בא לכם סקר קצרצר?

נטעוסית

New member
בא לכם סקר קצרצר?

קולגה שלי (-י', פסיכולוגית ), תהתה בשיח עימי, מהן 3 התכונות המרכזיות 'שעושות' מטפל למטפל טוב. אז י' יקרה, אני משאילה ממך את הרעיון לכאן ושואלת אתכם חברים: מהן 3 התכונות החשובות ביותר אצל עו"ס, בעיניכם? יש לי גם הצעה לשדרוג העניין בסקר: אפשר לענות את התשובה רק בתוכן ההודעה (ולא בכותרת) כדי שהאחרים יוכלו להוסיף תכונות משלהם מבלי לראות קודם מה הראשונים כתבו ורק אז לפתוח את שאר ההודעות ולהשוות בין ההצעות. ואל תשכחו להוסיף הסבר לבחירה שלכם

3 התכונות שלי:

אל תשפטו אותי, כי בטוח שיש יותר משלוש. ובכל זאת... * יכולת הקשבה - (וסבלנות זה חלק מזה). הרבה פעמים אני מוצאת שזה שאתה ממש מקשיב לאדם, נותן לו לפרוק, ומראה לו שאתה בודק לו את הדברים. גם אם בסוף לא באמת עזרת זה שהוא פרק והרגיש שמקשיבים לו - הרבה פעמים ממש עוזר. * יצירתיות - חשיבה יצירתית ורעיונות יצירתיים, אלו דברים חיוניים וחלק מהמקצוע. אני מגלה מידי יום כמה מעט אני יודעת בענייני ביורוקרטיה, בענייני התנהגויות אנושיות, ועוד. צריך מלא פעמים לצאת מהקופסא ולחשוב על דרכים יצירתיות ועקיפות לעזור למטופלינו. * אסרטיביות - כל מילה מיותרת. את התכונה הזו אני עוד בונה בעצמי. ברור לי שהייתי מצליחה יותר אם הייתי משדרת יותר אסרטיביות כלפי כולם: מטופלים, משפחות, הנהלה, ביטוח לאומי, ושאר גורמים איתם אני באה במגע יומיומי.

niva99

New member
3 התכונות שבעיני

אמפתיה וסובלנות - מיותר להסביר ידע נרחב - כנ"ל חשיבה יצירתית [ בין השאר גם מבחינת התאמת הגישה הרצויה למטופל].

נטעוסית

New member
שלי

עניין באנשים - בסיסי... אינטיליגנציה רגשית (אני קצת 'מבלפת' כאן, כי יש כמה תכונות שנכללות פה, בעיניי: הבנה של ניואנסים, כישורי מנטליזציה ויכולת גבוהה לסימפתיה ואמפתיה) - תכונות שאפשר לפתח, ממש "להתאמן" עליהן. אני חושבת שככל שפוגשים יותר ויותר אנשים, מתרחבת היכולת הזו - לדעת אנשים. סובלנות - כי בעבודה נפגשים עם כל מיני אנשים בעלי דעות, סגנון חיים ותכונות שיכולים להיות שונים ולפעמים אפילו מנוגדים למקום האישי ובכל זאת צריך למצוא את הדרך להתחבר ולגשר על פערים.

לילית462

New member
נורא קשה לי לענות על זה, לדעתי זה מכלול...

אני אף פעם לא יודעת איך לענות על שאלות שכאלו, ואולי זאת גם הסיבה שלא הרבה נענו והשתתפו בסקר. נורא קשה לצמצם מכלול אישיותי שלם לשלושה שמות תואר. ולמרות זאת אני אנסה. אני חושבת שתכונות חשובות לעוס הן -
יכולת להתמקד באחר - זה כולל את היכולת להקשיב אבל עוד הרבה מעבר לכך, זה כולל גם אמפטיה שהיא בעיני אחד הכלים החשובים ביותר שלנו וגם את היכולת למקד את כל תשומת הלב במטופל ולשים בצד את החיים הפרטיים שלנו ואת העולם כולו.
ראיה מערכתית, או ראיה כללית של התמונה השלמה. עו"ס טוב (או מטפל טוב) בעיני הוא כזה שמסוגל לראות מעבר לנקודה אחת קטנה בזמן, מעבר לקושי, לרגש ויכול לצייר תמונה גדולה יותר.
אחרון חביב - משהו שהוא נגזרת של הסעיף הראשון - היכולת לקבל ולא לשפוט את מי שמולנו. אחרי שחשבתי על זה שלושה ימים ולקח לי חצי שעה לכתוב את זה - הולכת לקרוא מה כתבו אחרים...

3 תכונות שלי:

1. טירוף (כולל דמיון מטורף) 2. ידיים שמאליות ותפיסה טכנית לקויה. 3. (קשור מאוד ל2 ) אי יכולת לעבוד בנגריה/ נהגת משאית/ פועלת בנין.

coaxcable

New member
ככה תגובה שלי

1. היכולת להציב גבולות ברורים וישירים ללא חשש מהתמודדות עם מניפולציות 2.היכולת להיות שיפוטי ושלם עם זה, לא במהלך הטיפול/מפגש עצמו עם הפונים, אך באופן כללי (דבר שנעשה על ידי כולם במודע ושלא במודע, אחרת אם לא נהא שיפוטיים - כיצד נגע מה יכול להיות טוב לפונה לעומת הנקודה בה הוא נמצא בזמן מסויים? הרי טוב משווים ושופטים, כולנו משקרים כשאנו לא שיפוטיים :] ) 3.הרצון לתת ועזור, כמובן שבתמורה לשיתוף פעולה שיוכל לקדם את הפונה ואת העשייה הכוללת

למעלה