לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור טיפים לאחרי הלידה'
שרשור טיפים לאחרי הלידה
<< ההודעה הנוכחית
05/10/2009 | 20:43
110
2733
בגלל שיש כאן המון בנות שזה ההריון הראשון שלהן , חשבתי שבאמת זה יהיה רעיון טוב אם כל הנשים שכבר עברו הריון ולידה יתנו מהטיפים שלהן לימים הראשונים.

תסמכי רק על עצמך,גם אם אמא שלך או אמא של בעלך גידלו אתכם " יופי" זה לא אומר שדברים לא השתנו מאז...
תהיי מוכנה לזה שכל מי שעובר ברחוב יעיר לך משהו ולא משנה על מה אפילו... תחייכי , תגידי כן ותמשיכי ללכת.
גם אם לא חשבתן, תעשו ארוע קטן שאליו יוזמנו בעיקר כל מי שאתם לא רוצים שיבוא אליכם הבייתה, הביקורים האלה זה דבר מעיק ומתיש וכלכלית בסוף יותר יקר...
תכינו את עצמכן מראש, בהתחלה, אין זמן לכלום... לוקח זמן עד שמתאפסים על שגרת יום, אני הייתי שוכחת לאכול (אכלתי בעיקר ג'אנק שהיה מונח מולי) אז הכנתי קערה ענקית של חטיפים בריאים, ירקות ופירות שטופים  וכשהייתי עייפה מידי להכין משהו, הייתי חוטפת פרי או ירק .
ויש עוד לימים שממש אחרי הלידה.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו כמה כאלה יש לי... אמרתי לבעלי שצריך '
וואו כמה כאלה יש לי... אמרתי לבעלי שצריך
05/10/2009 | 21:05
15
328
להתחיל ישר מהילד השני.
1. לנצל כל דקה לשינה. אני התברכתי בילדה פעילה שלא ישנה כמעט במהלך היום, אני עובדת על זה אבל היא מאוד עירנית וסקרנית והחודש וחצי הראשונים היו סיוט! היא לא ישנה בלילות ולא ישנה בימים ולא הבנתי איפה התינוקת שישנה כל היום כמו שהבטיחו לי..?! אז לאעזוב כלים, כביסות הכל, כשהילד ישן, ישנים! גם ב11 בבוקר....
2. למלא את הבית בפירות, חטיפים וממרחים לסנדויצ'ים! זה יפה מאוד שכולם מדברים על לבשל ולהקפיא אבל לי בשבועות הראשונים לא היה אפילו כוח או זמן להפשיר ולחמם. למעשה יש לי עדיין אוכל במקפיא שאמא שלי בישלה לי... תמלאו את הבית באוכל זמין עם מינימום התעסקות.
3. להרגיל מגיל קטן את הילד\ה למנשא. אני לא עשיתי את זה עם אלה וכרגע היא לא כ"כ אוהבת מנשא... הייתי יכולה לעשות הרבה יותר בשבועות הראשונים עם שתי ידיים פנויות.
4. להרגיל לישון לבד מגיל קטן (אפילו גיל חודש) ז"א כן להחזיק על הידיים, לפנק, להרגיע אבל את ההרדמות הסופית להרגיל את הילד לעשות במיטה. אתם תברכו את זה אח"כ...
5. להתחיל ממש מגיל אפס לעשות שגרת שנת לילה קבועה. ז"א בשעה קבועה אמבטיה, החתלה והאכלה לפני ה"שנת לילה". לאחר מכן להשכיב בחדר שינה או במקום רגוע יותר ומוחשך. כל עוד לא עשיתי את זה, אלה המשיכה להתעורר כל שלוש שעות לאוכל. כיום היא עוד לא בת חודשיים וכבר ישנה לפעמים לילות שלמים.
6. להתכונן להרבה בכי. אני בכיתי כל הזמן. כי לא הסתדרתי עם ההנקה, כי אלה בכתה, היא אמא שלי אמרה לי "תני לה סימילאק", כי אבא שלי  אמר לי "בשביל מה את צריכה את זה??" כששמע שאני שואבת 5 פעמים ביום שעה בכל פעם, כשברח לה קקי מהחיתול, כשנשפך לי חלב מהבקבוק, כשסתם לא הצלחתי להבריג את המכסה של הבקבוק או כשהשלט של המזגן לא הגיב ללחיצה. בכיתי במשך חודש כל הזמן. זה תקין, זה הורמונלי ולא, זה לא אומר שאת בדיכאון!
7. לא לחשוב שחופשת לידה זה פיקניק אחד ארוך ושאת כל היום הולכת להסתובב עם חברים וקניונים. אני כבר חודשיים בחופשת לידה והייתי בקניון פעם אחת. רוב הטיולים שלנו הם רגליים במושב ובכלל לוקח הרבה זמן לתפוס בטחון ולצאת עם הילד. אני עד עכשיו לא מעיזה ללכת איתה למסעדה לדוגמא... שוב, יש בנות שאצלן זה מתקתק, אני מדברת רק מניסיוני.
8.הטיפ הכי חשוב... כמה שהלידה לא תיהיה קשה, סיוטית, כואבת וטראומטית - שוכחים אותה מהר מאוד (וזה אחרי לידה של 16 שעות עם 3 זירוזים ושעה וחצי של לחיצות).... החיים שאחרי הרבה יותר קשים ונמשכים יותר מ16 שעות..
9. לזכור שהקושי הוא זמני. לי החודש וחצי הראשונים היו ממש סיוט ורק עכשיו אני מתחילה להנות. זה משתפר גם אם זה לא נראה ככה כשאת ב11 בבוקר עם עיניים טרוטות, שיער פרוע, לא צחצחת שיניים, את ערומה מהמותניים ומעלה ומטפטפת על עצמך. זה מ-ש-ת-פ-ר!!! וכשהם מתחילים לחייך אליך בבוקר עד לא מבינה איך נראו חייך לפני...
בהצלחה לכולן!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קרעת אותי עם סעיף 11 !!!'
קרעת אותי עם סעיף 11 !!!
05/10/2009 | 21:10
9
207
כשאת מדיפה את הניחוח המיוחד הזה של תערובת חלב אם חמוץ וזיעה...כי נשים מניקות מזיעות בלילה כמו חמור.....
מסכימה איתך עם שאר הסעיפים, גם הקטנה שלי חיה על מנשא רוב חייה .
כדור פיטבול הציל את חיי בעיתות הגזים הנוראיים.
רפידות הנקה של אוונפלו שימשו אותי נאמנה .
וצריך לירות במי שקרא לזה "חופשת לידה".... כל עוד אין איזה כושי חתיך שמגיש לי מרגריטות, זה לא נקרא חופשה !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל אבל אבל...'
אבל אבל אבל...
05/10/2009 | 21:44
184
לצפיה ב-'את רצינית לגבי ההזעה?'
את רצינית לגבי ההזעה?
05/10/2009 | 21:49
1
191
אני מאז הלידה כמה כל בוקר מזיעה כאילו שיצאתי ממקלחת וחשבתי שמשהו נדפק לי בגוף...בהריון לא היה לי חם ככה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מההנקה.'
זה מההנקה.
06/10/2009 | 09:42
146
אני הזעתי ככה בחורף, חשבתי שאני עומדת למות !!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אהה ועוד משהו'
אהה ועוד משהו
05/10/2009 | 21:51
2
180
תחבושות לבריחת שתן של פויז פשוט מדהימות. העבות. סופגות את כל הג'יפה של אחרי הלידה.
סימיקול לגזים הציל את חיינו. רפידות הנקה אהבתי את לנסינו ואגב אין צורך לקחת משכנתא כדי לקנות פיורלן, משחת לנסינו היא גם לנולין טהור ועולה הרבה פחות. יש בסופר פארם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב יצאתי טמבל..'
טוב יצאתי טמבל..
06/10/2009 | 09:41
1
163
ראיתי את המספר 11 (כשאמרת 11 בבוקר) וישר הבנתי שזה סעיף מספר 11 ולא 9... גם אמא וגם בהריון, יותר מזה .....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סעיף 11? אבל היא כתבה 9 סעיפים '
סעיף 11? אבל היא כתבה 9 סעיפים
05/10/2009 | 21:54
1
88
מוסיפה טיפ משלי:

כשמציעים לך עזרה - קחי אותה ב-10 ידיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'א-מ-ן'
א-מ-ן
05/10/2009 | 21:55
27
לצפיה ב-' אשכנזי חתיך שמכין לי מרגריטות נחשב'
אשכנזי חתיך שמכין לי מרגריטות נחשב
06/10/2009 | 20:31
53
לצפיה ב-''
05/10/2009 | 22:01
17
לצפיה ב-'הי קריסטל, נראה כאילו גידלת כבר כמה ילדים!'
הי קריסטל, נראה כאילו גידלת כבר כמה ילדים!
05/10/2009 | 22:42
1
116
הטיפים שלך . כל הכבוד! שמחה שאת מתחילה להנות ב-א-מ-ת מאלה הקטנה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחח אני מגדלת חודשיים רק אחת אבל'
חחח אני מגדלת חודשיים רק אחת אבל
06/10/2009 | 12:22
100
אני חושבת שנתקלתי כמעט בכל קושי אפשרי החל מהנקה ועד לבריאות שלה אבל אנחנו משתפרים מיום ליום! מכל בחינה אפשרית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה חמודה. היה מהנה לקרוא:)'
איזה חמודה. היה מהנה לקרוא:)
06/10/2009 | 20:29
34
לצפיה ב-' כנות זה דבר חשוב'
כנות זה דבר חשוב
07/10/2009 | 10:34
75
אין ספק שאני מעדיפה טיפים כאלה....לפחות אני לא אחייה באשליות לגבי מה שמחכה לי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יוזמה ברוכה... '
יוזמה ברוכה...
05/10/2009 | 21:14
40
לצפיה ב-'לא להתלהב מדי מהאנרגיות המתחדשות'
לא להתלהב מדי מהאנרגיות המתחדשות
2
166
כמה ימים אחרי הלידה מרגישים טוב ופתאם יש חשק וכוח לעשות המון דברים שלא היה לך כוח לעשות בהריון, (לסדר ארונות בגדים, לנקות חלונות). מניסיון, אחרי כשבועיים של התלהבות באה צניחה.
גם אם מרגישים טוב, צריך לזכור שהכוחות עדיין לא חזרו, להקפיד על מנוחה ולא להסתער על יותר מדי יעדים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת?? '
באמת??
05/10/2009 | 21:53
1
117
לי זה לא קרה.. לא היו לי כוחות לקום מהספה. בשלב מסויים התחלתי לבכות כשהקטנה בכתה בלילה כי לא היה לי כוחות לקום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
07/10/2009 | 15:25
17
לצפיה ב-'מצרפת מאמר עם טיפים לאחר הלידה'
מצרפת מאמר עם טיפים לאחר הלידה
3
154
משהו שמישהי בוגרת הפורום כתבה, נתנה לי את אישורה לפרסם אצלי בבלוג.
יש שם הרבה טיפים שימושיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא צירפת..'
לא צירפת..
05/10/2009 | 21:54
26
לצפיה ב-'המאמר לא צורף'
המאמר לא צורף
05/10/2009 | 21:56
62
שתזכו למצוות, ברכות ונשיקות על היוזמה המצוינת הזו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקות, מצ"ב הקישור'
צודקות, מצ"ב הקישור
07/10/2009 | 20:55
140
לא שמתי לב..
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מסכימה עם הכל ומוסיפה עוד כמה טיפים/עיצות'
מסכימה עם הכל ומוסיפה עוד כמה טיפים/עיצות
05/10/2009 | 21:58
166
אל תנסי לקבל אורחים/חברים/משפחה עד שאת עצמך לא מרגישה מוכנה לכך - האירוח/ביקור צריך להתאים לך, לא למבקרים. אם את לא חושבת שיתאים (כי הבייבי בוכה או את עייפה או את לא מסתדרת עם הנקה וכו') פשוט לומר מצטערת - לא מתאים ואפילו אם קבעת ולא הולך - לא בכוח - להתקשר, להתנצל ולבטל.

תעשי מה שמרגיש לך נכון - את האמא ואל תתני לכולם מסביבך לשכנע אותך שהם מנסיונם יותר צודקים (גם לא לאמא שלך) - אותי למשל, למרות שהנקתי יפה,הרבה והרבה זמן אמא שלי כל הזמן שיגעה שאני צריכה לתת פורמולה כי זה לא מספיק וכו וכו - עד שאני ואחותי לא נתנו לה איזו "מנה" שתפסיק עם זה כבר!

אם את לא בטוחה במשהו - שאלי מישהו/י שאת סומכת עליו/עליה (יכול להיות אחות בטיפת חלב, רופא, חברה, אמא, בפורום, יועצת הנקה וכו') - אין בושה בלשאול וללמוד, סה"כ הביייבי לא מגיע עם חוברת הפעלה והכל חדש לך.

כפי שכבר אמרו - כשהתינוק ישן כך גם את (לי זה לא כל כ"כ הצליח כי הייתי על אדרנלין גבוה ואח"כ סחוטה) - לכבות טלפונים (לא לשים על רוטט אלא ממש לכבות) - זה יעזור בצבירת אנרגיות!

אל תוותרי על מקלחת יומית והסתדרות עצמית - אני גיליתי שאם אני משתעבדת לתינוקת וזונחת את עצמי אני מרגישה יותר גרוע אח"כ ולא טוב לי. לכן, גם אם השארתי את הקטנה לבכות 5 דקות כשאני התקלחתי, צחצחתי שיניים והתלבשתי (הכל בצ'יק צ'אק כשאין ברירה) אני אח"כ הרגשתי יותר אנושית והייתי אמא יותר סבלנית וקשובה לבייבי שלי.  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומוסיפה מעט משלי:'
ומוסיפה מעט משלי:
05/10/2009 | 23:01
11
186
1. שגרה, שגרה ושוב שגרה. כשמשקיעים ביצירת שגרה, גם אם זה נראה על גבול הבלתי אפשרי בהתחלה, קוצרים את הפירות לאחר מספר שבועות!
   ממליצה מאד לעשות לתינוק אמבטיה בסביבות השעה שמונה בערב, להלביש פיג'מה (או בקיצור בגד נוח וממש לא ייצוגי), להאכיל בחדר שקט המואר רק באור חלש ולהשכיב לישון. בהמשך הלילה כשהתינוק מתעורר, להישאר באווירה חשוכה ושקטה, להאכיל ולהשכיב חזרה במיטה. (רצוי גם לא להחליף חיתול, אלא אם עשה קקי). לא להתייאש גם אם התינוק לא נרדם ובוכה, בסוף זה מוכיח את עצמו!

2. שילוב בקבוק אחד ביום (ועדיף בלילה ) עם ההנקה (ושלא יתקיפו אותי יועצות ההנקה). מה שחשוב הוא שמישהו אחר (ולא האם המניקה) יתן את הבקבוק.
מסייע פלאים לכוחות ולשנת הלילה וחוסך את הבלאגן של להרגיל לבקבוק מאוחר יותר.

בהצלחה לכלן וחג שמח!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמן ואמן'
אמן ואמן
06/10/2009 | 02:04
118
אני הייתי רק בהנקה עד 4 חודשים וכשסוף סוף הרשתי לעצמי לתת גם בקבוק כבר הייתי שבורה תשושה ומרוסקת. מאוד עייף אותי להניק, למרות שהיה כיף, אם הייתי מרשה לעצמי בקבוק אחד פעם ביום ולא רק הנקה (כל 4 שעות!!) היה לי הרבה יותר קל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעניין הבקבוק'
בעניין הבקבוק
06/10/2009 | 07:29
2
146
זה מה שאני רוצה ולכן אני מתכננת לשכור משאבת הנקה אבל כולם אומרי לי לא בחודש הראשון (לא לשלב שאיבה והנקה או בקבוק וציצי)
זה פוגע בילד
פוגע בחלב
פוגע פוגע פוגע

את ממליצה? (אני רוצה לעשות את זה כדי לחזק את הקשר אבא ילד ושלפחות פעם ביום החצי יאכיל את "פיסטוק") - אין את הבעיות שמצוינות למעלה ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעניין לשאוב חלב..'
בעניין לשאוב חלב..
06/10/2009 | 07:39
125
מניסיון של שני ילדים, לשאוב חלב זה הדבר הכי מתיש ומעייף שיכול להיות. אותי גם מאד תיסכל כיוון שהייתי יושבת שעה שלמה ושואבת אולי 180 CC. הפעם אני מתכננת לוותר על השלב הזה, כמה שאצליח להניק, אניק וזהו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה להשכיר משאבת חלב מההתחלה'
ממליצה להשכיר משאבת חלב מההתחלה
06/10/2009 | 09:42
111
קודם כל, מעבר לעניין הבקבוק, יש גודש נוראי בהתחלה וזה אחד הדברים שהכי הקלו עליי.
לגבי מה שכתבת, אני ממש לא מאמינה בבלבול פטמות שמדברים עליו. אני נתתי ביום השני בבית חולים מוצץ לאייל (בהתחלה היו לי מלא ייסורי מצפון) , כנ"ל לגבי בקבוק. אני לא ממליצה לך בשבועיים הראשונים לתת לו בקבוק (אלא אם כן את ממוטטת ולא יכולה פיזית או נפשית), אני עכשיו, אחרי 3 שבועות נותנת לו מדי פעם בקבוק שאוב (אני מעדיפה להניק אם אני יכולה- אפילו באוטו-לא בנסיעה כמובן, גם כי זה פחות התעסקות עם חימום בקבוק וכו' וגם כי הוא יותר מתעייף מהר ונרדם ישר אחרי האוכל).
בקיצור, אחרי שהולך טוב עם ההנקה והוא תפס את העניין, תני בקבוק בכיף....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את מדברת על חלב שאוב או תמ"ל?'
את מדברת על חלב שאוב או תמ"ל?
06/10/2009 | 07:40
3
93
אחלה עצות תודה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על הרעיון לשרשור! הדפסתי לי הכל...'
כל הכבוד על הרעיון לשרשור! הדפסתי לי הכל...
06/10/2009 | 08:05
32
לצפיה ב-'אני בהחלט בעד בקבוק תמ"ל'
אני בהחלט בעד בקבוק תמ"ל
06/10/2009 | 11:31
1
94
בשבילי לשאוב חלב זו משימה הרבה יותר קשה מלהניק ולכן אם הייתי נותנת בקבוק שאוב זה היה יוצא שכרו בהפסדו.
הפיצי מקבל בקבוק סימילאק מאבא שלו בסביבות 12 בלילה (לא סותר את האמבטיה בשמונה בערב!).
עשיתי את זה גם עם הילדים הקודמים ועם כולם זה עבד נפלא!
ממליצה בחום!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חמושה, צודקת בהחלט..'
חמושה, צודקת בהחלט..
06/10/2009 | 12:50
71
תמיד כדאי להיעזר בבקבוק לגיבוי, כך את יכולה לנוח מעט ולתת תשומת לב גם לילדים האחרים בבית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא תמיד עובד עיניין הבקבוק'
זה לא תמיד עובד עיניין הבקבוק
06/10/2009 | 11:51
1
97
גיסתי ילדה לפני חצי שנה את ילדה הרביעי, שילבה בקבוק שאוב מגיל כמה שבועות, אבל היום, ממש ליפני שבועיים בערך הבייבי התחיל לסרב לבקבוק, ולא משנה כמה הוא רעב וצורח שעות, הוא לא מוכן בשום פנים ואופן לקחת בקבוק, לגיסתי כבר יש מעט חלב והיא גם עובדת כך שזה ממש קשה, והעקשנוני מסרב לבקבוק, היא די מיואשת האמת, ניסתה כל סוג בקבוק אפשרי, הוא גם כבר אוכל קצת מוצקים, אבל זה עדיין לא מחליף ארוחה שלמה, ולא רק זה, הוא עדיין מתעוררת להנקות בלילה, גיסתי ממש שבורה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה כנראה התנהגותי'
זה כנראה התנהגותי
07/10/2009 | 14:19
70
זה קרה גם לגיסתי, בדיוק בתקופה שהתינוקת הייתה צריכה להתחיל ללכת למטפלת וגיסתי חזרה לעבודה. הילדה הייתה מדלגת חופשי על ארוחות ולפעמים לא אכלה 8 שעות...
זה עובר להם...
דרך אגב יש בקבוקים של חברת Adiri, שמדמים פטמה של שד, וזה במיוחד לסרבני בקבוקים.
תחפשי ב e-bay, בארץ הם די יקרים (אם אני לא טועה בסביבות ה 160 שח לבקבוק, בקנדה, בערך 70 שח או פחות אפילו).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בקבוק והנקה'
בקבוק והנקה
07/10/2009 | 20:53
71
גם אצלנו למרות ההפחדות, נתתי לאחיות להאכיל את יונתן בלילה, פשוט כי לא היתה לי ברירה אפילו שהייתי נגד, אחרי לידה של 36 שעות , לא זכרתי איך קוראים לי...
וגם אחרי כן, כשהחלב לא זרם כמפל כמובטח :) נתתי לו כמה בקבוקים של סימילאק, והיום 10 שבועות הנקה מלאה ולפעמים שאוב בבקבוק, אז בקבוק ותמ"ל ממש לא הפריעו, אבל שוב זה המקרה הפרטי שלנו.

ועוד דבר תזכרו אחרי הלידה (למרות שזה ממש קשה) שזה הילד שלכן ואתן, למרות מה שנדמה לכן יודעות מה טוב בישבילו, צריך להקשיב לכל העצות ולהיות מנומסת אבל את זו שמחליטה בסוף, הרווחתן את זה ביושר אחרי 9 חודשים :)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רוצה לחדד משהו על הנקה'
רוצה לחדד משהו על הנקה
06/10/2009 | 07:49
9
170
תינוק ביממה הראשונה לחייו בהחלט חייב לאכול.... אמנם לא תמיד הוא מצליח לינוק והעצה על כפיות מעולה
אבל תינוק שישן יותר מדי יכול להעיד שהוא פשוט מיובש ועשה shut down. גם עליו עברה לידה והוא צריך אנרגיה
ב3-5 ימים ראשונים הנקה היא אמנם ע"פ דרישה אבל אם אין דרישה צריך לגרום לה לקרות-הרבה "עור לעור" (התינוק ככל שניתן ערום על החזה החשוף שלך)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממש לא מסכימה עם זה!'
אני ממש לא מסכימה עם זה!
06/10/2009 | 09:18
120
במקרה שלי, למשל, הבן שלי יצא ביחד עם מי השפיר, ובלע המון מים בדרך החוצה, ולכן היה "מלא" קרוב ל-48 שעות וכל הזמן פלט מי שפיר.
גם האחיות בבי"ח לחצו עליי לתת לו בקבוק כי הוא לא רצה לינוק (כאמור, בגלל שממש לא היה רעב), ואני שמחה שהייתי חזקה ולא נשברתי.

גם במקרים אחרים, שבהם התינוק לא בלע מי שפיר, יש לא מעט תינוקות שלא רעבים ביממה הראשונה. אני מסכימה לגבי ה"עור לעור", הקירבה, הזמינות של הציצי ולהמשיך להציע כל הזמן, אבל זה בסדר גם אם התינוק לא אוכל ביממה הראשונה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מסכימה בכלל'
לא מסכימה בכלל
06/10/2009 | 09:48
7
106
קודם כל, ב 24 שעות הראשונות הם לא ממש רעבים עדיין ועובדה שיש בזמן הזה רק את הקולסטרום ולא ממש חלב.
אצל הבן שלי היה מצב של לשון קשורה אחורית, מה שהקשה עליו קצת את ההנקה ועייף אותו נורא).
לא הבנתי מה הכוונה של 3-5 ימים ראשונים לפי הדרישה... אני יודעת איזה בכי של הבן שלי מעיד על רעב ואני מניקה אותו כשהוא רוצה. יש להם בהתחלה קפיצות גדילה ויש ימים (בודדים אמנם) שהוא היה יונק כל שעה וחצי. נראה לך שאני אמשוך אותו 4 שעות?
ככה בדיוק דופקים לילדים את המנגנון של הרעב והשובע וגורמים להשמנה אצל ילדים... צריך לסמוך עליהם שהם יודעים מתי הם רעבים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא ענין של הסכמה'
זה לא ענין של הסכמה
06/10/2009 | 10:01
6
92
אלא של נתונים יבשים
רוב רובם של הילדים צריכים לקבל את הקולוסטרום בימים הראשונים.גם אם הם ישנים 12 שעות-להעיר. זה לא מה שגורם להשמנה.אחרי הימים הראשונים-הנקה ע"פ דרישה. בימים הראשונים-ע"פ דרישה אם התינוק דורש לפחות 8 הנקות וההנקות אפקטיביות(ז"א לא רק מלקק את הפטמה).אם לא-להעיר ולתת בכל דרך אפשרית. עוד מדד מאוד חשוב הוא הירידה במשקל-עד ירידה של 7-8 אחוז זה תקין. מעל-כבר לא תקין ודורש תשומת לב גדולה יותר על נשא הההאכלה
אני מדברת מהידע המקצועי שהועבר לי ע"י יועצת הנקה מוסמכת IBCLC שעובדת בבתי חולים-יש לה ידע מקצועי מחקרי וגם ידע קליני ע"ב עבודה עם עשרות יולדות וילודים בחודש. לא המצאתי את זה ע"ס הילד הפרטי שלי (שזה הנסיון של רוב הכותבות פה-מקסימום 5 ילדים פרטיים אאל"ט)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני יודעת שזה מה שיועצות ההנקה אומרות'
אני יודעת שזה מה שיועצות ההנקה אומרות
06/10/2009 | 11:33
4
72
אני גם הייתי אצל יועצת הנקה שאמרה לי אותו הדבר (להעיר בהתחלה כל 4 שעות). אז ניסיתי וזה ממש לא עבד על הבייבי שלי.
מעבר לזה, את לא יכולה להכריח תינוק לאכול, ואין לי שום כוונה לדחוף לו בכח את הציצי שלי לפה שלו. אז לא יקרה כלום אם הוא יאכל אחרי 5 או 6 שעות. לכל תינוק יש את הצרכים האנרגטיים שלו (כמו שכל אדם שונה מהשני).
לגבי הקולסטרום- אני יודעת כמה זה חשוב, ולכן בבי"ח שאבתי כדי לתת לו, כשהוא לא הצליח בעצמו "לשאוב" את זה. אבל אני ממש נגד להעיר תינוק שישן.
יש המון עצות שמקבלים מיועצות הנקה ומאחיות בטיפות חלב, אני למדתי לסנן מה שלא נראה לי, כי לא כולן באמת יודעות וקוראות מחקרים עדכניים. (ואם אייל עולה כמעט חצי קילו בשבוע וחצי, אז כנראה שאני כן עושה משהו נכון...).
בקיצור, אין פה "שחור ולבן" לדעתי ועל כל אחד עובד משהו אחר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יועצת הנקה מוסמכת'
יועצת הנקה מוסמכת
06/10/2009 | 11:46
62
IBCLC מחוייבת להתעדכנות במאמרים
נבחנת מחדש אחת לכמה שנים
אין דינה כדין אחות טיפ"ח-המרחק הוא רב....
אני שמחה שלילד שלך זה עבד
אבל כשרושמים בפורום ציבורי עצות כלליות-כדי שהן יהיו לפחות קרובות להנחיות המקצועיות בתחום ולא הפוכות ואולי אצל מישהי אחרת שתראה את ההודעה הזו זה יגרום לנזק כלשהו. ולכן חידדתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' איך שואבים בבי"ח אם צריך?'
איך שואבים בבי"ח אם צריך?
06/10/2009 | 12:42
2
48
מקבלים מהם משאבה? קונים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכל מחלקות הנשים שלאחר לידה, יש חדר עם משאבה'
בכל מחלקות הנשים שלאחר לידה, יש חדר עם משאבה
06/10/2009 | 13:00
1
29
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/10/2009 | 13:09
14
לצפיה ב-'אבל יש הבדל בין מה שכתבת כאן לבין מה שכתבת'
אבל יש הבדל בין מה שכתבת כאן לבין מה שכתבת
06/10/2009 | 17:26
49
בהודעה הראשונה- שתינוק ביממה הראשונה חייב לאכול. יש הבדל בין יממה ראשונה לימים ראשונים...

יכולה להגיד רק על עצמי- אלון ישן ביממה הראשונה כמעט רצוף, למרות שהערתי אותו בלילה וניסיתי להניק. אחרי יום חזרנו הבייתה, ובצהריים (סביבות ה-30 שעות אחרי הלידה) הוא ינק ממש פעם ראשונה. כמובן שאח"כ (וגם היום בגיל חודשיים+) יונק לפי דרישה, אה ו"עור לעור" כמובן שהיה ביממה הראשונה, אבל לינוק הוא לא רצה, העדיף לשון ולהתחזק (לדעתי).

בקיצור מה שאני מתכוונת לומר- שלדעתי זה דווקא לא נורא אם התינוק לא רוצה לינוק ביממה הראשונה, ולא צריך להלחץ אם הוא לא אכל כלום חוץ מכמה טיפות נהדרות של קולסטרום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנה הטיפים שלי קודם כל לדאוג למזון'
הנה הטיפים שלי קודם כל לדאוג למזון
06/10/2009 | 10:31
136
אם יש אפשרות לדאוג לתמיכה חיצונית של חברים/משפחה מה טוב.
אני ממליצה להכין אוכל במקפיא, או להזמין אוכל ממקומות שאת מכירה, או לדאוג שהמשפחה תבשל לך.
להכין כל מיני דברים בריאים, יש התקפות בהנקה שגורמות רעב חבל על הזמן.

לדאוג למים מינרלים או בקבוקים צמודים למיטה/לספה ולכל מקום, אישה מניקה חייבת לשתות הרבה, וגם מרגישים צמא נוראי, אני הייתי מרגישה שהגרון שלי יבש..........

אם אתם מאלו שלא מאמינים באמונות תפלות וכאלו, אני ממליצה להכין את הדברים מראש, את הכביסות והכל, קשה להגיע הביתה ולהתחיל להתעסק עם הכל.

להצטייד בטלפון של רופא ילדים, טיפת חלב, יועצת הנקה, ודולה פוסט אם יש לכם כזאת.

להצטייד בכל עזרה אפשרית שהחברים/משפחה קרובים לתת.

להודיע מראש שתשמחו לקבל מבקרים במסיבה/בברית, הבית לא צריך להיות מוקד עליה למבקרים.

לדאוג לכל הדברים שצריכים להיות בבית מבחינת קניות, סידורים, דברים לילד אם יש בבית ילד גדול, לתינוק כל מה שצריך.לא נעים להתקע אחרי לידה בלי שמפו, מרכך, פדים, או חלב בבית......מעצבן

להתכונן לנתק טלפונים/פלאפונים ולא לדפוק חשבון לאחרים, כי כשתינוק ישן האימא ישנה יחד איתו...........

ואם יש ילדים גדולים בבית לדאוג להם קצת לפעילות/תעסוקה
עוד טיפים אחר כך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מוסיפה עוד טיפ ממש חשוב'
אני מוסיפה עוד טיפ ממש חשוב
06/10/2009 | 10:34
1
146
בגלל שכל כך קשה לדעת למי להקשיב ולמי לא, בחרי לעצמך מישהי שאת רואה בה בתור מודל לאמהות, מישהי שאת מסכימה עם ההשקפות שלה והדעות שלה בענייני גידול ילדים ואם יש לך שאלה, התייעצי איתה ויהיה לך קל יותר .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפ נחמד עוד עצה שלי להקשיב לתחושות הבטן שלך'
טיפ נחמד עוד עצה שלי להקשיב לתחושות הבטן שלך
06/10/2009 | 10:45
91
לי אין אימא, ואין לי שום מישהי שהיא מודל לאימהות בשבילי, הכל עשיתי והכל ניסיתי לבד, אבל תמיד תמיד הקשבתי לתחושות הבטן שלי, למה שאני מרגישה שזה בסדר בפנים, מה שהיה לי טוב איתו.
כולל להרדים את התינוקת על הבטן, ולישון איתה שינה משותפת, וכל מיני דברים כאלו ואחרים...........
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו, שרשור מבורך, תודה רבה!'
וואו, שרשור מבורך, תודה רבה!
06/10/2009 | 12:24
27
לצפיה ב-'עוד שני דברים חשובים!!!'
עוד שני דברים חשובים!!!
06/10/2009 | 12:28
128
אם את ביחסים טובים עם אמא\חמות\אחות תשרייני אותן לכמה שיותר זמן. אצלי אמא שלי פשוט חיה כל בוקר משמונה עד הצהריים וזה הפך לי את החיים ליותר נסבלים. היה לי קצת זמן לעצמי ולשאיבות ולפעמים לנמנם. אני שאבתי בלעדית חודשיים וזה אומר חמש שעות שאיבה ביום ואין ספק שלא הייתי יכולה לעשות את זה אם אמא שלי לא היתה אצלי את פרק הזמן הזה כדי לטפל באלה ולעזור.

טיפ שני - חשוב מאוד!!! לא לקבל מבקרים! גיסתי היתה אצלנו רק בשבת האחרונה והבת שלי כבר בת חודשיים. לא התאים לי עד עכשיו, יש לה ארבעה ילדים וידעתי שביקור כזה יעלה לי באנרגיה וסבלנות שלא היתה לי עד עכשיו. חברים בודדים היו אצלי והמשפחה טפטפה. בעיקר פגשתי את מי שידעתי שיעזור. חברות שבאו ועשו קצת כלים, הוריי, חמותי שבאו ועזרו. זה לא זמן לארח! תשאירו את האירוחים לזמן אחר ואם יש לכן אפשרות, עדיף לקבל את כל המבקרים בבי"ח או מלונית ולהשאיר את השקט לבית!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא קראתי את הקובץ( בעבודה) אבל יש לי כמה'
לא קראתי את הקובץ( בעבודה) אבל יש לי כמה
06/10/2009 | 13:19
113
אל תוותרי על מקלחת פעמיים ביום- זה ממש עוזר
  אל תדלגי על ארוחות- מרוב עייפות ומרוב לחץ0 התינוק בוכה) שוכחים לאכול..אז קודם כל תאכלי.
  לפני הלידה תקפיאי אוכל ומנות מוכנות אפילו סנדוויצים- לימים שלא יהיה לך כוח להכין( ויהיו הרבה)
  תהיי מוכנה שתהיי ממש עייפה...להתחיל לקום בלילות ולא לישון זה ממש קשה- אל תשברי - זה זמני וזה יעבור
תקשיבי אך ורק לעצמך ותלכי לפי האינטואיציה שלך-למשל,אם את רוצה להיניק אל תתייחסי לכל אלה שאומרים לך שהתינוק רעב והוא לא מקבל מספיק...זה מה שהרס לי את ההנקה
אל תקחי ללב ואל תתעצבני מכל אלה שמתערבים וחושבים שהם יכולים  להגיד לך מה לעשות עם התינוק- אנשים אוהבים להתערב, אנשיןם יתערבו תמיד, פשוט אל תתייחסי וחבל על העצבים( בקרוב תגלי שכל אמא בקניון מרשה לעצמה להביע את דעתה)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפים נוספים שלי'
טיפים נוספים שלי
06/10/2009 | 13:22
140
כמה שיותר שטיפות ואגינליות לאחר הלידה
אם יש אפשרות פיפי עושים באמבטיה כשזרם מים מצנן ומרגיע

לאחר כל יציאה (קיבה) מקלחת

כל המים האלו מקלים משמעותית על ההחלמה (מנסיון)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' איזה טיפים מעולים יש לכן!!'
איזה טיפים מעולים יש לכן!!
06/10/2009 | 15:10
106
זה ממש טוב בשבילי כי זה הריון ראשון ועדיין לא יודעת איך מטפלים בתינוק במיוחד שזה קרוב כ"כ..

תבורכו, ולא סתם אומרים שאין חכם כבעל ניסיון..

תודה תודה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מה לדעתך להוסיף את הרשימה שלך '
מה לדעתך להוסיף את הרשימה שלך
06/10/2009 | 16:02
6
129
לאתר שלי ? אני בונה מדור נוסף ל"אמהות מספרות", שיהיה מוקדש לנשים בהריון, לקראת הלידה. אשמח לצרף את הטיפים לטובת האמהות שבדרך שגולשות באתר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הטיפים פה נראה לי'
הטיפים פה נראה לי
06/10/2009 | 16:29
5
112
הן לטובת האנושות כולה.... אם התכוונת אלי, קחי כל מה שבא לך, יש עוד מלא מלא......
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן, התכוונתי אלייך- לקובץ שרשמת שבא מתוך '
כן, התכוונתי אלייך- לקובץ שרשמת שבא מתוך
06/10/2009 | 16:42
4
58
הניסיון שלך. אני רוצה שבמדור זה מהות יירשמו באופן אמיתי, ספונטני, מהלב את מה שהן מרגישות שהכי עזר להן בתקופה הזו.

תודה !

מי לרשום שכתבה ? אפשר שם פרטי, שם מלא, שם מומצא או כל ווריאציה אחרת.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את יכולה לרשום רינת אמא של ניב'
את יכולה לרשום רינת אמא של ניב
06/10/2009 | 19:42
1
24
לצפיה ב-'יופי, נהדר'
יופי, נהדר
06/10/2009 | 19:57
12
לצפיה ב-'יש לי עוד... רוצה?'
יש לי עוד... רוצה?
06/10/2009 | 20:18
1
84
זה גם מה שמופיע למעלה ויש עוד עמוד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן, תודה !!'
כן, תודה !!
06/10/2009 | 20:54
15
לצפיה ב-'תמצאו לעצמכן חברות קרובות (פיזית) שגם בחל"ד..'
תמצאו לעצמכן חברות קרובות (פיזית) שגם בחל"ד..
06/10/2009 | 17:18
3
122
אנחנו יצרנו לעצמנו קבוצה של כ- 7 בנות שגרות באותו איזור והיינו בחל"ד ביחד. זה הציל אותי!!!
קודם כל האפשרות לדבר עם בנות שנמצאות באותה סיטואציה ושכל מה שמעניין אותן זה טיטולים, בקבוקים, עשה קקי או לא עשה קקי, וגם להיפגש ולא להיות לבד... זאת לדעתי הסיבה היחידה שהצלחתי להיות עם הקטן בבית חצי שנה וליהנות מכל רגע ורק לרצות עוד ועוד ועוד...

אגב - ההיכרות התחילה כאן בפורום במהלך ההריון והפכה למשהו אישי ואינטימי הרבה יותר, שכולל בעצם כמה עשרות בנות מכל הארץ, פשוט באופן טבעי אנחנו שגרות קרוב התקרבנו יותר ונפגשנו יותר מאשר עם הרחוקות יותר. אז - תנצלו את מה שהפורום הזה מאפשר לכן. זה שווה זהב!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואי, נוני, אפשר גם ??'
וואי, נוני, אפשר גם ??
06/10/2009 | 19:47
2
39
לצפיה ב-'לא.'
לא.
06/10/2009 | 20:44
1
69
אנחנו חבורה סגורה. אין כניסה לזרות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את בסדר את...'
את בסדר את...
06/10/2009 | 21:56
57
זה מה שיש לי להגיד לך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי שרשור חשוב לטאגליינס'
נראה לי שרשור חשוב לטאגליינס
06/10/2009 | 17:29
52
למען הדורות הבאים. שרשור חשוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר שאלה...'
אפשר שאלה...
06/10/2009 | 17:56
1
83
איך מומלץ לחמם בחורף את חדר/סביבתו של התינוק.
האם מזגן או רדיאטור?
תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רדיאטור, מזגן מייבש...'
רדיאטור, מזגן מייבש...
07/10/2009 | 08:53
25
לצפיה ב-'טיפ חשוב לתפרים!'
טיפ חשוב לתפרים!
06/10/2009 | 20:46
5
130
התפר של החתך כואב, מאוד. במיוחד כמה ימים אחרי הלידה...
חובה חובה חובה לקנות קופסא של מגנזיום - מלח אנגלי, לשפוך את תוכן הקופסא לתוך קערה ולערבב עם כוס מים. לאחר מכן לקחת פדים לבחירתכן (אני עשיתי את זה עם הפושטים של הבי"ח שאין להם דבק...), טובלים בתמיסה, סוחטים קצת ושמים במקרר או במקפיא. קחו בחשבון שבמקפיא זה מתקשה בגלל הנוזלים ואז צריך להפשיר כמה דקות לפני השימוש. אחרי שהפדים קרים קרים קרים שמים בתחתונים ואחחחחחחחחחחחחח........ איזו הקלההההההההההההה.........
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וגם...'
וגם...
06/10/2009 | 20:53
2
99
בקבוק מים עם פיית ספורט.
כל פעם שהלכתי לשירותים מילאתי אותו במעט מים פושרים עם סבון וככה שטפתי את האיזור. המחשבה על לגעת שם עם משהו (נייר טואלט לצורך העניין) עוררה בי חלחלה. זה הציל אותי, וגם הניקיון התכוף במים וסבון עוזר להחלמה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת שאני לא השתמשתי בזה. '
האמת שאני לא השתמשתי בזה.
06/10/2009 | 21:02
87
בימים הראשונים פשוט נכנסתי למקלחת ועשיתי פיפי במקלחת תוך כדי הזרמת מים... כל דבר אחר פשוט כאב מידי.
אהה ו - אלופירסט לא מזיז לתפרים! הדבר היחיד שטוב בו זה שהוא קר ומשפריץ. תקנו שפריצר לעציצים ושימו מים קרים, יעזור יותר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה בחום גם על שימוש בבקבוק עם פיה וגם על '
ממליצה בחום גם על שימוש בבקבוק עם פיה וגם על
07/10/2009 | 02:01
89
קירור פדים במקפיא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב גם לטחורים'
טוב גם לטחורים
07/10/2009 | 07:14
47
לצפיה ב-'דבש עם לבנדר'
דבש עם לבנדר
07/10/2009 | 14:34
65
המדריכה שלי בקורס הכנה ללידה אמרה שמי שיהיו לה תפרים- תשלח אליה את הבעל עם צנצנת דבש, והיא מכינה איזה מרקחת עם הדבש (לבנדר ועוד כמה דברים) וזה מקל מאוד (בנות שכבר ילדו אמרו שזו ממש היתה הצלה.
אני מקווה מאוד שלא אצטרך, אבל אם כן וזה יעזור- אשמח לעדכן...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למי שמתכננת להניק.'
למי שמתכננת להניק.
06/10/2009 | 21:07
8
133
תראו. אני ראיתי חמש יועצות הנקה ולא הצלחתי להניק. פתחתי לביתי לשון קשורה ולא הצלחתי להניק. ביליתי חודשיים בשאיבות, ולא הצלחתי להניק. יועצות הנקה הן לא אלוהים ומאוד ירד לי באופן כללי מהיועצות האלה אחרי שאף אחת לא הצליחה לעזור למרות שלכאורה לא היתה שום בעיה. ממליצה לכולן להצטייד מראש במשאבה, או לפחות לברר איפה אפשר לשכור במיידי ושיש במלאי (ולמי שתשאב הרבה, חובה לקטינה של מדלה), ולדעתי תמיד להחזיק ליתר בטחון תמ"ל ובקבוק בהישג יד, גם אם הישג יד זה סופר קרוב לבית. גם אני תכננתי להניק אבל לא יצא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אניל לא יודעת למה השרשור גורם לי לבכות '
אניל לא יודעת למה השרשור גורם לי לבכות
06/10/2009 | 21:36
7
120
עד עכשיו הייתי נורא עסוקה בהתמודדות עם הצירים והלידה ... פתאום השרשור הזה אמנם הוא מאד עוזר אבל ממש גרם לי להבהל! זה בכלל לא נשמע שיש זמן לנשום, ותכל'ס זה לא נשמע כיף.... נתקפתי ממש פחד...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה נכון. אין זמן לנשום. זה לא כיף בכלל. '
זה נכון. אין זמן לנשום. זה לא כיף בכלל.
06/10/2009 | 21:45
6
143
זה מפחיד. אבל באמת שזה משתפר מיום ליום והיום חודשיים אחרי כשאלה התחילה לישון יותר שעות בלילה וגם לתפוס תנומות יום מסודרות וכשמצאנו דרך להתמודד עם הפריחה שלה (יש לה אטופיק דרמטיטיס), וכשאני אט אט צוברת קצת שינה ויורדת מהמשאבה, החיים מתחילים לחייך וכשהיא מחייכת....אח...כשהיא מחייכת........
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזו שלי...'
וזו שלי...
06/10/2009 | 21:54
4
106
לצפיה ב-'בונבון!!'
בונבון!!
06/10/2009 | 22:20
1
27
לצפיה ב-'יו!!אילו מתוקות!!בהחלט שווה את המאמץ, לא?'
יו!!אילו מתוקות!!בהחלט שווה את המאמץ, לא?
06/10/2009 | 22:36
1
20
לצפיה ב-'ברור...'
ברור...
07/10/2009 | 14:09
10
לצפיה ב-'בובה והשם שלה מהמובחרים'
בובה והשם שלה מהמובחרים
07/10/2009 | 10:26
56
גם אני לא הצלחתי להניק את אלה שלי, והאמת היא שהשד לא כל כך נורא. הם גדלים וצמחים. אחלה טיפים נתת !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' קצת הלחצתן אותי אז אני חייבת לשאול משהו'
קצת הלחצתן אותי אז אני חייבת לשאול משהו
07/10/2009 | 00:13
19
143
כתבתן כאן המון על חוסר הזמן אפילו להכין סנדוויץ'.
לא ראיתי הרבה חופשות לידה, אבל משתי חברות שלי כאן (שילדו יחד 4 פעמים, אחת מהן תאומות) אותן אני כן מלווה מקרוב יחסית, זה לא היה נראה עד כדי כך נורא.
נכון - זוג אחד ביקש שנכין להם ארוחות ערב או אוכל בשבועות הראשונים (כי יש להם גם עוד שתי ילדות שצריך לדאוג להן ולא רק הם עצמם). ונכון - לזוג עם התאומות עזרנו בתורנויות לילה של האכלה, כדי שלפחות אחד ההורים יקבל שנת לילה נורמלית.

אבל עדיין - לא התרשמתי שזה ברמה שאי אפשר להכין סנדויץ'. שתיהן חזרו אפילו לפעילות חברתית בקיבוץ זמן די קצר אחרי הלידה.

אני מבינה שזה כנראה מצב שנמצאים כל היום עם תינוק על הציצי או על הידיים, ואם לא אז קורסים לישון, אבל באמת עד כדי כך???

והאם במקרה שלי, שבנזוגי למעשה נמצא באיזור רוב הזמן (יש לו עבודה שמאפשרת לו להיות בבית רוב היום גם בלי לקחת חופשת לידה משלו), זה יכול להיות קל יותר? הוא גם ככה מבשל המון היום בשבילי. כזה חמוד...
האם לא נסתדר לפחות עם לאכול בעצמנו במצב ששנינו יחד בבית, לפחות רוב הימים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אואה.....אני עשיתי "מאסטר" בנושא'
אואה.....אני עשיתי "מאסטר" בנושא
07/10/2009 | 00:25
148
לדעתי-
*הכי הכי הכי חשוב (ולי לא אמרו זאת לפני) היא לדעת/להפנים שיש נפילת מתח!
לי לא אמרו זאת וחשבתי שאני משתגעת...-כל היום בכיתי,עברו לי מחשבות כגון-"מה היה רע לי קודם? ו-אני כ"כ כ"כ רוצה לישון..."- הייתי בטוחה שאני האישה הנוראית ביותר בעולם משום שעלו לי מחשבות כאלו והייתי בטוחה שאני האימא היחידה שכל הזמן בוכה ובוכה ובוכה....-
ואז נרשמתי לחוג אמהות-ומאז חיי השתנו.
ידעתי שאני לא היחידה שעוברים עליה תחושות ומיחושים שונים-והעיקר שזה לגיטימי וטבעי.
*שתהיה מישהי שקרובה אליך איתך בימים הראשונים.לא להיות לבד!!!
*שיהיה צלאי של אוכל-אין זמן/וכוח לבשל...
*והעיקר-לדעת ולקבל שאולי יהיה קשה בהתחלה-אך מיום ליום זה משתפר פלאים.
שופוני בבונבון שלי
בהצלחה בנות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם זה הילד הראשון שלכם'
אם זה הילד הראשון שלכם
07/10/2009 | 07:22
113
קחי בחשבון שההתחלה היא הלם מחולט (כך אצלי היה לפחות). בחודש הראשון בכלל לא הבנתי מה רוצים ממני, מי זה הייצור המתוק הזה שאני צריכה לטפל בו ולמה הכל סביבו. הייתי חסרת ביטחון בלהחזיק, לחתל, להלביש, בדברים הכי קטנים. נכון, את מרגישה שאין זמן לכלום בטח לא לעצמך והכל ממש אבל ממש סביב הקטנצ'יק. זה מלחיץ וקשה. אבל לאט לאט מתרגלים לרעיון שיש מישהו שתפס לך את החיים והזמן, נכנסים לשיגרה ומתחילים להנות. לומדים להבין למה הוא בוכה ושיטות להרגעה וכך יום עובר ועוד יום והם גדלים והאמהות הופכת לדבר הכי נפלא שיכול להיות.
לדעתי אשה בהריון צריכה לעבור סדנא לקראת בוא הצאצא, איך לטפל ואיך לתמודד נפשית ופיזית (הרבה יותר חשוב, לדעתי, מקורס הכנה ללידה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה קורה בעיקר בשבועות הראשונים ועוד יותר שיש '
זה קורה בעיקר בשבועות הראשונים ועוד יותר שיש
07/10/2009 | 08:51
94
יותר מאחד בבית. בהתחלה את מנסה להבין איך מתפעלים את הייצור הקטן הזה, ואתם לומדים להכיר אחד את השניה, לוקח זמן עד שמזהים את הצרכים שלו ומה הסדר יום שלו. חוץ מזה תתפלאי איזה מיומנויות מפתחים ביד אחת.... כשיש שניים, אני מוצאת שהרבה יותר קשה לי בערב (בבוקר הגדולה בגן ויש לי יותר זמן לעצמי לשי הקטנה), בערבים אני בדר"כ מתיישבת לאכול, להתקלח ובעיק לבהות מול הטלויזיה רק אחרי שיש שקט בבית וכולן הלכו לישון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מאוד אישי ושמה שקוראים פה'
אני חושבת שזה מאוד אישי ושמה שקוראים פה
07/10/2009 | 09:51
3
88
מושפע גם מנימוס, ואנסה להסביר-
חברה טובה שילדה לפני כמה חודשים אמרה שלה היה מאוד קשה, אבל בכנות גם אמרה שהיא לא היתה אף פעם "תקתקנית" של משימות ומטלות, ושיש נשים סביבה (בקיבוץ) שזה הלך להם די בקלות. חברה אחרת שליוויתי בהריון ובחודשים הראשונים עם בנה הבכור ממש לא התרגשה מהשערות של הכלבה ומזה שהבית לא היה נקי במיוחד, היתה שמה מנשא ויוצאת לסיבוב עם שניהם בבוקר, הסתמכה על ביקורי הסבתות בשביל להעסיק אותן בבישולים ושמירה על התינוק בזמן שהיא התקלחה ונחה, ומצאה מהר מאוד מפגשים חברתיים להעביר את הבקרים שלהם.

הנימוס הוא, שכמו שבשירשורי קיטורים על החמות, אני לא אכנס ואכתוב שחמותי מלאך, תומכת ועוזרת אבל לא מתערבת ונותנת ספייס, שאוהבת אותי יותר מהבן שלה () ושזכיתי באם נוספת. באותו אופן נשים שהיה להן די קל ולא כזה הלם, כאבים, קושי... לא יכתבו פה בכזה פירוט על הקלות הזו, כי בעצם אין מה לכתוב, זה לא באמת תורם וזה לא שיש להן איזה סוד להתמודדות, הן פשוט אחרות.

בקיצור, מהתבוננות מקרוב על הרבה אמהות, כל אחת שונה, כל אחת מייחסת חשיבות לדברים אחרים, כואבת ברמות שונות ולכל אחת תינוק שונה, שווה לקרוא וללמוד דרכי התמודדות אבל לא נראה לי שיש צורך לצאת מנקודת הנחה או להתכונן לכל המצבים שמתוארים פה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שכן. אני מכירה הרבה בנות'
אני דווקא חושבת שכן. אני מכירה הרבה בנות
07/10/2009 | 14:18
1
75
שחוו הרבה מאוד קשיים אם לא את כל הקשיים שמתוארים פה. הכל מאוד אמיתי ובמקרה שלי עוד צרוב בזיכרון. נכון, יש בנות שהכל מתקתק להן מהיום הראשון אבל לצערי לרוב זה לא ככה. אני בהחלט לא חושבת שצריך להיכנס להיסטריה אבל גם לא לצפות שהכל יהיה קל רק כי התכוננו מראש. אין מישהי שקראה, קנתה, חקרה, למדה והתיעצה יותר ממני בהריון, ובכל זאת החודש הראשון שלי היה סיוט.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
07/10/2009 | 14:37
52
חשוב מאוד- לרגע לא רמזתי או חשבתי שהקשיים המתוארים אינם אמיתיים!
מה שניסיתי לכתוב הוא שלכל אחת קשיים שונים, שאינם תלויים בהכנה שלה או בליווי שהיא מקבלת.
המקרה שלך ושל אלה הוא דוגמא קלאסית לקושי רציני (ההנקה) שאין שום דרך לצפותו אותו, להתכונן אליו מראש או טריק שאפשר בעזרתו לפתור את העניין בצ'יק (אני לא מתייחסת לתמ"ל כפתרון רצוי במקרה הזה), אבל באותה מידה, נשים שההנקה היתה להן פשוטה ונוחה, והן קיימות, לא חושבות לציין את זה יותר מדי, פשוט כי זה לא מעניין וזה לא שהן עלו על איזו שיטה מיוחדת.

בסה"כ, יש נשים ויש נשים, הקושי של כל אחת הוא אמיתי ולגיטימי וראוי להתייחסות ודיון, אבל אין טעם להכנס ללחץ בגלל הקשיים של האחרות, גם אם קוראים עליהם הרבה, רק לדעת שהם קיימים ושיש דרכים להתמודד איתם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בתינוק'
זה מאוד תלוי בתינוק
07/10/2009 | 14:37
49
אם יש לך תינוק שישן מלא, ושאין לו גזים - אז הרווחת.
אני כן מה"מתקתקות" ועדיין לבן שלי יש קצת גזים ויש ימים שאני אפילו לא מצליחה לאכול ארוחת בוקר/צהריים.
אז ממש קשה לעשות את ההכללות האלה...
וגם אני חושבת שזה ממש לא קל, ויש דברים שאף אחד לא מדבר עליהם במהלך ההיריון, כי לכולם הכל נראה ורוד....
אני חייבת לומר שכמה שאני באמת הרגשתי מוכנה נפשית להיות אמא, הלידה והאמהות הם ממש לא מה שציפיתי וחשבתי... (לא חשבתי שיהיה קל, אבל זה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי..)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נקודת מבט קצת שונה (אולי חיובית יותר)'
נקודת מבט קצת שונה (אולי חיובית יותר)
07/10/2009 | 10:06
8
124
אתחיל בזה שלכל אחת יש חוויה שונה, שנובעת מהמון דברים שונים. חלקם תלויים בנו וחלקם, מה לעשות- לא .

אז אני רק יכולה לספר על החוויה שלי-
ילדתי ב-30.7, מה שאומר שאלון בן חודשיים וקצת. כמובן לידה ראשונה.

חזרתי הבייתה אחרי יום, התחלתי להניק בעזרתה של גיסתי. לי לא היו כאבים או פצעים, ואני מניקה הנקה מלאה עד היום. היו כמה ימים שהחזה היה קצת רגיש, אבל לא משהו כואב או שדורש התייחסות מיוחדת. היה לי בוקר של גודש שנפתר ע"י סחיטה עדינה במקלחת.

ומאז? הכל באמת רוב הזמן סבבה. הוא ישן טוב בימים, משאיר לי זמן לאכול, להתייחס לבית קצת אם יש לי כוח, לנוח אם בא לי. בזמן ההנקה אני רואה טלוויזיה או סתם מתענגת על הרגע. נכון שאין לי זמן לאפות או לבשל דברים מסובכים, אבל אני כן מספיקה לעשות את מה שאני רוצה.
בשבועות הראשונים הוא תמיד היה מתעורר בדיוק כשהייתי מתיישבת לאכול, אבל היום אם זה קורה אז הוא יושב בטרמפולינה לרבע שעה עד שאני מסיימת לאכול, ולא קורה כלום .
מבחינה של לצאת מהבית- לבד יצאתי יום לפני הברית כי רציתי לקנות חזיית הנקה. השארתי אותו לשעה וחצי עם אבא שלו, והם הסתדרו. לצאת יחד- קצת מסובך בהתחלה אבל מסתדרים ומתרגלים. העיקר לעשות את זה ולתרגל כמה שיותר ואז זה נהיה טבעי יותר. למסעדה יצאנו כשהוא היה בן שבועיים וחצי, ואז כל כך התלהבנו שיצאנו שוב אחרי 3 ימים .
מבחינת השינה- אישית אני לא מרגישה חוסר בשינה. נכון שקשה לקום בלילה, אבל מתרגלים. אני הייתי רגילה לשון עד מאוחר והיום אני קמה מוקדם יותר, אבל זה לא נורא בעיני. שוב- לכל דבר מתרגלים.
אני מרגישה שיש לי זמן לעצמי, יש לי זמן לתחביבים שלי, יש לי זמן לזוגיות שלי. נכון שלא תמיד הכל בדיוק בשנייה שבא לי, ואין ספק שיש פה מישהו שדורש (ומקבל בשמחה) המון תשומת לב. אבל אני יכולה לומר בפה מלא- שזה יותר כיף מקשה.
ושוב- לכל אחת יש את החוויה שלה. לי יש תינוק שלא היו לו בעיות של גזים, שיונק באושר ועולה נהדר במשקל. יש כאלה שהחודשים הראשונים הם מאוד קשים בשבילם, אבל גם להם- אח"כ זה מסתדר .
בקיצור- לא לבוא עם גישה לחוצה מראש, להיפך.
מקווה שעודדתי, אלו השנקל שלי
בהצלחה לכולכן! (והנה הוא מתעורר )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה לכולכן, בנות. זה אכן מרגיע קצת'
תודה לכולכן, בנות. זה אכן מרגיע קצת
07/10/2009 | 12:04
4
67
וגם אצל כולן נשמע כאילו בן הזוג לא ממש באיזור. זה באמת ככה אצל כולן?
כי אצלי אני יודעת שהוא יהיה. כפי שאמרתי - יש רק יומיים בשבוע בהם הוא ייעדר מהבית, וגם אלו בטח לא יהיו בשבועיים הראשונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אצלי הוא היה בבית שבוע וחצי, ומאז משתדל כמובן'
אצלי הוא היה בבית שבוע וחצי, ומאז משתדל כמובן
07/10/2009 | 12:07
68
לחזור הבייתה מוקדם כשזה אפשרי, ובכלליות עושה כל מה שהוא יכול.
את המקלחת אנחנו עושים כל יום יחד, ובלילה הוא קם להחליף אם צריך. בכלליות מרגע שהוא חוזר הוא מחליף לו, וגם בסופ"ש הוא מחליף לו רוב הזמן .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרגשתי בדיוק כמוך לגבי השירשור ולכן...'
הרגשתי בדיוק כמוך לגבי השירשור ולכן...
07/10/2009 | 13:21
2
61
ראי את תגובתי להגריטה מספר שורות מתחתיך.

לדעתי לבעל יש צד מאוד מאוד משמעותי בהסתגלות וההתרגלות שלאחר הלידה (כמובן שזה גם מאוד תלוי בטיב הזוגיות עוד קודם ללידה...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קראתי. תודה.'
קראתי. תודה.
07/10/2009 | 13:30
1
46
אני מסכימה איתך מאד.

לי אין אמא (נפטרה בילדותי), וחמותי לא תגיע לעזור. היא גרה רחוק מאד ואין בינינו קשר כזה שהיא תגיע. וזה בסדר מבחינתי.

יש לי את בן הזוג שלי, ויש לי הרבה חברים טובים כאן שחיים לידי ושמחים לעזור. לבנזוגי ברור שהוא יהיה בבית הרבה אחרי הלידה. מה גם שזה קל לו בגלל אופי העבודה שלו. ומבחינתי (וגם מבחינתו) ברור שמההתחלה העומס מתחלק בינינו. זה לא רק אני בבית עם התינוק, אלא שנינו יחד. ואם נצטרך עזרה נוספת אז נבקש מהחברים - בישולים, קניות, הדרכה על טיפול בתינוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעלי היה בבית שבוע. אני לא יכולה להגיד לך'
בעלי היה בבית שבוע. אני לא יכולה להגיד לך
07/10/2009 | 14:24
59
שזה הקל. זה הקל באופן טכני כי שלחתי אותו במליון שליחויות וקניות וסידורים אבל אני הייתי כל הזמן סביב הילדה. גם כי רציתי. בכיתי, הותשתי אבל רציתי. צריך גם לדעת לשחרר ולסמוך שהיא תטופל גם בידיים אחרות. כשהגעתי הביתה מבי"ח הפטמות שלי כבר היו פצועות מאוד וכואבות והתחלתי מיד לבכות. הרגשתי אמא לא טובה שהבת שלי כ"כ רוצה לינוק וכ"כ מחפשת ציצי ואני לא מסוגלת לסבול את הכאב שהיא גורמת לי. איזה אמא אני?? לא מוכנה לסבול בשביל הבת שלה..??
אין לך מושג לאיזה סרטים נכנסתי, הכל הורמונים, בכי בלי הפסקה. אמא שלי תפסה פיקוד, לקחה את הילדה ושלחה אותי לישון. ישנתי בדיוק רבע שעה. בשניה הראשונה ששמעתי את הילדה מצייצת, רצתי לסלון כמו לביאה והרמתי אותה. ההורמונים הטריפו אותי. הרגשתי כמו לביאה שמגינה על הגור שלה. כל הזמן היא היתה עליי. בדיעבד במקרה שלי זו היתה טעות. לא ניצלתי מספיק את העזרה ולא ישנתי בכלל מה שהוסיף לתסכול. הייתי עסוקה בלהאבק על ההנקה ולהדוף מבקרים ופשוט קרסתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה שלך ויש לי להוסיף'
מסכימה עם כל מילה שלך ויש לי להוסיף
07/10/2009 | 13:12
2
79
אני זוכרת שעם הלידה של בני הבכור נולד אצלי משהו שלא הרגשתי אותו קודם - החוש האימהי ויחד עימו ההרגשה שהכול קטן עליי.
אני מסתדרת לבד ומתקתקת הכול (כמובן שזה בנוסף לעובדה שאני באופן כללי אדם מאוד עצמאי) הרגשתי שחוץ מבעלי אני לא צריכה אף אחד בסביבה.
בתקופה ההיא ההורים שלי בדיוק התחילו בהליך של פרידה וגירושים, כך שאמא שלי ממש לא היתה פנויה לעזור.
על חמתי עדיף שלא לדבר ויותר טוב שהיא לא דחפה את האף.

הייתי בטוחה בעצמי והרגשתי שאני יודעת מה לעשות.
כמובן שנעזרתי בפורומים ומידע באינטרנט לגבי כל דבר שהיה לי לגביו ספק.

לשמחתי קיבלתי מחברים קורס עיסוי תינוקות מתנה בדיאדה ועבורי זאת היתה פשוט הצלה, עד אז לא חשבתי שאדרוך במקום הזה, היה נראה לי שזה מקום של  צפוניות עם האף למעלה... א-ב-ל בזכות הקורס התחלתי גם לבוא לקבוצת אמהות מניקות, פעם בשבוע, מדהים !!! את יושבת ושומעת וחולקת חוויות עם נשים שהן ממש במצבך וזה מקל מאוד. עד כדי כך נהנתי שם שאחרי הלידה השניה כבר לא גרנו בת"א והיה הרבה יותר קשה לתמרן ולחזור בזמן להביא את הגדול מהגן ולמרות זאת לא ויתרתי והגעתי.

כך שההמלצה שלי היא - תעשי משהו גם למען עצמך בתוך כל הטירוף הזה, בישבילי קבוצת התמיכה הזו היתה הרבה יותר מקבוצת הנקה. היום יש כל כך הרבה קבוצות כאלו כך שכל אחת יכולה למצוא את מה שמתאים לה. עבור חברה שלי הדבר הכי טוב שעשתה זה לחזור לאימוני כושר (כמובן בסיום משכב הלידה) לכל אחת מאיתנו יש משהו.

עוד המלצה חשובה שיש לי וזה גם בעקבות מספר תגובות שקראתי בשירשור הזה:
לצערי אמא שלי היא לא מהתומכות, המפנקות והמתחשבות ואני מקנא במי שיש לה אמא או אפילו חמה כזו (אחותי לדוגמא) אבל.. בנות יקרות אל תשכחו את הבעל - הוא חלק בילתי נפרד מהתינוק שזה עתה נוסף למשפחה, מגיע לו להיות מעורב, לחלוק ואפילו להביע דעה, כן כן !!!
שמעתי לא פעם מבעלים כאלו שהחמה הגיע והשתלטה על העניינים או שהאישה בגלל מרחק גיאוגרפי מההורים נסעה למספר שבועות אחרי הלידה לקבל עזרה והבעל המשיך בשיגרת יומו בעבודה מרחוק - זה פשוט לא נכון לזוגיות לפי דעתי.
התינוק, ובייחוד הראשון, משנה משהו מאוד משמעותי בזוגיות והופך אתכם למשפחה, הימים הראשונים הם אמנם ימי התאוששות אבל השתדלו להעביר אותם יחד, גם עם כל הקשיים הנילווים לכך... בסופו של דבר הרווח יהיה של כולם והבעל ירגיש שהוא חלק מהעסק כי אם תחשבו על זה טוב, להם הרבה יותר קשה מאיתנו, ושוב בייחוד בילד הראשון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך ומוסיפה- אצלנו בעלי היה הראשון'
מסכימה איתך ומוסיפה- אצלנו בעלי היה הראשון
07/10/2009 | 14:47
64
שהחליף לו- מיד כשהגענו לחדר בבי"ח הוא אמר לי שהוא רוצה להחליף לו ראשון, כי לי יש ניסיון בזה ולו אין.
וככה כל הימים הראשונים היינו יחד, עשינו הכל יחד וגילינו את כל הדברים החדשים ביחד.
אמא שלי באה בהתחלה כל יום לעזור טיפה- לתלות כביסה להביא משהו לאכול אבל לא לשעות ובטח לא לכל היום, וגם לא כדי לטפל באלון. את זה אנחנו עשינו.

ומסכימה איתך לגבי התחושה של לעשות משהו- יש ימים שאני מרגישה מותשת, ואז ברגע שבעלי חוזר מהעבודה, אני מגישה לו את אלון , הולכת לחדר וסוגרת את הדלת לשעה. קוראת, גולשת במחשב, עוסקת בתחביבים שלי ועוד. שעה אני לא בבית, והוא מסתדר עם זה מצוין .

וגם בערב, אחרי שאלון ישן אנחנו אוכלים יחד ארוחת ערב, יושבים ומקשקשים קצת. אז נכון לא הולכים לשון מוקדם, ואפשר להגיד שאני מפסידה ככה כמה שעות שינה, אבל בעיני זה בהחלט שווה את זה .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה - הבעל בהחלט חשוב מאד!!!!!!'
מסכימה - הבעל בהחלט חשוב מאד!!!!!!
08/10/2009 | 08:46
54
אצלנו קבענו עוד לפני הלידה שבעלי יהיה אחראי הבלעדי על האמבטיה וכך היה (למרות שהיה לי מאד קשה עם זה בתור רעיון בהתחלה ופחדתי מאד שמשהו יקרה).
בפעמים הראשונות אני הייתי לצידו אבל הוא עשה הכל לבד (עם קצת הערות או הדרכה ממני) וכשראיתי שהוא מסתדר בכלל לא הפרעתי להם יותר.
זה מאד חשוב לבונדינג של האבא עם הבייבי ולהרגשה של האבא שהתינוק גם שלו ותחת אחריותו -הוא לא יכל להאכיל (כי אני הנקתי) אז מה שהוא יכל לעשות (אמבטיה, החלפות, לשיר, לספר סיפור, לשחק) הוא עשה בכיף. מאוחר יותר, כשהתחלתי לשאוב הוא היה לוקח את הילדה כמעט כל ערב לטייל או לחברים וכו בעגלה עם בקבוק ואם הייתה רעבה הוא גם היה מאכיל אותה וכך גם הוא נקשר אליה מאד מאד וגם לי היה זמן לנוח, לחדש מצברים, לשאוב בשקט, להתעסק עם דברים אחרים (כמו גלישה באינטרנט, כביסה, בישולים, טלפונים - מה שרציתי).
זה גם שלב חשוב מההתחלה שהבעלים יחושו את הילדים ויתחברו אליהם (יידעו וירגישו כמו האמא מה הצעד הבא שצריך לעשות) ולא כמו שחברות שלי מקטרות לי עכשיו (כשנה וחצי אחרי הלידה) שהן צריכות לבקש מהבעל או להזכיר לו להחליף את הילד או להלביש או לקלח כי הבעלים לא תופסים יוזמה בעצמם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
07/10/2009 | 12:45
63
מניסיון עם ילד אחד וממה שראיתי חברות:
אין תשובה לשאלה שלך. את עומדת בפני "הגרלה" והתוצאה עוד לא ידועה.
אולי יהיה לך תינוק שישן הרבה, ובשעות העירות שלו אוהב להסתכל במוביל/ספר שחור לבן/סתם לבהות, ויהיה לך המון זמן לעצמך, אפילו עד כדי שעמום.
אולי יהיה לך תינוק עירני מאד, שלא ישן כמעט ביום וגם בלילה, שסובל מריפלוקס/גזים קשים, לא אוהב לשכב לבד בשקט בעריסה או על מזרון...
ואולי (סביר להניח) יהיה משהו באמצע...
וכמובן שגם ההתיחסות שלך משמעותית. האם את שמה אותו במנשא והולכת לעשות דברים אחרים בינתיים (כולל לאכול) או שלא מתאים לך. האם כשהוא מתעורר בלילה ואת מניקה בעלך ממשיך לישון וצובר שעות שינה, או מתעורר יחד איתך ושניכם "מבזבזים" זמן יקר.
בקיצור, יש פה המון פקטורים ועד שלא תהיי שם, לא תדעי.
הכי חשוב לדעתי, זה הענין של הציפיות. אני הייתי בטוחה שתינוק קטן כל היום ישן ומדי פעם קצת אוכל, ובגיל חודשיים- שלושה מתחיל לישון לילה שלם וזה נשאר איתו כבר לכל החיים... יש לי חברה שילדה בגיל מאוחר וראתה כבר הרבה חברות מגדלות תינוקות, והיא מרוצה אם הילד מתעורר כל ארבע שעות בלילה, אפילו שהוא כבר בן חמישה חודשים. אז ברור שלה היה הרבה יותר קל להתמודד.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת היא כנראה איפשהו באמצע'
האמת היא כנראה איפשהו באמצע
07/10/2009 | 13:10
67
בהחלט היו ימים שלא הספקתי להכין לעצמי סנדוויץ' ולא מצאתי דקה להתקלח או לצחצח שיניים. אבל גם בשיגרה הבית שלי הוא לא "מוזיאון" ולא מצוחצח ואני לא מאלה שמתקתקים הכל. אז כשיש לי תינוק קטנטן הדברים האלה עוד יותר מקבלים עדיפות מאוד נמוכה.

אבל יש גם ימים שהדברים יותר זורמים, התינוק יותר רגוע או שאני הצלחתי לישון קצת יותר ואז זה יותר קל.

חשוב לדעת לבקש עזרה ולהביע בצורה ברורה איזה סוג עזרה רוצים ולא להתבייש לדרוש התחשבות. מבחינתי עזרה זה - להביא לי אוכל, לשוטף את הכלים, לקפל כביסה, לשמור על התינוק בזמן שאני מתקחלת וללכת אחרי 30-40 דקות. מי שמצפה לבוא אליי ללא הודעה מוקדמת, לשבת שעה, לשחק עם התינוק ושבזמן הזה אני אהיה המארחת מגלה די מהר שזה לא מתאים לי ואני לא מתביישת לדרוש התחשבות ממי שלא מגלה אותה מיוזמתו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אצלי זה היה עד כדי כך וגם יותר.'
אצלי זה היה עד כדי כך וגם יותר.
07/10/2009 | 14:15
66
אלה היתה עליי כל הזמן. בימים הראשונים ינקה כל הזמן. לא היה לי מנשא, הרבה פעמים כששמתי אותה במיטה היא בכתה וגם לא ידעתי להבדיל בין בכי לבכי ומה היא רוצה ומתי. אני זוכרת סיטואציה שאני עומדת במטבח וחותכת לי מנגו בכמה דקות פנויות ואלה מתחילה לבכות אז אני יושבת ומאכילה אותה מהציצי ואמא שלי מאכילה אותי קוביות מנגו במזלג. צחקנו שכל אמא מאכילה את הבת שלה אבל זה היה הזוי....
בעלי אחרי הלידה היה כמה ימים כל הזמן בשליחויות. כל יום גילינו עוד משהו שצריך ולא היה לנו, ואף פעם אי אפשר להתכונן להכל מראש כי תמיד תגלי שמשהו שקנית לא מתאים או לא נוח לך בהתנהלות ותרצי משהו אחר או משהו שאין. בעלי התרוצץ איזה שלושה ימים בין חנויות, אני ניסיתי להניק ובעיקר בכיתי ואמא שלי התרוצצה לי בבית, ניקתה, סידרה, בישלה, כיבסה וניגבה לי את הדמעות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי יש לי '
יש לי יש לי
07/10/2009 | 08:56
81
כן, אחרי הלידה את פסיכית! תיידע את בעלך כבר מעכשיו שגם אם את עושה או אומרת דברים שלא נראים לו לוגיים, זה ההורמונים (אני עד 4 חודשים אחרי הלידה הייתי עם שיגעונות נוראיים ובעלי רצה שהחייזרים יחזירו לו את אישתו)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי....'
הטיפים שלי....
07/10/2009 | 15:48
2
117
1. אם את רוצה להניק כדאי לקנות משאבה טובה.  אני ממליצה על המיני אלקטריק של מדלה דרך הכללית - היא ממש זולה). וכמובן לקחת בחשבון שהנקה זה עבודה קשה ושברוב המקרים יש קשיים וצריך להתעקש בכדי להתגבר עליהם.
2. הלידה לא קלה, אבל עוברת ונשכחת. אף אחד עוד לא מת מכאבים....
3. לא לפחד להחזיק על הידיים. תינוק צריך גם פינוק. אבל כמו הכול בחיים - כל דבר במידה. קצת מנשא, קצת ידיים וגם לא לשכוח לתת לתינוק להרדים את עצמו לבד במיטה.
4.לקנות מובייל טוב (אני ממליצה על טייני לאבצ - חיות הביצה) הוא מדהים, מרגיע ושימושי בטירוף!
5.לא לזלזל כמו שהתינוק צריך זמן עם אמא,  הוא צריך אמא בריאה ועירנית שמייצרת חלב. ולכן, כשהתינוק ישן -את ישנה. זה משמעותי לא רק  למניקות... אם את לא נחה לא תוכלי להתמודד עם התקפי כאבי הבטן והבכי בלילה עד 4 לפנות בוקר . כמו כן, חשוב גם לאכול טוב ולשתות הרבה. אין הרבה תאבון אחרי לידה - אז אוכלים בלי תאבון.
6.תני לבעלך את הפלאפון שלך אחרי הלידה ושהוא יסנן שיחות בשבילך. שידבר עם מי שצריך ושיודיע למי שצריך מה שצריך, העיקר שאת תעשי את מה שחשוב: תהיי עם התינוק, תאכלי טוב ותישני כמה שיותר.

אם אני אחשוב על עוד משהו אני אכתוב...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הקטע של לשתף את הבעל מאוד חשוב!!!'
הקטע של לשתף את הבעל מאוד חשוב!!!
07/10/2009 | 16:11
1
82
ואל תוותרו על זה! אני כל הזמן אומרת לעצמי שעם הילדה הראשונה עשיתי את טעות חיי ולא שיתפתי את הבעל בכלום!!! כי אני מתה על תינוקות ויש לי ניסיון והעדפתי לסמוך על עצמי ורק על עצמי. אח"כ כבר הבנתי את גודל הטעות כי גם כשהילדה גדלה הוא לא קילח אותה ולא החליף לה ורק עזר קצת בהאכלה ומההבנה הקצרה של השירשור וכל מה שמסביב אפשר להבין שזה כמעט בלתי אפשרי לעשות הכל לבד
אז הפעם אני כל הזמן צוחקת איתו שאיך שצ'ופי יוצא מהבטן הוא מקבל אותו לטיפולו האישי נראה איך זה ילך הפעם...אבל אין ספק שהפעם אני אדאג שהוא יהיה הרבה יותר מעורב בגידול וטיפול של הילד בחודשים הראשונים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תאמיני לי, אם בעלי היה יכול להניק...'
תאמיני לי, אם בעלי היה יכול להניק...
07/10/2009 | 18:20
69
הוא בטח גם היה עושה את זה. הוא קם איתי בלילה (בימים שהוא לא עובד) להנקות והוא אחראי להוציא לה גרעפסים ולהחליף טיטול בלילה. אני רק מניקה.
ביום יום הוא מקלח איתי ביחד ומטפל בה בדיוק פיפטי פיפטי איתי - זה חשוב מאוד!
כשהיא הייתה קטנה ולא ינקה הוא גם עזר לי יותר ואפילו היה מאכיל אותה האכלת אצבע עם SNS כשאני הייתי שואבת (ככה היא אכלה עד שהיא למדה לינוק).
לא הייתי יכולה בלעדיו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רישמית נכנסתי לפאניקה מהשרשור הזה'
רישמית נכנסתי לפאניקה מהשרשור הזה
07/10/2009 | 19:05
1
113
אני ממש מפחדת להיכנס לדיכאון אחרי הלידה. זה נשמע כל כך קשהההההההההההההההההההההההההההההה ומפחיד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יקירתי '
יקירתי
07/10/2009 | 20:15
80
אין מה להכנס לפאניקה.
התקופה הראשונה היא קשה, אבל אני חושבת שבסופו של דבר זו תקופה שחולפת.
הטיפים האלה הם לצורך היערכות טובה יותר לתקופה הזאת.
אני חושבת שטוב שמדברים על הדברים - פעם היה ברור שאת יולדת ומיד האושר והשמחה קופצים עלייך.
אף אחד לא העז לדבר על הקושי.
לגבי דכאון לאחר לידה - זה אכן דבר שיכול לקרות לכל אחת וצריך להיות עם אצבע על הדופק.
אני חושבת שדווקא זה שמגיעים מוכנים לתקופה הראשונה, מאוד עוזר להעביר את התקופה בצורה טובה יותר.

אני בטוחה בטוחה שיהיה בסדר.

אוהבת אותך
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ