ערוץ רדיו חדש באוויר - הגלגלצ החרדי?

ערוץ רדיו חדש באוויר - הגלגלצ החרדי?

הבוקר עלה לאוויר ערוץ רדיו חדש, קול חי מיוזיק.
הערוץ שהוא למעשה פיצול על תדרי רדיו קול חי הוותיק עתיד לשדר תוכן שונה מזה המשודר ברדיו קול חי.
הערוץ יעסוק בעיקר בשידורי מוסיקה המותאמת לקהל הדתי / חרדי.
האם מדובר בגרסה החרדית ל״גלגלצ״? - ימים יגידו.
הבוקר בשעה 7:00 החל הערוץ את שידורי הניסיון כשהתדר 102.5fm נפרד משידורי רדיו קול חי הרגילים ועבר לשדר את התוכן הנפרד - כאמור מוסיקה.
אישור פיצול התדרים לרדיו קול חי ניתן ע״י הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו לפני מספר חודשים מאז עמלים בקול חי על הקמת הערוץ החדש. יש לציין כי האישור ניתן לאחר דיונים רבים, פניות לבג״ץ ולבסוף אף אושר בחקיקה.
בהצלחה לערוץ החדש(הועתק מרוטר נט )

ככה זה עובד

אני רושם ע"פ זכרוני לפי פרסומים שהיו התקשורת ויתכן שיש אי דיוקים אבל לא נראה לי:

1. קול חי פונים למשרד התקשורת ומתלוננים שתדר השידור 93FM של התחנה המשדר מאיתנים ליד ירושלים סופג הפרעות ומבקשים תדר נוסף כדי שמהאזינים לא יפגעו.
2. משרד התקשורת מעניק תדר נוסף מאיתנים 102.5 ללא הגבלת זמן וללא התנייה שעליהם לוותר על תדר 93 באם יחליטו שתדר 102.5 עונה על הציפיות
3. הם פונים לרשות השניה ומבקשים אישור פיצול שהוא למעשה אישור להקמת עוד תחנה המשדרת מאיתנים בתדר 102.5 ונקלטת בחצי מדינה - ומקבלים!!! פתאום לא מטרידה אותם העובדה שתדר 93 סופג הפרעות?
4. וכל זה למה? בזכות דוד בן בסט, שבכדי שלא יקחו לו את הרדיו ברוסית שהוא גם פיצול מרדיו לב המדינה, העביר חוק בכנסת המאשר פיצולים לכל תחנה שתבקש בתנאי שהרשות השניה מאשרת.

מי מרוויח? כמובן בעלי תחנות קיימות שמגדילים עוד ועוד את מספר התחנות שלהם ואת היקף ההון שלהם ללא צורך במכרז נוסף.
מי מפסיד? אנחנו המאזינים. מדוע? מכיוון שמתן אישורים לפיצול ללא מכרז מונע למעשה אפשרות גישה למכרז לגורמים אחרים, מה שמונע למעשה תחרות על אוזני המאזינים, ומה שבסופו מוביל לרמה ירודה של שידורים.

ככה זה עובד....... וכך נראית המדינה שלנו

אבל באמת התדר 93 לא נקלט בכלל

ומה אני אמור לעשות עם תכניות ספציפיות שאני אוהב לשמוע בין 7 בבוקר ל 7 בערב ? השאלה הזאת היא לרשות השנייה

הקליטה של קול חי בגוש דן-מזעזעת

גם בתדר 92.8 וגם ב-93.0 לא מצליח לקלוט בצורה ברורה את קול חי.
כמדומני שהרשות אישרה הפעלת הרדיו המוזיקלי ללא שישודרו בו פרסומות.
ובאשר לטענתך, אתה "באמת" חושב שתחנה עצמאית שמשדרת רק מוזיקה חסידית תוכל להרוויח רק מפירסומות?

ברור שכן ואפילו הרבה מאוד

לדעתי הרדיו הרוסי שהוא פיצול של לב המדינה, רדיו חם אש שהוא פיצול של רדיו חיפה ורדיו 101.5 שהוא פיצול של רדיו דרום הם מקורות רווחיים.

תחשוב על זה, יש להם כבר את כל האופרציה כולל מערך שיווק של פרסומות. כל מה שהם צריכים זה להוסיף עוד מנה לתפריט שמציעים למפרסמים. במקרה של תחנת מוזיקה נטו, זה אפילו עוד יותר זול - ללא עלויות לשדרנים ומפיקים - רק עורכי מוזיקה.

אתה מתעלם מהמון דברים

מדובר בתחנה החרדית החדשה שמשיעה רק מוזיקה חסידית לעומת המון תחנות אחרות שמשדרות מוזיקת פופ וכדו'

זה כבר מספיק בשביל שיתנו לקול חי רישיון לתחנה כזו.

למה דווקא לקול חי? למה לא לכל גוף אחר שהיה

יכול לגשת למכרז ולהקים תחנה שכזו?

אתה לא מבין את הפואנטה.... בעלי תחנות רדיו שזכו
במכרז לתחנה אחת מקבלים בחינם רשיון לתחנה נוספת וזה על חשבון אחרים שהיו מתים לגשת למכרז כזה אם היה מתפרסם.

זה העוול הגדול!!!

למעלה