היי

Sheiz

New member
היי ../images/Emo13.gif../images/Emo108.gif

אני יוצאת למסע בפולין בסוף החודש ורציתי לשאול את מי שכבר היה - כמה כסף פולני להביא? אני לא רוצה להביא יותר מדי ולא רוצה להביא פחות מדי, אני ממש לא יודעת מה לעשות.. אשמח לשמוע את ההתנסות שלכם בעניין הזה

hapara

New member
תביא יורו, תחליף שם כמה שתצטרך..

אבא הביא לי 100 יורו אני חושבת וזה היה הרבההההה יותר מדי.

Sheiz

New member
אני בת ../images/Emo13.gif../images/Emo108.gif

המדריך באמת אמר לנו להביא יורו או דולר ולהחליף שם, אבל חשבתי שזה יהיה חכם להביא קצת כסף מוכן מראש... בכל אופן תודה [:

Pukipsey007

New member
../images/Emo24.gifכסף בפולין

אני לא השתמשתי ביותר מ30 יורו לדעתי, אין הרבה מה לקנות שם

Sheiz

New member
אז בסביבות 30 יורו? ../images/Emo108.gif

אני לא מצפה לקניות שם או משהו, אבל אני חשבתי שבטח צריך לשלם בשביל שירותים ואם אני אראה איזה משהו נחמד בשתיים וחצי שניות שיתנו לנו זמן פנוי בהן... חבל לפספס ^^

hapara

New member
אוי סורי. שונאת שזה קורה חח

אממ לפי מה שהבנתי העמלה על זלוטי גבוהה בארץ, ובגלל זה אומרים לקחת יורו.. שיהיה מסע מוצלח :)

Old Cat

New member
יורו, דולר, לא חשוב

במילא תצטרכו שם להחליף. אפשר לקנות זלוטי גם בארץ, גם בצ'יינג' והבנק של שדה התעופה באולם היוצאים במעגל של הדיוטי. שיטת החיוב של הבנק פשוטה: ממירים שקלים לדולרים כאילו מוכרים לך דולרים ואחר כך ממירים אותם לזלוטי לפי השער של הדולר בפולין. בכל מקרה יש המרה כפולה, לכן גם התשלום על הרכישה גבוה. אפשר לקנות 100 זלוטי בשקלים בשדה התעופה ואחר כך להמיר שם לפי הצורך. בכל מקרה כשמגיעים לשם כדאי למהר ולפרוט שיהיה תמיד בארנק מטבעות של זלוטי או קטנים יותר. אם נשאר זלוטי כשחוזרים לא כדאי למכור חזרה בבנק אלא להעביר למישהו אחר שנוסע או צריך, לפי שער ממוצע של זלוטי-שקל בחישוב יחסי לדולר. (בכפר סבא אני תמיד אשמח לקנות, כי אני נוסע לשם לפעמים) בדרך כלל 100 דולר זה מספיק מאד, אין מציאות ואין במיוחד מה לקנות שם.

Sheiz

New member
אז כדאי להחליף בשדה? ../images/Emo108.gif

יש לי עדיין דולרים מטיסה לארה"ב בשנה שעברה וחשבתי להמיר אותם בשדה (לא את כולם), אז כדאי? אני יודעת שכסף קטן זו באמת בעיה, אני מקווה לא להסתבך שם... אני מתחילה להילחץ קצת מכל הקטע של חו"ל לבדי חח

Old Cat

New member
אפשר, אבל לא כדאי

לרכישת זלוטי בשדה בארץ לפני העליה למטוס - לא משנה אם דולרים או שקלים, משלמים בשקלים כי חבל להפסיד את עלות הרכישה של הדולרים שכבר שולמה. בדרך כלל אם אין לי זלוטי מנסיעה קודמת אז אני קונה בשדה התעופה כאן 100 זלוטי לכל היותר (מחייב כרטיס אשראי בשקלים) , שיהיה להוצאות ראשוניות כשנוחתים (כרטיס אוטובוס, כרטיס SIM משולם לסלולרי) עד שאגיע העירה ושם אחליף בשער יותר הגיוני. בשדה התעופה מקבלים שער הכי גרוע, וזה כך בכל מקום בעולם. מציע לך לקנות 50 זלוטי בשדה התעופה כאן וכשמגיעים מבקשים לפרוט שטר של 20 זלוטי למטבעות של זלוטי בודדים או חצי זלוטי וזהו. השאר להמיר מדולרים או יורו מה שיש לך במקום שיראו לכם בעיר.

Old Cat

New member
ושכחתי לצרף לך קובץ, אז הנה הוא כאן

מטבעות ושטרות בפולין

Sheiz

New member
עוד שאלה ../images/Emo108.gif

אתם יודעים במקרה באיזה חנויות אפשר לקנות מעביר לחשמל? באיזור פתח תקווה ככה, אם מישהו גר באיזור או יודע... זה יעזור מאוד (אמא ואני מחפשות כבר המון זמן ועדיין לא מצאנו חנות שמוכרת, כולם אומרים שזה לא תקני ובגלל זה לא מוכרים...)

Old Cat

New member
בחנויות למטייל וחנויות לדברי חשמל

כלומר אבזרים לחשמל לא מכשירי חשמל. בכפר סבא אפשר לשאול למשך הנסיעה אצלי בבית.

למעלה