הפינה החודשית:
UP&DOWN
- מרץ 2020

snirf

Active member
הפינה החודשית:
UP&DOWN
- מרץ 2020

תזכורת: בכל סוף חודש נעשה סקירה של כל הסדרות שצפינו בהן באותו החודש באופן הבא:
UP- סדרה אחת שהתבלטה מעל כולן מבחינתכם באותו החודש ומגיעה לה הרמה (הפתיעה/מתחה/ריגשה-וכל דבר חיובי אחר)
DOWN- סדרה אחת שהתבלטה מעל כולן מבחינתכם באותו החודש ומגיעה לה הורדה (אכזבה/שעממה/הרדימה- וכל דבר שלילי אחר)

שימו לב- כדאי לציין האם מדובר בבינג' של סדרה שעשיתם באותו החודש או שמדובר בפרקים בהתאם לשידור בטלוויזיה/חו"ל למשל וכו'...

המטרה של הפינה היא לעורר שיח/הזדהות בקרב צופים של אותן הסדרות, וכן להוות המלצה/דיס-המלצה לכאלו השוקלים לצפות בסדרה כזאת או אחרת וטרם עשו זאת.

אז...פשפשו בזיכרון או הוציאו את רשימת הסדרות החודשית שלכם(אם אתם מתעדים כמוני)-והגיבו

(יהיה נחמד גם מצד המנהלים לנעוץ לכמה ימים
)

LeAnnDylan

Well-known member
שלי

אורפן בלאק

התחלתי לצפות אחרי המלצה של ליאורה, שבדר"כ קולעת בול לטעם שלי. וכדי להיות הוגנת, הרעיון של הסדרה הוא אכן משהו שאני אמורה לאהוב. על הנייר בכל אופן.
בפועל מדובר בסדרה שנעה בקצב איטי, לעיתים על גבול המעיק. הדמות הראשית (שרה), נחמדה ורוב הסדרה כן אהבתי אותה. פיליקס לעומת זאת, איום ונורא. חצי מהזמן החזקתי את עצמי מלזרוק משהו על הטלוויזיה. עיצבן אותי גם שציר הזמן של הסדרה לאורך כל החמש עונות שלה אמור להיות בערך שנה, אבל השתמשו בשחקנית צעירה שאולי התחילה את הסדרה בגיל המיועד שלה (8) אבל מן הסתם שבחמש עונות היא גדלה אבל עדין מתעקשים להגיד לנו שהיא בת 8
הילדה נראית כאילו עוד שניה היא מתגייסת
ואם כבר אני מתלוננת על דברים שיטחיים, אז השחקנית הראשית צריכה הלבנת שיניים דחוף. הציק לי ממש לבהות בשיניים הצהובות שלה לאורך כל הסדרה

בשורה תחתונה, אם לא היה קורונה סביר להניח שלא הייתי טורחת לסיים את הסדרה. רוב הזמן זה הרגיש כמו שיעורי בית יותר מאשר הנאה.

MINDHUNTER
צפיתי בשתי העונות יחד. גמעתי אותן בהנאה מרובה. את הספרים שעליהן מבוססת הסדרה לא קראתי אבל אם הם מוצלחים כמו הסדרה אולי אתן להם צ'אנס.
זו אגב דוגמה לסדרה שנעה באיטיות אבל בלי לשים לב פתאום בוקר וראיתי 9 פרקים של שעה+ כל אחד בלי לשים לב.

ועוד המלצה קטנה
LITTLE FIRES EVERYWHERE
הייתי בוחרת בה להמלצה כי עם כמה שנהניתי ממיינדהאנטר, מזו נהניתי אפילו יותר, אבל כבר המלצתי עליה השבוע אז נתתי את הכבוד למיינדהאנטר והגעגועים לאוליביה

אבל אם יש לכם איפה לצפות ב-LFE, לגמרי מומלץ!

snirf

Active member
חרגת מהכללים
נסלח לך הפעם

באורפן בלאק צפיתי, למרות שאני לא חובב גדול של מדע בדיוני. אני דווקא די אהבתי את הסדרה מבחינת סקרנות שהיא עוררה וההתרשמות מהדמויות הרבות שגילתה השחקנית הראשית.
המינוס היחידי שלה זה העונות האחרונות (אם אני זוכר נכון) שהיו די חלשות

LeAnnDylan

Well-known member
לא חרגתי באמת

כן בחרתי סדרה אחת, השניה סתם הייתי בדרך אגב למי שלא ראה את ההמלצה שלי אליה בשרשור אחר

אבל בשביל הרקורד מיינדהאנטר ואורפן בלאק היו הסדרה שבחרתי לשרשור. ואחרי שהצצתי בהודעות של המגיבים האחרים אני חושבת שאני בין אלה שהכי פחות חרגו מהכללים

goolgol

New member
ווסטוורלד ובריטניה
לא מצאתי...

ווסטוורלד חזרה והיא עונה בהחלט על הציפיות.
בריטניה זו סדרת פנטזיה היסטורית. חוזרים לימי רומא בבריטניה בתחילת האלף

שמת לב שזאת הסדרה שהוא לא ממליץ עליה

אני זוכר שדי התלהבתי לראות אותה כשהיא רק יצאה כי הטריילרים שלה נראו די מגניבים.
&nbsp
אבל אז הדודים שלי היו מאוד בעייתיים איתה אז ויתרתי על זה. מאז גם לא שמעתי התלהבות עליה.
האמת שפשוט כמעט לא שמעתי עליה שזה לא דווקא אומר שהיא לא טובה, יש כיום כל כך הרבה סדרות שמבקרי טלוויזיה פשוט לא מגיעים אל כולם.

מילי08

Well-known member
הוא כתב שאין לו על מה לא להמליץ

ההמלצה היא על בריטניה ו ווסטוורלד.
זה מה שאני הבנתי בכל אופן

didalf

Well-known member
וואלה

אני גם הבנתי כמו ניק אבל כשהסתכלתי שוב את צודקת.

goolgol

New member
המלצתי על ווסטוורלד ובריטניה. לא היה לי משהו לא מומלץ וסליחה

על חוסר הבהירות.
בריטניה זו סדרה שדי חמקה מהרדאר - זה לאוהבי הפנטזיה ואולי ההיסטוריה .
חלק משם מבוסס על ההיסטוריה הרומאית

אה... עכשיו הבנתי. אבל אתה לא צריך להתנצל

עובדה שמילי הבינה אותך נכון.
&nbsp
&nbsp
אולי אני אגיע מתישהו ללנסות את בריטניה באמת

reasonforall

Active member
שלי

אוזרק. מומלץ!!!
חזרה בעונה 3 בענק. בינתיים צפיתי בחצי עונה (5 פרקים).
מדובר בדרמת מתח (פשע) על זוג שמחליט לפתוח דף חדש בשום מקום (אוזרק), שם הם צריכים לשרוד מכל הבחינות, תוך שיתוף פעולה עם גורמים מפוקפקים.
&nbsp
תחנה 19. לוותר
ראיתי מספר פרקים של עונה 3.
סדרה על תחנת כיבוי והצלה 19 (מבית היוצר של האנטומיה).
יותר מידי קרוסאוברים מעצבנים והרבה יותר מידי דרמה (לאנטומיה התרגלתי).
פרשתי.

מילי08

Well-known member
שלי

קופה ראשית. בחיי, הסדרה הזאת קורעת. עונה 1 התחילה מעולה וקצת דישדשה באמצע העונה. עונה 2 התחילה יחסית חלש אבל מפציצה מאז. הדמויות מדויקות והשחקנים מעולים. אני מתה על ניסים וההבעות הנבוכות- מבוישות שלו כשהוא נתפס בקלקלתו; אנטולי פשוט חמוד, טיטינסקי אדיר וכוכבה צריכה מתישהו לחטוף כאפה. את אביחי אני לא סובלת. אבל כולם מצליחים לזקק את הישראליות הבוטה, הסתומה והמעצבנת ועדיין מעוררים סימפתיה. חוץ מזה שהסדרה ממש מצליחה לייצר ניבי לשון חדשים ומעולים שייכנסו לפנתיאון (אנטולי: "בתחתונצ'יק - יש דייר או בית ריק?")
לא צופה ברצף אלא לפי כשעולים פרקים חדשים.
&nbsp
האמת שקשה לי לזכור. אני עושה בדרך כלל בינג'ים לסדרות וככה קל מאוד לשכוח מה ראיתי לפני כן. שיטוט מהיר בהודעות קודמות הזכיר לי ש titans היתה גרועה בעיני. ואת מה שהיה לי להגיד עליה כבר כתבתי אז אני לא אפרט שוב. באמת מוזר לי שהסדרה זוכה להצלחה למרות הרמה הנמוכה שלה.

snirf

Active member
פרק פורים היה הכי מצחיק העונה

לטעמי העונה ה-1 הייתה מוצלחת, העונה ה-2 יותר מדי מודעת לעצמה (ולהצלחה שלה) ולכן זה פגם בה (=מאולצת/מלאכותית)...כי היא פחות מצחיקה (אותי בכל אופן).
גם הפרק החדש של פסח היה חביב...אך בזה מסתכמת העונה בינתיים, מרבית הקטעים פשוט מעלים חיוך ותו לא.

מילי08

Well-known member
עוד לא ראיתי את פסח

אצלי החוויה ממש הפוכה ממך. לא יכולה להפסיק לצחוק בפרקים האחרונים. אני גם לא מרגישה מלאכתיות, אלא שהם פשוט החליטו להתפרע עם המצבים השונים, כלומר הם פשוט פחות מאופקים.

חיכיתי לזה

התחלתי את בית הנייר וראיתי את שתי העונות הראשונות. נהניתי מהן מאוד! בעיקר העונה הראשונה (שבעה פרקים ראשונים הרצתי ביומיים).
&nbsp
הישרדות 40- בשוק שאני אומר את זה, אבל בעיקר בפרק האחרון הייתה ממש ירידה...
מאוד מקווה שכשהמיזוג מעבר לפינה העונה תחזור להפציץ!!

Lhuna1

New member
סמוך על סול

כמו תמיד סדרה שכל סצינה שלה כמעט היא תענוג בעיני.
אבל בכל זאת אציין גם את תרגיע - עם פרקי סוף עונה מעולים, וגם את החיים עצמם עם פרקי סוף עונה מעולים. וכמובן את אוזארק עם תחילת עונה מעולה בהחלט.
ואת ווסטוורד עם פתיחה טובה (למרות שמרגישה שקצת פחות נפלתי מ-2 הפרקים הראשונים ביחס לשאר הצופים שקראתי את דעתם. עדיין לא ראיתי את פרק 3).
&nbsp
אין לי משהו ברמה כזאת שלילית, התחלתי כל מיני דברים שלא עניין אותי להמשיך...

Reutk

Active member
הפרק האחרון של תרגיע היה מושלם ממש

וגם הפרק עם ג'ון האם.

כמובן גם סמוך על סול מעולה (סתם, כי חשוב לציין את זה).

למעלה