפווטר ודומיו - מיותר. זה יעבור בגיל 3 חודשים"...-נרא לי קצת גורף מדי להגיד דבר כזה.
שמעתי וקראתי כבר על תינוקות שסבלו גם מעבר לגיל 3 חודשים מגזים.ואם ישנם תכשירים שיכולים לעזור/להקל על הפיצפון-למה את חושבת שזה מיותר??

ושוב-אני לא באה לתקוף אותך חלילה, רק להביע את דעתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכיף תדחפי '
בכיף תדחפי
04/01/2011 | 22:49
25
כי זה עוזר בעיקר להורים. אף אחד לא הוכיח שזה עוזר. ואפילו לפני שנה בערך משרד הבריאות הזהיר מלתת תכשירים אלו מכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת מהו המינון הנכון לכל תינוק.

אצלנו, בזמנו עם הבן שלי, ניסינו הכ-ל. שום דבר לא עבד מלבד גיל 3 חודשים. אגב, יש תינוקות שאצלם אין כמעט שום כאבי גזים ואחרים סובלים מעבר לגיל המדובר. ואגב הגרפווטר גרם לבן שלי להיות ער בשעות לא קובנציונליות - כנראה בגלל המנטה שהוא מכיל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3735796,00...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנוסף לכל הנהדרות שהשיבו'
בנוסף לכל הנהדרות שהשיבו
03/01/2011 | 19:16
36
סביר להניח שמס' התשובות יהיה כמס' המשיבות וכמס' התינוקות - לגבי רוב הדברים אין באמת נכון ולא נכון, כל אחת לומדת לבד, לאט לאט, בניסוי וטעיה, מה מתאים לה ולילד שלה. יש כאלה שישנים בלינה משפחתית עד גיל שנתיים וכאלה שמעבירים לחדר אחר בגיל חודשיים, וכמובן שכל דבר בטווח שביניהם... זו רק דוגמא לאחת מהשאלות שלך.

לכן בעיני אין טעם להשיב על שאלון כל כך רחב - אם אני אוהבת לטייל בחוץ פעמיים ביום והשקילה של טיפת חלב לא מטרידה אותי, זה לא אומר שזה רלוונטי לגבייך... קחי את הזמן, תהיי קשובה לעצמך ולקטן, והכי חשוב - תביני שאין נכון ולא נכון (לגבי הרוב) - כל השאר כבר יבוא ... את תהיי האמא הכי טובה שאת יכולה להיות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לך גם..'
עונה לך גם..
03/01/2011 | 19:43
21
אומנם אני אמא בערך אותו זמן כמוך, אבל אני עונה לך מהניסיון שלנו עד כה, שלטעמי הוא דיי מוצלח טפו טפו..חח

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? אנחנו עושים כל יום, זה חלק משיגרת הלילה שלנו, וגם אני אוהבת להתקלח כל יום אז אני בטוחה שגם הוא.. להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? אנחנו משתמשים גם בהד טו טואו של ג'נסון בנוסף לבלנאום- מרגיש שלי יותר נקי ואני די שונאת את המרקם של השמן..
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? אני שוטפת כל בוקר עם מים חמימים ומנגבת לו את העיניים עם המגבונים המיוחדים של האיי קייר
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? לא מנקה לו מבפנים רק מבחוץ, כלומר את האוזן עצמה עם מטלית מים חמימים באמבטיה, ומאחוריי האוזניים עם מעט שמן שקדים
יובש, גודש ונזלת - אני שואבת לו עם הפומפייה הזאת ומנקה עם מגבון, לעיתים רחוקות גם שמה לו 2 טיפות של המי מלח של נובימול..
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? מגיל חודש, איתוש בן 6 שבועות והיום גזרנו פעם ראשונה, בזמן שהוא ישן..
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני שמה רק כשאדום, למה לתקן את מה שלא שבור?
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? כשצריך אז גם וגם..
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? מגבונים
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? למעט הלילה או כשאנחנו בקניון או משהו אז רק במים וסבון, אני בקושי משתמשת במגבונים כשאני בבית..
לשטוף גם אחרי פיפי ? אני לא שוטפת..
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? לנו יותר נוח אחריי..
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? סימיקול עוזר לנו הכי הרבה
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? אצלנו הוא נהיה אדום מאוד, לא נרגע באף תנוחה כמעט, הבטן שלו קשה והאגרופים קפוצים, אז זה גזים..
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? אני נותנת לו את הכמות המינימלית של הסימיקול לפניי כל ארוחה, אני לא רוצה שהוא יסבול לחינם, ובלאו הכי לקראת גיל 3 חוד' הם מפסיקים לבד..
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא, גם אני עושה את זה תמיד
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - מספיק... אם יש צורך הן מזמינות לבוא יותר פעמים

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית- 2 בחוץ 2 ושמיכה או חרמונית, תלוי עד כמה קר ויש רוח..
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? אני שמה לו רק בחוץ

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - אנחנו מרתיחים מים בקומקום, מצננים ושומרים בתרמוס (את המים בתרמוס אנחנט מחליפים פעמיים ביום, כדי שיהיו טריים..) אבל השבוע אנחנו מזמינים תמי 4 כי נמאס מזה כבר..
סטריליזציה לבקבוקים - אנחנו עושים על כל 4 בקבוקים..ורק כשמשתמשים, אני לא מוציאה מהארון בקבוק נקי ועושה לו שוב סטרליזציה..
גרפס - עד כמה זה חשוב ? אצלנו הוא עושה לעצמו הפסקה, לרוב יש בה גרפס, כשהוא מסיים את הבקבוק הוא לא עושה גרפס אף פעם..

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? תלוי בגנטיקה וכו', לי לא היו כמעט ואלו שהיו כבר דיי התבהרו..
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? אמרו לי שכן, אני עוד מחכה, אם זה לא ישתפר- נגדיל מס'..
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? 30 יום בדיוק אחריי הלידה
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ?  אצלי הוא היה אותו דבר , רק כאב יותר
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? בגלל שעוד לא עברו 6 שבועות מהלידה כשקיבלתי, וטרם הייתי אצל הרופא, השתמשתי בתחבושות, במחזור הבא אני מקווה כבר לשוב לטמפונים..
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקושי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? כן, כמעט לכל מי שאני מכירה אחריי לידה זה קורה..

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אני מנסה לדבר אליו, לתת מוצץ, להדליק את הרדיו, אם זה לא עוזר- אני עוצרת בצד ומרגיעה אותו על הידיים..
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? תלוי בבכי, כשזה בכי בכי ולא רק קיטור, אני מרימה תמיד, הוא אף פעם לא בוכה סתם..
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? אני מלטפת אותו, מדברת אליו, שרה לו, או מגרה אותו עם צעצוע כלשהו, לרוב זה מרגיע אותו ולא צריך ידיים בכלל..

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? אני שמה לו רק בלילה לפניי השינה..
איך להבדיל בין יום ללילה ? אחרי המקלחת אני מחשיכה את הסלון, נותנת לו את הבקבוק של הלילה ואז ישר לעריסה בחדר שינה שלנו, שהוא מוחשך לחלוטין.. הוא כבר קולט לבד שזה לילה ונרדם די מהר..
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? אני מחכה שיישן כל הלילה או לפחות חלק נכבד ממנו- אז נעביר
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? אני שמה אותו למקסימום 10 דק' כל פעם..
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? תלוי בך ובו, לדעתי אם ממש לא נעים בחוץ- לא חייב..
משחקים - מיואשת.
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? תראי אצלי הוא מאוד אוהב את האוניהרסיטה, אני שמה בה גם את הספר שחור לבן, והוא יכול להיות שם גם שעה רצוף (אבל כשאני באה להיות איתו כל כמה דק'..), זה נורמלי לאבד עניין תוך כמה דק' בגיל הזה, לאט לאט הזמן יתארך..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה מנסיוני - חלק א' ההיגינה..'
עונה מנסיוני - חלק א' ההיגינה..
03/01/2011 | 20:06
3
27
מעדיפה אמבטיה כל יום - היום אפשר לחמם והטיטולים מרגישים לי מספיק לכלוך בשבילו.
תינוק קטן מאוד אני שוטפת בכיור מתחת לברז עם אל-סבון לתינוקות מיוחד ואם בא לי אני גם מוסיפה אמבט עם שמן לקינוח
אני שוטפת פנים כל בוקר, לא נראה לי שזה קשור ליובש ואם כן תמרחי קרם פנים מיוחד
אני סופגת בעדינות את המים באוזניים באיזור החיצוני (אם מקלות בטיחותיים) ולא מנקה יותר מידי
יובש - קרם או שמן טבעי (וולדה מומלץ), גודש ונזלת - מי מלח בטיפות
ציפורניים מגיל חודש (או שהוא כבר ממש סורט) ובעדינות עם מספריים
משחה לטוסיק אני שמה כל החתלה כי הקקי שורף
לבנים שמה ברגיל רק על הטוסיק ואם יש אדום אז גם איפה שאדום לו
מגבונים כמובן (ימי צמר גפן עברו כבר לא?)
אם אני בבית אני משתדלת רק לשטוף אלא אם זה ממש לא מלוכלך וכאלה ואם בחוץ אין מה לעשות - מגבונים
אחרי פיפי רק מגבונים לרענון
שאלת השאלות - חיתול לדעתי באמצע האוכל - למניקות אחרי ציצי ראשון ולבקבוקיות לאחר הפסקת גרעפס ראשונה
עצירות לא הכרתי כל כך כי ינקו אצלי אבל לפי מה ששמעתי עיסוי ומיץ שזיפים (במקרים קשים אפשר לשחרר חד-פעמי עם מדחום בטוסיק)
לפי ההיכרות עם קוליק (גזים) זה שבאמת בדקת שכל דבר אחר הוא לא, בשעות הערב בדר"כ, הצרחות חזקות והילד/ה מתקפל/ת מכאבי בטן
אישית מעדיפה גרפווטר (טבעי יחסית ועוזר מאוד) ועיסויים בבטן
כולם בודקים נשימה, ככה זה וזה לא עובר בתינוקות הבאים זה רק גובר משום מה..
מעקב משקל - מספיק פעם בחודש וזה אפילו מרגיש יותר מידי עם האחיות המרגיזות שיש שם..
המשך אחרי שאני אאכיל את המתוקים שלי פה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חלק ב' - לבוש ואוכל'
חלק ב' - לבוש ואוכל
03/01/2011 | 20:15
2
22
בחורף אני מלבישה שתי שכבות שהחיצונית חמה (בימים ממש קרים פליז עבה)
אמא שלי תמיד טענה שהידים קרות שקר לילד אז אני תמיד בודקת אם הוא לבוש מספיק חם, אפשר להוסיף עוד שכבה או להחליף לבד יותר חם
כובע רק בחוץ
מים לתחליף חלב אני מרתיחה על המקום ומשאירה מים קרים רתוחים במקרר
אני אישית הייתי מניקה אז הפסקתי בין ציצי לציצי, נראה לי כדאי להפסיק בגיל צעיר יותר ועם הזמן לראות איך הוא מסתדר
מנסיון - להשתדל לא לוותר על גרעפס אלא אם כן הוא יונק וניסית הרבה מאוד זמן.. זה ממש לא נעים להם להשאר עם זה כל היום
ההמשך אחרי המקלחות של הצפרדעים שלי..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חלק ג' - כל השאר (אני מקווה)'
חלק ג' - כל השאר (אני מקווה)
03/01/2011 | 20:42
1
28
סימני מתיחה לא נעלמים לגמרי אבל אחרי שנה ו.. הם הופכים למין כסף כזה שבקושי רואים ובהריונות הבאים נשארים בצבע הזה ברוך ה'..
לא השתבשה לי הראייה ברוך ה' באף הריון (לא מספיק השכל? תודה)
חוץ מהריון ראשון שאחרי 7 חודשים של הנקה מלאה (תוך כדי) ומאז לא הפסקתי לדמם בשאר זה היה מיידי, ז"א יש לי בעיות של דימומים בהנקות ולכן המחזור בעצם לא מפסיק לי עד לקבלת אסטרוגן אז זה דיי לא רלוונטי
כל המחזורים אחרי לידה הם אחרים יחסית אבל בזמן הגלולות שאני לוקחת הם חזרו להיות נורמלים ברוך ה'
מעדיפה טמפונים אבל כמובן אסור אחרי לידה רק במחזורים עצמם
לא, נשארתי אוכלת היסטרי והלוואי שזו הייתה הבעיה שלי חח..
או - זה נשמע יותר מתאים לי, גם שאני מנסה דיאטה זה לא רץ. האמת שגיליתי שבלוטת התריס נדפקה לי ולכן אני לא מרזה, עכשו התחלתי טיפול ואני מתחילה לרדת, כדאי שתבדקי זו אופצייה..
בכי:
באוטו שאני לבד הוא לידי (ביטלתי את הכריות אויר) ואני מדברת איתו בעיקר ושמה מוצץ, אם לא מוצאים מקום טוב לעצור ולבדוק.
אני לא מאמינה בפינוק אבל גם לא מרימה כל הזמן, דיי על קו הביניים, להרים אבל לא מכל ציוץ, לפעמים הם נרגעים מהר מבכי שנשמע כבד מאוד ולפעמים מוצץ בלי להרים עוזר, אני מנסה גם את אלה..
במשפחה של גיסתי נהוג לומר שתינוק חולם על מלאכים טובים ורעים לפי החיוכים והבכי מתוך שינה, תינוקות גם חולמים לדעתי ולכן הם גם בוכים ולפעמים הם בערבוב בין עירות לשינה ואז הם גם בוכים, אם הוא נרגע אין לדעתי מה להבהל, רק לראות שאין שום דבר שמפריע לו
שירים - שמתי לב שאני שמה מוזיקה ליד תינוק לרוב הם משתתקים, אישית אני נגד נדנודים וכאלה בשביל להרגיע, לפחות לא כאלה חזקים ועם מקצבים שהתינוק קובע.. אני שמה אותם על מנשא או מחבקת בישיבה ושרה להם או משמיעה מוזיקה נעימה, גם אם הם בוכים (אחרי שביררתי שאין סיבה שניתן לטפל בה כמו אוכל החלפה וכו') אני מעדיפה להשאיר ככה עד שירגעו מאשר לטלטל אותם, אבל זו דעתי האישית כמובן ואיש הטוב בעיניו יעשה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ונגלה אחרונה באמת:'
ונגלה אחרונה באמת:
03/01/2011 | 20:49
19
התפתחות:
בלילה אני מעדיפה בלי מובייל כדי להפריד בין יום ללילה
כמו שציינת בלי רעשים מיותרים, חושך לעומת אור ביום ולא לדבר עם התינוק בלילה גם אם הוא חמוד נורא חח..
אני מעבירה מאוד מהר לחדרים אבל זה כי כבר יש את הגדולים, עם דביר גרנו אצל חמותי כשנה בחדר אחד אז הוא היה במיטה שלו אבל בחדר שלנו עד שעברנו דירה..
נדנדה/טרמפולינה הבנתי שבצעירות לא לשים הרבה, אישית לא משתמשת באלה בכלל..
טיולים להרבות לדעתי, כל עוד אפשר כדאי להוסיף שכבה וכן לצאת לפחות לקצת זמן לנשום אויר צח..
משחקים מומלצים - אמא כמה שיותר חח.. שירים ודיבורים, אני כן הייתי שמה מתחת לאוניברסיטה אבל נמאס להם דיי מהר אז לא להבהל, תמונות וחפצים תלויים זה נחמד, להשכיב על הבטן חייב אז אפשר לשים שמיכה או שטיח מעניין, אפשר ורצוי כבר לשים רעשנים רכים ביד בשביל שיגלה את הידיים וילמד להשתמש בהם..
בהצלחה, סליחה שעניתי בשלבים אני פה גם עם השלושה שלי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלת"ק, עונה לך בשמחה '
בלת"ק, עונה לך בשמחה
03/01/2011 | 21:25
29
אמבטיה כל יום? כן, אם הוא מאוד אוהב מים וכיף לו באמבטיה ויש חימום...אז למה לא. למרות שהיו ימים (הסופה המטורפת שהייתה לפני 3 שבועות) שלא רחצתי כל יום אלא יום כן יום לא.
שמן בלינאום ? יש לו בעיית עור? קשקשת? יובש? למה את משתמשת בשמן? שמן סותם נקבוביות...אם הכל בסדר אז אין סיבה להשתמש בשמן. לגבי סבון - אני משתמשת רק באורגני בלי SLS וכימיקלים (של בייבי טבע או מאמי קר)
לשטוף לו פנים בכל בוקר? המים מייבשים...ניסיתי למרוח לו קצת קרם פנים עם חמאת שיאה? יש ללאוקסיטן קרם מיוחד לתינוקות מאוד עדין, עם 86% חמאת שיאה, מצויין עבור יובש! מאוד מומלץ.
אוזניים - איך מנקים ? לא לנקות פנימית. אני מרטיבה את הקצה של המקלון ומסובבת בעדינות בפתח של האוזן, זה בדר"כ אוסף את רוב השעווה שמצטברת שם.
יובש, גודש ונזלת? יש לך מנקז ליחה? מאוד מועיל. גם ספריי של מי מלח זה דבר נהדר ומפזר אדים.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? מרגע שיש להם. אורי שלי שרט את עצמו כמה פעמים בצורה מאוד לא נעימה ומאוד קרוב לעין...יש קליפר מיוחד לתינוקות, הוא מאוד קל לתפעול. בדר"כ מגיע עם ערכות של מסרק+מברשת שיניים+קליפר כמו של טומי טיפי.
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני אישית - רק כשאדום.
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? אם אדום אז כן.
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? מגבונים....
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? תלוי עד כמה נוזלי הקקי היה.
לשטוף גם אחרי פיפי ? אפשר עם צמר רטוב או מגבונים אבל כדאי כי השתן הוא חומצי ויכול לגרום לפריחה או אדמומיות לבעלי עור רגיש
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? לפני. אצלי הוא תמיד עושה פיפי אחרי האוכל
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? 2 שזיפים מיובשים, להכניס למים רותחים ומהמים עם המיצוי להכין בקבוק אוכל מטרנה/ סימילאק, התוצאות לא יאחרו לבוא
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? יש סימנים די ברורים של משיכת רגליים לכיוון הבטן, אי נוחות, עצבנות...
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה - לא נתתי אז לא יודעת לענות
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? ברור שלא..
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? לא, למה לך? הילד אוכל כמו שצריך, ישן כמו שצריך, רגוע וחיוני, הבגדים לאט לאט מתחילים להיות קטנים עליו - הוא עולה במשקל.

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית 2 שכבות אפילו שיש חימום (כל עוד זה לא מזגן על חום שמייבש), בחוץ אפשר להוסיף שמיכה חמה מפליז או מיקרופייבר ששומרות חום כמו שצריך.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? הפריפרייה (האזורים שהכי רחוקים מהלב) תמיד תהיה קרה למגע במזג אוויר כזה, גם אצל מבוגרים, וזה אומר הידיים וכפות הרגליים. לבדוק שהפנים והעורף חמים למגע אך לא ספוגת זיעה כי אז זה אומר שחם מדי או להפך קרה.
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? בחוץ

לאוכלי סימילאק\\מטרנה - הכנת מים: מרתיחה בבוקר קומקום מים מינרלים, מחלקת לבקבוקים, מקררת. כשצריך להכין אוכל מחממת במיקרו ל 40 שניות (אני עושה אוכל בכמויות של 240 מ"ל לכן 40 שניות, לכל כמות מים צריך זמן שונה!) ומכינה את האוכל, יודעים שהמים חמים מספיק כי האבקה נמסה מיד המים הופכים ללבנים ואין גושים.  מצד שני אפשר מים מתרמוס, גם מצויין.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? בסוף כל יום.
לעשות לו הפסקה באוכל ? שיאכל בכיף, למה להפריע לו
גרפס - עד כמה זה חשוב ? אצלינו היה חשוב מאוד! הוא לא היה ממשיך לאכול אם לא היה עושה גרעפס ועברנו הרבה בלאגן במיוחד בהנקה בגלל הגרעפס הארור הזה...

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? 7 חודשים אחרי....המצב מתחיל להשתפר בגזרת הפסים האדומים
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? אצלי רק הולכת ומתדדרת...ואני גם ככה עטלף בחשיכה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? שבוע אחרי שהפסקתי להניק
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? הראשון היה ארוך ומאוד קשה, השני היה רגיל כמו לפני ההריון
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? יש לי סלידה מטמפונים...מרגיש לי לא נכון, למרות שכשאני הולכת לחדר כושר או בריכה בזמן מחזור אין לי ברירה.
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? כן
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? תלוי בגנטיקה שלך, מה מבנה הגוף שלך? יש לך נטייה להשמנה? את היית רזה לפני? אני עושה ספורט 3-4 פעמים בשבוע מאז הלידה ובנתיים הורדתי 20 קילו...

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אם אפשר לעצור רגע בצד הדרך במקום בטוח - תעשי זאת, הבכי יכול להטריף ואפילו להוציא מריכוז וזה עלול להוות סכנה
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? הוא תינוק, הוא צריך ידיים, חום, הרגעה, בטחון ואהבה. בגיל חודש וחצי - מותר לו לרצות זאת.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? כן. אני כמעט בטוחה שהקטן שלי חלם כמה פעמים חלומות רעים כי הוא בכה מתוך שינה עם עיניים עצומות
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? עיטוף בשמיכה (רוגעלע), כדור פיזיו, חיבוק ושיר, טפיחה קלה על הגב

המובייל - אצלי המובייל היה מעיר אותו בגלל המנגינה הספציפית שהוא ניגן...אז קניתי לו מנורת לילה שגם עושה מנגינות של שירי ערש ונותנת אור נעים וקטן, זה מאוד מרגיע אותו ומאז שהוא נולד הוא מקשר את המנגינה הספציפית הזו לשינה ואת המובייל השני לבוקר (למשחקים, עכשיו המובייל תלוי בלול בסלון)
איך להבדיל בין יום ללילה ? לסגור תריסים ואור בלילה בבית, לפתוח תריסים ואור ומוזיקה בבוקר.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? אני אישית - 3 חוד'
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? כמה שפחות.
טיולים - כן, עדיין יש לנו את הפריבילגייה של קצת שמש ו 17 מעלות...זו לא סיביר ולא ניו יורק הם צריכים את האוויר, את השמש, את הירוק ואת הרעש של הרחוב
משחקים - אוניברסיטה, תנסי לתלות צעצוע אחד כל פעם, יכול להיות שהרבה מהם עדיין קצת מבהילים אותו.
גיל חודש וחצי זה עדיין גיל של משחקים קטנים בצבעים חזקים וניגודים - שחור/לבן, אדום/צהוב, רעשנים קטנים, מנגינות נעימות.

תהני ממנו

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקווה לענות על הכל - בלת"ק'
מקווה לענות על הכל - בלת"ק
03/01/2011 | 21:53
19
קחי בחשבון שלכל שאלה יהיו 1000 תשובות שונות לפי מי שעונה ודרך ההורות שלה

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? עד גיל זחילה בעיניי ממש לא הכרחי, אנחנו עשינו כל יום בגלל שהיה חשוב לי ליצור טקס שינה
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? לא זה ולא זה, לא משתמשת בחומרים המכילים כימיקלים או SLS ממליצה לך על מאמי קר או עומר הגליל
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? זה בגלל הסבון - ותרי עליו לשבוע
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ?לא מנקים! גם למבוגרים זה לא בריא ולא מומלץ
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? צלוחית עם בצל ודבש מעל הראש בשינה, מכשיר אדים עם כמה טיפות של שמן אקליפטוס לימוני
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! אנחנו עם קוצץ מגיל חודש
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? רק כשאדום, איתן בן 11 חודשים ואני עם אותה שפורפרת של וולדה
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ?איפה שאדום
להשתמש במגבונים או צמר גפן ?מה שנוח לך, אני משתדלת להשתמש במים, אבל חוטאת לרוב במגבונים
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ?שוב תלוי בך ובנוחות שלך
לשטוף גם אחרי פיפי ?לא נראה לי הכרחי
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ?אנחנו החלפנו אחרי, אחרת זה מלווה בצעקות בכי וחוסר נעימות ולא רציתי שהוא ייקשר בין החלפת חיתול למשהו לא נעים
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? במקרי קצה - טיפה או שתים של מיץ עגבניות
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?עד גיל 3 חודשים - זה גזים, אחרי 3 חודשים זה שיניים
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה אני לא נתתי, העדפתי ללמד אותו (ואותי )להתמודד בלי עזרים חיצוניים
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? הוא ישן איתי אז אני מרגישה אותו נושם
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? שוב תלוי בהרגשה שלך, אני לא מייחסת חשיבות לעלייה במשקל כמו לחיוניות של הילד . יש לי ילד צנום ארוך ורזה כמו שרוך, אבל פעיל שמח וחייכני - וזה העיקר

לבוש

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ בבית - 2 שכבות, בחוץ - 2 שכבות מעיל או שמיכה וכובע
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? הוא מעיף את הכפפות כי לא נעים לו תחושתית בידיים - הידיים הן "פריפריה" - מודדים חום גוף בעורף או בקיפולי הצוואר
כובע - גם בבית או רק בחוץ ?רק בחוץ

אוכל רק הנקתי אז אני מדלגת

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? אצלי לא עברו
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? עלה לי במספר וחצי
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? שלושה חודשים של הנקה מלאה
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? הסתדר אחרי פעם אחת
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ?מונוקאפ... המצאת המאה ואם כבר אז תחבושות טמפונים זה ממש ממש ממש לא בריא
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? זה היה לי בחודש הראשון, אח"כ התאבון חזר ובגדול (מידי)
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? תלוי בגוף..

בכי

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? עוצרים בצד, מרגיעים ,מאכילים,מחליפים ונוסעים
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן אני לא מאמינה בהרגלים, תינוק בוכה כי הוא רוצה משהו, קר לו, רטוב לו, לבד לו או שהוא רעב.
אני דוגלת בשיטה שאומרת שהריון אמור להיות שנה( ושהוא מסתיים ב 9 חודשים כדי שהעובר יוכל לעבור בתעלת הלידה) ושעד גיל 3 חודשים התינוק הוא בחזקת עובר - רק צריך הרבה חום קירבה ואהבה
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו?יכול להיות...לו רק היינו יודעים, לרוב זה גזים...
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ?נדנוד בכורסת הנקה

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? תלוי בו - תנסי תדעי
איך להבדיל בין יום ללילה ? ביום יש אור, ישנים בסלון / באור יחסי ובלי שקט מוחלט, בלילה עושים טקס אמבטיה והולכים לישון בחושך ובשקט
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו?אני בלינה משפחתית אז קשה לי לענות לך
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? מותר מגיל לידה, לא מומלץ יותר מ 45 דקות, ובכלל עדיף שיהיו על הבטן כמה שיותר
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? בגיל הזה שמתי במנשא עטפתי במעיל שלי מעליי ויצאתי לטיול - לשפיות שלי ושלו
משחקים - מיואשת.
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין זה ממה שקורה בגיל הזה...
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? אם זה נראה לך גירוי יתר תנסי לפרוס מגבת בצבע אחיד / שמיכה על החלק הצבעוני ולראות איך הוא מגיב רק לקשתות, אולי זה באמת ציבעוני מידי עבורו

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלת"ק עונה'
בלת"ק עונה
03/01/2011 | 22:00
23
הי ממי,
אני עונה חלקית על השאלות, בעיקר מהקטגוריה הראשונה. אני מניקה הנקה מלאה כך שאין לי תשובות בכל הנוגע לתמ"ל.

*בהתחלה רשמתי לך כמעט על כל דבר בהנחיית האחות מטיפת חלב אז תצאי מתוך הנחה שכל מה שאני כותבת לך כאן הוא מהאחות או הרופא או גם מפורום הורים לתינוקות (תיכנסי לשם! תקבלי הרבה סיוע). :
לגבי אמבטיה- בעיקרון לא חייבים לעשות כל יום, אומרים שבגיל הקטנטן הזה מספיק 3 פעמים בשבוע. אבל אנחנו כן עושים לו אמבטיה כל יום.
מומלץ בגיל הזה לשטוף רק עם בלנאום ולא עם סבון. (סבון רק בטוסיק). סבון מייבש אותם.
אני לא שוטפת פנים- לא רואה צורך בגיל הזה. היובש בעיקרון הוא אופייני וחולף. אם זה מפריע לך את יכולה למרוח קרם ממליצה על וולדה.
לא מנקים אוזניים בגיל הזה. אפשר רק מה שמחוץ לאוזן.
לגבי חרחורים/נזלת: מכשיר אדים קרים / טיפות מי מלח בנחיריים (יש ספריי שנקרא סיספריי ומבוסס על ורק על מלח. לא להשתמש באוטריווינים למניהם). / שמן אקליפטוס לימוני: להשיג בסופר פארם ואת שמה טיפה אחת על המזרון שלו.
ציפורניים- אפשר מגיל 3-4 שבועות. גוזרים כשהוא ישן. יש להשיג בסופר פארם מספריים מיוחדות לתינוקות שמעוגלות בקצה.
משחה לטוסיק- בכל החתלה. בדיוק בשביל שלא יהיה אדום. בנים- למרוח משחה גם על האשכים (לא בטירוף אבל לשים קצת)
מגבונים- כדאי לקנות של אוונט כי הם לא מכילים פורמילהיד . או מגבונים אקולוגיים. אני שוטפת במים עם סבון רק אחרי קקי. לא שוטפת אחרי פיפי.
להחליף חיתול- תלוי בדפוסים של הבן שלך. אני בהנקה מחתלת בין שני הצדדים. בעיקרון האחיות בתינוקיה אומרות לפני האוכל, כי אחרי האוכל אם משכיבים על הגב הם עשויים לפלוט או להקיא. את תראי שעם הזמן תפתחו הרגלים משלכם, עכשיו שנעם בן חודשיים וחצי אין אצלנו כבר חוקיות בנושא הזה. אני לא מחתלת בכל האכלה.
עצירות- לקרב את שתי הרגליים לבטן וממש ללחוץ. אפשר ומומלץ לעשות את זה בעמידה כאשר הוא נשען עלייך עם הגב צמוד לבטן שלך ואת מחזיקה את הברכיים מקופלות לבטן שלו (אחיזה מתחת לברכיים, אראה לך)
*גזים- אני ה-מומחית לנושא. איך יודעים? בדר"כ מלווה בהתפתלות/התקשות של הבטן/זריקת ראש לאחור/ניסיון לשרוט את הפנים עם הידיים או כל אחד מהנל לא חייב שכולם יופיעו. אבל כן מאופיין בבטן שמתקשה והתפתלות או בכי שנשמע כמו "איי" .. אני ממש ממליצה לך לא להשתמש בגליקול או סימיקול כי הם לא טבעיים לגמרי. רק גרייפווטר. לפי ההנחייה נותנים 10 טיפות לפני האוכל- אז תתני רק בשעות שהן הקריטיות בעינייך - אצלנו זה אחה"צ ובערב.
אגב* סיבות נוספות לבכי יכולות להיות: חם לי/קר לי ועודף גירויים (תכבי כבר את המובייל הזה... או את הטלוויזיה שברקע וכדומה).
-נשימה- כן גם אני הייתי כך בהתחלה... עדיין בודקת פעם ב. כביכול יש את הבייבי סנס בשביל זה אבל אני לא מפעילה אותו (מלחיץ אותי עוד יותר הסיפורים על אזעקות שווא שפתאום התחיל לצפצף).
מעקב משקל- אם עד עכשיו הוא עולה תקין במשקל, ואוכל תמ"ל אז את עוקבת ויש מספיק יציאות אז את לא צריכה יותר מזה.

שכבות- שתי שכבות ושמיכה חמה. ביום קר אני מוסיפה גם כובע.
יום ולילה- כפי שהם- הבדל בין אור וחושך, ולאפיין את היום במוסיקה, שירים, משחקים ובלילה הכל הופך להיות רגוע, שקט, לא לשחק איתו ושכל הבית יהיה שקט.
משחקים- 5 דקות זה די ויותר. אוניברסיטה- נעם גדול מהבן שלך בחודש ורק עכשיו שמתי אותו והוא עדיין לא ממש מגלה עניין. לאט לאט. מספיק בשלב הזה להראות לו תמונות שחור לבן אדום, ותאמת אתם המשחק הכי טוב שלו. פנים אנושיות. לפי דעתי מובייל חייב להיות רק ביום מהסיבה של להפריד בין יום ולילה- שוב, משחקים רק ביום.

זהו בינתיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי המון תשובות לכתוב לך, אבל הכי דחוף'
יש לי המון תשובות לכתוב לך, אבל הכי דחוף
03/01/2011 | 22:24
7
95
ממליצה לך לבדוק את תפקודי בלוטת התריס שלך!!!!

רק בריאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'? לא הבנתי.. בגלל המשקל בגלל מה?'
? לא הבנתי.. בגלל המשקל בגלל מה?
03/01/2011 | 22:35
1
14
לצפיה ב-'ירידה בתיאבון ואי ירידה במשקל'
ירידה בתיאבון ואי ירידה במשקל
03/01/2011 | 23:04
57
לצפיה ב-'טאש מה הכוונה? '
טאש מה הכוונה?
04/01/2011 | 12:45
1
30
מאיזה סיבה יש צורך לבדוק?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ירידה חדה בתיאבון עם אי ירידה במשקל'
ירידה חדה בתיאבון עם אי ירידה במשקל
04/01/2011 | 18:17
46
שווה דיווח לרופא/ה שלך או אחות ט"ח - לבדיקת דם פשוטה - בדיקת תפקוד בלוטת התריס.

רק בריאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר אולי להוסיף את השרשור להודעות נבחרות?'
אפשר אולי להוסיף את השרשור להודעות נבחרות?
04/01/2011 | 21:49
2
21
אני עדיין לא אמא
הריון ראשון
ואני בטוחה שאשמח לקרוא את כל השרשור עם כל התשובות לכשיגיע המועד....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צורף להודעות הנבחרות'
צורף להודעות הנבחרות
04/01/2011 | 23:27
1
12
לצפיה ב-''
05/01/2011 | 00:48
3
לצפיה ב-'שמחה לענות מנסיוני "רק על עצמי לספר ידעתי"'
שמחה לענות מנסיוני "רק על עצמי לספר ידעתי"
03/01/2011 | 22:44
1
44
אמבטיה לא חובה לעשות כל יום במיוחד בחורף. לא יקרה כלום לתינוק אם לא ירחצו אותו כל יום. אבל צריך להקפיד לשטוף את הטוסיק ולנקות טוב.
אני מההתחלה שוטפת בשמפו וסבון של ג'הנסון את ג'ונסון, יש להם גם סבונים שהם שמפו...
לשטוף פנים בעיקר כשהם מתלכלכים מחלב, מטרנה וכו'
ניקוי אזניים לא חובה בגילאים הקטנים, אם יש לכלוך באוזן הוא יצוץ לבד החוצה.
יובש בפנים יש קרם פנים לתינוקות
ציפורניים רק אחרי 40 יום
משחה לטוסיק רק כשמתחיל להיות אדום (רק עכשיו אחרי שנה אני מסיימת את הקופסה הראשונה)
טוסיק לשטוף אחרי קקי דביק. אם לא דביק מגבונים זה מספיק, אני מעדיפה מגבונים על צמר גפן, אבל זה עניין של גישה.
חיתול אני מחליפה רק כשהוא מלא, ולא משנה אם זה לפני או אחרי אוכל.
אני לא אשאיר תינוקת עם קקי בחיתול רק כי זה לפני או אחרי אוכל.

לבוש, תמיד שכבה אחת יותר ממך הוא לא חייב כפפות אם זה לא נח לו. כובע רק בחוץ, אלא אם כן קר בבית.

אוכל, מטרנה וסימילק אני מכינה עם מיים שהרתחתי ונתתי להם להתקרר אחר כך אני ממלאה בבקבוק מי עדן ריק, כשצריך להכין אוכל, אני מחממת את המים במחמם מים של אוונט.
עכשיו יש לי תמי 4 אז אני שמה בבקבוק מים רותחים ונותנת להם לתקרר.
מגיל חצי שנה הפסקתי להקפיד על הרתחת המים. ברגע שהילדה התחילה ללקק לי את הנעליים הבנתי שאני לא חייבת סטריליזציה מוקפדת.

אחרי לידה שלישית עדיין אין לי סימני מתיחה, הראיה השתפרה לי ופתאום אני צריכה להוריד משקפיים לראייה מקרוב זה דווקא פחות נח כי כל הזמן אני מורידה ומרכיבה את המשקפיים.
אוכל, אחרי הלידה התחלתי לטרוף.
כל החיים העדפתי תחבושות ולא טמפונים, כנ"ל גם כיום.

אין לי בעיה שהילדים יתרגלו לידיים, במילא בגיל שנתיים אני מתה שישארו לי בידיים והם מתעקשים לברוח. אני לא מאמינה בפינוק יתר, אני מאמינה באהבת יתר.
הילדים שלי חיו אצלי על הידיים, אכלו שתו השתינו וישנו, ואף אחד מהם לא מפונק מדי.

בכי

באוטו היא יושבת לידי, אם היא מתחילה לבכות אני שרה לה שירים, יש שיר אחד שעבד על כל הילדים שלי והרגיע אותם ועליו אני חוזרת כל הזמן.

אצלי השיטה הטובה ביותר להרגעה זה ציצי.

משחקים.
ילדים גדלים, מתפתחים ונהיים אינטלינטיים ללא קשר למשחקים שעולים הון כסף. שלא תביני לא נכון יש לי טונה של משחקים אחרי 3 ילדים. ובסוף במה היא הכי אוהבת לשחק? בלהכניס ולהוציא לי כלים מתוך הארונות.
כך שאל תרגישי מיואשת, דברי איתו כל הזמן, תתמללי לו כל מה שאת עושה " בוא נלבש חולצה" "הנה מכנסיים" וכו' הוא לא חייב לשחק במשחקים וכדי לעניין את עצמו הוא כבר ימצא תכנים.
פתאום תגלי שהדגם של הריפוד על הספה כל כך מעניין אותו שהוא בוהה בו 10 דקות רצופות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' '
04/01/2011 | 23:11
12
אהבתי את תיאור הבהייה בריפוד...כמה שזה נכון!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו אמאלה כמה שאלות'
וואו אמאלה כמה שאלות
03/01/2011 | 23:17
2
33
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? לא חובה
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? לא משנה מה שבא לך בטוב
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? יכול להיות ובחורף באמת העור יבש יותר. זה לא משנה אם תשטפי בבוקר כשקר או יותר מאוחר כל עוד הוא לא התלכלך או יירר
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? ממש לא. מחכים שיצא קצת החוצה ואז מוציאים עם האצבע או צמר גפן
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? מי מלח באף או משאבת נזלת (לי לא עזרה) מכשיר אדים
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! מגיל כמה ימים. אין ברירה. קני מספריים לתינוקות ובזהירות מאוד
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? רק כשאדום
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? מה שבא לך. איפה שאדום. נראה קצת מיותר
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? אני בהתחלה השתמשתי בכיור ואם אין ברירה (כמו עכשיו כשחורף) מגבונים ואז עוברת עליהם עם צמר גפן ומים
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? עדיף לשטוף אבל אם קר אז צמר גפן ומים
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא צריך. צמר גפן ומים
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? מתי שמלא
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? שמעתי על שיטה מיוחדת שלא ניסיתי - לתת מעט מים רתוחים שהשרת בהם שזיפים...
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? לא אבל אם את לא מוצאת שום דבר אחר במקום לענות את עצמך תרגעי ותגידי שזה גזים
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה  לא יודעת מה זה
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? ממש לא. האובססיה שלי.
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? לא יודעת. התייאשתי מטיפת חלב האלה

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ אני בבית מלבישה קצר,גופיה ארוכה חולצה ארוכה ו2 זוגות מכנסיים עם רגליות. בחוץ מעיל וכובע וסוודר אם צריך
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? עוד שכבות ושרוולים אחרים שיכסו את הידיים
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? רק בחוץ. בפנים אין רוח.

אוכל  

סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? כל יום
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה לא צריך הפסקה
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט אז תעזבי אותו בשקט. חצי שעה זה מוגזם. גם אריאלי שלי ככה.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? עוברים עוברים. לדעתי מתי שמפסיקים להסתכל עליהם.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? בטח
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? לצערי הרב חודש (בזמן שעדיין דיממתי מהלידה)
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? חוזר לעצמו אל דאגה. וגם דיי מהר.
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? בינתיים תחבושת עד שתרגידי שחזרת לעצמך שם למטה בוודאות
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? אני אוכלת פעם ביום. זה לא טוב אבל זה מה יש
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? כי את חודש וחצי אחרי. חכי חכי.

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? עוצרים בצד ומניקים? תלוי מה הסיבה
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן גם בעלי לחוץ ואני מרימה. אבל הוא לא ישן לבד בלול כמעט ויש מצב שזה מהפינוק יתר שלי.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? ש לי תאוריה שאומרת שתינוקות סובלים מאוד מחלומות רעים. גם אריאל שלי ככה מסכן.
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? לשיר שירים ברוגע ובחיוך

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? תנסי. אם לא תנסי איך תדעי
איך להבדיל בין יום ללילה ? בלילה יש חושך וישנים. הוא יבין את זה לבד
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? כשהוא לא מתעורר כל הזמן בלילה וכשאת נרגעת עם הבדיקת נשימה שלך אחרת יהיה לך סיוט.
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? כמה שאת מרגישה שזה בסדר
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? לא. אם אין ברירה נשארים בבית. יש לו את כל החיים להיות בחוץ.
משחקים - מיואשת.
יתכן מאוד. תתני לו צעצועים יותר מרגיעים. 5 דקות אצלהם זה כמו חצי שעה אצלנו והם צריכים תחלופה גבוהה. מה שכן הזכרון שלהם לא הכי ארוך טווח שיש אזאפשר להחזיר כל פעם צעצועים ממקודם וזה יהיה כמו חדש :)

יאללה הלכתי לישון
בהצלחה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנות אתן מדהימות!!!!'
בנות אתן מדהימות!!!!
04/01/2011 | 01:01
1
26
עדיין לא ישבתי בשקט לקרוא את הכל כמו שצריך , הצוציק לא רגוע כל כך היום והבית שלי צועק "הצילו גם לי מגיע תשומת לב!" אז לא ישבתי על המחשב מהשנייה ששלחתי את ההודעה הזו

בטוחה שכולכן ישר חשבתן - ווא בטח היא השתגעה מה זה כל השאלות האלה חחח
אבל האמת אלה שאלות שהצטברו במשך חודש וחצי וכל פעם ישבתי ורשמתי משהו, כי תיארתי לעצמי שאם אני מוצאת את עצמי שואלת את הדברים האלה בטח יש עוד כמוני ואמרתי שזה בטוח יהיה נושא מעניין לפורום שיכול לעזור לעוד המון בנות!!!

אז חייבת לציין - אתן מקסימות ומדהימות אחת אחת !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' שאלות חדשות '
שאלות חדשות
04/01/2011 | 01:04
33
אל תדאגו אני לא אשגע אתכן שוב עם השאלות שלי חחח מבטיחה ששאלתי הכל ! לבנתיים....

אני אשמח אם עוד בנות ישרשרו לפה עוד שאלות שיש להם, זה יכול להיות שרשור מאוד מעניין ותורם!!

רק אנא ממכן, כל מי ששואלת שאלה חדשה שתשים בשורת הנושא איזשהו אייקון על מנת שבנות אחרות ישימו לב שזו שאלה חדשה ושזה לא יעלם מהעין...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלתק'
בלתק
04/01/2011 | 02:23
13
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? לא חייבים לעשות להם אמבטיה כל יום בטח לא בגיל הזה ובמזג אוויר הזה.
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ?אני השתמשתי ומשתמשת בכל סבון לתינוקות.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? לא חייבים לשטוף פנים בבוקר אפשר לקנות קרם פנים לתינוקות.
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? מקל אוזנים לתינוקות בלבד(!) כדי להכניס את המקל עמוק מדי.
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? אקליפוטוס על הסדין (מטפטפים כמה טיפות), מגבונים מיוחדים לאף של דר פישר ומגיל ארבע חודשים אטרויני.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!אומרים חודש, אני גזרתי לפני כי היא שרטה את עצמה.
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ?תלוי בגישה. אני שמתי מההתחלה אבל אחר כך רק כשהיה לה ממש אדום לפני תפרחת חיתולים.
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? לא יודעת
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? ברמת העקרון השתמשתי במגבונים, כשהיא החלה לפתח תפרחת חיתולים, עד היום, אני שוטפת קקי במים ומגבונים רק לפיפי.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ?עניתי למעלה
לשטוף גם אחרי פיפי ?עניתי למעלה
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ?בגיל הזה הקפדתי לפני כי אחרי האוכל חייבים לחכות שיתעכל ולא יפלוט מה שאכל מרוב שמתטלטלים אותו. אבל בגלל זה התחלופה לתינוקות בגילאים האלה גבוהה. הם עושים קקי מהר יותר אחרי האוכל.
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?לגרד עגבניה ולתת לו בעדינות את המיץ, חליטת צמח נענע בלי כלום.
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? שום דבר אינו נכון. אם את יודעת שהוא אכל טוב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא מציק יכול להיות שזה גזים (הם ממש מעוותים פנים עד שלפעמים נראה שהם מחייכים אלייך) או שהוא רוצה על הידייים. אני אימצתי את המנשא לשתי הבעיות.
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה . אצלינו כלום לא עבד. אבלהשתמשתנו בגרפוויטור
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא, אני עושה את זה עד היום.
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? בתחילה קובעים אחת לחודש, אם יש בעיה קובעים יותר אחר כך מגיעים גם ככה בתדירות גבוהה בגלל החיסונים.

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ- עד חודש שתי שכבות, מחודש החל לפי מזג האוויר. קר לך? כנראה קר לו. הסיבה היא שעד חודש אין להם מנגנון של חום-קור.
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?לא מתרגשים, לא מעיד על כלום, הבטן ואיזור החזה צריכים להיות מחוממים.
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? מה שנוח. אצלי היא לא אהבה כובע. נקודה.

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ? מרתיחים מים, מקררים לטמפ' החדר ומעבירים לטרמוס, יש לך כמה מות.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? לא עשיתי.
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה בתאבון. רק אם הוא פולט.
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט. רצוי לעשות אבל אם לא ממש עושה גרפס לא להציק לו. אצלי היא לא עשתה, והיום היא כמעט בת שנתיים.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? אני לא שמתי לב אצלי אבל פחות או יותר אחרי חצי שנה.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? לא הייתי לי בעיית ראייה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?אחרי 8.5 חודשים.
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? כן
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ?מה שנוח
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? ברור , אין הורמונים ואת לא מגדלת אדם בתוכך.
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ?כן.

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? או שעוצרים בצד, או שלומדים להתעלם מהבכי. תלוי גם למה הוא בוכה.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן . תרגיעי אותו. הם לא מתרגלים על הידיים. זה בולשיט. בגיל שלו. להרים. בלי לחשוב פעמיים.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? אין להם חלומות בגיל הזה. לבוא ללטף וללכת.
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? לחכות שיגדל.

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? באמצע הלילה כשהוא ישן? לא. לפני השינה? אם זה מרגיע.
איך להבדיל בין יום ללילה ?לעשות סדר יום. הארוחה האחרונה(ארוחת ערב) מלווה בטקס: אצלי זה היה מקלחת, מסג', הנקה, מוזיקה שקטה.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? אני מעבירה מההתחלה.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?לא יותר מארבעים דקות אלא אם כן זה שכיבה של 180 מעלות.
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? כן.
משחקים - מיואשת. אין מה להתייאש, בגיל חודש וחצי כל דבר מעניין אותם וכלום לא מעניין אותם. בעיקר אוהבים משחקים עם רעש עדין כמו רעשנים. או דברים רכים כמו בבובות בד וכדומה.
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין . חמש דקות זה המון זמן. אחלה בשבלך.
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה?לא. ואם את מרגישה שכן, תורידי מהבובות שבאוני'.

יאללה, הולכת לישון.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת וואו... קודם כל, מזל טוב!'
באמת וואו... קודם כל, מזל טוב!
04/01/2011 | 03:31
2
17
חייבת לציין שאין תשובות חד משמעיות לרוב השאלות. את תלמדי עם הזמן מה טוב לדעתך, תגבשי דעות, וגם, כמובן, תלמדי מה טוב לתינוק (הספציפי) שלך.
מנסה לענות - בעיקר אענה מנסיוני האישי, לא אדבר בשם אחרים.
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ?      אנחנו עושים לאחרונה כל יומיים בממוצע. אבל יש לנו נסיבות מכבידות מעבר לחורף. לדעתי - תעשי אם את מרגישה שהילד זקוק למקלחת, אם לא כ"כ - לא חובה.
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ?   אנחנו מקלחים עם בלנאום כי זה נוח - לא צריך לשטוף... את הראש חופפים עם שמפו.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? לא שוטפת בבוקר בכלל, רק במקלחת.
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? פה אני דווקא די נחרצת - אסור עם מקל אוזניים. גם רופא אף אוזן גרון אמר לא לנקות. זה סתם מיותר ועלול להרוס את השמיעה!! לנקות עם משהו לח את מה שרואים. השעווה כעיקרון מגנה על האוזן.
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו?  שמעתי שלטפטף חלב אם לאף יכול לעזור. ניסיתי אפילו פעם, לא הבנתי אם עובד.
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן .כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!  מגיל חודש. בזהירות, עדיף כשישן על ידיו של בן הזוג.
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אני משתמשת בכל החתלה. כדי להשתדל למנוע אדום.
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? אשכים?? למה? כן מרחתי לבני על הבטן כמה פעמים, כי היה שם אדום.
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? אני מכורה למגבונים. כמובן שהכי בריא רק עם מים.. אבל אין סיכוי שאצליח לשכנע את עצמי לוותר על הנוחות של המגבונים.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? אני מסתפקת במגבונים, אבל מנקה טוב-טוב.
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא שוטפת.
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? תלוי במצב. אם לא בוכה - לפני, אם בוכה שרוצה לאכול - אין ברירה אלא אחרי, ואז הוא מתעורר (אחרי שנרדם באוכל..). בקיצור, סרט. פשוט אין זמן מתאים חח
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? עיסוי איפה? אני מעסה, כשאני רואה שהוא רוצה לעשות, את הטוסיק עצמו ואת פי הטבעת, עם מגבון.
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים?    אי אפשר לדעת בוודאות. אצלי עזר בגזים כדור פיזיו, ומאוחר יותר גיליתי שהכדור תמיד עוזר נגד בכי, לא משנה למה הוא בוכה (לא ניסיתי, כמובן, לקפוץ כשהוא רעב - זו כבר התעללות...).
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה.    בגיל בו היו לו ממש כאבי גזים נתנו בכל ארוחה. עכשיו, בגיל 4 חודשים, כשאני מרגישה שהקיבה קצת בבלגאן, שהוא מפליץ הרבה - אני נותנת.
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ?      לא, אני גם עשיתי את זה בהתחלה, ועד היום עושה לפעמים.
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ?   בשביל מה? לא צריך להיות היסטריים, גם אחת לחודש זה יותר מדיי. תסתמכי על זה שהתינוק נראה חיוני, עולה במשקל בצורה ניכרת לעין.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
04/01/2011 | 03:53
1
7

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ    זה לא עניין של שכבות, אלא של עובי השכבות.. בגיל קטן חשוב עוד יותר להקפיד לשמור להם על חום הגוף כי הם לא יודיעם לווסתו לבד. אני מלבישה לרוב (בן 4 חודשים) בבגד גוף ארוך, אוברול בעובי בינוני ומעל זה אפודה שסבתא סרגה..
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?    עדיף להתחיל להימנע מכפפות, לכל הפחות בתוך הבית, כי הכרת הידיים, הכנסתן לפה, וכמובן מישוש הם חלק חשוב מההתפתחות, למיטב הבנתי.
כובע - גם בבית או רק בחוץ ?   כשקר שמים לפעמים גם בבית, אבל הוא מעיף אותו, בעיקר מתוך שינה.

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?   מרתיחים מים ליום-יומיים, בסיר (צריך שהמים ירתחו למשך 5 דקות) שומרים בבקבוק גדול. מוזגים מראש לבקבוקי התינוק, בכמות בה הוא אוכל (וכשהוא בוכה שרעב - רק מוסיפים אבקה). בימים האחרונים יש לי מחמם בקבוקים ואני מחזיקה קבוע את הבקבוק הבא בו אשתמש, עם המים, במכשיר.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ?   אני חפיפניקית בקטע הזה. אין לי סטרליזטור, כשהוא היה קטן עשיתי כל כמה ימים, עכשיו אפילו פחות.
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה      אני עושה הפסקה רק אם אני רואה שהוא חש אי נוחות.
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט.     שלי גם לא תמיד עושה. בחודש האחרון הוא לפעמים סובל כתוצאה מזה בלילה, אבל גם כשאני מרימה אותו שוב ומחזיקה - לא קורה כלום. לא מצאתי פתרון.

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? 4 חודשים אחרי לידה, טיפה התבהרו אולי אבל ממש לא עברו.
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ?    לא חושבת שהיא השתנתה לי מלכתחילה.
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?    3 חודשים. שאבתי קצת כל התקופה. הייתי מקבלת כנראה קודם לולא היו לי קרישי דם (ככל הנראה) ברחם, שעיכבו את תהליך חזרת הגוף למצבו הטבעי.
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני?   לי היה בינתיים רק מחזור אחד, כי אח"כ התחלתי לקחת גלולות סרזט (ובגללן יש דימום כל הזמן, בלי קשר..). והמחזור שהיה היה מאודדדד קשה (עוד יותר קשה מהמחזורים הגם ככה קשים שלי בד"כ) ונמשך 8 ימים במקום 6.5, כאשר הרבה יותר מהם חזקים בטירוף (משהו כמו 5 ימים חזקים מאוד במקום יום וחצי-יומיים )
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ?    מה פתאום טמפונים?? אחרי הלידה רק תחבושות. לא יודעת מתי מותר לחזור לטמפונים.
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ?   אני לא אכלתי מאוד הרבה בהריון ולא אוכלת מעט עכשיו, אבל גם אני לא ירדתי במשקל. חשבתי שזה ירד בטבעיות, וזה לא (לא עליתי הרבה).

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? עוצרים בצד ומרגיעים. עדיף שיהיה בקבוק אוכל מוכן ואמצעי הרגעה נוספים.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן        לאאאאאאאאאאא לתת לבכות. אין חינוך בגיל הזה! בגיל הזה מגיע לו להיות בידיים, והרבה. זה נותן חום וחיבה שדרושים לו.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו?    אין לי מושג, כנראה באמת חלומות, גם לבן שלי זה קורה.
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ?    כדור פיזיו!!!! מגיל מסוים (3 חודשים בערך?) התחיל לעזור גם רעשן. וגם - פשוט לשנות אווירה - ללכת לחדר אחר, להשכיב על המיטה ולדבר אתו כשאת מעליו, לצאת החוצה, להעביר לבעלך, וכו'.

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ?     גם אני לא יודעת. בעבר נמנעתי מלשים מובייל כשרציתי שהוא ילך לישון, אבל קרה לי שהוא נרדם לבד תוך כדי שהוא מנגן.
איך להבדיל בין יום ללילה ?    עושים חושך, מדברים באופן רגוע. אצלי הוא התחיל להבדיל אחרי גיל חודשיים, וגם אז בערבון מוגבל. כעיקרון אומרים שהם יכולים להתחיל להבדיל מגיל חודש וחצי.
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו?   אנחנו העברנו לקראת 3 חודשים, כמה ימים לפני מסירת העריסה. לדעתי זה מאוד אינדיווידואלי, והבעיה שלהם עם לישון בחדר משלהם מתחילה בד"כ מאוחר יותר, בגיל חצי שנה ויותר - כך שעדיף לדעתי להרגיל קודם לכן.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?     אין לי אף אחד מהם, אפילו לא ממש יודעת מה זה טרמפולינה. אבל הבנתי שחצי שעה - ולא רק בהם אלה גם בסלקל וכל דבר שהוא במצב של חצי ישיבה.
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת?    לא בכוח, אין חוקים, לדעתי לא יקרה כלום אם בימים מאוד קרים לא ייצא.
משחקים - מיואשת.

בגיל חודש הוא יכול בעצם רק להסתכל ולהקשיב, אין כ"כ רלוונדטיות למשחקים, אם אני זוכרת נכון. אז פשוט תלי/שימי מולו כל פעם תמונה אחת או משחק שמנגן. הבן שלי היה נוהג להסתכל זמן די ארוך בספר התמונות הזה שיש לכולם ולדבר אל התמונות, במיוחד אל הג'ירפה.
גירוי יתר זה כשיש לו מול העיניים יותר דברים ממה שהוא יכול להתרכז בו. בגיל הזה מספיק לשים פריט אחד.
אוניברסיטה זה אולי באמת טיפה מוקדם. בהמשך תראי שהתגובה שלו תשתנה.

בהצלחה, תהני!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
04/01/2011 | 19:10
7
לצפיה ב-'לילו - כל הכבוד!!!'
לילו - כל הכבוד!!!
04/01/2011 | 19:36
46
תשמעי אני  ממש שמחה שפתחת את השרשור הזה כי העלת שאלות שגם אני תוהה לגביהן אבל לא עצרתי לשאול פה בפורום.
גאיה שלי בת חודש וכמה ימים.
אני עונה לך מה אני עושה למרות שאני לא סמכות רק עושה מה שנראה לי נכון ובינתיים אני מרגישה שעובד לי נכון, וגם אני וגם גאיה רגועות ושמחות.

היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אנחנו עושים פעם ביומיים בעיקר כי מי שאחראי על זה - זה בן הזוג שלי והוא מתעצל והיא לא מתלוננת...
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? משתמשים רק בבלנאום
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? לא שוטפים, נראה לי שזה רק מייבש יותר
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? לא מנקה הבנתי שזה לא רצוי
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? מי מלח לתינוקות שקנינו בסופר פארם, מכשיר אדים, בטיפת חלב הראו לי שמוציאים לכלוף מהאף עם קיסמי אוזניים (כמו שמנקים את האוזן רק באף - להשתדל לא לדחוף פנימה אלא להוציא)
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! גזרתי פעם ראשונה בחודש
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? בכל החתלה, אני לא בטוחה שצריך...
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? יש לי בת
להשתמש במגבונים או צמר גפן ?משתמשת במגבונים אבל נראה לי שצמר גפן זה לא פחות מוצלח
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? אצלנו כמעט כל החלפה היא עושה קקי, אנחנו מנגבים עם מגבונים אבל מדי פעם אני גם שוטפת, אין לי חוקיות - מתי שנראה לי שצריך
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא שוטפת
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? מחליפה חיתול אחרי ההנקה או באמצע כי כשהיא אוכלת היא עושה קקי
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ? אנחנו נותנים גרפווטר, לגאיה זה עוזר... גם תנוחות שלוחצות על הבטן - נמר על העץ, או שהיא שוכבת על הרגליים שלי כשהרגלים שלה מונחות על החזה שלי
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? כשזה גזים היא נהיית אדומה ונראית מתאמצת נורא.. אצלנו זה ממש ברור מתי זה גזים
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה. אני לא מוטרדת מזה (מהתלות), הבנתי שבגיל 3 חודשים זה עובר. בינתיים אני רוצה להקל עליה כמה שאפשר.
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? גם אני. לפעמים היא כל כך שקטה שזה מבהיל ואז אני מזיזה אותה קצת (שתסלח לי הקטנה.. אבל זה מלחיץ...)
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? לי מספיק אחת לחודש, אני ממש רואה שהיא יונקת יפה, את נותנת תמל אז בכלל יש לך ידיעה כמה הוא אוכל, אבל אם את לא רגועה אז לדעתי אל תהססי לבוא רק לשקילות. הכי חשוב זה שתיהי רגועה ושמחה

לבוש

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ. אני שמה שתיים, בחוץ גם עם שמיכה. בעצם גם בבית עם שמיכה. זה יוצא בעצם שאני מלבישה אותו דבר בבית ובחוץ
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? גם אצלי היא מעיפה את הכפפות וגם את הכובע. לא יודעת מה לעשות לגבי זה. יצא שיצאתי אתה במזג אויר ממש קר אבל במנשא ואז זה ממש בלט שלא קר לה, אז מנשא זה פתרון.

אוכל

סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? יצא שאני עושה פעם בשבועים (משתמשת בבקבוקים לחלב שאוב). בין לבין אני שוטפת במים חמים מהתמי 4. הבנתי שזה 97 מעלות, לי זה נראה מספיק.
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה.
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט. אצלי לא תמיד היא עושה גרפס וגם לא פולטת, אבל אם תקוע לה גרפס אז היא לא רגועה. אם הוא רגוע נראה לי שלא תקוע לו כלום..

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לא היו לי
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? גם אצלי הראיה הדרדרה... מקווה שתשוב
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? עוד לא קיבלתי
לא להרוג אותי אבל אחרי שבועיים חזרתי למשקל של לפני הלידה. לא שאני מהשחיפות המעצבנות האלה, אני לא רזה... אבל בהריון עליתי מעט יחסית (11 קילו) כי כל ההריון הקאתי (9 חודשים) אז לפחות עכשיו זה משתלם. ראיתי שטאש אמרה לך לבדוק את בלוטת התריס - נראה לי ממש חשוב

בכי

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? אני מדברת אליה, מספרת לה לאן נוסעים ועם מי תכף נפגש או לאיזה בית קפה תכף נלך (הילדה גרה בתל אביב היא חייבת להכיר בתי קפה)
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן. להרים או לפחות להתייחס, אם נניח אני לא מרימה (לרוב אני כן) אני באה לעריסה שלה או לעגלה ומדברת איתה מלטפת אותה נותנת מוצץ, מחייכת אליה. היא נרגעת גם ככה.
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו?  לא מכירה..
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? לדבר אליה, לחייך אליה, לשיר לה, לשים לה מוסיקה, אני פחות אוהבת את כל המוביילים והמוסיקה של התינוקות, אני שמה לה מוסיקה "שלנו" היא מתה על זה

התפתחות ומשחקים
זה תחום ששאלתי את עצמי הרבה והחלטתי שלא צריך גירויים "מלאכותיים" אלא שתסתובב איתי לכל מקום וזה מספיק גרויים לבינתיים.

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? בינתיים ויתרתי
איך להבדיל בין יום ללילה ? הבית חשוך או מואר
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? אצלנו התכנון הוא כשהיא תהיה גדולה על העריסה.
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? לא שמה בינתיים אני רוצה לנסות לשים אותה בטרמפולינה כשאני במקלחת של הבוקר אבל עוד לא יצא לי. (להתקלח יצא לי דווקא )
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? אני יוצאת איתה עם חברות לבית קפה ואז רק במעברים מהאוטו צריך לכסות אותה כמה שיותר טוב. בבתי קפה נעים...
משחקים - מיואשת.
לי נראה שזה גרוי יתר ולמרות שיש לי את כל הצעצועים למיניהם בינתיים אני מוותרת.

שוב - אני ממש שמחה שפתחת את השרשור הזה!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא היה פשוט '
זה לא היה פשוט
04/01/2011 | 21:24
3
98
בתוך הקובץ קישורים רלונטים ...

בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תותחית '
תותחית
04/01/2011 | 22:18
19
לצפיה ב-'שמרתי ואני מעבירה לבעלי!'
שמרתי ואני מעבירה לבעלי!
05/01/2011 | 05:46
31
ממש הכנת מדריך מזורז ופשוט לימים הראשונים, בדיוק מה שחיפשתי!

המןו תודה ללילו וללך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פשששש איזו השקעה'
פשששש איזו השקעה
05/01/2011 | 09:33
15
לצפיה ב-'עונה'
עונה
04/01/2011 | 21:58
30
היגיינה ובריאות
אמבטיה: לא כל יום. הילד לא מתפלש בבוץ. אם לא בא לך, או שנראה שקר מדי, אז לא. לא יקרה כלום.
אני השתמשתי בבלנאום עד גיל 3 חודשים, אבל תראי איך העור שלו מגיב.
אין צורך לשטוף פנים בבוקר, במיוחד אם הוא יבש
לא מנקים לתינוקות אוזנים ובטח שלא עם מקל אוזניים (בכלל, תזרקי את כל המקלות אוזניים, זה ממש לא בריא, גם לילדים גדולים יותר וגם למבוגרים). אם יש ממש לכלוך, תרטיבי קצרה של חיתול טטרה ותנקי, אבל רק מה שבחוץ, לא לחטט באוזן!
יובש - קרם לחות לתינוק, גודש ונזלת - אדים חמים בחדר, ספריי סטרימר (זה ספריי של מי מלח עדינים, שאפשר לקנות בסופרפארם)
עם הציפורניים חכי קצת, וכשתהיי מוכנה - תבקשי ממישהי עם טיפה יותר ניסיון לגזור יד אחת, ואת תעשי את השניה. אישית, אני לא משתמשת במספריים אלא בקוצץ ציפורניים לתינוקות, לטעמי זה יותר נוח, אבל את פשוט צריכה לנסות ולראות מה נוח לך.
משחה לטוסיק לטעמי רק כשאדום, ואז מורחים על מה שאדום.
באידיאל - לא צמר גפן ולא מגבונים, אלא מים זורמים, אבל בינינו? זה בסוף יהיה מגבונים. לטעמי, שוטפים כשיש צורך (אדום או מטונף)
חיתול אחרי האוכל, רוב הסיכויים שהוא יהיה מלא. עצירות וגזים זה חולרה, במיוחד בגיל הזה, שהם כאלה תלויים ואומללים. אפשר לנסות את התכשירים שקיימים בשוק, הם לא ממכרים ולא אמורה להיות איתם בעיה, השאלה היא רק אם זה יעבוד או לא...... להניק יכול לעזור, מנשא או כדור פיזיו להקלה, ולחכות. זה עובר עם הגיל (תודה לאל!)
לגבי הנשימה והשינה: בהתחלה זה ככה ואחרי זה, זה נרגע (למרות שאני, את שלי, גם בגיל שנתיים עדיין בודקת איזה פעמיים שלוש לפני שאני הולכת לישון)
טיפת חלב פעם בחודש זה לגמרי מספיק.

לבוש
באופן כללי, תינוק לובש שכבה אחת יותר ממך. אם עדיין נראה שקר לו - תחליפי שכבה עליונה בשכבה עבה יותר.
כובע לטעמי רק בחוץ בגיל 6 שבועות.

אוכל
מים לתמ"ל: הייתי מרתיחה שניים שלושה קומקומים, מחכה שיתקררו ומעבירה לבקבוק זכוכית או קנקן אחר, ואז היו לי מים מורתחים בטמפרטורת חדר כל הזמן.
סטריליזציה אחרי שימוש, אבל אישית ממש לא עשיתי. תינוק זה לא סטרילי, תשטפי בקבוקים כמו שצריך וזהו.
הפסקה באוכל אם את רואה שהוא מתאמץ. אם לא, אז סבבה. אותו כנ"ל לגבי גרעפסים.

אמא'לה
סימני מתיחה עוברים, זה לוקח זמן ומשתנה מאישה לאישה. לרוב, ישארו איזה שהן עקבות, אבל כמעט לא נראות. לי זה לקח 5-6 חודשים.
ראיה (את משקפופרית?) בעיקרון כן, אבל יש נשים שמדווחות על ירידה בראיה. אני אחרי ניתוח לייזר, הייתי 6/6 לפני הלידה, ולקח לי כמעט שנה לחזור לזה. בעיקר במה שקשור לראיית לילה.
מחזור ראשון אחרי 8 חודשים (יתרונות ההנקה) והיה מחזור מ.זעזע. זה לאט לאט נרגע. אם כבר ראית רופא נשים אחרי הלידה והוא אישר שהכל בסדר, אין בעיה להשתמש בטמפונים, אם עוד לא ראית רופא נשים נראה לי שעדיף לא לדחוף שום דבר לנרתיק (בקיצור, תחבושות)
להקפיד על תזונה טובה ונכונה. אחת הסיבות שאת לא יורדת במשקל היא שהגוף יודע שאת בתקופה של לחץ והרבה עבודה ומתח, ולכן הוא יוצר מאגרים, ובגלל זה חשוב כל כך לשמור על ארוחות מסודרות ומאוזנות, כדי להסביר לגוף שהכל בסדר, ואפשר להתחיל להרגע

בכי
בכי באוטו זה מתסכל. או שעוצרים, מרגיעים ונוסעים, או שפשוט ממשיכים לסוע (אייקון של אמא מזניחה)
בגיל 6 שבועות אין בכלל שאלה - להרים, להרים, להרים. הוא לא "יתרגל" לכלום, הוא קטן, הוא חסר ישע והוא צריך אתכם. כשהוא יהיה בן 4-5-6 חודשים נדבר על להרים או לא, בסדר?
לא להלחץ מהבכי מתוך שינה, זה קורה, וזה לא אומר כלום. אפשר להרגיע אותו גם על כדור פיזיו (או בידיים שלך וקפיצות על הכדור), או להשכיב אותו על הכדור ולנדנד, יש תינוקות שמתים על זה. עוד שיטת הרגעה זה לעטוף אותו במגבת נעימה או שמיכה רכה. הרבה פעמים זה גם מאד מרגיע.

התפתחות ומשחקים
מובייל בלילה זה ענין של ניסיון - תנסי ותראי. או שזה ירגיע או שלא. הבדל בין יום ולילה אפשר לעשות בעיקר על ידי תאורה והחשכה של החדר, ומידת הפעילות והעוררות - אם במהלך היום את מדברת אליו בקול רם ויוזמת, בלילות תדברי יותר בשקט, ותפחיתי במילים כמה שאפשר.
חדר משלו זה ענין שלכם ומתי מתאים לכם. אצלנו לא היה לה חדר עד גיל חצי שנה, אבל זה מאד מאד אישי.
נדנדה/טרמפולינה, יש המלצות לדעתי באתר של "בטרם". באופן כללי, עדיף שלא יבלה שם שעות.
אני מאד בעד טיולים גם כשלא חמסין בחוץ. עם כל הכבוד, אנחנו לא בקנדה ולא באלסקה ומקסימום קריר אצלנו, אז לובשים עוד שכבה ויוצאים. בלי ספק.
בגיל 6 שבועות, טווח הריכוז שלו הוא קטן מאד, וחמש דקות זה בערך מה שהוא יכול. כל תינוק הוא בעל קצב משלו, אז פשוט מנסים ורואים - אם המובייל מפחיד אותו, אז לא עכשיו, תשימי משהו פשוט יותר. תני לו זמן, ותזכרי שהוא קטן וחדש בעולם. לא כל הזמן צריך להפציץ אותו בגירויים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה (עם תינוקת בת 7 ח')'
עונה (עם תינוקת בת 7 ח')
04/01/2011 | 22:02
31
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אנחנו עושים כל יום זה ממש חשוב לה לבניית השגרה היומיומית והיא גם מאוד אוהבת. אפשר לחמם את חדר האמבטיה והחדר בו מלבישים אותו
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? השתמשנו כמה חודשים בבלינאום אבל לדעתי אין מניעה לעבור לסבון רגיל.
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? שוטפת רק לפעמים כשהיא מלוכלכת
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? אשמח לגלות גם.... בנתיים לא מנקה
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? טיפות/ספריי סטרימר שימי לב וזה חשוב!!!! שלא יכיל חומר משמר בשם בנזלקוניום כלוריד
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד! הפעם הראשונה היתה בגיל חודש. אכן מפחיד אבל אין ברירה...
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? אנחנו שמים רק כשאדום
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? יש לי בת...
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? עדיף צמר גפן אבל אנחנו עם מגבונים. באלה של האגיס יש הכי הרבה חומרים כימיים אז אני נמנעת מלקנות אותם.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ? אני שוטפת רק כשהיא מאוד מאוד מלוכלכת, אם את מסתדרת עם זה אז עדיף לשטוף כל פעם במקום מגבונים
לשטוף גם אחרי פיפי ? לא שוטפת
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? לא החלפתי ככה, בהתחלה החלפתי כל 3 שעות בערך היום 4 פעמים ביום בערך
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?המממ... שמעתי שקצת עגבניה מרוסקת יכולה לעזור אבל לא ניסיתי
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? גם אם זה לא אין איך להוכיח את זה, תנסי להרגיע אותו על כדור פיזיו לנו זה עזר מאוד. כשאת יושבת ומתנדנדת והוא עלייך
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה לא השתמשנו הכדור מאוד עזר, ונראה לי שגם הבקבוקים של מאמ עוזרים בהפחתת הכאבים
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? בודקת מדיי פעם
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? אם אין בעיה אז נראה לי שזה מספיק.

לבוש  

אוכל  

לאוכלי סימילאק\\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ? מרתיחה ומכינה כד של מים רתוחים שיהיה מוכן. את הסימילאק אני מכינה עם מים בטמפ' החדר. ללילה אני מכינה בקבוקים מוכנים עם מים ו"שוט" עם כמות מדודה של סימילאק, כדי שנצטרך רק לשפוך אותה לבקבוק ולנער.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? אנחנו כל פעם (כמעט" מכניסים לסטריליזטור במיקרו
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט חשוב!!

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? לא היו לי, אבל הפס שבאמצע הבטן עדיין קיים (7 חודשים כבר אמרתי?)
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? לא שמתי לב לשינוי בראיה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור?4.5 ח'
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? היה דווקא ממש קצר
לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? התאבון ירד אבל לא כל כך
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? יש עוד זמן, אני חזרתי למשקל שלפני ההריון רק עכשיו.

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? ניטרלתי את כרית האויר והיא ליידי, זה מצמצם את מס' הפעמים שאני ממש צריכה לעצור. אבל כשהיא ממש בוכה ולא נרגעת - עוצרים.
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן אני מרימה, אולי זו טעות. אם זה מתוך שינה מספיק לה לפעמים מוצץ או להניח יד על הלחי (כשהיא היתה קטנה זה ממש עבד, זה נותן לה הרגשה כאילו מרימים אותה)
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? לא יודעת.... סורי
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ? כדור פיזיו, היד על הלחי, להסיח את הדעת עם משהו אחר.

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? השתדלתי לא לשים בלילה כדי שלא תפתח תלות להרדם עם זה
איך להבדיל בין יום ללילה ? זה יגיע לבד, וגם שגרה יומית. בעיקר בערב - אמבטיה אוכל ולישון
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? לא מאוחר מדיי אבל אני עדיין לא הצלחתי לעשות את זה
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? לא קניתי נדנדה כי לא רציתי לפתח תלות בניענועים, בטרמפולינה השתדלתי שלא תהיה יותר מדי זמן. אבל אני לא בטוחה שצריך
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? לדעתי כן
משחקים - מיואשת.
אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין 5 דקות זה המון זמן לתינוק קטן, צריך להחליף בין הדברים ולא לצפות שישאר מרוכז להרבה זמן. אל תדאגי הכל בסדר, עוברים ממשחק לשירים, לתמונות, לטיולים קצרים, וחוזרים למשחקים ולאוכל ולשירים ולטיול, ושוב חוזרים על הכל
שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה? אפשר לפרוס חיתול בד ולהוריד חלק מהמשחקים בשלב הזה. עוד חודש חודשיים הוא יתעניין הרבה יותר

מקווה שעזרתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני רואה שהרבה מכן לא משתמשות במגבונים'
אני רואה שהרבה מכן לא משתמשות במגבונים
04/01/2011 | 23:25
21
65
למה?

ותודה לילו על השאלות הנהדרות שלך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
05/01/2011 | 00:46
2
60
כי הם מלאים בכימיקלים מזיקים,
הם מייבשים את הישבן,
הם מכילים חומרים שלא הייתי רוצה שיספגו בתוך הגוף של הקטנטנים,
והם כמובן לא אקולוגיים.
במרום זה אני מעדיפה מים זורמים,
או כל אופציה אחרת,
בחוץ יש לי ריבועי טטרא ובקבוק מים.
ואם ממש חייבים יש מגבונים אקולוגיים שבעיניי עדיפים אם כי יקרים משמעותית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד תשובה פחות אקולוגית בנוסף למה שאמרה '
עוד תשובה פחות אקולוגית בנוסף למה שאמרה
05/01/2011 | 08:53
1
58
תהלולי - הם גם האשמים באדום שיש להם בטוסיק.....
בגלל זה משתדלת כמה שפחות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה הזוי....'
איזה הזוי....
05/01/2011 | 12:15
50
אני משתמש במגבונים כבר שנה ושלושה חודשים...
והטוסיק של הגוזל שלי בכלל לא אדום....

מוזר.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאד מאמינה במגבונים!'
אני מאד מאמינה במגבונים!
05/01/2011 | 11:00
16
56
לא עושים שום אדום בטוסיק של הבן שלי.
כמו שאנחנו משתמשים בשבילנו בכל מני תכשירים שהגיעו עם הקדמה אין סיבה לחזור אחורה כשמדובר בילדים שלנו.
במיוחד כשמדובר במשהו שמאד מקל עלינו כהורים ואלוהים יודע שאם אפשר להקל ולו בקצת אז למה לא?
בדיוק מסיבה זו אני לא רואה את עצמי עוברת לחיתולים רב פעמיים וכו'.
אגב רק פה בפורום נראה שזה הכי נפוץ לא להשתמש בחיתולים חד פעמיים, מגבונים, קרמים וכו' תשאלי חברות ותגלי ש....
אבל זו הדעה שלי בלבד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתיחסת רק לנושא האקולוגי '
מתיחסת רק לנושא האקולוגי
05/01/2011 | 11:28
1
39
לשאלה למה לחזור אחורה דוקא בקטע של הילדים.

אבל אנחנו יודעים היום שהמון דברים שהקדמה הביאה, הם מזהמים, מיצרים זבל מיותר, מזיקים לבריאות והופכים חלקים מהעולם לבלתי נסבלים למחיה.

אז אני באמת לא מתערבת לך איפה את עושה את ההשתדלות שלך, כי גם אני לא עושה כל מה שצריך בשביל לשמור על הסביבה.
אבל אצלי זה לא "דוקא כשמדובר בילדים"
אני עושה השתדלות כללית להשתמש כמה שפחות במוצרים חד פעמיים, וליצר כמה שפחות זבל ואם להשתמש במוצרים חד פעמיים - אז כאלה שמתכלים.
את צודקת בזה שהרוב לא עושים ככה. אבל אנחנו כולנו משלמים על זה מחיר כבר עכשיו. ונשלם על זה מחירים כבדים יותר בעתיד (והילדים שלנו יותר מאיתנו) הדברים האלה הם הרי לא תאורית קונספירציה הם מקובלים על רוב הקהילה המדעית.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
05/01/2011 | 12:12
25
טוב פעמיים כתבתי לך תגובה ארוכה והדף נתקע והתגובה נמחקה
אז אכתוב בקצרה.
חשוב להפחית את כמות הזבל שאנחנו מייצרים ולמחזר ולא לזרוק זבל ברחוב או בים וכו'.
מסכימה לחלוטין!
גם שנים הייתי פעילה בתחום איכות הסביבה ואף הייתי בין המקימים של אחד הגופים המובילים בארץ לפעילות סביבתית.
יחד עם זאת כיום אני לא רואה הכל בשחור ולבן. יש הרבה אפור.
יש דברים שהקדמה הביאה איתה וכם הם מזהמים אך לא ניתן להתעלם מהם כמו למשל רכבים. אני לא אפסיק לנסוע ברכב למרות שהוא מזהמם. מה שכן ברור שנסיעות קצרות ולא נחוצות כמו למכולת בפינה אני לא אעשה.
בקשר למגבונים אני לא מסכימה עם מה שחלק מהכותבות כותבות לגבי הכימיקלים הנוראים והנזק שאני עושה לילד שלי. לו זה היה נכון זה היה אסור לשיווק. מניסיון אישי שלי (הבן שלי בן שנה ועשר) מעולם המגבונים לא עשו לבן שלי אדום. לעומת זאת לא להשתמש במגבונים או קרם כן גרם לא לאדמומיות.
הכי חשוב שכל אחת תמצא את הדרך הנכונה לה. מה שקצת הפריע לי בהודעה אליה הגבתי בתחילה היה האמירה החד משמעתית שמחליטה בשביל אחרים שזה לא טוב ואסור ומי שמשתמשת פוגעת בילד שלה.
בהצלחה לכל אחת עם הדרך בה היא בוחרת ושהילדים יהיו מאושרים ונאהבים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין מה להאמין או לא להאמין...'
אין מה להאמין או לא להאמין...
05/01/2011 | 11:58
7
39
גם אני משתמשת במגבונים ..משתדלת כמה שפחות
תנסי ותיווכחי תעבירי מגבון ועוד מגבון ועוד מגבון ותראי איך הטוסיק נהיה אדום.
זה מגרה אותו וזאת עובדה
לכן אני לא מאלה "ששופכות" 10 מגבונים כדי לנגב פיפי
וכן על עצמי אני משתמשת , על הבת שלי אני אנסה להגן כמה שאפשר על העור הרגיש הזה .. מבחינתי זה לא לחזור אחורה
אלא לא לחשוף לחומרים אלרגנים ורעים .(זה הסבר לשימוש בסבון אורגני)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא זה לא עובדה'
לא זה לא עובדה
05/01/2011 | 12:15
5
31
יכול להיות שזה מה שקורה אצלך זה עדיין לא הופך את זה לעובדה עבור כל הילדים.
כמו שכתבתי למורה כפרית אצלנו דווקא כשאנחנו לא משתמשים במגבונים או בקרם אחרי קקי אז נהיה אדמומיות.
אגב גם אני מעדיפה בדרך כלל את הקרם של וולדה ולא בייבי פסטה אבל אם אמא משתמשת בבייבי פסטה אני לא חושבת שהיא אמא מתעללת שפוגעת בבן שלה.
נקודה למחשבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא קראתי לאף אחת אמא מתעללת'
לא קראתי לאף אחת אמא מתעללת
05/01/2011 | 12:32
2
24
לא צריך להעצים תגובה שלי סתם....
סבבה לוקחת בחזרה לבת שלי זה עושה אדום למרות שאני משתמשת באוונט שיש בהם הכי פחות חומרים.
ונקודה למחשבה עבורך  לא באתי לריב איתך , בטח שלא על מגבונים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את באמת לא קראת!'
את באמת לא קראת!
05/01/2011 | 12:43
1
19
לא להעצים את התגובה וחס וחלילה לריב איתך וכמו שאמרת, עוד על מגבונים
היו המון שירשורים. קצת פה והמון בפורום של הורים לתינוקות/הורים לפעוטות של חלק מהכותבות פה שממש רמזו על התעללות בגלל הכימיקלים.
אישית הפסקתי להיכנס לפורומים ההם כי אני מרגישה שקומץ של הורים בגישה טבעית שולטים שם ביד רמה.
והאמת? אין לי משהו נגד הגישה הטבעית. היא פשוט לא מתאימה לי. אין לי בעיה שמישהו יציג עוד דיעה אבל פעמים רבות מציגים דברים כעובדה ומי שלא יודעת מאד מושפעת וחבל.
זהו זה היה 20 שניות על כלום. מתנצלת אם זה היה נראה כמו ריב
אגב אני אישית מעדיפה את האגיס כי הם מאד עבים ואני משתמשת בפחות. הכי אהבתי את האגיס פיור אבל מאיזושהי סיבה הפסיקו לייצר אותם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכוונה לא התיחסתי לנושא בריאות הטוסיק. '
בכוונה לא התיחסתי לנושא בריאות הטוסיק.
05/01/2011 | 12:39
1
16
כי אני לא מבינה בזה מספיק בשביל להגיד משהו כולל.
אני מודה שאני קצת חשדנית כי הדברים האלה מורידים כל דבר מכל דבר, אבל זו לא דעתי המקצועית. והדעה שלך טובה כמו שלי.

פשוט מההודעה שלך היה נראה קצת כאילו להמנע ממגבונים זה קטע של כמה מוזרים קיצוניים.
ובעיני השיקול האקולוגי הוא רציני פה.
אז גם אני לא נמנעת לגמרי - מחוץ לבית אני כן משתמשת במגבונים (ובגלל שאני כמעט לא קונה אותם אף פעם אז יש לי כסף לקנות את האקולוגיים ה"טבעיים" , ואני לוקחת בחשבון את האפשרות שזה קשקוש ואני משלמת סתם)
שוב,זה לא תחרות צדיקות, אני בטוחה שאם נפרט פה את ההרגלים שלנו נמצא דברים שאת משתדלת עליהם יותר ממני.
רק רציתי להגיד שזה שיקול רציני.
וזה שהקדמה הביאה משהו לא אומר, יש דברים שהקדמה הביאה, שעדיף לוותר עליהם. ולהערכתי - מגמת המוצרים החד פעמיים" היא אחת המזיקות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאת מוזרה קיצונית '
אני לא חושבת שאת מוזרה קיצונית
05/01/2011 | 12:50
13
כן לפעמים מקריאה של תגובות בפורומים מתקבלת הרגשה שכל העולם הפסיק להשתמש במגבונים וקרם וסבון וכו'. אז רק ציינתי שלא כולם.
אני מאד מסכימה עם הרבה ממה שכתבת גם אם חלק מזה אני בוחרת לא ליישם.
כמו שאמרת לכל אחת יש את ההרגלים שלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חייבת להגיד שאני לא משתמשת'
אני חייבת להגיד שאני לא משתמשת
05/01/2011 | 12:20
24
במגבונים כי... אני לא חושבת שבאמת צריך.
אחרי קקי אם אנחנו בבית ישר קופצים לכיור, מתנקים וחוזרים כמו חדשים.
אם אנחנו בחוץ, אז מגבונים.אבל גאי גאי ביישן קצת אז הוא עושה קקי רק בבית...

מעבר לזה, כשיש פיפי אני לא.. מנקה במגבון כי.. (אני מזה מרגישה אמא רעה) כי אני חושבת שפשוט.. לא צריך, זה כולה פיפי.
חוץ מזה, אם הוא היה ממש עם החיתול 12 שעות (ככה החיתול יכול להחזיק) אז אני קופצת לשנייה לכיור ו.. זהו, סיימנו עם פרשת המגבונים.

בגלל זה אני עם חבילה של 4 מגבונים, וגאי בן חודשיים ונשאר לנו 2 חבילות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני'
אני
05/01/2011 | 12:11
5
30
משתמשת במגבונים להרבה דברים..  חוץ מלנקות את הטוסיק...
לנקות שולחן, מסך מחשב, מראות וכו'..........
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-':D'
:D
05/01/2011 | 12:13
4
23
אני רוצה להאמין שאלו מגבונים אחרים אבל.. אחרת זה משאיר סימנים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה סימנים??'
איזה סימנים??
05/01/2011 | 12:24
3
23
(אם אמרת את זה לי בכלל...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפחות אצלי'
לפחות אצלי
05/01/2011 | 12:38
2
25
אם מעבירים מגבונים רגילים ולא מיוחדים למראות הם משאירים סימנים על המראה - סיבים כאלו..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'..'
..
05/01/2011 | 12:46
1
14
מיד אחרי המגבון צריך להעביר ניגוב על יבש..  
איך גלשנו לנושא אחר.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא יודעת אבל היה מעניין '
לא יודעת אבל היה מעניין
05/01/2011 | 12:51
11
לצפיה ב-'המגבונים האיכותיים לא עושים אדום'
המגבונים האיכותיים לא עושים אדום
05/01/2011 | 13:27
36
אחרי שניסיתי כמה חברות, אני משתמשת במגבונים הכי יקרים, אני חושבת, שכתוב שטובים אפילו למסביב לעיניים!! של ג'ונסון בייבי.

לא יודעת מה הייתי עושה בלי מגבונים, במיוחד שלי ספציפית אין כ"כ אפשרות לשטוף את הטוסיק כי התינוק שלי נועל באופן קבוע נעליים שמחוברות ביניהן במוט (טיפול אורתופדי בקלאב פוט), קשה לשטוף בלי להרטיב את הרגליים, וזה סרט להוריד ולשים אותן. עושים את זה פעם ביום רק.

לטעמי האיזון בין הנוחות של האם לבין בריאות התינוק במקרה הזה מאפשר שימוש במגבונים... מה כבר יקרה? גם ככה זה לא שכל הסביבה שלו היא טבעית ואקולוגית - יש טלפונים סלולאריים (אם לא בבית, אז בגן), אנטנות, עשן של מכוניות, ועוד המון דברים. בתוך זה מגבונים או לא מגבונים זה ממש לא מה שיעשה את ההבדל בבריאות, לדעתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בטוחה שתקבלי תשובות שיסתרו אחת את השניה.'
אני בטוחה שתקבלי תשובות שיסתרו אחת את השניה.
04/01/2011 | 23:51
1
59
וזה לא פשוט.
את תקבלי הצעות שונות מאנשים שונים ותצטרכי להחליט מה מתאים לך
בקשר למשחקים : הם לא משחקים הרבה בגיל הזה, בעיקר רוצים להיות על האימא. צריכים את הבטחון הזה כדי להקל על חוסר הוודאות והעולם המוזר שהגיעו אליו אחרי הסביבה העוטפת ברחם שהכל סופק להם.
אני שמה אותו זמן מועט ביום משתדלת על הבטן כדי שיחזק את השרירים. לא יוצא לי הרבה כי הוא מתעצבן אחרי זמן קצר.
בקשר לגרייפווטר - אני גם משתמשת - נותנים לפני כל ארוחה אבל לפעמים אני  ממהרת להניק אותו ושוכחת ונותנת אחרי, בין הארוחות. זה טבעי, אז אני לא ממש מפחדת לתת את זה ובכל זאת משתדלת לא להגזים. נראה לי שעד פעם לפני כל ארוחה ובמקרים שיש צורך גם בין הארוחות זה בסדר.
בקשר לזיהוי - קשה ל זהות אם זה גזים. בעלי כמעט תמיד אומר שזה רעב כשרועי מנשנש אותו - ואז לפי היניקה שלו אני מבינה שזה לא זה. לגבי גזים ועצירות : לכופף רגליים לכיוון הבטן, להחזיק כשהיד מחזיקה את הבטן. לקפוץ על כדור פיזיו.
בקשר למקלחות - זה לא נורא  אם יום לא יהיה מקלחת אבל לשם השגרה גם כדאי. אפשר לחמם באמבטיה ואחרי. אולי כדאי לפעמים לעשות אמבטיה בצהריים.
החתלה- אני מורחת משחה בכל החתלה. רק בטוסיק ובצידי המפשעה לגבי הזמן פעם הייתי מחליפה בעיקר שהוא קם מהשינה, עכשיו אני שומעת מתי הוא עושה קקי ומחליפה אחרי משתדלת שזה יהיה לא ישר אחרי האוכל כדי שלא יפלוט.
אם יש לך כוח תנקי בצמר גפן עם מים. מגבונים זה יותר נוח אבל פחות בריא. לא נראה לי שצריך לשטוף אחרי פיפי.
אני עם הילד הראשון הרגשתי חוסר בטחון עצום בכלל לא הבנתי איך זה יכול להיות שאני אמא וחששתי שזה לא מתאים לי. רק עם הזמן והניסיון זה השתנה.
שיהיה לך גידול נעים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' אהבתי מאוד את המשפט'
אהבתי מאוד את המשפט
05/01/2011 | 00:28
32
"צריכים את הבטחון הזה כדי להקל על חוסר הוודאות והעולם המוזר שהגיעו אליו אחרי הסביבה העוטפת ברחם שהכל סופק להם.
".

פשוט תאור מדויק של המצב אליו התינוק נקלע! איכשהו זה ישר גרם לי לדמיין איך הרגיש הפשוש המתוק שלי (בן 4 חודשים) אחרי שנולד. איכשהו זה פשוט מציג את המצב באופן ברור ובילד הבא (בע"ה) אני אשתדל להרגיש בתקופה הראשונית שאני עושה מצווה כל רגע שאני לא ישנה "בגלל (או בזכות...) התינוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה מניסיוני'
עונה מניסיוני
05/01/2011 | 09:54
2
27
היגיינה ובריאות

לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? אפשר יום כן יום לא, חשוב שיהיה חימום בחדר האמבטיה ובחדר שמלבישים
להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? שמעתי שהשמן מספיק בשלב זה
לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? עור יבש- משחה של וולדה לתינוקות, טבעי ומעולה
אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ? ממש לא חובה, רק אם את חוששת שנכנס לו מים באמבטיה ורק במקלונים לתינוקות עם העיגול בסוף
יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? שפריצר עם מי מלח טבעי, שמן אקליפטוס טבעי של מורז
ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!- לתת לבעל לגזור, עדיף בשינה כשלא זזים
משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? בהתחלה אחרי כל החתלה אח"כ רק כשאדום אפילו טיפה
בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? בנים- ללכת על הכל.. כשזה שורף זה שורף בכל באיזור
להשתמש במגבונים או צמר גפן ? אנחנו משתמשים במגבונים של האגיס העדינים ללא בישום
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? תלוי במצב, בהתחלה הייתי שוטפת כמעט תמיד אח"כ רק כשהיה ממש בלאגן שם למטה
לשטוף גם אחרי פיפי ? אני לא שטפתי
להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? אם רטוב, להחליף לפני, אם לא אז להמתין כי בדר"כ אחרי יש גם קקי...
עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?כשתינוק שוכב על המיטה שלכם, להרים לו את הרגליים למעלה עד שנוגע בחזה ולהוריד וככה כמה פעמים, בדר"כ הוא משחרר כמה נפיחות וזה ממש מקל
איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? תרימי אותו ותנענעי, זה נעים להם כשזה גזים וכשהם צריכים חיבוק
מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה- יש מחקרים לכאן ולכאן בעניין, לדעתי לנסות להימנע
רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא, זו תופעה הורית התחלתית מאוד מתבקשת.. לי הבייבי סנס נתן רגיעה כלשהי בלילות
מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? או שמומלץ ללכת מידי פעם רק עבור שקילה ? אם הוא יונק, הייתי יותר שמה לב. תעלי על המשקל הביתי לבד ואח"כ איתו ותראי את ההפרש

לבוש  

כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ- בבית שתיים בחוץ שלוש
לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ? אולי החדר לא מספיק חם?
כובע - גם בבית או רק בחוץ ? כובע נראה לי בחוץ

אוכל  

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?מרתיחים כמות, שמים בבקבוקים בטמפ' החדר. שמעתי שיש אמהות שמביאות לאכול מההתחלה בטמפ' החדר וככה הילד מתרגל ולא צריך בכלל לערבב עם חמים מה שממש מקצר את תהליך ההכנה.
סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ? עשיתי רק כשקניתי חדש
לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה, לא, רק חשוב גרעפס בסוף
גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט- אז ברוך ה' יש לו עיכול מצוין, בורכת.. בכל מקרה תאפשרי לו כל פעם לנסות לעשות למקרה ששי לו כי אח"כ זה הגזים הכלואים

אמא'לה

מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ? הם לא עוברים, הם נעשים בהירים יותר...
האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? לא הכרתי את התופעה
אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? הנקתי אז אחרי יותר מחצי שנה
המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? לא זוכרת
להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? בהתחלה תחבושות
למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? אחת התקופות הכי רזות שלי בחיים, אחרי הלידה של הבן כמה חודשים אחרי, אין לך פני לאכול וגם הריגוש שבאוכל כבר לא עשה לי את זה וזה הכי לא אני בעולם..

בכי  

מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? עוצרים בצד אם אפשר או שרים לו שירים
להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן- להרים!!! היה על זה שרשור של רינת מרקו- תקראי!!!
לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? אל תתרגשי, הוא צריך להתרגל לדבר המוזר הזה שנקרא העולם מחוץ לבטן...
שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? הכי טוב מנשא, גם את פנויה בידיים וגם זה חיבוק מבחינתו. אפשר לנסות עיסויים, ליטופים, שירים נעימים ורגועים שאת שרה לו תוך כדי מגע

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? תלוי במובייל, ממש מרעיש? רגוע?
איך להבדיל בין יום ללילה ?חושך, שקט, הרבה פחות תקשורת מילולית איתו, הכל יותר קורקטי וענייני
באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? כל כך תלוי בהרגשה שלכם ושלו, ממש אין תשובה חד משמעית
נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? זה לא עניין של מותר, אני חושבת שאחרי חצי שעה זה כבר נמאס להם..
טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? לא הכרחי, אפשר לפתוח חלון לרווחה ולהישאר בבית
משחקים - מיואשת- למה? יש אתרים שנותנים רעיונות, יש בקניונים השונים הפעלות לגילאים הכי פיצקיים שאפשר אח"כ לעשות גם בבית. עיסויים, אני אוהבת לשיר המון המון שירים נעימים וכיפיים, ולדבר איתם על כל דבר. תמיד לספר לו מה את עושה איתו- "עכשיו מחליפים טיטול.. איה טוסיק חמוד..." זה נותן להם המון לשמוע אותך מסבירה להם מה קורה בקול נעים של אמא שהם כל כך אוהבים, יותר טוב מכל משחק בעולם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בקשר לנזלת'
בקשר לנזלת
05/01/2011 | 12:19
1
12
יש לי שואב נזלת מעולה..  קניתי אותו בסופרפארם. הוא יותר טוב מה"פומפה"  הזאת..
שמים צד אחד של הצינור בפה שלנו ואת הקצה השני באף של התינוק. שואבים ואח"כ מנקים ..  פשוט מעולה..  זה אמנם עלה 50 שקל אבל זה שווה כי לפעמים הנזלת משגעת אותם וזה בשניה מוציא את הנזלת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני רוצה לצרף תמונה ולא מצליחה..'
אני רוצה לצרף תמונה ולא מצליחה..
05/01/2011 | 12:20
14
איך עושים את זה? אני עושה עיון. וזה לא טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אומנם גם אמא טריה אבל עונה ע"פ דעתי'
אומנם גם אמא טריה אבל עונה ע"פ דעתי
05/01/2011 | 12:12
2
35
עונה מדעתי, מעט הנסיון שיש לי עם הילדה  שלי (בת חודשיים ושלושה שבועות).
חשוב לי מאוד לציין שבהרבה מהדברים את צריכה להחליט מה נכון לך וזה מה שהכי חשוב.

היגיינה ובריאות
אני עושה אמבטיה וחפיפה בכל יום בלי קשר למזג האוויר... אני פשוט מקפידה על חימום בחדר הילדים, במקלחת ובחדר שלנו (כי אני מקלחת אותה במקלחת של החדר הורים) מראש, אני עוטפת אותה הייטב במגבת ואני מקפידה שהמים חמים ולא חמימים... הדבר הנכון ביותר לעשות (וזה תקף לכל השאלות שלך) הוא לעשות מה שאינטסנקטיבית נראה לך הכי נכון, כלומר אם את מתקלחת בעצמך בלי קשר לעונת השנה אין סיבה לא לקלח את הילד שלך.
ני בכלל לא משתמשת בשמן בלינאום... בימים הראשונים השתמשתי ואז אמא שלי שאלה אם זה נחשב סבון ללא סבון, לא ידעתי אז קראתי על גבי האריזה שאסור לתת לזה להיכנס לעיינים (לפחות בסוג שלי יש) אז עברתי לסבון של גונסון אנד גונסון (אד טו טוו) אני חופפת איתו ושוטפת איתו פנים ונראה שזה לא מייבש לה את העור... בהתחלה בכדי למנוע התייבשות של העור מרחתי קרם גוף אחרי המקלחת אבל זה היה לה לא נעים והיא הייתה בוכה וגם לפני המקלחת אני עושה עיסוי עם שמן שקדים אז מה שנספג מזה מספיק לשמור על העור שלה רך ונעים.
אני לא שוטפת פנים בבוקר ותאמת אפילו לא חשבתי על זה, אם זה טוב וכיף לך ונעים לך והבעיה היא היובש בעור אז יש קרם מדהים לפנים לתינוקות של תפוח -קמומילה, אני משתמשת בזה כמעט כל יום אחרי המקלחת יחד עם עיסוי פנים שמרגיע מאוד.
מותר עם מקלונים מיוחדים כאלה שיש להם בסיס עבה אבל מומלץ להמעיט בניקוי אוזניים ככל האפשר (כך גם אצל מבוגרים) ואם את רואה חתיכה של צהוב אז להוציע אותה בעדינות עם הציפורן.
אדים קרים (או חמים שעושים את אותה עבודה רק מחממים את החדר במקום לקרר) טובים בעיקר כשיש מזגן שמאוד מייבש את האוויר, אני קניתי (במוצצים בני ברק ונראה לי שיש רק שם כי יש שם את מחלקת הפרימיום שלא בכל חנות שלהם יש) מכשיר שמודד את הלחות והטמפ' בחדר ועושה פרצוף שמח או עצוב בהתאם לתנאים המתאימים ביותר לתינוקות, זה מאוד מקל עלי ואני לא דואגת כל הזמן אם נעים או חם או קר או יבש או לח וכו'... לגבי הנזלת יש מגבונים של ד"ר פישר שמיוחדים לאף של תינוקות... יש בהם שמן אקליפטוס או משהו כזה שעוזר לפתוח את הנשימה... קצת קשה לנגב אף לתינוקות רכים כי הם לא ממש משתפים פעולה אז אם זה יבש או בקצהאפשר טיפה עם הציפורן להוציא... אם יש גודש אפשר להשתמש במי מלח (תשאלי בבית מרקחת איזה מתאים לתינוקות) ותקני הכי זול כי זה  לא ממש משנה זה בסך הכל מי מלח... משפריצים את זה לאף וזה עוזר מאוד לגרום לנזלת לצאת החוצה... יש גם שממליצות להשפריץ חלב אם פנימה לי זה לא הלך... לא כדאי לעשות שום דבר מלאכותי הרבה מידי אלא מידי פעם או כשיש הרבה מאוד נזלת בגלל שככה הגוף לא לומד לעשות את זה לבד.
ניתן לגזור בערך מ-4-5 שבועות אנינ אישית גזרתי רק כשנראה לי שכבר ממש היה צריך, מאז צריך לגזור ממש כל כמה ימים זה נראה מפחיד אבל זה לא צריך להיות יפה, אז תגזרי עקום...
שוב עניין של שיקול דעת, יש שעושות רק כשאדום אני אוהבת בכל החתלה, למניעת אדמומיות ושפשפת בין היירכיים, בהתחלה הייתי מורחת כמויות היום פחות ופחות כמות אבל על שטח יחסית רחב ועדין בכל החתלה... בעייני גם עם משחות מסויימות זה מונע הדבקות של קקי לטוסיק ואז קל יותר לנגב.
לי יש בת אז לא יודתע לומר לך אבל נראה לי ששוב זה עניין של שיקול הדעת שלך.
אני משתמשת במגבונים, יש הממליצות בצמר גפן ואפילו לשטוף בכיור... שוב שיקול הדעת שלך.
לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\\צמר גפן ?
לשיקול דעתך
לשטוף גם אחרי פיפי ?
אני כמעט ובכלל לא מנגבת אחרי פיפי... רק מנקה את המשחה הישנה ומורחת חדשה...
בבית חולים אומרים לפני, לדעתי זה כדי להעיר את התינוק להאכלה. אני חושב שעדיף אחרי אוכל בגלל שהרבה פעמים הם עושים תוך כדי או ממש אחרי וחבל על החיתולים (מעבר להיבט הכלכלי זה גם מזיק לסביבה אם זה חיתולים סטנדרטים) אישיתי אני גם לא מעירה לאוכל... כל עוד היא גדלה יפה ושומרת על האחוזון שלה אז מצידי שתישן גם 9 שעות אם היא מצליחה...
כיפוף הרגליים לבטן, בעיסוי ניתן גם להתייחס לנקודות עיסוי בכפות היידים והרגליים שמעודדות עיכול...ישיבת לוטוס זה עוזר, מחזיקים אותו עלייך עם הפנים כלפי הסביבה ומקפלים את הרגלים למין ישיבה מזרחית (ככל האפשר ולא בכוח אם יש הרבה מאוד התנגדות) ומחזיקים ומנדנדים, התנוחה מאפשרת לגזים לצאת בקלות יחסית. בכלל לחץ מתון על הבטן מקל על כאבי גזים, אפשר להניח על הברכיים שלך כאשר הרגליים והראש משני צידי הגוף שלך והבטן שלו על הירכיים שלך ונוצר כך לחץ על הבטן, או להחזיק ביד ים בעירסול עם הפנים כלפי מטה כך שהבטן שלו נשענת על היידים שלך. אהה וגם בשכיבה על הבטן ניתן לראות בחיבור בן הגב לטוסיק שתי גומות קטנות, אפשר לשים בכל אחת מהן אצבע ובלחץ עדין לעשות סיבובים עם כיוום השעון, זה גם אמור לעזור.
במקרה חירום של ממש עצירות אז אפשר לנסות לשים מדחום משומן היטב בווזלין לנו זה עזר פעמיים... אבל זה ממש לא טוב לעשות בצורה קבועה כי זה מנוון את המערכת ויוצר התניה. אבל בכלל למה את חושבת שיש עצירות? תינוק יונק בהנקה מלאה יכול בצורה תקינה לעשות קקי רק פעם ב-10 ימים... כי הוא יכול לעכל עד הסוף את החלב ולא ישארו חומרי פסולת לקקי... זה עצירות אם נראה לך שהוא מתאמץ ובכל זאת לא יוצא לו. אהה גם
בכי של גזים הוא כזה שלא עובר עד שלא יוצא פלוץ או גרפס ולפעמים גם קצת אחרי כי זה כואב כשזה יוצא וגם לפעמים הם כבר בתוך הבכי אז לוקח זמן עד שנרגעים. לגבי הבכי יכול ללהיות שמשהו מציק לו ואת לא יודעת או שהוא סתם צריך חיבוק אם הוא נרגע ללא פלוץ זה לא גזים וכנראה שהוא רצה משהו אחר.
מתי כן להביא לו סימיקול\\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה
לא משתמשת אז אין עצה בנושא.
לא לא רק את! אם זה מדאיג אותך אפשר לשים בייבי סנס... זה לא 100% אבל לי לפחות זה נותן תחושה של שקט.
מבחינת מה שמספיק זה בהחלט מספיק אבל אם את מרגישה שאת לא בטוחה תלכי גם בין לבין

המשך בהודעות נוספות... מה אפשר לעשות? יש לך הרבה שאלות אז זה ארוך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממשיכה'
ממשיכה
05/01/2011 | 12:51
20
לבוש  
כל הזמן שכבה אחת יותר ממך... אם את עם קצר אז הוא עם ארוך, אם את עם ארוך הוא עם שניים ארוך, אם את עם ארוך וג'קט הוא עם 2 ארוך ושכבת פוטר או פליז וכו'... עדיף בבית לחמם ופחות שכבות מאשר קריר עם המון שכבות כי זה מגביל להם את התנועה...
אין ממש מה לעשות, ידיים תמיד יותר קרות משאר הגוף, כל עוד הגוף חמים (אפםשר לבדוק בעורף או בחזרה ממש בקצה מתחת לחולצה) אין הרבה מידי מה לעשות, אפשר לחמם יותר קצת את החדר אבל לא בטוח שזה יעזור.
כובע - גם בבית או רק בחוץ פולט
לדעתי רק בחוץ... וגם לא כל הזמן רק כשקריר ויש רוח.

אוכל  
אני נותנת מנה אחת של מטרנה ביום ומכינה אותה מיקס של התמי 4... יש לי מליון הסברים למה זה מספיק טוב, מי שתרצה אסביר לה (דרך אגב אני ביולוגית שמתעסקת במיקרוביולוגיה של מים)
אני עשיתי רק כשקניתי את הדברים והעברתי בהם מים חמים... לפעמים אם שחכתי לשטוף איזה בקבוק והוא עמד מלוכלך אני עושה גם סטריליזציה אבל אישית אני לא ממש בעד ההיגיינה האקסטקה אקסטרה אקסטרה מווגברת ובעייני זה פוגע במערכת החיסונית בהמשך.
בן כמה הוא? כמה זמן לוקח לו לאכול את זה? זה עושה לו רע? הוא פולט הרבה ככה? לא... אז לא צריך הפסקה, ההפסקה מטרתה לשפר את איכות החיים שלו כי אם הוא אוכל מהר מידי וזה גורם לו לתופעות לא נעימות אז יש צורך בהפסקה אבל אם טוב לו והוא מרוצה אז למה להפסיק לו?
לדעתי לא חשוב בכלל... תינוק שרע לו בוכה וכל עוד הוא לא בוכה אז כנראה ששום דבר לא מציק לו וכנראה שטוב לו והוא מרוצה אז כנראה שאין לו גרפס... ואם הוא לא פולט זה אומר שהוא לא אכל יותר מידי, פליטה (בכמויות רגילות ותקינות) מעידה על שובע כי הקיבה כל כך מלאה שיוצא קצת או שהיה גרפס ועליו ישב כל האוכל וארחי שיצא הגרפס האוכל יצא איתו ואז יש צורך לתת עוד.

אמא'לה
לי בנתיים יש ירידה בעוצמה שלהם כלומר הם דוהים טיפה אבל לא נעלמים, נראה לי שזה הרבה גנטיקה... למרות שלאמא שלי בכלל אין סימני מתיחה...
שלי דווקא הייתה יותר טובה בהריון ועכשיו חזרה לעצמה כמו שהייתה לפני...
שמתי את ההתקן עם ההורמונים (מירנה) וממש אחרי ששמתי קיבלתי מחזור קל שזה בערך אחרי חודשיים... אבל לא יודעת מתי אמורים לקבל מחזור.
למיטב ידיעתי מומלץ לא להשתמש בטמפונים בתקופה הראשונה (חדשיים שלושה) אבל אם זה לא מכאיב לך וזה נוח לך אז אין בעיה לדעתי.
כן יש ימים שאני שוכחת לאכול ויש ימים שאני בולסת...
מניקה? כי ההנקה מנפחת יחסית... אל תדאגי כשחוזרים לעבודה בדר"כ יש איזון של זמני הארוחות אז זה יכול ממש לעשות את ההבדל (כך שמעתי וגם ידוע לי שארוחות בשעות קבועות ממש עוזרות לירידה במשקל)

בכי  
נותנים לו רגע להירגע לבד, לא עובד אם את נוהגת והוא מאחור אז עוצרים בצד, אם הוא לידך (ואת נוהגת) גם עדיף לעצור בצד אבל הוא נרגע ע"י כך שאת רק נותנת לו משהו אז זה בסדר שתגישי לו את המוצץ או צעצוע ו משהו כזה... אבל הדבר החשוב ביותר הוא להתרכז בנהיגה כך שאם את מרגישה שזה משפיע על הנהיגה שלך עדיף שתעצרי בצד.
הכל בפרופורציות, אם הוא צורח כבר כמה דקות טובות ולא מצליח להרגע לבד אז להרים להרגיע ולהשכיב חזרה... זה עשוי להיות מתיש כי ברגע שמניחים אותם הם עשויים להתחיל לבכות שוב אבל פשוט מרימים מרגיעים ומניחים מליון פעם עד שהם לומדים שיש מישהו ששומר עליהם ויעזור להם להרגע ולרדת מהעץ שעליו הם טיפסו אבל הם לא יכולים לישון על היידים... מעבר לכך אם את לא מסוגלת לשמוע אותו בוכה אפילו קצת אז תרימי... יש לזה מחיר אבל גם ללהשאיר אותו בוכה יש מחיר אחר... קיצר, שוב שיקול דעת.
זה כנראה חלום... כן זה אפשרי שהם חולמים אבל מה שגורם להם לבכי היסטרי זה יכול להיות דבר קטן כמו זה שהם חלמו שהם מתוסכלים מרעב או שמשהו הכאיב או הציק להם או אפילו על הלידה... ואמא שלי תאמר שהם חולמים על גלגולים קודמים...
שיטות להרגעה חוץ מידיים\\מנשא\\טרמפולינה ?
לא הבנתי את השאלה... אפשר להניח על מיטה ולטפוח על הגב או לנענע, אפשר לשים בעגלה ולנדנד (אצלנו העגלה בכלל לא עולה לבית) אפשר לשיר שיר או לשים מוזיקה, אבל הדבר הכי חשוב כדי שהם ירגעו זה שאת תהיה רגועה... לפעמים אפילו עדיף להניח, להיכנס לחדר אחר לסגור את הדלת לשתי דקות ולנשום כך שהדופק שלך יורד והקול שלך רגוע ומונוטוני וזה הכי נותן להם ביטחון ומאפשר להרגע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממשיכה 2 ואחרון...'
ממשיכה 2 ואחרון...
05/01/2011 | 12:54
11
התפתחות ומשחקים
תנסי... אם זה עוזר לו להרדם והוא נרדם איתו מהר ונרגע בקלות אז למה לא? הרי זה נכבה מעצמו באיזה שהוא שלב לא? אם לא אז תכבי את כשהו נרדם.
זה עשוי להיות מאד קשה אבל הדבר החשוב ביותר הוא טקסי שינה, כמו עיסוי ו/או מקלחת, שיר מסויים או פעילות מסויימת שעושים לפני השינה כמו הקראת סיפור, החשכה או עמעום התאורה, החלשת הווליום של ההתנהלות בבית, חשוב מאוד שבמהלך היום יהיה הרבה אור מבחוץ (ככל האפשר) או להיות מחוץ לבית ולטייל... בעצם להפריד פעולות בין בוקר לערב...
אצלנו ברוב שעות היום בדר"כ אנחנו לא נמצאות בבית כך שזה עזר מאוד להפרדה בין לילה ליום, וגם יש לנו טקסי שינה וטקסי התעוררות, בלילה אנחנו עושות הפעלה ע"פ שיטת התפתחות של ורדי, עיסוי גוף ורפלקסולוגיה, מקלחת, התלבשות עיסוי פנים והאכלה ואז שינה. ובבוקר יש לנו שיר התעוררות, במהלך הלילה לא מדברים ולא עושים כלום חוץ מלאכול ולחזור לישון.
נחשי מה? לשיקול דעתך, יש כאלו שנותנו לילדים שלהן לישון איתן במיטה עד שהם בוחרים ללכת לחדר ולמיטה שלהם ויש כלאו שכבר מהרגע הראשון מעבירות לחדר משלו... אצלי היא עברה לחדש שלה ברגע שקיבלתי את הרהיטים והיא הייתה בערך בת חודש וחצי ואם היו לי רהיטים קודם היא הייתה עוברת לחדר שלה כבר בגיל שבועיים שלושה...
נדנדה\\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם?
לא יודעת כמה זמן מותר אבל הכי טוב זה לא להגזים בשום דבר... (וזה תקף גם לגבי כל הדברים שקשורים בגידול וחינוך ילדים)
מאוד בריא אוויר צח ועוד יותר אוויר קריר זה מעולה למערכת הנשימה... אני אישית כמעט ולא מסתובבת בחוץ ועושה טיולים בגינה (פויה לי אני באמת צריכה לעשות את זה יותר) אבל הדבר הכי חשוב הוא להשתדל לשמור על שיגרה, אם יש משהו שאת רגילהלעשות אז לא יקרה כלום אם לא תעשי אותו יום אחד אבל עדיף להקפיד לעשות כמה שיותר גם אם זה אומר עוד שכבה של ביגוד... (לא שצריך ללכת להסתובב במבול)

משחקים - מיואשת.
הכי טוב לפי מה שכתוב על צעצועים... יש הגדרות גיל... אני שמה כרגע צעצוע אחד בעגלה, במיטה מובייל וספר מקרטון כזה (רק לפני כמה ימיים שמתי אחד שיש בו גם אדום עד עכשיו היה רק שחור לבן), כמה רעשנים צבעוניים שמדי פעם אני משחקת איתה איתם ונותנת לה קצת להחזיק אותם (בעיקר אם היא בוכה בהחתלה זה עוזר לי להרגיע אותה), טרמפולינה ואוניברסיטה שבהן היא מבלה בערך שעה ביום ונראה לי שזה... אהה ויש את הפרצופים שלנו והכלבים... אבל לא נראה לי שהם גורמים לגירוי יתר.
אז דיי, הוא לא חייב... אם נמאס לו תני לו מה שטוב לו ותנסי לעורר את תשומת הלב שלו אבל אם הוא לא מתעניין אז הוא לא מתעניין... נסי צעצוע אחר או פשוט תני לזמן לעשות את שלו... כשהו ילך לגן לאף אחד לא יהיה אכפת אם כשהוא היה בן כמה חודשים הוא לא שיחק מספיק בצעצועי התפתחות.
שוב, סמכי על שיקול הדעת שלך! אם נראה לך שזה יותר מידי עבורו אולי הוא צעיר טיפה עובר זה וכשיגדל טיפה יהיה לו יותר טוב בה, אם נראה לך שהוא ממש נבהל או מבולבל מכל הגירויים אפשר להוריד חלק מהצעצועים התלויים וכל פעם לשים אחר... אם מה שנראה לך שמפריע זה הצבעוניות של המשטח פשוט תפרסי על חלקו חיתול טטרה לבן.

בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסה לענות... גם אני טריה!!!!'
מנסה לענות... גם אני טריה!!!!
05/01/2011 | 12:57
30
לעשות אמבטיה בכל יום ? למרות מזג האויר הקריר ? - אני עושה כל יום לא חובה, אם קר, או פספס...

להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? - אני משמשת בשמן אמבט בלנאום, + סבון ושמפו

להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? - לפי ההנחיה מבי"ח להחליף לפני האוכל גם אם הוא מתחיל לבכות, אח"כ הרמת הטוסיק יכולה לגרום לפליטה...

רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? - אני עם בייביסנס ובודקת כל רבע שעה... עד שנתרגל...

לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?- מטרנה- אני מרתיחה מים ושומרת בבקבוק זכוכית שיהיה למים קרים מורתחים, ומוסיפה כל פעם קצת מים רותחים בזמן שאני מכינה את המנה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קופצת למים ועונה לך:'
קופצת למים ועונה לך:
05/01/2011 | 13:09
4
85
ראשית,
אני רוצה לומר שחשוב שתלכי עם תחושת הבטן שלך, תסמכי על עצמך שתדעי מה הילד שלך צריך, תפטרי מרגשות האשמה, כולנו לומדות ...

היגיינה ובריאות
לעשות אמבטיה בכל יום ? כן, רצוי, אני ילדתי בחורף וקרו פעמים ספורות שהילד היה ממש גמור מעייפות או נרדם לנו בדרך הביתה, אז לא קילחתי אותו, לא קרה כלום. מקסימום קילחתי אותו בבוקר למחרת. אני נגד להעיר במיוחד בשביל מקלחת.
למרות מזג האויר הקריר ? מזג אויר - מחממים את החדר וגם את האמבטיה ועוטפים אותו היטב ומנגבים לו טוב את השיער.

להשתמש גם בסבון ושמפו או עדיין רק בשמן בלינאום ? לא השתמשתי מעולם בשמן בלנאום, זה סתם גימיק שיווקי שחופרים לאמהות טריות לגביו בשנתיים האחרונות. השתמשתי בשמפו, סבון ותחליב לתינוקות של בייבי כיף (כי אהבתי את הריח) והעור של הילד שלי עד היום רך מאוד ונעים למגע. לא מבינה למה לדחוף לתינוק שמן לעור?? וזה שזה נהיה בגדר מוצר מאסט לכל תינוק, זה אומר שהם עשו מיתוג ושיווק נכון, בתכלס, לא ממש צריך את זה.

לשטוף לו פנים בכל בוקר, שמתי לב שהעור שלו מאוד יבש ייתכן שזה בגלל המים? - לא צריך, העור יבש בגלל הקור, אם יש לו יובש, יש קרמים ליובש, של ג'ונסון או ד"ר פישר מצוינים על בסיס צמחים.

אוזניים - איך מנקים ? מותר להשתמש במקל אוזניים לתינוקות ?  - בעדינות וזהירות עם מקלון אוזניים. יש שטוענים שלא טוב לנקות, אני ניקיתי, במיוחד כשהיה מנוזל היינו מוצאים שם אוצרות.

יובש, גודש ונזלת - איך נניתן לעזור ולהקל עליו? מצרפת לך קישור לרשומה שכתבתי על גודש ונזלת אצל תינוקות

ציפורניים - מאיזה גיל ניתן כבר לגזור? ואיך עושים את זה??? נראה כל כך מפחיד!   - אני גזרתי בגיל שבועיים כשהוא כבר ממש שרט את עצמו. עם מספריים לתינוק, ממש בעדינות. תתרגלי אחרי כמה פעמים.

משחה לטוסיק - בכל החתלה או רק שאדום ? בנים - למרוח את המשחה רק על איזור הטוסיק או גם באזור האשכים ? - אני שמתי בכל החתלה, השתמשתי בקרם הכחול של פנטן ששמר לו על טוסיק נקי ויבש, במקרים חריגים של תפרחת קשה הייתי שמה אגיסטן בייבי.

להשתמש במגבונים או צמר גפן ?  - השתמשתי במגבונים של האגיס, הכי עדינים ונעימים ומנקים ביעילות.

לשטוף את הטוסיק אחרי קקי או להסתפק במגבונים\צמר גפן ? לשטוף גם אחרי פיפי ?  - אצלנו מגבונים עשו את העבודה. במקרים של קקי חריג או שלשולים שנזלו הייתי כמובן שוטפת.

להחליף חיתול לפני או אחרי האוכל ? חיתול - 20 דקות אחרי האוכל .

עצירות - חוץ מעיסוי , איך ניתן עוד לעזור ?  - עיסויי בטן, תנועות של אופניים עם הרגליים.

איך יודעים מתי זה בכי של גזים ? לפעמים הוא בוכה, אני יודעת שהוא לא רעב, לא צריך להחליף חיתול וכלום לא  מציק לו אבל האם זה נכון להניח ישר שזה גזים? - בבכי של גזים הפנים שלהם מתעוותים להבעת כאב קשה, הבטן נהיית קשה והם לוקחים את הרגליים לכיוון הבטן. ממליצה לך לקרוא את הספר הכחול של הלוחשת.

מתי כן להביא לו סימיקול\גרפווטר ומתי לא ? מפחדת לפתח תלות על זה - אני נתתי לפני כל ארוחה בתקופת הגזים ובהתקפים קשים.

רק אני בודקת כל הזמן שהוא ישן שהוא נושם ? לא, כולנו חרדתיות בצורה זו או אחרת , שימי בייביסנס (אני שמתי עד שנה ו3 אפרופו חרדתיות) .

מעקב משקל - תור בטיפת חלב הוא אחת לחודש - האם זה מספיק מבחינת מעקב משקל ? פעם בחודש זה מספיק.

לבוש כמה שכבות להלביש במזג אויר כזה ? בבית ובחוץ לובש 2 שכבות אבל הידיים עדיין קפואות - מעיף את הכפפות - מה עושים ?  - בימים קרים שימי גופיה ורגלית מפלנל, מעל עוד סט של גופיה ורגלית ומעל פוטר עבה או פליז, אלא אם כן הבית מחומם ל25 מעלות ומעלה ואז מספיק שכבה תחתונה אחת עם משהו עבה מעל.

כובע - גם בבית או רק בחוץ ? רק בחוץ.

אוכל לאוכלי סימילאק\מטרנה - איך אתן מכינות מים לאוכל ?  - הייתי מחממת במיקרו 10 שניות. מערבבת תמיד ומוודאת עם האצבע שזה לא חם. הייתי מרתיחה מראש מים ושמה בקנקן סגור ומשם מוזגת לבקבוק.

סטריליזציה לבקבוקים - כל כמה זמן לעשות ?  - אחרי כל שימוש ב3-4 חודשים הראשונים.

לעשות לו הפסקה באוכל ? אוכל בסביבות ה100-120 ואוכל ללא הפסקה גרפס - עד כמה זה חשוב ? נדיר שהוא עושה אחרי האוכל אפילו שמחכים חצי שעה... יש לציין שהוא לא פולט - אצלי הוא פלט הרבה בהתחלה, אז עשינו לו גרפס כל 40 CC ואז זה הרגיע את הפליטות לגמרי.

אמא'לה מתי עוברים סימני המתיחה אם בכלל ?אחרי שנה - שנתיים הם נהיים שקופים ובהירים ולא רואים למעט מבט ממש מקרוב..

האם הראייה חוזרת לעצמה מתישהו ? אצלי לא השתנה

אחרי כמה זמן קיבלתן מחזור? חודש וחצי

המחזור הראשון - לכולן הוא כזה ארוך וחזק לעומת המחזור לפני ההריון ? לא, היה לי מחזור רגיל של שבוע +

האם זה ככה יהיה בחודשים הקרובים או שזה חוזר לעצמו כמו שהיה לפני? משתנה, אחרת אצל כל אחת.

להשתמש בטמפונים או בתחבושות ? מה מומלץ ? עדיף תחבושת, שהכל יצא כמו שצריך

לפני הלידה הייתי אוכלת כמויות היסטריות של אוכל וגם אז בקוי שבעתי, מאז הלידה - ארוחה 1 ביום וגם זה בלחץ - קרה למישהי ? למרות שאני אוכלת הרבה הרבה יותר פחות עדיין לא רואה הרבה תזוזה מבחינת המשקל - הגיוני ? כן, לוקח לגוף זמן לחזור לעצמו, פתאום הירידה תקרה. תעשי הרבה טיולים עם הילד בעגלה.

בכי מה עושים שנוסעים באוטו ופתאום הוא מתחיל לבכות ? להרים שהוא בוכה או לתת להרגע לבד? מחכים 5 דקות, מנסים ללטף, לתת מוצץ, מקסימום עוצרים בצד אם זה לא עוזר מרגיעים ומחזירים.

בעלי לחוץ שהוא יתרגל ככה לידיים כל הזמן לפעמים מתוך שינה הוא פתאום מתחיל לבכות היסטרי לכמה שניות ונרדם - האמת ? די מלחיץ אותי לפעמים  - יכול להיות שבגיל כזה יש להם חלומות ומשהו מפחיד אותו? זה טבעי בגיל הזה.

שיטות להרגעה חוץ מידיים\מנשא\טרמפולינה ? טיול בחוץ בעגלה תמיד מרגיע ומעייף אותם.

התפתחות ומשחקים

המובייל מרגיע אותו, לשים לו בלילה או שזה רק יעורר אותו ? לא צריך..

איך להבדיל בין יום ללילה ?לא הבנתי

באיזה גיל להעביר אותו לחדר משלו? מתי שמפריע לך שהוא איתך בחדר. אנחנו העברנו בגיל חודשיים , פתאום היה לנו חופש בחזרה, עדיין קפצתי מכל פיפס שלו

נדנדה\טרמפולינה - כמה זמן מותר לשים אותם? 15-20 דקות ברצף, לא יותר.

טיולים - בימים האחרונים ממש קר בשביל להוציא אותו לסיבוב בגינה, אבל במקום זה אני מוציאה אותו למרפסת בבית שינשום קצת אויר אבל היום לא יכלנו לשבת יותר מ10 דקות כי הרגשתי שממש קר-  להלביש עוד שכבה ובכל זאת לצאת? לא חובה לצאת כשממש קר, אבל אם כן - תעטפי אותו בשמיכת פוך מחממת ותלבישי לו פליז.

משחקים - מיואשת. לא יודעת מה מתאים עכשיו ומה לא. מה נחשב גירוי יתר ומה מתאים אני משחקת איתו עם צעצועי התפתחות אבל נראה שאחרי 5 דקות הוא מיצה את העניין שמתי אותו באוניברסיטה אבל הוא נראה לי נבהל בה יותר בגלל כל הצבעוניות שלה - יתכן וזה גירוי יתר בשבילו בגיל הזה?עדיין מוקדם. חכי ל3-4 חודשים. .

בהצלחה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' שאלת אוכל '
שאלת אוכל
05/01/2011 | 16:08
3
49
אני רואה שהרבה בנות אומרות שהן הרתיחו מים בקומקום ונתנו לזה להתקרר ואז פשוט מילאו את הבקבוקים ושהגיעה שעת האוכל חיממו במיקרו...זה בסדר לחמם בקבוקים במיקרו? זה הרי פלסטיק ותמיד אומרים שלא בריא לחמם פלסטיק ... את האמת זה ממש יכול לעזור, יש לי מחמם מגבונים שיש לו גם מקום לבקבוק, השאלה היא אם זה מחמם יחסית מהר בשביל הלילה למשל שצריך ישר את האוכל ואין כוח להתעסק

שאלת אוכל נוספת - אני כבר מבולבלת משעות האוכל שלו, לפעמים הוא מושך 3 שעות ולפעמים 4 שעות, ואתמול לדוגמה הוא אכל בשעה 20:30 והתעורר רק ב 02:00 לפנות בוקר, כלומר 5 וחצי שעות.... זה תקין בשלב הזה שאין שעות קבועות ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
05/01/2011 | 22:31
28
לצפיה ב-'עונה'
עונה
07/01/2011 | 23:59
28
אצלנו זה ככה ואני לא רואה סיבה לדאגה - בלילות יש לפעמים פתיחה של 5 שעות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קפיצה באוכל - שאלה'
קפיצה באוכל - שאלה
08/01/2011 | 12:37
35
איליי היה אוכל בסביבות ה90 ,עכשיו בשבוע האחרון עלה ל120
אתמול הרגשתי שהוא ממש לארגוע אחרי האוכל ובארוחה הבאה הכנתי לו בקבוק של 180 והוא אכל 150 , האם זה לא יותר מידי לתינוק שכמעט בן חודשיים?
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ