לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1024310,243 עוקבים אודות עסקים

פורום עובדות ועובדים סוציאלים

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.
מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.
פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.
בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.
אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.
קריאה וכתיבה נעימה!

אודות הפורום עובדות ועובדים סוציאלים

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.
מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.
פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.
בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.
אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.
קריאה וכתיבה נעימה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום עובדים סוציאלים!
אנא קיראו את כללי הכתיבה של הפורום.
הפורום נועד בראש ובראשונה להוות מקום מפגש חברתי עבור עוסי"ם בשלבים השונים של ההתמקצעות: מתעניינים בלימודי עבו"ס, סטודנטים, וכמובן, עוסי"ם.
כמו כן, מתעניינים בתחום או בעלי עיסוק קרוב לעבו"ס, מוזמנים להשתתף בדיונים ולהפרות אותם.

אין מקום לכתיבה עויינת כלפי כל אדם, גוף, או מוסד, ובכלל זה השמצות גורפות של כלל העוסי"ם. הכותב עלול להסתכן בהוצאת דיבה. 

בהגיבכם להודעות אחרים, התייחסו לתוכן ההודעה ולא לכותב אותה. אין לפגוע אישית בכותבים. 
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות (אמצע) השבוע'
המלצות (אמצע) השבוע
<< ההודעה הנוכחית
11/01/2011 | 21:12
45
98
שרשור ההמלצה השבועית עובר מעתה לימי שלישי, לאחר שפינת מעו"ף של רחלי תעלה בימי חמישי.
הפינה החדשה של רחלי מקסימה ומעוררת למחשבה בכיוונים שונים. אני ממליצה.
נא צרפו לכאן המלצותיכם על ארועים, ספרים, מאמרים וכד' הקשורים בעבודתנו. בנוסף ניתן להעלות המלצות , בכל נושא.
אמצע שבוע נעים.
עובדות ועובדים סוציאלים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני מתנגדת מאוד לABUSE שיש בתעשית הסרוגייט'
אני מתנגדת מאוד לABUSE שיש בתעשית הסרוגייט
13/01/2011 | 07:24
3
179
ואני לא יכולה לראות את המנחה מבלי לזכור שהיא בין הבולטות שמקדמת זאת תחת כל עץ רענן ובכל הזדמנות על אף הפוגענות האדירה ביותר.
אני מצרפת קישור לתחקיר עובדה שנעשה לפני מס' שנים על אישה שהיתה סרוגייט (התחקיר על מטפל מיני אחר אבל הנזקים שיש בתעשיית המין הזו ישר קופצים לעין ורלוונטים עבור כל מנהל/ת מכון)
וגם יש עבודת מאסטר שעשתה עובדת סוציאלית בה היא ראיינה נשים שעבדו כסרוגייטס למעונינות לקרוא עוד. -
חווית העיסוק של נשים שהן סרוגייט בטיפול מיני /ליאת יעקובוב-עברי ; בהדרכת רנה פייגין.
אני בקשר עם מכון תודעה שעוסק בחקר וסיוע לנשים וגברים בזנות ושמעתי דברים קשים מאד על סרוגייטס. לדעתי זו תעשית מין שצריך להוציאה מגדר החוק.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה תודה על ההמלצה'
תודה תודה על ההמלצה
13/01/2011 | 23:12
32
32
צפיתי בכמה פרקים. נהנתי נתרמתי למדתי, הרגשתי.
חוויה לצפות בזה מכובע מקצועי ומכובע אישי.
הרבה אומץ יש לאנשים האלה להיחשף ככה , ובעיניי הם עושים שירות. האותנטיות פה כ"כ משמעותית כיוון שמדובר באנשים "רגילים" זה מאפשר, מזמין וכל אדם יכול למצוא או לפגוש שם חלקים שיכולים לדבר אליו/עליו.

תודה לך.
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לזכור את ההקשר - '
אני חושבת שכדאי לזכור את ההקשר -
14/01/2011 | 20:25
31
50
אנשים רגילים ו'אותנטים' פעמים רבות נמנעים מטיפול, לא כן שכן מגיעים להצטלם לטיפול בטלויזיה. אנשים מצנזרים ומחשבים את דבריהם כשהם בטיפול, לא כל שכן כשגם המשפחה, הקולגות והשכנים עשוים לראות. אלו אנשים שתחקירנים איתרו וסיננו, ונבחרו על סמך היכולת 'לספק את הסחורה', וגם לפני כל צילום עצמו בטלוזיה כולם צריכים להתאפר באופן מיוחד כדי שזה יתאים גם מבחינת התאורה, גם הגברים, כך שיש טקס שלם של הכנות לפני צילום. גם בזמן הצילום יש בחדר מלבד תפאורה גם תאורנים וצלמים, וצריך לפנות בזויות מיוחדות למצלמה . בקיצור זו 'אותנטיות' בערבון מוגבל מאד, כמו שתוכנית ריאליטי היא לא בדיוק ריאליטי כשיש מצלמות וצופים.
לצפיה ב-'אין מה לעשות, אנחנו חיים בעידן שכזה.'
אין מה לעשות, אנחנו חיים בעידן שכזה.
15/01/2011 | 20:57
20
32
השימוש באמצעי תקשורת לצורך קידום אג'נדה טיפולית, שירות מסוים ותוכניות סמי-ריאליטי בתחום הטיפול מתרבות. ברור לכולם שאין מדובר בטיפול אמיתי (וכך גם נכתב על גבי המרקע בתוכנית עצמה) אבל עדיין, יש תחושה שמדובר באנשים אמיתיים, עם בעיות "מהחיים" מה שמקרב ויוצר תחושת הזדהות וגם אפשרות לקהל הרחב ללמוד וכמעט "להתנסות" בטיפול.
רונית אלוני, על אף הפרובלמטיות שהזכרת, עושה לדעתי עבודה טובה מאוד בתוכנית. וכמוה מטפלים רבים ומוערכים: יורם יובל ב"שיחת נפש", איילה מלאך-פיינס, צפי ועמוס צור והדי שלייפר ב"טיפול זוגי", איריס רייצס וחנן שניר ב"בואו נפתח את זה".
אני מוצאת בתוכניות מסוג  זה הרבה עניין.
גם בסרטים אני צופה, נהנת ומתרגשת, לעיתים אף מזילה דמעה ביודעי שהשחקנים משחקים תפקיד... לפעמים צריך להשהות את הידע על מה שמתרחש מאחורי הקלעים- כדי להתחבר ולהרגיש.
לצפיה ב-'החצי השני של המשפט לא מצדיק את החצי הראשון'
החצי השני של המשפט לא מצדיק את החצי הראשון
15/01/2011 | 23:33
19
26
בפרט לא במקצוע העבודה הסוציאלית...
להתרשמותי זה לא מדויק שברור לכולם שאין מדובר בטיפול אמיתי, או שפעמים רבות המוטיבציה היא יח"צ, ושלפעמים אנשי מקצוע מופיעים בתוכניות כי הן שילמו להופיע בהן (ולא ההפך). הרבה פעמים זו לא נחלת הציבור, והרבה אנשים למדו מה הוא טיפול מבסדרה 'בטיפול', כשפעמים רבות אין כל קשר בין זה לבין המציאות.
אולי הבעיות מהחיים, אבל ההקשר הוא לא מהחיים. בנוגע למנחה הספציפית - כל פעם שאני רואה אותה אני נזכרת בפוגענות העצומה בתעשית המין של הסרוגייטס, והיא הרי אחת הבולטות בקידום תעשיית הסרוגייטס, זה איננו בר השהייה מבחינתי. אני לא תומכת גדולה בהשהיית המציאות כדי להתחבר ולהרגיש מראית עין, אני מציעה לנקוט יותר בהפך - להשהות את מראית העין כדי להתחבר ולהרגיש את המציאות.
לצפיה ב-'בעניין הסרוגייטס- אני איתך לגמרי,'
בעניין הסרוגייטס- אני איתך לגמרי,
16/01/2011 | 00:17
18
32
שם בעצם יש השהיית מציאות וכניסה לאזור שבין מציאות לפנטזיה על חשבון סכנת פגיעה בנפשות אחרות. הרעיון נשמע לי כמו "חשיפה בחיים" להתנסות במין עם פרטנריות אנושיות בשר ודם ונפש. טיפול באנשים לא אמור לפגוע באנשים אחרים.
לגבי "השהיית המציאות" או "מראית עין"- בעצם, לא רק תוכניות טלויזיה עושות בכך שימוש. עיקר הלמידה בטיפול (בעבו"ס, פסיכולוגיה) נעשה תוך הצגת מקרים: של סטודנטים, מורים ומטפלים. בשיעורים, על גבי כתבי- עת מדעיים ובתקופה המודרנית, גם בספרים פופולריים. הרי ברור לכל ש"המקרים" אינם אחד לאחד, אינם אותנטיים בדיוק, אינם שיקוף מדוייק של המציאות ובכל זאת הם כלי למידה חשוב שאי אפשר בלעדיו.
אם אנשים ראו "בטיפול" וזה עשה להם חשק ללכת לטיפול בעצמם, אני לא רואה בזה כל רע. את התפיסה לגבי טיפול שאיתה הגיעו לטיפול, ממילא יעבדו יחד עם המטפל וזה יכול לקרות גם אם שמעו על טיפול של חבר, קראו ספר וכו'. כל אחד מגיע עם פנטזיה אישית לגבי טיפול ועשוי לגלות שהיא לא תמיד תואמת את מה "שהיה לו בראש."
דרך אגב, גם מטפלים מנוסים הודו כי היו רוצים לפגוש מולם את ראובן הפסיכולוג כמטפל שלהם...
לצפיה ב-'אני ממשיכה להשתלם, לקבל הדרכות וגם'
אני ממשיכה להשתלם, לקבל הדרכות וגם
16/01/2011 | 06:57
1
42
התחלתי הסמכה כמדריכה, וממש לא ברור לי שהמקרים אינם אותנטים, אני נוהגת להביא ולהשתמש בדוגמאות אותנטיות גם בהדרכות וגם מול סטודנטים. בנוגע לכך שהיו מטפלים מנוסים הודו שהיו רוצים לפגוש מולם את ראובן הפסיכולוג כמטפל שלהם - לדעתי חבל שהם מנוסים רק בטיפול דינמי, לדעתי זה פעמים רבות לא עונה דיו על צרכי המטופלים.
לצפיה ב-'והדוגמאות שאת מביאה בפני הסטודנטים לא עוברות'
והדוגמאות שאת מביאה בפני הסטודנטים לא עוברות
16/01/2011 | 18:11
30
את הממברנה שלך? ומקרי טיפול בכתבי- עת הם תעתיק מדויק של המציאות? (אני מקווה שלא...) גם אני לומדת ואמשיך ללמוד ומתחילה להדריך ולדעתי מה שחשוב פעמים רבות בלמידה הם הרעיונות, הטכניקות, "החומרים" מהם עשוי הטיפול, מה שעבר אל (ועל) המטפל ולאו דווקא האותנטיות. טיפול לא משתחזר מקליניקה לקליניקה ועדיין אפשר ללמוד דרך מקרים ואפילו יהיו "מפוברקים".
הנה ציטוט מתוך "דבשת הגמל" מאת נעמי קלנר. על טיפול פסיכודינמי אך נכון לטעמי בכל מקרה:
"הדוגמאות המובאות בפרק זה, ככל יתר הדוגמאות שבספר, הינן בדיה המבוססת על מציאות קלינית. שיטת הדגמה זו נוקט רוברט לאנגס בכל כתביו, כדי להימנע מפגיעה במסגרת הטיפולית הבטוחה. בעבר התנסיתי בשיטת הדגמה שונה, בה לאחר קבלת רשות מהמטופלים (בעבר ובהווה) השתמשתי לצרכי הדגמה בחומר שלהם, תוך הסוואה ניכרת. בכל המקרים שהדבר נעשה היו לי סיבות טובות להתחרט ולהצטער צער רב על כך שנקטתי שיטה זו. יש מי ששיטת ההדגמה על יד בדיה, ולו אף נאמנה להתרחשויות קליניות, פוגמת ביכולתו להשתכנע. ואולם בעיית ההדגמות הקליניות היא בעיה שלא ניתן למצוא לה פתרון מושלם, ולפיכך בחרתי בדרך זו כדרך הרעה במיעוטה"
לצפיה ב-'למרבה הצער דמיון מודרך וEMDR'
למרבה הצער דמיון מודרך וEMDR
16/01/2011 | 19:58
9
112
הם בדר"כ לא חלק מהטיפול הקונבנציונאלי. עוד לא פגשתי מצב בו EMDR לא יכול לתת מענה ואספקת אישה למין תמורת תשלום תתן מענה. ופגשתי מצבים רבים, כולל של רווקות מאוחרת שלא מרצון, המנעות מיחסי מין שלא מרצון ועוד ועוד, ועדין תמיד היתה דרך טיפולית שלא כללה אספקה של אישה או גבר למין בתשלום.
לצפיה ב-'גם על EMDR'
גם על EMDR
16/01/2011 | 22:36
3
81
יש לא מעט ביקורת
http://www.skepdic.com/comments/emdrcom.html

http://www.skepdic.com/emdr.html

אם כבר שיטות טיפול ל PTSD אני יותר מתחברת ל SETherapy somatic experience T
לצפיה ב-'יש הבדל בין "ביקורת" לא מבוססת ולא עדכנית'
יש הבדל בין "ביקורת" לא מבוססת ולא עדכנית
16/01/2011 | 22:59
78
שטוענת ללא ביסוס שהיעילות נובעת מסיבות אחרות לטיפול (למחקרים עדכניים כולל מבחנים עם קבוצת ביקורת על היעילות של EMDR אפשר לקרוא בWWW.EMDR.COM) לבין ביקורת על פוגענות.
לצפיה ב-'בקישור השני'
בקישור השני
18/01/2011 | 07:09
1
45
ישנה ביבליוגרפיה  מ 2004 \2002  וכו
בעיניי די עדכני
לצפיה ב-'זו סקירה של הדיוט לא של איש מקצוע רלוונטי'
זו סקירה של הדיוט לא של איש מקצוע רלוונטי
18/01/2011 | 21:13
55
התיאור שלו של השיטה כל כך מופרך ומנותק מהשטח, שזה כמו שמישהו יתאר את הגישה הדינמית כגישה בה העיקר זה להזיז את אזור הלסת.
לצפיה ב-'את כותבת על EMDR כאילו זה הפתרון לכל '
את כותבת על EMDR כאילו זה הפתרון לכל
18/01/2011 | 23:58
4
408
את מתלהמת וכועסת ולא מוכנה לראות את מצוקתם של מי שגם EMDR לא עוזר להם - המרפאה שלי מציעה גם את סוג הטיפול הזה, ואת כל שאר הטיפולים שהצעת ובכל זאת הם אינם נותנים מענה לכל המטופלים.

נראה לי שלא משנה מה אומר את תתמידי בשלך וזו זכותך - אני אינני מתנגדת לכל הצעותיך וכל מה שאני מנסה להאיר בפניך שישנן עוד אפשרויות להן את בוחרת להיות עיוורת וחבל.
לצפיה ב-'זה אכן פתרון לטראומה ופוסט טראומה'
זה אכן פתרון לטראומה ופוסט טראומה
19/01/2011 | 00:25
86
אני לא מאמינה שיש אפילו מקרה אחד בודד שEMDR לא יכול לסייע שבו מין בתשלום כן יכול לסייע. לא מספיק לעשות הכשרות בסיסיות כדי להגיד ש'זה לא עוזר'.
את יכולה להכביר מילים עד בלי די, אבל השורה התחתונה נשארת בשלה - את אישה שמנהלת מכון לאספקת גברים ונשים למין בתשלום, ובזמן שאת מדברת גבוהה גבוהה וגורפת מחירים גבוהים, את שולחת נשים אחרות להחדר על ידי מטופלים, דברים שמעולם לא היית עושה בעצמך. בזמן שתמונתך מתנוססת בגאון, יש אחרות חבויות שעושות את "עבודת המישכב". בזמן שלך משלמים מחיר, יש אחרות שמשלמות מחיר.
במדינה מתוקנת מכון שמספק גברים ונשים למין בתשלום היה בניגוד לחוק, אני מקווה שבמהרה מדינת ישראל תהפוך למדינה מתוקנת יותר בהיבט זה, אני מקווה שאת תשלמי את כל המחירים החוקיים בדין הפלילי והאזרחי של פוגענות מעשייך.
לצפיה ב-'יש עובדים סוציאלים גם עבור אנשים בוגרים, '
יש עובדים סוציאלים גם עבור אנשים בוגרים,
19/01/2011 | 22:53
1
45
לא רק עבור נוער, אני לא אוחזת בגישת 'אם הוא בוגר אז זבש"ו'. צריך להגיש סיוע ולמנוע ניצול בכל גיל. כמו שאנחנו לא אומרות 'כל מי שמוכר כליה צריך לעשות תחקיר לפני ואם הוא עדין רוצה למכור אז הוא אדם בוגר', ולא אומרות 'כל מי שמחליט לעבוד בשכר נמוך ממינימום צריך לעשות תחקיר לפני ואם הוא עדין רוצה לעבוד בשכר נמוך ממינימום אז הוא אדם בוגר' אלא לוקחות בחשבון הקשר. מה הוא המקצוע שלנו אם לא לקיחת ההקשר בחשבון? איזה עוד מקצוע טיפולי את היית פוסלת על הסף, אפילו להתנסות של יום יומיים? יש לך כזה? באיזה עוד מקצוע טיפולי את חייבת להיות רווקה? יש לך כזה? באיזה עוד מקצוע טיפולי אסור לדעת את השם שלך, יש לך כזה? באיזה עוד מקצוע טיפולי את תרצי שילדייך ידעו רק אחרי מותך שעסקת בו? יש לך כזה? כל קשר בין לספק גברים ונשים למין תמורת תשלום לבין טיפול איננו בנמצא, מלבד היומרנות למראית עין. רוב האנשים לא בוחרים להחדר תמורת תשלום ורוב האנשים משלמים מחיר נפשי קשה אם זה קורה להם, אז מהם הסרוגייטס, יצורים אנושים מזן אחר? אנשים דיסוציאטיבים מטבעם?
כשמישהי מסנגרת על משהו מתוך אינטרס כלכלי כשהיא מוחקת את הפוגענות לה היא תורמת - זה מקומם שבעתיים. אני לא חושבת שאנחנו צריכים לסגוד לכל פוגענות רק כי היא כרוכה בתשלום ונעשית על ידי בוגרים.
אני לא אתפלא אם אלוני תביא עכשיו מישהו/י שלא נדע את שמו/ה ונמצא/ת על הPAY ROLL שלה בתור "קול אותנטי מהשטח", זה כבר קרה בכתבות יח"צ בעבר. אני ממליצה לקרוא את עבודת המ"א הקיימת וגם את העתידית לכשתצא כדי לראות איך נשמעים קולות שלא נמצאים על הPAY ROLL של מי שמביא אותם.
לצפיה ב-'הרי לא מדובר באמת באנשי טיפול '
הרי לא מדובר באמת באנשי טיפול
19/01/2011 | 23:05
41
אלא אנשים שעברו איזו סדנה על ידי המתפעלת עצמה בשני סופי שבוע, שילמו על כך 600$ כולל מע"מ (הנתונים על כך שההכשרה היא של שני סופי שבוע והסרוגייטס משלמים על כך 600$ לקוחה מהאתר של אלוני), מאיפה להם הידע על הפוגענות העצומה, על הדיסוציאציה, על הפגיעה בקשרים אישיים וכד'? זה לא ידע שנמצא בקרב הציבור הרחב, אנשי הטיפול על אמת הם אלו שצריכים להתריע על הנזקים. ודאי שאני רואה אחריות רבה אחרי יותר על המתפעלת, גורפת עיקר הכספים, והמגיעה עם הכשרה פורמלית מתחום הטיפול מאשר על הנשים שמסופקות למין שאינן מגיעות מתחום הטיפול שמתחילות עם חוב לאלוני על שני סופי השבוע.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך. זה כבר נהיה דיון גדול מדיי לפ'
תודה על תשובתך. זה כבר נהיה דיון גדול מדיי לפ
19/01/2011 | 01:23
24
לפורום כזה, לטעמי.
רק עוד כמה מלים : כל מה שכתבתי - אפשר למצא באינטרנט. גם מה שכתבת. כולל מדוע מ&ג' הפסיקו את הטיפולים - ופה בדיוק הבעיה - אם אתה מאמין בשיטה שלך, פעל בגלוי . הם הפסיקו את כל הפעילות הרשמית , לא רק בגלל התביעה, בעיקר בגלל דעת הקהל ודעת קהל אנשי המקצוע שכולם הסכימו שגם אם יש איזה הגיון בשיטה, יש בה בעייתיות אתית, מוסרית, משמעותית. הם "הפסיקו" אבל המשיכו את הטיפולים בסרוגייט  "באופן דיסקרטי". בעיניי זה חותם את ענין האתיות - לרעתם ולרעת שיטתם.

בעיניי יש משהו בסיסי שגוי מוסרית בשיטה הזאת. זו דעתי האישית והמקצועית.
יתכן שאני טועה. אבל בינתיים, איני משתכנעת.
לצפיה ב-'יחד עם זאת ולמרות זאת'
יחד עם זאת ולמרות זאת
15/01/2011 | 21:18
9
18
עם כל מה שתיארת פה (שאגב אני ערה לו ולקחתי את זה בחשבון קודם כתבתי את תגובתי) אני עדיין חושבת שצריך הרבה אומץ להצטלם ולהיחשף כך. האנשים הללו הם בעלי משפחה, לחלקם בני/בנות זוג שלא לדבר על ילדים ובכלל זה הם משתייכים למקום עבודה ולחוג רחב של חברים ומכרים(וגם אם כתבו להם טקסט וגם אם הם אותרו מראש  וגם אם הם מאופרים הם חושפים שם דברים אישים ולא פשוטים אפילו אם אינם אמיתיים הם משוייכים אליהם ובאחריותם). כמו כן התוכנית מיועדת לציבור הרחב (ולאוו דווקא  למטפלים שרואים  ולעיתים מבינים את הדברים גם מנקודות מבט אחרות)
שלא תמיד עסוק  או ער לכל הדברים שהעלת ומרגע שהתוכנית התחילה הוא שם, קשוב, ולעיתים מתמסר . עם כל האותנטיות המופקת הזאת עדיין באה כאן לידי ביטוי סוג של אותנטיות ופשטות (לפחות בעיניי או לפחות הצליח להם...). ובנוסף עם כל ה"אותנטיות"  המופקת הזאת הצלחתי להתחבר, להרגיש, ללמוד ולהינות.
פעמים רבות בחיי הייתי עסוקה בלבחון ולבקר וראיתי שפעמים זה מקשה ואף לא מאפשר לי לראות דברים שמעבר. מכבדת את הביקורת ( שאגב גם לי יש כזו גם על חלקים מסויימים בתוכנית .באג'נדה ובהתנהלותה) יחד עם זאת לי הייתה הנאה גדולה, חוויה וגם סוג של למידה שאותם בחרתי לשתף כאן בפורום.

אז שוב תודה על ההזדמנות והאיפשור שללא ההמלצה בוודאי לא היה מזדמן לי.
לצפיה ב-'הרבה אנשים רצים לטלויזיה'
הרבה אנשים רצים לטלויזיה
15/01/2011 | 23:40
8
32
ומה שמניע אותם זה לא בהכרח אומץ.
אני חושבת שדווקא העדר ביקורת פוגע ביכולת לראות דברים שמעבר. לדעתי מה שמעבר זה גם הביקורת החברתית ולא רק הנאת הצפיה. במציאות יש אביוז וסבל איום בתעשיית הסרוגייטס, במציאות תוכניות כאלו משמשות ליח"צ (שזה לא רע בפני עצמו אבל בעיני זה נורא לאור הסעיף הקודם), ובמציאות מציגים לנו ריאליטי או הפקות כמציאות.
לצפיה ב-'לצד הביקורת (החיונית) אפשר גם ללמוד מהטלויזיה'
לצד הביקורת (החיונית) אפשר גם ללמוד מהטלויזיה
16/01/2011 | 08:58
7
10
אני לא צופה נלהבת של מדיה, אבל אני רוצה לתת דוגמא דווקא מתחום החינוך ולא הטיפול.
ישנה התכנית "סופר נני", שכידוע, כמו בתכניות רבות אחרות, מה שאנו רואים זה לא בדיוק המציאות.
הם עורכים את הסצנות ומציגים רק תמצית מכל מה שאירע במהלך השבועות הרבים בהם עבדו.
ובכל זאת... יצא לי לצפות בפרקים הללו במקביל לתקופה בה עבדתי עם ילדים -
התכנית נתנה לי הרבה רעיונות ושיפרה את העבודה שלי איתם
(להציב להם גבולות כשצריך, לתת להם חיזוקים, להעסיק אותם בצורה יצירתית, לדעת מתי להשגיח ולכוון,
ומתי לאפשר להם להתנסות לבד...)
לא היה מי שילווה אותי בשטח והתכנית למעשה "ליוותה" אותי והדריכה אותי.
אותו דבר קורה לציבור הרחב - גם עם תכניות טיפוליות - דוגמת ד"ר פיל -
אני בטוחה שמשפחות רבות צופות במנחה הזה מהבית ומצליחות לעשות שינוי בחייהן,
בין אם הן בוחרות ללכת לטיפול ובין אם לאו.
לצפיה ב-'גם בסופר נני יש בעייתיות בשל החשיפה'
גם בסופר נני יש בעייתיות בשל החשיפה
16/01/2011 | 22:39
5
11
של המשתתפים ובמיוחד של הילדים!
שלא לדבר על כך שזה מוקלט לדרעון עולם והזכויות לא שייכות למשתתפים ....
אותו הדבר לגבי ד"ר פיל. המשפחות שאת טוענת שנעזרות בו היו כנראה נעזרות באותה מידה אם היה מספר על המקרה בלי כל הshow עם הדמויות האמיתיות.
ודווקא משום שמה שרואים בתוצר הסופי כל כך ערוך ומגמתי - ברור לי שהתרומה לקהילה עלולה להיות יותר מזיקה מאשר מועילה.
לצפיה ב-'גם לצופה יש אחריות'
גם לצופה יש אחריות
17/01/2011 | 07:23
4
11
אנחנו לא מדברים פה על בני נוער שמושפעים מכל הבא ליד (פייסבוק וחבורתו).
אנחנו מדברים פה על אנשים בוגרים שנתקלים בקשיים יומיומיים וואז יכולים להיעזר במדיה, זה הכל.
לאדם בוגר צריך להיות שיקול דעת והבנה כיצד לסנן תכנים מיותרים.
אם נחזור רגע לדוגמא של סופר נני - הורה שיושב בבית צריך לדעת איך ליישם את המקרה שראה בטלויזיה
על המקרה הפרטי שלו, בהתאם לנסיבות שלו ולילד שלו.
לא מסוגל ? - זאת כבר בעיה שלו, לא של המדיה.
אנחנו כל החיים חשופים למסרים מהסביבה: פרסומות, לחץ של בני משפחה, פוליטיקה ועוד...
אז אולי נאשים את כולם? ואיפה האחריות שלנו?

לצפיה ב-'ודאי שהאחריות'
ודאי שהאחריות
17/01/2011 | 08:44
3
8
היא על הבוגרים - ו...?
המפיקים כבר מזמן מכרו את האחריות בנזיד רייטינג; ההורים המשתתפים - אולי ברוב מצוקה אולי בתאוות פרסום,איבדו גבולות (צפי באיזו תוכנית סופר נני שתרצי וחשבי על ההשלכות לגבי הילדים המצולמים בה ברגעיהם הקשים/מביכים); ההורים בבית- מזמן צמצמו את האחריות שלהם או שלא מבינים אותה כלל, אם לפשוט לפי כמות העבודה שיש לבייביסיטר הזה הנקרא טלוויזיה ....
נכון שאנו תמיד חשופים לכל מיני לחצים, אבל אף פעם לא היינו כל כך חשופים כמו בעידן הנוכחי  ואף פעם לא נתונים ללחצים כל כך יעילים המשתמשים בכל הכלים הפסיכולוגים הידעוים כדי ללכוד בעיקר את הילדים...
בסופו של דבר, הטלוויזיה תספק את מה שהצפים ידרשו אחרת אין לה קיום -פרסומות, פרסומות, שוב כסף, אבל אפשר השתמש בכח הזה בצורה יותר נבונה ואחראית כלפי הילדים והנוער.
לצפיה ב-'את מפספסת את מטרת התכנית'
את מפספסת את מטרת התכנית
17/01/2011 | 18:56
2
12
אז פעם אחת הם נחשפו, אז מה? זה לא אסון...
באחת התכניות אפילו אמרו שהחשיפה עשתה טוב לילדים ושהם נהיו פופולאריים בבית הספר.
חשוב שההורים יסבירו לילדים (לפחות לגדולים שבהם), שהמשפחה הולכת לקבל עזרה ושאין בושה בחשיפה.
אפרופו טלויזיה... סופר נני דווקא מלמדת בין היתר איך לבלות יחד כל המשפחה ולא להידבק לטלויזיה ולהפוך אותה לבייביסיטר.
הרבה משפחות קיבלו ממנה יופי של טיפים, גם אם זה לא "נקי" לגמרי, וכפי שכתבו למעלה -
האם יש בכלל משהו "נקי" ? כל למידה היא סובייקטיבית !

לצפיה ב-'אין לי ספק שיש מה ללמוד מספור נני, אבל השאלה'
אין לי ספק שיש מה ללמוד מספור נני, אבל השאלה
18/01/2011 | 23:33
13
שאליה התייחסתי היא שאלת השפעת/מחיר ההשתתפות על הילדים המשתתפים.
לצפיה ב-'לכל אלו שרוצים להרגיש יותר רגעי זרימה וBEING '
לכל אלו שרוצים להרגיש יותר רגעי זרימה וBEING
13/01/2011 | 07:06
3
63
אני ממליצה בחום לראות איך הם מרגישים אחרי מספר שבועות ללא קפאין (קפה, קולה, תה).
אני הייתי שנים רבות אדם מאד תזזיתי (ברמה של צורך לעשות מס' דברים במקביל כדי להיות מרוכזת בהם) והייתי בטוחה שזה הBASELINE, וכשהפסקתי לשתות קפה (לפני זה שתיתי 2-3 כוסות ביום של קפה נמס) - נעשיתי אדם הרבה יותר שליו - במספר דרגות.
מאז שנוכחתי על עצמי את השינוי המאסיבי כל פעם שמגיע אלי מטופל מתוח אני בודקת את צריכת הקפה שלו ומבקשת במקרה הצורך להפסיק - וזה אכן מוריד דרסטית את רמת המתח בחייו ומאפשר לנו עבודה על גורמים פסיכוסוציאלים (להבדיל מביוכימיים) של אי נחת.
לצפיה ב-'טל, יש לך בהחלט רעיונות מקוריים!'
טל, יש לך בהחלט רעיונות מקוריים!
16/01/2011 | 18:28
2
34
אבל מה לגביי? שנים ללא קפאין או קולה ועדיין...
לצפיה ב-'הייתי בודקת לשלול מצבים רפואים והתנהגויות'
הייתי בודקת לשלול מצבים רפואים והתנהגויות
16/01/2011 | 19:14
1
35
בריאות. ספציפית זה עשוי להגרם בין היתר על ידי מצבים הורמונלים (פעילות בלוטת התריס, מידת ההשפעה של הגלולות אם נוטלים וכד') והפרעות שינה/העדר שינה מספקת. כל פעם שהתלונה של המטופל יכולה להיות גם עם תשתית פיזית, אני מבקשת לשלול במקביל מצבים פיזיים. שולחת לבקש הפניה לבדיקות דם, למעבדת שינה וכד'. אם לא חוזר דבר וזה רק נפשי - ממשיכים בכיוון הזה, אבל לא פעם ולא פעמיים  יש מטופלים שחוזרים ומדווחים שאכן התגלתה תת פעילות של בלוטת התריס, חוסר איזון הורמונלי, מחלת הנשיקה, אנמיה, הפרעת שינה וכד'. אני מדברת גם עם מטופלים על כך שזה  כמו בריכה שצריך למלא - צריך שיהיו כמה שפחות ברזים שמרוקנים אותה. כמובן שיתכנו גם סיבות שאינן ביוכימיות לחוסר שקט - בין היתר דכאון במצבים מסוימים, חרדה, לחץ, וגם תגובה לזכרון טראומתי קודם (למשל חוסר שקט זה סימפטום של פוסט טראומה, אבל לא רק אירועים שמוגדרים בDSM כטראומה יכולים לעורר תגובות כזו).
לצפיה ב-'מזל שאפשר "להאשים" את הגוף ואם זה לא עוזר'
מזל שאפשר "להאשים" את הגוף ואם זה לא עוזר
16/01/2011 | 19:56
27
תמיד אפשר לתלות זאת בנפש.
אבל כמו (כמעט) תמיד, יש חכמה בדברייך והיגיון.
לצפיה ב-'לא ממש המלצה אבל...'
לא ממש המלצה אבל...
13/01/2011 | 19:28
2
36
אחרי הרבה התלבטויות החלטתי לפתוח במקום העבודה קבוצה ללימוד אנגלית.
כבר היה שיעור אחד, גם אני וגם המשתתפים ממש נהנינו.
מסתבר שלא תמיד צריך ללכת דווקא על דברים כבדים וטיפוליים...
בזכות הקבוצה הזאת אנחנו משיגים הרבה דברים: שיפור רמת האנגלית, העלאת הביטחון העצמי, מילוי שעות הפנאי.
זה גם מלמד את המטופל להציב מטרות - מה אני רוצה ללמוד? למה דווקא את זה? במה זה יועיל לי?
חלק מהדיירים אפילו השתתפו בהכנות לקבוצה (כמו ללכת ולקנות את חומרי הלימוד וכו').

לצפיה ב-'רעיון מקסים! אם אני לא טועה את עובדת בהוסטל?'
רעיון מקסים! אם אני לא טועה את עובדת בהוסטל?
16/01/2011 | 18:39
1
27
הטיפול בשיקום ייחודי ומקיף, טומן בחובו: חזרה לתפקוד, הקניית כישורים. כל אמצעי יכול להיות טיפולי לצורך אלו.
דרך אגב, אלו רעיונות שאני משתמשת בהם בהדרכת הורים: כל שעה/משימה בשעות היום עם הילד יכולה להיות "טיפולית" עבורו במובנים רבים- פיתוח היכולת האמפתית של ההורה כלפיו סביב המשימה, הרחבת השיח ביניהם וגם מטרות כמו התארגנות, לקיחת אחריות שהזכרת. כל "טכני" יכול להתרחב ולקבל מימד נפשי ותקשורתי בין ההורים לילד.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
16/01/2011 | 20:06
12
בהוסטל כוללני.
קשה לראות כל היום כל כך הרבה חולי... אבל יש הרבה דגש על שיקום.
עם הרבה התמדה וסבלנות רואים גם תוצאות

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

20:16 | 16.09.15 שירןג7
12:15 | 23.03.15 אורחים בפורום
14:22 | 22.03.15 אורחים בפורום
19:09 | 21.03.15 אורחים בפורום
12:09 | 21.03.15 אורחים בפורום
10:46 | 21.03.15 אורחים בפורום
14:57 | 19.03.15 אורחים בפורום
12:59 | 17.03.15 שאלתיאלה9
10:15 | 16.03.15 מייכלוש
15:32 | 15.03.15 אחת מנומשת
16:55 | 13.03.15 פ ר פ ר ל ב ן1
14:25 | 08.03.15 תמרה 448

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ