דיוני סדרות לאמצע השבוע

Lhuna1

New member
סמוך על סול עונה 5 פרקים 1-2

ניק, אם תרצה תעביר את זה לשרשור הסופ"ש אח"כ.
&nbsp
אנסה לסכם בקצרה את אירועי 2 הפרקים.
&nbsp
פתיח פרק 1 ארוך ומעניין שבו "ג'ין" מרגיש רדוף ומזוהה ע"י מישהו שמציג עצמו כנהג מונית "מעריץ" שזיהה אותו כסול גודמן (ולא ברור אם הוא באמת סתם איזה אדיוט או מישהו שנשלח לאיים עליו), ג'ין המבוהל יוצר קשר לבקש שוב העלמה וזהות חדשה אבל ברגע האחרון מתחרט ומחליט לטפל בבעיה בעצמו.
(האם ראינו כבר את הנהג מונית הזה? כי מצאתי בדיון מהפורום על פרק 1 עונה 4 שהיה לו גם קטע עם נהג מונית).
&nbsp
ג'ימי שקיבל בחזרה את הרשיון משנה את שמו לסול גודמן ומתחיל לייצג את העבריינים שמכר להם טלפונים בעונה שעברה. וגם היול עובד איתו.
קים אהובתנו ממשיכה מצד אחד להתנגד לדרכיו, אבל לא לעצור בעדו, וגם קצת להגרר אחריו.
הוא מציע 50 אחוז הנחה ביצוג לעבירות לא אלימות ואת חלק מהנרקמונים נראה שזה בהחלט מעודד לפשיעת יתר.
&nbsp
ליילו או איך שקוראים לו האחיין של הקטור ממשיך לחשוד במזימות של גאס (תזכורת: הוא זה שעקב אחרי מייק שרדף אחרי ורנר מנהל העבודה הגרמני שברח להם ומייק עיכב אותו עם מסטיק בחניון). גאס מוכר לו (ולבוס של שניהם) סיפור שהוא בונה שם מקפיא ענק לעופות שלו ושורנר ברח אחרי שגנב ממנו סמים, אבל לשם הזהירות מקפיא את העבודות על בניית המעבדה ושולח הביתה את הגרמנים.
הוא מאלץ את נאצ'ו לדווח לו הכל עליו ולרכוש את אמונו.
נאצ'ו מסתכן ומחלץ עבור ליילו סמים מפשיטה של המשטרה לצורך העניין.
&nbsp
מייק מסרב לשכר ה"ריטיינר" של גאס לתקופת ההקפאה עקב רגשות האשם שלו על ורנר שהוא רצח.
&nbsp
בסוף פרק 2 נאצ'ו מאלץ את ג'ימי להכנס איתו לרכב.
אני לא זוכרת מאיפה הם כבר מכירים, שמישהו יזכיר לי.
&nbsp
סצינות שאהבתי במיוחד:
&nbsp
- ג'ימי מחלק את הטלפונים ומוכר את עצמו בחלקלקות לכל אחד מהלקוחות באוהל.
&nbsp
- מייק משחרר לדרכם את הגרמנים ומטפל באחד שמדבר יותר מידי.
&nbsp
- ג'ימי מציע לקים לעבוד על הלקוח שלה בשביל שיסכים לעסקת הטיעון והיא מסרבת, אבל אז עושה את זה בכל זאת, והתגובה שלה כשהיא לבד אח"כ בדרך לסכם את העיסקה

&nbsp
- מייק עם הנכדה שלו כמה הוא נהדר, ואז איך שהוא מאבד את זה כשהיא דורכת לו על הפצע שהבן שלו נהיה שוטר בעקבותיו ושהוא לימד אותו "להיות שוטר טוב".
&nbsp
- גילינו סופסוף מאיפה הכינוי קרייזי 8
&nbsp
- "50 אחוז הנחה זה כמעט חצי מחיר!"
וכל חגיגת הפשע של שני אלה בעקבות זה.
&nbsp
- "אני רק מנסה לתקן את המרזב החלוד הזה" <דופק על הצינור מול השוטרים והסמים נופלים החוצה>
וגם ליילו ושני האחרים יושבים ברכב וצופים בנאצ'ו במבצע הנועז שלו להצלת הסמים דרך הגג, ליילו אוכל חטיף ומשועשע מההצגה.
&nbsp

didalf

Well-known member
וואו

פאק לא זכרתי בכללללללל את הקטע שלאלו עקב אחרי מייק ומייק תקע אותו עם המסטיק!!! בגלל זה הוא אובססיבי לגביהם.
&nbsp
גם לא זכרתי שהיה לג'ין קטע עם נהג מונית אבל עכשיו זכור לי משהו במעורפל. נראה לי שג'ין הרגיש שהנהג מזהה אותו.
&nbsp
כן באמת כתבנו הרבה דומה.
&nbsp
חח "50 אחוז זה כמעט חצי"

&nbsp
לגבי הקטע שהסמים יצאו מהמרזב אז אחותי אמרה שזה יקרה ואני אמרתי לא זה סיטקומי מידי אז קצת הופתעתי

כבר הגענו לפרק 3 בהומלנד והיא לא מאכזבת בתור עונת סיום

היא עושה מה שצריך עבור עונת סיום, ממחזרת אלמנטים מסוימים, מחזירה כמה דמויות ישנות, אפשר לקרוא לזה טקס פרידה מכובד.
&nbsp
וכמובן יש גם נציגות "ישראלית" בעונה הזאת. מבחינה פוליטית הסדרה ממשיכה את המהלך מהעונות האחרונות של היפוך כיוון לאחר שהואשמה באיסלאמופוביה מעצם העיסוק שלה בטרור איסלאמי.

מילי08

Well-known member
ירח שחור
שכחתי לכתוב השבוע

הפרומו בנטפליקס עשה רושם טוב, ואיטלקית זו שפה מהממת, אז החלטתי להתחיל לפני כמה ימים ועוד לא סיימתי
בעקרון, לא רעה אבל לא מבריקה. אהבתי את העובדה שמצד אחד מנסים להראות את השאיפה לנתח דברים לפי המדע ומצד שני מציגים את הכישוף כאמיתי לגמרי, ובתווך - ההמון הבור שאינו מבין כלום.
מה שלא אהבתי:
היחסים המואצים בין הדמויות. למשל התאהבות ברגע ממבט מרוחק, בלי הכרות בכלל. זה אופייני מאוד להוליווד. קיוויתי שמחוץ להוליווד זה יהיה פחות חזק.
אותו דבר בקשר שבין שתי הצעירות. מתחיל משנאה עזה והופך מהר מאוד לחברות בעלת מאפיינים לסבו- אירוטיים, שבינינו - מיותר כי זה לא מקדם את העלילה ולא תורם לדמויות ונועד רק לצורך פרובוקציה ומשיכת קהל.
&nbsp
הממ.. בזמן הצפייה חשבתי על עוד כמה דברים אבל לא כתבתי מיד והספקתי לשכוח.

מילי08

Well-known member
טיטאנים
עד פרק 10 כולל

משהו לא עובד לי בסדרה הזאת. יש כל כך הרבה חורים ודברים לא הגיוניים בה.
נראה לי שהסדרה לא החליטה לאיזה קהל יעד לפנות- בני נוער או מבוגרים יותר ולכן היא נעה בין ילדותיות מסויימת לדברים כבדים, אבל אין ממש איזון.
גם ריבוי הדמויות הוא בעוכריה, כי הכל הופך להיות מבולגן. הרעים הם טובים שמתבררים כרעים והטובים הם רעים אבל טובים... הטוויסט עם האמא היה שקוף, כמו גם העובדה שרייצ'ל הכניסה את אבא שלה.
והכוח שלה לרפא הוא די אקראי. היא יכולה להציל מישהו ששיסף את הגרון שלו ואחר כך להחזיר אותו אחורה, היא יכולה לרפא חיה גוססת מירי, אבל היא לא יכולה לרפא את החבר שלה?!
דיק גרייסון הוא דמות חביבה, אבל השחקן נטול כריזמה.
וגם קורי אנדרס, כשהיא מתמלאת באש - זה עשוי רע ממש. ה CGI די גרוע. אבל הדמות והשחקנית מעולות.
הסיפור של נץ ויונה - הם לא דמויות ראשיות או אפילו משניות בעונה הזאת (לא יודעת לגבי ההמשך) ולכן סיפור חייהם הטרגי אינו תורם לקשת העלילתית של הסדרה.
בקיצור, נשאר לי הפרק האחרון לעונה, ואני בטח אמשיך הלאה כי כבר התחלתי וזה רץ אוטומטית, אבל כאמור הסדרה לא ממש עובדת לי.
&nbsp

מילי08

Well-known member
טיטנים פרק 11

בחיי, איזה פרק מטופש וקליף האנגר גרוע

מילי08

Well-known member
וגם i'm not ok with this

נגמה לי שדיברו עליה כאן אז החלטתי לראות אתמול והצלחתי לתקתק את כל העונה.
מאוד מאכזב וגם די משעמם. אני אשכרה התעפצתי בכמה פרקים.
כל הפרקים הזכירו והדהדו לי את סוף הפאקינג עולם, ובדיעבד ראיתי שמדובר על אותם יוצרים, אז זה מאכזב. אמנם הסיפורים שונים, אבל היו יותר מידי אלמנטים דומים בין שתי הסדרות וזה מראה על חוסר יצירתיות ומקוריות. זוויות הצילום, סוג הפסקול, ה voice over המאוס, וכמובן, נערה שמסתובבת חצי פרק מרוחה בדם של בן אדם זר ואינה נתקפת בחילה עזה בגלל זה.
גם הדמויות לא הצליחו ממש לתפוס אותי. זה נהדר שהיוצרים מנסים לקחת את הילדים הדחויים ולהעצים אותם, אבל שאר הדמויות נשארות קלישאתיות מאוד וחסרות עומק (הספורטאי המגניב, הנערה העבריינית ששמה פס).
דינה היתה נסיון מוצלח להציג דמות יותר עגולה (מקובלת אבל לא מתנשאת וכו'), אבל זה היה קצת שטחי.
סטן אמור להיות דמות מעוררת אהדה, אבל בסוף הוא הוצג כלא יותר מסייד-קיק, וכמו כל סייד דיק טוב, הוא חייב להיות מוזר.
זהו, זה ההספק שלי מהימים האחרונים. הולכת לחפש מה דעתם על טיטנים ועל im not ok (למה לעזאזל לא תרגמו כפשוטו - אני לא בסדר עם זה?)

ראיתי רק איזה שלוש פרקים

בנתיים אני די אוהב
&nbsp
אבל אני הכי מתלהב מזה שאת עכשיו כותבת על כל סדרה בהודעה נפרדת

I Am Not Okay with This עונה 1

למטרת חיפושים עתידיים הייתי צריך לשים את השם המדויק של הסדרה.
&nbsp
אני דווקא ממש אהבתי את הסדרה.
&nbsp
שמעתי מראש שהסדרה גם מבוססת על קומיקס מאותו יוצר של סוף הפאקינג עולם. ונראה לי שגם אותו במאי של הסדרה ההיא. מה שמוזר לי בזה, זה שהסדרה ההיא התרחשה באנגליה וזאת בארה"ב. האם באחת מהן שינו את המקום, או שהיוצר בעצם יצר קומיקסים שמתרחשים בארצות אחרות (יחסית נדיר)
&nbsp
היא לא חצי פרק מסתובבת עם דם עליה בסוף. את מתלוננת שאין לה בחילה? היא בשוק ונראה שהיא התכוונה לעלות על המגדל הזה כדי להתאבד. זה לא מספיק?
אני לא רואה את הטעם של זה שידענו מתחילת העונה שזה יסתיים בכך שהיא תהיה מכוסה בדם. זה גם היה די ברור שזה יקרה בליל נשף הריקוד הזה. אומנם לא ידענו בדיוק מה יקרה, אבל ידענו בכללי.
אם כי אני מודה שלא ציפיתי לממש ראש מתפוצץ. זה היה יותר גדול ממה שציפיתי.
&nbsp
אני גם אהבתי את הדמויות.
סיד עם המוזרויות שלה. ותכלס יחסית התגובה שלה לגילוי שיש לה כוחות על הרגישה לי יותר "אמיתית" ממה שקורה ברוב הסדרות האלו. כלומר זה בעיקר הטריף אותה.
גם אהבתי את היחסים שלה עם אמא שלה ואח שלה.
גם דינה הייתה חמודה. כמו שאמרת היא דמות עגולה של מישהי שהיא מצד אחד מקובלת, אבל לא מתנשאת או משהו כזה. אולי קצת עיוורת לכך שהיא יוצאת עם דוש ענק.
וגם סטאן היה חמוד.
תכלס אולי הבעיה העיקרית היא פשוט שהסדרה נורא קצרה ויחסית לאורך הקצר לא מעט דמויות. ולכן לא היה זמן לחקור את הדמויות. אבל איכשהו זה כן הרגיש לי מספיק.
&nbsp
בעיקר צפיה נורא קלה ומהירה. אני פעמיים ישבתי לראות אותה וכל פעם הרגיש לי שראיתי 4 פרקים בלי לשים לב.

למעלה