דעתי לגבי פרק 5 של משחקי הכס עונה 8

סטילהוק

New member
דעתי לגבי פרק 5 של משחקי הכס עונה 8

הפרק הגרוע ביותר מבחינת תסריט בתולדות הסדרה כולה. פרק שהורס ומחרב את הסדרה כולה והופך את דאינריז טארגאריין מהגיבורה הגדולה והאהובה על כולם לרוצחת המונים פסיכופטית פרנואידית חסרת מעצורים, וכך גם היא תיזכר לעד בהיסטוריה הטלוויזיונית.

שימו לב לתגובות השחקנים עצמם לאיך מסתיימת העונה האחרונה של הסדרה הזאת:
https://www.youtube.com/watch?v=t5prr_YVSnc

צריך לפטר את צמד התסריטאים D&D ולדאוג שלא יורשו יותר לכתוב תסריטים נוספים. כי הם כאלה מטומטמים דפוקים שהרסו את אחת הסדרות הטובות ביותר של העשור האחרון. זה למה כשמבססים סדרה או סרט על פי ספר, תמיד עדיף לחכות לצאת ספר ההמשך המקורי ולא למהר עם זה קדימה, כאילו שאין מחר.

הדבר הטוב היחיד זה שנשאר רק עוד פרק אחד אחרון לתסריט הטיפשי המבולגן והסיוטי הזה של D&D למשחקי הכס. מקווה מאוד שהספר האחרון בסדרה לא יילך בדרך הנוראית הזאת ולא יסתיים כמו בסדרה. כי אם כן, זה ממש לא יהיה רב מכר.

לא ראית את זה מגיע?

לפטר תסריטאי בגלל תפנית בעלילה?
בסיפור שהתפרסם בתפניות שלו בעלילה, ובזה שאף אחד לא קדוש?

אבל זו לא תפנית כל כך גדולה.
המהלך הזה נבנה לכל אורך הסדרה. זה רק התחיל בשוויון הנפש של דאינריז כשהדותראקי הכתירו את אחיה בזהב מותך. זה המשיך במהומה שחוללה במפרץ סוחרי העבדים, בפלישה שלה לווסטרוז עם העיקשות הילדותית של "מגיע לי למלוך" ודראקאריס לכל מי שלא משתטח אפיים ארצה לרגליה וקובר את האף בחול כמה שיותר עמוק.

אם תעקוב אחרי התגובות שלי בפורום, תראה שכבר זמן רב היא לא גיבורה ולא אהובה בעיני, וגם נימקתי למה.
ראיתי את זה מגיע מקילומטרים.

מסכים כמעט לגמרי

בעיני היא היתה כלבה כבר מזמן. לא פחות מסרסי. שחצנית עם ניצנים של שגעון גדלות ושל פסיכופתיות. אבל ניצנים בלבד.
אני מודה שהופתעתי מהתפנית החדה לכיוון הטירוף המוחלט שהיוצרים בחרו. זו בהחלט הפתעה לא לא נעימה, במובן של חוסר הגיון בעלילה. אבל ממש לא היפוך באופי של הכלבה.
&nbsp
אגב, אותו חוסר הגיון (עלילתי) אפשר לראות גם בהתנהגות של חיילי צבא הצפון (והצבא של חליסי). מצבא "משחרר", הם הפכו בשניה לאספסוף של אנסים ורוצחי ילדים. בלי שום הסבר, בלי שום הגיון.

זה דווקא מהלך שמאפיין את מרטין. אנחנו לא יודעים מה מהסדרה

יישאר בספרים, אבל ההידרדרות של דאינריז בהחלט עשויה להיות כזו, ויכול להיות שלזה הוא התכוון באמירתו שהסוף של הספרים יהיה "מר מתוק".
&nbsp
אגב, אני לא חושב שיש כרגע מספיק ראיות כדי לקבוע שהיא השתגעה והפכה לרוצחת המונים. מדובר באירוע מבודד, אחרי שסרסי רצחה את העוזרת הנאמנה שלה ואחרי שאהוב לבה ג'ון שלג דחה אותה וגם הבגידה של ואריז לא עזרה.
&nbsp
וכמובן שצריך לזכור שבימי הביניים הנורמה של צבא מנצח הייתה טבח, אונס וביזה, ומרטין כידוע חובב היסטוריה של ימי הביניים. כך שמי שמנסה להלביש על הספרים שלו ערכי מוסר פשטניים יתאכזב. אצל מרטין אין צדיקים ונבלים גמורים, כידוע, וגם ג'יים יכול לזכות לרהביליטציה. כמובן שהסיכוי שזה יקרה בסדרת הטלוויזיה עם פרק אחד שנשאר הוא נמוך.
&nbsp
נצטרך לחכות לספרים.

דווקא כאן העקביות חשובה

ההשתוללויות הראשונות של דאינריז היו במפרץ סוחרי העבדים. שם לא היתה לה בעיה לטבוח באוכלוסיה אזרחית, אבל לא היה אונס.

גם במירין היא הקפידה על אונס. על ביזה פחות, ושם היא השתדלה שלא יהיה טבח.

מכאן ואילך זה הידרדר יותר ויותר.

אבל כל זה התנהלות נורמלית לגמרי של צבאות בעולם הזה

אגב, לא ברור שדאני ביצעה "טבח באוכלוסייה אזרחית" במעלה מלך, אנחנו לא רואים אותה בשום שלב טובחת במכוון באזרחים, וכשטיריון מתעמת איתה היא מסבירה שהאזרחים היו מגן אנושי של סרסיי. מה שאנחנו רואים אותה זה בהפצצות חסרות הבחנה באזור צפוף שנמצאים בו גם לוחמים וגם אזרחים. אנחנו כמובן מדברים על עולם שבו זאת נורמה להטיל מצור על עיר ולהרעיב את כל מי שנמצאים בה, לוחמים ואזרחים, למשל.
&nbsp
אם מרטין יילך על הסיפור הזה, ונראה לי שהוא יילך, אז אני חושב שבספרים אנחנו נראה את דאני מתנהגת בצורה הרבה יותר אכזרית ומכוונת.

נו באמת

דבר ראשון כן רואים אותה טובחת במכוון באזרחים. היא עוברת על כל העיר ומבעירה אותה.
בעיר שבה מאות אלפי אנשים ורק קומץ מתוכם לוחמים, האבחנה נדרשת.
חוץ מזה, שכחת שהכוחות הלוחמים נכנעו והשליכו את נשקם?
שכחת שהסריסים הלא טמאים חסרי הרגשות והסנטימנטים הפכו לרוצחים צמאי דם בגלל השטות הזו של אהבה נכזבת או משהו כזה שהכניסו הבמאים לתולע אפור?

היא לא אמורה לדעת שהלוחמים זרקו את נשקם

ובהנחה שהיא לא נתנה פקודה נסתרת לתולע אפור שלא שמענו עליה, אז היא גם לא אחראית להשתוללות שלו.

ודאי שהיא יודעת

נתנו לה סימן - הפעמונים. ודאי שהיא שמעה אותם.
חוץ מזה שגם ממעוף הדרקון ניתן לראות אם יש התנגשות לחימה או סתם טבח.
וכמובן שהאחריות להשתוללות שלו מוטלת עליה. הרי כשהיועצים שלה באים לדבר איתה בדיוק על הדברים האלה, היא מתעלמת מהם.

אני לא בטוח שלא הייתה לחימה אחרי שתולע אפור החליט לא לקבל

את הכניעה שלהם. אז הם הפילו את החרבות, אין בעיה להרים אותן בחזרה.

לא מספיק

התירוץ הזה היה יכול בדוחק להספיק, אם לא כל שאר הדברים שכתבתי.
הפעמונים נשמעו, תולע אפור וכל מפקדי הצבא קיבלו פקודות לקבל כניעה באם תהיה, ושהסימן הכללי לכניעה כללית יהיה קול הפעמונים.
לא רק תולע אפור לא קיבל את הכניעה, גם דאינריז הטובחת המופרעת לא קיבלה את הכניעה.

למעלה