תחנה מקפריסין

תומר

Member
תחנה מקפריסין

לראשונה אני קולט תחנה מקפריסין עם אנטנה זולה של עידן פלוס גם רדיוס נקלט

SysAdmin1

New member
כולנו שמחים בשבילך... רק כפי שכבר הסבתי את זה, מדובר על...

כולנו שמחים בשבילך... רק כפי שכבר הסבתי את זה כאן לפני זמן לא רב, מדובר על התופעה שכולם כבר מכירים אותה יותר משלושים שנה ומדובר על זה שבזמן שהשכבות האוויר מתחממות, גלי רדיו חוזרים מהם והתחנות רדיו וטלוויזייה מקפריסין למשל נקלטות בישראל גם ללא שום אנטנה, אפילו עם חוט סתם. כולם מכירים את התופעה גם מקליטה של שידורי טלוויזייה לפני מספר עשורים, שבמסגרתה התחנות האלה מקפריסין היו משבשות את ערוצי טלוויזייה של ישראל וגם היום הם משבשים את שידור של עידן פלוס במרכז הארץ כבר מספר שנים לסרוגין.

radiofm1231

New member
תן לי לנחש הם נקלטים בתקן החדש t2

בתקן הישן יש עצירה בתדר מסוים ואז ממשיך
ואם בתקן הישן סימן שהממיר לא תומך ישן או שלא מספיק קרוב לטווח

תומר

Member
תגובה

מדובר בקליטת FM עם אנטנה מרובת אלמנטים של עידן נקלטו תדרים ממצריים שלא נקלטו בעבר וגם תדר מקפריסין שלא נקלט בעבר

SysAdmin1

New member
מי זה הם, שנקטים בתקן החידש T2? ולא, בתקן הישן אין עצירה...

מי זה הם, שנקטים בתקן החידש T2? ולא, בתקן הישן אין עצירה בתדר מסויים ואז גם שום דבר לא ממשיך. ואם בתקן הישן, זה לא סימן לשום דבר.

אבל, אם אתה מתכוון על ערוצי טלוויזייה שנקלטות בישראל בזמן החמסין מקפריסין, אז נקלטות בישראל גם שידורים בתקן DVB-T2 מקפריסין וגם בתקן DVB-T הרגיל. דרך אגב בשני התקנים התחומי תדרים שבשימוש הם זהים לגמרי והשוני בין התקנים אלו הוא בהרבה דברים אחרים לגמרי.
כך שניחשת לגמרי לא נכון ובכלל בדברים טכניים מומלץ לא לעסוק בניחושים, אלה פשוט לבדוק את הפרטים הנדרשים.

radiofm1231

New member
אז הם קולטים בשני הטווחים ועדיין לא נתפסו בתקן הישן

בימי לחות המכשיר נעצר בתדר 530 קילו הרץ אבל שום דבר לא קורה.
ובימים שקולטים הכל מהכל גם ב482 קילו הרץ. אין לי מושג אם תקן ישן או חדש מה שאני כן יודע שהממיר נעצר שם לכמה שניות וממשיך.

SysAdmin1

New member
מסיבה מאוד פשוטה, והיא ש...

מסיבה מאוד פשוטה, והיא שהמכשיר נעצר בתדר בתדר מסויים, כי קיימת קליטה של השידור בתדר זה, אבל היא לא מספיק חזקה בשביל שהתחנות שמשודרות בתדר זה יקלטו. זו כל התעלומה.

radiofm1231

New member
ומה נקלט בתדר 530 קילוהרץ תדרי מצרים?

אני יודע שב538 משודרים תדרי עידן פלוס מהמרכז ואני קלטתי אותם לזמן מה.

SysAdmin1

New member
לא יודע מה נקלט בתדר של 530 קילוהרץ, אבל בטוח שזה לא...

לא יודע מה נקלט בתדר של 530 קילוהרץ, מה שבטוח שזה לא ערוצי טלוויזייה וגם לא DVB-T , אבל בתדר של 530 מגה הרץ נקלט מרבב שכולל ערוצים מקפריסין שכולל את הערוצים הבאים: RIK1, RIK2, RIK HD, ERT World, Euronews.

SysAdmin1

New member
מרבב זה תרגום עברי ל Multiplex שבצורה זו משודרים שידורים...

מרבב זה תרגום עברי למונח של Multiplex שבצורה זו משודרים שידורים ספרתיים שבהם בתדר נושא אחד או בקבוצת תתי תדר נושא ב COFDM למשל משודרים מספר רב של שירותים במקביל, כמו למשל מספר של ערוצי טלוויזייה ב DVB-T , DVB-C ו DVB-S וכמו ערוצי רדיו ב DAB .
וכתשובה לשאלה מה זה עושה, זה מאגד את כל השירותים השונים ל TRANSPORT STREAM אחד או ל מספר PLP שונים בו, כל שרות נפרד עם PID משלו.

תחנות מקפריסין, טורקיה או יוון זה לא חוכמה .....

יש תופעת טבע נדירה אף יותר וכשהיא מתרחשת נקלטות תחונות FM וטלויזיה ממקומות רחוקים יותר כמו איטליה לדוגמא.
אבל בד״כ התופעה נמשכת פחות משעה ומאופיינת בהתחזקות והחלשות הקליטה במחזורים של מספר שניות.
פתאום הסקלה של ה- FM מפוצצת בתחנות מאיטליה.

Radio1

New member
נכון

בעבר הרחוק קלטתי בימים מיוחדים שכאלה תחנות רדיו מרומניה ב fm

עוד בעניין

זה לא בדיוק התחממות של שכבות אויר כאן בירושלים דוגמא ביום חמסין לא משפיע על הקליטה רק שיורד הלילה זה מגיע פעם חלש ופעם עוצמתי יותר
הייתי מבין שהגורם לזה זה שינוי בין אויר חם מאד לאויר קר
אשמח להסבר מפורט מה הגורם לזה שאכין את עצמי מתי שזה מגיע
כי אין סוף לדברים חדשים שאפשר לגלו
מה שאני אוהב לקלוט בזמן הזה זה את ערוצי הטלויזיה המקומיים של מצריים DELTA ויש לפחות אבעה ערוצים מקומיים
מי שיודע אם יש אפשרות לקלוט ללא השפעת מזג האויר את הערוצים שציינתי אודה לו
אשמח לדעת מהיכן הם משדרים במצריים לחשב את המרחק
מגניב שהערוצים האלה משדרים בצורה עתיקה מאד אין אתר אינטרנט או פייסבוק לתקשר איתם וגם הם לא נקלטים בשום לווין

SysAdmin1

New member
טוב, אנסה להסביר את העניין יותר בהרחבה...

טוב, אנסה להסביר את העניין יותר בהרחבה. מדובר בתופעה של גלי רקיע שמוחזרים משכבות אוויר כמו יונוספירה וטרופוספירה. ההחשזה היא לא מהשכבה שמעלינו, אלה שנמצאת בינינו לבין המקום השידור. בגלל זה יכול להיות המצב שגם שכאן לא קיים חמסין, אבל במקום שממנו מוחזר השידור הוא קיים, כך נוצר ההחזר לכאן. מצורפים מספר קישורים בנושא:
https://en.wikipedia.org/wiki/Skywave
http://www.rfwireless-world.com/Ter...isadvantages-of-Ground-wave-and-Sky-wave.html
https://enggmicro.blogspot.com/2016/07/radio-wave-propagation-ground-wave-sky.html

radiofm1231

New member
Delta מוזר שיש להם תוכנית על יוטיוב ואין לערוץ אתר

יש לערוצים הראשיים ולערוצי nile אתר משלהם אבל לא לערוצי הdelta וזה די מוזר.

אני רוצה לדעת כל מידע בעניין

מאיפה הם משדרים יש שאמרו שהם משדרים ממצרים מעיר שנקראת טנטנה
אבל אין הוכחה לכך

למעלה