לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5353153,531 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא "תזונה בהריון" '
אירוח בנושא "תזונה בהריון"
<< ההודעה הנוכחית
24/11/2008 | 22:42
142
576
ביום רביעי נארח בפורום את הדיאטנית טובה קראוזה.
טובה תשיב לשאלות בנושא תזונה בהריון בין השעות 11:30-12:30.

טובה קראוזה היא דיאטנית קלינית משנת 1996, מתמחה בתזונה בהריון ולאחר לידה ומחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהיריון" (הוצאת "ידיעות ספרים") שחוגג בימים אלה שנה ליציאתו לאור, כותבת בנושאי תזונה ודיאטה במדור הבריאות של "לאשה" ובמוסף הבריאות של "ידיעות אחרונות", מרצה בפני אנשי מקצוע והקהל הרחב ועוסקת בייעוץ תזונתי אישי לנשים הרות, נשים אחרי לידה, נשים אשר מתכננות את ההריון שלהן ותזונת נשים על כל היבטיה וכן בהדרכה למעבר למוצקים והדרכת משפחות בשינוי הרגלי התזונה של כל בני הבית. מקימת האתר "תזונה טובה" tzuna-tova.co.il.

אתן מוזמנות לשרשר שרלותיכן לכאן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרלותיכן = שאלותיכן (כמובן)'
שרלותיכן = שאלותיכן (כמובן)
24/11/2008 | 22:45
10
71
לצפיה ב-'יש בעיה לשתות במהלך ההריון קולה זירו?'
יש בעיה לשתות במהלך ההריון קולה זירו?
25/11/2008 | 14:36
3
1383
לצפיה ב-'שתייה'
שתייה
26/11/2008 | 11:47
1
427
היי
כמה כוסות מים צריך לשתות בהריון??
אני בשבוע 20 וממש מתקשה בנושא. בעבודה אני שותה בין 7 ל- 10 כוסות (תלוי כמה אני מכריחה את עצמי) הבעיה היא בבית.
בבוקר כשאני קמה עדין יש לי בחילה ואני לא מסוגלת לשתות כוס מים.( ואם אני שותה ישר שאני קמה לרוב אני מקיאה את זה). לכן אני שותה רק 1 וחצי לפחות מהרגע שקמתי. ובערב בבית אני לא זוכרת לשתות כמו שצריך והשתן שלי הולך ומצהיב.
אשמח לדעת כמה כוסות צריך לשתות ביום? והאם זה משנה אם הם פרוסות לאורך כל היום או מרוכזות יותר בתחילת היום
תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתיה בהריון'
שתיה בהריון
28/11/2008 | 00:02
343
שלום פיסט,
בהריון את זקוקה ל-3 ליטר נוזלים.
1 ליטר מגיע מהתזונה כך שאת צריכה לשתות 2 ליטרים. 7-10 כוסות מכסות את אותם 2 הליטרים.
במקביל - יש לשים לב לצבע השתן. אם השתן שלך צהוב, חשוב לשתות, גם אם שתית כבר את הכמות המומלצת: במהלך היום אנו מזיעים ויכולים לאבד נוזלים, במיוחד אם היום חם ואם עשינו פעילות.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי תלתן, ראי תשובתי בקישור שבפנים'
הי תלתן, ראי תשובתי בקישור שבפנים
28/11/2008 | 00:04
276
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שלום טובה'
שלום טובה
26/11/2008 | 10:55
1
73
רציתי בבקשה לדעת, אני בחודש שלישי ומתחילת ההריון אני לא אוכלת בשר (יותר מיזה, אני לא מסוגלת אפילו לראות בשר ועופות). בבוקר אני משתדלת לאכול יוגורט ופרוסת לחם עם גבינה לבנה 5% אך בערב אני לא אוכלת כמעט אף פעם שוב חלבי אלא פתיתים, תפו"א, פסטה וכו'. האם זה בסדר?
האם זה בסדר שאני לא אוכלת בשר?? גם לא עופות? וכל הקשור לזה כמו: חזה עוף, פסטרמה ועוד'???
בנוסך, כל יום וכל היום יש לי הרגשה מגעילה כזאת שלא בא לי בכלל לאכול כלום, מה שאני אוכלת זה מתוך הכרח, האם זה קשור אולי לתזונה לא תקינה?? מה עלי לעשות??
תודה ויום טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רתיעה מבשר'
רתיעה מבשר
28/11/2008 | 00:06
54
שלום לילך,
נשים רבות חשות רתיעה מבשר בתחילת ההריון. במקרה כזה חשוב להשלים את צריכת החלבון שלך, למשל על ידי אכילת שילוב של דגנים וקטניות - למשל - אכלת פתיתים? הפחיתי את הכמות בחצי והוסיפי כמות זהה של אפונה (קטניות) או מרק אפונה.
אני משערת שבקרוב תחזרי לאכול בשר. אם לא - כדאי להתייעץ עם דיאטנית להרכבת תפריט מתאים. תוכלי גם להתרשם מתפריט צמחוני בספר שלי "המדריך השלם לתזונה בהריון".
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בוקר טוב לכולן! וברוכות הנמצאות '
בוקר טוב לכולן! וברוכות הנמצאות
26/11/2008 | 11:31
1
41
שמחה מאוד להתארח בביתכן ולענות על שאלות שקשורות בתזונה בהריון, נושא שיש בו לא מעט מיתוסים ושאלות רבות.
אענה על כל השאלות שיישאלו עד השעה 12:30 בדיוק ועל כל מה שלא אספיק - אענה ב-48 השעות הקרובות.
מקווה שיהיה לנו כיף, ו...לעבודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה לגבי נשירת שיער אחרי הלידה'
יש לי שאלה לגבי נשירת שיער אחרי הלידה
26/11/2008 | 15:16
40
אצלנו במשפחה יש נשירה מוגברת אחרי הלידה, אני ממש לפני לידה, מה אני יכולה לעשות על מנת לצמצם נזקים? מבחינת תזונה? ויטמינים? יש אולי המלצות?
תודה מראש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי שקדים וכבדים'
שאלה לגבי שקדים וכבדים
26/11/2008 | 20:18
46
שלום טובה,
אני בשבוע 18 ומתחילת ההריון מצאתי ששקדים הקלו על תחושות הבחילות. ואכן כמעט כל יום אוכלת בקביעות כ- 10-15 שקדים - גם כיום, כי לצערי הבחילות לא פסקו. רק שהשבוע אני מגלה שרצוי לאכול את השקדים ללא הקליפה בגלל ציאניד - ולצערי תמיד אכלתי אותם עם הקליפה  - האם גרמתי נזק כלשהו לעובר??
לגבי כבדים, עד תחילת החודש השלישי - אכלתי פעם עד פעמיים בשבוע כבדי עוף - זהו אחד מהמאכלים שיכולתי לסבול עם כל הבחילות וההקאות ואז גליתי שבגלל שמכיל כמויות רבות של ויטמין A אינו מומלץ.
עשיתי כבר סקירת מערכות ומי שפיר - ורציתי לדעת שאם אכן יש חשש לנזק בגין השקדים והכבדים האם ניתן היה לגלות זאת בבדיקות שעשיתי עד כה?

תודה, ויום טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלת צרבות '
שאלת צרבות
27/11/2008 | 07:53
27
שלום טובה,

אני כרגע בשבוע 18, הריון ראשון
בזמן האחרון יש לי תפועה של צרבות מידי פעם
ותמיד לפני שינה,
שזה קורה אני אוכלת מלפפון ירוק ללא קליפה
ובדרך כלל זה מרגיע את התסמינים.
יש לציין שאני לא מרבה באכילת מאכלים שומניים במיוחד,
בטח לא בערב.

מה אפשר לעשות כדי להימנע או לטפל בצרבת?

בנות, אם למישי יש טיפים אשמח גם.

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם התפריט שלי בריא (חודש שביעי)'
האם התפריט שלי בריא (חודש שביעי)
24/11/2008 | 22:59
4
105
לא מצליחה להגיע לשמונה כוסות מיים ביום אולי פחות.מרגישה שלא עולה במשקל מתחילת ההריון.
בבוקר-דייסת קוואקר בחלב,עם שתי כפות סילאן (טבעי),וכפית דבש.
בצהריים סלט שמכיל בעיקר אבוקדו,עגבניות,בצל סגול,ושתי פרוסות לחם מחיטה טרום נבוטה,בד"כ עם טחינה מלאה או חומוס מלווה בד"כ בפסטה עם עגבניות,
או אורז מלא עם מאש,אחת ליומיים בממוצע גם מנה בשרית צנועה.
לקראת ארבע אחה"צ מעדן יוגורט עם פירות יבשים.
אחרי שעתיים פרי הדר-תפוז ,או אשכולית.
בערב-שוב סלט עם אותה תוספת שאכלתי בארוחת הצהריים
ואחר כך חלב חם עם כף סילאן לפני השינה.
לוקחת שני כדורים מולטויטמין.
רציתי לשאול האם התפריט שלי עתיר סוכר,או חסר בנוזלים או קלוריות ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אממממ לי אישית הוא נשמע מצויין!'
אממממ לי אישית הוא נשמע מצויין!
25/11/2008 | 12:08
31
אבל חסר לי קצת חלבונים..מה עם ביצים,דג?
אבל חוץ מזה נשמע מאוד בריא ודיאטטי למדיי....

אבל אני לא דיאטנית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תפריטים בהריון'
תפריטים בהריון
26/11/2008 | 11:37
1
72
שלום אוכמנית
תפריט צריך להתאים באופן אישי לנתונים שלך, ששונים מנתונים של אשה אחרת. מסיבה זו, אין אפשרות, ולא יהיה זה אחראי, לקבוע דרך האינטרנט אם תפריט כלשהו הוא בריא או לא. עם זאת, יש כמה עקרונות שחשוב לשים לב אליהם:
1. כדאי לאכול כל 3 שעות ולא לפתוח פער של יותר מ-4 שעות בין ארוחה לארוחה.
2. מנה בשרית עדיף לאכול כל יום, כיוון שהברזל מבשרים (גם עוף) זמין הרבה יותר מכל סוג אחר של ברזל.
3. חשוב לשתות מספיק, שתיה לא מספקת עלולה להוביל לצירים מוקדמים עקב התייבשות.

את עצמך כותבת שאת מרגישה שלא עלית במשקל - האם נשקלת באופן קבוע וראית זאת? אם אין כלל עליה במשקל ולא התחלת הריון במצב של השמנה, ייתכן שאינך אוכלת מספיק קלוריות.
נשמע שיש לך לא מעט ספקות בנוגע לתזונה שלך ולכן כדאי להפיג אותם בעזרת דיאטנית, שתוכל להרכיב לך תפריט שיתאים לכל הנתונים וההעדפות האישיות שלך.
המשך הריון בריא והצלחה רבה!

טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום טובה וברוכה הבאה. לגבי סושי ופירות ים..'
שלום טובה וברוכה הבאה. לגבי סושי ופירות ים..
26/11/2008 | 11:48
56
האם תוכלי לפרט לגבי מאכלי ים וסושי בהריון?? אני יודעת שאסור לאכול סושי בגלל שישנם כאלו עם דגים חיים, אך אם רוצים לאכול סושי לא עם דג חי, אלא עם סלמון סקין?? שרימפס מטוגן?? ועוד.
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מותר לתת גם תשובה מהרפואה המשלימה?'
מותר לתת גם תשובה מהרפואה המשלימה?
26/11/2008 | 14:02
43
התפריט של כל אחת אכן אמור להיות יחודי לה ומתאים לאורח חייה, טעמיה ומצבה הבריאותי. יחד עם זאת חלב ניגר נחשב לא בריא לפי התפיסה הסינית, ההודית, המזרחית בכלל, וכיום גם ברפואה המערבית יש רופאים הממליצים להפחיתו או לכל הפחות להחליפו במצורי חלב עזים.זה נכון במיוחד סובלים מסכרת מכל סוג, מחלות אוטואימוניות, למשל אסטמה, בעיות עור,וכן  דלקות אוזניים, דלקות פרקים וכו' וכו'. הייתי מחליפה את החלב בחלב אורז או סויה (לסירוגין) ומוסיפה כף שקדיה לדיסת הבוקר לצורך השלמת סידן וברזל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תוסף אומגה 3 של אלספה'
תוסף אומגה 3 של אלספה
25/11/2008 | 06:25
10
42
אני בשבוע ה-14. האם כדאי להתחיל לקחת את התוסף? האם הוא יכול להזיק במשהו?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באותו עניין. אני לוקחת מתחילת הריון'
באותו עניין. אני לוקחת מתחילת הריון
25/11/2008 | 09:01
1
56
אומגה 3 - 9 חודשים.

מכל מה שקראתי על אומגה 3 הבנתי שכנראה אמשיך לקחת גם אחרי הלידה כתוסף עבורי אישית.

האם יש משהו שיכול להתנגש אם התוסף הזה?

ישמע מוזר אבל, האם זה משהו ש"עושים"?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באותו עניין'
באותו עניין
26/11/2008 | 09:03
24
חברה שלי קונה לי בארה"ב אומגה 3, שם זה מופיע בשם אחר- DHA , במינונים שונים - איזה מינון ומה להגיד לה לקנות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אומגה 3'
אומגה 3
25/11/2008 | 17:02
5
27
אני מניקה ואני לוקחת אומגה 3 של חברת ניו-וויס. לדעתי הוא מצוין. את מכירה?
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל תודה על ההמלצה'
לא מכירה, אבל תודה על ההמלצה
25/11/2008 | 18:13
4
לצפיה ב-'תשובות מרוכזות בנושא תוספי אומגה-3 בהריון'
תשובות מרוכזות בנושא תוספי אומגה-3 בהריון
26/11/2008 | 11:48
3
51
ראשית, באומגה-3 צריך לעשות סדר:
יש שני סוגים של חומצות שומן אומגה-3
ALA (אלפא לינולנית) שמגיעה בעיקר מהצומח ונמצאת בזרעי פשתן, שמן קנולה, אגוזי מלך ומעט בירקות עליים
EPA ו-DHA שמגיעות בעיקר מדגים אלו הן הצורות החשובות, במיוחד DHA אשר חיוני להתפתחות מוח העובר והרשתית ולהתפתחותם לאחר הלידה
לגוף שלנו יש יכולת מועטה מאוד להפוך ALA ל-EPA ול-DHA ולכן זרעי פשתן, שמן קנולה או כמוסות זרעי פשתן וכדומה לא יכולים להוות תחליף ל-EPA ו-DHA.
התזונה שלנו לא מכילה מספיק אומגה-3, כיוון שאנחנו לא אוכלים מספיק דגים עשירים באומגה-3 (לפי נתוני משרד החקלאות, צריכת הדגים לנפש בישראל עומדת על 11 ק"ג בשנה ואין זאת אומרת שבפועל נאכלת כמות זו וגם אם כן - שמדובר בדגים שמכילים אומגה-3) בנוסף, יש המלצה להגביל את צריכת הדגים בהריון ובהנקה ל-340 גרם בשבוע בלבד (אם כי - כשעושים את החישוב, כמות זו עולה על 11 ק"ג בשנה )
האם תוסף יכול לפתור עבורנו את הבעיה?
חשוב להדגיש שני דברים:
1. אין המלצה רשמית ליטול תוספי אומגה-3 בהריון לעומת ההמלצה ליטול חומצה פולית.
2. אין מחקרים על נטילת תוספי אומגה-3 בשליש הראשון (לפחות לא כאלה שידוע לי עליהם).
עם זאת,
מומחים רבים ברחבי העולם מסכימים שאם אשה בהריון לא מקבלת מהתזונה אומגה-3 מסוג EPA ובמיוחד - DHA, היא יכולה לקחת תוסף, החל מהשליש השני.
כל המחקרים שנערכו על תוספים לא מצאו כל נזק.

לגבי נשים שנוטלות נוגדי קרישה, כדאי להתייעץ עם הרופא/ה המטפל, ובכל מקרה - תמיד לעדכן את הצוות הרפואי בתוספי התזונה שנוטלים.

אפשר להגביר קצת את צריכת אומגה-3 EPA ו-DHA גם אם לא אוכלים דגים בעזרת ביצים שמועשרות באומגה-3 ומשקה יוגורט שמועשר באומגה-3.
אמנם לא מגיעים כך למינון המומלץ של 200 מ"ג DHA ביום בהריון, אך זו תוספת נוספת בתזונה שלנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/11/2008 | 13:38
3
לצפיה ב-'יש מחקרים על נטילת אומגה שלוש בשליש הראשון'
יש מחקרים על נטילת אומגה שלוש בשליש הראשון
26/11/2008 | 20:51
33
וכל רוקח ואפילו רופא נשים יוכל לספר לך עליהם.
הטענה היא שתינוקות שהאמא שלהם נטלה אומגה שלוש בשליש הראשון יצאו חכמים יותר.
כמה זה אמין? אני לא יודעת.
אבל גם רופא הנשים שלי ספר לי על זה.
בנוסף יש בעייה  לחכות להמלצה רשמית של מישהו. כרגע ההמלצה הרשמית היא לא לאכול טונה בשליש הראשון וחבל שנזכרו בזה רק בשנים האחרונות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'what about fish oil?'
what about fish oil?
27/11/2008 | 08:51
8
לצפיה ב-'בהיריון השני שלי לקחתי אומגה 3'
בהיריון השני שלי לקחתי אומגה 3
26/11/2008 | 12:08
1
43
ואני ממש מרגישה שהילד השני יותר מבין דברים(גם הראשון ...אבל התפיסה שלו מהירה...)
ויש לו הרבה כישורים...
אני מאמינה שזה קשור  לאומגה 3 שלקחתי בהיריון..
תחושת בטן...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקחת במשך כל ההריון?'
לקחת במשך כל ההריון?
26/11/2008 | 13:36
29
זה בסדר להתחיל בטרימסטר השני?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי התזונה שלי'
שתי שאלות לגבי התזונה שלי
25/11/2008 | 07:26
15
31
בוקר טוב,

1. אני בשבוע 17 ורק השבוע חזרתי למשקל שהיה בתחילת ההריון, לאחר שבשליש הראשון ירדתי 3 ק"ג. עכשיו אני שוקלת 60 כמו בהתחלה (גובהי 1.65) וכל העליה הזאת היתה בשבועיים האחרונים בלבד בהם חזר לי התיאבון. האם כרגע המשקל תקין ואיזו עליה במשקל אמורה להיות בחודש הנוכחי?
2. אני משתדלת לאכול בריא ומקפידה לא לדלג על ארוחות, אוכלת ארוחת בוקר, משהו לפני הצהריים, צהריים, אחה"צ וערב. עם זאת לא כל יום אני אוכלת בשר ולא כל יום יוצא שאני אוכלת מכל דבר שאולי צריך. באופן כללי משתדלת שתמיד יהיו מוצרי חלב (בד"כ בצורה של יוגורט בבוקר), דגנים, ירקות, פירות וכיו"ב. ושותה הרבה מים. אבל לא מקפידה "לפי הספר", למשל תזונה שליום ממוצע - בבוקר יוגורט עם גרנולה ופרי, לפני הצהריים שני לחמית  עם גבינה לבנה, בצהריים מרק עגבניות עם מעט אפונה ואורז, אחה"צ שלושה פתית עם חומוס וסלט חצילים קלוי, ובערב חביתה, סלט ירקות עם קצת גבינה בולגרית ופרוסת לחם עם גבינה. זה נחשב עבורי יחסית הרבה יש ימים שאני אוכלת קצת פחות. הקיבה שלי עדיין קטנה ואני לא תמיד מצליחה לאכול את כל מה שתיכננתי.  - עד כמה זה קריטי? ההמוגלובין שלי בסדר ואני לא לא לוקחת מולטי ויטמין לאחר שעשה לי עצירות, אני כן לוקחת ויטמין b12 לאחר שהיתה תוצאה של חסר בבדיקות. האם יש דגשים שאני צריכה לשים לב אליהם בתזונה?
המון תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה חשובה לי:'
ועוד שאלה חשובה לי:
25/11/2008 | 07:28
12
22
התחלתי לאכול פעם ביומיים כפית פשתן טחון - בשביל הערכים התזונתיים וגם כנגד עצירות (אם כי יתכן שבצורה הטחונה זה פחות יעיל נגד עצירות). האם זה יכול להזיק באיזושהי צורה לעובר לאור מה שזה מכיל (הבנתי שזה מכיל משהו שקיים גם בסויה-פטואסטרוגנים אם ני לא טועה- ועל כן אולי צריך להמעיט). שוב תודה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואם כבר אז...אשמח לקבל טיפים לטיפול בעצירות'
ואם כבר אז...אשמח לקבל טיפים לטיפול בעצירות
25/11/2008 | 07:35
7
28
אני אוכלת כאמור כל בוקר גרנולה (כלומר שיבולת שועל), בד"כ עם תפוח, שותה המון, פותחת את הבוקר עם כף שמן זית על קיבה ריקה, פעם ביומיים כפית פשתן, פעם בכמה ימים מים שהושרו בהם שזיפים מיובשים (לא מתה על זה ולכן לא כל יום) וכמעט כל יום סלט ירקות המכיל עגבניות - מתובל בין היתר עם שמן זית. עדיין אין לי יציאות סדירות בזמן האחרון (ובזמן האחרון בלבד), וכל עיכוב קטן גורם לכאב בטן טורדני. האם יש טיפים בנושא? שמעתי שיש איזה תה שיכול לעזור?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' בנושא העצירות. אשמח גם לעצות.'
בנושא העצירות. אשמח גם לעצות.
25/11/2008 | 09:09
4
34
שבוע 26 ומהתחלה אם בעיות עצירות.

החלפתי 4 סוגי כדורי ברזל וכלום לא עזר.

אני ממשיכה לקחת כדורים אבל עושה הפסקה בסוף שבוע (שישי+שבת), מה שמאפשר לי להתפנות לפחות בשבת בצורה סבירה.

האם האפשרות של חוקן פעם בחודש זו אופציה בריאה עבורי בשלב זה?
(לא בטוחה עד כמה זה קשור לתזונה...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אסור חוקן'
אסור חוקן
25/11/2008 | 09:16
35
הבנתי שאסור לעשות חוקן בהריון.

אם כבר - בידן זה מעולה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ניסית להחליף כדורים?'
ניסית להחליף כדורים?
26/11/2008 | 08:12
2
15
אני ניסיתי כמה סוגים עד שהגעתי לסוג שלא גורם לי לבעיות אצלי זה הכדורים של סולגאר של ברזל עדין אבל לכל אחת הכי טוב משהוא אחר.
בנוסף תנסי לשחק אם השעות ביום שאת לוקחת ואם הדברים שאת אוכלת יחד עם זה לפעמים זה גם משפיע
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ניסיתי כבר 4 סוגים...לא משנה כלום.'
ניסיתי כבר 4 סוגים...לא משנה כלום.
26/11/2008 | 08:53
1
10
לצפיה ב-'יש סירופ טבעי שכולו נספג (שלא כמו הכדורים)'
יש סירופ טבעי שכולו נספג (שלא כמו הכדורים)
26/11/2008 | 13:56
30
הוא יקר בהרבה, אבל איכותי מאד ומסדר בו זמנית את העיכול ואת האנמיה. בררי בחניות טבע או בסופר פארם (שם קצת יותר יקר).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפים למניעה וטיפול בעצירות'
טיפים למניעה וטיפול בעצירות
26/11/2008 | 12:08
1
47

•לאכול יותר מזונות עשירים בסיבים – לאכול יותר ירקות פירות, דגנים מלאים וקטניות. לדוגמה: זרעי פשתן טחונים (בכמות שאת אוכלת), דגני בוקר מסוג "ברנפלקס", לחם מחיטה מלאה, שעועית לבנה, אפונה, עדשים, אגס, תירס ושעועית צהובה וירוקה.
•לאכול מזונות שמעודדים את התנועתיות של המעיים (ההורמון פרוגסטרון גורם להאטה בתנועת המעיים) – שזיפים ותאנים, טריים או מיובשים, מכילים חומרים שמעודדים יציאות. מזונות חמוצים כמו יוגורט, עגבניה ופירות הדר מגרים את שרירי המעיים ומזרזים את פעולתם. יוגורט פרוביוטי (יוגורט "ביו") מספק חיידקים "ידידותיים" שמסייעים לפעילות סדירה של המעיים. לשמן יש השפעה דומה על המעיים ולכן כדאי להוסיף לפחות כפית אחת של שמן לסלט.
•להימנע ממזונות "עוצרים" – אורז, מוצרי קמח לבן, ולפעמים גם גזר מבושל.
•לשתות מספיק.  
•להגביר פעילות גופנית – למרות שהמעיים מופעלים על ידי שרירים לא רצוניים, פעילות גופנית מגבירה את התנועתיות שלהם, ולכן יכולה לעזור בדיוק בתקופה בה למעיים יש נטייה לפעילות איטית יותר.
•אכילה בזמנים קבועים – אכילה בזמנים קבועים מרגילה את הגוף לתבנית יציאות סדירה. את לא חייבת לאכול כל יום בדיוק באותה השעה, אך כן כדאי לאכול פחות או יותר באותו זמן מידי יום.  
•לא להתאפק – לפעמים הדחף ליציאה מגיע בזמן הלא מתאים, אבל התאפקות יכולה להוביל לעצירות. לכן חשוב להיענות לדחף ברגע שהוא מופיע. כך גם היציאות קלות יותר ומצריכות פחות מאמץ.
•לנסות תוסף ברזל אחר – אם נראה לך שתוסף הברזל שאת נוטלת גורם לך לעצירות, נסי תכשיר של חברה אחרת.
• לגבי תכשירי סיבים או משלשלים – יש כעת תכשיר חדש, יחסית, בשם "בנפייבר" שמכיל סיבים מסיסים. לפני השימוש בו חשוב לנסות להגביר את תכולת הסיבים בתזונה הרגילה שלך, וחשוב לשתות כמות נוספת של נוזלים, כפי שמומלץ בעלון לצרכן. זאת משום שנטילת תוספי סיבים ללא שתיה מספקת יכולה לגרום לפעולה ההפוכה ולהחמיר את העצירות. משלשלים רבים אינם מומלצים לשימוש בזמן ההריון , ודאי שלא חוקן, ולכן התייעצי עם הרופא שלך לגבי תכשירים שבטוחים לשימוש.  
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שוב המון תודה, עזרת לי מאד!'
שוב המון תודה, עזרת לי מאד!
26/11/2008 | 12:11
16
לצפיה ב-'פשתן'
פשתן
26/11/2008 | 11:56
3
22
שלום שוב רונית,
כמו שבנושא הסויה - אין איסור על אכילת סויה בהריו  ויש הממליצים על הגבלה של 1-2 מנות סויה ביום - ליתר בטחון,  
כך גם לגבי זרעי פשתן - כמות של כפית פעם ביומיים נמוכה ביותר ואין סיבה לחשוש.
אגב, הזרעים הטחונים יעילים יותר נגד עצירות, כיוון שהשלמים יוצאים כלעומת שבאו, כלומר - לא מתעכלים ולא נספגים כלל (גם לא מעט הפיטואסטרוגנים שבהם).
בהצלחה,
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלת המשך חשובה לגבי פשתן טחון'
שאלת המשך חשובה לגבי פשתן טחון
26/11/2008 | 16:28
2
15
קראתי במספר מקומות שמומלץ לשתות/לאכול 2 כפות פשתן טחון ביום ע"מ להקל על עצירות.
את מדברת על כפית אחת ליומיים...
האם בכף אחת או שתיים ליום יש איזושהי סכנה אפשרית ידועה?

תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פשתן'
פשתן
26/11/2008 | 19:02
1
14
שלום נוני,
דיברתי על כפית אחת ליומיים, כי זה מה שהשואלת סיפרה שהיא לוקחת. כמות המקסימום שלעניות דעתי כדאי לקחת היא כף ביום (=שלוש כפיות), בעיקר כי כמות גדולה מכך גורמת לחלק מהנשים כאבי בטן.
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תזונה בהריון, שבוע 17'
תזונה בהריון, שבוע 17
26/11/2008 | 11:53
1
30
שלום רונית,
התחלת הריון במשקל תקין ולכן העליה הצפויה בממוצע עבורך היא 400 עד 500 גרם בשבוע. סביר להניח שעלית בקצב מהיר יותר בשבועיים האחרונים בגלל המעבר החד בין בחילות לתיאבון.
כרגע, הקשיבי לאיתותים של הגוף שלך לגבי רעב ושובע ודאגי לגוון את התפריט שלך ולתכנן מראש כדי שיהיה לך מספיק אוכל. אולי כדאי להקטין את גודל הארוחות ולאכול ארוחות קטנות ותכופות יותר. כדאי מאוד לאכול מנה בשרית מדי יום, כיוון שספיגת הברזל מבשרים טובה יותר מכל מזון אחר. דאגי שכל ארוחה תכיל מזון חלבוני, פחמימתי וירק ו/או פרי.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לטובה תודה רבה על התשובות!'
לטובה תודה רבה על התשובות!
26/11/2008 | 12:04
4
לצפיה ב-'אשמח לראות תפריט מומלץ'
אשמח לראות תפריט מומלץ
25/11/2008 | 08:00
3
11
אני מרגישה שאני רק תופחת . יוצאת לי הבטן כאילו אני חודש שישי אבל רק הרגע נכנסתי לרביעי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטרפת - רוצה לראות תפריט מומלץ'
מצטרפת - רוצה לראות תפריט מומלץ
25/11/2008 | 08:18
7
לצפיה ב-'גם אני אשמח'
גם אני אשמח
25/11/2008 | 12:03
3
שבוע 16 ונראת כמו שבוע 20
אני גם אשמח לקבל המלצות למי שיש נטייה קלה לסוכר גבוה (לפני ההריון היה בין 110 - 95) בהריון הקודם הייתי ממש גבולית להיות סוכרתית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תפריט מומלץ להריון'
תפריט מומלץ להריון
26/11/2008 | 12:13
52
שלום לכל השואלות,
תפריט הוא תוכנית אישית, אשר מותאמת לכל אחת לפי הנתונים שלה, ששונים מאלו של אחרות.
מסיבה זו, לא ניתן ולא אחראי לתת תפריט במדיום כמו האינטרנט, שלא במסגרת פגישת ייעוץ אישית עם דיאטנית.
מתוך מודעות לחשיבות הנושא, ספרי "המדריך השלם לתזונה בהריון", מכיל תפריטים רבים לדוגמה, כולל תפריט לצמחונים ותבנית תפריט לטיפול בסוכרת הריון, ואתן מוזמנות להתרשם מתפריטים אלו בספר, דאגתי גם לערוך חישובים מדוייקים כך שיכילו את כל רכיבי התזונה הדרושים (גם בספר אני מדגישה, שהתפריטים הללו לא יכולים להחליף ייעוץ אישי, על אחת כמה וכמה אם קיימת בעיה רפואית כלשהי ברקע).
בהצלחה לכולן!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טובה שלום רב'
טובה שלום רב
25/11/2008 | 08:03
1
7
אני מודעת לכך שצריך לאכול בריא בהריון, ואני לא ממש יודעת מה לאכול,יוצא שאני אוכלת יותר מידי פחמימות כי זה זמין ומשביע.
מה כדאי לי לאכול במהלך היום שנחשב נכון ובריא ובאילו הפרשיםשל שעות.
ראיתי שהוצאת ספר , האם בספר אוכל למצוא תפריטים וטיפים נוספים בנושא?
תודה רבה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המדריך השלם לתזונה בהריון'
המדריך השלם לתזונה בהריון
26/11/2008 | 12:18
25
שלום רב ריימונד,
אכילה בריאה צריכה להיות בכל מצב ובהריון - על אחת כמה וכמה.
אם את מרגישה שהרגלי האכילה שלך זקוקים לשיפור, כדאי מאוד להיפגש עם דיאטנית, אפילו לייעוץ חד פעמי, כדי להתאים לך המלצות באופן אישי.
לשאלתך - בהחלט. הספר שלי מכיל תפריטים לדוגמה, מתכונים והסברים לגבי כל מה שחשוב לדעת על תזונה בהריון.
את מוזמנת לקרוא עוד בקישור הבא.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טובה שלום.. ברוכה הבאה לפורום שלנו'
טובה שלום.. ברוכה הבאה לפורום שלנו
25/11/2008 | 08:27
1
6
אני מתאמנת שנים רבות בחדר כושר וספינינג
השנה התחלתי גם לשחק טניס

בגלל שאני מאמנת בעצמי לנשים והיריון אני מקשיבה לגופי וצמצמתי את היקף הפעילות שלי
והרמה לכ3 פעמים בשבוע של כשעה אימון משולב
חד"כ וטניס או חד"כ וספינינג (רק חצי שעה במקום שעה)

בהיריון הראשון לא התאמנתי כי הרגשתי עייפה מאוד, הפעם יש לי דווקא חשק להמשיך להתאמן
ואני נהנית מזה. אני רק בחודש ראשון, אמצע שבוע 6
שאלתי היא מה לאכול ואיך, אני לפעמים רעבה ומרגישה שבעה אחרי חצי ביס
ולפעמים רעבה מאוד מאוד ומרגישה שבלעתי פיל (הורמונים כנראה)
אינני אוכלת מסודר, אף פעם לא אכלתי מסודר.
האם יש תפריט כלשהו למתאמנים בהיריון
או האם להקפיד על פריט מסוים יותר או פחות?

תודה רבה על תשובתך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברוכה הנמצאת ותשובות:'
ברוכה הנמצאת ותשובות:
26/11/2008 | 12:25
10
שלום הילה,
שמחה מאוד לקרוא שיש בך חיוניות ואנרגיה. פעילות גופנית מומלצת מאוד בהריון (למעט מקרים של בעיות רפואיות כמובן) אם כי חשוב לשמור על דופק של 60-80 אחוזים מהמקסימום ולא לבצע אותה במקום חם ולח.
אכילה מסודרת היא הבסיס לתזונה טובה ובריאה, וחשוב מאוד לערוך את כל השינויים והתכנונים כדי שאכילה כזו תצא לפועל.
מה בעצם קורה כשלא אוכלים מסודר? עוברות שעות רבות מדי בלי לאכול אשר גורמות לרעב בעוצמה רבה מדי ואנו אוכלות כמות גדולה מדי של אוכל, יותר מכפי שהגוף שלנו צריך.
מכיוון שאינני מתמחה בתזונת ספורט, ייתכן שכדאי יהיה להמליץ לך לפנות לדיאטנ/ית שמתמחה בתזונת ספורט ועובד/ת גם עם נשים הרות.
בכל מקרה, העקרונות הבסיסיים שצריכים להנחות אותך הם:
1. כאמור, לאכול מסודר - כל שלוש שעות לא לפתוח פער של יותר מ-4 שעות בין ארוחה לארוחה.
1א. משמעות הדבר  - שתצטרכי לקחת עמך לעבודה אוכל! כריכים, ירקות, יוגורטים/גבינות, פירות ועוד.
2. עד חצי שעה לפני אימון לאכול מזון פחמימתי זמין כמו פרי, חופן בייגלה, חופן קורנפלקס, חטיף אנרגיה, פרוסת לחם עם ריבה ועוד.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טובה שלום '
טובה שלום
25/11/2008 | 08:39
3
15
אני נמצאת כרגע בהריוני השני בחודש חמישי ומאז ומתמיד סובלת מעודף משקל גדול (יותר מ-20 ק"ג עודפים כיום).

במהלך ההריון הראשון העלתי במשקלי 4 ק"ג ויצאתי מחדר היולדות במשקל של 10 ק"ג פחות מתחילת ההריון.
עד ההריון הנוכחי הספקתי להסיר 10 ק"ג נוספים ועד כה במהלך ההריון הנוכחי השלתי 4 ק"ג. (כלומר סה"כ של מינוס 24 ק"ג בתקופה של שנתיים וחצי).
חשוב לציין שאינני מקיאה ולא היו לי בחילות כך שהירידה במשקל איננה כתוצאה מכך.

במהלך חיי ניסיתי דיאטות שונות, חלקן עם ליווי מקצועי וחלקן לא אבל תמיד מצאתי את עצמי מחזירה את כל הק"ג העודפים. תמיד פרט לק"ג שירדו במהלך ההריון ואחריו.

אני לא עושה דיאטה במהלך ההריון. בכלל לא! הפעילות הגופנית שלי נשארה זהה כמו מקודם. אני אוכלת הכל מהכל והתפריט שלי אינו שונה מבשיגרה.
מה קורה פה?
האם ידוע על מקרים כאלה שבזמן ההריון ואחרי לידה חל שינוי שכזה בגוף שמגביר את חילוף החומרים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הי עושים שינוי, גם אני עם מקרה דומה'
הי עושים שינוי, גם אני עם מקרה דומה
25/11/2008 | 10:16
1
13
עודף משקל גבוה (הרבה יותר מ-20) הריון ראשון, עוד שנייה חודש חמישי - וירדתי עד כה משהו כמו 4.5 קילו וצמצמתי היקפים בצורה משמעותית.
אפילו אחוזי השומן בגוף ירדו ב-2% בתקופה הזו.
לא שיניתי את הרגלי התזונה, אבל אני מתאמנת במכון כושר 3 פעמים בשבוע, רוקדת עוד שעה וחצי ויוצאת להליכות עם הבעל.
גם אני לא סבלתי מבחילות או הקאות (טפו טפו)
והמשקל רק יורד.

מעניין אותי מה גורם לכך -
ואולי אנחנו פשוט צריכות לומר תודה ולשמוח...?

ס'
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נצלש- איך חישבת אחוזי שומן??'
נצלש- איך חישבת אחוזי שומן??
26/11/2008 | 13:22
8
לצפיה ב-'(אי) עליה במשקל בהריון'
(אי) עליה במשקל בהריון
26/11/2008 | 12:31
27
שלום עושים שינוי ,
אני נתקלת בנשים רבות שנמצאות בעודף משקל גדול ובהריון אכן עולות מעט מאוד.
ראשית, חשוב לי להדגיש שבדרגות BMI גבוהות, אין בכך בעיה ומדרגות מסויימות, זה אף מומלץ. (למשל, יש הממליצים לנשים שמתחילות הריון עם BMI 35 ומעלה לא לעלות כלל במשקל)
חילוף החומרים (הקלוריות שאנו שורפים) אכן גובר במהלך ההריון, אך לא במידה רבה מאוד - סדר גודל של 300 קלוריות יותר ביום.
ממפגשים שלי עם נשים בעלות נתונים דומים לשלך אני יכולה לספר שקרוב לוודאי שהשמירה על המשקל מתרחשת בזכות ההריון, המודעות לחשיבות אורח החיים הבריא, אכילה בריאה וההתמקדות בבריאות ולא במשקל ובמרדף אחריו.
כמו כן, אם רגילים לאכול כמות גדולה בהרבה מזו שהגוף זקוק לה - ברגע שאוכלים את הכמות שהגוף זקוק לה, עשויים לרדת במשקל.
מחזקת את ידייך בשינוי הבריא שאת עושה ומאחלת לך הצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תזונה למניעת רעלת הריון? '
תזונה למניעת רעלת הריון?
25/11/2008 | 08:41
3
14
אודה לכל טיפ, תוסף תזונה מומלץ וכו'.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רעלת הריון ותזונה'
רעלת הריון ותזונה
26/11/2008 | 12:38
2
31
שלום כיתה א'

עדיין אין המלצות של גופי בריאות בעולם בנוגע לתזונה שמסייעת במניעת רעלת הריון, אך ממחקרים רבים שנערכו בנושא, אפשר לבצע כמה שינויים שיכולים בכל מקרה רק לעזור לבריאות. ההמלצות הללו מבוססות על ההמלצות שהן חלק מתוך הפרק על תזונה ורעלת הריון בספרי "המדריך השלם לתזונה בהריון":
• ודאי שאת מקבלת מספיק סידן מהמזון: את זקוקה ל-1000 מ"ג סידן ביום ומקורות טובים הם מוצרי חלב, ירקות מצליבים, סרדינים עם העצמות ועוד.  
• לאכול מזונות עשירים במיוחד בויטמין C כמו פלפל אדום (העשיר ביותר בויטמין מכל הפלפלים האחרים), עגבניה, קיווי, פרי הדר, תות שדה, מלון וגויאבה.
•לאכולי מזונות עשירים במיוחד בויטמין E כמו אגוזים, עלי חרדל, זרעי חמניות, תרד, שקדים לא קלויים, פפאיה, פלפל אדום, קיווי, עגבניה, אוכמניות וברוקולי.
• לאכולי שפע של ירקות ופירות בחמשת הצבעים (אדום, ירוק, כתום-צהוב, לבן וסגול): הצבעים השונים מייצגים פיטוכימיקלים שונים שפועלים בגופך כנוגדי חימצון. הקפידי "לאכול את כל הצבעים" מידי יום. פירות וירקות שעשירים במיוחד בנוגדי חימצון הם: עגבניה, רימון, פלפל אדום, פומלית, גזר, בטטה, ברוקולי, שזיפים מיובשים, תרד, עלי חרדל, תפוח עץ (במיוחד אדום מזן "חרמון"),כרוב סגול, פירות יער כמו דובדבנים ואוכמניות, שום ובצל לבן וסגול.
•קחי תוסף מולטי-ויטמין לנשים הרות. והקפידי להמשיך עם תוסף של חומצה פולית לאורך כל ההריון במינון של 400-1000 מיקרוגרם, בין אם כתוסף בודד ובין אם כחלק מתכשיר הברזל או המולטי-ויטמין.
•הימנעי מאכילת מזונות שמכילים שומן טראנס כמו: בצק עלים, בצק פריך, עוגות, עוגיות, קרקרים, רוגלאך, בורקסים, ג'חנון וכדומה.
•שלבי בתפריט שלך מזונות עשירים באומגה-3 כמו 2 מנות של דג סלמון, סול, בקלה, טונה והליבוט בשבוע וכן אגוזי מלך, שמן קנולה וזרעי פשתן טחונים שאמנם לא יכולים להוות תחליף לאומגה-3 מדגים, אך מונעות הטיית האיזון לכמות גדולה יותר של אומגה-6.
•הימנעי מכמות גדולה של משקאות קלים ממותקים בסוכר.
•אל תגזימי בצריכת המלח אך גם אל תגבילי אותו בתפריט: הוסיפי מלח למזון שאת מבשלת, אך אל תשתמשי במלחיה בזמן אכילתו. הימנעי מצריכה קבועה של המזונות הבאים, שעשירים במיוחד בנתרן: מזון מעושן או משומר, ירקות כבושים, קרקרים מלוחים, בייגלה, צ'יפס, במבה, ביסלי, פופקורן, רוטב סויה, מנות אישיות של מרקים להכנה מהירה, גבינות צהובות או מלוחות. שימי לב גם לסימון התזונתי על גבי מזונות ארוזים, והשתדלי לא להשתמש במזונות שמכילים יותר מ-400 מ"ג נתרן ל-100 גרם. למשל, חלק מסוגי דגני הבוקר מכילים כמות גדולה יותר של מלח.
•השתדלי להתחיל את ההריון שלך במשקל תקין ולהימנע מעליה עודפת במשקל במהלכו. איכלי תפריט בריא, שיספק לך את כמות החלבון הדרושה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאד אהבתי את התשובה שלך טובה!'
מאד אהבתי את התשובה שלך טובה!
26/11/2008 | 14:06
5
לצפיה ב-' תודה רבה :)'
תודה רבה :)
27/11/2008 | 13:24
2
לצפיה ב-'טובה שלום, שאלת ברזל'
טובה שלום, שאלת ברזל
25/11/2008 | 08:53
7
21
הי, אני כרגע בשבוע 27 ורמות הברזל שלי מאוד נמוכות, הפסקתי לקחת כדורים זמן קצר אחרי שהתחלתי כי זה עשה לי כאבי בטן.

אמרו לי לאכול לפחות שלוש פעמים בשבוע בשר אדום או כבד ולקחת אצידופולוס להגברת הספיגה, כמו כן לאכול עלים ירוקים כל יום.

הרופא שלי רוצה שאתחיל עם זריקות לברזל, משהו שאני באמת לא ששה אליו

מה את היית ממליצה? מה הנזקים העלולים לקרות לעוברית בעקבות רמות נמוכות של ברזל והמוגלובין אצלי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אומנם לא טובה'
אומנם לא טובה
25/11/2008 | 11:39
2
18
אבל אני יודעת שיש בעיה עם כבד עוף 3 פעמים בשבוע בגלל ריכוז גבוה של ויטמין A שלא מומלץ לעובר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ופעם בשבוע זה בסדר? '
ופעם בשבוע זה בסדר?
25/11/2008 | 11:44
1
15
אתמול אכלתי משהו כמו 300 גר'!!!! (הבעל מבשל טוב מידי)

זה מסוכן?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מאמינה שזה מסוכן חד פעמי'
לא מאמינה שזה מסוכן חד פעמי
25/11/2008 | 13:44
16
אבל לאורך זמן זה מאוד לא מומלץ.
ההמלצה היא של פעם בשבוע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברזל ואנמיה'
ברזל ואנמיה
26/11/2008 | 12:48
2
21
שלום מגי,
את זקוקה ליותר ברזל בהריון כיוון שהברזל הוא חלק מההמוגלובין אשר נושא את החמצן בגוף ואת צריכה לספק חמצן - לא רק לעצמך אלא גם לעובר. בנוסף, העובר זקוק לברזל, אשר ממלא תפקידים רבים מאוד בגוף, בין היתר גם לבניית DNA וחלוקת התאים!
נשים הרות שסובלות מחוסר בברזל נמצאות בסיכון גבוה יותר ללידת תינוק במשקל נמוך מהתקין ו/או ללידה מוקדמת.
קחי בחשבון גם, שבמהלך הלידה מאבדים הרבה דם ולא כדאי להגיע ללידה עם המוגלובין נמוך. אמנם לא כתבת מהו, אך חבל להגיע למצב בו תזדקקי לעירוי דם...
כפי שכתבו לך, לא מומלץ כבד מדי יום. אותם 300 גרם שאכלת בבת אחת באופן חד פעמי לא יגרמו, חלילה, לנזק, אך כדאי לצרוך כבד בכמות קטנה ובתדירות נמוכה (בשום מקום אין הגדרה מהי כמות קטנה ומהי תדירות נמוכה, כך שלא מצאתי המלצה המדברת על פעם בשבוע).
תחילה - נראה שחשוב לשקם מיידית את מצב הברזל בגופך ולכן זו הסיבה שהרופא המליץ על זריקות ברזל.
בנוסף, ליטול תוסף ברזל.
וכמובן - לא להזניח את הברזל דרך התזונה: מנה בשרית כל יום (אפילו בקר מדי יום), מזונות עשירים בברזל כמו קטניות, קינואה, ארטישוק ירושלמי, רסק עגבניות, משמשים מיובשים, טחינה, מזונות מועשרים בברזל כמו קורנפלקס - אך ללא חלב. את כל המזונות הללו לאכול עם מזונות עשירים בוויטמין C כמו עגבניה, קיווי, פלפל אדום ופרי הדר לשיפור ספיגת הברזל. בספרי "המדריך השלם לתזונה בהריון" תוכלי למצוא רשימת מזונות עשירים בברזל (עמ' 272) ומידע רב נוסף בנושא ברזל בהריון.
טפלי בעצמך, והרבה בריאות!
בהצלחה,
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד מילה על חשיבות ברזל'
עוד מילה על חשיבות ברזל
26/11/2008 | 14:39
14
כל ההריון היה לי ברזל תקין ורק לקראת הסוף קצת ירד לי, אבל אחרי הלידה היתה לי ירידה גדולה יחסית (ל9 אם אני זוכרת נכון) והרגשתי פשוט זוועה, ונורא חלשה, בגלל שאין לי בעיות עם ברזל בדרך כלל הצלחתי לשפר את רמות הברזל תוך כמה ימים וגם ההרגשה התשפרה מאוד, אבל חבל להגיע לשם.
אז לא צריך ללכת לקיצוניות של עירוי דם, גם סתם להרגיש חולשה אחרי לידה זה לא כיף, ועדיף למנוע ולהגיע ללידה עם רמות ברזל תקינות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה לך ולכל המגיבות, בהחלט אקח את זה '
תודה רבה לך ולכל המגיבות, בהחלט אקח את זה
27/11/2008 | 10:16
4
לצפיה ב-'ממליצה גם לך ברזל כסירופ, טבעי. עוזר מאד. '
ממליצה גם לך ברזל כסירופ, טבעי. עוזר מאד.
26/11/2008 | 14:07
15
לצפיה ב-'ירידה חדה במשקל'
ירידה חדה במשקל
25/11/2008 | 10:26
2
21
שלום,
אני בהריון שני שבוע 8 הריון תאומים ספונטני
בשלושה שבועות אחרונים עקב בחילות והקאות ירדתי 10 קילו. אני לא אישה רזה התחלתי את ההריון עם 126 קילו וכעת אני שוקלת 116 , האם ירידה כזאת חדה עלולה לפגוע בעוברים?  במידה ואמשיך לרדת בצורה כזאת מה עלי לעשות? קשה לי לאכול {אני משתדלת להרבות בשתייה לאחר שאושפזתי בגלל התייבשות} אבל לאכול ממש קשה לי מעטות הפעמים שאני מצליחה לנגוס במשהו בלי שזה יעשה לי צמרמורת.
מיותר לציין שיש לי אפס אנרגיה וזה מקשה על הטיפול בבני המקסים.
אני כן לוקחת חומצה פולית וברזל ושותה מיצי פירות .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במשקלים בסדר גודל כזה לא יכול להיות מחסור '
במשקלים בסדר גודל כזה לא יכול להיות מחסור
26/11/2008 | 01:12
13
לעוברים, כך שאת לא עלולה לפגוע בעוברים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ירידה חדה במשקל, הריון תאומים'
ירידה חדה במשקל, הריון תאומים
26/11/2008 | 12:54
36
שלום מיסיסיפית,
בחילות והקאות מאפיינים הריון מרובה עוברים, שבו ההורמונים מופרשים ברמות גבוהות יותר. מכיוון שהתחלת את ההריון במשקל גבוה מאוד, רוב הסיכויים הם שאין סיבה לדאגה. ברור שחשוב שתאכלי את מה שגופך זקוק לו ולכן נסי לאכול בנגיסות קטנות מגוון של מזונות - בעיקר פחמימתיים וחלבוניים, דלים בשומן (שומן מעורר/מגביר בחילה) כמו לחם, קרקרים, קורנפלקס לא ממותק, גבינה - כמה שאת מסוגלת.
סביר מאוד להניח שהתקופה הקשה הזו תחלוף בקרוב והאנרגיות יחזרו, כמו גם התיאבון. בינתיים - כדאי להתייעץ עם דיאטנית כדי לוודא שאת "שומרת על הראש מעל המים" מבחינה תזונתית.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'פירות ים והיריון'
פירות ים והיריון
25/11/2008 | 10:41
4
26
שלום טובה,
האם מותר לאכול פירות ים (שרימפס, קלמארי וכו') בזמן הריון?
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' וסושי...מתה מתה מתה על זה'
וסושי...מתה מתה מתה על זה
26/11/2008 | 08:55
1
25
לצפיה ב-'סושי בהריון'
סושי בהריון
26/11/2008 | 12:59
41
שלום גו שמש,
סושי שמכיל דג נא - לא מומלץ בהריון בגלל סכנת ליסטריה.
סושי צמחוני או כזה שמכיל דג מבושל - אפשר בהחלט - בתנאי שהוכן בתנאים הגייניים. כך שלמשל, אם במסעדה מכינים על אותם משטחים גם את הסושי שמכיל דג נא, הסיכון לליסטריה נותר בעינו.
סושי צמחוני או עם דג מבושל (שעבר טיפול כלשהו בחום) שמכינים בבית - אפשר בהחלט.
אני מצרפת קישור חשוב בנוגע לסושי בהריון.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פירות ים בהריון'
פירות ים בהריון
26/11/2008 | 12:55
1
60
שלום שלומגי,
משרד הבריאות ממליץ לא לעבור בהריון ובהנקה כמות של 340 גרם דגים ופירות ים.
במסגרת כמות זו, ובתנאי שהם מבושלים היטב, בהחלט אפשר לאכול פירות ים.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלת דגים '
שאלת דגים
27/11/2008 | 07:51
21
ראשית רציתי להודות ולברך אותך טובה על האינפורמציה החשובה
ולגבי ההמלצה הגורפת לצריכת דגים, רציתי לדעת איזה דגים מומלצים, מהי הכמות המומלצת וכיצד ראוי לשלבם בתפריט, האם יש סכנה בצריכה מוגברת, מאיזה סוג דגים חשוב להימנע??
מה ההבדל בין טונה רגילה לטונה לייט??
מה חשיבות אכילת דגי מעמקים על פני דגי בריכות? האם יש סכנה באכילת קרפיונים? האם להעדיף סרדינים מהאוקינוסים על פני סרדיני הכנרת היקרים?
ושוב רב תודות טובה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה נפוצה, אבל...'
שאלה נפוצה, אבל...
25/11/2008 | 10:43
5
27
יש "סכנה" כלשהי בעליה מאוד מהירה במשקל? אם עד חודש שישי לא עליתי, ופתאום עד עכשיו(מחר שמיני...ואו) כבר הספקתי לעלות כ6 ק"ג(הערכה שלי), יש בזה משהו בעייתי?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ולהפך - לגבי עליה בתחילת הריון'
ולהפך - לגבי עליה בתחילת הריון
25/11/2008 | 14:30
1
21
אני בשבוע 18 ועליתי כ 5-6 ק"ג. די דומה להריון הקודם (קצת יותר). את ההריון הקודם סיימתי עם 17 ק"ג עודפים והרבה מאוד בצקות. האם יש טעם לעקוב בעזרת דיאטנית מעכשיו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עליה במשקל'
עליה במשקל
26/11/2008 | 13:03
18
שלום קנגה,
בהחלט יש טעם במעקב דיאטנית. ייתכן שהעליה שלך בסדר גמור - הכל תלוי איך התחלת את ההריון - אם במשקל תקין, תת משקל או עודף משקל.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובנוסף- איך, והאם מותר/רצוי/צריך, לבלום את'
ובנוסף- איך, והאם מותר/רצוי/צריך, לבלום את
26/11/2008 | 11:46
9
לצפיה ב-'עליה מהירה במשקל'
עליה מהירה במשקל
26/11/2008 | 13:01
1
22
שלום תקוות בתשלומים,
קשה לענות על שאלתך מבלי להכיר את ההיסטוריה הרפואית שלך ומהלך ההריון. חשוב לבדוק שעליה פתאומית במשקל לא נובעת מבצקות מה שיכול להחשיד מקרה של רעלת הריון, חלילה, אך אני מבינה מדברייך שאין זה המקרה. אם כל הבדיקות שלך בסדר והערכת המשקל של העובר בסדר אף היא, לא אמורה להיות סיבה לדאגה, במיוחד אם התזונה שלך טובה.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מוצ'ו גראסייס!'
מוצ'ו גראסייס!
26/11/2008 | 13:04
2
אין בצקות, ב"ה. פשוט עליה מאסיבית ומהירה...תזונה טובה? המממ. לא ממש. אבל העיקר אין מה לדאוג.

תודה! תזכי למצוות!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לטובה-בוקר טוב ושאלת סידן בהריון'
לטובה-בוקר טוב ושאלת סידן בהריון
25/11/2008 | 10:47
7
12
לפני ההריון אכלתי כמויות טובות מאוד של סידן-קופסאת קוטג" שלמה ביום+מעדן+שקדים לא קלוים(איזה 6)+חצי גמבה אדומה ועכשיו יש לי בעיה עם מוצרי חלב--אין לי חשק בכלל במשך כל ההריון(ככה היה גם בהריון הראשון).כיום אני שבוע 18.
אני אוכלת בבוקר כחצי קופסת קוטג"+פרוסת גבנ"צ 9% וזה הסידן העיקרי שלי ליום-רציתי לאכול בנוסף לזה בארוחת ארבע יוגורט ובערב עוד קוטג" או משהו אחר--אך אחר הצהרים אין לי חשק לדברי חלב בכלל!
אני אוכלת לפעמים גם קצת גמבה אדומה בסלט וקצת שקדים ואולי לפעמים גם דייסת קוואקר על בסיס חלב,ועכשיו גם התחלתי לאכול תפוז או אשכולית כל יום שגם מכילים סידן,ככל הידוע לי.....
האם אני אוכלת פחות מדי סידן? אני לא רוצה לגרום לחוסר סידן בגוף-אם כן--אני אנסה להכריח את עצמי לאכול יותר מוצרי חלב בערב.
רק להוסיף שאני לוקחת ויטמינים-פרנטל שגם מכילים סידן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תחליפי את הקוט'ג בגבינת ריקוטה'
תחליפי את הקוט'ג בגבינת ריקוטה
25/11/2008 | 15:05
1
16

הריקוטה עשירה מאד בסידן, יש לגד גבינת ריקוטה מומלחת 5% מאד ממלצת ע"י הדיאטנית שלי.
בגלל שאין לה ממש טעם אני אוכלת אותה בסנדוויץ עם עגבנייה או ירק אחר.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש להם גם ריקוטה פילפלים מומלצת'
יש להם גם ריקוטה פילפלים מומלצת
26/11/2008 | 08:16
7
אני לא יודעת אם היא גם טובה  מבחינת סידן אבל אפשר פשוט לקרוא את כמויות הסידן על האריזה ולראות אם יש הבדל (לא נראה לי שתוספת פלפלים צריכה לשנות) זו גבינה מעט פיקנטית ומאוד טעימה לדעתי (מעולה גם לחמם אותה קצת ולדלל עם חלב ולערבב אותה עם פסטה אבל זה כבר משהוא אחר)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' גם לי אין חשק בכלל לחלבי ואני בקושי '
גם לי אין חשק בכלל לחלבי ואני בקושי
26/11/2008 | 09:00
2
7
אוכל קערת חלב+קורנופלקס בבוקר כמה פעמים בשבוע.
זה יוצא ככוס וחצי חלב ככ3-5 פעמים בשבוע.
על יוגורטים וגבינות פשוט לא בא לי.
לקוטג' לא יכולה להתקרב.

האם אני מזיקה לעובר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לעובר אני לא חושבת שאת מזיקה, רק לעצמך'
לעובר אני לא חושבת שאת מזיקה, רק לעצמך
26/11/2008 | 14:24
1
10

כי העובר לוקח מה שהוא צריך מהמאגרים שלך,ברגע שהמאגרים שלך יתדלדלו את מגבירה את הסכון לאוסטרופארוזיס ועוד כל מיני לכן חשוב להקפיד על אכילת סידן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש מקורות טובים לסידן'
יש מקורות טובים לסידן
26/11/2008 | 16:12
6
שהם לאו דווקא מוצרי חלב.
אני ב 5 החודשים הראשונים לא יכולתי להסתכל על מוצרי חלב. זה הגעיל אותי ועורר בחילות. אז אוכלים ירקות ירוקים, או שקדים או מקורות אחרים לסידן. לא סיפור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני באופן כללי נגד להכריח את הגוף לאכול משהו'
אני באופן כללי נגד להכריח את הגוף לאכול משהו
26/11/2008 | 14:10
8
ובעד להקשיב לו, על אחת כמה וכמה כשמדובר במוצרי חלב בקר, שדעתי עליהם כבר נכתבה בשרשור זה ובעבר.
אפשר להשיג סידן בכמויות יפות מאד ממוצרים אחרים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סידן בהריון'
סידן בהריון
26/11/2008 | 19:09
19
שלום ענת וכן  - שאר השואלות בנושא.
בהריון (וגם לפניו, וגם בהנקה) אנו זקוקות ל-1000 מ"ג סידן ביום.
המזון שמכיל את כמות הסידן הרבה ביותר ליחידת משקל וגם בעל ערך קלורי נמוך יחסית הוא מוצרי חלב. מירקות מצליבים זמינות הסידן לגוף גבוהה יותר מאשר ממוצרי חלב, אך כמות הסידן ליחידת משקל - נמוכה יותר. למשל, צריך לאכול שתי כוסות כרוב קצוץ כדי להגיע לכמות סידן שיש בחצי כוס חלב או לחלופין בעשירית קופסת גבינת ריקוטה.
מקורות נוספים לסידן הם סרדינים משומרים עם העצמות, ובמידה פחותה יותר - גם טחינה, שקדים, פרי הדר, ירקות עליים ותאנים.
זה בהחלט אפשרי להגיע לכמות סידן יומית ללא מוצרי חלב, או עם מינימום מוצרי חלב - אך זאת בתנאי שצורכים את כל הנ"ל, מה שאצל רוב הנשים לא קורה ביום יום. בקיצור - צריך לעבוד קשה בשביל זה. במידת הצורך, אפשר ליטול תוסף סידן.
בגלל הבלבול בנושא סידן בהריון, הקדשתי לו חצי פרק בספרי המדריך השלם לתזונה בהריון ובעמוד 274 תוכלו למצוא טבלה של מזונות עשירים בסידן בסדר יורד מבחינת תכולת הסידן במנה מהם.
אם את מרגישה שהתזונה שלך לוקה בחסר, כדאי להתייעץ עם דיאטנית ולהרכיב תפריט מסודר ובמידת הצורך להשלים בתוסף.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ויטמינים בהריון'
ויטמינים בהריון
25/11/2008 | 11:36
1
12
טובה בוקר טוב!
אני בשבוע 15 וקיבלתי המלצה מרופאת הנשים שלי להתחיל לקחת ויטמינים.
אני לוקחת חומצה פולית 500 מ"ג החל משלושה חודשים לפני הכניסה להריון.
קניתי ויטמינים של GNC ורק בבית ראיתי שכמות ויטמין ה A שבהם היא 5000 יחידות (בעוד באריזה הפנימית כתוב שהם מכילים 10000 יחידות).
לא התחלתי לקחת אותם מאחר ורמות הויטמין נראות לי גבוהות מדי.
האם את ממליצה לקחת אותם ורמות אלו תקינות?
תודה,ענת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ויטמין A בפרנטאל '
ויטמין A בפרנטאל
26/11/2008 | 22:52
18
שלום ענת,
מינון ויטמין A בתוסף בצורת רטינול צריך להיות מתחת ל-5000 יחידות בינלאומיות.
עם זאת, ברוב התוספים, ויטמין A לא מגיע בצורת רטינול או רק חלק ממנו מגיע בצורת רטינול, שהיא הצורה המסכנת בעודפים והשאר - בצורת בטא קרוטן.
כך שעדיף ליטול תוסף שהמינונים בו נמוכים יותר , אם כי בתוסף זה המינון אינו מסוכן, חלילה. האם ייתכן שההבדל בין 10000 ל-5000 נובע מכך שהיצרן ממליץ על נטילת שתי כמוסות ביום?
כדאי לדעת ש-10000 יחידות בינלאומיות רטינול ביום הוא סף הרעילות, כלומר, הגבול העליון שמעליו ייתכנו מומים בעובר.
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שהייתי צריכה! שאלה:'
בדיוק מה שהייתי צריכה! שאלה:
25/11/2008 | 11:38
3
8
עלתי מתחילת ההריון 10 קילו, התחלתי אותו במשקל 43 קילו וירדתי קצת בהתחלה בגלל התפרצות של מחלת קרוהן.
את מירב הקילוגרמים העלתי בחודשיים האחרונים (בערך 4 קילו כל חודש) ואני כרגע בשבוע 34. אחות מעקב ההריון אמרה לי שהעליה שלי קצת מוגזמת ולא כל כך בריאה.
מה את ממליצה לי לעשות עד לסוף ההריון כדי שהעליה תהייה יותר מתונה (אם בכלל)?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תזונה לאחר לידה והנקה מלאה'
תזונה לאחר לידה והנקה מלאה
25/11/2008 | 13:24
1
4
שלום טובה,
אשמח לשמוע ממך, לע מנת שאוכל לרדת במשקל
על כמות הקלוריות שעליי לאכול לאחר הלידה.
אני מתכוונת להניק הנקה מלאה.
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תזונה לאחר לידה והנקה מלאה'
תזונה לאחר לידה והנקה מלאה
27/11/2008 | 12:09
6
שלום אורלי,
בשישה השבועות הראשונים לא מומלץ לעשות דיאטת הרזייה. לאחר מכן, כמות הקלוריות המומלצת היא 1800 קלוריות לפחות, כאשר נשים רבות יאכלו יותר מזה ועדיין ירזו.
בספרי המדריך השלם לתזונה בהריון הקדשתי 2 חלקים (11 פרקים) לתזונה לאחר הלידה ואפשר לראות איך נראה תפריט של 1800 קלוריות.

בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עליה במשקל בהריון '
עליה במשקל בהריון
27/11/2008 | 10:46
14
שלום מיקמיק,
אני מסייגת מראש כי אמנם חסרים לי כרגע נתונים, אך בעקבות הרקע הרפואי שלך (קרוהן) ומשקלך הנמוך, אני מניחה שהתחלת הריון במצב של תת משקל. במצב כזה, מומלץ לעלות במשקל כל ההריון לפחות 12.5 ק"ג ועד 18 ק"ג, כך שאם מסתכלים על התמונה הכוללת - 10 ק"ג עד שבוע 34 הם בסדר גמור!
ברמה התיאורטית - אשה בהריון שעולה בקצב של 1 ק"ג בשבוע זה אכן הרבה, אבל ברמה המעשית, אשה חולת קרוהן שהתחילה הריון בתת משקל, אפילו ירדה בגלל המחלה ורק אחר כך מצליחה לעלות במשקל --- אין שום סיבה לדאוג, פשוט להמשיך לאכול בריא עד סוף ההריון.
תרגישי טוב ובהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'דיאטה בזמן הריון'
דיאטה בזמן הריון
25/11/2008 | 13:31
2
19
שלום טובה,
אני סובלת מעודף משקל מלפני ההריון (BMI כ- 29) אני לא רוצה לעלות הרבה בהריון ואני יודעת שמוטב שלא לפצוח בדיאטה חריפה בדיוק עכשיו, מלבד תזונה מאוזנת יש לי מה לעשות? האם כן אפשר לרדת במשקל? אני בתיחלת ההריון - שבוע 4+ 4
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמנם לא דיאטנית, אבל מנסיון שלי'
אמנם לא דיאטנית, אבל מנסיון שלי
25/11/2008 | 20:19
18
פעילות גופנית לא אינטנסיבית מדי אם לא עשית קודם - אך בהתמדה- יכולה לעזור מאד.
אם כן היית פעילה קודם- וההריון תקין- תמשיכי ואל תתייאשי, גם אם קשה (וזה לא תמיד כיף גדול כשכואב/לוחץ/מוחץ/קופץ לך )
גם קצת לשים לב למה שאוכלים, להיות מודעת למשקל ההתחלתי הגבוה ולשמור על עצמך.

אני התחלתי את ההריון במשקל של 112.5  - ועכשיו, בסוף חודש רביעי - אני 106.6.
לא סבלתי מבחילות והקאות (טפו טפו) ולא שיניתי מי יודע מה את הרגלי האכילה שלי.
מה שכן - אני מתאמנת שלוש פעמים בשבוע בחדר כושר לנשים  (תענוג!), רוקדת פעם בשבוע ועושה הליכות עם האיש פעמיים בשבוע.
אני כזאת בטטת כורסה שלפעמים אני לא מאמינה על עצמי שאני עושה את כל הפעילות הזו

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה והריון קל, בריא ומהנה

סגלגלה העגלגלה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עליה במשקל בהריון '
עליה במשקל בהריון
27/11/2008 | 14:49
18
שלום עדלילה,
עבור BMI מעל 29 לפני ההריון מומלץ לעלות לא יותר מ-7 ק"ג במהלך ההריון כולו (BMI מתחת ל-29 אך גבוה מ-26 - 11.5-7 ק"ג) .
נשים רבות בדרגת משקל כמו שלך עשויות לרדת במשקל באופן ספונטאני, כלומר, מבלי להתכוון לכך, מעצם העובדה שמקפידות כעת יותר על התזונה.
אם כך, ודאי שלא דיאטה חריפה, תזונה מאוזנת - בהחלט כן, ופעילות גופנית - גם וייתכן שתרדי במשקל באופן ספונטאני.
אם יש לך ספקות לגבי התזונה שלך, כדאי תמיד להתייעץ עם דיאטנית קלינית.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום טובה'
שלום טובה
25/11/2008 | 14:06
1
6
אני שמחה שבאת להתארח ולענות בפורום. תודה!!
ההריון התחיל אצלי עם המון בחילות, בחודש הראשון בחילות וצרבות בטירוף, וכל 'תרופות סבתא' לא עזרו,
עזר לי הכי הרבה סוכריות מציצה וקולה... ניסיתי אבל לא להגזים בכמויות של הקולה והסוכריות.
1. אני מפחדת עכשיו שעוללתי נזק לעובר. (עכשיו אני לקראת סוף חודש שלישי וכבר אין כ'כ בחילות אז הורדתי את הקולה)
2. האם מותר משהו מתוק פעם ביום? נניח חלבה, עוגה, וכו' או שזה לחלוטין אסור?
3. איזה דגים כדאי לאכול בהריון?? הבנתי שטונה בקופסה לא מומלץ. אז מה כן??
יום טוב!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתוק ודגים בהריון '
מתוק ודגים בהריון
27/11/2008 | 14:53
13
שלום קנדרית,
תודה לך, בשמחה!
שמחה שאת מרגישה טוב יותר!
1. מדוע את חוששת שגרמת חלילה לנזק? אין ספק שכמות גדולה של סוכר אינה מומלצת באופן כללי, אבל מעבר לכך, אין צורך לדאוג...
2. עקרונית, בהחלט אפשר לשלב משהו מתוק בתפריט.
3. אני מזמינה אותך לקרוא את המאמר שלי בנושא דגים בהריון, אפשר בהחלט טונה בקופסה.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תוספי תזונה'
תוספי תזונה
25/11/2008 | 14:28
2
הי! במהלך ההריון שלי ולאחר הלידה השתמשתי בתוספי התזונה האורגניים היחודיים של חברת "ניו-וויס". ההריון עבר בקלות והלידה היתה טבעית ובקצב טוב. אם את מעוניינת, תוכלי להכיר דרך הלינק הזה:
http://www.myneways.co.il?376125072
או ליצור איתי קשר במייל: rotemthepinkpirate@gmail.com
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'סושי שלא כולל דג נע? '
סושי שלא כולל דג נע?
25/11/2008 | 15:12
1
6
רק אצות ודגים מבושלים / שרימפס? במקום מהימן?

ומה הסיכוי לסלומונלה בביצים ? עשיתי עין הפוכה ובאמצע הביס גיליתי שבפנים לא לגמרי התבשל.
לא נלחצתי - כי נראה לי סיכוי קלוש. אני צודקת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סושי ללא דג נא'
סושי ללא דג נא
27/11/2008 | 14:58
19
שלום יערולה,

משרד הבריאות ממליץ לא לעבור בהריון ובהנקה כמות של 340 גרם דגים ופירות ים.
במסגרת כמות זו, ובתנאי שהם מבושלים היטב, בהחלט אפשר לאכול פירות ים.

על פי נתוני משרד הבריאות, סטטיסטית - אחת מכל אלף ביצים מכילה סלמונלה. עם זאת, אני מניחה שאם בודקים ביצים שנמכרות במקום מהימן כמו רשתות סופרמרקטים (ולא ביצים ממקור בלתי מזוהה) - הרי שהסיכון נמוך יותר. למרות שאין נתונים לגבי זה.

בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'טובה שלום'
טובה שלום
25/11/2008 | 15:48
1
6
יש לי שאלה לגבי אכילת נקנקיקים קנויים. קראתי שמומלץ קודם לחמם אותם או לבשל ורק אחר כך לאכול. האם באמת יש סכנה לעובר באכילת נקניק קנוי?
תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נקניקים'
נקניקים
27/11/2008 | 15:01
15
שלום תינוקי בבטן

בנקניקים יש סיכון להמצאות חיידק הליסטריה שיכול להגיע אליהם דרך מכונת החיתוך או במהלך האחסון.
"טיפול בחום" מבטיח את השמדת החיידק.
ה-FDA ממליץ להימנע מנקניקים במהלך ההריון מסיבה זו.
למידע נוסף, את מוזמנת לקרוא את המאמר שלי בנושא.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'העמסת סוכר'
העמסת סוכר
25/11/2008 | 16:46
1
10
לפי הנחיות של הקופה צריך לשתות 50 ואח"כ לחכות שעה במנוחה.

לצערי, השירותים קראו לי והייתי חייבת לחרבן.
האם הבדיקה כעת לא תקינה ויש לבצע אותה שוב?

או, שזה בסדר לחלוטין?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקת סקר לסוכרת'
בדיקת סקר לסוכרת
27/11/2008 | 15:06
7
שלום פולספגן,
מטרת הבדיקה לראות איך הגוף מתמודד עם מנה די גדולה של סוכר - 50 גרם. לכן בודקים את רמת הסוכר בדם שעה בדיוק לאחר שתיית התמיסה שמכילה את אותם 50 גרם.
במהלך אותה שעה - אם מבצעים פעילות גופנית, מורידים את הסוכר ופוגעים באמינות הבדיקה.
קשה לי להאמין שביקור בשירותים נכנס תחת קטגוריית פעילות גופנית שפוגעת באמינות הבדיקה כך שזה נראה לי בסדר לחלוטין.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'על סכרת ובדיקת העמסת סוכר'
על סכרת ובדיקת העמסת סוכר
25/11/2008 | 18:48
2
5
1. זהו הריון שני שלי, אין במשפחה סכרת או סכרת הריון, בריאה, ספורטיבית, אוכלת מגוון, ל"ד נורמלי וכו'. בהריון הקודם הייתי מאוד פעילה, אכלתי מאוד בריא וההריון עבר חלק. בהריון הזה, פיזית גם עובר ללא תופעות (כרגע שבוע 23), אבל משום מה יש לי צורך חזק מאוד במתוק. אני יודעת שכל הריון הוא שונה, אבל תהיתי למה זה יכול להיות קשור? האם לזה שאני פחות פעילה? אוכלת פחות טוב (או פשוט פחות)? והאם זה אומר שיש סיכוי יותר גבוה לסכרת הריון?
2. ידוע שבדיקת העמסת הסוכר בהרבה מקרים נותנת תשובה false positive, מה שמוביל לבדיקת העמסת 100 גרם, בדיקה מאוד לא ידידותית לאשה ההרה ועוד יותר לעובר. במדינות מסוימות הבדיקה מתבצעת רק באוכלוסיה שבסיכון ולא באופן גורף אצל כולן.
ברור שישנם שיקולים אחרים לבדיקה גורפת (עלויות מחלה לעומת בדיקה זולה). עם זאת, האם לדעתך כתזונאית יש מקום לשקול בדיקה כזו לכל אישה במקום לבצעה לכולן? זה משהו שהרופא שמכיר אותה יכול לבדוק (הסטוריה משפחתית, מדדים אחרים).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לגבי (1)'
לגבי (1)
26/11/2008 | 09:36
2
בינתיים העליתי 5 ק"ג ונשארתי רזה בשאר הגוף, כך שכל אכילת המתוקים כנראה שלא השפיעה יותר מדי מעבר להריון. האם ההריון באמת דורש אכילת מתוקים כזו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סוכרת, משקל ועוד'
סוכרת, משקל ועוד
27/11/2008 | 15:24
4
שלום צוקית,
1. הייתי בודקת אם את אוכלת מספיק פחמימות - לחם, פסטה, אורז ועוד דגנים וכן קטניות וכו'. מעבר לכך, נשים רבות מדווחות על שינויים בהעדפות ובטעמים ולעיתים גם על חשקים, כך שאולי זה המקרה גם אצלך. אין זאת אומרת שיש לך סיכון גבוה יותר לסוכרת הריון. הסיכון לסוכרת הריון עולה במיוחד אם את בעודף משקל, יש הסטוריה משפחתית ולא מבצעת פעילות גופנית --- בדיוק כל הדברים שאת לא, כך שהסיכון שלך לסוכרת מאוד מאוד מאוד נמוך עד אפסי.
2. ההנחיות על פי האיגוד הישראלי לסוכרת מדברות על כך שיש מקרים בהם האשה בסיכון כל כך נמוך עד שאין צורך בביצוע בדיקת הסקר, מדובר - עם זאת, בקריטריונים שרוב הנשים ההרות לא עומדות בהם (למשל, גיל צעיר מאוד) ולכן מבצעים את הבדיקה לכולן. הואיל וסכנותיה של סוכרת לא מאובחנות עולות אלפי מונים על אי הנוחות שעשויה להיות בבדיקה של 100 גרם אצל חלק מהנשים שהן אכן false positive, ברור מה ההחלטה הרפואית שמתקבלת.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חדשה וכבר יש לי שאלה בנושא '
חדשה וכבר יש לי שאלה בנושא
25/11/2008 | 17:38
3
13
שלום לכולם
אנחנו באמצע שבוע שביעי והכול די בשושו

ראינו נקודה מהבהבת קטנה ומחכים להמשך

וכבר יש לי שאלה- בסיור בסופר (בו אני מבלה הרבה בזמן האחרון כי כל פעם בא לי משהו חדש)
קניתי לי קרמבו ופתאום חשבתי שאולי בכלל אסור לי לאכול אותו?

מה אתן אומרות?
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
25/11/2008 | 17:41
7
מותר לך קרמבו, הביצים מפוסטרות. הריון עגול ומשעמם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מותר!!! אני מחסלת ארגזים שלמים '
מותר!!! אני מחסלת ארגזים שלמים
25/11/2008 | 20:55
13
בהריון הזה.
קרמבו לשלטון!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קרמבו מותר'
קרמבו מותר
27/11/2008 | 15:27
54
שלום קרמבו/אית,

קרמבו עשוי מחלבון ביצה מיובש, אשר עבר פסטור, כך שאין סכנה לסלמונלה ולכן מותר לצריכה בהריון.
למידע נוסף את מוזמנת לקרוא את המאמר שלי.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היי טובה,'
היי טובה,
25/11/2008 | 22:44
3
5
שבוע 12, התחלתי את ההריון עם משקל עודף של מעל ל-20 קילו.
בינתיים ירדתי 4 קילו בגלל הבחילות.
בעלי החל דיאטה מאוזנת מבחינה של פחמימות חלבונים ושומן  - של 1800 קלוריות ליום.
האם אני יכולה להרשות לעצמי להצטרף אליו? הדיאטה כוללת 6 ארוחות ביום, ויש בה מוצרים רבים של לייט ן-0% שומן, האם מותר לאשה בהריון לצרוך מוצרים אלו?
האם 1800 קלוריות ביום מספיקות לאשה בהריון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
25/11/2008 | 23:14
1
2
שבוע 16 ויש לי כמה שאלות
האם מותר לקחת קומפלקס B בהריון? ואיך?
אותה שאלה לגבי אומגה 3
בריאה בת 28 עם תת פעילות מאוזנת יחסית בבלוטת התריס המוגלובין 12.1
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המוגלובין- לא יודעת אם כבר שאלו, אבל...'
המוגלובין- לא יודעת אם כבר שאלו, אבל...
26/11/2008 | 00:23
11
התחלתי את ההריון עם המוגלובין גבולי של 12.3, ומייד התחלתי לקחת פריפול, כדור ביום. בחודשי ההריון הראשונים סבלתי מבחילות והקאות ובקושי אכלתי, ירדתי גם במשקל. לפני חודש בדקתי המוגלובין והוא היה 10.5, התחלתי לקחת כל כמה ימים 2 כדורי פריפול.
לאחר חודש, בו עליתי 2.5 קילו, בדקתי שוב, וכרגע, בשבוע 31, ההמוגלובין ירד ל9.5. התחלתי לקחת באופן קבוע 2 כדורי פריפול ביום.
אני יודעת שעלי לאכול מאכלים עתירי ברזל, אני מנסה, לא מתמידה מאוד אך משתדלת.
מה דעתך לגבי הכדורים ומדוע ההמוגלובין ממשיך לרדת? על מה בעצם  יכולה להשפיע ירידת ההמוגלובין, מלבד זה שאני עייפה יותר וחלושה יותר?
אשמח לתשובה
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם אפשר לעשות את הדיאטה של הבעל בהריון '
האם אפשר לעשות את הדיאטה של הבעל בהריון
27/11/2008 | 19:09
10
הי טיפטיפ,
תפריט הוא תוכנית המותאמת אישית לכל אדם לפי הנתונים שלו.
ברמה העקרונית, תפריט מאוזן המכיל 1800 קלוריות וכולל 6 ארוחות נשמע מתאים, אך ברמה הספציפית, ייתכן שלא יתאים לך - אולי את זקוקה למזונות אחרים? אולי ליותר קלוריות?
ניתן לענות על שאלות אלו רק בפגישת ייעוץ עם דיאטנית וממליצה לך להיפגש עם דיאטנית, גם אם באופן חד פעמי.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'3 questions - '
3 questions -
26/11/2008 | 05:42
2
1
sorry for the english, problem with the keyboard...

1. I have 2 girls who were born 3800 kilo and 4 kilo. my current dr. told me to try and avoid carbs because it's one of the reasons for big baby. is it true?

2.  I would love to have few healthy, dairy free and quick ideas for breakfast
usually I'm eating oatmeal with raisins and 1 tsp honey, sometimes fruit salad or fruit smoothie if I have the time,,, but I'm a little tired of those...

3. not related to pregnancy but would like to read your opnion about which oil is the healthiest to cook with. I know olive oil is not good in high temperatures and I just read that canola oil is not good either...

Thank you!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הפחתת פחמימות, ארוחות בוקר לא חלביות ושמן'
הפחתת פחמימות, ארוחות בוקר לא חלביות ושמן
27/11/2008 | 23:35
1
7
שלום שיר,
1. משקל לידה של 4 ק"ג ומעלה עשוי לרמז על סוכרת הריון שלא אובחנה, אך לא חייב להיות כן, במיוחד אם את בחורה גבוהה וגם בעלך. המלצה לאכול דיאטה מופחתת פחמימות (כ-40% מהקלוריות - שזה ממש ממש לא להימנע כמו שכתבת) כמו בסוכרת הריון צריכה להיות מבוססת על אבחנה של סוכרת הריון. לא כתבת באיזה שבוע את, אבל אם אין שום אינדיקציה, אין שום סיבה להפחית פחמימות, אלא לאכול בריא ורגיל (מובן שלצמצם דברי מתיקה למינימום, כפי שרצוי שנעשה כולנו )

2. מדוע את מעוניינת דווקא בארוחות בוקר לא חלביות? תוכלי למשל לאכול 1-2 פרוסות לחם עם (גבינה) אבוקדו או טחינה וסלט ירקות (אפשר גם ביצה) או לאכול פרי עם 7 שקדים או 4-6 חצאי אגוזי מלך כארוחה קטנה ואחרי 2-3 שעות לאכול לחם עם ממרח וירקות. תוכלי למצוא רעיונות נוספים לארוחות בספרי המדריך השלם לתזונה בהריון.

3. שני סוגי השמנים שכדאי שיהיו בבית: שמן זית כתית מעולה ושמן קנולה. עם שמן קנולה עדיף לטגן - ועדיף לטגן כמה שפחות, כיוון שבטיגון נוצרים רדיקלים חופשיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום, אני הריון בשבוע 10'
שלום, אני הריון בשבוע 10
26/11/2008 | 07:32
1
23
הריון ראשון והכל די חדש,

רצתי להתייעץ איתך על התפריט שלי,

7:00- כוס שוקו חם עם 3 וופלות
10:30- אני אוכלת מעדן עם גרנולה
12:10- אני אוכלת 4 פרוסות לחם עם גבינה עגבניה וחסה
14:30- אני אוכלת בננה בדר"כ
17:20- אני אוכלת בדר"כ מנה בשרית - עוף ,אורז/תפו""א , סלט חי [עגניה מלפפון וחסה] וכוס מיץ תפוזים
20:30- אני שותה תה עם חתיכת עוגת שוקולד

וכמובן מקפידה לשתות 8 כוסות מים
לגבי דגים אני אוכלת רק בערב שבת
וביצים אני אוכלת בדר"כ פעמיים עד שלוש בשבוע

תודה רבה
אנדי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הריון - שבוע 10'
הריון - שבוע 10
27/11/2008 | 23:41
24
שלום אנדי,
מכיוון שתפריט הוא תוכנית אישית המותאמת לכל אחד לפי נתוניו האישיים, לא ניתן ולא אחראי להתייחס לתפריטים שלא במסגרת פגישת ייעוץ אישית.
כמה עקרונות שכדאי ליישם:
1. כל נגיסה צריכה להיות בעלת משמעות - כמה שפחות "קלוריות ריקות" ובמקומן - מזונות מזינים יותר (לחם עם ממרח או פרי או אפילו חטיף אנרגיה במקום דברי מתיקה, למשל), אפשר גם משהו מתוק ומפנק מדי פעם - אלא אם יש סוכרת - אבל לא בכמות גדולה ובתדירות גבוהה.
2. הארוחות צריכות להיות מעורבות - מקור לחלבון, לפחמימה וירק.
3. ביצים אפשר גם כל יום.

בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם להמנע?'
האם להמנע?
26/11/2008 | 08:15
2
30
שלום
במקומות שונים אני קוראת דיעות שונות לגבי מאכלים או צמחים שכדאי להמנע מהם, חלקם בעיקר בשליש הראשון..
הנה הרשימה... מה דעתך?
טונה (גם מקופסא?)
סרדינים
כל הצמחים ממשפחת השפתניים: זאת כוללת אורגנו, מרווה, אזוב מצוי, זוטא, מנתה, נענע, תימין, מליסה, רוזמרין (גם בזיליקום????? גם זעתר???? או האם מדובר בלהמנע רק מצורת חליטה וזעתר זה בסדר? אני משתמשת בשמן אתרי רוזמרין... כדאי להפסיק?)
שומר, שמיר
ג'ינג'ר וקינמון: רק כמויות מאד קטנות
פטרוזיליה (ציטוט מפרסום של מועצת הירקות: "לנשים בהריון מומלץ להמנע מכמויות גבוהות של פטרוזיליה לאור העובדה שהיא מכילה רכיבים הפועלים כמגרים את הרחם")

ועוד שאלה קטנה: מה כדאי לעשות במצבים של צינון, כאב גרון, שיעול?

תודה רבה... אני ממש בתחילת הריון ומוצאת את עצמי מהססת ונמנעת.. אשמח לעזרה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ועוד קטנה'
ועוד קטנה
26/11/2008 | 08:21
12
לצפיה ב-'האם להימנע'
האם להימנע
27/11/2008 | 23:47
22
שלום שירלית,
אפשר לאכול טונה וסרדינים כל עוד עומדים בכמות של 340 גרם בשבוע.
לא ידוע לי על איסור על משפחת השפתניים ושאר הצמחים שכתבת. כן יש איסור של משרד הבריאות על תה צמחים. לגבי שמן אתרי - לא מבינה בזה הרבה אבל נדמה לי שאסור.
שומר ושמיר - לא ידוע לי על איסור
ג'ינג'ר וקינמון - אכן לא כמות גדולה
פטרוזיליה - ככל הידוע לי אפשר לאכול כעשב תיבול במרק ובסלט. אולי לא סלט שמבוסס אך ורק על פטרוזיליה - אבל לא ידוע לי על איסור שכזה מטעם גופי בריאות רשמיים כמו ה-FDA למשל.
אצות ים - אין בעיה, אלא אם יש בעיה בבלוטת התריס.
עם זאת - קמומיל לא מומלץ בהריון.
לא ברורה לי השאלה לגבי הצינון וכו'...
למידע נוסף, אנא קראי את המאמר שלי בנושא וביתר פירוט - בספר שלי המדריך השלם לתזונה בהריון.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלת משקל מטומטמת'
שאלת משקל מטומטמת
26/11/2008 | 08:20
1
28
שלום טובה, כיף לראות אותך פה, מחכה לקרוא את התשובות שלך (לשאלות הקצת יותר רציניות משלי).
בכל מקרה אני "סוחבת" עודף של שני קילו מההריון הקודם. בנתיים בהריון הזה אני עולה הרבה פחות במשקל ונראה לי שאני אגמור עם שניים-שלושה קילו פחות מהעליה בהריון הקודם (שבו עליתי 12 קילו). האם זה כמו להוריד שני קילו? ובעצם "כיסיתי" את העודף מפעם קודמת או שאין קשר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'משקל בהריון'
משקל בהריון
27/11/2008 | 23:49
15
שלום פיצי35 ותודה!
אם המצב כפי שתיארת, יש כנראה "קיזוז" של המשקל. ייתכן שזה יצא כך במקרה, אבל כל עוד כולם בריאים והכל בסדר, אין זה משנה אם יש או אין קשר
המשך מוצלח ובהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קפה, תה ושאר קפאין'
קפה, תה ושאר קפאין
26/11/2008 | 09:00
5
24
שלום,
את יכולה לעשות לי סדר בבאלגן  ופעם אחת ולתמיד כמה כוסות קפה ותה אני יכולה לשתות ביום , אני יודעת שעדיף בלי, אבל פשוט לא יכולה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה'
מצטרפת לשאלה
26/11/2008 | 09:21
3
16
רק שאצלי מדובר בקולה ושוקולד

כמה ניתן לצרוך ביום??
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלת הקולה'
מצטרפת לשאלת הקולה
26/11/2008 | 11:44
2
24
לצפיה ב-'ומוסיפה שאלת דיאט קולה...'
ומוסיפה שאלת דיאט קולה...
26/11/2008 | 15:34
1
36
ונקניקים קנויים - האם מותר?

תודה!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נקניקים - לא מומלץ (ר' תשובתי למעלה) ולגבי '
נקניקים - לא מומלץ (ר' תשובתי למעלה) ולגבי
27/11/2008 | 23:55
180
דייאט:
אין איסור על הממתיקים המלאכותיים בהריון, אך כמובן כדאי לצרוך בהגבלה.
למידע נוסף - תוכלי לקרוא כאן, בשאלה מס' 3.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קפאין בהריון '
קפאין בהריון
27/11/2008 | 23:53
44
שלום לשואלות,
כמות הקפאין המקסימלית בהריון היא 300 מ"ג ליום.
כמות זו נמצאת ב-2-3 כוסות קפה (תלוי בחוזק) או ב-6 כוסות תה לערך.
פחית קולה מכילה 31 מ"ג קפאין ופחית דייאט קולה - 43. קוביה אחת של שוקולד מריר מכילה בין 5 מ"ג ל-0.7 מ"ג, כך שתוכלו לערוך את החשבון בהתאם.
בספר שלי המדריך השלם לתזונה בהריון, מופיעה בעמוד 265 טבלה המפרטת את כל המקורות לקפאין והכמויות בכל אחד מהם.
בהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
26/11/2008 | 10:10
1
15
אני חולת קוליטיס שכרגע במצב לא פעיל, אבל סובלת משלשולים.
אני דואגת מאוד לאכול אוכל בריא שכולל דגנים מלאים ולא אוכלת בכלל לחם/אורז לבן.
השאלה שלי היא האם אני מחריפה את המצב שלי וגורמת לשלשולים בגלל כמות הסיבים שיש באוכל שלי. ואולי השלשולים יכולים לפגוע בהריון.
האם אני צריכה לעבור ללחם ואורז לבנים?
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלשולים '
שלשולים
27/11/2008 | 23:57
22
שלום ג'ולין,
שלשולים, מעבר להיותם מצב מאוד לא נעים, מגדילים סיכון להתייבשות ולאבדן מינרלים.
אנא פני לדיאטנית לייעוץ בהקדם, לא יהיה אחראי לייעץ לך בנושא זה בפורום.
הרבה בריאות ובהצלחה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טובה שלום'
טובה שלום
26/11/2008 | 11:32
2
10
אני בשבוע 12 להריוני הרביעי (והלא מתוכן - אך רצוי מאוד....)
סובלת מעודף משקל גבוה (BMI36)
לא סובלת ולא סבלתי מבעיות רפואיות בעבר.
ובתהליך הרזיה מבוקר ע"י שומרי משקל (התחלתי לפני ההריון וירדתי 9.5 ק"ג עד עכשיו)
כרגע  אני יורדת כ1/2 ק"ג בשבוע.
האם קצב הירידה הוא נכון?
האם יש המלצות מיוחדות?
האם זה השאיפה שלי להמשיך ולרדת כך היא ראלית- עד סוף ההריון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואני חייבת לומר שאני אוכלת הכל'
ואני חייבת לומר שאני אוכלת הכל
26/11/2008 | 11:36
14
הפחתתי מאוד במתוקים, ואני אוכלת המון ירקות, 2-3 פירות, לא שותה כמעט קפה, אוכל בעיקר דגנים מלאים, קטניות, מוצרי חלב לא מתוקים,עוף ובשר בקר.
(בדגים אני לא נוגעת במהלך הריונות)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרזייה בהריון שהתחיל בעודף משקל גבוה'
הרזייה בהריון שהתחיל בעודף משקל גבוה
28/11/2008 | 00:00
20
שלום ורדותית,
בדרגת המשקל שלך כדאי לשאוף לא לעלות במשקל במהלך ההריון כך שלאחר הלידה תשקלי פחות מכפי ששקלת לפני ההריון.
לא הייתי ממליצה על הרזייה מכוונת אלא על תזונה בריאה. רוב הנשים בקצה הגבוה של סקאלת ה-BMI יכולות לרזות בהריון מעצם העובדה שהן אוכלות את הכמות שהן זקוקות לה, לעומת אלפי קלוריות שצרכו ביום לפני ההריון, והפער גורם להרזייה.
ממליצה לך להיות במעקב דיאטנית כדי לוודא שהתזונה שלך מספקת ומאוזנת.
בהצלחה רבה!
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תוספי תזונה'
תוספי תזונה
26/11/2008 | 14:10
6
טובה שלום,

תודה על הזמן שאת מקדישה לנו, ורציתי לפנות אליך בשאלה על תוספי תזונה. אני מקווה שאפשר עוד לשאול שאלות, למרות שהשעה כבר עברה.

אני עוד לא בהריון, אבל בתקווה ממש ממש לקראת. מאחורי שני הריונות נפל שנגמרו בשליש הראשון.
אני לוקחת מולטיויטמין להריון (pre-gently). התזונה שלי די מאוזנת ובריאה.

1. רציתי לדעת אם כדאי לי לקחת גם אומגה שלוש בנוסף.
2. כמו כן המליצו לי לקחת ויטמין E כתוסף כדי "לחזק" את ההריון. האם מניסיונך לתוסף הזה יש השפעה חיובית על אחזקה של ההריון? האם יש תוספים כלשהם, או העדפות תזונה כלשהן שיכולות להגדיל את הסיכויים שלי להחזיק את ההריון הבא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' נא לא לצרף שאלות חדשות לשרשור'
נא לא לצרף שאלות חדשות לשרשור
27/11/2008 | 12:44
9
טובה תשיב לשאלות שנשאלו עד אתמול ב- 12:30.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה לכולן ולהתראות!'
תודה לכולן ולהתראות!
28/11/2008 | 00:12
14
שמחתי מאוד להתארח כאן ותודה לכולכן על הנעימות
אם יש לכן שאלות נוספות על תזונה בהריון, או אם שאלתן אחרי 12:30, אתן מוזמנות לכתוב בפורום האתר שלי.
אם אתן מתעניינות בנושא התזונה בהריון ולאחר הלידה, אתן מוזמנות לעיין בספר שלי המדריך השלם לתזונה בהריון
מאחלת לכולן המשך הריון בריא, לידה קלה והרבה בריאות!
שלכן ,
טובה.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

07:52 | 21.10.17 גברת פלפלת35
03:08 | 21.10.17 נורית421
16:30 | 20.10.17 אורחים בפורום
14:41 | 20.10.17 אורחים בפורום
10:39 | 20.10.17 אורחים בפורום
23:46 | 19.10.17 אורחים בפורום
18:29 | 19.10.17 אורחים בפורום
15:13 | 19.10.17 אורחים בפורום
16:16 | 18.10.17 רויתוש20
11:06 | 18.10.17 lulu112
08:40 | 18.10.17 אורחים בפורום
15:18 | 17.10.17 אורחים בפורום
19:48 | 16.10.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ