לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'סקר ביות'
סקר ביות
<< ההודעה הנוכחית
19/11/2008 | 09:09
115
1977
איזה ביות תבחרו בבית החולים ולמה?
האם בית החולים שאתן בוחרות בו נותן אופציות לביות- חלקי/מלא?
ולכאלה שילדו כבר- מה עדיף מנסיונכן, ביות חלקי או מלא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שאלך על ביות חלקי'
אני חושבת שאלך על ביות חלקי
19/11/2008 | 09:12
199
באיכילוב יש אפשרות לחלקי או מלא
אבל נראה לי שבלילה אעדיף שפיצית תהייה בתינוקיה כדי לנוח (וגם שהשכנות לחדר ינוחו) עם התעוררות להנקות.
אבל אי אפשר לדעת איך ארגיש...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה....'
עונה....
19/11/2008 | 09:16
180
ביות חלקי

כן- גם חלקי וגם מלא (הדסה עין כרם)

חלקי (אין לי נסיון במלא),
למרות שהיתה לי מחשבה על מלא, בסוף בחרתי בחלקי (וזאת היתה החלטה מאוד טובה), הייתי ממש גמורה אחרי הלידה עם טונות תפרים שבקושי יכולתי לזוז,  זה מאוד עזר לי שהיא לא היתה לידי 24 שעות (אומנם הרבה מהיום היא כן היתה, אבל לא כל הזמן)כך יכולתי לנוח קצת ולהתחיל להתרגל למצב החדש (לתינוקת ולמגבלה עם התפרים).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רגע, סליחה על הבורות'
רגע, סליחה על הבורות
19/11/2008 | 09:20
17
226
אין אפשרות בלי ביות בכלל?
כזה ששמים אותו על הבטן שלי ישר אחרי ההמלטה,
ואז אני עושה נעים מאוד ואת ספיץ' ה"זה לגמרי היה שווה את הכאב"
ואז הוא בא שוב, כשהולכים הביתה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'|נצל"ש|נושא הבורות....'
|נצל"ש|נושא הבורות....
19/11/2008 | 12:38
8
189
מה זה בדיוק ביות??
(טוב שנזכרתי לשאול בשבוע 35 כמעט)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות זה כמה את רוצה'
ביות זה כמה את רוצה
19/11/2008 | 12:54
6
189
שיציקו לך עם התינוק ביומיים המסכנים שאת עדיין בבית חולים
מנסה נואשות להתחזק.

ביות מלא זה שכלללל הזמן התינוק איתך בחדר,
גם כשהרופאים בודקים אותו וזה.

וביות חלקי זה שהוא איתך כל היום ובלילה לוקחים אותו לתינוקייה
ונותנים לך את לישון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מישהי יודעת אם בוולפסון יש ביות?'
מישהי יודעת אם בוולפסון יש ביות?
19/11/2008 | 12:57
5
140
איך אפשר לברר?
האם אני צריכה מהתחלה להגיד להם שזה מה שאני רוצה, או שאחרי הלידה עצמה אני יכולה להחליט לבד?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עד כמה'
עד כמה
19/11/2008 | 13:21
112
שידוע לי, אפשר להחליט במקום לכאן או לכאן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למיטב זכרוני'
למיטב זכרוני
19/11/2008 | 14:50
95
יש ביות חלקי, את לא צריכה להגיד מיד אחרי הלידה, אלא, מתי שאת מחליטה לקחת אז בפעם הראשונה הם עושים הדרכה ומחתימים על טופס.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש ביות חלקי בוולפסון'
יש ביות חלקי בוולפסון
20/11/2008 | 15:56
2
88
הי, אני ילדתי שם לפני שנה ויש ביות חלקי בלבד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
20/11/2008 | 21:36
16
לצפיה ב-'אגב-מתי אני אמורה להגיד להם שזה מה שאני רוצה?'
אגב-מתי אני אמורה להגיד להם שזה מה שאני רוצה?
20/11/2008 | 21:38
46
לצפיה ב-'ביות'
ביות
19/11/2008 | 13:20
145
זה אומר אם את רוצה שהתינוק יהיה איתך מהלידה, ישן איתך בחדר, יהיה איתך כל השהות בבי"ח או שיילקח לתינוקייה ויקראו לך אם הוא בוכה, או אם הוא צריך לאכול, שזה חצי ביות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר גם ל-18 שנה'
אפשר גם ל-18 שנה
19/11/2008 | 14:21
7
210
השאלה היא אם זה מה שאת רוצה.

לפני שהוא נולד, קצת קשה לדמיין שהתינוק הוא אדם אמיתי, אבל זה כך. מהרגע הראשון.

למה אני חושבת שחשוב להיות עם התינוק מיד לאחר הלידה:
* כי זה זמן מיוחד הורמונלית של היקשרות. נכון שאפשר גם בלעדיו (גם מנסיון), ובכל זאת - הטבע עוזר לנו, למה לא להעזר בזה?
* כי התינוק זקוק לאמא שלו, מרגע שהוא נולד. הוא יסתדר עם טיפול סביר של אחרים, אבל זה לא מפחית את הצורך שלו באמא, בטיפול אוהב, בהרבה מגע וחום גוף. זה מלמד אותו לנשום, לווסת חום, לאהוב.
* כי בתינוקיות יש מחסור עז בכוח אדם, וכשיש 2 אחיות (מסורות ככל שיהיו) על 30 תינוקות - אין מצב לתת טיפול סביר לכל תינוק, אין מצב להשגיח עליו רפואית אפילו, בהנחה שרוב האסונות קורים בשקט.
* כי אם את נשארת בבי"ח (אישית - אם הכל תקין אני לא רואה סיבה לזה, אבל נניח), אז כדאי לנצל את הזמן שיש את מי לשאול, בשביל להכיר את התינוק, ללמוד להניק, לחתל, לקלח וכו'.
* כי יותר קל ונעים לנוח כשהתינוק שלך לידך, ואת לא צריכה לקום אליו וללכת לתינוקיה, ולגלות שהוא כבר נורא רעב ולא מצליח לינוק.
* כי רק כשהתינוק שלך לידך, את יכולה לדעת איזה טיפולים הוא עובר, ושלא עושים לו משהו שאת לא רוצה (לתת תמ"ל למשל, מאד נפוץ, גם כשמבקשים הנקה בלבד).
* כי את אמא מרגע שהתינוק נולד. אין פסק זמן. הוא זקוק לך בגיל יום, לא פחות מכפי שהוא זקוק לך בגיל שבועיים. גם אז תשאירי אותו בתינוקיה?

לעניות דעתי, ברירת המחדל צריכה להיות ביות מלא. התינוקיות צריכות להשאר לאלו שמסיבה בריאותית כלשהי של האם או של התינוק, לא מתאפשר ביות - ואז גם כל תינוק יקבל טיפול יותר טוב, בזכות עומס מופחת על האחיות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא!!'
ביות מלא!!
19/11/2008 | 15:40
5
166
מכל הסיבות שאם פי אמרה....
וכי נראה לי חשוב אם אני רוצה להניק שאני אוכל להניק לפי הדרישה שלה ולא לפי הלו"ז שבית החולים קבע
אני יולדת במאיר ששם הם עובדים בביות חלקי, כלומר התינוק לידך מ-5 בבוקר (שזו השעה שהחליטו שהוא צריך לינוק) ועד 10 בלילה ואז הולך לתינוקיה
אם את מבקשת מלא, מחתימים אותך על טופס ואת נמצאת בחדר עם עוד אשה שרוצה גם מלא וככה את לא מפריעה לאחרות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אותי דווקא שמו בחדר עם בחורה בביות חלקי'
אותי דווקא שמו בחדר עם בחורה בביות חלקי
20/11/2008 | 08:17
4
169
והיה לי ממש לא נעים ממנה - הקטנה שלי בכתה כל הלילה ובאיזשהו שלב שכנתי לחדר ביקשה מהאחיות לעבור לחדר אחר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדת במאיר?'
ילדת במאיר?
20/11/2008 | 10:47
3
108
כי בסיור שאלתי והאחות אמרה שמפרידים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הבנתי שמנסים להפריד'
אני הבנתי שמנסים להפריד
20/11/2008 | 15:20
112
אבל אם יש עומס, יש עומס...
מצד שני זכותה לבקש לעבור, וזכותך לבקש ביות מלא.
כל זמן שאף אחת לא נעלבת מהבחירות של השניה, נראה לי לגיטימי.
כמו שנאמר פה כמה פעמים, בסך הכל מדובר ביומיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן. ודווקא לא היה עמוס.'
כן. ודווקא לא היה עמוס.
20/11/2008 | 15:39
1
85
עובדה שמצאו לה איפה לישון (וגם אנחנו היינו רק שתיים בחדר).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אולי חדרים של ביות מלא היו מלאים'
אולי חדרים של ביות מלא היו מלאים
20/11/2008 | 15:55
78
אולי הם חשבו שאם זה רק 2 זה לא נורא
אני מנסה לשכנע את עצמי שמאיר נחמדים כי אני מתעתדת ללדת שם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה מאוד, אבל---'
מסכימה מאוד, אבל---
20/11/2008 | 10:56
106
מנסיוני, יש הבדל אדיר בין לידה ראשונה לבאות אחריה.
את בכורתי ילדתי בקיסרי חירום, הייתי כ"כ מרוכזת בעצמי וכאובה ואומללה, וגם מבוהלת מהדבר הקטן והחדש הזה שבא אל חיי, מבורכת ככל שתהיה...
רציתי אז ביות מלא אבל ההתחיבות שחותמים עליה לביות הלחיצה אותי גם, אז ויתרתי ולא הפסקתי לבכות על איזו מן אמא אני... נראה לי ממש מיותר עם כל הלחץ הזה. ילד ראשון הוא סטז'... ( הבדיחה אומרת שבגלל זה על פי ההלכה, בכור יורש כפליים) הכל חדש, הכל מפחיד, הכל קשה.
אני חושבת שמותר לנו להיות סלחניות כלפי עצמינו ולא לשפוט את עצמינו לחומרה אם קשה לנו בהתחלה.
את ביתי השניה כבר לקחתי לביות מלא יום לאחר ניתוח החירום השני שלי... כבר ידעתי איך לטפל בפיצקלה, וגם הכרתי את מגבלותי הגופניות אחרי הניתוח, וידעתי לתמרן פחות או יותר עם כל הקשיים, וגם למדתי שזה שמאיימים עלי לא להחזיר אותה לתינוקיה- זה לא תורה מסיני, וכשצריך, אז אפשר להשאיר אותה בזמן המקלחות וכאלה בתינוקיה...
בלידה הקרובה אני מאוד רוצה ביות מלא מרגע הלידה. אני אעשה את ההשתדלות שלי, אבל עדיין אין לי מושג איזו לידה זו תהיה (ויבק2? מאוד רוצה...) וגם אינני יודעת כמה יוכל בעלי לעזור לי בהתחלה...הרי יש לי עוד 2 בנות לדאוג להן...
אז אני שמה לעצמי מטרה מול העיניים, אבל מראש סולחת לעצמי אם שוב אדחה ביום את הביות.
איזון בין השאיפות שלנו, ליכולות שלנו, נראה לי דבר בריא ונדרש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא מרגע הלידה'
ביות מלא מרגע הלידה
19/11/2008 | 09:23
166
בכל מקרה זה מה שנראה לי - שלא אסכים להפרד מהתינוק מרגע הלידה, בטח שלא ל-6 שעות כפי שבתל השומר עושים.

אני מתכננת ללדת בלניאדו, מחרתיים אני שם בסיור, מקווה לראות את האגף החדש שבו אמורה להיות מחלקת היולדות כשאלד. אם יש להם אפשרות לחדרים פרטיים (פעם היתה להם) זה מה שאעשה, אם לא אתלבט בין שחרור מוקדם ומעבר למלונית בתה"ש, או פשוט חזרה מוקדמת הביתה.

ורד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מישהי יודעת כמה בנות יש בחדר עם ביות'
מישהי יודעת כמה בנות יש בחדר עם ביות
19/11/2008 | 09:23
12
139
מלא בתל השומר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן יש והוא יחסית חדש שנה בערך'
כן יש והוא יחסית חדש שנה בערך
19/11/2008 | 09:26
8
61
לצפיה ב-'אמממ...לא הבנתי '
אמממ...לא הבנתי
19/11/2008 | 09:35
7
51
לצפיה ב-'בחדר ביות מלא יש 2 בנות בחדר'
בחדר ביות מלא יש 2 בנות בחדר
19/11/2008 | 10:28
6
114
החדר מרווח ויש פינת החתלה אחת עם כיור ומקלחת ושירותים צמודים רק לחדר
הבעיה היא שאת ממש לבד אין אחיות כמעת בכללוהילד איתך 24\7 גם כל הלילה וכל דקה ביום את אחראית לכל מהרגע הראשון
4-6 שעות מהלידה כשמביאים אותו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת - אין אחיות? אז מי עוזר בהנקה?'
מה זאת אומרת - אין אחיות? אז מי עוזר בהנקה?
19/11/2008 | 15:06
5
95
חדרים של ביות מלא נמצאים במקום אחר?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הם נמצאים בסוף מחלקה הרגילה אבל'
לא הם נמצאים בסוף מחלקה הרגילה אבל
20/11/2008 | 02:42
4
96
האחיות כמעט ולא מגיעות לשם ואם את רוצה להצטרף להדרכת הנקה את צריכה להגיע למחלקה אף אחות לא מגיעה אישית אליך
רק הרופא לבדיקת רופא מגיע וכמעט ולא פוגשים אחות לפעמים גם כשאת קוראת לה בלחצן מצוקה.
לפחות זה מנסיון שלי בביות מלא תל השומר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יותר עדיף שלא יעזרו'
יותר עדיף שלא יעזרו
20/11/2008 | 08:54
3
94
הרוב המוחלט של אחיות התינוקיה לא יודעות דבר וחצי דבר על הנקה וכשהן מנסות לעזור הן בדרך כלל מקלקלות.
מי שבאמת רוצה להניק צריכה לשקול בחיוב לקבוע עם יועצת הנקה מוסמכת עוד לפני הלידה.
וקצת על יועצת מוסמכת - לא כל מי שהניקה חמש דקות יכולה או צריכה לעזור למניקות. אני הנקתי שני ילדים, שנה וחצי את הגדול וכמעט שנתיים את הקטן ולא הייתי מעיזה להציג את עצמי כמי שמוסמכת לתת עצות בנושא ההנקה. יש מי שההנקה זורמת לה בקלות, יש מי שהבעיות שלה הן מינוריות ויש מי שהבעיות שלה קשות. הענין הוא שרק יועצת הנקה יכולה לקבוע מה הבעיה ולנסות לפתור אותה. יועצת הנקה בילתה שנה מחייה בלימודים לקראת קבלת התואר יועצת הנקה, עברה התמחות של מינימום אלף שעות ואף יותר תחת הדרכתה של יועצת מוסמכת ועברה מבחן בינלאומי לפני שקיבלה את התואר יועצת מוסמכת IBCLC (ראשי תיבות של התואר הבינלאומי של יועצות הנקה). רשימה של יועצות מוסמכות לפי אזורים ניתן למצוא במאמרים של פורום הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את אומרת את זה ממרומי אמהות לשני ילדים'
את אומרת את זה ממרומי אמהות לשני ילדים
20/11/2008 | 09:47
2
92
אמא פעם ראשונה בהחלט רוצה את התמיכה וחיזוקים שנותנות האחיות ולב דווקא בהנקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וזו בדיוק הבעיה'
וזו בדיוק הבעיה
20/11/2008 | 09:58
1
82
לפחות בנושא הנקה, התמיכה שהן נותנות שגויה. ומעבר לכך, הרבה מאוד דברים שהן אומרות נובע מהנהלים ומהכסת"ח שלהן ולא עושה את זה נכון.
אני בהחלט מודעת לסלידה שלי מתינוקיות ומאחיות תינוקיה. לצערי הרב בכל התינוקיות שניתקלתי בהן והיו לא מעט (לא רק מהלידות שלי) אחיות התינוקיה לא עוררו אצלי אמון רב וכבר בלידה השניה יישמתי את מסקנותיי - אם אני במצב מתפקד (וצריך להיות ממש זוועה כדי שאני אגדיר את עצמי במצב לא מתפקד, ואני אומרת את זה גם אחרי שעברתי ניתוח קיסרי בלידה השניה והילד היה איתי כל הזמן) הילדים שלי לא מתקרבים לתינוקיות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שנינו חושבות שביות מלא הוא הכי טוב'
שנינו חושבות שביות מלא הוא הכי טוב
20/11/2008 | 15:31
72
אבל את קיצונית ואולי מהניסיון שלך זה ככה
אני ערה למקרים שאחיות במחלקת לידה עזרה ותמכה ואפילו מנעה אולי טעויות של אמהות פעם ראשונה
אז לא צריך להכליל ולא צריך להיות קיצוניים כל אחת תעשה מה שטוב לה ובזה הדיון מיסתיים
אני לא רוצה עוד מנה מהקיצונייות אם לא אכפת לך אני בעד ביות מלא ללא הלחץ שעושים בבית החולים לנשים שבוחרות בו ומינסיון אישי אישה שמבקשת ביות מלא צריכה לחתום על טופסים שמשחררים את המחלקה מכל אחריות וזה קצת קיצוני כמוך!!!!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתיים'
שתיים
19/11/2008 | 13:26
33
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/11/2008 | 13:52
23
לצפיה ב-'ביות מלא בתל השומר- אני הייתי שם'
ביות מלא בתל השומר- אני הייתי שם
20/11/2008 | 10:52
88
וזה פשוט מדהים. בעקרון יש 8 חדרים של ביות מלא, אבל הם פותחים רק 2. בחדר אחד הם שמים יולדת אחת ובחדר השני שמים 2 יולדות.
החדר חדש, גדול ומרווח, יש בו מקום לחתל וכיור לרחיצת התינוק. יש כל משמרת אחות אחת מהמחלקה הרגילה שאחראית על הביות והן ממש, אבל ממש מקסימות ועוזרות בכל שאלה. הן גם הגיעו הרבה לחדר שלי ביוזמתן לשאול אם הכל בסדר ואם אני רוצה עזרה בהנקה, ברחיצה וכו'. גם את הבדיקות של הרופאים מבצעים בחדר שלך וזה פשוט נהדר.
אני הייתי ממש נגד התינוקיה בתל השומר. את התינוק הקודם שלי גם ילדתי שם וזכרתי את המראה המזוויע של התינוקות הצורחים שישנים תחת אור הפלורסנטים החזק ובקור המקפיא של המזגן עם מוזיקה בפול ווליום שבחרו האחיות להשמיע מאחת התחנות ברדיו בכל שעות היום!!! פשוט מזעזע. גם הפעם יצא לי לבקר בתינוקיה, רק כדי לראות אם משהו השתנה שם וכשנכנסתי מיד בכיתי.
אז נכון, התינוק איתך 24 שעות וזה לא תמיד מתאים לך. את יכולה להתקלח רק כשיש מישהו איתך בחדר (בעלך, אמא שלך וכו'). אני לדוגמא, ילדתי ביום כיפור, אז הכנסתי אותו איתי למקלחת (כלומר, הוא שכב בעריסה שלו בתוך חדר המקלחת).
לא הייתי מוותרת על זה בשום אופן!!! גם מבחינת הנוחות (הייתי בחדר לבד!!!) וגם מבחינת טובת הילד.
לידה קלה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/11/2008 | 09:25
3
114
אני אבחר ביות מלא
עוד לא החלטתי איזה בית חולים אני אלך אבל בטוח יהיה בו ביות מלא
מניסיון בלידה קודמת ביות מלא קשה יותר אין זמן רב לנוח ובלילות התינוק בוכה יותר וקשה מאוד להתמודד לבד כשאת מפריעה לשכנות אבל לי אישית קשה היה לחשוב על זה שהוא יהיה בחדר אחר עם עוד 20 תינוקות וכולם יבכו יחד למי שתי האחיות שיש במשמרת לילה יגשו קודם אז בחרתי אז ביות מלא וכנראה שגם הפעם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה, אם הוא בוכה ואת לא לידו'
שאלה, אם הוא בוכה ואת לא לידו
19/11/2008 | 09:27
2
122
לא קוראים לך ממילא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עד שקוראים...'
עד שקוראים...
19/11/2008 | 09:47
110
לפעמים עובר הרבה מאוד זמן.
וגם נתקלתי באמהות שלא ידעו שחייבים להגיד שרוצות שיעירו אותן, לכן לא היתה מדבקה על העריסה של התינוק, ולא העירו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וגם לפני שהוא יבכה, אפשר יהיה לראות שהוא צריך'
וגם לפני שהוא יבכה, אפשר יהיה לראות שהוא צריך
19/11/2008 | 13:16
89
משהו.
תינוק רעב מחפש עם השפתיים פטמה, מזיז ראש מצד לצד וכו'. אם מניקים אותו בשלב הזה, הוא לא מגיע לבכי.
בביות מלא האמא יכולה לשים לב לסימנים האלו הרבה לפני שמגיע בכי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני עדיין מתלבטת'
אני עדיין מתלבטת
86
כי המון אומרים שצריך את הזמן הזה לנוח, למרות שקוראים לך בכל פעם שהיא בוכה,
ואולי בתינוקיה התנאים יהיו יותר טובים מבחינת טמפרטורה, נקיון
ומצד שני בעלי מאוד אהב את הרעיון שהיא תהיה איתנו כל הזמן, למרות שאף אחד לא אמר שהוא יכול להשאר!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי ביות מלא'
נראה לי ביות מלא
84
אבל עוד יותר נראה לי שעדיף להחליט במקום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות גמיש במאיר'
ביות גמיש במאיר
19/11/2008 | 09:29
85
כמו בפעם הקודמת.
הייתי עם שירה כל היממה מלבד כ-3 שעות בלילה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות חלקי'
ביות חלקי
19/11/2008 | 09:34
90
ביות מלא עם אופציה לחלקי
אסף הרופא נותן את האופציה לביות מלא וחלקי וגם להתחרט באמצע אם לא הולך עם הביות המלא ניתן לעבור לחלקי.
בלידה הקודמת ילדתי באסף הרופא והייתי נחושה ללכת על ביות מלא,אבל איל המתוק לא רצה לישון בלילה ורק בכה ובכה ולא הצלחתי להרגיע אותו.באמצע הלילה הבאתי אותו לתינוקיה ובעיניים דומעות השארתי אותו שם ללילה וכמובן שחזרתי להניק אותו.גם בלילה השני הבאתי אותו לתינוקיה לשנת הלילה,כדי שאוכל לנוח קצת.
בלידה הזאת אנסה שוב ביות מלא ואם לא ילך אקח ביות חלקי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה.'
עונה.
19/11/2008 | 09:35
1
72
ילדתי בלניאדו, בגלל שרציתי לידה טבעית במרכז הלידה
לא היה אופציה לביות חלקי, או מלא או שמקבלים את הילד בשעות ההנקה והביקורים
לקחתי ביות מלא ללא ספק בכלל... היה לי חשוב להכיר את הבת שלי, הפרצופים שלה , הבכי שלה , לנסות להניק כדי שאוכל כבר להשתמש בעזרתו של הצוות ולשאול שאלות ולא לחזור הביתה קלולס...
חשוב לציין שהתשחררתי יום למחרת - הביות הכי מלא....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה גם...'
עונה גם...
19/11/2008 | 09:42
52
איזה ביות תבחרו בבית החולים ולמה? ביות חלקי, זה מה שאפשרי בבי"ח

האם בית החולים שאתן בוחרות בו נותן אופציות לביות- חלקי/מלא?יש אופציה לחלקי או להשאיר את התינוק כל היום בתינוקיה ולבוא אליו להנקות  וכו' .

ולכאלה שילדו כבר- מה עדיף מנסיונכן, ביות חלקי או מלא? לידה ראשונה ואין לי עדיין ניסיון אבל הגיסות שלי המליצו מניסיונם (תה"ש ואיכילוב) על חלקי כדי שאוכל לנוח ולצבור כוחות .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא'
ביות מלא
19/11/2008 | 09:45
64
אחרי שהייתי בתינוקיה בליס וגם בלניאדו, אין סיכוי שאני משאירה שם תינוק אפילו לדקה. וזה לא שהאחיות רעות או קשוחות או משהו כזה, פשוט יש להן המון המון עבודה והן לא יכולות להתייחס לכל תינוק. ותינוק בן יום שבוכה חצי שעה, שעה ויותר כי בדיוק מוציאים עכשיו את התינוקות ולא קוראים לאמא- זה בעיני נורא.

את הבכור שלי ילדתי בארה"ב, הוא היה איתי כמעט כל הזמן ובלילה נתתי אותו ולא ישנתי דקה, זה היה פשוט מיותר והצטערתי על זה (לפחות שם בתינוקיה היו אולי 5 תינוקות עם 2 אחיות, וכשהן האכילו הן שאלו אותי אם זה בסדר בגלל ההנקה והאכילו עם צינורית במקום בקבוק כדי לא לקלקל את ההנקה...).
את הקטנה ילדתי בליס, והיא היתה איתי 24 שעות, זה פשוט נראה לי הכי נכון ובכל פעם שהגעתי לתינוקיה זה חיזק את ההחלטה שלי.
ו
את הנוכחי לא יודעת עוד היכן אלד, כנראה במאיר וכמובן עם ביות מלא.
מבחינתי זה תנאי הכרחי לבחירת בית החולים, זה חייב להיות כזה שלא רק מצהיר על ביות מלא, אלא באמת מאפשר את זה בלי שום צורך להתווכח, בלי הפחדות וכו'.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסיוני והעדפותיי האישיות....'
מנסיוני והעדפותיי האישיות....
19/11/2008 | 10:04
100
אני לא יכולה לתת את התינוקות שלי לתינוקיה. תמיד, בכל הלידות, התינוקות איתי. לא הייתי בוחרת ללדת במקום שלא מאפשר לי את זה. אני לא מוכנה להפרדה אפילו קצרה בשום אופן. זו אחת הסיבות (לא היחידה אבל אחת מהן) שאת בתי השלישית ילדתי בבית, וכך גם את התינוק הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא הכי טוב לאמא הכי טוב לתינוק'
ביות מלא הכי טוב לאמא הכי טוב לתינוק
19/11/2008 | 10:08
25
164
עם נדב הייתי בביות חלקי (שמשום מה האמנתי בתמימותי שנחשב למלא)
ועם נעמה בביות מלא.

מוסיפה מראש 2 סייגים -
1. האמא צריכה להרגיש טוב. אם היא מפורקת לגמרי מלידה קשה - אולי כדאי שתנוח (עדין - הכי אופטימלי שהתינוק ישאר ליידה, ושבן הזוג או הסבתא או חברה טובה ישארו עם שניהם)
2. אני מודעת להיותי קיצונית בנושא הביות.

נהייתי קיצונית בעקבות לילה שביליתי בתינוקיה עם נעמה (שהיתה בת 3 ימים וערכי הצהבת עלו, הוחזרנו לאשפוז (רק היא, אני הייתי כבר נטולת מיטה...) והיינו לילה שלם בתינוקיה)
אני חייבת לציין לטובה את האחיות, שלא ישבו לנוח ולו לדקה.
כל הזמן הן היו עם התינוקות,
ובכל זאת (כמובן) כל הזמן היו קולות של בכי קורע לב (לי לקח הרבה מאוד זמן להשתחרר מהטראומה של הלילה הזה)
אין מצב ש- 7 נשים תצלחנה לטפל ב-40 תינוקות.
אין.

לוקח זמן עד שמגיעים לכל תינוק.
לייד נעמה היה תינוק שצרח אולי 20 דקות.
ואז האחות נתנה לו בקבוק וחצי ! (אין מצב שהוא היה צריך כזו כמות של אוכל)
ואחרי עשר דקות אמא שלו הגיעה, עם שדיים מתפוצצים, וכמובן שכבר לא היה לה את מי להניק.....
גם בשביל התינוק - עדיף להיות לייד אמא (לזה הוא רגיל כבר כ-9 חודשים) ואיך שהוא מצייץ - יש מי שניגש אליו, מטפל, מחבק,
לעומת להיות בחדר מואר תמידית, שגם כשאתה לא בוכה, יש צרחות ובכי סביבך, שאם אתה פולט או רעב או עושה קקי - לוקח נצח עד שמישהו שם לב אליך.
וגם בשבילך (במיוחד אם את רוצה להניק, אבל גם אם לא)
ללמוד להכיר את התינוק שלך,
לדעת שהוא מוגן ובטוח לידך.
שהוא לא בוכה שעות.
(ושאף אחד לא יגיד לי "הם קוראים לאמא אם מבקשים מהם". ראיתי. הם עושים רשימה וכשחמישה תינוקות (שאמא שלהם ביקשה להעיר אותה) נאספים לרשימה - הם קוראים לכולן ביחד. סיכוי טוב שהשניים-שלושה הראשונים שבכו כבר נרדמו חזרה בתוך הבכי והתסכול שלהם.
חוצמיזה - מה עדיף? לקום לשניה לטפל בתינוק ולחזור לישון, או לקום, להתהלך במסדרונות, להגיע לתינוק שלך כשהוא כבר נרדם, לחזור לחדר, לחזר לתינוקיה, למצוא תינוק בוכה ורגוז, שלוקח יותר זמן להרגיע ואחרי כל זה לחזור לחדר שלך לנוח "בשקט"?)

עוד נקודות למחשבה - סרטון על ביות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מזדהה עם הטראומה...'
מזדהה עם הטראומה...
19/11/2008 | 10:50
114
אחרי כל ביקור שלנו בתינוקיה (שרובם היו מיותרים ובסוף פשוט לא באתי- הם מצאו אותי...) הרגשתי שיש לי ממש דפיקות לב. לא יכולתי לראות ולשמוע את זה ולכן באמת אין סיכוי שתינוק שלי יהיה שם. אגב, חשבתי שאני מרגישה ככה כי אני אחרי לידה, אבל לאחרונה יצא לי להיות בתינוקיה בלינאדו במסגרת קורס מדריכות הנקה, והרגשתי אותו דבר.

מסייגת: זה טוב באמת למקרי חירום, כמו חברה שהיה לה דימום מטורף אחרי הלידה וכאבי תופת (תפרו לא טוב), ועד שלא מצאו את הבעיה היא לא תיפקדה. כמובן שבעלה היה איתה והתינוקיה במקרה כזה הכרחית. אבל במקרים רגילים היא בעיני מיותרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמאלה...'
אמאלה...
19/11/2008 | 10:59
23
124
את "מפחידה" אותי. עוד לא סגורה בכלל על מה אבחר, אבל כפי שאת מתארת את זה- אין לי בכלל זכות לבחור. יש לי אחריות כלפיי הילד שלי, ולהכניס אותו למציאות כמו שאת מתארת זה חוסר אחריות.
מצד שני, נראה לי כ"כ חשוב לישון כמה שעות רצופות בלילה אחרי הלידה. אפילו ארבע שעות, לא צריך לשים אותו שם ללילה שלם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם תינוקות ישנים'
גם תינוקות ישנים
19/11/2008 | 11:50
13
99
להיות בביות מלא זה לא בהכרח אומר להיות ערה בלי הפסקה.
אפשר לנסות להשאיר מלווה (איתי נשאר הבנזוג) או פשוט להשתחרר הביתה.
אני לא הצלחתי לישון טוב בבי"ח - לא בגלל הבת שלי (שישנה מצויין בין הנקה להנקה) אלה בגלל רעשי בית החולים והצעקות של האחיות שהעירו אמהות להנקה.
אחרי לידת הבית שלי, לעומת זאת ישנתי נפלא
גם אני העברתי לילה בתינוקיה, בדיוק מאותן סיבות של טאש. ואני מצטרפת לדבריה בכל פה.  
ורוצה להוסיף-
האחיות בתינוקיה הן לא רק בייביסיטר ויש להן המון דברים אחרים לעשות - לקחת בדיקות לצהבת, לקבל ילודים חדשים, להכין את התינוקיה לעומס של הבוקר וכו' - אין להן אפשרות לזרוק הכל כשתינוק מצייץ ולרוץ להזעיק את האמא או מאידך לתת לכל תינוק את החיבוק האישי והחם לו הוא ראוי. גם כאשר הן משתדלות.
לו היו יותר אחיות על פחות תינוקות זה היה כמובן עדיף בהרבה. אבל בכל מקרה - אחות היא לא אמא והמקום הטוב והבטוח ביותר לתינוק הוא ליד אמא - על אחת כמה וכמה כשמדובר בילוד שעדיין לא הסתגל ל'חוץ'.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ודאי שתינוקות ישנים,'
ודאי שתינוקות ישנים,
19/11/2008 | 12:08
12
92
אבל לא ארבע חמש שעות רצוף. זה לא השיקול מבחינתי, אלא אם ח"ו באמת לא אהיה מסוגלת פיזית לביות מלא, אבל זה רק במקרה מאוד קיצוני.
מלווה לא ישאר איתי, כי גם במאיר וגם בבלינסון לדעתי מקפידים מאוד על העניין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איתי בנהזוג נשאר במאיר'
איתי בנהזוג נשאר במאיר
19/11/2008 | 12:43
7
84
אני מכירה מישהו שהרשו להישאר אפילו בלניאדו (שזה בי"ח דתי) לא בחדר עם היולדות, כמובן. הוא נשאר במסדרון ואשתו יצאה אליו כשהיא היתה צריכה עזרה.
אני מכירה מישהו אחר, שאשתו היתה אחרי קיסרי במאיר ומכל מיני סיבות (מעצבנות, אבל לא ניכנס אליהן...) לא אישרו לה ביות. בכל מקרה הבחור פרס לו מזרון בתינוקיה וישן ליד הילד - כל פעם כשהבן התעורר הוא הביא אותו אל האמא.
כשנורא רוצים - אפשר הכל.
והתינוקות שלי בימים הראשונים דווקא ישנו המון שעות רצוף (עם הבת הראשונה ממש נבהלתי מזה)

בהצלחה בכל מקרה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואלה'
וואלה
19/11/2008 | 12:59
6
76
לא חשבתי על זה, שהוא באמת יכול לישון בתינוקיה אם ממש יש צורך.
אני לא אשאיר את בעלי איתי כי לדעתי זה לא הוגן כלפי היולדת הנוספת שאיתי בחדר, אבל כאמור, אם יהיה צורך, אפשר בתינוקיה. לצאת החוצה כל פעם, נראה לי.

חשבתי שבהתחלה צריכים להעיר אותם כל שלוש שעות לאוכל...זה לא ככה עם כולם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעירים רק תינוקות קטנים במיוחד'
מעירים רק תינוקות קטנים במיוחד
19/11/2008 | 13:13
5
75
את צודקת שגבר עלול להפריע ליולדות האחרות אבל לא לכולן.
אני יודעת שלי זה ממש לא היה מפריע (ולכן מודה ומתוודה שאני פשוט לא חשבתי על זה בזמנו). אפשר לשאול

תינוקות בד"כ לא ממש יונקים ביום הראשון (חוץ מאחרי הלידה). חשוב לי לכתוב את זה כי אני ממש נלחצתי בלילה הראשון שהילדה ישנה ולא קמה ולא ששה לינוק גם כשהערתי אותה (והערתי! אני פולניה ). במהלך היום למחרת היא כבר ינקה למופת. ולא כל שלוש שעות. חשוב להניק לפי דרישה ולא לפי שעון. בשעות הערות הילדים שלי ינקו יותר בצפיפות ושניהם ישנו (ועדיין ישנים - טפו טפו טפו) הרבה שעות ברצף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טפו טפו'
טפו טפו
19/11/2008 | 13:24
2
63
נשמע נפלא. רגע, ואם התינוק לא יונק, אז מה עושים? תחליף?!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רוב התינוקות'
רוב התינוקות
19/11/2008 | 13:29
1
66
לא באמת אוכלים ב-12-24 שעות הראשונות כי עוד מלאים מהרחם, אם לא יונקים אז כמובן תחליף.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה, ואו. לא ידעתי.'
אה, ואו. לא ידעתי.
19/11/2008 | 13:43
61
איך הם לא רעבים?!  אני לא אוכלת 12 דקות ומאבדת את הצפון, אז 12 שעות?!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חייבת להעיר לגבי להעיר...'
חייבת להעיר לגבי להעיר...
19/11/2008 | 14:00
1
86
זה לא מדוייק שמעירים רק תינוקות קטנים, ואת זה אני כותבת בכובע של מי שהרגע סיימה קורס מדריכות הנקה...
נכון, ב 24 שעות הראשונות יש תינוקות שלא יונקים וזה בסדר. א-ב-ל, וזה אבל גדול- לאחר 24 שעות אנחנו כן מצפים לראות יניקות טובות ואפקטיביות, ואם תינוק יורד למעלה מ 7% ממשקלו (ולא 10 כפי שפעם היה נהוג), אז בהחלט מעירים.
בשבועות הראשונים עד להתבססות ההנקה אנחנו רוצים לראות לפחות 8 הנקות ביממה, וזה אומר בממוצע כל שלוש שעות. נכון שאם אין שום בעיה והתינוק ישן 5 שעות אבל אח"כ ינק 4 פעמים כל שעתיים- זה בסדר. אבל חשוב מאוד להיות מודעים לזה, כי לפעמים תינוק הוא חלש ומתקרב להתייבשות, וההורים לא ערים לזה כי הם חושבים שזה בסדר שתינוק קטן ישן הרבה שעות ברצף. ומדד נוסף לכך שהתינוק אוכל ולא מתייבש- יציאות.
אז לסיכום: אם יש התינוק לא ירד הרבה במשקל, לא נולד במשקל נמוך ויש לו חיתולים רטובים ויציאות- אפשר לא להעיר, אבל לשים לב שעל פני 24 שעות יש לפחות 8 הנקות (ובדר"כ- יותר). אבל בכל מצב אחר יש להעיר כל 3 שעות בשבועיים הראשונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמה מידע חשוב...תודה רבה'
כמה מידע חשוב...תודה רבה
19/11/2008 | 15:30
25
לצפיה ב-'לגבי מאיר - מקפידים בכתוב אבל מעלימים עיין'
לגבי מאיר - מקפידים בכתוב אבל מעלימים עיין
19/11/2008 | 13:02
3
79
אני הייתי לבד כי בעלי היה עם הגדולה ולא הפריע לי להיות לבד ...
אבל עם שכנה לחדר ישב הבעל כל הלילה ועם השניה ישבה דולה לאחרי לידה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הפריע לך שהיו איתן אנשים בלילה?'
לא הפריע לך שהיו איתן אנשים בלילה?
19/11/2008 | 13:07
2
60
ולא ידעתי שככה במאיר. טוב שאת אומרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם מאוד השתדלו לשמור על השקט '
הם מאוד השתדלו לשמור על השקט
20/11/2008 | 15:08
1
59
בסך הכל היו לי שכנות בחדר מאוד נחמדות ומתחשבות
נראה לי שאם הם היו עושים רעש זה היה מאוד מעצבן אותי....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה, אז בסדר. נראה לי מאד רגיש הכל'
אה, אז בסדר. נראה לי מאד רגיש הכל
20/11/2008 | 15:46
25
לצפיה ב-'ניסחת את זה מצויין'
ניסחת את זה מצויין
19/11/2008 | 11:54
4
94
האחריות שלנו כלפי הילדים האלו כבר התחילה בשנייה שההריון התחיל. כמו שלא נעשן בהריון, ככה לא נשאיר אותם הבמקום שבו יכול להיות להם כ"כ רע, והם רק נולדו!! מה שתמיד אני חושבת עליו, זה שאם ילד מתאשפז בגיל שנה שנתיים, חודש- בחיים לא היינו חושבים אפילו להשאיר אותו דקה לבד. אז למה בגיל יום זה בסדר? למה אז אפשר שרופא יבדוק אותו וידקרו אותו לבדיקת דם או חיסון, וסתם שהוא ישכב לבד- ואנחנו לא נהיה שם? לי זה לא ברור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכלל...'
בכלל...
19/11/2008 | 12:16
2
66
בזמן בדיקות הבחור כבר אמר שהוא מתכוון להיות שם[אלו שאחרי הלידה ואני בהתאוששות], כי אין שום הגיון או סיכוי שהילד יהיה לבד...בדיוק כמו שההורים שלנו לא אמרו לנו ללכת לרופא לבד כשהיינו ילדים, או אם ח"ו היינו צריכים להיות בבי"ח, לא השאירו אותנו לבד(גם כשכבר לא היינו בדיוק ילדים, אלא אנשים בוגרים), אז על אחת כמה וכמה כשמדובר בתינוק חסר ישע.
יש אנשים שלא רואים את זה ככה, וזה כ"כ מוזר לי. אבא שלי הלך ברגל מרחק של מעל שעתיים כשאחי(שכבר מזמן לא ילד...בן 26 ואבא בעצמו) היה מאושפז בבית חולים בשבת, וזה נראה כ"כ נכון וטבעי לכולם.
אבל כשאומרים "ביות מלא", אז את עוד אחת מאותן פרקיות טבעיות שרוצות ללדת כשהן מסובבות על חבל(ציטוט).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה פשוט כל כך טבוע בנו'
זה פשוט כל כך טבוע בנו
19/11/2008 | 12:33
1
60
שזה נראה כאילו חייבים להשאיר את התינוק. ככה כולם עושים, לא יקרה לו כלום, זה רק יום, האמא צריכה לנוח וכו' וכו' (אגב, הלילות שלי בבי"ח היו מהגרועים בחיי, ולא בגלל התינוקת. מי יכול לישון ברעש הזה?).
דווקא כשאני נותנת לאנשים את הדוגמא של לשלוח ילד בן שנתיים לבד לרופא, הם פתאום מסתכלים על זה אחרת ("נכון, באמת לא חשבתי על זה ככה..." זה משפט די נפוץ).
תראי, אני לא אשנה את העולם, אבל כשיש לי הזדמנות, אני כן מספרת איך אני רואה את הדברים. משהו בסוף כן מחלחל. אני חושבת שאפילו אמא שלי חושבת היום שזה בסדר להניק עד גיל שלוש (ואולי היא פשוט למדה לא לדבר על זה יותר מידיי.... :)).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בהחלט חושבת'
אני בהחלט חושבת
19/11/2008 | 12:50
49
וזה התחזק בי בעקבות השרשור[רואה? אולי לא לשנות את העולם, אבל אם אתן מחזקות החלטה שתעזור ולו לעוד ילד אחד, עשיתן את שלכן], שאם לא יהיה משהו קיצוני(חס וחלילה...) אני אבחר בביות מלא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומרתלהורים קל יותר'
זה בדיוק מה שאני אומרתלהורים קל יותר
19/11/2008 | 13:39
59
להסביר את זה מלזוגות שמצפים לילד ראשון....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לגבי עניין השינה'
לגבי עניין השינה
20/11/2008 | 09:42
3
66
לי היה ברור שאני אלך על ביות מלא, כל כך חיכיתי לו 9 חודשים, כל כך רציתי להחזיק אותו ולהריח אותו ולהניק אותו שלא היתה אופציה אחרת.

עברתי לידה מאוד קשה, 24 שעות שרובן (בהתחלה ובסוף!!) היו ללא אפידורל, תפרים רבים והמון כאבים ועדיין יכולה לאמר שכשישנתי עם בני במיטה (לא יכולתי להניק בישיבה, לא יכולתי לשבת) זו היתה השינה הכי שקטה ושלווה שהיתה לי שנים! אפשרי עם המון כריות מסביב ככה שהוא היה דבוק לי לציצי ואני התמקמתי בצורה נוחה...נראה לי שפקחתי עיניים המון מההתרגשות שהוא לידי ואולי פעם או פעמיים באמת כי הוא היה צריך אותי

מסכימה עם כל סיפורי התינוקיה, זה גם מה שאני ראיתי, אחיות מקסימות אבל ללא יכולת לתת תשומת לב מיידית לכל תינוק.
גם הפעם ברור לי מה אבחר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני הולכת לכיוון של מלא'
גם אני הולכת לכיוון של מלא
20/11/2008 | 10:39
2
59
פשוט יודעת בוודאות כמעט גמורה, שאם הוא יהיה לידי בקושי אשן, ובטח שאין מה לדבר על אותה מיטה[אני פולניה להחריד, ולא ארדם מהחשש שאתן לו מכה או משהו...אבל אולי כשמגיעים לסיטואציה דברים משתנים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם כל '
קודם כל
20/11/2008 | 10:58
1
57
הוא לא ישן איתך במיטה יא מצחיקה... הוא ישן בתוך עריסת הפלסטיק שקוף שלהם... שנית אני הייתי בחדר עם עוד 3 בנות מתוכן 2 עם תינוקות וניב הייתה היחידה שבכתה...כל השאר ישנו כל הלילה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני יודעת שהוא בעריסה'
אני יודעת שהוא בעריסה
20/11/2008 | 11:09
54
הגבתי למה שמגי כתבה, על שינה במיטה. ארבע בנות בחדר? גוועלד.
כמה נחמד מצידה של ניב שלך לבכות  לא רוצה שתשכחי את הפלא הזה, אז טרחה להזכיר לך כל הלילה.

ודאי שזה לא יהיה כיף, אבל גם אם הבחור הקטן יבכה- ודאי שזו לא סיבה להעביר אותו לתינוקיה, כי הוא באחריותי. אבל שמעתי מהרבה חברות שקל לדבר, אבל הן היו כ"כ הרוגות אחרי הלידה שהעובדה שבלילה הילד היה בתינוקיה,  ממש הצילה אותן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתי לידות, אחד בלי ביות, שני עם ביות מלא'
שתי לידות, אחד בלי ביות, שני עם ביות מלא
19/11/2008 | 10:29
116
הגדול נולד לפני כמעט חמש שנים בלידה טבעית ואז עדיין לא היתה נכונות לבוא לקראת יולדות שמבקשות ביות מלא. היה איתי כל היום ובלילה הועבר אחר כבוד לתינוקיה. נתתי הנחיה של הנקה מלאה וביליתי את כל הלילה על כסא לא נוח בחדר הנקה פיצפון מחפשת את התנוחה הפחות כואבת ללמוד להניק ילד ראשון.
הקטן נולד לפני כמעט שנתיים בניתוח קיסרי בגלל מצג עכוז. יום לפני הניתוח הגעתי לבדיקות שלפני הניתוח וניצלתי את ההזדמנות לעלות ליולדות ולהודיע לאחות הראשית שאני בביות מלא מהרגע הראשון שבו התינוק אצלי, שעדיף שהיא תאפשר לאמא שלי להשאר איתי בלילה הראשון אחרת האחיות שלה יתוזזו כל הלילה לעזור לי, ושאין דבר כזה להגיד לי לא כי התינוק שלי ולא שלהם והם מקבלים המון כסף בשביל הפריבילגיה לארח אותי אצלן עד שאני משתחררת הביתה. בפועל, קיבלתי את התינוק כחמש שעות אחרי הניתוח, אמא שלי היתה איתי בלילה הראשון בלבד ובארבעת הלילות הנוספים הסתדרתי היטב בעצמי. את התינוקיה הוא לא ראה בכלל למעט פעם ביום שטיפה ושקילה והסתדרתי מצוין.
גילוי נאות - אני כמובן די קיצונית בנושא הזה, אבל זה לא בא ממקום של לעשות דווקא.
אחרי כמעט חמש שנים של אימהות אני לא מסוגלת לדמיין אנשים זרים מטפלים בילדים שלי. מהרגע שהם גדלים ברחם שלי הם שלי ולא של אף אחד אחר. אחיות התינוקיה עושות ככל יכולתן עם מעט משאבים וכמות עבודה רבה מאוד. אני מודה להן על עבודתן הטובה אבל ממש לא רוצה שילדיי יחשפו לטיפול בשיטת הסרט הנע כפי שהוא מקובל בתינוקיות והם מקבלים טיפול אחד על אחד מאמא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה גם <אחרי לידה>'
עונה גם <אחרי לידה>
19/11/2008 | 10:50
14
96
1.ביות מלא.למה?בעיקר בגלל שלא מקובלת עלי <אישית> הפרדה בין אם לרך הנולד.במשך 9 חוד' נשאתי אותה ברחמי ,היא חלק ממני גם עכשיו כשהיא בחוץ.לא ילדתי אותה על מנת להיפרד<נו, טוב, אולי עוד X שנים ...אבל זה יהיה כחלק מהתבגרות שלה ועצמאות>
2.לאמהות יש 2 אופציות - חלקי/מלא .
3.מבחינתי,רק מלא <אבל ,זו אני ולנו זה התאים ולא ראיתי אופציה אחרת > מכיוון שלא ילדתי בלידה רגילה,אלא בקיסרי לביות מלא יש היבט
מיוחד וייעודי.

לידות נפלאות ובמועד לכולן !
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא קשור רק לביות אבל רציתי לשאול אותך'
לא קשור רק לביות אבל רציתי לשאול אותך
19/11/2008 | 11:24
13
98
על קיסרי.

אני בשבוע 31+5 והקטנה שלי עכוזה. אולי היא עוד תתהפך אבל יש לי הרגשה שלא והקיסרי יהיה בלתי נמנע. תוכלי לספר לי קצת על ההליך מנק' המבט שלך (הכוונה היא לא מנק' מבט של הליך רפואי) אלא איך עבר עלייך והאם קיבלת את התינוקת לידייך ישר אחרי הניתוח? כי הבנתי שזה לא כך בקיסרי.
ואני די מפחדת מניתוח ובוכה הרבה מאז שהבנתי שהיא עכוזה למרות הסיכוי שהיא תתהפך כי היא גם קטנה בשבוע מהגיל לפי הווסת אחרונה.

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרשור חשוב'
שרשור חשוב
19/11/2008 | 11:52
2
66
אבחר בביות מלא ב"ה, בדיוק מאותן סיבות שמנו קודמותי (ואף חיזקו את דעתי )
בי"ח מאיר נותן אופציה לביות מלא וחלקי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתקנת אותך'
מתקנת אותך
20/11/2008 | 05:57
1
58
דיברתי איתם, אחרי קיסרי הם לא מאפשרים ביות מלא בלילה הראשון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מאפשרים זה לא חוקי'
לא מאפשרים זה לא חוקי
20/11/2008 | 08:58
57
התינוק שלך ולא שלהם. את מודיעה להם שאת לא שמה את התינוק בתינוקיה ואין להם שום דבר לעשות נגד זה.
אני הייתי בביות מלא חמש שעות אחרי קיסרי, בבית חולים שלא מעודד מי יודע מה את הגישה הטבעית והכל היה בסדר. הכל תלוי במידת האסרטיביות שלך. את יכולה גם לציין שהם לא בית החולים היחיד בסביבה ושאם יתעקשו למרר לך את החיים תבחרי ללכת לבית חולים אחר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אשמח לענות '
אשמח לענות
19/11/2008 | 13:20
7
63
ראשית, יש סיכויים טובים שהיא תתהפך ומציעה לך לחשוב חיובי   ואם לא- אפשר לעזור לה בכך - יש מס' צעדים בהם ניתן לנקוט על מנת להביא להיפוך - מהיפוך בגישה קונבנציונלית <היפוך חיצוני> ועד לגישות טבעיות יותר : תרגילים,רפואה משלימה וכו'.
קיסרי - הוא ניתוח לכל דבר ונחשב לניתוח גדול <פתיחת בטן> אם כי אם אין סיבוכים ,הוא קצר בין 20 דק' לחצי שעה.אם אין התוויות נגד ניתן לעבור אותו בהרדמה איזורית <אפידורלית/ספינלית> ואם זה לא ניתוח חירום ,בעלך נוכח בניתוח ,אם הוא בוחר בכך לאחר הסבר והדרכה שהוא  מקבל.בניתוח עצמו לאחר שלב החילוץ מיילדת מקבלת לידיה את התינוק להמשך טיפול יחד עם רופא ילדים ...אם הכל תקין ,היא מביאה לך את התינוק לפגישת הכרות קצרצרה שבה את מספיקה לראות,להריח,להתרגש,לתת נשיקה חטופה ובהמשך נפגשים במח' יולדות לאחר שהות בחדר התאוששות.אני ביקשתי מבעלי להתלוות יחד עם התינוק לתינוקיה .אח"כ נפגשנו במח',ביקשתי ביות מלא וזהו...מאז אנחנו יחד
איך עבר עלי ? זהו ניתוח שני,מלבד כך אני אחות במקצועי כך שראיתי לא מעט  ניתוחים קיסריים,אז, מבחינת מה הולך לקרות ושאר הייתי מוכנה ...
נפשית - קצת יותר מסובך :0 ( , אפשר להתכונן ,ללמוד ,אבל בנפש פנימה קשה להשלים,אפשר לנסות לזרום ולברך על כך שכרגע אני אוחזת בידי פלא פלאים והכל הכל מתגמד לנוכח כך...נפש תחלים,פצעים גם ...צריך לתת זמן. הריון זה היה אמור להסתיים בלידה נרתיקית לאחר קיסרי <לנל"ק>.
החלמה פיזית - התאוששתי די מהר,עוד באותו קמתי והתהלכתי,כל יום שעובר מתחזקים יותר ויותר.חשוב גם לנוח ולא לוותר על כך ,לאכול נכון ובריא,לבקש עזרה ותמיכה ולא להתבייש,להרשות לעצמך ולגופך להחלים בקצב שלהם <גם לנפש>  ולא לכפות דברים.
תפרים - הרבה שטיפות עם מים וסבון,לעקוב לאחר פרשות,אודם,כאב...
קימה מהמיטה - לנסות לקום עם כרית קטנה מוצמדת לבטן זה גם מקל על שיעול...
הנקה - לנסות ולא לוותר,להזמין יועצת טובה,לבקש עזרה והדרכה.
הנקתי מרגע ראשון שהיא הייתה בידי ,ככה שכובה על הגב ובהמשך על הצד ובישיבה.נעזרתי בכרית קטנה על מנת להקטין לחץ על התפרים ונעזרתי לזמן קצר בתנוחת צד.

ממממ....זה פחות או יותר ....מקווה שעזרתי

בהצלחה בהמשך !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאד מותק'
תודה רבה, עזרת לי מאד מותק
19/11/2008 | 13:44
3
28
אני אנסה מחשבות חיוביות ודיקור. נחכה לרופא בעוד שלושה שבועות ואם היא לא תתהפך עד אז אני אנסה דיקור והיפוך ורק בסוף קיסרי אם לא תהיה ברירה.

שוב תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אל תתדאגי,היא תתהפך'
אל תתדאגי,היא תתהפך
20/11/2008 | 06:37
1
25
תקראי את ההודעות שלי מלפני שבועיים
התהפכה רק ב 38+
והייתי בטוחה שיהיה פה קיסרי
כשבאתי לרופא אפילו לא ראיתי לנכון לשאול איזה מצג היא מרוב שהיה לי ברור שהיא כבר לא תתהפך.
אז הוא אומר בשיא הנינוחות "מצג ראש וממשיך למלמל חצי לעצמו חצי לי את יתר המדדים"
ואני עם כל המתח שהייתי התחלתי לרעוד ובכיתי והוא שואל "מה את בוכה? מה את מופתעת? כאילו אמרתי לך שיש לך עכשיו
עוד עובר בבטן? זה היה צפוי"
הסטטיסטיקה  אומרת שרק 4% לא מתהפכים
תמתיני בסבלנות זה עוד יקרה
ותחשבי חיובי כי החרדות והבכי שאני הייתי בהם כל השליש השלישי היו מיותרות
מקוה לשמוע בקרוב שהיא הייתה ילדה טובה והתהפכה לבד כמו גדולה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על העידוד, בדיוק '
תודה על העידוד, בדיוק
20/11/2008 | 08:15
19
הבוקר התחלתי להבין שלבכות לא יעזור לי וזה רק מפריע לי לתפקד. אז אחריי כמה ימים שהתבכיינתי המון אני מקווה בכוחות מחודשים להצליח בכוח המחשבה להפוך אותה, עם קצת עזרה ממנה כמובן, חחח.

ואם לא יילך, ננסה דיקור והיפוך ומה שצריך. בכל אופן מה שיהיה יהיה ונקווה לטוב.

אם איני טועה היום את מתכננת ללדת (מצחיק התכנון אה?) אז שיהיה המון בהצלחה ולידה קלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכייף!בהצלחה בהמשך~'
בכייף!בהצלחה בהמשך~
20/11/2008 | 12:53
10
לצפיה ב-'אני נערכת לקיסרי עקב עכוז'
אני נערכת לקיסרי עקב עכוז
19/11/2008 | 15:25
2
31
יש לי כמה שאלות:
באיזה בי"ח ילדת?
כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקום? האם זה תלוי במדיניות בי"ח?
כמה זמן אחרי הלידה קיבלת את התינוק?
אני רוצה ביות מלא. יש אפשרות שבעלי או אימי ישנו איתי בחדר כדי לעזור לי?

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לך'
עונה לך
20/11/2008 | 12:51
1
28
ילדתי ב"זיו" צפת.
לפני שאענה,חשוב לי לציין,שלפרטי פרטים רצוי לברר מול מח' בבי"ח זו את אמורה ללדת,יש שוני מה בין פרוטוקולים.
קמתי לאחר 8 שעות בערך.
קבלת תינוק - נפגשנו שוב לאחר כשעתיים...הייתי כשעה וחצי בחדר התאוששות <למעקב אחרי לחץ שם שנשאר גבוה ודימום >,בד"כ אם אין בעיה שוהים בערך כשעה פחות או יותר.
שהות בן הזוג/אם - תלוי במחלקה,צוות...כפי שאמרתי קודם רצוי לבדוק במחלקה עצמה מול צוות שיטפל בך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/11/2008 | 15:58
6
לצפיה ב-'עכוז'
עכוז
19/11/2008 | 13:27
1
26
בפורום לידה פעילה וביתית יש עכשיו הודעה על לידת עכוז מתוכננת.
הקיסרי אינו בלתי נמנע
ולידת עכוז אינה מסוכנת יותר מניתוח בטן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות חלקי'
ביות חלקי
19/11/2008 | 11:58
66
במהלך היום היא / הוא יהיה איתי ובלילה בתינוקיה. ככה גם עשיתי בלידה הקודמת. הייתי מותשת מהלידה והייתי מאוד שמחה על כך שיש לי עזרה ביומיים האלה בלילות. אני חושבת שחשוב לנצל את הלילות בבית חולים למנוחה כמה שאפשר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה גם כן... איימי, כנסי...'
עונה גם כן... איימי, כנסי...
19/11/2008 | 11:59
2
75
איזה ביות תבחרו בבית החולים ולמה?  ביות חלקי
יש כמה סיבות. קודם כל, אני יולדת בניתוחים קיסריים וההתנהלות הפיזית (ביום ובלילה) אחרי ניתוח קיסרי היא נוקשה וקשה.  דבר נוסף, אני היחידה שמתפקדת בבית שלי בלילה, אין לי שום עזרה בכלל! ועל כן אני בקושי ישנה ואם כן, השינה מקוטעת בגלל יקיצות רבות והפעם זה יהיה לתינוקת ולשני ה"גדולים" שלי. ולכן חשוב לי שכן לנוח בשעות הלילה, לישון כמה שעות רצוף.
מה שכן... אני מבקשת להעיר אותי להנקה לפי דרישה (מביאים אליי את התינוק בהתחלה ובהמשך אני, מבחירה, קמה לתינוקיה כשקוראים לי או כשאני מרגישה צורך).

ביה"ח באילת נותן אופתיות לביות מלא/חלקי או ללא ביות כלל. גם אם בחרת בביות מלא ותחליטי להביא את התינוק לתינוקייה כי הותשת, יקבלו אותו בכיף!

האמת, שלפי מה שכתבתי בשאלה הראשונה ניתן כבר להבין.
אני אישית ממליצה על ביות חלקי... זה גם מאפשר לך להיות רוב הזמן עם תינוקך ולהיקשר ומאידך, זה מאפשר לך לנוח ולצבור כוחות לקראת החזרה הבייתה - שכמו שאנחנו שומעות וחלקנו יודעות, היא מאוד לא פשוטה ואפילו די קשה, בעיקר לאימהות לילד ראשון!  זה הלם וזה קדחתני ודורש המון תעצומות נפש וכוחות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב, אבל זה אחרת אחרי קיסרי'
טוב, אבל זה אחרת אחרי קיסרי
19/11/2008 | 13:43
1
38
גם יש הרבה יותר זמן התאוששות מאשר רגיל.
ברגיל כמה זה? יומיים שלושה? יש לי אותו אח"כ לכל החיים
וגם תראי מה נטע רשמה על העזרה של האחיות
כאילו, אמאל'ה, לא רוצה להיות שם לבד ושהוא יבכה
ואני ארצה לעקור לעצמי את העיניים אבל אהיה עייפה מדי לעשות כן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עדיין... '
עדיין...
20/11/2008 | 08:52
32
אני מאוד מעריכה את מי שיש לה כוחות גם אחרי לידה רגילה ישר לקחת את התינוק לביות מלא.
איך אמרת?  "יש לי אותו אח"כ לכל החיים"
זה לא אומר חו"ח שצריך "לזרוק אותו לכלבים" שיטפלו בו בזמן שאני נחה.
אמנם לפי הסיפורים פה נשמע שהתינוקיות הן זוועתיות, אבל אני יכולה לומר לך שלפחות כאן באילת התינוקייה מצויינת!  האחיות מקסימות!
לא קרה לי למשל שאחות קוראת לי בקול, כמו מישהי שסיפרה כאן, ובזה הפריעה לאחרים... הן באות עד אלייך לקרוא לך, או מאידך, לפי בקשתך, מביאות את התינוק אלייך.  בלילות האור לא תמיד דולק במלואו בתינוקייה והייתי עדה לזה בשתי לידות במהלך כמה לילות. במהלך הלילה האור עמום במהלך טיפולים ואם כל התינוקות ישנים, אז הוא כבוי כמעט לחלוטין (כמובן שלא לחלוטין למטרות בטיחות).
אני, באופן אישי, מאוד מרוצה מהתינוקייה כאן וסומכת עליהן. את גם יכולה ללכת בכל זמן נתון לבדוק מה נשמע שם ולהפתיע.
לי ידוע איך ייראו הלילות שלי אח"כ (כמו עכשיו, רק בתוספת התעוררות כל שעתיים בערך להנקה ) כי אין לי עזרה לצערי בלילות ולכן חשובה לי מאוד המנוחה הזו.  
אשפוז לאחר קיסרי הוא 5 ימים +-, שני הלילות הראשונים הכי קשים ואח"כ אפשר לתפקד "כרגיל", אבל עדיין חשובה לי המנוחה (כמובן שאקח להנקה, אבל אם יהיה איזה לילה קשה במיוחד, גם אבקש לתת תוספת וזה בסדר!)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה בכיף'
עונה בכיף
19/11/2008 | 11:59
1
38
רק ביות מלא! אין סיכוי שאשאיר את התינוק שלי לבד עם אנשים זרים (אחיות) שלא איכפת להם ממנו
כל בתי החולים אומרים שיש אופציה כזו, אבל בפועל זה לא ככה. כנראה אלד בתל השומר ואקח מלונית, אז בטוח יהיה לי ביות מלא
אישית לא ילדתי אבל היתי נוחכת בלידה של חברה שלי וגם יומיים אחרי זה איתה בבית  חולים (גם נשארתי בלילה) וגם חודשיים אחרי זה  איתה בבית. זו הסיבה שאני רוצה רק ביות מלא ובמלונית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד לא בחרתי בית חולים אבל'
עוד לא בחרתי בית חולים אבל
19/11/2008 | 12:25
35
נראה לי שאלך על ביות חלקי ואם ארגיש אבקש לעבור לביות מלא
כי נראה לי שלא ארצה להפרד ממנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות חלקי'
ביות חלקי
19/11/2008 | 12:28
37
הדסה עין כרם, בהתחלה חשבתי על ביות מלא אבל מזיכרון של לידה קודמת זה ממש עוזר לישון בלילה, לפחות כמה שעות רצוף אחר כך אין את זה.
כן גם חלקי וגם מלא
על זה כבר עניתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלי ביות...'
בלי ביות...
19/11/2008 | 12:36
58
לא.. לא נותנים אבל אני גם לא רוצה... ילדתי פעם אחת- נאי צריכה תא השעות חופש האלו וההנקה הצליחה לי מעולה למרות זאת...
אני בעד שאחרי לידה צריכים לנוח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לי הכי התאים ביות מלא, אבל....'
לי הכי התאים ביות מלא, אבל....
19/11/2008 | 12:40
58
לי היתה לידה מאוד קלה יחסית ולכן לא הייתי מותשת או נטולת כוחות והרגשתי שזה הדבר הכי נכון בשבילי. וגם - רותם ישנה כל הלילה בשני הלילות הראשונים, אז גם אני נחתי. אבל!!!! לא אהבתי את היחס במחלקה מכיוון שכשביקשתי עזרה לא ממש קיבלתי אותה: רק אחרי שעה בערך (של בכי בלתי פוסק של הפיצקית) נכנסה אחות אחרת לחדר ואמרה שהאחות שדיברתי איתה (ושאמרה שהיא מיד מגיעה) כבר הלכה הביתה..... אמנם האחות שנכנסה היתה מקסימה ועזרה לי מאוד, אבל עדיין - לאמא טרייה מאוד קשה להתמודד עם בכי כל כך הרבה זמן בלי עזרה או תמיכה.

מצד שני: אם הלידה היתה מאוד קשה, או בניתוח מה שלא תמיד מאפשר קימה ללא עזרה - לדעתי עדיף ביות חלקי או כלל לא.
מאחלת לכולן - לידה קלה והרבה אושר!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק מלא'
רק מלא
19/11/2008 | 12:41
31
איזה ביות תבחרו בבית החולים ולמה?
ביות מלא
פשוט כי זה הכי טבעי! כתבו פה כבר הרבה על זה
אני חושבת שאם רוצים לנוח אפשר לתת את התינוק לאבא או סבתא שיטיילו איתו במסדרון בצהריים ולישון קצת
וכמו שכבר אמרו לרוב ב- 24 שעות הראשונות הרבה תינוקות ישנים טוב
אני גם הייתי במיטה שהייתה צמודה לקיר ואז (בלי שהאחיות יראו כמובן) הנקתי את הבן השני שלי בשכיבה וישנו לנו יחד

בני ציון בחיפה- נותן לפחות נכון ללפני שנתיים גם וגם
וכמובן יש אופציה תמיד להתחרט

ביות מלא- ללא ספק הורמונלית הרבה יותר נכון ומוצלח

בלידה הראשונה ביקשתי ביות מלא
השכנה שלי לחדר גם ביקשה ביות מלא - אבל הייתה לתינוק שלה עצירת נשימה אז הוא היה בתינוקיה להשגחה
לא היה לי נעים ממנה אז שמתי בלילה את הבן שלי בתינוקיה אבל אחרי שעה קראו לי וביליתי את כל הלילה איתו בחדר הנקה
בדיאבד מצטערת שלא פשוט לקחתי אותו לחדר

עם הבן השני היה לי כבר הרבה יותר ברור שיהיה ביות מלא
הייתה הפרדה של שלוש שעות כי הוא היה גדול ועשו לו בדיקות דם (היום אני יודעת שגם לזה לא הייתי מסכימה)
ומאז הוא היה איתי- בבוקר שמתי אותו לביקורת רופא והלכתי להתקלח

אני מבינה מאוד את כל מי שאומרת ביות חלקי ורוצה לאסוף כוחות
אבל אני חושבת שדווקא להיות עם התינוק שלך מבחינה הורמונללית נותן יותר כוחות
ובעיקר חשוב להמשך הדרך
צריך שיהיו אנשים קרובים שיעזרו במשך היום
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסיוני, בהחלט עדיף ביות מלא'
מנסיוני, בהחלט עדיף ביות מלא
19/11/2008 | 12:52
62
אם המצב הרפואי מאפשר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה בחום על ביות מלא '
ממליצה בחום על ביות מלא
19/11/2008 | 12:55
40
ילדתי את הבת שלי לפני קצת יותר משנה וחצי .
הייתי בלחץ כי לפני כן בחיים שלי לא החזקתי תינוק (ואני לא ילדה)
וזו בעצם הייתה הסיבה הראשונית לכך שרציתי את הביות מלא כדי שבפעם הראשונה שאני אהיה עם תינוק יהיו לידי אחיות אם אני אצטרך שיעזרו לי .
ואז גם ראיתי , שאם רוצים להניק אין כמו ביות מלא .
לילה אחד לא הסתדרתי והילדה צרחה אז העברתי אותה לתינוקיה ובאמת היא נרגעה וישנה טוב אבל ככה היא הייתה כל הזמן אצלי (היייתי שם 5 ימים )
בקיצור ממליצה בחום .

ד.א ילדתי באסף הרופא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור שביות מלא '
ברור שביות מלא
19/11/2008 | 13:37
36
לפני הלידה הראשונה הייתי מאלה שתכננו "לנוח" בבית חולים ושהתינוק יהייה בתינוקיה. אממה- איפה שילדתי (בחו"ל) בכלל אין להם תינוקיה, מסתבר ואת חייבת להיות בביות מלא. התינוקיה קיימת רק לרחצת התינוק וטיפולים שהתינוקות צריכים לקבל כמו בדיקות וחיסונים.
אז אחרי שהבייבי היה איתי לא נראה לי בכלל שאפשר אחרת. וברור שגם הפעם נהייה בביות מלא

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ללא ספק ביות מלא'
ללא ספק ביות מלא
19/11/2008 | 14:00
25
יתרה מכך, אני שוקלת ללדת הפעם בבית חולים אחר רק בגלל שבית החולים בו ילדתי לא מאפשר ללוות את התינוק בזמן הבדיקות.
אין סיכוי שאני משאירה את התינוק שלי לשנייה אחת לבד ( טוב, אולי בשביל ללכת לשירותים אם אף אחד אחר לא יכול לשמור עליו).
אני מאמינה שזה עוזר להתרגל אחד לשני, הוא אליי ואני אליו, וכך החזרה הבייתה נעשית קלה יותר.
אני לא חושבת שברגע שילדת "עשית את שלך" ועכשיו את יכולה לנוח. להיפך. אני חושבת שיום הלידה הוא יום קשה עבור התינוק לא פחות מאשר עבורינו,
ואם אני יכולה להקל עליו בלהיות קרובה, ולהיענות לצרכים שלו בלי שהוא יצטרך לצרוח כדי לקבל יחס ( וכן, לצערי זה מה שקורה בתינוקיה), אז אני אהיה שם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בשאיפה לביות מלא'
בשאיפה לביות מלא
19/11/2008 | 14:01
29
במקרה חירום הולכים לתינוקייה ומבקשים עזרה.
בכל מקרה אני הולכת להיות אחראית 24/7 על התינוק שלי (אבל רק ל 20 שנים הקרובות או משהו כזה), אז כבר יותר בריא שזה יהיה מהתחלה לדעתי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא כמובן'
ביות מלא כמובן
19/11/2008 | 15:18
24
באסף הרופא יש מצב לביות מלא וזאת הבחירה שלי
לא רוצה להפרד מהבייבי שלי אפילו לשניה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דעתי נחרצת - רק ביות מלא'
דעתי נחרצת - רק ביות מלא
19/11/2008 | 16:25
3
69
אני באמת, אבל באמת באמת באמת, לא מצליחה לראות שום אפשרות אחרת כאפשרות רלוונטית.
לדעתי, תינוק שנולד חייב את אמא לידו, כל הזמן, ולא אחות מזדמנת מהתינוקיה, מסורה ככל שתיה.
משהו שכתבתי על ביות מלא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ביות מלא במאיר'
ביות מלא במאיר
20/11/2008 | 08:20
2
56
בחרתי את בית החולים (גם בלידה הראשונה וגם עכשיו) כי הוא מאפשר באמת ביות מלא בלי הפרדה אחרי הלידה ובלי סיפורים. למרות שבלינסון ותה"ש קרובים אלי יותר.
אני לא רואה שום אפשרות אחרת כאפשרית בכלל. הלידה הראשונה שלי היתה קשה והייתי הרוגה אחריה אבל לא הייתי מסוגלת לנוח אם הוא לא היה לידי והייתי צריכה לדאוג לו ולחשוב מה קורה איתו. מבט אחד על הפרצוף המדהים שלו נתן לי את כל הכח שהייתי צריכה. ויכולתי לנוח רק כשידעתי שהוא יושן ורגוע ולא צורח בתינוקיה.
הרגע הכי קשה בלידה היה שהוא העלה צהבת והיה חשש שיצטרכו לקחת אותו לתינוקיה, אבל ביקשתי להביא אותו אליהם לבדיקות כל שלוש שעות (כן, שמתי שעון בלילה) ואז נחשפתי לצינוקיה, עשרות תינוקות צורחים ועליהם מספר קטן של אחיות שעסוקות בבדיקות ודברים שיגרתיים אחרים. ואם כבר מאכילים אותם אז עומדת אחות עם בקבוק בכל יד ומפטמת שני תינוקות בבת אחת, איך הם מצליחים להתנגד לפיטום כשהם שבעים אני לא יודעת, וגם מראה תינוקות שוכבים עם פליטות יבשות עליהם הוא מאוד שכיח.
אני לא מאשימה את האחיות כמובן, אבל אין מצב שכל כך מעט אחיות יוכלו לטפל בכל כך הרבה תינוקות.  וזה ככה בכל התינוקיות בארץ.
האור בתינוקיה חזק וממש ראיתי איך הוא מכוץ את העיניים בסבל כל פעם שהכנסתי אותו לשם (כיסיתי לו את החלק של העריסה בסדין כל פעם שנכנסנו לשם).
תשעה חודשים שמרתי עליו מכל משמר עטוף ומוגן ברחם, אין מצב שאני נותנת לו להיות בשעות הראשונות אחרי הלידה במקום כזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחרי שקראתי מה שרשמת אני אבחר בביות מלא'
אחרי שקראתי מה שרשמת אני אבחר בביות מלא
20/11/2008 | 10:23
39
בלידה הקודמת הייתי אחרי קיסרי וראיתי את התינוקת רק אחרי 12 שעות (רק שאני ביקשתי)
הייתה לי התאוששות מאוד קשה ולא יכלתי ללכת אז לא הייתי מסתדרת בביות מלא
אני חושבת שגם בגלל זה לא הצלחתי להניק, בגלל שנתנו לה בתינוקיה בקבוק היא כבר לא רצתה ציצי...
עד שכבר גררתי את עצמי לתינוקיה מצאתי אותה צורחת ובוכה, ואני זוכרת איך בכיתי בהיסטריה למה אף אחד לא ניגש אליה
נקווה שהפעם תהיה לי לידה קלה שאוכל לעמוד בביות מלא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ילדתי במאיר פעמיים, גם בגלל אפשרות הביות'
ילדתי במאיר פעמיים, גם בגלל אפשרות הביות
20/11/2008 | 16:41
19
לצפיה ב-'אני יולדת במאיר'
אני יולדת במאיר
20/11/2008 | 08:22
4
47
בגלל החדר הטבעי (למרות שבפעם הקודמת לא הצלחתי להגיע אליו בגלל מצוקה עוברית ולידה קשה).
יש אופציה לביות מלא - אחרת לא הייתי יולדת שם.
מבחינתי אין מצב להשאיר תינוק שעד עכשיו היה מוגן ברחם שלי - לבד בעולם.
הגדולה שלי (איזה מוזר זה להגיד את זה) היתה איתי כל הזמן. התקלחתי כשבעלי היה איתה, כך שזה לא היה בעייתי. נכון, הייתי גמורה מעייפות אחרי כמה לילות בלי שינה עוד טרם הלידה, אבל בכלל לא ראיתי ברירה אחרת.
הפעם יהיה לי יותר קל - כי אני מתכוונת להביא את המנשא שלי כבר למחלקת היולדות, ולישון כשהיא עליי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במאיר יש גם ביות חלקי?'
במאיר יש גם ביות חלקי?
20/11/2008 | 10:04
3
25
כמה יולדות יש בחדר?
ילדתי בבלינסון פעם קודמת ואני חושבת ללדת במאיר כי זה ממש קרוב לי הביתה ואני חושבת על הבן שלי שככה יהיה יותר קל לתמרן בין הבית הגן ובית חולים.
את יכולה לספר לי קצת על הלידה שלך שם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במאיר יש ביות גמיש'
במאיר יש ביות גמיש
20/11/2008 | 10:47
1
35
שזה האידאלי. זה אומר שהם מבינים שהתינוק הוא שלך ורק את מחליטה איפה הוא יהיה ומתי. זאת אומרת שאת יכולה לא לראות אותו יומיים בכלל או להיות איתו את כל היומיים או כל קומבינציה שמתאימה לך באמצע. את זו שמחליטה איפה הוא יהיה ומתי.
בניגוד לבתי חולים אחרים שלא מאפשרים ביות מלא או שמחליטים בשבילך שהלילה נגמר בחמש בבוקר ושמהשעה הזו ועד מתי שהם מחליטים הוא אצליך גם אם בא לך לישון דווקא בצהריים.
אני הייתי מאוד מרוצה מהלידה במאיר, הצוות מקסים ומאוד גמיש, ניסו לענות על כל רצונותי במסגרת האפשר (לידה שקצת הסתבכה).
אולי נתחלף אני גרה מטר מבלינסון והולכת ללדת במאיר ואת גרה מטר ממאיר והלכת לבילינסון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על המידע.'
תודה על המידע.
20/11/2008 | 11:02
20
הלכתי פעם קודמת ללדת בבלינסון כי חשבתי שבגלל שלגיסתי יש שם משפחה אני יהיה "מסודרת", אבל לצערי גם אצלי הלידה הסתבכה ואחרי שעות ארוכות של נסיון ללדת רגיל הכניסו אותי לקיסרי. הצוות במחלקת יולדות היה מקסים אבל לצערי אחרי שחזרתי הביתה חזרתי לאישוז בגלל חידק בדם כנראה בגלל הלידה הארוכה והניתוח.
אני לא הלכתי למאיר כי אני לא אוהבת את הבית חיולים הזה למרות שאז גרתי 5 דק' הליכה ממנו.
עכשיו אני גרה 5 דק' נסיעה ממאיר ויש לי ילד אז אני חושבת ללדת שם בגלל נוחות והאמת שאני שומעת דברים טובים עליו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמו שענו לך, יש גם ביות חלקי.'
כמו שענו לך, יש גם ביות חלקי.
20/11/2008 | 15:46
27
היינו 2 בחדר של 3. לא יודעת אם כל החדרים הם כאלה.
הייתי מאד מרוצה מהצוות, שניסה מאד להתאים את עצמו לצרכים שלי, גם כשהלידה הסתבכה. גם במחלקה כולם היו נחמדים.
שמעתי שהיום יש שם פחות אהדה ללידות טבעיות, אבל אני מקווה שהלידה שלי תהיה כל כך נטולת בעיות וסיבוכים, שזה לא ישנה לי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' הוספתי לטאגליינס.....'
הוספתי לטאגליינס.....
20/11/2008 | 11:00
22
לצפיה ב-'ביות מלא!'
ביות מלא!
20/11/2008 | 11:19
52
בלידה הראשונה לא עשיתי ביות בכלל ומשום מה לא ממש איפשרו לי להתחרט, עכשיו ב 100% אני אעשה ביות מלא. גם ככה לא ממש הצלחתי לישון בבית חולים אז לפחות שהתינוק יהיה לידי ואני אוכל לטפל בו טיפול אישי כמו שכל תינוק צריך מהרגע שמגיע לעולם ולא רק מ 3 ימים אח"כ
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ