אירוח יו"ר האיגוד

דינגן

New member
השאלות לי:

1) אני מבקשת לדעת מה ההתייחסות לעובדים סוציאלים בעמותות. האם זה הגיוני שעו"ס תשתכר שכר מינימום?!! (4000 ₪ למשרה מלאה, כלומר- 200 ₪ יותר משכר מינימום במשק- ללא אקדמאים!) כיצד ניתן לאכוף את העמותות לשלם שכר הוגן? הייתי גם רוצה לשמוע מהו שכר הוגן לפי דעתך למשרה מלאה. והאם וכיצד האיגוד נלחם גם עבור עובדי עמותות? 2) ברצוני להבין כיצד פועל "גמול השתלמות" אצל עובדי עמותות. האם תשלום הגמול הוא מכיסו של המעסיק? האם העובד נתון לחסדו? ומדוע צריך לשלם מאות שקלים על יחידות לימוד (כשכבר שילמנו אלפי שקלים בשכר הלימוד עליהם) בכדי לקבל טיפול בנושא מידי האיגוד? 3) האם תואר שני אמור להעלות את השכר? בכמה? ושוב- מה לגבי עובד עמותה המועסק תחת "חוזה אישי"? תודה לתשובותיך, נטע

shery51515

New member
שאלות על הזמן, התיקשורת ומה שביניהם....

1) מדוע איננו מציפים את התיקשורת על סוגיה השונים, באופן אינטנסיבי בשבועות האחרונים ? ראיונות בטלויזיה, כתבות בעיתונות הארצית, הופעה באתרים של האינטרנט....וכ"ו, שכל בית בישראל יחוש את המצוקה? אחוז המאזינים לרשת א' הוא אפסי...... 2) הזמן זוחל לאיטו, ועם כל יום שעובר אנו מתוסכלים יותר. מדוע אין אולטימטום למאבק? 3) האם האיגוד השכיל לא לחזור על טעויות קודמות בהסכמים? ( שלא "יסתמו לנו את הפה" ל20 השנים הבאות, כפי שנעשה בשנת 91 ?) 4) האם יש "קווים אדומים" שעליהם לא נסכים לוותר? מהם?

קווים אדומים ו"טעויות העבר" - תשובה ל-shery51

הסכם השכר הקודם, בשנת 1994, שלכל הדיעות היה הסכם שכר טוב במיוחד ואני הייתי בין אלה שהובילו במשא-ומתן להשגתו, היה הסכם שכר טוב ולא היה בתוכו שום סעיף של חוסר אפשרות לבוא ולפעול במשך 20 שנה, כפי שאת טוענת. לצערי, במהלך רוב השנים, בהם לא אני הייתי יושב ראש האיגוד, איגוד העובדים הסוציאליים לא הצליח להחריג את עצמו מהסכמי המסגרת והיה כבול בהם ובכך נגרמה שחיקה גדולה מאוד בשכרם של העובדים הסוציאליים. עתה, בהובלתי את האיגוד הצלחתי לראשונה בתולדות האיגוד, להחריג את העובדים הסוציאליים מהסכמי המסגרת ולכן אנו שואפים עתה, במשא-ומתן מוצלח או בשביתה, להשיג הסכם שכר טוב, כפי שהיה ב-94'. בשנים העתידיות הדבר תלוי בעיקר באיגוד, כיצד הוא ישכיל להמשיך לנווט את דרכו ולהיות איגוד מקצועי שנלחם על זכויותיהם של חבריו. כיום אני עושה זאת ואמשיך לעשות זאת גם בעתיד. באשר לקווים אדומים: אנחנו נכנסים למשא-ומתן. הגשנו מסמך דרישות ומקווים שדרישותנו הצודקות יענו במלואן. באופן מכוון לא קבע האיגוד קווים אדומים וזאת כדי לאפשר לצוות המשא ומתן, שהינו צוות המורכב מעובדים סוציאליים בעלי עבר עשיר והכרה מעמיקה את הסכמי השכר, בכל אחד ואחד מהסקטורים, בליווי יועץ כלכלי מהמובילים בארץ, שלום גרניט, את חופש הפעולה המלא, ללא הגבלות. משא ומתן דורש הרבה מאוד גמישות מחשבתית, יצירתיות ויכולת של פתירת סוגיות ודילמות, בלמים ומעצורים שקיימים במשא ומתן. קביעת קווים אדומים אינה מאפשרת כל זאת. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

הצפת התקשורת - תשובה ל-shery51515

בעיית השכר הנמוך והלא מתגמל של העובדים הסוציאליים פורסמה כבר בעשרות ואפילו מאות כתבות בעיתונות, תוכניות ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט. העדות הטובה ביותר לכך המסר נקלט היא בעובדה שאפילו בתוכניות סאטירה ודקומדיה בטלוויזיה מדברים על זה (במונית הכסף; מצב האומה וכדומה). מאז שהוחרגנו מהסכם השכר הציבורי הופיעו 56 כתבות וידיעות בטלוויזיה, רדיו, עיתונות ובאתרי האינטרנט. לפני שבועיים פורסמה כתבה על שני עמודים בעיתון "מעריב, שכולה עסקה במאבק ובשכרם של העובדים הסוציאליים, בה התראיינו גם שתי עובדות סוציאליות. רק אתמול (יום שני), במוסף 24 שעות של "ידיעות אחרונות", במסגרת כתבה על הפוסט-טראומה של עובדי אגף הרווחה בכפר-יונה, בעקבות רצח שלושת הילדים על ידי אביהם, צוטטתי כמי שאומר כי תנאי השכר של העובדים הסוציאליים אינם תואמים את העבודה הקשה והאחריות הרבה המוטלת עליהם. ברגע שנצא למאבק אני סמוך ובטוח שיסקרו אותנו בלי הרף. אני אומר זאת מניסיון המאבקים הקודמים. אני מזמין כל אחת ואחד מכם להצטרף לעובדים הסוציאליים המוכנים לתרום ולהתראיין לתקשורת ולתרום את חלקם להצלחת המאבק. יחד - נצליח! בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

העובדים הסוציאליים בעמותות - תשובה ל-דינגן

מסמך הדרישות שלנו מהאוצר דורש להחיל את הסכם השכר שיושג גם על העמותות, באמצעות צו הרחבה. דיונים מתקדמים בנושא מתנהלים וימשיכו להתנהל מול משרד האוצר והרווחה, והם זוכים לתמיכה רבה מאוד, מצד שר הרווחה, יצחק הרצוג ומנכ"ל משרדו, ולהערכתנו גם להבנה של משרד האוצר. דרישתנו היא חד משמית - שכל הסכם שכר עתידי יחול גם על עובדי העמותות. שר הרווחה, יצחק הרצוג, מתכוון אף לקבוע בתקנות כי משרד הרווחה יתקשר לקבלת שירותים רק עם עמותות שמעסיקות עובדים סוציאליים לפי הסכמי השכר של העובדים הסוציאליים. זהו עמדתו התמידית, שהוא משמיע אותה לאורך זמן והוא שב וחוזר עליה שוב ושוב ואנו מאוד מעריכים ומכבדים את עמדתו זו. אולם דרישתנו היא שהסכם השכר יחול על כלל העובדים הסוציאליים במשק, כולל אלה שעובדים בעמותות בריאות ובתחומים אחרים, ולשם כך נפעל להחיל צו הרחבה על כל הסכם שיושג עם האוצר. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

גמול השתלמות לעובדי עמותות - תשובה ל-דינגן

הסכם השכר של העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי לא חל על עובדי העמותות ואינו מחייב אותם. לכן אם העמותה רוצה לשלם גמול השתלמות לעובדיה זו החלטה שלה בלבד. במידה וכתוצאה מהמשא-ומתן או המאבק יהיה צו הרחבה, אזי גמול ההשתלמות יחול גם על עובדי העמותות, כמו על כל העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות ובמשרדי הממשלה. התשלום עבור דמי הטיפול בבקשות לגמול השתלמות הוא סכום קטן מאוד למי שחבר באיגוד העובדים הסוציאליים ובאגודה לקידום העבודה הסוציאלית וסכום גדול יותר למי שאינו חבר באיגוד ובאגודה. דמי הטיפול מיועדים אך ורק למימון שכרה של מרכזת ועדות גמול השתלמות. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

תוספת לתואר שני - תשובה ל-דינגן

על-פי הסכם השכר הנוכחי וכמובן גם בהמשך, עובד סוציאלי בעל תואר שני מקבל גמול של 7% בגין תואר זה. עובד בעמותה, כמו שנאמר כבר - העמותות אינן מחויבות להסכם השכר של העובדים הסוציאליים ולכן הן גם מחתימות את העובדים על "חוזים אישיים". מהיכרותנו העמוקה עם השטח אנו מודעים לכך שחוזים אישיים הם כיסוי להסכם שכר נצלני של העובדים הסוציאליים. זו הסיבה שאנו חותרים להוצאת צו הרחבה, שייתר את הצורך בחוזים אישיים ויפתור את הבעיה הזו במלואה. לידיעת עובדי העמותות: מזה כארבע שנים פועל באיגוד מוקד הפרטה, ובשנה האחרונה אף הקמנו באיגוד תא "עמותא", המאגד את כל העובדים הסוציאליים המופרטים ונלחם על זכויותיהם ומניעת העסקת העובדים הסוציאליים בעמותות בתנאים פוגעניים ולא ראויים. עובדי העמותות מוזמנים להצטרף לתא זה באיגוד ולפעול במשותף למיצוי הזכויות המגיעות לכם. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

לוח זמנים למאבק

אבקש לדעת, לאור התחושה שגם למרות העידכונים המתפרסמים אנו לוטים בערפל בנוגע למאבק, מהו לוח הזמנים אשר הוקצב למאבק עד לנקיטת צעדים? ברור ומובן כי שביתה הינה אמצעי לחץ אחרון ולא כלי שעימו פותחים מאבק אך ישנה תחושה שבמשך זמן רב מדובר על "דיונים" , "הצגת תנאים".... כו' וכו' ואילו לציבור העו"ס אשר מתמודד מדי יום עם משכורות נמוכות,תיקים מרובים, עבודה שאינה נגמרת והתמודדויות רבות וקשות מלהציג על עמוד זה, אין כל מושג מהי ההתקדמות, מהן התשובות שניתנו לנציגנו, מהי עמדת האוצר, האם יש מענה כלל, האם יש לנו סיכוי???? האם האיגוד מתכוון להקשיב לקולות העולים מהשטח ולשנות את חשיפת ושיתוף המידע? האם ניתן לקבל לוח זמנים? תודה.

עדכוני העובדים - תשובה ל"כמו הים והגלים"

איגוד העובדים הסוציאליים הוא האיגוד הדמוקרטי ביותר, בו הדמוקרטיה לא רק מדוברת, אלא גם נעשת בפועל יום יום ובצורה השקופה ביותר. היציאה למשא ומתן אחרי ההחרגה והיציאה למאבק היא תוצאה מכך שהאיגוד מאזין באוזניים קרויות לכל מה שקורה בשטח, מכיר היטב את השטח ויודע מה קורה בו. אני אישית מידי שבוע מופיע בכ-5 מפגשים גדולים עם עובדים, שומע וקולט את רחשי ליבם ועונה לכל השאלות שנשאלות. אני רוצה להזכיר לכולם, שהגעתי לאיגוד אחרי 35 שנות עבודה בשטח, בתפקידים הקשים והשוחקים ביותר בעבודה הסוציאלית, ולכן היכרותי עם השטח לא רק שהיא מלאה, אלא נובעת מכך שאני חלק ממנו וכך אני פועל. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

פאדיה ע

New member
שאלות ליו"ר האיגוד

מר איציק , יש לי כמה וכמה שאלות אני משתתפת עם תחושת התסכול של חברי למקצוע, במיוחד שאין לוח זמנים ברורים למאבק ובתור עובדת מתחילה ישנה תחושה של זלזול במקצוע לפי השכר שאנו מקבלים: חשוב לי להעלות ***שטבלת הדרגות והשכר המשולב הן הבעיה כיוון שטווח הדרגות הוא קטן וקשה לעובד לעלות בדרגה , האם זה נושא במאבק? ***מספר התיקים הגדול שכל עובד "מטפל" בקרוב ל 300 תיקים במיוחד במגזר הערבי האם ניתן לטפל ולהגיע לכולם ?! ואחר כך תוהים איך כמעט מחצית מהנשים שנרצחות ע"י בעלן הן ערביות ... **לגבי כונניות עם כל המקרים הקשים שפקידי סעד מטפלים בהן האם זה ראוי ומתאים לכמות המקרים שבהם מוזעקים ומטפלים פקידי סעד? עוד נושא הוא שנת השבתון או חופשים שניתן לקבל עם כל העומס שאנו נמצאים בו וההצפות הרגשיות שהרבה פעמים אנו סוחבים איתנו ימים איך אנו מקבלים ימים חופש מעטים יחסית ואין לנו שנת שבתון שכמו המורים שבה אנו יכולים ללמוד ולהתפתח... ועוד **לגבי לימודים אני מעונינת ללמוד תואר שלישי והופתעתי לגלות שאין החזרים בלימודי תואר שלישי ולא נדבר על התוספת הלא מאתגרת לתארים גבוהים כך שעדיף לעובד סוציאלי לא ללמוד תארים גבוהים עם התוספת המגוחחת שהוא מקבל בסוף הלימודים .....האם כל זה נדון במשא ומתן ??? ועוד משהו שאני נזכרת **האם הועלה הנושא של שיחות טלפון ??? הוצאות רכב שעיקר העבודה בלשכת הרווחה הינה ביקורי בית שיש הוצאות ביטוח ,טסט והוצאות דלק מהשכר הצנוע שלנו.. **ולמה אין תוספת לעובדים שנמצאים במקומות שיש בהן מקרי רצח סמים נשק ואלימות שישנו סיכון לעובד ?? כמו בכמה כפרים ערביים ...לעומת מקומות שקטים יותר אשמח לקבל תגובה ...

shery51515

New member
בשיא הרצינות !

מר איציק פרי, האם האיגוד מבין שהעוס"ים ע נ י י ם ? שמה שמעניין אותם זה הכסף איתו הם צריכים לקנות לביתם? שבהרבה מקרים המטפל מרוויח פחות מהמטופל שלו? נכון שחשובים התקנים, נכון שאנו כורעים תחת נטל העבודה - אבל מה שבאמת מתסכל זה שאין תגמול הולם לעבודתינו, ובפשטות: אנחנו רוצים כ ס ף. אם במקביל לשכר גם יוטבו התנאים, יהיה נפלא. אבל קודם כל שהתלוש שנקבל בסוף כל חודש, לא יגרום לתיסכול ומועקה מדי חודש בחודשו.

shery51515

New member
מדוע אנו לא מופיעים כך בחדשות???

הנה הודעה בחדשות וואלה, נכון להיום. כולם יקדימו אותנו ולנו, אולי, תישארנה השאריות.... הנהלת ההסתדרות הרפואית נפגשה עם נציגי האוצר מאת: אריאל נוי, מערכת וואלה! חדשות יום שני, 22 בנובמבר 2010, 22:15 תגיות: ההסתדרות הרפואית הנהלת ההסתדרות הרפואית התכנסה הערב (שני) לישיבת עבודה עם האוצר במסגרת המשא ומתן לחידוש ההסכם הקיבוצי בין הרופאים למדינה, בה הציגה הנהלת הר"י חבילה גדולה "להצלת הרפואה הציבורית". חבילת ההצלה גובשה בוועדות במשך מספר שבועות שהגיעו לדיון ממצה במהלך סוף שבוע בהשתתפות נציגים של כל ועדי הרופאים בהסתדרות הרפואית, תחת הקריאה להציל את הרפואה הציבורית. אז מר פרי הנכבד, אולי כדאי להעסיק יועץ תישורת, כדי לרומם את דעת הקהל והיושבים שם למעלה, מקבלי ההחלטות, איתם אתה נפגש??????????????

תשובות רבות לשאלות פאדיה ע

שלושה מהנושאים שהעלת בשאלתך הינם חלק מהתביעות שלנו מהאוצר, והן מוכרות לנו היטב ובניתוח כלכלי שעשינו, כשהכנו את מסמך הדרישות, הגדרנו אותם בצורה מאוד ברורה: -שינוי הקידום בדרגות לעובדים הסוציאליים, כך שהקידום בדרגה יהיה גם על פי ותק ולא על-פי תפקיד בלבד. -תגמול הולם עבור שעות כוננות. כיום רבות מהרשויות המקומיות לא משלמות על כוננות לאחר חצות. -החזר הוצאות טלפון -החזר הוצאות רכב. לגבי תואר שלישי: התוספות שניתנות לתארים מתקדמים בעבודה סוציאלית הן תוספות הדומות לתוספות שניתנות גם במקצועות אקדמיים דומים, כמו מדעי החברה והרוח. מימון ההוצאות לקראת למידה לתואר מתקדם הינו בסמכות המעסיק בלבד, וכל מקום עבודה על פי צרכיו ויכולותיו יכול לממן או שלא לממן יציאתו של העובד ללימודים מתקדמים. זה אינו חלק מהסכמי השכר במגזר הציבורי. באשר לתנאי העבודה של העובדים הסוציאליים במגזר הערבי ובערים המעורבות: אנו מכירים את תנאי העבודה הקשים של העובדים הסוציאליים במגזר הערבי, את הלנת השכר שלהם, כמו לכל עובדי הרשויות הערביות ואת הצרכים המיוחדים שלהם. הסיכונים, האלימות, הרציחות, אינם נחלתם של סקטור כזה או אחר וקיימים בכל הארץ. זהו חלק מתפקידנו. כאשר העלנו את דרישתנו מול האוצר כל תנאי העבודה הללו עלו, מתוך ההיכרות העמוקה שלנו עם כל סוגי הקשיים של העובדים הסוציאליים, בפינות השונות של העבודה. בברכה, עו"ס איציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

איציק פרי

ישנה תחושה של " שכחו אותי בבית" מה קורה באיגוד? האם שכחתם אותנו? אני כותבת זאת מתוך יאוש ואכזבה, נא תשובתך לגבי: 1 משכורות מביישות 2 תנאי יציאה לפנסיה מוזנחים 3 פעילויות טובת העובדים ( ראה למשל איגוד עמיתים) 4 פעילויות חברתיות והשתלמויות שכמעט ואינן קיימות 5 גיבוי ומתן גב מוצק לעובדים ובכלל מה קורה שם במגדל תודה נואשת

hartuvim

New member
תודה על האירוח

ועל התשובות המפורטות. אני מרגישה שעדיין יש ספקנות רבה וקושי להאמין שהמאבק יצלח, אבל הרצינות בהחלט עולה מהתשובות של יו"ר האיגוד ואני מאחלת לכולנו שהמאבק אכן יצליח.

דינגן

New member
../images/Emo51.gifליו"ר איציק פרי על האירוח

ועל כך שהקדיש זמן רב, אפילו יותר ממה שתיאמנו וענה ברצינות ובאופן מפורט
אומנם עוסי"ם לא רבים ניצלו את הבמה באופן אקטיבי כדי לשאול שאלות, אולם אני יודעת שיש הרבה מאוד קוראים סמויים שמתעניינים וייעזרו בתשובות שניתנו לאחרים. אפשר יהיה בכל עת לחזור אל השרשור ולקרוא בו דרך "הודעות נבחרות".

ייאוש

האם אתה מרגיש את הייאוש? בפועל, בשטח, אנו מיואשים. אתה מרגיש את זה? אתה מרגיש אותנו? מבין אותנו? נלחם למעננו? עושה הכל כולל הכל ע"מ להציל אותנו?

למעלה