לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5507655,076 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'התינוק והכלב גליה פסי קיטרו מתארחת'
התינוק והכלב גליה פסי קיטרו מתארחת
<< ההודעה הנוכחית
08/06/2009 | 13:38
187
431
מחר (יום שלישי 9/6 ) לאורך היום נארח פה בפורום את מאלפת הכלבים, גליה פסי קיטרו.

גליה תשמח להשיב לשאלותיכן בנושא

קצת על עצמי -
קוראים לי גליה פסי קיטרו ואני אמא לילדה מדהימה (באובייקטיביות :) ) בת שנתיים ושבעה חודשים.
אני מאלפת כלבים מוסמכת, רשומה באיגוד מאלפי הכלבים בישראל.
עבדתי למעלה משמונה שנים כאסיסטנטית לוטרינר, סיימתי תואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטת תל אביב, משם המשכתי ללימודי אילוף בבית הספר הוטרינרי שבבית דגן, שם סיימתי קורס מאלפים בכירים, עבודת הגמר שלי בסיום הקורס היתה בנושא הכלב והתינוק החדש. איך להכין את הכלב להולדת התינוק, החזרה הביתה מבית החולים, מנהגים שיש להפסיק (קפיצות, נביחות, נשיכות), היחסים בין הכלב לתינוק הזוחל, ובהמשך לפעוט המציק.
בחנתי מקרים בהם תינוקות הותקפו על ידי כלבים, מה בעצם קרה שם ואיך אפשר היה למנוע זאת. ועוד
מזה שנתיים שאני לומדת (ובקרוב מאוד מסיימת) אילוף מתקדם של כלבי שירות לנכים בכסאות גלגלים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה כלב מדהים!'
איזה כלב מדהים!
08/06/2009 | 13:44
1
14
לצפיה ב-'זו כלבה :) '
זו כלבה :)
09/06/2009 | 10:48
14
לצפיה ב-'אני אהיה פה..'
אני אהיה פה..
08/06/2009 | 14:14
6
16
לצפיה ב-'גם אנחנו נהיה פה '
גם אנחנו נהיה פה
08/06/2009 | 14:23
4
9
זה טופי שלי ....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומה עם בעלי החתולים.... ? '
ומה עם בעלי החתולים.... ?
08/06/2009 | 15:26
3
17
לצפיה ב-'גם אני בתהיות ...'
גם אני בתהיות ...
09/06/2009 | 08:49
1
4
לצפיה ב-'גם אני בענייני חתולים '
גם אני בענייני חתולים
09/06/2009 | 08:53
6
לצפיה ב-'תמונה מהממת!'
תמונה מהממת!
08/06/2009 | 15:28
2
לצפיה ב-'אני צריכה לאלף את בעלי להביא כלב'
אני צריכה לאלף את בעלי להביא כלב
08/06/2009 | 15:44
20
21
יש לכם המלצות על מישהו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
08/06/2009 | 15:49
2
לצפיה ב-' אם זה מצליח לך אני הבאה בתור'
אם זה מצליח לך אני הבאה בתור
08/06/2009 | 15:52
9
7
אני ביקשתי התחננתי נשכבתי על הרצפה
אפילו נתתי אולטימטום שלא עזר לכלום לכלב או חתול

בעלי הביא לנו דגים!!
דגים!!
משעממים מכוערים והכי גרוע מאפיונרים
שמדי פעם עוקרים לאיזה קורבן תורן את העיניים ומשאירים אותנו למצוא אותו צף על הצד בבוקר
וזה אחרי שהם חיסלו קרוב לחמישה חלזונות ים

וכל הבית שלי מריח כמו סירה חבוטה מנמל יפו

אז אם שומעת על שיטה ספרי לי בבקשה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' גם אני!'
גם אני!
08/06/2009 | 16:10
6
יש לנו מקסימים, אבל אני נורא אוהבת גם כלבים וממש רוצה. בעלי לא משתגע עליהם וטוען שהחתולים בשום פנים ואופן לא יסתדרו עם כלב. הם כבר בוגרים, אבל אם עושים את זה נכון להכניס כלב הביתה זה אפשרי.
בכל אופן, התכנית שלי היא להלחם מהרחם: להביא ילדים, לשכנע אותם שהם נורא רוצים כלב ושהם ינדנדו לו - הרבה יותר אפקטיבי. ואני כבר עובדת על זה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך אני הצלחתי '
איך אני הצלחתי
08/06/2009 | 16:20
4
9
כמו שאפשר לראות  בתמונה שצירפתי למעלה טופי שלנו ממש פצפצון וגם בעלי לא ממש התלהב ואפילו הציב תנאים שהוא לא יעזור ולא ירים קקי וכו (חייבת לציין שאמא שלו עד עכשיו בהלם שיש לנו כלב).

בכל אופן- נדנדתי זה מילת המפתח נראה לי פשוט נמאס לו כבר לשמוע, ואז התחלתי להראות לו תמונות של כלבלבים מתוקים ולאט לאט הוא פשוט נשבר. כמובן שהיו לו הרבה תנאים והרבה הפחדות וכו

היום אני צריכה לשכב על הגב בכדי לקבל יחס .... הם חולים אחד על השני

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמוני כמוך'
כמוני כמוך
08/06/2009 | 19:15
3
12
בעלי ממש לא אהב כלבים, בלשון המעטה.  אני אוהבת מאד כלבים מילדותי.
כשהייתי מנדנדת להורי שיקנו לי כלב אמא שלי תמיד ענתה "כשתתחתני ויהיה לך בית משלך - תעשי מה שאת רוצה".
אז התחתנתי עםאדם מקסים שמאד לא אוהב חיות בכלל וכלבים בעיקר - אבל מה לא עושים כדי לרצות את האשה?!
קבלנו פקינזית מדהימה במתנה. הילדים מאד אוהבים אותה - ובעלי חי איתה בשלום (לא. אין אהבה ביניהם, אבל גם לא איבה).
גם חמותי בהלם מזה שיש לנו כלבה "למה בבית? לפחות בחצר".  ואמא שלי מדי פעם : "אין לכם מה לעשות? לגדל כלבה"? ואז אני מזכירה לה את המשפט הנ"ל.
וממש לא מצפה לבעיות אחרי הלידה בע"ה. היא הכלבה הכי נוחה ומתוקה בעולם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יואו היא פשוט הורסת!! '
יואו היא פשוט הורסת!!
09/06/2009 | 09:36
2
6
בת כמה היא?? ממש יפיפייה אין מה להגיד

את שוקלת להרבות אותה כי נראה לי יש לנו אחלה זיווג !!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא בת שנתיים'
היא בת שנתיים
09/06/2009 | 13:08
1
2
יותר חשוב מהיופי שלה - זה האופי המדהים והנח. כלבה אינטלגנטית ונוחה.
אני לא בקטע של להרבות אותה (בדיוק השבוע התחילה ייחום....) גם כי יש עודפי כלבים בארץ וגם כי אני מפחדת עליה שיקרה לה משהו בהריון והמלטה...
הכלב שלך גם יפיפה. אני מאד אוהבת פקינזים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה ואני בהחלט מבינה את שיקולייך '
תודה ואני בהחלט מבינה את שיקולייך
09/06/2009 | 15:25
2
חושבת שהייתי מתנהגת כמוך בדיוק עם היתה לי נקבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם שלי הביא דגים, לפני שבועיים'
גם שלי הביא דגים, לפני שבועיים
08/06/2009 | 17:00
2
4
אקווריום של מטר שעלה 650 ש"ח עם דגים , ארבעה, שעלו כל אחד 250. עכשיו אחד כבר מת. הסלון נראה נחמד אבל האבנים כבר הפכו לחום.

לא מבינה מה הקטע של גברים עם דגים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל דג ב250 ש"ח??? וואו... מה זה דיסקוסים?'
כל דג ב250 ש"ח??? וואו... מה זה דיסקוסים?
08/06/2009 | 17:03
1
13
החלום של בעלי זה דיסקוסים אבל הם עולים הון וכמו שאני מכירה את היסטוריית האקווריום שלנו הם מוצאים עצמם די מהר בשירותים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן דיסקוסים אחד מהם ממש מכוער.'
כן דיסקוסים אחד מהם ממש מכוער.
09/06/2009 | 10:13
5
לצפיה ב-'יש ספר ילדים מצויין בדיוק בשביל זה.....'
יש ספר ילדים מצויין בדיוק בשביל זה.....
08/06/2009 | 16:33
2
8
אני רוצה פיל מאת יוסף ליאת

אם אתן קונות לילדים - כדאי שתקראו לפני שתביאו להם....(זה ספר קצת מחייב)

בקשתי מאבא ומאמא פיל ארוך חדק. הם לא הסכימו, ודי בצדק. הם אמרו: "פיל הוא אמנם חיה נחמדה, אבל גם מאוד מגושמת ומאוד כבדה". אמרתי להם: "אתם צודקים, אני מותרת, מוטב אחפש לי חיה אחרת"....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר להקריא לבני זוג?'
אפשר להקריא לבני זוג?
08/06/2009 | 16:57
1
4
לצפיה ב-'תנסי ותספרי פה לחבר'ה '
תנסי ותספרי פה לחבר'ה
08/06/2009 | 21:20
4
לצפיה ב-'איך לשכנע להביא כלב...'
איך לשכנע להביא כלב...
09/06/2009 | 10:54
5
17
בדרך כלל פונים אלי ילדים באינטרנט ומבקשים שאעזור להם לשכנע את ההורים.
אני קודם כל מסבירה להם שכלב זה אחריות והתחייבות, טיולים יומיים, הוצאות על אוכל, וטרינר (מי אמר מאלף) ועוד.
אני גם מנסה להבין למה ההורים לא מסכימים, מה מפריע להם - ההוצאות, הלכלוך, הטרחה - די ברור שמי שיוציא את הכלב וידאג לו בסופו של דבר יהיה הם.
לילדים אני ממליצה להתחנן, להבטיח (ולקיים!) שיוציאו אותו לטיולים, ידאגו לו, ילמדו כמו שצריך ולא יבקשו עוד משהו לעולם :)

את מוזמנת לנסות את זה על בעלך.
בהצלחה !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חייבת להגיב! '
חייבת להגיב!
09/06/2009 | 20:45
9
כמישהי שהיתה בעבר פעילה מאוד בענייני בע"ח, מצאתי ומסרתי כלבים רבים למשפחות חמות חייבת לומר שתשובתך מאוד קוממה אותי.
"לילדים אני ממליצה להתחנן"... יש לך מושג כמה מתוך הכלבים האלה שהילדים התחננו להביאם בהמלצתך, יחזרו לרחובות תוך שבועות ספורים? ילדים מפזרים הבטחות כמו חול אך עד כמה ילד באמת יכול לדאוג לצרכיו של כלב? ולכמה זמן? יומיים? שבוע? חודש? האם ילד יכול להתחייב (ולקיים) לטפל בכלב ולדאוג לצרכיו כל חייו?! ומה כשהילד הופך לנער? ומה כשיש לו צעצוע חדש? ומה כשיש לו חברה או כשהוא מתגייס לצבא?
מאוד מאוד מאכזב אותי שאשת מקצוע מהתחום מנסה לשכנע ילדים ללחוץ על הורים במקום להניא אותם מזה! כמישהי שמצאה בתים לכלבים רבים לעולם לא ניסיתי לגרום לילדים לשכנע הורים אלא תמיד ניסיתי לשכנע הורים מפקפקים לא לקחת כלב.
תמיד דאגתי לומר להם שהילד ישתעמם מהכלב תוך יומיים, שהילד לא יתמיד, לא יטפל, לא יקח את הכלב לוטרינר ולטיולים. שכל העול יפול עליהם ושאם יש להם ספק לגבי יכולת הטיפול שלהם עצמם בכלב או ברצונם לאמץ אחד כזה, אין שום סיבה "להיכנע" לילדים ולקחת אחד.
מבטיחה לך שלא "החזרתי" שום כלב לרחוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואח"כ אני זו שמחפשת בית לכל אותם כלבים '
ואח"כ אני זו שמחפשת בית לכל אותם כלבים
10/06/2009 | 08:39
2
6
כי יצא לי להכיר אולי*אולי*אולי ילד אחד
שבאמת הוציא את הכלבה לטיול יום יום בשנה הראשונה.
וגם הוא- רק אחה"צ.

כלב זה *לא* צעצוע ו*לא* פלייסטיישן. ואי אפשר להחזיר אותו לקופסא כשנמאס.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את?? חשבתי שאני זו שמחפשת '
את?? חשבתי שאני זו שמחפשת
10/06/2009 | 10:46
1
7
לצפיה ב-'איזה מזל שיש עבודה לשתינו '
איזה מזל שיש עבודה לשתינו
10/06/2009 | 18:52
2
לצפיה ב-'אוי איזה יופי גם אני ושדונית נהיה פה...'
אוי איזה יופי גם אני ושדונית נהיה פה...
08/06/2009 | 15:57
5
לצפיה ב-'גם אנחנו ניהיה פה כל המשפחה!!!'
גם אנחנו ניהיה פה כל המשפחה!!!
08/06/2009 | 16:11
5
לצפיה ב-'חייבת לומר לכולן - תמונות מדהימות אחת אחת!'
חייבת לומר לכולן - תמונות מדהימות אחת אחת!
08/06/2009 | 16:41
5
לצפיה ב-'איזה יופי! בדיוק חשבתי על זה'
איזה יופי! בדיוק חשבתי על זה
08/06/2009 | 18:23
2
7
מתי אפשר להתחיל לשרשר שאלות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו איזה כלב חתיך יש לך'
וואו איזה כלב חתיך יש לך
08/06/2009 | 19:10
1
9
לצפיה ב-'אני לא אובייקטיבית, אבל...'
אני לא אובייקטיבית, אבל...
08/06/2009 | 20:17
3
את מאוד צודקת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נושא חם מאוד '
נושא חם מאוד
08/06/2009 | 18:34
1
9
כל הזמן טענתי הכלב שלי לא שם לב שאני בהריון אבל לאחרונה הוא נהיה קצת אגרסיבי
מנסה לקפוץ לי על הבטן, קושר לי את הרצועה סביב הרגליים בזמן טיול (בנס לא נפלתי)
אמרו לי שהוא מרגיש והוא מתחיל להתנהג כמו ילד קנאי - אני לא ממש סגורה על זה.....
בכל אופן הנה תמונה של הבונבון שלנו שתמיד יהיה הבכור
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-rache12'
ל-rache12
10/06/2009 | 00:00
6
קשה לי להגיד אם ההתנהגות שלו קשורה להריון, יכול להיות שהוא סתם מרגיש שאת כבדה יותר ושאין לך כוח להתעקש איתו על דברים ולכן מרשה לעצמו יותר, מה שקורה הרבה פעמים.
אין לי הרבה מה להגיד לך (בלי לראות את הכלב וכו) פרט ללהיות קצת יותר קשוחה איתו, בהנחה שזה באמת משהו חדש ועד עכשיו הוא הלך בסדר. אני לא צריכה לספר לך שהקפיצות והקשירות האלה יכולות להיות ממש מסוכנות.

באמת בונבון :)

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רעיון מבורך + שאלות לגליה'
רעיון מבורך + שאלות לגליה
08/06/2009 | 18:51
11
10
גליה שלום רב,

ניקה שלנו (שבתמונה) בת שנתיים וחצי. עברנו אילוף אינטנסיבי איתה כשהייתה גורה ואמא שלה (אני) עובדת מזה מספר שנים כאסיסטנטית במרפאה וטרינרית, אוספת טיפים בנושאי חינוך ומשתדלת להיות אמא הכי טובה.

שני נושאים שמאוד מטרידים אותי לקראת הלידה הקרבה:
קנאה ותשומת לב.

ניקוש מאוד מפונקת, מאוד קשורה אלי ואל בעלי, אומנם יודעת לצאת מהחדר בלילה כשאנחנו הולכים לישון ועושה בדר"כ מה שאומרים לה,
אבל אני כל הזמן שומעת מבעלי כלבים שהכל משתנה אחרי הלידה: שאין מספיק זמן להשקיע בכלב, שפתאום הוא עובר להיות "מקום שני", שלא מצליחים לתת לו מספיק תשומת לב...
אני מאוד מפחדת שזה מה שיקרה למרות שהכלבה הזאת היא ילדה שלי לכל דבר, אני מטורפת עליה לחלוטין.
האם יש איזושהי עצה בעניין? משהו שאפשר לעשות בשביל שהיא לא תרגיש מחוץ לתמונה פתאום?

כמו כן אני מפחדת שהיא תתחיל לקנא בילדה, מפחדת שהיא תפגע בה מתוך קנאה, לא מתוך רוע.

חשוב לציין שיש לנו בבית עוד 2 חתולות פרסיות, מסתדרות בסדר ביחד, ושנכון לעכשיו כשניקה רואה תינוקות וילדים קטנים הדבר הראשון שהיא רוצה לעשות זה לתת להם מקלחות של ליקוקים. מעודד אבל גם בעייתי...

תודה מראש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יווווווווווווווווו גם שדונית שלי היא בדיוק או'
יווווווווווווווווו גם שדונית שלי היא בדיוק או
08/06/2009 | 20:00
4
תו דברררררררררררררר
והיא גם אוהבת ללקק בטירוף
מה יהיה???
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מהממת !!!! אני חולת בוקסרים !'
מהממת !!!! אני חולת בוקסרים !
09/06/2009 | 00:35
3
3
פשוט לתפוס ולנשק להם את הסטייקים האלה בצדדים
של הפה ולא לעזוב לעולם !!!
היא מטריפה !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם את חולת בוקסרים את תמותי על בולמסטיפים...'
אם את חולת בוקסרים את תמותי על בולמסטיפים...
09/06/2009 | 09:47
2
10
ובמיוחד על צ'יפ שלי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אויש מדהיםםםם!!!!'
אויש מדהיםםםם!!!!
09/06/2009 | 11:08
4
לצפיה ב-'חתיךךךךךךךך !!!'
חתיךךךךךךךך !!!
10/06/2009 | 03:46
5
לצפיה ב-' מקסימה!'
מקסימה!
09/06/2009 | 11:28
5
לצפיה ב-'לסופר טוליפ של ניקה'
לסופר טוליפ של ניקה
09/06/2009 | 12:07
3
12
שלום סופר טוליפ

האמת היא שיש משהו במה שבעלך אומר, רוב האנשים אכן מתקשים להמשיך ולפנק את הכלב כמו לפני הלידה. מה לעשות, יש מישהו חדש שדורש המון תשומת לב.

דברים שאפשר לעשות כדי שניקה לא תרגיש מחוץ לתמונה פתאום, הם להתחיל להרגיל אותה בהדרגה לפחות ופחות תשומת לב, מעכשיו. כלומר לשים לב כמה זמן אתם איתה ולהוריד בכמויות, טיולים קצרים יותר וכו'. זה קל לכתוב וקשה לבצע, אבל חשוב כדי הנפילה בתשומת לב לא תהיה פתאומית ותקושר לתינוקת.

עצות נוספות, על קצה המזלג -
אם אפשר שמישהו יביא לניקה להריח חיתול (מלא...), ובגדים או חיתול בד עם ריח, כדי שתהיה לה היכרות מוקדמת עם הריחות הנילווים ונוריד משהו מאפקט הסקרנות.
אחרי הלידה, לתת לה להריח ולהכיר את התינוקת (שיהיה בהצלחה והמון בריאות), בלי לחץ, עם המון השגחה.
אם תוכלי לפרט איך מתבטאת הקנאה שלה, הצקות, שולחת יד, נביחות?
אם ניקה תעשה משהו לא לעניין, אולי נביחות (קשה לי לתת דוגמאות בלי להכיר אותה), לא לכעוס, פשוט להרחיק אותה ולנסות שוב אחר כך.
לתת לה לראות מה אתם עושים, להניח לה ללוות אתכם, לחדר אמבטיה וכו ולא לנדות אותה, רוב הסיכויים שהיא תחליט שמי שהבאתם לא כזה מעניין כמו שחשבה.
אבל לשים לב, לא לתת לה להתבצר מתחת למיטה של התינוקת, לפעמים זה יוצר בעיות חדשות.

חשוב – לא משאירים כלב ותינוק יחד לבד, לא משנה כמה אתם סומכים עליה, כשאתם יוצאים מהחדר החוקים משתנים.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בנוגע לקנאה - '
בנוגע לקנאה -
09/06/2009 | 12:24
1
6

אני רואה את זה בבירור כשאנחנו מתלטפים עם החתולות כשהיא לידינו - היא עומדת ומביטה עלינו ומוציאה מן יבבות קטנות חלשות.

גם כשאנחנו אחד עם השנייה היא ממהרת להביא לנו צעצועים שנשחק איתה גם כן.

מצד שני כשאנחנו בפארק למשל, משחקים עם כלבים אחרים היא לא באה להפריע אלא ממשיכה בשלה...

הייתי שמחה אם היה אפשר לחבר אותה לילדה איכשהו, להסביר לה שהיא צריכה להיות איתה ביחסים טובים, לא בריחוק.

אני גדלתי מגיל אפס עם סן ברנרד ענקי בבית. הייתי ישנה עליו (מסתבר מהסיפורים), מאוהבת בו לגמריי והוא היה מגן עלי כל הזמן, מלווה אותי לגן בהמשך לבית הספר וכו'.
כאלו יחסים הייתי רוצה ליצור.
איך עושים את זה?

ושוב - המון המון תודה על זה שאת כאן ומתפנה אלינו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לסופר טוליפ'
לסופר טוליפ
10/06/2009 | 09:15
6
לדעתי (בלי ממש לפגוש אתכם), אתם בכיוון הנכון, יש כלבה שרוצה להיות במרכז העניינים ויש מי שיתן לה להתקרב לילדה, ועדיין להרגיש חלק מהלהקה המורחבת.
הרבה כלבים מתעלמים מהתינוק, כשיורדת ההתלהבות הראשונית של לראות מה הבאתם הביתה, מגיע השלב של "אני לא מבין מה לו יש שלי אין". הם חוזרים להתעניין כשהילד נעשה פעיל יותר ושווה להשאר בסביבתו כי הוא מעיף אוכל לכל הכיוונים.

שמחתי לעזור

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי יש שני כלבים ענקיים שלמעשה מקבלים '
לי יש שני כלבים ענקיים שלמעשה מקבלים
09/06/2009 | 12:41
5
יותר פינוק מאז שהילדה נולדה.....אנחנו כ"כ רגישים אליהם שאנחנו משקיעים בהם אפילו יותר מקודם (טיולים ארוכים, ליטופים וחיבוקים ממושכים, כל מי שנכנס הביתה מחוייב קודם ללטף אותם לפני שניגש לילדה וכו') ומה אני אגיד לך? האהבה בינם לבין הילדה זה לא מן העולם הזה! והיא כולה בת 3 חודשים...טפו,טפו,טפו שרק ימשיך כך.
אז אפשר גם אחרת...אפשר להעניק תשומת לב לבכור/ה ההולך על ארבע בדיוק כמו מקודם ובמקביל לא לגרוע מאום מהילד/ה. הכל עניין של החלטה שלכם.
בהצלחה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נו אז נשתלב גם אנחנו '
נו אז נשתלב גם אנחנו
08/06/2009 | 19:03
7
לצפיה ב-'יההה טוליט איזה מקסימים שהם!'
יההה טוליט איזה מקסימים שהם!
08/06/2009 | 19:12
8
לצפיה ב-'להתעלף מהפרצופים'
להתעלף מהפרצופים
08/06/2009 | 19:28
1
לצפיה ב-'איזה פנים מתוקות!'
איזה פנים מתוקות!
09/06/2009 | 06:33
1
4
נתת לי רעיונות לתמונות, אני רק מקווה שהכלב שלי לא ימעך לי את הבטן. יש לו נטייה להתלהב לפעמים יותר מדי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה הם היו ככ עדינים'
תודה הם היו ככ עדינים
09/06/2009 | 06:46
3
החלפת שיר נכון? בחתימה..
אני שולחת ללך מסרון למשהו אחר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה כלבים אני מאוהבת'
איזה כלבים אני מאוהבת
08/06/2009 | 19:22
10
לצערי הרב אין לנו כרגע כלב כי שלנו הלכה לעולמה לפני שנה כבר
ואין לי מקום בלב להחליף אותה באחרת
אבל אני בהחלט ירוקה מקנאה בכן
איזו יוזמה מבורכת
והכי חשוב לא לשכוח להתייחס אליהם כמו אל אחים גדולים
כי הם באמת כאלו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני אשמח זה נושא שאני קצת חוששת '
גם אני אשמח זה נושא שאני קצת חוששת
08/06/2009 | 19:34
3
7
ממנו שוקו שלנו כרגע גור בן 5 חודשים וכשהתינוק יולד הוא יהיה בן שנה . הוא מאוד אוהב ילדים אך זה מיתבטא בקצת אגרסיביות שמדאיגה אותי איך אפשר למתן אותה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ספיר 24 ושוקו'
ספיר 24 ושוקו
09/06/2009 | 12:24
2
7
ספיר שלום

נתחיל בעידוד שכלב בן שנה אמור להיות רגוע יותר מגור בן חמישה חודשים.
כדאי להתחיל כבר מעכשיו למתן את האגרסיביות. אם אלימים לא משחקים - כששוקו משתולל יותר מדי, מפסיקים את המשחק בהפגנתיות. ולחילופין מעודדים התנהגות רגועה (צ'ופרים, ליטוף, מילה טובה).
כדאי גם ללמד את הפקודה ארצה, שתתן לכם יותר שליטה עליו.

אם תוכלי לפרט איך מתבטאת האגרסיביות שלו, נשיכות (אולי עדיין מחליף שיניים), קפיצות? האם הוא נוהם, שיער גב סומר?
מה לדעתכם יהיה הגודל של שוקו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי קודם כל תודה על התגובה'
הי קודם כל תודה על התגובה
09/06/2009 | 14:51
1
6
האגרסיביות שלו מיתבטאת בהיתלבות כשהוא רואה אנשים אז הוא באמת קופץ ומלקק שכאשר הוא קופץ הוא קצת שורט למרות שאנו מישתדלים ליגזוז את ציפורניו. שוקו הוא גור ממין פינצ`ר מעורב ככה שהוא לא יגדל המון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לספיר 24'
לספיר 24
10/06/2009 | 12:42
6
להשתוללות מתלהבת של גור אני לא קוראת אגרסיביות (שמגיעה ממקום אחר לגמרי). כדאי גם לסרס אותו, מכל הבחינות.
נשמע ששוקו גור נורמלי וירגע קצת בשנה הקרובה, גזעים קטנים מתבגרים מהר יותר (לברדור וגולדן לעומת זאת לוקחים את הזמן עד להתבגרות, אם בכלל הם מגיעים לשם ).

בבקשה.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עברנו את זה'
עברנו את זה
08/06/2009 | 19:46
1
7
והאמת היא שזה לא היה כל כך נורא אם יודעים לעשות את זה נכון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנה ההוכחה...'
הנה ההוכחה...
08/06/2009 | 19:48
9
התמונה נעלמה לה....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם ריצ'ל מבקשת להצטרף..'
גם ריצ'ל מבקשת להצטרף..
08/06/2009 | 21:00
3
לא פגשתי בחיים יצור כל כך קנאי כמותה..
לא ברור לי איך היא תתמודד כשהנסיכה תגיע בע"ה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב, חייבת לשים תמונה של הגבר שלנו!!!'
טוב, חייבת לשים תמונה של הגבר שלנו!!!
08/06/2009 | 21:29
4
6
זו תמונה שאני תמיד אומרת עליה שאם היה לרינגו פרופיל בפייסבוק זו הייתה תמונת הפרופיל שלו
את השאלות על הפסיכי הזה אני שומרת למחר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נתת לי רעיון :)'
נתת לי רעיון :)
08/06/2009 | 22:27
6
אני עושה לכלבה שלי דף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואי להתעלף!'
וואי להתעלף!
09/06/2009 | 00:10
2
לצפיה ב-'לכלב שלנו כבר מזמן יש דף בפייבוק'
לכלב שלנו כבר מזמן יש דף בפייבוק
09/06/2009 | 11:34
1
4
הוא גם שחקן פוקר לא רע
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פייסבוק '
פייסבוק
09/06/2009 | 11:35
3
לצפיה ב-'איזה יופי של להקה יש לכן יחד :) '
איזה יופי של להקה יש לכן יחד :)
08/06/2009 | 21:57
6
כיף לראות תמונות של החברה.
(הכניסי כאן משהו שנון שישאיר רושם טוב על כולם)

תשובות ועצות במסודר מחר.

גליה.

בתמונה הצעצועית שלי ופטל, דוגמן הבית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין כמו לגדול עם כלבים אבל הלכלוך הורג אותי..'
אין כמו לגדול עם כלבים אבל הלכלוך הורג אותי..
08/06/2009 | 22:55
4
לצפיה ב-'רועה גרמני ותינוקות '
רועה גרמני ותינוקות
09/06/2009 | 00:07
2
23
באת לי בזמן,
כולם מפחידים אותי שהכלב שלי לא יסתדר עם תינוק וכי רועים גרמנים לא כ"כ טובים לתינוקות- אז בשבל השקט הנפשי של אמא שלי ...
האם זה נכון? מה אפשר לעשות בכדי להכין את הכלב לתינוק ?
תודה תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי זה שטויות מה הגזע של הכלב'
לדעתי זה שטויות מה הגזע של הכלב
09/06/2009 | 07:12
2
זה תלוי איך הוא ככלב- איזה אופי יש לו, אני מכירה מלא גולדנים לא נעימים... למרות המיתוס שיצא עליהם ככלבים מהממים ואני מכירה מלא רוטווילרים עדינים ומקסימים עם תינוקות
אולי תספרי קצת על הכלב ולא רק על הגזע- זה בטוח יותר יעזור
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לבת גרב'
לבת גרב
09/06/2009 | 12:43
7
בת גרב שלום

אני לא שמעתי על זה שרועים גרמנים לא טובים לתינוקות ונראה לי שגם הם (הרועים גרמנים) לא שמעו על זה.
אני יכולה להבין איך הם יכולים להראות מאיימים או מפחידים למי שלא מכיר אותם.
כמו ש- tulitp כתבה לך זה תלוי מאוד באופי הספציפי של הכלב שלך.

מה אפשר לעשות כדי להכין לבוא התינוק זו שאלה גדולה מאוד...
הדברים החשובים הם שהכלב שלך יהיה ממושמע ברמה סבירה. להרגיל אותו שמותר לכם הכל – כלומר, לגעת לו בפה, באוזניים, בכפות רגליים, בזנב וכל השאר. להוציא לו דברים מהפה וכל מה שאתם יכולים לחשוב עליו שיכול להיות שיעשו לו בעתיד.
זה הזמן גם לטפל בדברים שכרגע אולי קצת מפריעים לך, אבל עוד מעט יפריעו מאוד, כמו הצקות, נביחות, קפיצות וכו'
להגיד "לא!" חד כשעושה זאת ולהתעלם ממנו, וברגע שמפסיק ולשבח ולעודד וגם צ'ופר תמיד יתקבל בברכה.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' גם נולי ! גם נולי ! '
גם נולי ! גם נולי !
09/06/2009 | 00:28
7
אני עדיין ממש בתחילת ההריון, אבל הייתי חייבת
להעלות תמונה של האפרוח שלי. נולי היא צ'יוואווה בת שנה.
מתוקה בטירוף... אבל אין ספק שהיא הבייבי שלנו
ואני לא יודעת איך היא תתמודד עם עוד אפרוח בבית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אויששש איזה מדהים !!!!'
אויששש איזה מדהים !!!!
09/06/2009 | 00:33
2
1
זה כמו הכלב של הנסיך מבת הים הקטנה....
(חולת וולט-דיסני, מה אני אעשה....)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אנחנו מצטרפות .....'
גם אנחנו מצטרפות .....
09/06/2009 | 08:56
1
מיקה שלנו ממתינה בסלנות למחר לשאול שאלות  איך זה יהיה לך עם התוספת החדשה לבית ....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון! מקס, של אריק '
נכון! מקס, של אריק
10/06/2009 | 12:54
4
לצפיה ב-'איך משנים הרגלים?'
איך משנים הרגלים?
09/06/2009 | 09:09
3
6
היי,
יש לנו כלב קטן וחמוד, עד היום הוא ישן איתנו במיטה.
עכשיו לקראת בוא הילד אנחנו רוצים ללמד אותו לישון מחוץ לחדר שלנו במיטה שלו-
כי עם הילד זה יהיה בעייתי שהוא יישן איתנו.
כשאנחנו מוציאים אותו מהחדר הוא סורט את הדלת במשך שעות עד שאנחנו מתייאשים-
מה אפשר לעשות? חשבנו לקשור אותו כדי שלא יוכל לסרוט אבל אנחנו מפחדים שזה אכזרי מדיי ואולי ייצור אצלו יותר מדיי תסכולים.
מה דעתך?
תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לחבר 80'
לחבר 80
09/06/2009 | 12:58
2
9
דבר ראשון, אני לא ממליצה לקפוץ משינה במיטה, לשינה מחוץ לחדר – עשו זאת בכמה שלבי ביניים (אני לא יודעת כמה זמן יש לכם עד הלידה), השלב הראשון הוא להוציא אותו מהמיטה, כל פעם שהוא עולה להוריד אותו למיטה שלו (נעימה ומושקעת) שתהיה צמודה לשלכם, לעודד ולצ'פר כשהולך למיטה מרצונו. מחליפים את ההרגלים הישנים בחדשים.
כשיתחיל להבין ולהתרגל לזה ששם הוא ישן, תתחילו להזיז את המיטה לכיוון הדלת, והחוצה מהחדר.

לגבי עניין סגירת הדלת והשריטות, החמוד שלכם גילה שאם הוא ישרוט את הדלת במשך שעות מישהו יתייאש ויכניס אותו, כך שיצא שחיזקתם את ההתנהגות (הוא קיבל מה שרצה). בפעם הבאה אם תחליטו לסגור את הדלת (מה שכתבתי בפסקה הקודמת דורש הרבה זמן והתמדה), חשוב להיות נחושים ביותר ולהתעלם – הוא מצידו יחשוב שאולי הוא לא מציק מספיק ולא שומעים אותו וישרוט עוד ועוד (מצב לא קל בכלל בשבילכם), אבל כשיבין שזה לא עובד ושאף אחד לא יפתח לו את הדלת הוא פשוט יפסיק.
אני לא אוהבת לקשור כלבים בבית, כי הם יכולים להסתבך עם הרצועה וזה די מסוכן.

בן כמה הוא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה- הוא בן שנתיים כנראה'
תודה על התשובה- הוא בן שנתיים כנראה
09/06/2009 | 14:12
1
5
אנחנו לא בדיוק יודעיים כי אימצנו אותו (לדעתי אולי פחות כי הוא עדיין מתנהג כמו גור).
לגביי מה שהצעת עם עניין המיטה שלו בחדר שלנו אין לנו בעייה שזה גם יהיה הסידור תמיד,
הבעייה היא שהוא קופץ באמצע הלילה כשאנחנו ישנים..
יש לך אולי רעיון לזה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לחבר 80'
לחבר 80
10/06/2009 | 10:28
6
כל פעם שהוא קופץ, תורידו בהתמדה... אם הוא מתגנב כשאתם ישנים ולא שמים לב, אולי כדאי לשים איזשהו מחסום פיזי, לגדר את המיטה בכיסאות או משהו יצירתי אחר שתחשבו עליו.

שינה נעימה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתי אפשר להתחיל לשאול שאלות?'
מתי אפשר להתחיל לשאול שאלות?
09/06/2009 | 09:26
2
לצפיה ב-'שאלה לגליה'
שאלה לגליה
09/06/2009 | 09:28
7
7
בוטן הוא כלב מעורב קטן בן שנה בערך..
כפי שמאד אופייני לפינצ'רים הוא סובל מחרדת נטישה איומה, ברגע שאנחנו יוצאים מהבית מלחמת גוג ומגוג מתרחשת ממש אצלי..

עם הצרכים הצלחנו מאד יפה, הוא כבר לא עושה בבית.. הוא אצלנו כחמישה חודשים.. אבל הוא משמיד כל מה שבדרכו, קורע, הורס, מחבל ממש.. יום אחד הגעתי הבייתה והוא קרע לי את כל הספה, הוציא את האקרילן, לרגע הייתי בטוחה שנכנסתי אל תוך ענן או משהו..

בהמלצת מאלף והווטרינר התחלנו בניסיונות פרידה קצרים: לוקחים את התיק, נעלים, מפתחות, יוצאים וחוזרים אחרי כמה דקות.. לא ממש עזר וייאש אותנו מאד מהר..

עברנו לכלוב טיסה.
בתוך הכלוב יש לו משחקים ומים אבל כשאנחנו מגיעים הבייתה הוא יוצא מדעתו, קופץ ומשתולל..

איך ניתן לגמול אותו מכלוב הטיסה ומחרדת הנטישה שלו.. בקרוב לא אוכל להתמודד עם זה..

תודה מראש..
ביוטי2
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פיפי על השטיח'
פיפי על השטיח
09/06/2009 | 09:49
3
3
שלום רב גליה
יש לי 2 כלבים קטנים ומהממים וילדה אחת גדולה שחיה איתם מאז גיל 0.
הכל הרמוני ומצויין ואין לי חששות מההתנהגות שלהם עם התינוק שיצתרף.

הם אכן מרגישים את הנוכחות ויושבים לי חופשי הבטן,
ויש קטעים של קנאה

למשל אתמול לראשונה גיליתי כתם פיפי בשולי השטיח, בנמצא בבית כבר כמה חודשים ומעולם לא השתינו עליו,
הם לא משתינים בבית בשום מקום אחר ואני ממש חוששת שהשטיח יהפוך למטרה כי אני מאוד אוהבת אותו ולא רוצה לוותר עליו

נדמה לי שהזכר הוא זה שהשתין לפי כיוון הכתם

נזפתי בו שגיליתי זאת

איך אמנע מחזרה של השתנה על השטיח??
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לסין היא לי'
לסין היא לי
09/06/2009 | 13:39
2
7
קודם כל, אם לא תפסת מישהו מסמן על חם, חוץ מלנקות אין הרבה מה לעשות. כשאת נוזפת בו בדיעבד, גם אם הראת לו, הוא לא מקשר ולא מבין על מה את כועסת (בטח מאשים הורמונים).

חשוב לנקות את השטיח ביסודיות שלא ישאר עליו ריח, (לא עם אקונומיקה). כדאי גם איכשהו לחסום את הגישה לאיזור הספציפי הזה, לשים אותו מתחת לספה או משהו (קשה לי לראות מכאן איך הבית מסודר ).

אם מדובר במקרה חד פעמי ואין להם עבר פלילי, לא הייתי מתחילה ישר בטיפול בבעיה, כדאי לשלול בעיה רפואית, ייתכן שמדובר בדלקת בדרכי השתן (דווקא בנקבה).

פרט להריון (שלעיתים זו סיבה לסימון לכשעצמה), היו שינויים כלשהם בבית, בשגרה ובאורח חיים של הכלבים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, השינוי היחיד'
לא, השינוי היחיד
09/06/2009 | 19:29
1
6
הוא השטיח שיחסית חדש בבית וההריון, שם דבר אחר לא עולה לי לראש שיכול להיות הגורם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לסין היא לי'
לסין היא לי
10/06/2009 | 12:21
3
מההודעה הראשונה שלך חשבתי שהשטיח כבר שם הרבה זמן ורק עכשיו מישהו או מישהי (הזכר חף מפשע עד שהוכחה אשמתו) החליט לסמן אותו, שטיח חדש בבית זו סיבה מספיק טובה ללחנוך אותו בפיפי, מאיפה הוא הגיע, איזה ריחות יש עליו?
שוב, אם מדובר במעידה חד פעמית לא הייתי מתחילה עם צעדים אילופיים ומסיקה מסקנות גורפות.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לביוטי 2 ובוטן'
לביוטי 2 ובוטן
09/06/2009 | 13:25
2
3
ביוטי 2 שלום

חרדת נטישה היא נושא ענק בפני עצמו. בטיפול בחרדת נטישה עובדים על כמה דברים, האחד הוא בניית מרחק, דיסטנס וקצת ספייס מהכלב, בדרך כלל הכלבים האלה צמודים לבעלים ועוקבים אחריהם כצל, אז להרחיק אותם קצת, לזרוק דברים שישחקו קצת רחוק מכם, לקום ולעבור מקום כשהתמקמו למרגלותיכם, ללמד את הפקודות "להשאר", ו"למקום".
לא לעשות עניין מכניסות ויציאות, אפילו להתעלם ממנו, להתיישב, ורק אחר כך להתייחס אליו.
במקביל מראים לכלב שלא קרה כלום שיצאתם, והכי חשוב – שתחזרו.
נשמע שהתחלתם בכיוון להרגיל אותו לעזיבות, כרגע הפחד שלו נבנה כשהוא רואה אתכם, עם המפתחות, התיק וכו (כמו שכתבת), אז בשלב הראשוני, מפזרים סימני עזיבה בלי לצאת, לוקחים מפתחות ביד (בוטן ירים ראש בדאגה) ואז מחזירים אותם למקום, מפרידים בין המפתחות לעזיבה, ניגשים סתם לדלת נוגעים בידית בלי לצאת וכו – כדאי מאוד לעשות את זה בליווי מאלף מקצועי.

אם הוא כבר רגיל לכלוב טיסה שלו, ונכנס אליו מרצונו, לא הייתי לוקחת לו את המקום הבטוח שלו. גם אם הוא משתולל כשאתם מגיעים, אם הוא רגוע כשאתם לא שם (תוכלו לצלם?) זה בסדר, בעיני.

יש שני דברים שחשוב לי לכתוב לך, חדשות טובות וחדשות רעות. נתחיל מהרעות - גם אם תתקדמו ותראו ירידה בחומרת החרדת נטישה שלו, זה שתהיי איתו בבית שלושה חודשים ב"חופשת" לידה ואז תחזרי לעבודה, כמעט בטוח יחזיר את המצב לקדמותו, בוטן שיתרגל לזה שאת בסביבה ויתהה, היי, לאן היא נעלמה!
החדשות הטובות הן, שחופשת הלידה, זו תהיה ההזדמנות שלך ללהרגיל אותו בהדרגה (מילת מפתח) לעזיבות קצרות וחזרות.

המון בהצלחה.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/06/2009 | 20:11
1
7
לצפיה ב-'הייתי חייבת להוסיף עוד תמונה של צ'יפ'
הייתי חייבת להוסיף עוד תמונה של צ'יפ
09/06/2009 | 09:52
4
בתנוחת שינה אופיינית...(או לפחות עושה את עצמו ישן)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב גם אני הייתי חייבת לעלות פה תמונה!!! '
טוב גם אני הייתי חייבת לעלות פה תמונה!!!
09/06/2009 | 10:05
4
שושה היא כלבה חכמה מקסימה וחברותית , היא גם מאד אוהבת ילדים קטנים ותינוקות (מלקקת להם את הרגלים כי בפנים היא יודעת שאסור...)
אני יודעת שעכשיו היא תקבל פחות תשומת לב (ודי כואב לי ) אבל אני ובעלי (שהוא ווטרינר) נשתדל כמה שיותר להמשיך להעניק לה אהבה ויחס חם כי היא חלק מהמשפחה שלנו (האחות הגדולה ) !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אנחנו פה'
גם אנחנו פה
09/06/2009 | 10:20
10
7
לצפיה ב-'הרגת אותי עכשיו! גם לי יש שארפיי.'
הרגת אותי עכשיו! גם לי יש שארפיי.
09/06/2009 | 11:43
9
14
אין לי תמונות שלו במחשב הזה אבל יש תמונה של הגור שלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יאאאא שארפיי '
יאאאא שארפיי
09/06/2009 | 12:44
6
שלי מעורב עם שארפיי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא נכוןןןן זה הגור של הכלבה של ההורים שלי'
לא נכוןןןן זה הגור של הכלבה של ההורים שלי
09/06/2009 | 12:46
2
6
אתם הבעלים של שארפ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון! עכשיו גר עם ההורים שלי'
נכון! עכשיו גר עם ההורים שלי
09/06/2009 | 12:58
1
5
אני עדיין מחשיבה אותו כשלי.

רגע, אז בתמונה זה גם הגור של שארפ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן הכלבה שלי - נענע :)'
כן הכלבה שלי - נענע :)
09/06/2009 | 13:02
16
לצפיה ב-'דייי את הבעלים של שארפ!!!'
דייי את הבעלים של שארפ!!!
09/06/2009 | 12:49
4
4
הגור שפרסמת הוא הגור של הכלבה של ההורים שלי :)

והכלבה שלי היא הבת של שארפ - נענע :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה יופי! לי עכשיו יש פאגית בת 4 חודשים'
איזה יופי! לי עכשיו יש פאגית בת 4 חודשים
09/06/2009 | 13:00
3
10
לצפיה ב-'הפאג מהממים וגם עם אופי יותר נח משאר פי :)'
הפאג מהממים וגם עם אופי יותר נח משאר פי :)
09/06/2009 | 13:04
2
2
לצפיה ב-'מצד אחד כן ומצד שני לא'
מצד אחד כן ומצד שני לא
09/06/2009 | 13:13
1
3
היא הרבה יותר חברותית ממנו אבל גם הרבה יותר אקטיבית ופעילה. אולי זה קצת יתמתן כשהיא תגדל.

אני בשבוע 13+5
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-':) מזל טוב אני שבוע 15'
:) מזל טוב אני שבוע 15
09/06/2009 | 13:17
5
לצפיה ב-'שאלות לגליה פליזזזזזז נואשת'
שאלות לגליה פליזזזזזז נואשת
09/06/2009 | 10:21
6
14
שלום לך !!!

יש לי כלבה מקסימה מקסימה מקסימה מדהימה (הייתי חייבת..)
בת 5 וחצי שועלי מעורב היא מאודדדד חכמה ואוהבת לפני 11 חודשים נולדה לאחי תינוקת ראשונה (הם גרים קומה מעלינו וכמעט כל הזמן אצלינו..) בכל אופן ג'וי (הכלבה שלי..) לעולם לא נשכה אותה או משהו כזה אבל היא מאוד מפוחדת מאחיינית שלי ועכשיו שהיא מתחילה לזחול לכיוונה ג'וי נוהמת לעברה בפחד אני כרגע בשבוע 27+5 ואני מאוד מפחדת שתהיה לג'וי את אותה תגובה אם לא חריפה יותר שכן היא הכי קשורה אלי .
התעניינתי באילוף אבל כרגע עם כל ההוצאות אני לא רואה מצב להביא מאלף..
האם גליה יש משהו שאני יכולה לעשות ??
משהו בכדי שג'וי תהיה נחמדה יותר לאחיינית שלי ושתקבל את האח או האחות שיבוא אליה אוטוטו...?..

תודה מראש..(צירפתי כבר מקודם תמונה של ג'וקית אבל אני רוצה להמשיך להשויץ...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אגב פרטים נוספים על ג'וי היפה'
אגב פרטים נוספים על ג'וי היפה
09/06/2009 | 13:50
5
6
לקחתי אותה מגיל 3 שבועות מאס או אס ..
היא מעוקרת ..
ולא מקבלת זרים היא נובחת על אנשים חדשים ומפוחדת  רק אחרי שהיא מבינה שהכל בסדר אחרי איזה פעם או פעמיים שהיא רואה את אותו אדם היא מתחילה ליבב שילטפו אותה ולהיות ילדונת מתוקה כמו שהיא..
אבל שוב עם אחיינית שלי היא כבר 11 חודשים ועדיין לא מקבלת אותה..

אני יודעת שאני טיפה חופרת אבל זה נושא שאני מנסה לקבל עליו תשובות כבר מלא זמן ואולי פה אני אמצא את התשובות.

תודה מראש!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לירדן1983 וג'וי'
לירדן1983 וג'וי
09/06/2009 | 14:07
4
7
ירדן1983 שלום

אני יכולה לעודד אותך קצת שהמצב אצלכם יהיה קצת שונה, יקח כמה חודשים עד שהתינוקת תלמד לזחול וההתקדמות היא בשלבים הדרגתיים, קודם סתם לשכב, אח"כ להתהפך וכו – ולא פתאום התקפה חזיתית. חשוב גם ללמד את התינוקת לא להכאיב לכלבה, לא לגעת לה באוכל, בצעצועים וכו'

חשיפת השיניים לאחיינתך כן מדליקה נורא אדומה ואני חושבת שכן שווה לכם להתייעץ עם מאלף מוסמך.
נשמע שג'וי אכן חוששת מאחיינתך, חשוב מאוד שלא יווצר מצב שהתינוקת תזחל אליה, תפתיע אותה, תמשוך לה בזנב או משהו דומה, במצב כזה מאוד ייתכן שג'וי תרגיש שמוצא היחיד שלה הוא לנשוך ןאנחנו לא רוצים להגיע לשם.
טעות נפוצה של בעלים לכלב מפוחד היא לנסות להרגיע אותו, לא נכון ללטף אותה כשהיא מיבבת. אני מבינה שזה מגיע ממקום טוב ונראה הגיוני, אבל למעשה ללטף ולהרגיע מקבע ומחזק את הפחד – "כלבה טובה, נכון, את צודקת, יש ממה לפחד, את אמורה לחשוף שיניים"...
כשהיא נוהמת להגיד לה "לא!" חד, שתבין שזה לא מקובל עליכם. מצד שני, לעודד התנהגות רגועה, שתקשר את התינוקת לחטיפים, עידודים וליטופים.

בהצלחה
(תחפרי חופשי )

גליה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נורא אדומה => נורא אדומה '
נורא אדומה => נורא אדומה
09/06/2009 | 14:16
1
1
לצפיה ב-'מממ כנראה שעשיתי כבר מחקר די טוב '
מממ כנראה שעשיתי כבר מחקר די טוב
09/06/2009 | 14:28
1
2
כי כבר ניסיתי את כל זה אחרי ששאלתי בערך את כל העולם באינטרנט וגם אצל ויטרינרים..
בכל אופן לא ממש עוזר עם אחיינית למרות שבהחלט יש שיפור קל ג'וי מוכנה לשבת לידינו עם  אחיינית שלי וגם מוכנה לקחת מהיד שלה חטיפים  (מה שלא היה קורה בעבר)
אני מבינה שהאופציה האחרונה היא באמת מאלף ..שזה הרבה $
אבל נראה מה נוכל לעשות..

בכל אופן על היחס..

יום טוב..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום לכולן - אפשר להתחיל לשאול שאלות'
שלום לכולן - אפשר להתחיל לשאול שאלות
09/06/2009 | 10:43
25
2
חשוב להוסיף פרטים על הכלב/ה כגון גיל, מין, גזע (או גדול/קטן), כמה הזמן הכלב/ה אצלכם (תמונה ) ועוד

באיזה חודש אתן, כדי שאדע אם צריך פתרון מיידי או שיש כמה חודשים לטפל באמת בבעיה.
וכל מה שנראה לכן חשוב.

לבעלות החתולים, לא למדתי על חתולים, אבל יש לי שלושה חתולים משלי, שהיו כאן כשהילדה נולדה ואשמח לשתף מניסיוני.

קדימה שאלות, אני אענה במהלך היום.

גליה.

אני חושבת שלא כתבתי בלשון נקבה רבים מאז הצבא, איכשהו יש לי הרגשה שאנחנו הרוב כאן...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'או יותר נכון, להמשיך לשאול :]'
או יותר נכון, להמשיך לשאול :]
09/06/2009 | 10:45
5
1
לצפיה ב-'בוקר טוב גליה '
בוקר טוב גליה
09/06/2009 | 12:16
2
4
יש לנו כלב פינצר חום קטן וחמוד מאוד

הוא אצלנו כבר שלוש שנים הבנו אותו שהיה בן חודש וחצי בערך ואנחנו מתים עליו הוא כמו הילד הראשון שלנו

הוא ישן איתנו במיטה ועולה על הספות

אבל לפני שהוא היה אצלנו הוא היה אצל משפחה עם ילד קטן שקצת התעלל בו ומאז הוא מפחד מילדים (שאנחנו אצל ההורים שלי והאחינים שלי שם הוא נצמד אלי או אל בעלי ולא זז

מאז שאני בהריון הוא יותר נקשר אלי (אולי גם כי אני בבית ובעלי לא) והוא ממש כמו הרגל השלישית שלי

אני בשבוע 18 הריון ראשון

אני מצטערת על המגילה

בתודה מיכל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם כל ההקדמה שכחתי לשאול את השאלה '
עם כל ההקדמה שכחתי לשאול את השאלה
09/06/2009 | 12:26
1
4
איך מרגילים את שון (הכלב) לילד החדש בלי שאף אחד יפגע או יעלב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למיכל נחום ושון'
למיכל נחום ושון
09/06/2009 | 17:50
6
אם הבנתי נכון, הילד התעלל בו עד גיל חודש וחצי, לפני שהגיע אליכם, זו תקופה קריטית בחיי גור, שבה נצרבים הפחדים. מבחינת כלב יש המון הבדל בין מבוגר (בין גבר לאישה), לנער, לילד, לפעוט ולתינוק ואת התינוק שלכם הוא יכיר מגיל אפס. עד אז תדאגו שיהיה לו חוויות חיובית מילדים ופעוטות, שיתנו לו חטיפים, ילטפו אותו, מן הסתם, לדאוג שלא יכאיבו לו או יבהילו אותו וכו
כמו שכתבתי בתגובה לירדן1983 חשוב מאוד לא לחזק (בטעות) את הפחד. לא ללטף ולנסות להרגיע כשהוא פוחד. כי זה מלמד אותו שזה מה שהוא אמור לעשות.

לגבי מיטות וספות, אם זה מפריע לכם, תתחילו להוריד את שון עכשיו כי אחרי הלידה זה יהיה הרבה יותר קשה והוא יקשר את זה לתינוק שנולד.

בהצלחה

גליה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום גליה '
שלום גליה
09/06/2009 | 13:02
1
3
יש לנו בבית 2 פקינזים זכר ונקבה. הנקבה בת 7 והזכר (הבן שלה) בן 4.  שניהם אצלנו מתחילת חייהם. עד לפני חודשיים הם חיו בתוך הבית כל היום והיינו מוציאים אותם לחצר מס' פעמים ביום לשחק ולצרכים .כיום הם כל היום במרפסת ובחצר (סגורה) ובערב הם נכנסים לישון בבית. ההחלטה להוציא אותם במהלך היום החוצה נבעה מכך שהתינוק שלנו בן שנה זוחל ורודף אחריהם והם מגרגרים עליו - בעיקר הנקבה, בכל פעם שמתקרב. הזכר לפעמים משחק איתו ע"י כך שרץ בחדר ונותן לו לרדוף אחריו אבל הנקבה שומרת ממנו מרחק כמו מאש. הפחד שלי הוא שאחד מהם ינשך אותו .
אני רוצה לציין שמההריון דאגנו להתעקש איתם לא לקפוץ עלינו או על אנשים שמגיעים, לא לקפוץ על הספות ועוד וכשהבאנו את התינוק הביתה לראשונה, עמדנו איתו בפתח הבית ונתנו להם לרחרח אותו. מעולם לא הרחקנו אותם ממנו ולהיפך. תמיד קרבנו אותם אליו וליטפנו אותם ביחד איתו ובכל זאת אין להם עניין בו ובמיוחד הנקבה שהיא מגרגרת וכועסת. כשהיה יותר קטן ושכב על שמיכה על הרצפה, הם ישבו לידו (לא עלו על השמיכה כי לא הסכמנו) ולא ברחו ממנו אבל מהרגע שהחל לזחול התחילו הבעיות. אנחנו מאוד אוהבים אותם ומאוד חשוב לנו שהילד שלנו יגדל עם כלבים ומצד שני לא נסכים שהם יפגעו בו. לכן כיום כשהוא כבר יותר פעיל הם מעבירים את רוב היום במרפסת ובגינה ואנחנו מוציאים אותם מספר פעמים ביום לטייל מחוץ לחצר שלנו שיראו עולם...
זה עצוב לנו וחבל בגלל שרצינו שתהיה שם חברות אמיתית אבל הרמנו ידיים ואנחנו מקווים שאולי כשיגדל ויוכל לקחת אותם לטייל, הם ירצו בחברתו.
מה דעתך ?
המון תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לכמעט אמא 2'
לכמעט אמא 2
09/06/2009 | 23:41
4
שלום כמעט אמא 2

המקרה שלכם קצת מורכב, מכמה בחינות, שני כלבים, התנאים שהשתנו (מעבר מהבית החוצה) את יודעת אם היה מקרה שהתינוק תפס את הנקבה והכאיב לה או משהו דומה?

עדיין מוקדם להרים ידיים, כדאי לדעתי לנסות להפריד ולתת רק לזכר להסתובב ליד הילד ולשחק איתו, בהנחה שלא היו מקרים של עוינות וכמובן שבהשגחה, יתכן אפילו שבעתיד אמא שלו תראה שזה בסדר לשחק עם האויב.
כשהילד יגדל קצת ואפשר יהיה להסביר לו, לא להפתיע אותם, לא למשוך באיברים, לא לגעת להם באוכל ובצעצועים וכן לתת לו להביא להם המון צ’ופרים והם יבינו ששווה להיות בסביבתו, אפילו החתולות האנטיפטיות שלי למדו לחבב את הילדה, כשבהתחלה הן הכריזו על כך שסוף העולם כבר כאן.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי אני שמחה שאת כאן'
היי אני שמחה שאת כאן
09/06/2009 | 11:12
2
7
במקרה הצצתי לפורום והנה אני מוצאת משהו שנוגע לי
יש לי 2 חתולות מקסימות בבית ואני בשבוע 11
הן מקבלות ממני המון תשומת לב, מנמנמות לידי מול הטלויזיה וגם בלילה קופצות לבקר די הרבה

אולי עוד מוקדם לשאול אבל מפחיד לחשוב מה יהיה עם התינוק אלרגי לחתולים?

פעם ביקרה אצלי חברה אלרגית שהגיבה בהתנפחות וחסימת דרכי נשימה

אפשר לדעת את זה לפני שיוצאים מבית חולים?

מיטל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יכולה להרגיע אותך'
יכולה להרגיע אותך
09/06/2009 | 11:46
3
אנחנו משפחה מורכבת: לי היו חתולות ולבן הזוג שלי ילדים אלרגיים לחתולים.
המליצו לנו על חומר שמורחים על החתולות שנקרא petal cleanse. יש לו ריח עדין מאוד, מזכיר יותר סבון מאשר, נניח, את הריח של החומרים נגד פרעושים, הוא נוזלי ומורחים אותו עם ספוג. קונים אותו אצל וטרינרים, ושמעתי שאפשר גם בחלק מהפארמים למרות שאני לא מצאתי את החומר הזה שם.
מה אני אגיד לך, למרות כל החששות שלנו זה עבד כמו קסם. אין אלרגיות, אין אפילו תופעות חלקיות של אלרגיה, ואנחנו אפילו מורידים בהדרגה את התדירות של מריחת החומר ולא רואים תופעות אלרגיות.
מכל הדאגות שיש, אני חושבת שכאן אני יכולה להרגיע אותך. פתרון פשוט למדי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-shipshipping'
ל-shipshipping
10/06/2009 | 09:19
5
שלום לך

אני באמת לא יודעת. שווה לך להתייעץ עם רופא (אלרגולוג?) ולשאול איך אפשר לבדוק אלרגיה של תינוק לחתולים.
בטח כבר חשבת לבד על לספר אותן, לשאוב את הבית וכו
מאחלת לך שאתם לא אלרגיים והכל יהיה בסדר.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באת לי בזמן '
באת לי בזמן
09/06/2009 | 11:21
6
5
אין מה להגיד, באמת הגעת לפורום הזה בזמן לענות על שאלות בנוגע לכלבים וחתולים .
התל"מ שלנו בעוד שבוע! וקצת התחלתי לברר על הכנת הכלבה שלנו להגעת התינוק.
יש לנו ויסלה מעורבת בת 7 אבל עדיין קופצנית (אנחנו מאוהבים בה בטירוף ).
היא מפונקת ותלותית מאוד בתור ה"ילדה" היחידה של הבית ועד כה טיפחנו את כל הפינוקים כולל - יש לה ספה בסלון שהקרבנו והיא שלה בלבד, עליה היא ישנה והיא אוספת את כל הצעצועים שלה עליה. לא שיש לה בעיה שאחרים ישבו על הספה, אך צריך להיות לה מקום לעלות ולשכב אחרת היא מיללת שיזוזו . כמובן שכמו כל כלב היא דורשת תשומת לב ואנחנו משחקים איתה ומלטפים אותה בכל פעם שהיא מבקשת, או שהדבר יזום מצידנו.
אגב, גם במכונית יש את אותה בעית מקום - יש לה מקום משלה בו היא יושבת וזה מציק לה שמישהו אחר יושב שם (מיללת).
יש להוסיף שרק השבוע עברנו דירה והמקום חדש לה, היא כבר נרגעה אך אני חושבת שהיא עדין בשלבי ביסוס של טריטורייה..

אני חושבת, בניגוד לבעלי, שתהיה איזו בעיה עם הכנסת התינוק לבית.
הכלבה שלנו אוהבת אנשים יותר מאשר כלבים, היא כמעט לא משחקת עוד עם כלבים אחרים בגינה ולא מתיחסת לכלבה נוספת במשפחה גם אם בביתנו או בביתם. ובכל פעם שאני מלטפת כלב אחר היא מקנאת מאוד, נדחפת מתחת ליד שלי, ואם היא לא מכירה את הכלב הזה היא אף נוהמת ולעיתים נובחת בתוקפנות על הכלב השני...
קראנו שיש להביא דברים מריחים מהתינוק מביה"ח הביתה ושכאשר מביאים את התינוק הביתה יש לצאת החוצה למקום ניטרלי ולתת לה לרחרח אותו ורק אז להכנס לבית ותמיד שהתינוק יהיה יותר גבוה מהכלבה ושישתתף יחד איתנו בנתינת האוכל לכלבה.
יש לכלבה ספה (גבוהה) והתינוק יהיה על הרצפה או על טרמפולינה וכדומה, בכל מקרה - יהיה נמוך ממנה. זו בעיה נוספת להרגלת הכלבה הבסיסי. ואם ניקח לה את המקום שלה זו תהיה בעיה אחרת במחינתה. חוץ מזה כמו שאמרתי, רק עברנו דירה למקום חדש וזו גם בעיה אני חושבת.

מ א ו ד  אשמח לעזרה והמלצות מה לעשות ואיך. המצב מסובך ואחת מהבעיות היא שרק אני, ולא בעלי, חושבת שיש לטפל בזה.
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ותמונה של היפיפיה שלנו'
ותמונה של היפיפיה שלנו
09/06/2009 | 17:18
5
5
איך יכלתי לשכוח, כמובן שהיפיופה על הספה *שלה*
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לשםים'
לשםים
09/06/2009 | 18:09
4
5
שםמים שללום :)

העובדה שעברתם דירה משחקת לטובתכם, מקום חדש חוקים חדשים, טוב שיש לה את המקום שלה והצעצועים שלה. אבל, תחשבו על זה שאתם מוסיפים עוד שינוי גדול (אח גדול), על השינוי הגדול שהרגע עברה (מעבר דירה) ומאוד יכול להיות שיהיה לה קשה עם זה. תנסו להתייחס אליה כרגיל, גם כשהתינוק יהיה, מבחינת טיולים, ארוחות וכו' להשאיר לה דברים קבועים שהתרגלה אליהם.

עיקרון מאוד בסיסי שאתם בוודאי כבר מבינים, כשהיא מיללת ואתם זזים אתם מלמדים אותה שהיא יכולה להזיז אתכם ביללה ותמשיך לעשות את זה, אם כשהיא מיללת תשארו במקום ותתעלמו ממנה, היא תבין שהיללות לא עובדות ותפסיק איתן (יכול להיות שתנסה לעשות משהו אחר).

בעניין הקנאה אני מפרידה בין קנאה לכלבים וקנאה לבני-אדם, אם היא תנהם ותנבח בתוקפנות על מישהו או תינוק שנגעת בו, זה חמור בעיני וזו התנהגות מסוכנת שאסור להרשות.

אפשר וכדאי להביא לה דברים עם ריח של התינוק מבית החולים, כדי שהריח כבר יהיה לה מוכר כשתחזרו עם הדבר האמיתי, אם אפשר שתפגשי אותה בלי התינוק עליך (תהיי רגועה יותר), תתני לה חטיף ותורידו את ההתרגשות הראשונית.
במפגש הזה כדאי שתהיה קשורה ברצועה, כדי שתהיה לכם שליטה עליה, לתת לה להריח בעדינות ולראות על מה המהומה, אם תהיו רגועים ומרגיעים זה כבר יקל עליה את המפגש.

לעניין הגובה יש משמעות בעיני הכלב, אולי כדאי להנמיך את המיטה שלה איכשהו, מקום חדש מיטה חדשה?

את בטח נורא מתרגשת.
שיהיה המון בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' כמה שאלות בנושא '
כמה שאלות בנושא
09/06/2009 | 19:48
3
1
כאשר נקנה לה מיטה חדשה חייבים לזרוק את הספה (בגלל שזה עדיין שלה) או שמספיק לנקות טוב טוב את הריפוד? (ועם אילו חומרים?)

יש קנאה כשאני מחבקת ילדים במשפחה, אבל זה לא נעשה עם נהימות בכלל אלא רק יללה - ואז לרוב אני מלטפת את שניהם ומראה לה שאפשר לחבק את שניהם (גם כלב וגם ילד) - זה לא נכון לעשות? האם עדיף להתעלם מהיללה??

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לםמים'
לםמים
10/06/2009 | 12:50
2
4
לא חייבים לקנות לה מיטה חדשה ולזרוק את הישנה, לדעתי אפשר רק להנמיך איכשהו את הישנה, היא הרגע עברה דירה, לא הייתי רוצה שגם ניקח לה עכשיו את הדברים המוכרים. אפשר אולי לנסר את הרגליים של הספה, או להשאיר רק את הכריות שתישן עליהם, פשוט שלא יהיה גבוה, באופן עקרוני.

קצת בעייתי ללטף אותה בעקבות יללות תשומות לב, כי זה מחזק את ההתנהגות, כמו להגיד לה "טוב שיללת, כלבה טובה, תמשיכי עם זה". אפשר ללטף את שניהם לפני שמיללת (אתם הרי רואים שזה יבוא) או להחליט שמתעלמים מהיללות ובשניה שעוצרת לנשום בין יללה אחת לבאה ללטף ולחזק את השקט.

בבקשה.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
10/06/2009 | 16:13
1
2
יש לך הרבה סבלנות לענות לכולם על כל השאלות
ניישם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני כל הזמן מקצרת לך את הכינוי '
אני כל הזמן מקצרת לך את הכינוי
10/06/2009 | 23:26
4
לצפיה ב-'לי יש שאלה'
לי יש שאלה
09/06/2009 | 12:18
4
6
הכלבה שלי שהיא ממש מותק ו10 עם ילדים אבל יש לה בעיה אחת- היא קופצת... רוצה להרגיש גבוהה ואין משהו שהצלחנו להניע אותה מזה
אם אני נותנת פקודה או נשמעת כועסת היא ישר משטתחת על הריצפה בתנועת כניעה אבל לא מבינה את הציווי שזה מבאס.
מה אפשר לעשות נגד זה? מדובר בכלבה בינונית מאוד כנועה ונעימה שלא עברה חינוך אבל ככ ממושמעת ומקסימה- נפגשת המון עם ילדים במסגרת היום יום
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-Tulitp'
ל-Tulitp
09/06/2009 | 18:16
3
4
יש כמה דרכים להפסיק קפיצות, את רובן קשה לי להדגים בכתב, העקרון הבסיסי הוא שכרגע היא קופצת כדי לקבל תשומת לב ויחס, אם היא לא תקבל מה שהיא רוצה מהקפיצות הן יפסיקו, אם תהדפו אותה כשקופצת ותלטפו תעודדו, צ'ופרים וכו' כשיורדת זה יעודד אותה להמשיך ולהשאר עם ארבע רגליים על הקרקע.

מאחר והיא יחסית קשובה אליך, תוכלי "ליירט" (ממש טיל החץ) את הקפיצות שלה, ושניה לפני שהיא קופצת להגיד לה "לא!" החלטי ובשנייה שירדה (התזמון מאוד חשוב) להגיד לה שהיא טובה, ללטף וכו'
נשמע שהיא באמת מותק ואם תהיי עקבית זה יעבוד.
כרגע היא רגילה לקפוץ, כשתתחילו לעודד התנהגות רגועה יותר, היא תתרגל שככה מתנהגים.

בת כמה היא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה ושאלה נוספת אם אפשר..'
תודה על התשובה ושאלה נוספת אם אפשר..
09/06/2009 | 18:31
2
2
היא בת 5- ויש תמונה שלה פה למעלה.. נשענת לי על הבטן וגם של השני
לגבי- השני, אני גם רוצה ככה לשאול קצת אם אפשר... הוא מקסים אצלנו מגיל חצי שנה- בעברו עבר התעללות ולכן קצת חרדתי ונמנע ממגע [להבדיל מהגברת שממש דבק] וכשילדים ניגשים אליו הוא בורח אם לא נוח לו.
כמובן שיש גם את ההיבט שהוא חצי אמסטף חצי בוקסר, עם כל היותו עדין ומקסים [אני עובדת איתו עם ילדים אוטיסטים ופיגור והוא פשוט מותק] אני חוששת ממה יכול לקרות בהמשך- הוא בן 7 וחצי,  יודע גבולות ברורים בבית- המקום שלו, תמיד אפשר להפריע לו באמצע אוכל- להזיז אותו לעצור אותו לשחק עם האוכל, הוא מבין איפה אסור לו להיות [למרות שהוא בודק פה ושם גבולות, אין מה לעשות].
הוא לא חביב עם זכרים אחרים- אפילו תוקפני מאוד- ההנחה שלי שהרחיקו אותו מהשגר בגיל צעיר כי עבדנו איתו מאוד קשה שהיום הוא יכול ללכת יחסית בנחת ליד כלבים אחרים בעבר היה מתפרע וקופץ במקום [מטה מעלה- כמו כלב קשור].
בבית של הורי הוא סביב תינוקות זוחלים- נמנע מהן, אבל כשהן גדלות הוא מגיב אליהן, גם בחשש. ברור לי שצריך להיות איתו עם האצבע על הדופק.
עניין של קנאה לא מטריד אותנו כלל- הם שנים בבית כל אחד עם האופי שלו יש להם יחסים מעולים והכלבה דורשת יותר תשומת לב ממנו ואין לו בעיה עם זה [אפילו נראה שלפעמים הוא שמח שאת החיבוקים ואהבה האינסופית שאני מעניקה להם- לרוב היא מקבלת ]
הקיצר.. ניסיתי ככה לתת תמונת מצב לגביו ולשמוע ממך אם יש עיצות מיוחדות שתוכלי לתת לנו.

המון המון תודה על הזמן ותשובות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-tulitp'
ל-tulitp
10/06/2009 | 11:51
1
3
לגבי השני (איזה שם מיוחד לכלב ), אני בהחלט מעדיפה כלבים כשבורחים כשלא נוח להם, על פני התוקפים. עם כלב כזה חשוב לא לסגור אותו בפינה, שלא יווצר מצב שהוא ירגיש מאויים ושהמוצא היחיד שלו הוא לנשוך. חשוב שיהיה לו את המקום הבטוח שלו, לשם לא מגיעים ילדים ושם אף אחד לא מטריד אותו.
תערובת אמסטף עם בוקסר למרות הגודל, דווקא חביבה לאנשים, וילדים ונשמע שהוא אכן עונה לסטריאוטיפ.
כרגע, נראה שאתם במקום טוב, קשה לחזות איך תשתנה ההתנהגות שלו (אם בכלל), כשתגיעו לגשר תעברו אותו.

בבקשה !

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לגבי השם אני ארשום לך במסר כי אם פה'
לגבי השם אני ארשום לך במסר כי אם פה
10/06/2009 | 13:25
1
יש מצב שיזהו אותי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה או כמה....'
יש לי שאלה או כמה....
09/06/2009 | 13:50
1
3
אני חודש רביעי, יש לנו לברדור בן 4 מדהים ושמו קוצופו
הוא באמת כלב טוב אבל הוא שמנו לב בעקבות הגעת האחיין שלנו (כיום בן שנה)
שהוא די מתעלם מקיומו כנראה מקנאה בגלל כל תשומת הלב
(חוץ מכשהתינוק אוכל ואז הוא מתיצב ליד הכסא שלו ללקט שאריות   )

בכל אופן שמנו לב שעם האחיין כל הזמן אמרנו לו לא ואסור, כשהוא ניסה לשכב לו על משטח הפעילות או ללקק לו את הפנים או ללכת לידו כשהתינוק זחל( פחדנו שהוא ידרוך עליו - הוא שוקל כמעט 40 קילו!!!!  )

נראה לנו שההתעלמות שלו מהתינוק היא כתוצאה מכל האיסורים שהטלנו עליו, אנחנו ממש רוצים שהוא לא ירגיש שהתינוק החדש הוא פולש לטריטוריה שלו, אני מעדיפה שיהיו חברים אבל עם גבולות

השאלה היא איך מאלפים את הכלב לא לגנוב לו צעצועים או לשכב לו במשטח פעילות - כל ההגבלים האלו מבלי שהוא "ינטור" זאת לתינוק

(שאלה מוזרה אבל זה מה שקורה)
(בתמונה הוא טועם את האחיין שלנו, למרות הפרצוף הילד התפוצץ מצחוק אחכ)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל- rache12 וקוצופו'
ל- rache12 וקוצופו
09/06/2009 | 18:26
3
הרבה כלבים מתעלמים מהתינוק, עד שאוכל נכנס לתמונה :) בדרך כלל מבחינת הכלב הם הרבה פחות מרגשים ממה שאנחנו חושבים, הם הרי לא עושים הרבה בהתחלה.
באמת מאוד יכול להיות שזה שאמרתם לו "לא" ו"אסור" בהקשר של התינוק הוא ירד מהנושא לגמרי, לכן חשוב גם ה"כן" וה"מותר" להראות לו איך כן אפשר להתקרב ואיפה כן מותר להיות עם התינוק, אני בטוחה שהוא ישמח להיות שותף בקבלת החבר החדש במשפחה.
כאמור, חשוב לנתב את ההתנהגות שלו מהאסור למותר, אסור צעצועים של תינוק מותר צעצועים שלך, כשהוא לוקח משהו של הילד להגיד לו "לא" ולהחליף את זה בצעצוע משלו. אם תהיו עקביים הוא יבין מה כן ומה לא. תעודדו התנהגות רגועה ליד התינוק, לשכב וכו. הגבולות יהיו איפה שתציבו אותן, תחליטו אם מותר ללקק כן או לא וכו'
נשמע שהוא באמת מדהים, ושלא תהיה בעיה.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קפיצות על ילדים'
קפיצות על ילדים
09/06/2009 | 13:55
1
3
שלום גליה,
יש  לנו זכר מעורב לברדור/גולדן בן חצי שנה שנמצא אצלינו ארבעה וחצי חודשים.
עם מבוגרים הוא מקסים, אבל כאשר הוא פוגש ילדים-הוא ישר קופץ עליהם "ומתקתק" אותם.
אני יודעת שזו התנהגות המלדת על שליטה ואנחנו נותנים לו כמובן תיקון מידי בעזרת רצועת האילוף שלו,
אבל זה ממש לא מונע ממנו מלעשות זאת שוב.

אשמח לקבל עצות בעניין.

תודה ויום טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לתימרה'
לתימרה
09/06/2009 | 19:13
1
לתימרה שלום

אם אתם נותנים לו תיקון והוא ממשיך לעשות זאת שוב כנראה שיש כאן איזה שהיא בעיה, כשאת כותבת רצועת אילוף הכוונה היא לשרשרת חנק? מי לימד אתכם איך ומתי לתקן? בדרך כלל בגורים אין צורך בתיקונים וגולדן/לברדור ימכור את אמא שלו בשביל אוכל.
נראה שהוא לא מבין מה הוא לא אמור לעשות ויותר מזה מה הוא כן אמור לעשות. חשוב מאוד לחזק את ההתנהגות שאנחנו כן רוצים, כשיורד לתת לו חטיף, עידוד, ליטופים זה כל כך חשוב להם - באופן רגוע, בלי לשלהב אותו כי אז יקפוץ שוב.
מדהים כמה שהם שמחים לגלות ולהמשיך לעשות מה הם עושים שמביא בעקבותיו דברים טובים. הוא יתחיל לקפוץ פחות עד שתשכחו שקפץ.
תקראי גם מה שכתבתי בתגובה ל-Tulitp.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לגליה'
שאלה לגליה
09/06/2009 | 10:45
6
6
קודם כל אני רואה שכולם משוויצים עם תמונות אז אני אצרף את שלנו...
במבי בן שנתיים ורגיל לילדים קטנים עוד משנתו הראשונה עם מבעליו הקודמים ומאד אוהב ילדים.
הוא כלב חברותי אם כי לא עבר אילוף. שהייתי בהריון גונן עלי מאד בעיקר על הבטן כי קלט שאני רגישה למקום הזה ולפעמים אפילו ניסה להגן עלי מפני בעלי (אני מציינת זאת כי זה קשור לשאלה שלי).
בימים שהיינו בבי"ח היה אצל ההורים שלי ולקחנו אותו הביתה ביום שחזרנו עם ליאור. הוא מאד שמח מהנוכחות החדשה בבית אבל בימים הראשונים כמעט ולא אכל. הוא לא גרגרן גדול גם בשגרה אבל היו ימים שלא נגע בכלל באוכל שלו. עכשיו הוא אוכל אבל אין כמעט יום שהוא אוכל את כל הכמות (אתמול למשל רק לקראת הערב סיים את חצי המנה של הבוקר). בימים הראשונים מן הסתם הוא הרגיש מעט מוזנח אבל מאז אנחנו משתדלים ללטף אותו ולשחק איתו מתי שאפשר וכמעט כל יום עושים טיול גדול איתו ועם ליאור וזה אחרי שבחודשים האחרונים של ההריון כבר לא טיילנו כמעט ביחד.
דבר נוסף מלבד עניין האוכל הוא שבמבי מגונן מאד על ליאור, יש לנו גם שני חתולים וכמו שבמבי היה מגונן לי על הבטן בזמן ההריון (למשל נכנס ביני לבין מי שמנסה להתקרב או אפילו מתחיל לזנק לכיוון ה"פולש") הוא עושה התחלה של זינוק אם מישהו מתקרב בפתאומיות לעריסה, אני חייבת לציין שזה השתפר מאז הימים הראשונים אבל עדיין קורה והשיא הוא שזה קורה לפעמים גם שבעלי מתקרב וגם קרה כמה פעמים שקמתי בלילה לליאור (כולנו ישנים ביחד בחדר שלנו) במבי כמעט מתוך שנה ניסה לזנק לי על הרגליים. תמיד אנחנו אומרים לא תקיף ונראה שזה כבר כמעט לא קורה, בכל זאת אני שואלת על מנת לדעת אם אנחנו נוהגים נכון ואם יש עוד דברים שכדאי לעשות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לגליה '
שאלה לגליה
09/06/2009 | 11:46
1
5
לנו יש פקינז מדהים בן 8 חודשים ואני אמנם רק בשבוע 16 אבל אני מנצלת את הנוכחות שלך פה.

רציתי לדעת איך אפשר ללמד את הכלב לא לעלות על המשטח של התינוק - נגיד שהוא שוכב על הרצפה עם שמיכה.
דבר נוסף - טופי זקוק להמון תשומת לב במידה ואנחנו לא מתיחסים אליו הוא מיד נשכב לידנו ועושה הצגות - הוא בוכה ומיילל.
זאת התנהגות שכרגע מאד נחמדה לנו כי יש לנו זמן אבל בעתיד זה יהיה בעייתי מאד והייתי רוצה לדעת מה ניתן לעשות בכדי ללמד את הכלב להסתדר לבד להעסיק את עצמו יותר וכו. מיותר לציין שיש לטופי מלא צעצועים שאנחנו מחליפים כל חודש בערך בכדי לשמור על עניין.

תודה מראש על העזרה  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מורןעידן'
מורןעידן
09/06/2009 | 18:33
6
הדבר הכי חשוב כשמחליטים ללמד כלב לעשות משהו או לא להפסיק לעשות משהו זה עקביות.
כל פעם שהוא עולה על המשטח מורידים ואומרים לו "לא". כשיורד אומרים לו "כלב טוב" ואין כמו צ'ופר כדי שיתאמץ לשחזר את הרגע ההיסטורי של קבלת החטיף.
ולהיפך כשהוד מעלתו עושה הצגות כדי לקבל תשומת לב, אם הוא לא יקבל את התשומת לב שרצה, בהתחלה זה יחמיר, אולי לא שמעו אותי, אולי אני לא מציק מספיק... אבל כשיבין שזה לא עובד יפסיק ואת זה תעודדו.

יש בשוק הרבה צעצועים שמעסיקים כלבים, כל כלב וטעמו הוא, אני ממליצה על צעצועים שאפשר להחביא בהם אוכל, הכלבים יושבים שעות ומתעסקים איתם. כדי שכל פעם יהיה לו צעצוע אחד או שניים, ומדי פעם לשים אותם בצד ולשים את החדשים, זה שיהיה לו יחסית מעט צעצועים "חוקיים" יעזור לכם בעתיד להבהיר לו מה שלו ומה של התינוק.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מוסיפה שליאור בן שלושה וחצי שבועות עכשיו'
מוסיפה שליאור בן שלושה וחצי שבועות עכשיו
09/06/2009 | 12:30
3
4
ועוד תוספת, שבמבי מעוניין לרחרח את העריסה או את ליאור או אפילו ללקק לו מעט את הידיים (קרה פעם או פעמיים) אנחנו לא מרחיקים אותו ונותנים לו. עם זאת קורה שהוא מפריע, נשכב בדיוק במעבר או נדחף איפה שלא נוח ואז הוא שומע "זוז" שגורם לו בחוסר רצון לשנות מיקום ואחרי שהוא זז אנחנו אומרים לו כלב טוב. (זה גם היה לפני הלידה אבל נראה שעכשיו יש יותר מקרים שהוא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, כי הוא מאד אוהב לשבת או לשכב קרוב אלינו בכל הזדמנות).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לרlנית ובמבי'
לרlנית ובמבי
09/06/2009 | 23:23
2
4
רlנית שלום

התנהגות מגוננת שכזו היא בעייתית, ונוטה להחמיר, כלומר אם לא מרגיעים כשזה מתחיל (אתם ממש בהתחלה) זה עשוי להגיע לנשיכה של ממש.
לדעתי, הבעיה האמיתית עם התנהגות מגוננת היא שהבעלים מתרצים ומסבירים אותה, הוא רק שומר וכו, לעיתים זה משעשע אותם, אפילו להגיד "תראו איך הוא שומר על ליאור" בטון חצי גאה מספיק בשביל לחזק את ההתנהגות. הרבה פעמים המגונן (במקרה הזה גם את) מאוד מוחמא מההתנהגות הזו ולא באמת כועס על הכלב, מצב של “די, תמשיך”.
במבי צריך להבין שאין מקום לתוקפנות לא משנה מה, שמותר לכם לעשות הכל עם התינוק, למקרה שזה לא היה לו ברור.
מותר לכם לעשות תנועות פתאומיות, וללכת לאן ומתי שאתם רוצים.אם אתם נתקלים בהתנהגות המגוננת הזו, זינוקים, או נהמות, תמשיכו כמו שכתבת, להגיד "לא!" תקיף ולעודד התנהגות רגועה, ממה שאתם מספרת נשמע שיש שיפור אז אפשר להמשיך בכוון הזה. רק קודם חשוב שתבינו ותפנימו שזו התנהגות בעייתית ותחליטו שאתם מפסיקים את זה כאן.

לגבי האוכל, לפעמים כלבים לא אוכלים סתם כי חם להם, אבל אם את אומרת שזה התחיל סמוך ללידה של ליאור (המון מזל טוב!), אז יכול להיות שזה קשור, בכל אופן, כל עוד יש מגמת שיפור לא הייתי מתערבת. יכול להיות שבמבי צריך עוד קצת זמן להסתגל לשינויים.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גליה המון תודה!'
גליה המון תודה!
10/06/2009 | 10:28
1
1
לצפיה ב-'שאלה - כלבה מבוגרת ומפונקת'
שאלה - כלבה מבוגרת ומפונקת
09/06/2009 | 11:44
1
33
גליה שלום,

יש לנו כלבה - הרשי - פינצ'רית מעורבת, בת קרוב ל-13, שנמצאת איתי מאז שנאספה מהרחוב כגורה.
הרשי מאד מאד מפונקת לא מאולפת ואין לה גבולות - שוכבת היכן שהיא רוצה, ועד לפני מספר חודשים גם היתה ישנה איתנו במיטה כאשר רצתה (לרוב אינה רוצה כי יש לה כורסא + סלסלה עם כרית בחדר שינה והיא מעדיפה לישון שם).
הרשי מאד קנאית ורגילה להיות מרכז תשומת הלב. (עקב גילה - היא גם מבוגרת מדי לאילוף).

כיצד עלינו לנהוג כאשר נביא את התינוק החדש? אני מאד חוששת שהיא תכנס לדכאון עמוק בגלל תשומת הלב הרבה שתוקדש לתינוק...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקשת בענן12 והרשי'
לקשת בענן12 והרשי
09/06/2009 | 18:47
4
יש משפט שאומר: "אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים". זה לא לגמרי נכון, אפשר, אבל זה בהחלט יותר קשה. מה גם שהיא עוד לא זקנה, היא רק קצת מבוגרת .
כמו שהתרגלה לעבור מהמיטה שלכם לשלה, רק לפני כמה חודשים, כך היא תתרגל למצב החדש של לא להיות בת יחידה, אתם יכולים להקל עליה בכך שתהפכו את השינוי לפחות חד ותרגילו אותה בהדרגה לירידה בתשומת הלב ודברים אחרים שלדעתכם ישתנו אחרי הלידה.
לפני שאתם חוזרים מבית החולים הביתה, לדאוג להביא לה להריח חיתול ובגדים עם ריח התינוק כדי שהריח יהיה מוכר כשתריח אותו שוב כשתחזרו. לא לכעוס עליה כשעושה משהו שהחלטתם שאסור ליד התינוק, פשוט להרחיק אותה ולנסות שוב מאוחר יותר. לעודד אותה להתנהגות רגועה ליד התינוק.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי כמה שאלות...'
יש לי כמה שאלות...
09/06/2009 | 12:12
1
6
יש לנו גולדן רטריבר מתוק, (תמונה שלו כאן במעלה השרשור)
קוראים לו רינגו והוא בן שנה וחודשיים אוטוטו
אני כרגע בחודש שלישי (שבוע 12 מחר) ויש כמה דברים שרציתי לשאול

* קודם כל מה שרלוונטי לעכשיו: הוא כלב גדול (32 קילו), וכשאני יורדת איתו הוא ממש מושך אותי מרוב התרגשות.
הוא עבר אילוף, ואם מושכים אותו אז הוא נרגע קצת, עד שהוא רואה חתולה ומתחיל למשוך שוב. איך אפשר להרגיע אותו?

* שמעתי שעל מנת שכלב יתרגל לבן בית חדש, יש צורך לתת לו פחות תשומת לב בשבועות שלפני הלידה, כי זה יקרה באופן טבעי אחרי הלידה. בנוסף הבנתי מהמאלף של רינגו שכדאי להסתובב עם בובה בידיים וללטף אותה על מנת שיתרגל שאנחנו מחזיקים מישהו בידיים. ואחרון חביב ביום שאחרי הלידה, מומלץ שהבעל יביא הביתה איזשהו בגד עם הריח של התינוק על מנת שהכלב יתרגל לריח.
האם יש עוד משהו שיכול להרגיל את הכלב לנוכחות ה"יצור" החדש בבית?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-shimt287 ורינגו'
ל-shimt287 ורינגו
09/06/2009 | 18:59
5
חתולים וכלבים זו מלחמה עתיקת יומין, אין לי איך להדגים או להסביר בהודעה בפורום. צריך לעבוד איתו על הנקודה הבעייתית, ללכת איתו ליד חתולים ולהבהיר לו שזה לא עניינו, קל להגיד קצת יותר קשה לביצוע... אתם הולכים נגד יצרים כאן.

מסכימה עם העצות שקיבלתם מהמאלף שלכם, מוסיפה שכדאי להרגיל אותו שמותר לגעת בו בכל מקום – אוזניים, זנב, כפות רגליים, שמותר לכם להוציא לו דברים מהפה וכו כל דבר שאתם חושבים שה"יצור" החדש עשוי לעולל לו

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גליה שלום'
גליה שלום
09/06/2009 | 12:30
1
3
הכלבה שלי כמעט בת 9,
כלבה טובת לב ועדינה, שכמעט לא נובחת, מסוג מעורב (האסקי וכנעני)
החלה לאחרונה להתנהג בצורה מדאיגה:
היא נובחת כאשר אנו עולות במדרגות בדרך הביתה, אבל בצורה היסטרית, לא מסבירת פנים (אני בטוחה שאת מבינה על מה אני מדברת), כאילו שיש לה חרדות נטישה ושלמרות שאנחנו קרובות לא נכנס הביתה כדי להוציא אותה לטיול (תרגום שלי לנביחות).
כאשר לא לוקחים אותה איתנו בסופ"ש עושה נזקים בבית: קורעת שקיות, ציורים שעל שולחן העבודה,  קרעה את הטפט שעל דלת הכניסה (האמת שעכשיו הדלת נראית טוב יותר) וכד'.
היא קרובה אלי מאוד, ואני מודאגת, לא הייתי רוצה שהמצב יתדרדר שהיא תתחיל לקרוע נעליים, בגדים וצעצועים של הילדה, גם אני לא רוצה לצעוק עליה ולהתעצבן למראה הנזק העצום שהיא מסבה לדירה.
מה את מציעה לעשות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לפטל סגול'
לפטל סגול
09/06/2009 | 19:23
2
פטל סגול שלום

מהנתונים שנתת מדובר במקרה לא קל, הכלבה לא צעירה, מעורבת בגזעים עצמאיים (ניסוח עדין לאופי כמעט חתולי).
מוזר לי מאוד שהיא התחילה עכשיו להתנהג בצורה כזו – תנסי לחשוב מה השתנה (פרט להריון למרות שיכול להיות שגם זו סיבה), כל דבר – יש הרבה דברים שאנחנו לא כל שמים לב אליהם, מישהו התחיל לעבוד וכבר לא נמצא בבית/ השכן משפץ/ עוזרת חדשה – כל דבר
בכל אופן, הדבר הכי בסיסי שאני יכולה להגיד לך זה לא לצעוק עליה ולהתעצבן, נשמע שההתנהגות הזו מגיעה ממקום של מצוקה ולכעוס עליה רק יחמיר את הבעיה.

יש כמה סימנים לחרדת נטישה פרט לנזקים בבית ויללות, צרכים בבית ועוד וצריך לבחון את ההתנהגות של הכלבה כשאתם לא נמצאים (לצלם בוידאו).
תקראי גם מה שכתבתי בתגובה ביוטי2.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אנחנו...'
גם אנחנו...
09/06/2009 | 12:32
3
6
לצפיה ב-'איזו תמונה מדהימה!'
איזו תמונה מדהימה!
09/06/2009 | 13:44
4
לצפיה ב-'גם אנחנו פה '
גם אנחנו פה
09/06/2009 | 14:27
1
4
זו תמונה של הבת שלי - אופק - כשהיתה בת חודש וחצי כמעט (היום היא בת שנה ו-8 חודשים) והכלבה לידה זו צ'ופי שלנו המדהימה
והן פשוט חולות אחת על השניה, משחקות ביחד ונהנות אחת מהשניה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזו תמונה יותר עדכנית... '
וזו תמונה יותר עדכנית...
09/06/2009 | 14:29
10
לצפיה ב-' לאט אבל בטוח'
לאט אבל בטוח
09/06/2009 | 14:26
2
6
אני יוצאת לקחת את הילדה מהגן, מקווה לחזור למחשב לפני 17:00.
מבטיחה לענות לכולן.

גליה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני שואלת'
גם אני שואלת
09/06/2009 | 14:47
1
5
יש לנו כלבת לברדור,  ליבי, ילדתינו ה"בכורה". כשהיתה בת שנה וחצי בערך היא קיבלה באהבה גדולה את עדי, הבת הראשונה שלנו שכיום בת 5 ו  8 חודשים. לפני כשנה נולדה גם שירה. ליבי מסתובבת בבית ונראית כאילו עצובה, יש לה תאבון, היא משחקת ומשתובבת, עם מצב רוח טוב סה"כ אבל נמצאת לידינו רוב היום וכאילו מחפשת תשומת לב. מייללת לעיתים רחוקות. לא פעם אנחנו מוצאים אותה שוכבת בחדר מחסן, צדדי, לבד, בחושך. לפעמים הולכת לשכב בחדר של הבנות, שוב כשאין שם אף אחד. האם זה מצביע על משהו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדפנה מי וליבי'
לדפנה מי וליבי
09/06/2009 | 20:24
5
קשה לי מאוד להגיד לך, העובדה שיש  לה תיאבון (לברדורית!) והיא משחקת ומשתובבת עם מצב רוח טוב זה סימן מצויין, אבל הפולניות הזו של ללכת לשבת בחושך... יכול להיות שהיא רוצה קצת שקט ושיעזבו אותה לבד, גם להם מותר.
אני לא יודעת מה להגיד לך, אם את מרגישה שיש שם משהו ושהיא עצובה, הגיוני שיש לזה בסיס במציאות ושהכלבה אכן מדוכאת לפרקים, אולי תנסי לשמח אותה עם צעצועים כאלה שאפשר להחביא בהם אוכל (לברדורית!).

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כלב חדש והריון'
כלב חדש והריון
09/06/2009 | 15:52
6
11
האם יש בעיה להביא כלב חדש הביתה בתחילת הריון חדש או שעדיף לחכות עד אחרי הלידה? (שאז זה יהיה הרבה חודשים אחריה, כי להתמודד עם תינוק חדש וכלב חדש זה כבר יותר מידי )

איך צריך להכין כלב לקבלת תינוק חדש?

והכי חשוב- איך בוחרים כלב שיהיה ידידותי לילדים ? (בהנחה שאנחנו לא רוצים כלב גזעי)
ועל מה צריך להקפיד באינטרקציה כלב-ילד?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לך מנסיון אישי שלי'
עונה לך מנסיון אישי שלי
09/06/2009 | 16:07
2
14
אני לקחתי את הכלבה שלי ביום שנודע לי על ההריון. ממש לא חשבתי פעמיים כי רציתי אותה מאוד. לא יודעת באיזה שבוע את אך מנסיון של גידול כלב לא בהריון חייבת להגיד לך שזה יותר קשה. די מהר התחילו הבחילות, ההקאות, העייפות והתשישות. אני יודעת שבוודאות בלעדיהם הייתי מטפלת הרבה יותר טוב בכלבה. טיפלתי בה כמה שיכולתי ובעלי מאוד עזר לי. היום כבר המצב קצת יותר טוב ואני מנסה לפצות אותה כי מרגישה מאוד אשמה. זו בכל מקרה ההרגשה שלי. אם הייתי יודעת מראש שאני ארגיש כל כך גרוע בהריון הייתי שוקלת את העניין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני עוד לא בהריון. זה רק תיכנונים עתידיים '
אני עוד לא בהריון. זה רק תיכנונים עתידיים
09/06/2009 | 21:28
1
8
תודה על התגובה שלך.
השאלה אם את חושבת שהיה עדיף שלא תקחי אותה ושתקחי כלב כשתהי בשליש השני או בכלל אחרי ההריון
או שלדעתך עדיף לקחת כלב, רק לתאם מראש עם בן הזוג שבתחילת ההריון הוא מטפל בכלב יותר ממך.

כיון שהכל תאורטי כרגע (גם הכלב וגם ההריון ) אני מנסה לברר מראש (עד כמה שאפשר) מה עדיף
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תראי...'
תראי...
10/06/2009 | 09:35
2
למראת ההזהרה שלי אני לא מצטערת שלקחתי את הכלבה כיוון שאם לא הייתי לוקחת עכשיו לא בטוח שהייתי מסוגלת לזה אחרי ההריון. פשוט מאוד חשוב להבין שכלב דורש טיפול ותשומת לב שלא לכל הריונית מתחילה יש. אם בעלך מוכן לתמוך בך בעניין הזה זה מצויין. נחמד שאת בודקת ושואלת לפני שאת נכנסת לזה כי הרבה אנשים לצערי לא עושים ככה ואחר"כ הכלבים נזרקים לרחוב.

בהצלחה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-Hippogriff'
ל-Hippogriff
09/06/2009 | 19:42
2
7
אפשר להביא כלב הביתה בתחילת הריון, אני מניחה שרוב הנשים יחכו לסוף הבחילות בשליש הראשון, זה יהיה לא קל (כמו ש-Crazy Pupsik  כתבה לך), אבל לדעתי עדיף על לקחת כלב אחרי הלידה ואז צריך להתמודד עם שנים.
כאמור, יש אנשים שעשו כך או כך והסתדרו מצויין, אבל לרוב היה קשה אחרי הלידה (ערכתי סקר בנושא)

מה שלא תחליטי, אני ממליצה לכם לקחת כלב בוגר, אנשים שוכחים כמה קשה לגדל גור, לחנך לצרכים, הנזקים בבית, הנשיכות, וההשתוללות – גור דורש המון השקעה. מה גם שכשלוקחים גור, קשה לדעת איך יהיה כשיגדל, אם תקחו בוגר, רוב הסיכויים שהוא כבר יתייצב ותוכלו להעריך את האופי שלו.

אינטרקציה ילד-כלב זה נושא גדול ומורכב, הדבר הכי החשוב הוא: לא משאירים אותם לבד.
בנוסף לזה שצריך שהכלב ילמד להכיר את הילד, חשוב לא פחות ללמד את הילד - שלא יגע בצעצועים של הכלב, באוכל שלו, שלא יכאיב לו, שלא יפתיע אותו (ככה ננשכים). ללמד את הילד ללטף אותו בעדינות.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה. כמה שאלות המשך'
תודה על התגובה. כמה שאלות המשך
09/06/2009 | 21:22
1
3
(אני עדיין לא בהריון ואין לי כלב- הכל שאלות הכנה)

לגבי כלב בוגר: כלב בוגר בא עם "היסטוריה" (חס וחלילה, התעללו בו והוא פיתח תגובה תוקפנית לילדים- מכירה מקרה כזה).
איך אני אוכל לדעת איזה כלב לבחור שיסתדר עם ילדים?

לגבי "לא משאירים כלב וילד לבד"- מה עושים בלילה? תמיד דמיינתי תמונה רומנטית של ילד ישן וכלב למרגלות המיטה. זה רק באגדות? ואם רוצים ללכת לשירותים/לחדר אחר לרגע?

ועוד שאלה כללית: האם אנשים עובדים (נניח שיוצאים מהבית ב8 וחוזרים ב4 וחצי) עדיף שלא יקחו כלב אם אין בית עם חצר?

תודה רבה על התגובה!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-Hippogriff'
ל-Hippogriff
10/06/2009 | 12:33
1
אפשר לבחור כלב שמגיע ממקום בו חי בסביבת ילדים, פעוטות או תינוקות (אצל הבעלים הקודמים , ולברר למה מסרו) אולי ממשפחה אומנה, הרבה פעמים גם המתנדבים/עובדים בעמותות מכירים את הכלב מספיק בשביל להעיד על האופי שלו, והם יעדיפו למסור לך מידע אמיתי כדי שלא תחזירי אותו אחר כך.

כשכתבתי "לא משאירים לבד" התכוונתי יותר ללבד בבית כשהם ערים וערניים, למנוע חיכוכים על רקע משאבים (צעצועים, אוכל), אני לא חושבת שכלב נורמלי, יגש באופן אקטיבי לתינוק במיטה ויפגע בו, זה גם קשה פיזית עם המעקה הגבוה. אז מותר לך להמשיך ולהאמין בפנטזיה שלך, שלא כל כך רחוקה מהמציאות בבתים רבים.

לאנשים שעובדים אני ממליצה שוב, לא לקחת גור שצריך להוציא אותו המון פעמים ביום, אלא כלב בוגר (איזה שיווק אגרסיבי ).
אני מכירה המון כלבים שנשארים טווח כזה של שעות ( Working 9 to 17:00) ונראה שהכלבים מאושרים ובסדר עם זה.

בבקשה!

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
09/06/2009 | 15:55
3
4
הכלב שלנו נובח כל פעם שדופקים בדלת או שאחד הפלאפונים מצלצל.
זה נראה כאילו הוא רוצה ליידע אותנו שיש משהו שמצריך אותנו.

בינתיים זה נסבל, אבל אני חוששת שנביחות שלו בצורה כזו יפחידו את התינוק, דבר נוסף אני חוששת שהוא יתחיל לנבוח כל פעם שהתינוק יבכה (ליידע אותנו כמובן), האם יש דרך לגרום לו להפסיק לנבוח?

תודה
מיטל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לגברת מר'
לגברת מר
09/06/2009 | 19:56
2
6
מיטל שלום

הדבר הכי בסיסי לעשות – כהכלב שנובח להגיד לו "לא!" ולחילופין לעודד אותו כשהוא שקט.
תדפקו בדלת, ותתקשרו לעצמכם ושניה לפני הצלצול להגיד לו שקט. בפועל, עם רוב הכלבים, זה לא כל כך פשוט.

להפחתה בנביחות אני משתמשת במכשיר שמשמיע צליל אולטרסוני כל פעם שהכלב נובח, הכלב נובח ועוצר להקשיב מה הצליל הזה, שאני מגדירה אותו בשבילם כמו לנו ציפורניים על לוח.
חשוב להבין איזה סוג נביחות זה, אם מדובר בנביחות שמגיעות ממקום של מצוקה כלשהי, לדוגמא נביחות פחד – צריך לטפל בנביחות בדרך אחרת.

מאוד יכול להיות שהכלב ינבח כשהתינוק יבכה, חשוב גם לשים לב שאם תשתיקו את הכלב שנבח בכל פעם שהתינוק בכה שלא יקשר את זה שכועסים עליו לתינוק, מה שעלול להיות בעייתי.
נביחות זה אחד הדברים שהכי מפריעים לבעלי כלבים אחרי הולדת התינוק, עד שהקטן סופסוף נרדם ואז יש צלצול או דפיקה בדלת שגררו אחריהם נביחות, ובכי ונביחות בגלל הבכי. יכול להטריף את השפויים שביננו (תרחיש לא דימיוני בכלל).
בכל אופן, אם זה מפריע לכם מספיק, כדאי להתחיל לטפל בבעיה עכשיו.

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
09/06/2009 | 22:30
1
לצפיה ב-' חזרתי '
חזרתי
09/06/2009 | 17:38
2
3
איזה יום.
המחשב בבית של אמא שלי לא מדבר עם האינטרנט.
טסתי משם לבית של חברה באיזור והנה אני שוב כאן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד 2 שאלות'
עוד 2 שאלות
09/06/2009 | 19:23
1
2
1. האם צריך להרגיל את הכלבה לישון מחוץ לחדר השינה שלנו? (אנחנו מאד אוהבים שהיא ישנה איתנו בחדר, אמנם על מיטה משלה).
2. היום הכלבה רגילה לקבל את צלוא תשומת הלב. אני חוששת שאחרי שהתינוק יגיע, כל מי שיכנס אלינו הביתה ישר ירוץ לתינוק ויתלהב ממנו במקום להתלהב ממנה. המחשבה על זה צובטת לי בלב. האם כדאי לומר לאנשים שבאים (וכמובן לגבינו) כאשר הם נכנסים אלינו לבית קודם להתלהב מהרשי ורק אח"כ להתייחס לתינוק?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקשת בענן12'
לקשת בענן12
10/06/2009 | 12:18
2
1. אם לכם לא מפריע שהרשי ישנה איתכם בחדר גם לי לא מפריע
מה שכן, שלא תישן מתחת למיטה/עריסה של התינוק, כי זה יכול להוביל לבעיות.

2. אם תוכלו (אתם והאורחים) להתייחס גם להרשי שמגיעים ולא רק לתינוק, זה בהחלט יוריד מהאפקט השינוי שחל מסביב, ויקל עליה לקבל את התינוק. ככל שמתבגרים יותר קשה לקבל שינויים. נראה לי הגיוני שאם מגיע מישהו שלא אוהב כלבים ולא התייחס אליה קודם שגם עכשיו לא יוכרח באופן מאולץ להתייחס אליה (הם יודעים כשמזייפים), ואתם תלטפו אותה במקום.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' היי גליה '
היי גליה
09/06/2009 | 18:23
3
4
יש לי כלבה מקסימה, גולדנית מעורבת בת שמונה העונה לשם עלמה. היא איתי מגיל שנה, מאולפת וחמודה.
רוב הזמן היא די אדישה ומאד נעימה לסובבים אותה, לא עולה על ספות, לא קופצת, נובחת מעט... קלה לתפעול

בחודשיים האחרונים, כשאני מוצאיה אותה לטיולים (עם בעלי היא בסדר...) היא מסרבת בכלל לצאת מהבנין או מהמעלית ומנסה לילל ולהראות לי שהיא לא מעוניינת לצאת החוצה, גם אחרי שהיא הייתה בבית שעות ארוכות... קשה לי כבר למשוך אותה פיזית כי אני בסוף חודש תשיעי ובטח לא יהיה לי פשוט לעשות כן גם אחרי שהעולל יצטרף אלינו. בינתיים קניתי קולר חנק (אבד לי ההוא ששימש אותנו לאילוף לפני שנים רבות) ולפעמים זה עוזר.

כמו כן, תופעה נוספת שהיא פיתחה לאחרונה היא להשתין מיד כשהיא יוצאת מהבנין. פעמיים היא השתינה עוד בחדר המדרגות, וממש לא בימים בהם היא הייתה שעות ארוכות מהרגיל בבית. פעם אחת היא אפילו השתינה במרפסת שלנו שזה ממש ממש ממש לא מתאים לה!

שאלתי היא - האם אלו תופעות שניתן לייחס להריון? פרט לכך היא לא מתנהגת שונה כלל ועד עכשיו בכלל לא חששתי מהתגובות שלה או מכך שהיא לא תקבל יפה את התינוק, הייתי בטוחה שהיא הכלבה המושלמת לגדל איתה תינוק.
האם ממה שמוכר לך יכול להיות שתופעות אלו מצביעות על בעיה בריאותית? אגב, היא עברה בדיקות דם לאחרונה בהן עלו כמה ממצאים אבל לא משהו שקשור לכליות או משהו כזה.

תודה רבה!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ל-Almajun'
ל-Almajun
09/06/2009 | 20:08
2
5
זה באמת ממש מוזר, תנסי לחשוב מה קרה לפני חודשיים, אולי היא הותקפה בחוץ, היה משהו שהפחיד אותה (זיקוקים?), וכו'

אני לא הייתי שמה עליה קולר חנק, נשמע שהכלבה במצוקה ומפחדת ממשהו, וקולר חנק רק מוסיף עליה לחץ ויכול אפילו להחמיר את הבעיה. תנסו ללכת יותר בכיוון של חיזוקים חיוביים, לשדל אותה לבוא איתכם, לעודד אותה, לגולדנים קשה לסרב לאוכל, תשתמשו בזה, תתקדמו איתה כל פעם קצת וכל יום תמשיכו איפה שהפסקתם ביום הקודם.

מבחינה רפואית, חשבתי לרגע בכיוון של דלקת בדרכי השתן אבל אז היה קשה לה להתאפק באופן כללי והיה בורח לה פיפי גם במיטה ולא רק בחדר מדרגות. בפעם הבאה שאתם אצל הרופא תשללו גם את זה, כדי להיות בטוחים.
מכיוון שמדובר בכלבה גדולה מגזע עם נטייה לבעיות אגן, כדאי גם לבדוק אם אין מצב של היפדיספלסיה (סוג של פריקת אגן), יכול להיות שפשוט כואב לה, בבית היא משתוללת כרגיל?
(קצת קשה לי ככה לעזור מהפורום אז אני יורה לכמה כיוונים)

אני עדיין חושבת שהיא הכלבה המושלמת שחשבת שהיא עד עכשיו, רק שמשהו מציק לה וצריך להבין מהו.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/06/2009 | 21:08
1
3
גם אני עדיין חושבת שהיא מושלמת אבל במקביל דואגת...
אני לא מצליחה להעלות על דעתי משהו שקרה לפני חודשיים. מזיקוקים ורעשים היא תמיד פחדה ואנחנו נותנים לה להכנס לחדר שלנו או לאמבטיה כשהיא מפגינה התנהגות של מצוקה במצבים כאלו עד שזה עובר לה ואז היא יוצאת משם לבד.
לגבי החנק - אני משתדלת לא להשתמש בו אלא רק במצבים קשים ממש - אוכל זה בהחלט רעיון טוב ואנסה אותו!
אבדוק את עניין הדלקת וההיפדיספלסיה. היא לא משתוללת בבית כי היא מעולם לא השתוללה... אבל בחוץ עם בעלי היא רצה כרגיל כשהוא משחרר אותה.

המון המון תודה!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'| הפסקה |'
| הפסקה |
09/06/2009 | 20:32
1
4
אני חושבת שנשאר לענות רק לרlנית לכמעט אמא 2
ותגובות לסיבוב שני של שאלות בתגובה לתגובה שלי.
אני כבר שלוש שעות על המחשב של החברה ורואה כפול

נוסעת הביתה ואמשיך לענות משם.

גליה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תגובה כללית לתמונות'
תגובה כללית לתמונות
09/06/2009 | 20:36
4
בכוונה נמנעתי מלהגיב לתמונות והתאפקתי מלהחמיא לכולם, כי לא הייתי יוצאת מזה והיה אירוח מחמאות בלבד.
מצאתי את עצמי בוהה בתמונה ואז נזכרת שאני כאן כדי להגיב לטקסטים.
מקסימים, כיף לראות אותם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקווה שלא מאוחר מדיי לשאלה'
מקווה שלא מאוחר מדיי לשאלה
09/06/2009 | 23:12
4
7
אמנם כבר לא שייכת לפורום הזה (אבל עדיין מציצה)
יש לנו תינוקת מדהימה בת שנה וכלב טרייר מעורב בן 3 (שנמצא אצלנו מגיל חודש).
הכלב אף פעם לא היה מהכלבים הממושמעים, הוא כלב מאד קופצני ו"כופה" את עצמו על אנשים (אפילו אנשים שמתים על כלבים ומתעסקים עם כלבים כמקצוע מרגישים אי נעימות איתו) וכנראה שזה אשמתנו כי אנחנו אפשרנו לו כבר מהתחלה לישון איתנו במיטה, לעלות על הספות- בקיצור, לא הוגדרה היררכיה בבית...

הבעיה מתחילה כאן:
כשהבאנו את הקטנה הביתה מבית החולים לא נרשמה שום תגובה מצד הכלב, נתנו לו לרחרח אותה וללקק לה את היד וממש ממש לא מנענו ממנו להתקרב אליה- הוא לא הביע שום רצון להתייחס אליה. כשהיא התחילה להתנועע בבית בגיל כמה חודשים ולהביע עניין בעצמה בכלב הוא לא אהב את זה בלשון המעטה. הוא נוהם עליה, חושף עליה שיניים, ניסה לנשוך אותה...   שיא השיאים היה לפני כמה חודשים שהוא השתין עליה ובכל הזדמנות שיש לו הוא גם משתין לה על הצעצועים. בגלל זה, לצערי, הוא סגור במרפסת כשאנחנו לא בסביבה כדי להשגיח על מעשיו. אילוף כרגע לא בא בחשבון בגלל בעיית תקציב. אשמח אם יש לך עצות יעילות עבורנו.

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא מאלפת אבל לדעתי תתחילו בהצבת גבולות'
אני לא מאלפת אבל לדעתי תתחילו בהצבת גבולות
09/06/2009 | 23:43
1
4
ושינוי המעמד שלו בבית. אין ספק כי הוא תופס את הילדה נחותה ממנו ולכן ברגע שהתחילה להסתובב ולאיים על הטריטוריה שלו, הוא התחיל להעשות עוין כלפיה. הוא צריך להבין את מקומו. תתחילו בלהוריד אותו מהספות ומהמיטה ושיתרגל לרביצה על הרצפה\שטיח. כדאי ליצור קונוטציות חיוביות בהקשר של הילדה לדוגמא להאכיל אותו בנוכחותה וליצור סיטואציה של "כאילו היא מאכילה אותו". זה קצת להתחלה עד שתגיע תשובה מקצועית...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנחנו עושים את כל הנ"ל'
אנחנו עושים את כל הנ"ל
10/06/2009 | 08:33
3
כלום לא עוזר איתו.
:(
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ראיתי. אענה בבוקר (גם לזנבות האחרים)'
ראיתי. אענה בבוקר (גם לזנבות האחרים)
10/06/2009 | 00:01
5
לצפיה ב-'ל נ ת ו ש ה'
ל נ ת ו ש ה
10/06/2009 | 08:45
6
נתושה שלום

אני חושבת שאת כבר יודעת שיש לכם בעיה אמיתית. לנהום, לחשוף שיניים ולנסות לנשוך זה חמור מאוד בעיני, להשתין עליה ועל הצעצועים זה לגמרי הצהרת כוונות... זה שהוא סגור במרפסת ומורחק מהמשפחה יכול אפילו להחמיר את המצב. כדאי שבכל זאת תפגשו עם מאלף מוסמך.

אם הוא לא מסורס הייתי מיד מסרסת, ברוב המקרים זה מוריד את האגרסיביות וסימון בבית, יש עכשיו אצל וטרינרים מבצע משרד החקלאות שמשתתפים במחיר הסירוס, שווה לכם לבדוק.
הוא עדיין צעיר ואפשר ללמד אותו דברים חדשים, תתחילו בלהוריד בהדרגה מספות ומיטות, הוא עולה, אתם מורידים ומעודדים (כלב טוב!, ליטופים וצ'ופרים) כשיורד מהספה/מיטה.
אל תאשימו את עצמכם שזה רק בגלל החינוך שלכם, יש הרבה כלבים שישנים על מיטות וספות (למרות שאני ממליצה שלא) והם לא נוהמים או תוקפים (תעיפו מבט בתמונות בפורום כלבים), צריך שהכלב יהיה כזה שלהיות על ספה/מיטה יעלה לו את השתן לראש (בלי להעליב אותו), נתקלתי גם בכלבים שישנו במיטה שלהם מהיום הראשון ובכל זאת התנהגו בתוקפנות.

תנסו להבין מה מפריע לו, מאיזה מרחק הוא מתחיל לנהום ולכעוס ותתחילו משם, להראות לו שהיא לידו (או באותו החדר) ולא קרה לו כלום, להיפך קרו דברים טובים, כמו צ'ופרים, ומשם להתקדם כל יום בהדרגה (המון עבודה). אבל שוב, חשוב לעשות את זה נכון... וכדאי להעזר במישהו שמבין מה הוא עושה.
כשהילדה קצת תגדל תלמדו אותה לא להציק לו, לא לרדוף אחריו וכו' ומצד שני לתת לו צ'ופרים, התזמון חשוב מאוד שלא תעודדו בטעות התנהגות לא רצויה.

למה התכוונת ב"כופה" את עצמו, קופץ/מלקק/דוחף ראש/או ממש מנסה לעלות עליו כי הוא רוצה שיהיו יותר מידידים?

בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
10/06/2009 | 07:54
1
4
יש לי כלבה בת 6+ שנמצאת אצלי כבר מגיל חצי שנה. הכלבה נמצאה במושב נטושה, מורעבת ואחרי התעללות של מכות. עברתי איתה המון אבל אחרי זמן לא ארוך כבר פיתחה תחושה של חרדת נטישה ורכושנות כלפיי.
היא לא מסתדרת עם המון כלבים (מדובר על כלבת אלפא): כלבות מכל גודל, פינצרים ועוד ובמיוחד יכולה להיות תוקפנית אם הכלב מתקרב אליי( גם אם הוא ידידותי).
חשוב לי לציין שקרו מקרים שמצאתי כלבים נטושים אחרים שהכנסתי אותם הביתה וטיפחתי אותם עד שמצאתי להם בתים (כולל חתולה). היה לה קשה והיא עשתה להם את המוות אבל בסופו של דבר שהראתה להם מי הבוס, נרגעה והגנה עליהם כשאחרים תקפו אותם.
היא כלבה מדהימה עם אנשים ובמיוחד עם ילדים ולעולם לא הראתה תוקפנות כלפי אנשים.
האם היא יכולה להראות תוקפנות או קנאה כפיי הילד שלי (אני בחודש שביעי..).
תודה רבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ליש עוד סיכוי'
ליש עוד סיכוי
10/06/2009 | 08:59
4
שלום לך

העובדה שהיא לא הראתה תוקפנות כלפי אנשים זה מצויין, אבל חרדת הנטישה ורכושנות אליך, בהחלט יכול להיות בעייתי, כדאי מאוד להתחיל לטפל בבעיות האלה כבר מעכשיו. תקראי מה כתבתי על חרדת נטישה בתגובה לביוטי2 ועל רכושנית בתגובה לרlנית. נשמע שהמצב אצלך פשוט יותר מאצלן.

המון בהצלחה

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על האירוח '
תודה על האירוח
10/06/2009 | 13:01
1
7
תודה לכן על האירוח, מקווה שעניתי לכולן, אם פספסתי מישהי תגידו, אני עדיין בסביבה.
חשוב לי שתזכרו שאם אתם תהיו רגועים עם הכלב והתינוק, הוא ירגיש את זה ויהיה גם הרבה יותר רגוע.

שיהיה לכולכן הריון עגול וארוך, המון בריאות ובהצלחה.

גליה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המון תודה לך!'
המון תודה לך!
10/06/2009 | 13:03
3
לצפיה ב-' רבה רבה '
רבה רבה
11/06/2009 | 22:29
3
וכל הכבוד על ההשקעה בתשובות.
תודה רבה
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

16:31 | 10.11.19 אורחים בפורום
01:08 | 10.11.19 אורחים בפורום
15:30 | 09.11.19 רוקירוק
13:37 | 09.11.19 אורחים בפורום
21:37 | 08.11.19 אורחים בפורום
19:08 | 08.11.19 Caitriona
15:05 | 08.11.19 אורחים בפורום
12:20 | 08.11.19 אורחים בפורום
13:01 | 31.10.19 אורחים בפורום
12:31 | 31.10.19 אורחים בפורום
23:22 | 30.10.19 אורחים בפורום
09:16 | 28.10.19 אורחים בפורום
21:13 | 24.10.19 הריון צעיר1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ