לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446154,461 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אני רוצה לדבר איתכן שנייה על הנקה '
אני רוצה לדבר איתכן שנייה על הנקה
<< ההודעה הנוכחית
01/01/2010 | 08:15
84
1991
על החשיבות הבריאותית של הנקה דובר, על המשמעות הרגשית לאם ולתינוק- דובר, על כך שזו חייבת להיות בחירה של האם ובחובה יש השקעה רבה- דובר.
הנושא הפחות מדובר הוא הציפיות מול המציאות.
מי שאינה מעוניינת להניק עלולה לגלות שיש לה תינוק אלרגני, ואין ברירה אלא להניקו. נשים, התכוננו לאפשרות הזו. מי שאינה יכולה להניק מסיבות בריאותיות כדאי לה לקבל תמיכה ךהפסקה הדרגתית ולא תרופתית של הפרשת החלב.
שכיחה בהרבה האפשרות ההפוכה- נשים שמאד רוצות להניק ומגלות בכאב (תרתי משמע) שיש בעיות בדרך.
בעיות הנקה שכיחות ביותר הן - כאבים בהנקה, פצעים, סדקים, תינוק שאינו אוכל מספיק ואינו עולה במשקל (או חלילה לא עושה פיפי מספיק), תינוק הבורח לשינה (זהירות רבה, אלו תינוקות מטעים. את חושבת שהוא ישן כי הוא רגוע ושקט, ומגלה בדיעבד לחרדתך שהוא ברח לשינה מרוב חולשה), תינוק עצבני על השד, תינוק המתעורר לעיתים תכופות, דלקות שד (הצילו, כאבי תופת) חום גבוה, פטריה בשד, מחסור לכאורה בחלב ועוד.

על רוב רובן של הבעיות האלו ניתן להתגבר בקלות יחסית בעזרת יועצת הנקה.

יועצת הנקה טובה אמורה ללוות אישה למשך תקופת מה, להיות זמינה עבורה טלפונית, לקפוץ לבקר אותה בבית שלה, בתנאים שלה, ולתת לה את מלוא תשומת הלב.
לו רק הייתן יודעות כמה זה חשוב וכמה מהר הן פותרות בעיות אקוטיות!

כמי שעברה שני מסעות הנקה קשים, ונמצאת כרגע במסע השלישי, המאתגר במיוחד, אני מרגישה חובת דיווח לנשים שטרם התנסו, ולצד הדיווח המלצות:

1.עשו הכנה להנקה עם אשת מקצוע (המלצות אוכל לתת רק בחיפה, אין לי באיזורים אחרים, אני מניחה שיש פה המלצות נוספות).

2.שריינו טלפון של אשת מקצוע שניתן להתקשר אליה במידת הצורך מיד לאחר הלידה.

3. קחו בחשבון אפשרות, שהלוואי ולא תהיה אצלכן, שלתינוק שלכן יש לשון קשורה. קראו את המאמרים המצורפים מאת ד"ר פורר. לא תאמינו כמה המידע הזה יכול להציל את הבריאות של התינוק שלכן בטווח הארוך (ובלי קשר דווקא להנקה).

4. דאגו לעצמכן לכל תמיכה שהיא בתקופה הראשונה, והמנעו מכל מה ומי שסוחט אנרגיה.

5. דעו על קיומן של משאבות הנקה ביד שרה ובגמ"חים ברחבי הארץ. לא כל משאבת הנקה פותרת כל בעיה.

6. זכרו שיש תינוקות היונקים מיד כשהם יוצאים מהבטן ועושים זאת נפלא. תנו לתינוק שלכן את ההזדמנות לעשות זאת, גם אם הוא לא יעשה את זה באופן מושלם.  

7. הכנה להנקה אמרתי כבר?

ואני לא יכולה בלי קרדיטים:
הדי הרפז, שבין היתר היא גם יועצת הנקה, אבל במשרה מלאה היא עובדת כמלאכית, אבחנה לגליה את הלשון הקשורה, וזה אחרי שבבי"ח טענו שזה לא נכון. היא שלחה אותי לקחת משאבה, כשבבי"ח אמרו לי שלא יצא לי כלום (הו-הו יצא), היא לימדה אותי להאכיל תינוקת במזרק ובכפית, כי אין ואקום והצמדות לשד, היא עיסתה לי שד מודלק במשך 3 שעות תוך שהיא אוספת את החלב ונותנת לתינוקת שלי, היא עודדה, חיבקה, ייעצה, היתה זמינה, היא אחרי כמה ימים החליטה שאנו בשלות לעבור ניתוק לשון, היא הפנתה אותי לד"ר פורר, היא באה לבדוק שהניתוק הצליח והיא שמחה איתי כשהחלה בעקבותיו הנקה, היא שלחה אותי להמשיך לשאוב ולא לסמוך רק על היניקה בשלב הראשון, היא נתנה מקום לכאב הרגשי, היא נתנה פתרונות טכניים לבעיות הטכניות, היא מדברת לגליה כשאני כבר לא מסוגלת ואוהבת אותה גם כשאני עייפה וכאובה מדיי לצורך כך, היא שם עבורי כל הזמן. ודרכינו עוד ארוכה, חודש אחרי הלידה.

ד"ר פורר- האיש מבריק, עם קסם אישי נדיר, וחוש הומור משוגע, מאמין מאד במה שהוא עושה ועושה זאת במקצועיות. אוהב תינוקות, ואחרי כל ניתוק שולח מיד להנקה, לא לפני שהוא עושה לכל תינוק עיסוי תימני. (שלא תדעו, מקפיץ באוויר, משחרר לשון ככה ואת כל עמוד השדרה על כל עצביו), הוא צנוע, מתגמש עם השעות, גובה מחיר סביר ביותר, וממלא את היקום באופטימיות. מאמריו מצורפים כאמור, פשוט כדאי לקרוא. אחד על לשון קשורה השניה תרשים זרימה של השפעות אפשריות של לשון קשורה, אל תופתעו אם תגלו משהו מעניין על עצמכם...

שבת קסומה לכולן, ולי שבת הנקה הלוואי אמן.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק לי המאמרים לא נפתחים? מנסה שוב'
רק לי המאמרים לא נפתחים? מנסה שוב
01/01/2010 | 08:19
3
36
המאמר על לשון קשורה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תרשים זרימה על השפעות לשון קשורה '
תרשים זרימה על השפעות לשון קשורה
01/01/2010 | 08:21
2
84
לצפיה ב-'אז איך בעצם מזהים לשון קשורה?'
אז איך בעצם מזהים לשון קשורה?
01/01/2010 | 19:17
1
41
האם רואים זאת בבירור?
אני מבינה שעל בית החולים אני לא ממש יכולה להסתמך, אז איך בכל זאת יודעים שזו הבעיה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מי שמזהה זו יועצת הנקה מוסמכת'
מי שמזהה זו יועצת הנקה מוסמכת
01/01/2010 | 21:12
51
ולא סתם אחות בתינוקיה, אבל בגדול אפשר מאוד בקלות לראות את זה כשזה קיים.

תסתכלי בתשובה שלי לאמא של עומר ושקד.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/01/2010 | 08:30
2
33
שרוני יקרה.....
הקול שלך אתמול בטלפון העביר את כל הקושי, העייפות והתסכול, הרבה יותר מהמילים.....
אבל אני שמחה לקרוא את ההודעה שלך כאן,
איכשהו, נשמעת אופטימית יותר.

אני יודעת שקשה לך כל כך עכשיו,
אבל אני מקווה שכל המאמצים ישאו פירות בקרוב,
ושההנקה תעלה על פסים שפויים קודם כל, ומוצלחים ומהנים בהקדם.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הלילה ישנתי.....'
הלילה ישנתי.....
01/01/2010 | 08:46
1
43
אמנם 4.5 שעות, אבל זה שיא שבועי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך החיים נראים טובים יותר אחרי שינה...'
איך החיים נראים טובים יותר אחרי שינה...
01/01/2010 | 08:50
19
לצפיה ב-'לגבי לשון קשורה'
לגבי לשון קשורה
01/01/2010 | 08:43
49
אם אתן נתקלות בקשיים או כאבים חשוב מאוד לפנות כמה שיותר מהר ליועצת הנקה.
לי כאבו מאוד הפטמות וחשבתי שזה רק בגלל שהגוף לא רגיל להנקה אינטנסיבית כזו.
אתמול נפגשתי עם יועצת הנקה שאמרה שלנוגה יש לשון קשורה והתפלאה איך אני מחזיקה מעמד עם פטמות חבולות כמו שלי.
כבר אתמול נלכתי לרופאה בשביל להתיר את הלשון של נוגה וממש מרגישים את ההבדל בהנקה.
בבתי החולים לא כל כך מסתכלים על נושא הלשון הקשורה, אז חשוב מאוד שתהיו מודעות לזה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשמע לי מלחיץ...'
נשמע לי מלחיץ...
01/01/2010 | 08:53
25
51
הנקה נשמעת לי כל כך מלחיצה שלפעמים אני שוקלת לוותר עליה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אל....'
אל....
01/01/2010 | 09:01
17
42
נכון שלפעמים ההנקה ממש לא הולכת בקלות.
אני גם לא חושבת שצריך להאבק ולהלחם על הנקה בכל מחיר.

אבל להתכונן להנקה ולתת לה צ'אנס - למה לא?

בתור עצלנית גדולה, אני יכולה להגיד לך - שמרגע שההנקה הולכת, זה הדבר הכי פשוט בעולם.
את יוצאת עם התינוק מהבית -
את לא עושה חשבונות - כמה ארוחות לקחת איתי?
ואם נחמד באיזה מקום, את לא נלחצת שתכף זמן הארוחה ואין לך עוד בקבוק עם מים מורתחים מקוררים.
יש לך תמיד חלב זמין, סטרילי, בטמפ' הנכונה.
בלילה - במקום לערבב אבקות (ולמי שמקפידה על חימום - אז גם במקום חימום) - פשוט מניקים.

במשך היממה - במקום לשטוף ולסטרל בקבוקים - יש לך זמן לישון קצת יותר, או לנוח קצת יותר (בכל מקרה - לא יוצא לנוח או לישון כל ךכ הרבה אחרי הלידה, אז כל דקה = מתנה)

אז נכון - הההתחלה תובענית.
לפעמים מתישה.
לפעמים קשה.
לפעמים אשה יכולה להחליט שבמקרה שלה - היא מוותרת על המאמץ.
אבל למה לא לנסות ולראות מה ואיך הדברים מסתדרים לכם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'החששות שלי הם...'
החששות שלי הם...
01/01/2010 | 09:05
15
36
שהנקה היא מאד תובענית (לא יכולה להתחלק עם הבעל) ואז שעות השינה מטורפות (מבחינתי זה מתכון לדיכאון) וגם יש חשש שלא אדע לזהות מצוקות של התינוק הקשורות בהנקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז יש לי כמה פתרונות בשבילך.....'
אז יש לי כמה פתרונות בשבילך.....
01/01/2010 | 09:13
14
36
קודם כל - תתחילי, ותראי, אולי תופתעי לטובה?

ופיתרון שבעיני פותר להרבה נשים את הבעיה שציינת -
אפשר לשלב הנקה ותמ"ל.

אמנם זה לא כמו הנקה מלאה, אבל זה בטח יותר טוב מאי הנקה בכלל.

אז אפשר שאת ההאכלה הראשונה של הלילה יעשה בן הזוג (אפשר גם עם חלב שאוב, אבל מי שלא רוצה להתעסק עם שאיבות - אפשר עם תמ"ל)
ואת שאר ההאכלות או את רב ההאכלות - תעשי בהנקה.

יש עוד הרבה אפשרויות.
צריך לזכור שגם הנקה - לא צריכה להיות "או כן, או לא" כי יש הרבה "באמצע"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
01/01/2010 | 09:32
10
23
לא חשבתי שיש אפשרות למשהו באמצע. הבנתי מחברות שזה מבלבל את התינוק אם נותנים לו גם ציצי וגם בקבוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הגעתי בלי הכנה מוקדמת ורק עם רצון להניק'
אני הגעתי בלי הכנה מוקדמת ורק עם רצון להניק
01/01/2010 | 11:20
1
35
בשבוע הראשון שילבתי מדי פעם תמ"ל כי כל העולם (ואשתו) לחצו עלי שהיא לא אוכלת מספיק ולי אין מספיק חלב והצהבת מתדרדרת. כשעדי היתה בת שבוע דיברתי עם מישהי שאני מאוד מעריכה את דעתה והיא החזירה לי את האמון שלי בעצמי (ובציצי שלי) ומאז עדי יונקת בלבד. חוץ מקצת כאבים בשבוע הראשון ושימוש במשחת מדלה רק באותו השבוע, לא היו שום תופעות. עדי יונקת נהדר ואוהבת לינוק. עולה במשקל יפה ומייצרת חיתולים מלאים בקקי ובפיפי לתפארת מדינת ישראל. גם העובדה שקיבלה בקבוקים לא בלבלה אותה ועכשיו אנחנו מנסות להתרגל לכך שהמוצץ לא יפול מהפה... ציצי זו עדיין העדיפות הראשונה שלה.
אתמול הייתי בטיפת חלב, עדי עלתה 240 גרם בשבוע אחד ועברה את רף ה3 ק"ג. האחות המדהימה שיש שם ראתה את הקקי שלה ואמרה שהצבע שלו נהדר ואני הסמקתי כאילו מינימום היא קיבלה תואר ראשון...

היה לי חשוב לכתוב לך כדי שתראי שזה יכול גם ללכת בקלות ולא חייב להיות קשה. נכון, לפעמים קשה עם השינה (שלי) אבל בלילה היא ישנה 3 שעות רצוף, מתעוררת יונקת וחוזרת לעוד 3 שעות כך שאני ישנה בהמשכים ובהחלט לא מותשת. חשוב שתהיה לך עזרה עם כל המסביב. אצלנו אני לא עושה כלום בבית חוץ מלהיות עם הקטנה. זו פריווילגיה של ילד ראשון.

אז לא מתייאשים עוד לפני שהתחלת! אני חלילה לא מזלזלת בעזרה מקצועית (מדריכות הנקה) אבל אני אפילו לא הצטרכתי את זה. חוץ ממדריכת ההנקה שפגשתי בבית החולים והיתה עסוקה יותר בלצלם אותי מניקה בשביל ההדרכות שלה מאשר באמת להראות לי אפשרויות מתאימות, לא ראיתי שום גורם מקצועי. ניסיתי כמה תנוחות אנטואטיביות עד שמצאנו את שביל החלב שלנו.
כמובן שבמקרה הצורך לא ההיתי מהססת לפנות לעזרה מקצועית בנושא.

אז אל תשללי מראש וקחי בחשבון שזה יכול להיות גם טוב (לא בהכרח קל אבל בהחלט טוב...)
בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה תודה תודה'
תודה תודה תודה
01/01/2010 | 12:31
21
עודדת אותי מאד! והיה כיף לשמוע על החוויות שלך עם עדי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תלוי איך נותנים, מה, כמה ומתי'
תלוי איך נותנים, מה, כמה ומתי
01/01/2010 | 22:09
6
27
יש בקבוקים שיוצרים פחות בלבול פטמות.
יש תינוקות שאין להם בכלל בלבול פטמות.
יש תינוקות שמתאהבים בבקבוק, ו"עושים צרות" על הציצי
יש ויש ויש

אבל אני חושבת שבין הבחירה הישירה באי הנקה לבין אפשרות ההנקה החלקית,
ההנקה החלקית עדיפה,
ואני שמחה שאת מכירה עכשיו את האמצע הזה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה בקבוקים עושים פחות בילבול פטמות?'
איזה בקבוקים עושים פחות בילבול פטמות?
03/01/2010 | 07:31
5
18
אצלי כל פעם שהם לא עלו במשקל ושילבתי בקבוקים, הם הפסיקו לינוק מהר מאוד. חוץ מהשני שלי, שהתחלתי להוסיף לו רק בגיל חצי שנה ובצורה מתוחכמת, כלומר לא ישר אחרי הנקה אלא בין הנקות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בקבוקים עם פיטמה רחבה, קשה יחסית, ושצריך '
בקבוקים עם פיטמה רחבה, קשה יחסית, ושצריך
03/01/2010 | 12:34
4
30
להתאמץ כדיי להוציא ממנה חלב (ולא שתטפטף חלב בשפע איך שהופכים אותה)

ההמלצה של יועצות הנקה - בד"כ על אוונט שלב 1.

היום יש את הארט - עם מבנה כמו של אוונט. שימי לב שהפיטמה הסטנדרטית של הארט מאוד רכה, ולכן כדאי להסתכל ולבחור בבקבוק עם הפיטמה הקשיחה יותר.

אם הבקבוק מחייב את התינוק לפתוח פה גדול ולהתאמץ, הוא יעשה פחות בילבול פטמות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל אוונט מאוד צר...'
אבל אוונט מאוד צר...
03/01/2010 | 12:41
3
24
אני לא מבינה את זה. יש לנו בקבוק אוונט(פיטמה 1) ואיתן לא הצליח לאכול ממנו מרוב שהוא היה צר והוא היה רגיל לפתוח פה רחב(הנקה או מאמ).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה, אבל מה לגבי מה שאמרה תקוות '
תודה על התשובה, אבל מה לגבי מה שאמרה תקוות
03/01/2010 | 12:59
16
לצפיה ב-'הקצה של הפטמה צר, אבל הבסיס רחב, ומי שמקפיד'
הקצה של הפטמה צר, אבל הבסיס רחב, ומי שמקפיד
03/01/2010 | 12:59
1
20
להכניס לא רק את קצה הפיטמה לפה של התינוק אלא את האיזור התפוח שלה, אז זה יוצר אפקט של "פה גדול"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואלה..'
וואלה..
03/01/2010 | 16:54
16
לא יודעת. איתן מכניס את הכל לפה, לא יודע אחרת- והכל נשפך לו עם אוונט.
מצד שני, מאמ לא עזר לנו עם שביתת ההנקה שלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסיפור שלי-הנקתי ושילבתי בקבוק מהיום השני'
הסיפור שלי-הנקתי ושילבתי בקבוק מהיום השני
01/01/2010 | 23:19
39
נכון שיש הרבה שיטענו שזה יוצר בלבול אצל התינוק , אבל אני חושבת שזה תלוי במה שאת מרגילה מההתחלה.
אני מסכימה איתך שההנקה לעיתים תובענית מאוד, ראיתי את זה קורה אצל המון חברות שלי שהניקו בלעדית, הן היו הרבה יותר מותשות ומתוסכלות ממני כי לפעמים ההנקה היתה סוג של שעבוד עבורן.
אני גם נתתי לו מוצץ מהיום הראשון, החלפנו לו בין 2 סוגי בקבוק וציצי וכשהוא היה רעב הוא לקח מה שבא..

במקרה שלי קראתי המון על הנקה לפני הלידה, ילדתי בקיסרי, כשבעלי אמר לי 5 שעות אחרי הניתוח כשהייתי עדיין מרותקת למיטה שרוצים להאכיל את הילד במטרנה אמרתי לו שיקרא לאחות שתעזור לי לקום כדי שאוכל ללכת לילד (הוא נולד 2115 קילו והיה ביחידת מעבר ואי אפשר היה להוציא אותו אלי לחדר אז הייתי חייבת ללכת אליו), ושיזהיר את האחיות בתינוקיה שלא יעיזו לקרב אליו בקבוק תמ"ל .
אחרי 6 שעות ואחרי איומים נתנו לי סוף סוף לקום, והלכתי והנקתי אותו, דווקא הלך טוב, הייתי מפוצצת בחלב והוא נתפס לא רע.
הוא התעורר כל שעה וחצי בערך וינק והיה ממש מורעב, אבל קמתי אליו מסביב לשעון ועשיתי את זה בכיף ועם המון אהבה תוך ידיעה שאני נותנת לבן שלי את הטוב ביותר.

אחרי 24 שעות(לא פשוטות!) האחות בתינוקיה אמרה לי שהרמת סוכר שלו בירידה מאז הלידה והגיעה מתחת לגבול התחתון  ושכנראה שהחלב שלי לא מספיק מזין ושצריך לתת לו תמ"ל(אחרי שהיא ישבה איתי וגם יועצת הנקה ושתיהן ראו שהוא יונק כמו שצריך ושיש חלב וזרימה טובה, גם הרגשתי את החזה מתרוקן אחרי הנקה) הוא גם נולד פיצקי והיה צריך לגדול.לא התווכחתי אחרי שראיתי את התוצאות של הבדיקות שבאמת היו בירידה.

הנקתי אותו ואח"כ הוספתי לו מטרנה , ופתאום הילד היה רגוע, וישן ל3 שעות.. ככה המשכתי בהוראת האחיות ומהר מאוד הוא העלה במשקל (אחרי שהגיע ל1900 גרם) וישן מצוין והיה רגוע יותר.
אז ככה המשכתי לשלב הנקה ותמ"ל, כי התברר שהחלב שלי לא מזין אותו. אחרי כמה ימים קניתי משאבה ובגיל שבוע היתה פעם אחת שהוא אכל 160 (!) חלב שאוב וזה לא דגדג לו והוא עדיין היה מורעב ועד שלא קיבל מטרנה אח"כ הוא לא נרגע, ואז טרף עוד 120 מטרנה.. הוא היה אוכל כמויות מגיל צעיר, והחלב שלי לא השביע אותו למעט ההנקה של הבוקר שהיתה יותר מרוכזת. אז כל ארוחה הוא היה אוכל הנקה או חלב שאוב, ואח"כ משלים עם תמ"ל.
אבל זה שהיתה לי את אופציית הבחירה לפעמים לתת בקבוק או לא להניק או לשאוב, זה נוח גם בלילה וגם מחוץ לבית, וזה היה די בכיף רוב הזמן , והילד היה שבע ורגוע וישן מצוין, בגיל שבועיים הוא כבר היה ישן 4-5 שעות רצוף ובגיל חודש 7-8 ובגיל חודשיים הוא כבר ישן 10 -12 שעות ברצף!!!!!

ככה המשכתי עד גיל 4 וחצי חודשים , עד שחזרתי לעבוד והכמויות ירדו לי משמעותית ובוקר אחד הוא החליט שזהו ולא הסכים להמשיך לינוק..

ראיתי חברות רבות שלי שכנראה שהחלב לא השביע את הילד, והילדים התעקשו לינוק כל שעה- שעה וחצי, והן היו פנאטיות בקטע שתמ"ל זה לא בריא, ואחרי כמה חודשים חלקן הגדול נשבר, הן התחילו לתת תמל במקביל, ופתאום החיים שלהן התהפכו ונהיו יותר רגועים.
אני חושבת שגם הציפיות של הסביבה מאיתנו כנשים להניק גורמות לקושי ותסכול, כי יש נשים שההנקה הולכת להן בקלות ובכיף, וכאלה שזה רצוף קשיים. אני ממליצה להתייעץ עם יועצת הנקה במידה ויש קושי ולא להתייאש, אבל לא להיות פנאטית ולהבין שגם אם תתני בקבוק או תמ"ל לפעמים כי את עיפה או סתם כי בא לך לצאת להתאוורר לכמה שעות זה בסדר! מותר לך!
תמצאי את מה שמתאים לך , אני שילבתי הנקה ובקבוק וניהלתי את זה בכיף.
תיעזרי בחברה שהניקה או באמא או דודה שיעזרו לך אם יש לך קושי, לפעמים תינוקות קטנים מתקשים בהנקה כי הפטמה גדולה, אל תתיאשי.

אני מקווה שבלידה הבאה אתנהל נכון יותר ושהחלב שלי יהיה מזין יותר וזה יאפשר לי להניק לאורך זמן רב יותר .
היתרון הגדול של חלב האם הוא חיזוק המערכת החיסונית, ברגע שהפסקתי להניק התחלנו עם הוירוסים והשפעות.
ילדים יונקים בריאים הרבה יותר..
הכי חשוב שתעשי מה שמרגיש לך הכי נכון ותדעי לסנן את כל הביקורת של הסביבה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הלך לי כל כך'
לא הלך לי כל כך
01/01/2010 | 09:46
27
אני עשיתי את זה - הנקה משולבת. בערב הבעל היה מאכיל בתמ"ל.
הילדה פשות סירבה לאכול שאוב. לא יודעת למה.
וככה התחלנו מבקבוק אחד של תמ"ל ותוך חודשיים היא כבר לא רצתה לינוק. לצערי.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא בעד השילוב הזה'
אני לא בעד השילוב הזה
02/01/2010 | 10:51
1
29
כי אני רואה שכל מי שהתחילה עם זה הפסיקה להניק מהר מאוד (מהסיבות שצוינו, בלבול פטמות וקשיים אחרים)
ההמלצה שלי במקרה כזה היא הנקה בלבד עד גיל 6 שבועות שאז ההנקה אמורה להיות מבוססת ואז שילוב של בקבוק שאוב פעם ביום ע"י האבא - זה יכול להיות באמצע הלילה או בכל שעה שתבחרי.
ובכל מקרה - כל הנקה שתיכנס לגופו של התינוק היא מבורכת ועדיפה על תמ"ל.
בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאוד מאוד תלוי'
מאוד מאוד תלוי
02/01/2010 | 21:10
28
לילדים שלי - אני בעד הנקה מלאה עד לשילוב עם מוצקים, והמשך הנקה בשילוב עם מוצקים עד גיל שנה לפחות.

אבל -
אם מישהי אומרת לי "אני לא רוצה להניק בכלל כי אני רוצה שגם בן הזוג יוכל להאכיל את הילד"
אז אני חושבת שעדיפה הנקה חלקית על פני אי הנקה בכלל.

ואני דווקא מכירה כמה וכמה נשים שכן שילבו (חלקן רק את הבקבוק הראשון של הלילה, חלקן גם בקבוק נוסף במשך היום)
ולא היתה שום בעיה להמשיך עם השילוב לאורך חודשים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני תמיד אומרת שהנקה זה מעולה לעצלניות'
אני תמיד אומרת שהנקה זה מעולה לעצלניות
02/01/2010 | 11:04
37
את אף פעם לא צריכה לדאוג למים שיהיו מורתחים, מקוררים, בטמפרטורה הנכונה, לנקות בקבוקים כל היום (ובלילה!), לדאוג לסטריליות של כל הכלים מחמם המנות ועוד ועוד
והכי כיף שאפשר לצאת מהבית בהתראה מהירה מבלי להכין אבקה, בקבוקים, מים וכו'....
אני תמיד נזכרת במקרה שהיינו בערב עצמאות האחרון בהופעה נהדרת של ריטה שרק התחילה עם גיסתי, בעלה והתינוק שהיה אז בערך בן חודשיים-שלושה בכה שהוא רוצה לאכול, הם שלפו את המים ע"מ לערבב עם האבקה וגילו שהמים נשפכו, מיותר לציין כמה הם נלחצו והתינוק צורח ברקע והם התחילו לרוץ בבהלה משם לכיוון הבית כשהיה קשה לעבור מפאת ריבוי הקהל, איזה לחץ!!! והם עוד היו צריכים לצאת מכל הפקקים בסביבה ולהגיע עם תינוק צורח מפ"ת לר"ג בבלאגן של ערב עצמאות ואני, כל מה שהייתי מסוגלת לחשוב עליו (חוץ מלרחם עליהם) זה כמה נפלאה, פשוטה, טבעית ונכונה ההנקה, כי אני במקומם פשוט הייתי שולפת שד, מניקה וממשיכה להינות מההופעה.

והכי הכי בעולם אני לא רואה את עצמי כמה באמצע הלילה למטבח להרתיח מים ולנקות בקבוקים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא תמיד קשה ולפעמים גם עובר חלק'
זה לא תמיד קשה ולפעמים גם עובר חלק
01/01/2010 | 09:12
4
36
ממש לא כדאי להילחץ וכל מאמץ להניק מאוד מאוד מתגמל ומשתלם בהמון מובנים - של הקשר עם התינוק, והידיעה שהתזונה שהוא מקבל היא הכי טובה שאת יכולה לתת לו.

שיהיה בהצלחה!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי,אני מאד שמחה שפתחתן שרשור על הנקה'
היי,אני מאד שמחה שפתחתן שרשור על הנקה
01/01/2010 | 09:23
2
29
שמי שירלי ואני בשבוע 38 עם תור לקיסרי ב-07.01 עקב סכרת הריון ותינוקת עגלגלה מאד :)
אני ממש מעוניינת להניק רק שאני שומעת הרבה דעות שאחרי קיסרי קצת קשה להניק והתהליך ארוך יותר.
שאלתי היא, האם בבית החולים אני אקבל הדרכה ?
האם יוכלו לזהות לשון קשורה אצל התינוקת כבר בבית החולים ? ואם לא איזה סימנים ישנם ?

אשמח לעזרה.

יום נפלא ושנה אזרחית נהדרת לכולן וכולם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי שזה מאד תלוי בבית החולים'
נראה לי שזה מאד תלוי בבית החולים
01/01/2010 | 14:23
23
אין לי ממש תשובה בשבילך. זה יותר בשביל להקפיץ את שאלתך ואת השרשור החשוב.
אני רק יודעת שיש בתי חולים שיש בהם דגש גדול על הנקה ויש בהם יועצות הנקה זמינות ומצוינות, ויש כאלה שפחות.
אני למשל הולכת ללדת בהר הצופים, שם כולם אומרים המון דברים טובים על התמיכה שלהם בהנקה ועל היועצות שיש שם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי חברה שהניקה 2 ילדים אחרי קיסריים'
יש לי חברה שהניקה 2 ילדים אחרי קיסריים
02/01/2010 | 10:56
25
בטח שזה אפשרי
את צריכה להתכונן ולקרוא על הנושא, הנה שני קישורים לאתרים מומלצים
1
2  (בקישור הזה יעלה קודם דף שנראה כמו הודעת שגיאה, פשוט תמתיני כמה שניות ואז יעלה האתר)
וכמובן שמומלץ להיות בקשר עם יועצת הנקה ולבחור מישהי שתהיה זמינה עבורך בכל קושי שיכול להתעורר
שיהיה בהצלחה 140.gif>
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנוגע לקשר עם התינוק - חולקת על דעתך'
בנוגע לקשר עם התינוק - חולקת על דעתך
03/01/2010 | 12:44
26
אין ספק שחלב אם הוא האפשרות העדיפה.
עם זאת, מניסיוני, הקשר עם התינוק אינו תלוי בהנקה.
הרי הקשר אינו נובע מהחיבור בין הפה לפטמה, אלא מהקרבה, החום והאהבה.

אני לא הנקתי, וכשהאכלתי את תינוקי הקפדתי לחבק אותו, להסתכל עליו, לומר לו מילים נעימות וכדו'.

לעומת זאת ראיתי פעם מישהי מניקה שפשוט חיברה את התינוק לציצי, ולא הסתכלה עליו אפילו לרגע.

מעבר לזה, יש לי חברה שדווקא ההנקה יצרה אצלה מכשול בחיבור לתינוק (כפי שהעידה היא בעצמה מאוחר יותר). במקום להיות קשובה לו, בכל פעם שבכה היא חיברה אותו אוטומטית לציצי. היא הבינה שהיא השתמשה בהנקה ככלי להתחמקות מהתמודדות (עקב קשיים בשל דיכאון שלאחר לידה).

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כאמור, רוב הבעיות נפתרות במהירות עם עזרה '
כאמור, רוב הבעיות נפתרות במהירות עם עזרה
01/01/2010 | 09:19
1
27
לצפיה ב-' נכון מאוד! גם מניסיון שלי!'
נכון מאוד! גם מניסיון שלי!
02/01/2010 | 11:05
10
לצפיה ב-' השנקל שלי על הנקה'
השנקל שלי על הנקה
01/01/2010 | 09:33
1
39
אחד הפחדים הגדולים שלי לקראת סוף ההריון היה שלא אצליח להניק. התעסקתי בזה המון (בעיקר קראתי כל מה שיכולתי) והכנתי את בן הזוג שלי לתמיכה אינסופית. ואכן (נבואה שמגשימה את עצמה?) הפשוש נולד טרם זמנו ולא היה מסוגל לינוק והאחיות בתינוקיה עשו מה שהן יודעות ("התינוק שלך רעב, עזבי עכשיו את ההנקה, גם ככה אין לך בכלל חלב, מה פתאום להאכיל במזרק? את תחנקי אותו. תפסיקי לדאוג כל כך להנקה, לא יקרה כלום בגלל הבקבוק, וגם אם כן, התינוק שלך רעב, וגם ככה אין לך בכלל חלב..." אין צורך להמשיך, נכון?). אז ההתחלה לא הייתה קלה בכלל (וגם אנחנו ביקרנו אצל ד"ר פורר ), אבל עם הרבה עזרה עלינו על דרך המלך והיום השמנמן הקטן יונק כמו אלוף . אז ממרומי שלושת חודשי הנסיון שלי, יש לי כמה טיפים למי שרוצה להניק.
להתכונן - לקרוא, לראות סרטים, לדבר עם נשים מניקות, מה שעובד בשבילכן, ובעיקר לדעת שיכולות להיות בעיות אבל שלרוב המוחלט של הבעיות יש גם פתרונות ולא להתייאש.
להאמין - תאמינו שזה יצליח, יש מקרים נדירים ביותר שבהן בעיה פיזיולוגית מונעת הנקה, לכל שאר הבעיות יש פתרון. אם פניתן לעזרה מקצועית ולא קיבלתן פתרון מספק תעשו מה שהייתן עושות בכל מקרה אחר - חפשו עוד עזרה.
לפקפק - תאמינו בעצמכן אבל פקפקו בכל השאר. לרופאים ואחיות הרבה פעמים אין מושג ירוק בהנקה והם לפעמים מדברים שטויות מוחלטות, לכן אם מישהו בבית החולים אומר לכן משהו כמו "אין לך מספיק חלב" אל תתרגשו. בעיות בהנקה צריך לפתור עם נשות המקצוע הרלוונטיות - יועצות הנקה מוסמכות.
לארגן תמיכה - ותמיכה זה לא מישהו שיגיד לכן כל הזמן "את יודעת שאת אמא לא פחות טובה אם לא תניקי". זה לא נקרא תמיכה! אני מבינה מאיפה האמירה הזאת באה וגם אני חטאתי בה אבל אחרי שהתנסיתי בעצמי אני מבינה למה האמירה הזאת מחלישה. נניח שאתן לומדות רפואה, והלימודים קשים ואתן מקטרות על הקושי לבן הזוג ואז הוא אומר "אבל מותק, את תהיי בן אדם לא פחות טוב אם תלמדי ספרות". ברור שאני אהיה בן אדם לא פחות טוב, אבל מה הקשר? אני רוצה ללמוד רפואה, זה מה שבחרתי ובזה אני רוצה תמיכה. תגידו מראש לבן הזוג שאתן יודעות איפה המדף של הפורמולות בסופר ואיפה הבקבוקים, אבל כל עוד אתן רוצות להניק התמיכה צריכה להיות בהנקה.
ועוד דבר קטן: כמו ששרון כתבה, הנקה זאת בחירה. יש סיבות טובות לבחור את הבחירה הזאת, אבל (אני מקווה שלא יסקלו אותי) מותר גם לא לרצות להניק. אם אתן לא רוצות להניק אל תתנו לאף אחד לגרום לכן להרגיש אשמות. משום מה הממסד הרפואי מאוד מזלזל ביכולת של אשה בוגרת לקבל החלטות בעצמה, אבל אתן לא חייבות הסברים ותירוצים לאף אחד חוץ מלעצמכן ולתינוק שלכן.
בהצלחה לכולן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל מילה בסלע. תודה'
כל מילה בסלע. תודה
01/01/2010 | 17:55
5
לצפיה ב-'עוד כמה שאלות קטנות'
עוד כמה שאלות קטנות
01/01/2010 | 09:36
25
מישהי יודעת איך יעוץ ההנקה בבתי החולים רמבם וכרמל? האם כדאי להביא יועצת הנקה פרטית לבית החולים או רק הביתה? מה עושים במקרה שרוצים להפסיק להניק?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' היי שרון'
היי שרון
01/01/2010 | 10:02
4
35
מאחלת לך שבת הנקה כמו שאחלת לעצמיך.
הלוואי והכל יסתדר ויהיה בסדר. קבלי את חיזוקיי

למרות המאמצים הרבים שלך הכל כך מוערכים בעיניי להביא אותנו ההריוניות למידע כה רב, אני לא חושבת בכיוון חשיבתך בכלל.
אני (נכון לעכשיו) לפני לידה ועוד לא יודעת מה זה תינוק ששייך לי חושבת שלא אקח יועצת הנקה ונשים שילוו אותי כמו דולה.

אני חושבת שהנקה זה משהו מאוד טיבעי שאם הוא לא זורם לא צריך להלחם בו. (וכמובן זו דעתי האישית).

ילדים גדלים בצורה כל כך טובה גם ען הם גדלים על בקבוק.

יש כל כך הרבה דעות שונות בעולם שלנו שכל יום אני שומעת משהו אחר...

שמעתי לדוגמא שאשה הניקה את כל ילדיה ובגלל זה יצאו חרשים...
למרות שאני לא מאמינה לכך כל אחד חושב לכיוון אחר לחלוטין..

בהערכה רבה
שבת שלום
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא שרון אבל עונה לך שנכון יש ילדים שגדלים'
לא שרון אבל עונה לך שנכון יש ילדים שגדלים
01/01/2010 | 14:53
29
טוב על בקבוקים, אבל יש מעל 1000 יתרונות להנקה, ונכון שאת לא יודעת מה זה תינוק , אבל אם חשובה לך ההנקה זה כן משהו שצריך להלחם עליו, זה לא זורם כל כך כמו בפרסומות ובטלויזיה יש קשיים לחלק מהנשים ויש נשים שזה הולך חלק, יש תינוקות שנולדים עם היניקה מיד ,ויש תינוקות שצריכים ללמוד איך לינוק, יש תינוקות עם לשון קשורה ויש שלא, ויש אימהות שנלחמות , זאת דעתי האישית אל תיפגעי ממני כן........
אשה שהניקה את כל ילדיה ובגלל זה יצאו חרשים נשמע לי הזוי ומטורף, אם כבר האימהות (ואני לא מתכוונת לאפאחת אישית) שמשכיבות ילד במיטה עם בקבוק בפה, עושות את הטעות, גרימת נזק אפשרית לאוזנים, הצטברות נוזלים באוזנים, וסכנה לחנק....
כל אחד חושב כיוון אחר אבל שרון בסה"כ האירה את עינינו ואני מודה לה על כך, אני לקראת לידה שניה, זוכרת את הלידה הראשונה את ההנקה בהתחלה כסיוט ואחר כך זה היה מדהים.............
שבת שלום
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה גורמת לחרשות? זה כבר ממש שיא השיאים'
הנקה גורמת לחרשות? זה כבר ממש שיא השיאים
01/01/2010 | 18:23
26
של הבורות של מי שאמר לך את זה. מזל שאת מבינה שזה קשקוש.
לגבי הבקבוק, הילדה שלי חטפה אלרגיה מרגע שהפסקתי לשאוב ועברתי לבקבוק...
לא חייבים דולה ויועצת הנקה, חייבים להבין שההנקה כמו הלידה דורשת ידע והכנה רגשית כלשהי. גם אם את לוקחת אפידורל תצטרכי לעבוד בלידה, נכון גם אז תעברי כאבים. כנ"ל בהנקה, גם כשהכל טבעי וחלק, יש בדרך מאמצים ולעיתים קשיים. כדאי להיות מודעות לכך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק דבר אחד שרון'
רק דבר אחד שרון
04/01/2010 | 15:36
1
19
נכון, הנקה זה דבר טבעי, אבל כך גם שינה של הילד וחינוך של שילד , אני מניחה שבשלב מסויים תרצי שהילד שלך ילמד להרדם לבד ולישון לילה שלם, להתנהג יפה ובצורה מנוסמת וממושמעת  ואת כן תתעקשי עליהם.
אם אפשר לתת את המקו וזה מצריך ממך מינימום מאמץ, בס"הכ פגישה אחת עם יועצת הנקה שיכולה לעשות את ההבדל אז למה לא? למה לא לאחל לילד את המקסימום מההתחלה? למה ישר להתפשר על חשבון הילד?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כתבת שרון אבל הגבת לי'
כתבת שרון אבל הגבת לי
04/01/2010 | 15:51
19
וכמו שמובן מהטקס כתבת לי אז עונה חזרה.

כמו שאמרת.
הילד צריך גם לדעת להרדם לבד, לקום לבד, לאכול, לזחול, לעמוד, ללכת ועוד מלא מלא דברים.
על כל דבר אני הזמין יועצת או מישהי שתלמד אותי את הדברים?
לא.
יש כל כך הרבה דעות בנושא ושלי היא שלא צריך לשחות נגד הטבע.
אני מאוד רוצה להניק ומקווה שיהיה לי קל והתינוק שלי ידע לעשות את זה . אבל אם לא לא קרה אסון.

אני לא אוהבת שאומרים לי מה לעשות גם אם חושבים יותר טוב ממני.

היום הייתה לי שיחה עם דודה שלי על טיפת חלב.
כשהיא ילדה את הילדה שלה אמרו לה בטיפת חלב שהיא חרשת (בלי קשר להודעה הקודמת על החרשות)
ולמה אמרו לה את זה?
כי האחיות עשו לתינוקת רעש ליד האוזניים וניסו למשוך אותה עם רעש שתסתכל ולתינוקת לא היה בא לעשות את זה!!
אז הם "הפכו" אותה לחרשת והצליחו להפוך את דודה שלי לאמא מאוד מאוד לחוצה שמה הילדה חרשת.
ברוך השם עברו השנים והילדה שומעת רגיל לחלוטין ברוך השם.

עוד סיפור טיפת חבל במקרה אותה משפחה.
דוד שלי נולד עם לשון קשורה (אפרופו השרשור) והרופאים והאחיות אמרו שהוא לא ידבר בכלל (כנראה קשור מעבר לנורמה או אין לי מושג. פשוט זה מה שאמרו).
וסבתא שלי התעקשה שלא יעשו לו כלום!! רצו לעשות לו ניתוח.
היום הוא לא מפסיק לדבר. והוא מדבר רגיל לחלוטין.

רופאים/אחיות/דולה/מיילדות וכו וכו וכו
נכון שיש להם הרבה יותר נסיון משלי (אין ספק בכלל) אבל הם לא השם והם כלום לעומת הטבע שלנו.
יש לי המון כבוד לאנשי המקצוע. אבל אני חושבת שגם הם טועים לפעמים.

קחי שני רופאים תשאלי אותם את אותה השאלה ותראי אם תקבלי את אותה התשובה...
כך לגביי שאר אנשי המקצוע.

ורק ה בהרה! כשאני אומרת שאני לא רוצה ללכת נגד הטבע אני לא מתכוונת לא לקחת אפדורל או משהו!

לתת בקבוק לילד זה לא בא על חשבון הילד!!!! וזה לא פשרה על חשבון הילד!!!
זה עוד דרך לגדל ילד עם בשיטה הטיבעית לא הולך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי,אני מאד שמחה שפתחתן שרשור על הנקה..'
היי,אני מאד שמחה שפתחתן שרשור על הנקה..
01/01/2010 | 10:52
2
18

שמי שירלי ואני בשבוע 38 עם תור לקיסרי ב-07.01 עקב סכרת הריון ותינוקת עגלגלה מאד :)
אני ממש מעוניינת להניק רק שאני שומעת הרבה דעות שאחרי קיסרי קצת קשה להניק והתהליך ארוך יותר.
שאלתי היא, האם בבית החולים אני אקבל הדרכה ?
האם יוכלו לזהות לשון קשורה אצל התינוקת כבר בבית החולים ? ואם לא איזה סימנים ישנם ?

אשמח לעזרה.

יום נפלא ושנה אזרחית נהדרת לכולן וכולם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'2 מהבנים שלי נולדו עם לשון קשורה'
2 מהבנים שלי נולדו עם לשון קשורה
01/01/2010 | 11:07
29
ניגשתי לד"ר בוצר באיכילוב ובפעולה שעורכת 2 שניות, מנתקים את הלשון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי שירלי,'
הי שירלי,
01/01/2010 | 21:22
23
הסיבה שקשה להניק אחרי קיסרי היא הקושי לשבת.  על פי רוב   הנקה מתנהלת בישיבה.

אבל, אפשר גם להניק בשכיבה, וזה חוסך קימה אל הילד באמצע הלילה ועוזר מאוד להניק לאשה אחרי קיסרי.

בבתי החולים יש על פי רוב הדרכת הנקה, אבל אם את הולכת לקיסרי, תוודאי שתהיה מי שתסביר לך איך להניק בשכיבה, אפילו אם זו יועצת הנקה שלא מביה"ח בכלל.

יכול להיות שיזהו בביה"ח לשון קשורה, אבל גם אם לא, אם היא גורמת לך בעיות בהנקה, את פשוט תראי שקשה לך עם ההנקהאת מזמינה יועצת הנקה לפתור את הבעיות בהנקההיא תאבחן את הלשון הקשורה ותפנה אותכם להתרה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מדהים!! כל מה שכתבת כ`כ נכון!'
מדהים!! כל מה שכתבת כ`כ נכון!
01/01/2010 | 11:54
18
מאחלת לך ולכולנו העתידיות ללדת בעז`ה. שהכל יעבור בקלות! ובשלווה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרון תהיי חזקה ותודה רבה רבה לך על הכל'
שרון תהיי חזקה ותודה רבה רבה לך על הכל
01/01/2010 | 14:56
13
על כל המידע וכל מה שנתת לנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעלה נקודה נוספת- להפסיק עם ההלקאות העצמיות '
מעלה נקודה נוספת- להפסיק עם ההלקאות העצמיות
01/01/2010 | 20:16
13
35
והקבוצתיות!!!!!

אני אחת מאותן נשים שמה לעשות- לא הצלחתי להניק. ולא בגלל שבני לא תפס טוב את השד ולא בגלל שלא הייתה לי יועצת הנקה ומדרכית הנקה מהשורה הראשונה אלא רק בגללי!
יש נשים (כמוני) שהגוף שלהן לא מייצר חלב. קורה. בלב שלם אני יכולה להגיד שגמרתי ערימות של כדורי חילבה וגם יותר מ10 אריזות של מוטיליום (זכורה לי אפילו פעם אחת שהרופאה שלי הייתה בחופש והרופאה המחליפה לא הסכימה לתת לי ואני התייפחתי כמו ילדה קטנה שהבן שלי לא יקבל את 2 מ"ל חלב שהוא זקוק להם. . . )
אחד מהרגעים הקשים ביותר שהיו לי כאמא מתחילה היא העובדה ששמתי את בני עלי כששנינו ערומים הוא זחל הגיע אל השד ולא יצא לו כלום! הכי שהוא בכה והבכי שאני בכיתי היו יכולים למלא את הכינרת.
בשלבים מאוחרים יותר הייתי משתמשת  בצינורית שהייתה מוצמדת לי לשד ומחוברת לבקבוק עם תמ"ל. זה מה שעשיתי עד שבני הגיע לגיל 4 חודשים. כמובן, בנוסף לשאיבות שהניבו תפוקה מינימלית של כף במקרה הטוב וכפית במקרה הפחות טוב. הייתי יכולה לשאוב שעות, קמתי כל שעתיים! עשיתי הכל כדי שאצליח להניק ולא הצלחתי. (אפילו פניתי בבקשת עזרה לגמ"ח של חלב אם שלא הסכימו לתרום לי וזאת חרף בעיות עיכול קשות מאוד של בני, עברנו את כל סוגי התמ"ל ושם דבר לא היה ועשה לו טוב).

הבעיה היא שכל זה לא מנע את ההלקאה העצמית- במשך תקופה מאוד ארוכה התייסרתי על חוסר היכולת שלי להניק הדבר נמשך גם הרבה מעבר לשנה אחרי הלידה. ני זוכרת כשחברה שלי ילדה עזרתי לה לחבר את התינוקת לשד ומייד הזמנתי יועצת הנקה. אין צורך לומר שהקושי שלה בהנקה החזיר והציף את הקושי שלי ובסופו של דבר למדתי לסלוח לעצמי על חוסר היכולת שלי להניק.
הבעיה הגדולה לא פחות היא אנשים שמנסים להיות "נאורים" ו"טבעיים" ולהטיל כל מיני אשמות על אמהות שלא מניקות (כבר שמעתי ש"הבן חולה בגלל חוסר ההנקה" "פוגעים לו בהתפתחות" ועוד שאר דברים) אין ספק שהנקה היא הדבר הטוב ביותר עבור ילדינו. אבל בנות, לא צריך להסתכל במבטים מגונים על אישה שיושבת בקניון ומאכילה את הילד בקבוק! זה לא נעים ובעיקר (למי שחוותה חוויה טראומטית) כואב.

עכשיו אני עומדת בפני לידה נוספת. אני ממש מקווה שאת הילד הבא אני אוכל להניק ולא יהיו לי בעיות כמו עם בני בכורי. אבל אני יודעת, שאעשה את כל המאמצים להצילח להניק ואם לא אצליח, לפחות אגיד ניסתי ולא הצלחתי.

כתבתי את כל זה כדי לתת ביטוי לקושי אישי שלי שאולי גם אחרות שותפות לו. אני שולחת מייד כדי לא להתחרט.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה, אם כי הרגשתי בזמנו שזה גדול ממני. '
מסכימה, אם כי הרגשתי בזמנו שזה גדול ממני.
01/01/2010 | 21:50
5
25
ההנקה הופסקה אחרי אבצס שהביא לניתוח חירום בשד. המשכתי לשאוב וממש ספרתי, כמוך כל c ו- c, והיתה לי מין טבלת ייאוש. חישבתי את אחוזי החלב יחסית לסימילאק...
היה קשה מאד מבחינה רגשית, וכל פעם הייתי מסבירה לכולם את שהסברתי לך עכשיו. כאילו למישהו אכפת באמת מה הבת שלי אוכלת.
עם איזו משאבה שאבת? אני היום עם ספקטרה, ובזמנו עם מיני אלקטריק. ממחר בע"ה אתחיל עם המדלה הכפולה, אותה השגתי דרך גמ"ח בעזרת מישהי מפורום שכן. המדלה מייצרת חלב בעוד הספקטרה , לפחות אצלי, רק מוציאה אותו.
אגב, מהרגע שגליה אתמול למדה לינוק ומתאמנת יפה, כמות החלב בשאיבות עלתה פלאים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התחלתי עם ספקטרה ועברתי למדלה (אחר מכתב מיועצ'
התחלתי עם ספקטרה ועברתי למדלה (אחר מכתב מיועצ
02/01/2010 | 18:15
4
28
ת הנקה)

אני קובעת תור בקרוב להתייעצות עם רופאת הנקה, אני מאוד מקווה שהפעם, אצליח יותר. . .

וכל הכבוד לך על המאמץ, ההשקעה והנכונות, זה לא ברור מאליו וגליה הקטנה, ח"ח גם לה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ד"ר ליבוביץ?'
ד"ר ליבוביץ?
02/01/2010 | 21:13
1
24
תודה על הח"ח, אכן מגיע לנו...
הצלחנו חלקית בשבת, אבל אין ספק שמאז יום חמישי יש שיפור דרמטי וכמות החלב גם עלתה בזכות זה.
תודה על הרוח הגבית הטובה והנעימה מכולכן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן אני רק צריכה לברר מתי להגיע אליה. . . '
כן אני רק צריכה לברר מתי להגיע אליה. . .
03/01/2010 | 15:45
14
לפני הלידה או אולי אחרי. . .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היה חשוב לי להגיד לך'
היה חשוב לי להגיד לך
02/01/2010 | 21:43
1
19
שבעיני את מדהימה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה באמת שניסיתי הכל. . .'
תודה באמת שניסיתי הכל. . .
03/01/2010 | 15:46
7
לצפיה ב-' באמת חשוב לדעת שכ-1% מהנשים באוכ''
באמת חשוב לדעת שכ-1% מהנשים באוכ'
01/01/2010 | 22:06
2
54
אינן יכולות להניק.
ה- 1% הזה כולל נשים שעברו ניתוחי שד (הגדלה, הקטנה), נשים עם מחלות כרוניות (פיברומיאלגיה ואחרות), בעיות הורמונליות, ונשים שאין שום הסבר נראה לעין, אבל פשוט - אין להן די חלב.

אמנם 1% נשמע הרבה, אבל מתוכו - נשים בריאות שאין להן שום סיבה מוקדמת לחשוב שהן חלק מה - 1% הזה - הן מעטות ביותר, אבל קיימות.

למה זה כל כך חשוב לדעת?

כי אשה כזו, מתוך מחשבה ש"אם אייצר דרישה, אם אשאב, אם אנסה להניק כל שעה - חייב להיווצר חלב"
עלולה להביא את התינוק שלה למצב של התייבשות.

כיוון שנשים אלו נדירות יחסית, לא הייתי רוצה שכל מי שקצת קשה לה, תחשוב שהיא מהמעטות שבלי שום סיבה - אין להן מספיק חלב.
אבל כן הייתי רוצה להעלות למודעות שיש מעטות כאלו,
וכמובן -
חשוב לדעת שכל בעיה בהנקה צריכה להבדק ע"י אשת מקצוע בהקדם, לפני שיגרם נזק לתינוק / לאשה / לשניהם.

(מונקית - טוב שכתבת את דבריך. תסלחי לי, אבל אני מרגישה צורך, למרות האמור לעיל, לצרף לפה תמונה, כדיי להדגיש שרב הקשיים אתם מתמודדות נשים בהנקה הם פתירים, ובאמת, למעט בודדות (שאת, אני מבינה, בינהן) לרב הנשים יש את היכולת להניק)

מצרפת תמונה במטרה להעצים את האמונה שלכן בנפלאות הגוף הנשי. תראו כמה בריא וטוב נראה התינוק היונק, למרות שאמא שלו לא נראית כמו אשה עם חיי שפע.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני עברתי ניתוח הגדלת חזה'
אני עברתי ניתוח הגדלת חזה
01/01/2010 | 22:24
1
50
ואני יכולה להניק

רק תיקון טעות נפוצה...לא כל מי שעוברת ניתוח הגדלת חזה לא יכולה להניק
זה תלוי באם הניתוח נעשה מעל השריר או מתחת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' סבבה לך שהנקת, ואת כמובן צודקת. רק'
סבבה לך שהנקת, ואת כמובן צודקת. רק
02/01/2010 | 21:13
27
כתבתי את נושא הניתוחים בשד כדיי להבהיר שהקבוצה של ה- 1% שאינן יכולות להניק מכילה גם נשים כאלו.

כמובן שיש מקום להדגיש שלא כל אשה שעברה ניתוח שד נמצאת ב- 1% הזה.
יש נשים שעברו הגדלת/הקטנת שד, והן עדין יכולות להניק.
חלקן הנקה מלאה. חלקן הנקה חלקית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מבטים מגונים על אישה שמאכילה את הילד בבקבוק'
מבטים מגונים על אישה שמאכילה את הילד בבקבוק
01/01/2010 | 22:16
32
התנהגות זו ודומיהן, היא התכונה שאני הכי סולדת ממנה, והיא פשוט כל כך נפוצה אצל ישראלים (גברים ונשים כאחד ע כל מיני תחומים).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
01/01/2010 | 23:12
20
ד היום אני מתייסרת על העקשנות שלי ש"אין דבר כזה אין חלב" ורק כשרופא ראה את הילדה ואמר שהיא על סף אפאטיות, רק אז הבנתי שבאמת אין חלב והילדה לא אוכלת מאז שנולדה.
צריך לראות את התמונות שלה מאז בכדי להבין. כאב לב!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נקודה חשובה מאד ויותר מזה - '
נקודה חשובה מאד ויותר מזה -
03/01/2010 | 09:58
23
יש נשים שיש להן חלב,
שפיזית יכולות להניק
אבל ההנקה גורמת להם סבל נפשי.

לא כל הנקה מלווה בחדווה ואהבה,
יש נשים שממש סובלות מזה.
יש נשים שפוחדות לצאת מהבית בגלל חשש שהילד ירצה לינוק כשהן בחוץ,
יש נשים שכל הנקה יושבות ובוכות.
זה ידוע שתינוקות מרגישים את האמהות שלהם ומגיבים אליהן ולדעתי זה יכול לגרום נזק לילד הרבה יותר מאשר תמ"ל.

גם אם את יכולה להניק אבל את סובלת מזה ולא טוב לך -
בלי רגשות אשם!!!
תעברי לתמ"ל אפילו באופן חלקי,
תדאגי שילד שלך תהיה אמא רגועה ושמחה,
זה לא פחות חשוב מחלב אם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואומה שאת עוברת'
וואומה שאת עוברת
01/01/2010 | 23:16
17
מה אני אגיד לך? כל הכבוד על ההתמדה והנחישות. אני מאחלת לך שבקרוב תעלו על דרך המלך ויהיה יותר זורם וקל
גם אצלי שתי התחלות ההנקה היו קשות מאוד, מסיבות אחרות אמנם, ואני כבר נערכת נפשית להנקה הבאה
מצד אחד נורא מקווה שהפעם יהיה אחרת, מצד שני מבינה שכנראה הקשיים לא היו כ"כ מקריים, ויש לי סיכוי להתחיל קשה שוב...

ומסכימה איתך שחשובה ההכנה מראש והקשר המהיר עם יועצת במקרים שבהם יש שיבושים רציניים. גם אותי זה הציל, פעמיים.

שיהיה טוב
ובקרוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/01/2010 | 23:49
10
אני שומעת בהודעה הזו את הלביאה שבך.
מאחלת הנקה אישי-ישיר במהרה ותבוא מנוחה לשתיכן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'|מלכה|'
|מלכה|
02/01/2010 | 21:23
14
ואני יודעת, פשוט יודעת, שהאתגרים שהילדים שלך מציבים בפניך הם כאלה גדולים- כי הם יודעים שיש להם אמא שיכולה להתמודד עם זה ולהוציא מזה טוב גם לאחרים(ות)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ערב טוב אני ממש לא מבינה מה זה לשון קשורה איך'
ערב טוב אני ממש לא מבינה מה זה לשון קשורה איך
01/01/2010 | 20:58
12
101
זה נראה אפשר לראות את זה בלי קשר להנקה????
שבת שלום ותודה מראש לכל העונות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי אמא של עומר ושקד'
הי אמא של עומר ושקד
01/01/2010 | 21:09
11
36
שמת לב שאת בפורום "הריון ולידה" ולא "הנקה", נכון? למרות שבטח שאלת גם שם...

בגדול אפשר לראות לשון קשורה, זה פשוט שהחלק הזה של הלשון שמחבר אותה ללסת התחתונה הוא יותר מדי ארוך, ואז קשה ללשון להתרומם.

אם זה עושה בעיות בהנקה (לא אצל כולם זה עושה בעיות, תלוי בגודל החלק), עושים מה שקוראים "התרה" (לחתוך את החלק הזה בניתוח).  על פי רוב זה פותר את הבעיה.

בקישור ששמתי לך יש תמונות שמראות כל מיני סוגים של לשון קשורה.

בדרך כלל מי שמאבחן את זה זו יועצת הנקה, כשזה מהווה בעיה.

שבת שלום!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי יש לשון קשורה......וזה לא מפריע לי בשום'
לי יש לשון קשורה......וזה לא מפריע לי בשום
02/01/2010 | 11:52
10
26
תפקוד...אף פעם לא ניסיתי לחפש על זה ולקרוא על זה אבל עכשיו ממש הסתקרנתי ונכנסתי לקישורים וזה כל כך מצחיק כי יש לי בדיוק את אותה הלשון
אם זכור לי נכון אמא שלי לא הצליחה להניק אותי, והיא בטוח לא יודעת שזה בגלל זה:):) פשוט לפי מה שהיא מספרת פצעתי אותה עד שינקתי ממנה דם מהפיטמה בלי שהיא תשים לב וכשהקאתי הכל היא ממש נבהלה...כנראה שאז הם באמת גילו מה הבעיה. אותי השאירו עם הלשון הקשורה, אני יודעת שיש הורים שמשחררים, לפעמים זה יכול להתבטא בדיבור בעיקר בש' אבל אצלי משום מה הכל בסדר...אין תופעות. מה שמעניין אותי עכשיו האם זה תורשתי? יכול להיות שלבת שלי תהיה לשון קשורה גם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש הרבה מאוד אנשים, צעירים ומבוגרים'
יש הרבה מאוד אנשים, צעירים ומבוגרים
02/01/2010 | 18:57
25
כאחד, שהחיבור בין הלשון לחיך התחתונה הוא קצת ארוך מדי.

יש גבול מסוים שעד אליו זה לא מפריע.

אחריו כבר כן- ליניקה, ואח"כ לדיבור וכו'.  זה הכל בתרשים ששרון שיאצו שמה.

אם זה תורשתי? אני מניחה שכן. אבל לא יודעת בוודאות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חד משמעית- תורשתי. אבל כמו עיניים '
חד משמעית- תורשתי. אבל כמו עיניים
02/01/2010 | 19:52
8
27
חומות, אם אין גם לבעלך, לא בטוח שדווקא זה מה שירשו ממך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה - אם לי יש לשון קשורה'
שאלה - אם לי יש לשון קשורה
02/01/2010 | 20:04
7
21
האם כדאי מיד אחרי הלידה להזמין יועצת הנקה מוסמכת או קודם לנסות?
אמא שלי סיפרה שהיא לא הניקה את האחים שלי ואותי כי לא יכול היה לצאת לה חלב.
עכשיו כשראיתי את הצילומים הבנתי שיש לי פשוט חתיכת עור שמחברת את הלשון לחיך (ויש לי שין קצת מצחיקה )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם כל אם את מודעת הנה כבר עשיתי את שלי. '
קודם כל אם את מודעת הנה כבר עשיתי את שלי.
02/01/2010 | 20:20
6
20
שווה קודם כל לנסות, ובהרבה תשומת לב מול התינוק . שימי את התינוק על השד כמה שיותר גם אם אין הנקה, זה חשוב ליצירת חלב וקשר ביניכם.
אם הוא לא מצליח להוציא חלב בשעות הראשונות לאחר הלידה, עדיין חייבים להאכיל אותו, אבל לא הייתי הולכת על בקבוק.אפשר או לסחוט לו כמה טיפות ישר לפה או לסחוט לכפית כמה טיפות ומשם לשאוב למזרק (1-2CC בכל ארוחה זה כבר משהו, אל תצפי למלא בקבוקים), ולהאכיל תוך שאת עושה לו מסג' עם הזרת שלך בחך העליון שלו ובו זמנית את מזריקה לאט לאט את הקולוסטרום פנימה. ככה אין בלבול פטמות, יש שימוש לזהב הזה שנקרא קולוסטרום ובמקביל יש סיכוי שתצליחי לשחרר מעט את לשונו. אבל זו כבר עצה של יועצת הנקה ואני לא כזו...
בקיצור, עשי הכנה להנקה ושרייני יעצת שיודעת שיש לך לשון קשורה. אם תצטרכי- תקראי לה. מכאן הכל יהיה קל יותר. זו עצתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה לא בקבוק?'
למה לא בקבוק?
02/01/2010 | 20:38
5
6
לצפיה ב-'את הקולוסטרום לא תוכלי לשים בבקבוק, יש מעט '
את הקולוסטרום לא תוכלי לשים בבקבוק, יש מעט
02/01/2010 | 20:52
4
21
מדיי והוא ידבק לדפנות ויילך לאיבוד. סימילאק אני לא רוצה אישית, כל אחת ובחירותיה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה שהבנתי'
מה שהבנתי
03/01/2010 | 00:00
3
13
הוא שיש לי עוד הרבה מה ללמוד על הנקה עד הלידה.
קורס הכנה ללידה מטפל בעניין ההנקה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעת שלא יודעים זה חשוב!'
לדעת שלא יודעים זה חשוב!
03/01/2010 | 00:23
2
18
רוב קורסי ההכנה ללידה נוגעים בהנקה קלות בלבד. לכן המלצתי על הכנה להנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתי להתחיל עם יועצת הנקה?'
מתי להתחיל עם יועצת הנקה?
03/01/2010 | 07:51
1
14
מתי זה נכון להפגש לראשונה עם יועצת הנקה?
נראה לי שאחרי הלידה זה כבר מאוחר מדי, כי אז עלולות לצוץ בעיות וישר יתנו לתינוק מטרנה.
אם לפני הלידה - אז כמה זמן לפני בערך?
תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת מתי בדיוק, נראה לי סביב שבוע '
אני לא יודעת מתי בדיוק, נראה לי סביב שבוע
03/01/2010 | 12:26
14
36. תדברי עם היועצת שבחרת, היא תגיד לך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרון, תודה רבה וסיפור שלי... יצא ממש ארוך...'
שרון, תודה רבה וסיפור שלי... יצא ממש ארוך...
02/01/2010 | 23:24
4
27
אני לצערי לא הצלחתי להניק את בתי, נורא רציתי לידה טבעית והנקה מלאה, אבל רצונות ועובדות לא תמיד ביחד. כשבתי נולדה והניחו אותה עלי, ניסיתי מיד להניק, הפטמה שלי לא הזדקפה, היא הייתה רכה והתינוקת לא הצליחה לטפוס אותה מה גם היא בלעה מי שפיר ככה שב-24 שעות אחרי היא רק פלטה ולא אכלה, ואז ניסיתי שוב להניק, שוב הבפטמה רכה, והתינוקת רעבה, באה אחות בתינוקייה לוחצת לי על הפטמה ואומרת אין לך כלום, תני לה מטרנה... בכיתי, אבל לא יכולתי להשאיר את בתי רעבה - נתתי מטרנה. המחלקה לא היו יועצות הנקה, והדרכה הראשונה הייתה רק יום למחרת במלונית. אז כבר התחיל לכאוב לי, יועצת אחת אמרה שיש לי פטמה שקועה וכנראה סתימה  יש רק 2יציאות בחזה אחד ו-3 בשני, יש לסחוט עם הידיים, שנייה אמרה שכדי שלא יכאב אני צריכה לשאוב כל 4 שעות, ולהניח קומפרסים של קרח... קר לא עזר, 4 שעות אחרי שאיבה (יצאה איזה 2-3 כפות קולסטרום, לא רע יחסית לפעם ראשונה) החזה היה כמו קיר בטון, שום שואב לא הצליח להוציא ולא טיפה אחת... אני צורחת מכאבים, מתקשרת לכל יוצאת הנקה שרשמתי לי טלפונים מראש על פי המלצות מהפורום המקסים - אף אחת לא מוכנה לבוא לבית חולים - רק הביתה, אבל אני צריכה עזרה מיידי! 5-6 ימים אחרי התייעשתי, בכיתי כל היום ולילה, ממש חשבתי שאני אמא לא טובה כי אני לא מצליחה כשכולן מסביבי מצליחות (גם להן לא קל, אבל מצליחות לפחות לשאוב! ואני - כלום!!!) אמא ובעלי ניסו לעסות - כלום... יועצות הנקה בבית חולים - לא ממש עזרו, אחת אומרת לא לשאוב בשום פנים ולא לתת בקבוק לילדה, שניה אומרת לשאוב וכן לתת בקבוק - בקיצור הייתי אבודה! וכואבתתתת!
אחרי שבוע הלכתי לרוםאת המשפחה וביקשתי כדור להפסקת הנקה, שבוע אחרי זה הפסקתי לסבול מכאבים, הכאב הנפשי עד היום מלווה אותי.
אני כרגע בהריון שני, לא יודעת מה לעשות לנסות להניק או לא... אני חיה בחו"ל וממש ממש אין לי שמץ של מושג איפה ואיך מחפשים פה יועצת הנקה, מה שבטוח אן אצליח למוצא, אפגש איתה לפני הלידה. את האמת לפני שקראתי את מה שכתבת - חשבתי לוותר הפעם על נסיון ההנקה (יש לי ממש טראומה מהפעם הקודמת), אבל כשקראתי את הקשיים שלך - את ממש גיבורה! ובזכותך אולי הפעם גם אני אצליח...
אמא שלי סבתא שלי וגם המשפחה של אבא שלי אף אחת לא הניקה, לא ממש יודעת למה, על אחת וסיפור שלה, אבל אולי אצלנו במשפחה זה תורשתי לא להניק? לאמא שלי גם פטמה שקועה + סתימה וגם לדודה שלי, שתיהן הגעו לבית חולים עם דלקות קשות בזמנם... כל זה ממש לא מעודד אותי...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני לא יכולתי להניק בגלל פיטמה שקועה'
גם אני לא יכולתי להניק בגלל פיטמה שקועה
03/01/2010 | 09:31
3
28
וגם לא הצלחתי לשאוב למרות שאצלי דווקא כן הייתה יועצת הנקה וגם היא שראתה את המצב אמרה לי שיש סיכוי שאני יצליח מתי שהוא אבל רק לשאוב והאם בא לי להשתעבד למשאבןת ? אני החלטתי לוותר על העניין במיוחד אחרי שהייתי מחוברת למשאבה שעתיים ולא יצא כלום  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה קצת אישית'
שאלה קצת אישית
03/01/2010 | 13:19
2
24
ניסיתן את המדבקות שאמורות לשחרר פטמות שקועות לפני הלידה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה זה?'
מה זה?
03/01/2010 | 17:19
1
16
יש לך תמונה לזה? אילו מדבקות?
אני ניסיתי להשתמש בפטמת סיליקון כזאת אחרי הלידה, וזה לא ממש עזר לקטנה לטפוס את הפטמה. לפני הלידה לא ידעתי מה זה פטמה שקועה ושיש לי את זה גם לא ידעתי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת איזה מדבקות כי גם אני ניסיתי רק'
באמת איזה מדבקות כי גם אני ניסיתי רק
04/01/2010 | 11:18
21
פטמת סיליקון שממש לא עזרה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף '
תודה רבה על השיתוף
03/01/2010 | 10:06
11
לצפיה ב-'שרשור חשוב מאין כמותו'
שרשור חשוב מאין כמותו
03/01/2010 | 13:26
22
אולי כדאי לטגלן?

אחד הדברים החשובים ביותר שעשיתי לפני הלידה היה ללא ספק ההכנה להנקה.
עזר להבין מה הולך להיות, עזר בהתנסות הראשונית לבד, בבית החולים, ועזר לזהות שהייתי זקוקה לעזרה, כשהגיעו הפצעים בפטמות בגלל תפיסה לא נכונה (ואז, כבר היה לי קשר עם יועצת הנקה, שהכרתי עוד מלפני, מקל משמעותית).
בכלל, אחד הדברים שיועצת ההנקה אמרה לי הוא שהחודש הראשון קשה יחסית. זה עזר להעמיד הכל בפרופורציה ברגעים הקשים.

עוד יתרון להכנה להנקה הוא קבלת המידע בשלב מוקדם, ללא לחץ של אחרי הלידה תחת השפעת הקשיים וחוסר השינה. מי שמתלבטת, או לא בטוחה לגבי הנקה, יכולה להחשף למידע כמו שהוא, ולא להחליט מתוך קושי. גם יצירת הקשר עם יועצת ההנקה מבעוד מועד היא כאמור בעלת ערך עצום.

הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ