Snowpiercer - רכבת הקרח - פרקים 1 ו2 - בלי ספוילר רק המלצה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
Snowpiercer - רכבת הקרח - פרקים 1 ו2 - בלי ספוילר רק המלצה

בסופש התאכזבתי שלא מצאתי את הסדרה בנטפליקס, אבל אתמול היא צצה לי ועם שני הפרקים הראשונים (כולמר גם זה שיצא השבוע) לא היו לי ציפיות גבוהות מהסדרה. הסרט אומנם היה טוב, אבל לא ראיתי שום דרך שבה אפשר למרוח את העלילה שלו באופן מעניין על פני סדרה. אז מאוד הופתעתי לטובה. יש דימיון לסרט, אבל גם יש הבדלים משמעותיים ולדעתי לטובה ובהחלט שמאפשרים לכך שתהיה סדרה. לא שהסדרה מושלמת, אבל התחלה מאוד מבטיחה לדעתי. התאכזבתי עכשיו לגלות שהביקורות לסדרה די פושרות בנתיים. אבל הרושם שלי הוא שזה בגלל שהביקורות לסרט היו נלהבות (94% אצל העגבניות משום מה) ואני מניח שמי שבא לסדרה בתקווה לראות עוד מסרט היה מאוכזב. נקודות חשובות:
אין צורך לראות את הסרט בעל אותו שם לפני הצפיה בסדרה, או אפילו לדעת משהו עליו. הסדרה היא ריבוט לסיפור.
מי שיש לו בעיה עם דם או איברים קטועים - זה כנראה לא בשבילו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז בשביל זה הוא שם, אם כי אני צריך להבהיר

זה לא שהסדרה (בנתיים) מלאה בדם ואיברים כמו "חניבעל" לדוגמה. זה די באותה מידה כמו שובר שורות. (שאני לא זוכר אם ראית)

Lhuna1

New member
ברור שראיתי שובר שורות

דם עוד מילא אבל איברים קטועים זה לא בשבילי (ואני לא זוכרת כאלו בשובר שורות. יש את זה הרבה במתים המהלכים נניח). ועכשיו גם הבנתי ממך שההתמקדות היא בפרשת רצח, אז עוד לא יותר לא בא לי עליה. (בכל מקרה גם לפני זה בגלל הביקורות החלשות כבר ירד לי ממנה, אתה רק חיזקת את זה). &nbsp

didalf

Well-known member
לא ראית גם משחקי הכס והויקינגים?

אחותי אומרת שהויקנגים יותר אלים אפילו ממשחקי הכס.

Lhuna1

New member
ראיתי את שתיהן וכאמור גם את המתים המהלכים

בכולן יש יותר מידי אלימות גרפית ואני לא נהניית מזה אבל ראיתי אותן בכל זאת. &nbsp

מילי08

Well-known member
אני איתך!

שונאת אלימות גרפית. בפרק הראשון של רכבת הקרח זה לא היה מאוד בולט. מקווה שניק מטעה אותי וגם בפרק השני זה לא יהיה ככה. בגלל זה לא ראיתי, ולא בעתיד, משחקי הכס, ויקינגים, שובר שורות ושאר מטעמים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
וואלה, אין לך שום בעיה עם איברים קטעים או גועל כזה

במתים המהלכים לכל זומבי יש איזה משהו מתדלדל, וזה במצב טוב (אני עדיין זוכר את החצי אישה מהפרק הראשון) שלא לדבר על זה שחצי מהקאסט מאבד איבר בשלב מסוים. &nbsp אני התכוונתי להזהיר לאנשים שממש לא מסוגלים לראות לרגע משהו כמו איבר קטוע או אלימות שמגיעה לדם. ובפרקים הראשונים של שובר שורות הייתה אמבטיה שלמה של גועל. ושהיא שוות ערך או פחותה ממה שיש בסדרה בפרקים האלו. &nbsp &nbsp בקיצור את כמו אנשים שאומרים שהם לא יכולים לראות שום דבר עם קללות. אבל אז רואים סדרה מלאה עם קללות ואומרים שזה בסדר כי זאת סדרה טובה. אז אם ככה הקללות לא היו מה שהפריע, אלא רמת הסדרה. &nbsp ולא, הסדרה לא מתמקדת בחקירת רצח. היא מתמקדת ברכבת שמחזיקה את שרידי האנושות, המערכת שמחזיקה אותה והגורמים שמתנגדים למערכת הזאת. לומר שהסדרה הזאת מתמקדת בחקירת רצח זה כמו לומר שהעלילה של שובר שורות מתמקדת בתהליך של הכנת מת'.

didalf

Well-known member
זה לגיטימי

אני גם לא אוהבת אלימות גרפית מידי אבל מוכנה לעשות החרגות בשביל דברים ששווים מספיק בעיניי כמו אוז או סרטים של טרנטינו. (מודה שלפעמים אני מסתירה את המסך בקטעים מסויימים).

Lhuna1

New member
אם זה משהו ממש ממש שווה ואיכותי, אז סובלים את זה

לא בשביל משהו שמראש הביקורות עליו פושרות. &nbsp

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שווה ואיכותי זה עניין של טעם

ואני יודע שאת ממש ממש לא אהבת את העונה הראשונה של המתים המהלכים. כלומר משום מה סבלת את זה למרות שלא חשבת שזה איכותי

Lhuna1

New member
אני דווקא ממש ממש אהבתי את העונה ה-1

נכון שלא חשבתי שהיא איכותית, אבל נהנייתי כלומר אהבתי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
זה לא נשמע ככה

אומנם עובדה שהמשכת לראות אבל לאחר צפיה בפרק השני זה מה שהיה לך לומר: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/182587534/בידור/טלוויזיה &nbsp כמה ימים אחר כך כבר אמרת שאת מכורה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/182598568/בידור/טלוויזיה &nbsp &nbsp אבל עכשיו נזכרתי שפעם גם טענת שפשוט כל הסדרות הפוסטאפוקליפטיות הן גרועות ואת פוסלת לפני שאת מנסה אותן: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/179989074/בידור/טלוויזיה וגם כתבת שבטוח ה100 והנותרים הן אותו דבר. &nbsp &nbsp עכשיו אני רוצה לפנות אל לונה של העתיד. בשנת 2023. לונה את כרגע בדיון עם ניק על סדרה שהוא ממליץ עליה ואת מתעקשת לא לנסות אותה כי *סיבות כלשהן*. אבל את גם כרגע (בשנה 2023) מאוד מאוד אוהבת את הסדרה רכבת הקרח (שהיא כבר בעונתה הרביעית). אז תסתכלי על הדיון הזה וכמה שהתעקשת שהגיוני שלא תנסי את הסדרה. (נ.ב. אנחנו עכשיו אחרי מגפת הקורונה, או לפחות אחרי הגל הראשון. האם היה גל שני? האם נותרו בני אדם על כדור הארץ? או שרובם מתו והשרידים נוסעים ברכבת של הפרדה חברתית שמקיפה את העולם כל הזמן?)

limors2

Active member

אני מתכננת לנסות, אבל כרגע המחשב שלי עושה את הדבר המעצבן שהוא עשה לפני שנה שבו אחרי כ10-15 דקות הנטפליקס (רק נטפליקס) אני מקבלת מסך ירוק צורם וחייבת לעשות ריסטרט כפוי
&nbsp (עדכנתי דברים, ניקיתי דברים, מקווה לטוב, אבל לא בא לי שוב ריסטרט אחרי שהרגע חוויתי 3 אז אני לא עושה נסיונות)

Lhuna1

New member
אתה מביא לי דברים שכתבתי על ה-3 פרקים הראשונים, ומסיק מזה

שלא אהבתי את כל העונה? איך בדיוק? העובדה שהייתי מכורה אחרי 3 פרקים ועוד המשכתי לבינג' רצוף של כל העונות שהיו, מוכיחה שבהחלט כן אהבתי אותה. &nbsp אני יודעת שאתה מסיק מכמה פעמים שצדקת שאתה תמיד מצליח, אבל זוהי הטיה קוגניטיבית ידועה. יש סדרות שאתה ממליץ עליהן והן באמת טובות. יש סדרות שאתה ממליץ עליהן והן באמת גרועות. אתה פשוט אוהב כל כך הרבה סדרות שסטטיסטית זה חייב להיות ככה. אבל אתה זוכר לעצמך בעיקר את ההצלחות
(ומתרץ את הכשלונות בהאשמה של הצד השני "לא ניסיתם מספיק" חחח) &nbsp מה שכן מעניין בשרשור הישן שהבאת זה שמסתבר שכבר מזמן חשבתי לנסות את BSG ושכחתי מזה. בינתיים יש לי קצת קשיים עם אמאזון ונתקעתי באמצע פרק 8, אבל גם לא כזה בוער לי בינתיים להמשיך אותה, לא מצליחה להתחבר שם לדמויות. &nbsp

didalf

Well-known member

"אתה פשוט אוהב כל כך הרבה סדרות שסטטיסטית זה חייב להיות ככה."
""אבל אתה זוכר לעצמך בעיקר את ההצלחות"-
&nbsp &nbsp

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טוב, לעונה הראשונה היו רק 6 פרקים

אבל זה יותר מידת הלגלוג שלך על הסדרה. זה הרגיש שאת נהנית מהסדרה אבל בסוג של Hate watching. אני לא כל כך מדבר על פעמים שאני צודק בהמלצות על סדרוות - יותר על פעמים שאת אומרת שלא תאהבי סדרה ואז את אוהבת אותה. &nbsp אני יכול להבין שאת לא מתחברת לדמויות בBSG, זה כי כולם שם סיילונים בסתר

Lhuna1

New member
שלום, כאן לונה מהעתיד

השנה היא 2025. (אני מצטערת שלא עניתי לך בשנת 2023 כפי שביקשת, אבל זה לא באשמתי, כיוון שהיתה תקלה בתפוז שהחלה בשנת 2022 ונמשכה 3 וחצי שנים בקירוב עד שהם פתרו אותה, אתם עוד תראו.) &nbsp לגבי הסדרה שאתה ממליץ עליה, כפי שהסברתי לך בעתיד שוב ושוב, אני לא צופה יותר בסדרות של שירות הסטרימינג איקיאה, כל הסדרות שלהן זבל קלישאי. &nbsp לגבי מה שמצפה לכם בעניין הקורונה אני לא יכולה לחשוף יותר מידי כי עלולות להיות לזה השלכות, אבל בגלל שאני מחבבת את קוראי הפורום הזה אתן לכם טיפ אחד: תקנו הרבה מגנטים. כמה שאתם רק יכולים. &nbsp &nbsp נ.ב. לא הבנתי למה אתה מדבר בהודעה זו על "ניק" בגוף שלישי, האם זה משהו שהיה מקובל בשנת 2020? לא זכור לי. &nbsp

didalf

Well-known member
את יודעת מה הכי אמין פה?

שאנחנו כ"כ מכורים שגם אחרי תקלה של 3 שנים נחזור לתפוז
&nbsp &nbsp

למעלה