לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5475754,757 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אני מאוד רוצה להניק האם כדי לקחת יועצת הנקה '
אני מאוד רוצה להניק האם כדי לקחת יועצת הנקה
<< ההודעה הנוכחית
17/09/2008 | 21:21
51
970
ספרו לי שלקראת היום הרביעי להנקה יש גודש וזה מאוד כאב, ושכדי לקחת יועצת הנקה
אולי יש מישהי שיכולה קצת להסביר ולתת עצות ואז לא אצטרך יועצת הנקה
תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נושא חשוב מאין כמוהו '
נושא חשוב מאין כמוהו
17/09/2008 | 21:33
3
118
קודם כל, ממליצה בחום על פורום הנקה המעולה של תפוז.

אני מזמינה את כל ההריוניות שלנו להכנס לשם כבר ולהתחיל ללמוד על הנקה.
ככל שתלמדנה יותר, יגדלו סיכויי הצלחת ההנקה שלכן.

חוצמיזה, אפשר (ולפעמים אף מומלץ) ללכת ליועצת הנקה עוד לפני הלידה, לעבור הכנה להנקה, ו"שיפוץ הטכניקות" אחרי הלידה.

צריך להבין, שמי שרוצה להניק - זה לא כמו , לא יודעת, נגיד - ללמוד נהיגה.
זה לא שאם השיעור היום היה גרוע אז בשיעור הבא נצליח יותר טוב.

אחרי הלידה - יש לכן........ תינוק.
אתן אחראיות מלאות על התינוק הזה
ובאחריותכן לדאוג לתזונה שלו.

אם יש קשיים בהנקה - הדרך לבקבוקים ול"אין לך מספיק חלב" קצרצרה (אוטוסטרדה)

כי כשיש תינוק צורח מרעב (או אחות שמאיימת עליך שהוא כבר איבד 5% ממשקל גופו)
ואת לא מסתדרת עם ההנקה,
אין לך ברירה - אלא לתת בקבוק.

אלא אם כן - למדת קודם (מה שמראש מקטין את הסיכוי שלא תסתדרי עם ההנקה) ואת יודעת לסחוט מעט קולוסטרום ולתת אפילו בכפית ועוד כל מני פטנטים.

וגם - איך להמנע בכלל מגודש (כי מי שמנהלת את ההנקה נכון מלכתחילה -0 לא צריכה להגיע לגודש)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טאש,אולי שווה לחדש את "פינת ההנקה" ?'
טאש,אולי שווה לחדש את "פינת ההנקה" ?
18/09/2008 | 08:38
1
83
שאלות על הנקה עולות פה ושם יהיה נחמד ומועיל,לדעתי, אם יהיה שרשור מרוכז ,נגיד פעם בשבועיים ...אח"כ אפילו לתייק בטגליינס לשימוש חוזר ???
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקבלת את הצעתך להוסיף לטגליינס'
מקבלת את הצעתך להוסיף לטגליינס
18/09/2008 | 09:55
40
לצפיה ב-'נכון - לא חייב להיות גודש'
נכון - לא חייב להיות גודש
18/09/2008 | 14:04
81
הקטנטן שלי בן חודש
חיכיתי שיהיה גודש כמו שהיה עם הגדולה ביום השלישי והגודש לא הגיע..

נראה כי הוא יונק יותר טוב ממנה, ואולי הניסיון שלי בהנקות גם כן תרם לעניין (בכל זאת הנקתי את הגדולה עד גיל שנה וחצי ואז היא ביוזמתה הפסיקה עם ההנקות ....)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם תלדי ותראי איך את מסתדרת'
קודם תלדי ותראי איך את מסתדרת
17/09/2008 | 22:34
1
106
יש בנות שמתחברות לזה מיד ויש כאלה שלא מסתדרות ולכן אני ממליצה שמי שלא מסתדרת מיד לקרוא ליועצת הנקה
אולי תסתדרי מצויין ???
אי אפשר לדעת....תמיד יכולות לצוץ בעיות

אני הנקתי עם דלקת והיא עברה לי בלי תרופות בגלל שהמשכתי להניק
נכון זה כאבים שאין לתאר אבל זה עובר....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חולקת עליך'
אני חולקת עליך
18/09/2008 | 11:21
83
שווה לקחת יועצת הנקה-זה לא שווה את הסיכון של להתחיל על רגל ימין,
אני שיתי "קורס"ון לפני הלידה הראשונה וגם ביקשתי בייה"ח שתבוא יועצת לדבר איתי...
להיות מכוסה מכל הכיוונים,
ככה גם אפשר למזער את הסדקים ועוד מרעין בישים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה מאוד ללכת להרצאה על הנקה'
ממליצה מאוד ללכת להרצאה על הנקה
17/09/2008 | 22:38
1
94
בדיאדה למשל, או במרכזים של לה לצ'ה (יש להם אתר באינטרנט, חפשי). המחיר בד"כ נמוך מאוד ואת מקבלת את כל המידע שאת צריכה.

זה לא פוטר מהסתייעות ביועצת הנקה במקרה שיש בעיות בהנקה אחרי הלידה, אבל לא חייבות תמיד להיות בעיות. אם יש לך ידע מוקדם, זה יכול למנוע חלק גדול מהבעיות עוד לפני שהן נוצרות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תכיני מראש כמה מספרי טלפון של יועצות הנקה'
תכיני מראש כמה מספרי טלפון של יועצות הנקה
17/09/2008 | 22:55
1
62
באזור שלך, או של בית היולדות
וככה אם לא יוולד לך תינוק "מחונן" שיודע מיד לינוק
תוכלי להזמין מישהי כבר לבית היולדות.

לא כדאי להסתמך על העיצות של האחיות בתינוקיה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הכנה להנקה'
הכנה להנקה
18/09/2008 | 08:56
66
מנסיוני לא תמיד עוזר להתיעץ לפני כי אי אפשר ללמוד הנקה על עעיוור בדיוק כמו שאי אפשר ללמוד לשחות מהרצאה.
כדאי מאוד להכנס לפורום הנקה יש להם המון מאמרים לקראת הנקה שבעיקר מכינים לאיך תמודדעם עצות של מחריבות הנקה (אמא, חברה והאחיות בבית חולים הן המחרבות בפוטנציה, בעיקר ההאחיות)
בבית חולים שיש לו יועצות מומלץ להתעלק עליהן מהרגע הראשון ולא לחקות שיהיהו בעיות, במאיר אלו חיה וגניס הנפלאות רק שממש לא פשוט להגיע אליהן וצריך להיות מאוד אסרטיבים. מומלץ גם ללכת להדרכת הנקה של בית חולים, דבר ראשון לא מזיק וזו דרך להגע ליועצות הנקה.
חוץ מזה אם לא מסתדרים לשאוב קולסטרום לכפית ולא לותר עליו.
ואם כבר נותנים בקבוק להניק לפני כדי שלא יתרגל שאפשר לקבל אוכל בקלות דרך בקבוק.
ועם לא מצליחים לא לגרור את זה ולקרוא כמה שיותר מהר ליועצת הנקה מוסמכת כי קל יותר לתקן דבריםלפני שהרגלים רעים//פצעים משתרשים.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהחלט שווה לעשות הכנה'
בהחלט שווה לעשות הכנה
18/09/2008 | 08:47
81
- לכי להרצאה לפני הלידה בנושא הנקה - זה לא בהכרח אומר שתדעי בדיוק מה לעשות אחרי הלידה אבל זה ייתן לך חומר רגע, קצת טיפים וכו.
- בתל השומר, ואני מניחה שגם בבתי חולים אחרים, יש כל בוקר הדרכת הנקה - מומלץ בחום. לי זה עשה את כל ההבדל - כמה דקות של תשומת לב מיועצת ההנקה + קצת הסברים שהיא נתנה סללו לי את הדרך.
- תכיני מראש טלפונים של כמה יועצות הנקה
- פורום הנקה כאן בפרדס מאוד עוזר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות'
מצטרפת להמלצות
18/09/2008 | 08:51
12
78
להגיע מוכנה :) .
מצרפת לך מס' קישורים חיוניים ותוכלי להעזר בהם כבר...עכשיו .
בהצלחה ,

וגם פה <אחרון חביב > בצידו השמאלי של הדף מופיעים עוד קישורים לאתרים שונים <כולל ארגון לה לצ'ה ישראלי> אפשר למצוא גם רשימה של יועצות הנקה מוסמכות בכל רחבי הארץ.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שאלה - לגבי היועצות'
שאלה - לגבי היועצות
18/09/2008 | 08:57
11
67
לפי מה שהבנתי יועצות הנקה לא באות לבתי חולים משום מה
מכירה מישהי אישית שהצטיידה במספרי טלפון של יועצות, ילדה בתל השומר (ואף שהתה במלונית) היועצות מהבי"ח היו עמוסות ולא הגיעו אליה אז היא התקשרה ליועצות שהיו לה את הטלפונים שלהם והם לא הסכימו לבוא
סוף דבר
לקחה כדורים מייבשים וזהו - אין הנקה

מה עושים במקרה כזה??
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי'
לא ממש הבנתי
18/09/2008 | 09:22
46
בגלל שהיועצות לא באו לביה"ח היא לקחה כדורים לייבש?.

אני בביה"ח "שילבתי" כי לא ממש הסתדרתי עם הנקה מלאה והאחיות שניסו דווקא כן לעזור, כנראה לא היו הכי מקצועיות בתחום. השתדלתי מאוד, אבל פה ושם נתתי בקבוק.  
קבעתי פגישה עם יועצת הנקה יומיים אחרי שיצאתי מביה"ח (בערך 4-5 ימים אחרי הלידה). סשן אחד של שעה 1:1 עם יועצת ההנקה, במהלכו היא תיקנה תפיסה, הסבירה לי איך, כיצד, מתי וכיוצ"ב, והדברים הסתדרו.

גם אם לא מצליחים להניק כמו שצריך בביה"ח, הרי שאין שום בעיה לקבוע פגישה עם יועצת מיד אחרי השחרור ולהפגש איתה בביתך או אצלה.עד אז, כמו שכתבו לך, להמשיך לנסות ולא להתייאש.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא חושבת שמאשרים להן לבוא'
לא חושבת שמאשרים להן לבוא
18/09/2008 | 09:29
43
(וזה כמובן חבל ומאוד מרגיז).

מה עושים? אולי יוצאים רגע מהמלונית והולכים בכל זאת ליועצת של בי"ח? שווה את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש יועצות שכן מגיעות לבי"ח'
יש יועצות שכן מגיעות לבי"ח
18/09/2008 | 09:56
25
לצפיה ב-'מוזר '
מוזר
18/09/2008 | 11:28
3
43
בד"כ ליועצת הנקה מוסמכת אין כל בעיה להגיע לבית החולים,במיוחד אם יצרת קשר עוד לפני הלידה וסיכמתם על הזמינות לאחר לידה ...
גם אם יועצת לא הגיעה לימי שהות בבי"ח בלי פתרון של אשת מקצוע זמינה ניתן להעזר גם באחיות <נכון הן פחות בקיאות ,נכון הן עמוסות > אבל...בכל זאת ,לתת צ'אנס, לשאול, לבקש עזרה ,ברוב מחלקות יש גם חדר הנקה עם חומר כתוב בנושא הנקה,חוברות, עלוני מידע וכו'...גם בזה ניתן להעזר בלית ברירה.

מניסיון אישי - ילדתי בקיסרי והנקה <לעתים> מאתגרת כפליים,הייתי "אמא ירוקה" עם מעט ידע בהנקה,מלאה בחששות ו....אחות אחת שלא ויתרה לי ובזכותה הנקתי שנה וחצי <ללא מוצצים,פורמולה,בקבוקים>

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'+שכחתי להוסיף: שעות הדרכת הנקה מחלקתיות'
+שכחתי להוסיף: שעות הדרכת הנקה מחלקתיות
18/09/2008 | 11:31
21
לצפיה ב-'לא בטוחה שכדי לתת להן צאנס'
לא בטוחה שכדי לתת להן צאנס
18/09/2008 | 11:51
1
37
לי הן אמרו שיש לי פטמות שקועות אז אני לא יכולה להניק שחוץ מזה שזה שטויות במיץ הן כנראה עיוורות.
ובנוסף הן אמרו שהוא לא מצליח לינוק כי יש לו בעייה במבנה הלסת. את העובדה שאולי הוא לא מצליח כי הוא אחרי לידת ואקום קשה ואף אחד לא עזר לו ללמד הן לא לקחו בחשבון.
אם לא הייתי אסרטיבית  מספיק ולא הייתי מלווה באמא יותר אסרטיבית ממני אולי לא הייתי מניקה בכלל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מבינה אותך מאוד מאוד'
מבינה אותך מאוד מאוד
18/09/2008 | 13:34
29
ומצטערת לשמוע על התחלה קשה ומלאה במהמורות
אבל...לכן, גם ציינתי שלא כולן בקיאות ,ושוב...אבל, אני אחות  מוסמכת במקצועי + תומכת הנקה <סיימתי קורס של בתייה דוויס IBCLC> בתור סטוד' לסיעוד יצא לי להתנסות בחטיבה מיילדותית <סיעוד אשה הרה,יולדת וילוד> אני יכולה להגיד שיש שיפור מסוים, יותר ויותר אחיות בתחום המיילדותי יוצאות להשתלמויות וקורסים,מחדשות את הידע וכו'...יש לא מעט שעוברות קורסים עיוניים <כמו של בתייה > צוברות שעות פרקטיקה ,עוברות מבחן בינלאומי של IBCLC וכך מחלקה "זוכה" ביועצת בית.נכון, קודם כל היא אחות במחלקה ורק אח"כ יועצת.כך גם לגבי ,אחיות בטיפת חלב ,לא מעט מהן עוברות השתלמויות ומתעדכנות <למשל, אחות ליווי הריון שלי>.גם במח' עצמן יש חדרי הנקה נוחות עם חומר כתוב,פוסטררים ,עלוני מידע ,בנות שלומדות בקורס של בתייה עושות שעות סטאז' בחדר הנקה ועוזרות לאמהות ,אח"כ יש כאלו שמתנדבות וממשיכות...נכון, זו טיפה בים .
נכון, תמונה הכללית רחוקה מלהיות מושלמת לגמרי<ראי מקרה שלך ווודאי יש עוד בנות שהתחלה שלהן הייתה קשה ורק אסרטיביות וכוח רצון קידם את הנקה>, אבל, נראה לעין שקיימת התקדמות כלשהי בנושא הנקה,תמיכה והדרכה ובגלל שזה רחוק מלהיות כך הכנה מוקדמת בנושא הנקה חשובה כפליים<לדעתי>...כמו שאת מכינה את עצמך לקראת לידה <קורס הכנה ללידה וכולי>, אין  בעיה להגדיש מס' שעות לקרוא על הנקה ,להיפגש עם נשים מניקות <ליגת לה לצ'ה>,ליצור קשר עם יועצת הנקה מוסמכת/מדריכת הנקה ולקבל הכוונה התחלתית כדי שהתחלה תהיה חלקה יותר.

מתנצלת אם העלבתי או נשמעתי יומרנית או מתנשאת
אמנם שייכת למע',אך אין לראות בכך סינגור או משהו ,כתבתי לך דברים שראיתי בפועל

המשך יום מקסים ,

טלטלים

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש יועצות שכן יכולות להגיע לביה"ח'
יש יועצות שכן יכולות להגיע לביה"ח
19/09/2008 | 09:20
3
29
צריך לזכור כמה דברים בנושא הזה:

1) לא תמיד היועצת היא זו שקובעת את המדיניות, אלא בית החולים. יש בתי חולים שהצוות פשוט לא מוכן. לדעתי האישית זו חוצפה - אם הם לא מסוגלים לספק את השירות הכל כך חשוב הזה, עליהם לאפשר לאשה לקחת עזרה פרטית. לכן זה משהו שצריך לתאם עם בית היולדות לפני הלידה, לשאול את האחות האחראית (אפילו לא לשאול, אלא *ליידע* שבכוונתך להזמין שירות יעוץ הנקה פרטי)), ולברר מה התנאים. בד"כ בית החולים לא יאפשר להכניס יועצת הנקה בשעות שאינן שעות ביקור, ורק במיעוט שבמיעוט יאפשרו להכניס אותה לחדר ההנקה או לתינוקיה. לא ידוע לי על בתי חולים שמאפשרים להכניס יועצת הנקה חיצונית לפגיות. כמובן שבבית חולים שלא מאפשר לך להכניס דולה, יועצת הנקה, או כל מלווה אישי אחר שזקוק לך - את יכולה פשוט לבחור שלא ללדת שם. רק אם נצביע ברגליים הדברים הללו ישתנו!

2) ליצור קשר עם יועצת ההנקה *לפני הלידה* - גם אם אין בכוונתך לקבל הכוונה והכנה מראש (שזה חשוב, אגב, ומאוד מומלץ) עדיין חשוב לוודא עם היועצת שהיא תהיה זמינה בעת הלידה (ולא מתכננת למשל, ביקור בחו"ל בדיוק באותו החודש...), והאם היא מגיעה או לא מגיעה לבית החולים. אני יכולה לומר שאותי זה מאוד משמח וממש לא מפריע לי שמתקשרים אליי לקבל פרטים - איך יכירו אותי אחרת? זה כמו כל איש מקצוע אחר, שאפשר לראיין (בכמה דקות בטלפון) לפני שמזמינים או מחליטים אם הגישה מתאימה לך ואם התנאים מתאימים לך.

3) בהרבה מבתי החולים שיש בהם יועצות הנקה הן לא יכולות להגיע אלייך לחדר ואת צריכה לגשת לחדר ההנקה ולהעזר בהן שם. אם את רוצה להיניק וצריכה עזרה - אל תוותרי!!! אל תרגישי שאת מציקה, או מנדנדת, או מפריעה. זה התפקיד שלהן. לא הספיקו להגיע? לכי אליהן! יש הדרכות הנקה בד"כ בבקרים אבל צריך להגיע אליהן. קחי אחריות, קחי את עצמך ואת התינוק שלך, קומי מוקדם וגשי להדרכה. בררי מראש איך קוראים ליועצת, באילו שעות וימים היא שם, איפה החדר שלה, ומתי ההדרכה. כדאי לבוא מוכנה מראש עם כל המידע בתיק הלידה שלך עוד לפני הלידה, ולא להיות מופתעת כשאת מגיעה לשם.

4) חוזרת לעניין ההכנה מראש כי זה כל כך חשוב!! לפעמים מספיק לפגוש את יועצת ההנקה שלך פעם אחת לשעה וחצי לפני שאת יולדת, לקבל כלים מראש, ללמוד קצת, לקחת חומר כתוב הביתה, ולהתכונן... כשאת יודעת למה לצפות, יש לך טכניקה בסיסית, את יודעת אם התינוק מקבל או לא מקבל חלב (שזה לא תמיד פשוט לדעת בימים הראשונים או לדעת שזה מספיק לו) - יש לך את הידע הבסיסי שיכול לעשות את כל ההבדל בין הנקה נעימה ומוצלחת להנקה כאובה ומלאת סבל. אם את בכל זאת נתקלת בקשיים, סביר להניח שאם היתה לך הכנה מראש זה יוכל "להחזיק" אותך קצת יותר עד שתוכלי לפגוש את היועצת שלך, גם אם ביה"ח לא מאפשר לה להכנס או שהיא אישית לא יכולה להגיע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא?'
איפה אפשר למצוא?
19/09/2008 | 17:32
2
18
אני גרה באזור המרכז ואמורה ללדת בלניאדו, מכירה יועצות שמגיעות לשם, או יותר נכון , האם בית החולים יאפשר להן או שיש לו יועצות משלו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לניאדו בהחלט מאפשרים - מנסיון אישי'
לניאדו בהחלט מאפשרים - מנסיון אישי
19/09/2008 | 18:00
1
22
אפילו אפשרו לי להכנס לחדר ההנקה, משום שהם לא כל כך אוהבים שמוציאים תינוקות לחדרים בשעות הביקור (מי שבביות מלא זה לא ממש משנה עבורה). בלי קשר לכך שהם מאפשרים הכנסת יועצת פרטית, עובדת שם מדריכת הנקה מ-ק-ס-י-מ-ה בשם קרן טלמור, ואפשר להיעזר בה מאוד. היא מעבירה הדרכה יומית, צריך לשאול מתי בדיוק (אני חושבת שהיא מעבירה אותה בזמן אחת הארוחות בחדר האוכל, אבל לא סגורה על זה). אני ממליצה לברר במחלקה מראש מתי היא נמצאת ובאילו שעות (אני חושבת שלא כל יום) ופשוט לחפש אותה ספציפית.

בכל אופן, כדאי לוודא שוב כדי להיות בטוחה (לשאול אחות אחראית וכד'), וליצור קשר עם יועצת הנקה מהאזור שלך ולא רק אחת שמגיעה ללניאדו אלא תוכל גם ללוות אותך לאחר מכן במידת הצורך. את היועצת כמובן לשאול את כל השאלות מראש כדי לא להיות מופתעת.

מהיכן את?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו תודה..'
וואו תודה..
19/09/2008 | 18:03
12
אני מהרצליה, בררתי כרגע לגבי יועצות מהמרכז ויש אפילו מפגשים של ליגת לה ל'צה לא רחוק מהבית שלי...ואני רוצה ביות מלא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה להעזר בכל מי שיכול לעזור להצלחת ההנקה'
ממליצה להעזר בכל מי שיכול לעזור להצלחת ההנקה
18/09/2008 | 09:31
14
93
אני נעזרתי המון בהדרכות ההנקה בתל השומר, ובכל זאת בימים הראשונים התקשיתי להניק וסבלתי מגודש.
התינוק קיבל מטרנה במשך 24 שעות כאשר אני במקביל מנסה להניק. מתישהו זה השתפר.

בכל זאת, כשהגעתי הביתה הזמנתי מיד יועצת הנקה, והיא שיפרה את השליטה שלי, נתנה טיפים וגם לימדה אותי תנוחות שונות להנקה (כמו למשל הנקה בשכיבה) שליוו אותי חודשים רבים.

אם זה מאד חשוב לך, תשקיעי. שיהיה בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה חוצפה!'
איזה חוצפה!
18/09/2008 | 09:41
13
78
מה זאת אומרת לא מאפשרים להן להכנס? תכף אני אצטרך לתת רשימת מבקרים לאישור הבית חולים, מה זאת השטות הזאת? איך הן בכלל יודעות מי באה אליך ומי לא?
אני לא יודעת לגבי תל השומר חוץ מזה שהן כמעט הצליחו להחריב הנקה לכמה חברות שלי, ובהקשר הזה המלונית דווקא פוגעת בסיכוי להניק כי מגיעים הביתה ליועצת מאוחר יותר מבדרך כלל. ואני ממש לא ממליצה לחכות להגעה הביתה במיוחד לא אם הולכים למלונית.
אני יודעת שחברה שלי נעזרה ביועצת פרטית בליס ככה שזה לא הנחיה גורפת של כל בתי החולים. בתל השומר הם מאפשרים הדרכה אישית פרטית במרכז הנקה שלהם בתשלום, אז אולי הם לא נותנים להכניס יועצות כי הם לא רוצים תחרות?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגלל זה עדיך להיות בבית מהתחלה'
בגלל זה עדיך להיות בבית מהתחלה
18/09/2008 | 10:02
12
39
אחרי הלידה פשוט לקום וללכת הביתה
זה התכנון שלי לפחות להישאר שם 6 שעות בשביל המענק וללכת הביתה
מעבר לזה מה שמעצבן אותי זה שהם מחסנים את התינוק בלי לבקש רשות....גיליתי דרך חברה שהם מחתימים על טופס לפני הלידה בנושא החיסונים .....
אני גם חושבת שכשתינוק נולד אסור לנתק אותו מאמו! זה הדבר הראשוני שהוא זקוק ובמקום זה מפרידים את התינוק שעד כה היה ברחם אמו ושמים אותו על משטח עם כל מיני רעשים של מכשירים כשבעצם הדבר שהוא הכי זקוק לו זו תחושת הבטחון שלו מאמא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למה בלי רשות??'
למה בלי רשות??
18/09/2008 | 10:19
31
אם הם מחתימים על טופס שבו מפורטים כל הטיפולים הרפואיים שהתינוק יקבל ואת חותמת עליו אז למה זה בלי רשות??

את גם יכולה לסמן ליד כל טיפול אם את לא רוצה שהוא יבוצע בתינוק למרות שהוא מקבל חיסון אחד בלבד נגד צהבת וויטמין K שאפשר לתת גם בטיפות אם את לא רוצה זריקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא בכל מקום מפרידים ומחסנים'
לא בכל מקום מפרידים ומחסנים
18/09/2008 | 10:28
3
30
זה תלוי בבית חולים, אסור להם לחסן בלי רשותך, ואצלי לפחות לא הפרידו אותנו לשנייה.
אבל זה תלוי בבית חולים ובחרתי ללדת בבית חולים שלא מפרידים בו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כשאישה מגיעה לבית חולים עם כאבים'
כשאישה מגיעה לבית חולים עם כאבים
18/09/2008 | 11:36
2
30
אז היא רוצה רק ללדת ושיעזבו אותה בשקט
ניראה לך שיש הרבה אנשים שקוראים את הטופס שמביאים לך לפני האפידורל ??
כשסובלים מכאבים לא מעניין שום דבר
אנחנו החלטנו לא לחסן את הילד הבא כי גם ככה אני לא שלמה עם החיסונים שעשיתי לילדות שלי..
יש בתי חולים שלא מחייבים 12 שעות אישפוז אלא 6 מספיק
אפשר גם לבקש בחלק מהבתי חולים בדיקת רופא בחדר יולדות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עושים את זה בכלל בתינוקיה'
עושים את זה בכלל בתינוקיה
18/09/2008 | 11:48
1
21
אותי לא החתימו על שום דבר כזה כדי לקבל אפידורל, ובכל מקרה בעלי היה עם הקטן בחצי שעה שהוא לא היה איתי ראה בדיוק מה עושים לו, ואישר את מה שסיכמנו מראש שיעשו ולא אישר מה שלא רצינו. ואפשר ממש להכין תוכנית לידה לתינוקיה אם מה רוצים ומה לא ולתת את זה לאחות בתינוקיה.
יכול להיות שאין כמו בבית, אבל הסיבות שאת מציינת הן ממש לא הסיבה לא להשאר לאשפוז. כי כל מה שכתבת קורה גם אם משתחררים אחרי שש שעות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צריך לבסוק את ההסדר בבית חולים'
צריך לבסוק את ההסדר בבית חולים
18/09/2008 | 11:55
13
יש בתי חולים שמאשרים שחרור אחרי 6 שעות ויש כאלה שאחרי 12
כל בית חולים עם ההנחיות שלו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חשובכ|קחי בחשבון שחייבים 12 שעות אשפוז '
חשובכ|קחי בחשבון שחייבים 12 שעות אשפוז
18/09/2008 | 11:11
6
37
על מנת שביטוח לאומי ישלם לבית החולים וגם לך. קראתי(נדמה לי בYNET) כי יולדת באילת שהיתה לה לידה מהירה נשארה באשפוז פחות מ12 שעות וביטוח לאומי סירב לשלם לה מענק לידה וגם באותה הזדמנות סירב לשלם לבי"ח ובי"ח תבע את היולדת בתשלום בגין הלידה.
רק התערבות עו"ד ואיום בג"ץ הביאו את ביטוח הלאומי לשלם גם ליולדת וגם לבית החולים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בלניאדו לא חייבים 12 שעות אישפוז.'
בלניאדו לא חייבים 12 שעות אישפוז.
18/09/2008 | 11:12
3
9
לצפיה ב-'מאמי, לא שייך בית חולים, שייך תשלום ביט' לאומ'
מאמי, לא שייך בית חולים, שייך תשלום ביט' לאומ
18/09/2008 | 11:20
2
6
לצפיה ב-'אני מדברת מניסיון (לא רק שלי). את יכולה לבדוק'
אני מדברת מניסיון (לא רק שלי). את יכולה לבדוק
18/09/2008 | 11:36
24
את זה גם בפורום 'לידה פעילה וביתית'.

בלניאדו זה אחרת. הם עושים תהליך מקוצר של 3-4 שעות, לפעמים פחות, גם אחרי לידת-בית (כמו זו שאני עומדת לפניה). ואין שום בעיה עם ביטוח-לאומי.

בנוסף, לפני הלידה הנוכחית (במידה ואבחר להגיע לבי"ח), ביררתי את הנושא עם פנינה רוזנווסר (מיילדת ומנהלת מועדון היולדות), שלה יש את כל המידע בנושא. היא בפירוש אמרה לי שאין בעיה עם תהליך מקוצר, גם אחרי לידה במרכז הלידה שם (כמו הלידה ה-3 שלי) וגם אחרי לידת-בית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שייך לכמה בי"ח מקפיד'
שייך לכמה בי"ח מקפיד
18/09/2008 | 12:13
18
עד לא מזמן, בשום מקום לא דרשו את זה. עכשיו הם התעוררו, כנראה כי יותר ויותר נשים בוחרות באפשרות הזו.
ועדיין, זה תלוי בבי"ח, והאם הם מדווחים לבט"ל מתי בדיוק השתחררת ומתי בדיוק היתה הלידה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנה מצאתי לך מתוך פרוטוקול'
הנה מצאתי לך מתוך פרוטוקול
18/09/2008 | 11:18
1
20

משמעות  נוספת: גם מי שילדה בבית החולים ומשתחררת  תוך פחות מ-12 שעות, אם בית החולים לא רשם שהיא היתה שם 12 שעות, היא לא זכאית למענק האשפוז. כלומר, הביטוח הלאומי לא חייב, לשיטתו, לשלם לבית החולים 8,000 שקל עבור הלידה שלה בבית החולים. גם מי שילדה בבית חולים מחויבת להיות שם 12 שעות.

וגם קישור www.knesset.gov.il/protocols/data/rtf/maamad/2008-...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשים קוראות ללדת - למען זכויות היולדת'
נשים קוראות ללדת - למען זכויות היולדת
18/09/2008 | 14:13
6
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני נעזרתי ביועצת הנקה בבית חולים'
אני נעזרתי ביועצת הנקה בבית חולים
18/09/2008 | 10:52
39
ולאחר מכן שהיו לי שאלות בחברה טובה שהניקה עד גיל מאוחר וגם ביועצת הנקה- בטלפון.
קראתי ומאוד התלהבתי מהספר "ישר מן הלב"- של תהילה אברמוב (על אימהות והנקה)

מה שמאוד עזר לי ודחף אותי להצליח זה שבאתי מוכנה מכל הלב ועם המון רצון להתמיד בהנקה.

זכיתי להניק עד גיל שנה ו- 7 חודשיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסברים שתקבלי פה לא יחליפו יועצת'
הסברים שתקבלי פה לא יחליפו יועצת
18/09/2008 | 11:53
43
אני אומרת שכדאי לך לקרוא הרבה על הנקה ולקבל את ההדרכה בבית חולים, אבל גם לשריין לך מספר של יועצת הנקה פרטית טובה שתבוא אליך הביתה במידה ולא ילך לך ותצטרכי הדרכה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מומלץ מאוד'
מומלץ מאוד
18/09/2008 | 13:30
36
כדאי כבר עכשיו לחפש ולמצוא יועצת הנקה, כדאי לפחות לדבר איתה בטלפון.
לפעמים הקשיים מתחילים כבר בבית החולים ולצערי הצוות לא תמיד זמין לעזור, במקרה כזה ממליצה להזמין יועצת/ מדריכה טובה כבר לבית החולים.
יועצת / מדריכה טובה יכולה לחסוך הרבה קשיים עוגמת נפש וגם כסף בעתיד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר המלצה של יועצת'
אפשר המלצה של יועצת
18/09/2008 | 13:54
4
37
שבאה לבית חולים בבקשה?
או המלצה על בתי חולים עם יועצות טובות ומי הן?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאיזה איזור את?'
מאיזה איזור את?
18/09/2008 | 14:46
3
14
לצפיה ב-'אני מאיזור המרכז'
אני מאיזור המרכז
18/09/2008 | 15:40
2
22
מחפשת יועצת לאסף הרופא / בלינסון או לתל השומר
עוד לא החלטתי איפה ומה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני מעוניינת בהמלצה על יועצת הנקה'
גם אני מעוניינת בהמלצה על יועצת הנקה
18/09/2008 | 20:39
29
אני מתכוונת ללדת בתל השומר וגרה בפ"ת.
בהריון הקודם לא הצלחתי להניק כי היו לי פטמות שקועות. לא לקחתי יועצת הנקה ונאלצתי לשאוב חלב 8 פעמים ביום למשך 5 חודשים.
בדיעבד, אני ממש מצטערת שלא התעקשתי קצת יותר ושלא לקחתי יועצת הנקה מלכתחילה.
כדאי שיהיו לי את השמות של היועצות כדי שאוכל להזמין אותן מיד לאחר הלידה במידה ולא אצליח להניק שוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי יועצת הנקה ממודיעין'
יש לי יועצת הנקה ממודיעין
18/09/2008 | 22:03
22
שולחת לך במסרישי את המס' שלה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קודם תתחילי'
קודם תתחילי
18/09/2008 | 16:03
2
51
ואחר כך תיראי אם יש בזה צורך.
לא לכולן אותן התופעות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כדאי למצוא יועצת למקרה הצורך'
כדאי למצוא יועצת למקרה הצורך
18/09/2008 | 21:04
1
30
שיהיו לך את הפרטים שלה, אחרי שמתעורר צורך קשה למצוא יועצת טובה מתוך לחץ ועייפות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי אין צורך להלחיץ את עצמך'
לדעתי אין צורך להלחיץ את עצמך
19/09/2008 | 00:00
30
ולהחליט שלא אצליח להניק, יש שפע יועצות הנקה בשוק שיכולות לעזור.
אבל זו דעתי האישית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקראת היום השלישי רביעי יש מלאות '
לקראת היום השלישי רביעי יש מלאות
19/09/2008 | 08:01
59
לא גודש. גודש זה מצב פתולוגי שקורה פעמים רבות כי המלאות לא מטופלת, כלומר, האישה לא מניקה מספיק, או מרוקנת את השד בצורה יעילה (משאבה או תינוק). זה יכול לנבוע מסיבות רבות כגון תפיסה לא נכונה, תינוק ישנוני וחלש, לשון קשורה, תנוחה לא מספיק טובה וכו'.
ממליצה בחום על מפגש הכנה להנקה עם מדריכת הנקה לפני הלידה או עם יועצת הנקה מוסמכת.
מפגש של כשעתיים - שלוש יכול למנוע בעיות רבות...
אני מניחה שמי שתדריך אותך לפני הלידה, תסכים גם ללוות אותך אח"כ . יש חשיבות עליונה לליווי והדרכה של אשת מקצוע שזה תחום עיסוקה. מאחר שאת תשמעי כל כך הרבה שטויות כדאי שתהיה מישהי שתוכלי לדעת שמה שהיא אומרת לך מבוסס על ידע מהימן.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

19:23 | 18.02.19 אורחים בפורום
17:48 | 18.02.19 אורחים בפורום
12:30 | 18.02.19 אורחים בפורום
11:11 | 18.02.19 אורחים בפורום
20:35 | 17.02.19 milla8
15:06 | 17.02.19 אורחים בפורום
11:36 | 17.02.19 אורחים בפורום
09:30 | 17.02.19 אורחים בפורום
11:23 | 16.02.19 אורחים בפורום
18:30 | 12.02.19 אורחים בפורום
12:39 | 12.02.19 הריוניטה
07:47 | 12.02.19 אורחים בפורום
16:05 | 29.01.19 אורית הלפגוט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ