Snowpiercer - רכבת הקרח - פרקים 1 ו2 - בלי ספוילר רק המלצה

limors2

Active member

עד שהאתר יסגר

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הי לונה מהעתיד, כאן ניק מהעתיד הרחוק יותר

השנה היא 2047 וכולנו עבדים של הרובוטים שהשתלטו על המין האנושי. (ואפילו יותר גרוע זה שהם ממשיכים לחדש את האנטומיה של גריי לעוד עונות) אני הולך להעמיד פנים שלא כתבת שום דבר על מגנטים כי הם אסורים לפי חוק רובוטי (יש תיאוריית קונספירציה שזה בגלל שמגנטים משבשים רובוטים, אבל הרובוטים אומרים שזה רק בגלל שהם נגד דברים על המקרר) &nbsp שירות הסטרימינג של איקאה דווקא נעשה מאוד איכותי. לפני שגם הוא נקנה על ידי דיסני. &nbsp אני דיברתי על ניק בגוף השלישי כי התייחסתי לניק של שנת 2023. &nbsp

Lhuna1

New member
אתה לא תגיד לי שאין לי בעיה

רבע מהפרק של המתים אני עם הידיים מסתירות את המסך, אין לי כוח לעוד מזה. ואתה כבר שכנעת אותי סופית לא לראות, ואתה לא תצליח to undo את זה, גם אם תסתור את כל הדברים שכבר כתבת כמו שאתה מנסה לעשות עכשיו! &nbsp &nbsp

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אין לי בעיה שלא תראי בגלל שהביקורות לא טובות

*למרות שזה ביקורות של רק שני פרקים, אולי בהמשך יהיו ביקורות טובות יותר. &nbsp או אפילו כי סתם לא נשמע לך מעניין הקונספט. &nbsp אבל זה לא הגיוני שמפריע לך משהו שלא מפריע לך ליהנות מסדרות אחרות. רבות אחרות. וזה לא ברמה של המתים המהלכים או ויקינגים או משחקי הכס, זה ברמה של שובר שורות שנחשבת לסדרה שאין בה הרבה אלימות באופן יחסי. &nbsp עכשיו אני מוכן להודות שגם אני עושה את זה במידה מסויימת: מידי פעם ממליצים כאן על סדרה שהיא בשפה זרה (כלומר לא אנגלית או עברית) ואני אומר שאין לי כוח לראות סדרה בשפה זרה. אבל בפועל פעם בשנה בערך אני צופה בסדרה בשפה זרה, אני פשוט עושה את זה כשמספיק אכפת לי מסדרה לראות אותה למרות שהיא בשפה זרה. &nbsp רק שזה היה יותר דומה למצב שלך אם הייתי אומר שאני לא אראה סדרה בגלל שהיא בשפה זרה למרות שרק דמות אחת בה מדברת בשפה זרה ולמרות שחלק גדול מהסדרות שאני באופן רגיל רואה הן בשפה זרה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ועכשיו עם
לפרקים 1X01 ו1X02 של רכבת הקרח

נראה לי שעוד סיבה לביקורות הבינוניות היא כי לא חשבו שזה מעניין למקד את הסיפור בחקירת רצח. אבל לי נראה שזאת דרך מעניינת לחקור את החיים על הרכבת הזאת. כי החקירות של הבלש מובילות אותו למקומות רבים כי כל אחד יכול להיות חשוד. זה לא יעיל רק מהבחינה שזה עוזר ללייטון לתכנן מהפכה על הרכבת, אלא נותן לנו בתור הצופים מבט על מקומות שונים ואספקטים שונים של הרכבת. בנתיים ראינו קרון שבו אנשים יצרו קבוצות אהבה, קרון גידול חקלאות, קרון גידול פרות וקרון בידור (מה שנראה בהתחלה כבית זונות, אבל למעשה יותר מקום לתרפיה). כמובן אנחנו הצופים ראינו גם את המחלקה הראשונה, הקטר, הזנב של הרכבת ועוד כמה מקומות ביניים. &nbsp אבל מה שיותר מעניין זה משהו שהסרט אף פעם לא הצליח לעשות לדעתי - לגרום לי להבין את הצד של מר ווילפורד (מלאני). הרכבת היא השריד האחרון של בני אדם על כדור הארץ, אבל גם השריד האחרון של חיים, שזה כולל חי וצומח. אפשר להבין איך כמות גדולה יותר של אנשים מהמתוכנן תקשה מאוד על כל מערכת החיים. כלומר ברור שהמערכת איזון המסודרת של הרכבת צריכה לספק את הצרכים של כל האנשים שנמצאים עליה. וזה צריך לכלול את כל האנשים שיש להם תפקידים. מה שלא ברור אם ככה זה למה המחלקה הראשונה מקבלים כל כך הרבה (גם אוכל, אבל בעיקר הספקה של חשמל ומים שכנראה זה בעייתי) בעוד שהן לא עושים כנראה כלום. זה במיוחד לא ברור כי אני מניח שכל מערכת הכלכלה שהייתה קיימת בעולם לפני הרכבת היא כבר לא רלוונטית. האנשים העשירים של מחלקה ראשונה אולי היו הכרחיים כי הכסף שהם שילמו הוא מה שבנה את הרכבת, אבל עכשיו שהרכבת פועלת כבר עשר שנים, מה הטעם בהם. למה מלאני (מר ווילפורד) אישית עדיין כל כך דואגת לכל הצרכים הפעוטים שלהם? אני מניח (ומקווה) שיתייחסו לזה. מלאני עושה רושם מאוד חכמה ואני מניח שיש סיבה לזה ולא רק שמירה על הבטחה. אולי היא מאמינה שבלי היררכיה ברורה שבה יש אנשים למעלה אז יהיה תוהו ובוהו ברכבת. השוטרים (breakemen) עם הרובים צריכים להאמין בסדר קיים, כי אחרת הם ישתלטו וידרשו את כל הטוב לעצמם. &nbsp זה בעצם מה שנראה לי מעניין. כל השיטה הזאת. וכיצד מלאני שולטת בה. ומה הסיבה שהיא המציאה מר ווילפורד דימיוני שמנהל את הרכבת. או שאולי הוא היה קיים בעבר. &nbsp מלאני היא גם מה שהופך את חקירת הרצח ליותר מעניינת בסופו של דבר. כי אם בהתחלה חשבתי שחקירת הרצח היא פשוט תירוץ כדי לתת ללייטון אפשרות להסתובב ולגלות יותר, עכשיו נראה שהנרצח היה מישהו עם קשרים למר ווילפורד ושהחקירה חשובה בגלל שמי שרצח אותו אולי גילה דברים סודיים לגבי הרכבת. &nbsp בקיצור אני מאוד אוהב את הדמות של מלאני. &nbsp ואני גם מאוד אוהב את הדמטת של לייטון, אם כי אני מתחיל לחשוב שהתוכנית של האנשים בזנב למרד באמת יכול להביא להרס נוראי של כל מה שנותר מהאנושות (נראה שאפילו תקלה בקרון אחד של פרות יכול להוביל להרס נוראי במערכת האיזון של הרכבת) ויחד עם זה אני כמובן מבין את האנשים של הזנב וקשה שלא להיות בעדם. &nbsp אבל הדבר שהכי מציק לי זה ה"מיני מרד" שלייטון עשה רק כדי להעביר קצת מידע על הרכבת לאנשים שבזנב. נראה לי ברור שהוא צריך לשחק את המשחק הארוך כאן ולא לסכן הכל כדי למסור מידע על כמה קרונות כשברור שאין כמעט סיכוי לאנשים שם גם עם המידע.

reasonforall

Active member
פרקים 1+2

הפרק הראשון זרם לי, בשני התחלתי להשתעמם. היה לי מוזר שמלאני אחראית על כל כך הרבה דברים ולכן לא הופתעתי שהיא מר ווילפרד בעצמו. היה מדהים לראות איך שהם מצליחים לגדל פירות וירקות בתוך הרכבת ושיש לא מעט קרונות כאלה, אבל קרון של בקר יש רק אחד? ועכשיו אחרי שהקרון נהרס גם אין בקר, וכל המערכת האקולוגית בסכנת קריסה. נו, טוב. מי שדאג לאכלס את הרכבת נראה שלא דאג שיהיו גם אנשים נחוצים - רופאים, חוקרים, או מומחים לתחומים כלשהם, כך שבאמת רק למי שהיה מספיק כסף - מצא את עצמו על הרכבת. הרבה כסף = מעמד גבוה. קחו לדוגמא את האישה העשירה (והבת המפונקת) שבדרך אגב ציינה שהיא עורכת דין, והמשפחה המצחקקת שלה רק מראה כמה היא מיותרת. &nbsp מעניין אותי אם מלאני היא רק השם (מר ווילפרד) מאחורי הבעלים של הרכבת, או שבאמת היה לה תפקיד חשוב. אולי היה "מר ווילפרד", ואולי אלה הסודות שהיא מנסה להסתיר.

מילי08

Well-known member
. פרק 1

גם לי זה קפץ אתמול אחרי שסיימתי פליז לייק מי, אז כבר ראיתי את הפרק הראשון. &nbsp המחשבות שלי: 1. כשהראו מהגב את מי שהתבררה כג'ניפר קונולי, הייתי בטוחה שזו אריקה סרה, מאאוריקה ומה - 100, בעיקר כי מאחורה היא נראתה לי כמו אלי מה 100. 2. לא מאוד הופתעתי בסוף הפרק לגלות שג'ניפר קונולי (לא קלטתי את השם של הדמות), היא מיסטר וילפרד המסתורי. היה די ברור שאם זו דמות שרק מזכירים אותה ועוד לא ראינו , אז צריך לחכות לאיזו הפתעה. 3. הפרק לא השאיר עלי רושם מיוחד. כמו הרבה סדרות אחרות, זה אפקטיבי. מותח ומעביר את הזמן, אבל לא ממש שאב אותי. נראה לי גם שיש הרבה דמויות וזה הולך לבלבל. 4. בגדול די נשבר לי מסדרות דיסוטופיות. כן, העתיד יהיה מחורבן, אפשר כבר לסגור את הכל. איכשהו הסיפור תמיד חוזר על עצמו - העשירים לעומת העניים; טכנולוגיה מטורפת לעומת ניצול ודיכוי.. וכו' וכו'. היחידה שהצליחה לצאת מזה בחינניות היא day break, אבל אתם ונטפליקס לא מסכימים איתי. 5. לא ראיתי את הסרט. לא חושבת שאי פעם אצפה בו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מעניין אותי מה תחשבי על פרק 2

גם אותי לא הפתיעה במיוחד התגלית של סוף הפרק הראשון. גם לא הבנתי למה זה כל כך משמעותי. פרק 2 גרם לי ליותר סקרנות בעניין. &nbsp בסדרות דיסוטופיות זה דווקא לרוב לא עניין של עשירים מול עניים מפני שבחברה הדיסוטופית כבר אין משמעות לכסף. יש עניין של מעמדות חברתיים שנובעים מגורמים אחרים, הרבה פעמים פשוט כוח. מה שקצת מוזר כאן, וציינתי את זה, הוא שמשום מה העשירים כאן עדיין מקבלים פריבילגיות למרות שאני לא מבין כיצד הכסף שלהם יכול עדיין לשחק תפקיד. אני מקווה שיסבירו את זה. &nbsp אם רמת האלימות בפרק 1 לא הפריעה לך, אין הרבה יותר מזה בפרק 2

הסדרה הזו מרגיזה, בדומה ל-Into the Night היא נראית כמו גימיק

כלומר, שמישהו בא לנטפליקס עם רעיון איך להפיק סדרה זולה בלי צילומי חוץ ולמכור אותה כסדרת מדע בדיוני מתוחכמת. ב-Into the Night אנחנו סגורים בתוך מטוס, וב-Snowpiercer אנחנו סגורים בתוך רכבת. &nbsp אני אוהב את הז'אנר הפוסט-אפוקליפטי, אני אוהב את הז'אנר הבלשי, אני גם אוהב רכבות, ובכל זאת הגימיק הזול מקשה מאוד להיכנס לתוך הסדרה הזו. &nbsp כמובן אי אפשר להתעלם מהמסר הפוליטי המגוחך של "מלחמת מעמדות" שמכניסים מהדקה הראשונה לסדרה. החלוקה הזו למעמדות לפי מחלקות ברכבת נראית אינפנטילית לחלוטין וחסרת כל היגיון פנימי. &nbsp הבעיה העיקרית בשני הפרקים הראשונים היא שיש הרבה בלגן ואין סיפור טוב או דמות מעניינת להזדהות איתם. למרות זמן המסך שמוקדש לו לייטון נשאר דמות מאוד שטוחה, וגם המשחק של השחקן שמגלם אותו לא מרשים במיוחד. תעלומת הרצח לפחות בינתיים לא מתרוממת. &nbsp יש גם דמיון מסוים בין הסדרה הזו לעונה הראשונה של Altered Carbon שגם היא מתמקדת בתעלומת רצח בדיסטופיה עתידנית, ולפחות בינתיים Altered Carbon הרבה יותר טובה. &nbsp ואם אתם מתעניינים בתעלומת רצח על רכבת, אז לכו לראות את הרימייק של רצח באוריינט אקספרס (וכמובן את המקור אם עוד לא ראיתם).

מילי08

Well-known member

עוד לא ראיתי את הפרק השני, אבל מה שכתבת מאוד נכון גם לפרק הראשון. גם אני ראיתי דמיון לפחמן מדורג. &nbsp את הרימייק טרם ראיתי, אבל רצח באוריינט אקספרס המקורי-
, וכמובן כל הספרים שלה

למעלה