דיוני סדרות לסוף השבוע

מילי08

Well-known member
משטרה רפואית; סוף הפאקינג עולם עונה 1

משטרה רפואית (הפנמתי את השם...) עד פרק 7 ממשיכה את המגמה של פרודיה מוגזמת שקצת מאבדת את זה. חבל. התחיל מאוד מבטיח, אבל לא מצליח לשמור על הרעננות של הפרק הראשון. עם זאת עדיין יש קטעים מאוד משעשעים אז לא הכל אבוד. נראה שזו סדרה להעביר את הזמן כשצריך לכבות את המוח.

סוף הפאקינג עולם- אז בעקבות ההמלצה של limor2 (ליאורה ?) החלטתי להמשיך מעבר לפרק הראשון, ומפה לשם סיימתי את העונה, עם דמעות בעיניים, כמובן.
נוסף ליתר בטחון.
הפרק הראשון לא עושה חסד עם שאר הפרקים לדעתי. הקשר בין אליסה וג'יימס נראה מאולץ מידי ולא ברור למה הם מחליטים לברוח. העניין של אליסה עם השעמום לא היה סיבה מספקת. אם היו מסבירים את הקושי שלה עם האב החורג והרצון לראות את אביה האמיתי, זה היה קצת יותר משכנע.
גם השחקנית קצת עיצבנה אותי. אמנם היא השתדלה אבל חלק מהזמן היא היתה מוגזמת קצת. גם לא הבנתי את האובססיה שלה לסקס. זה היה נראה שבכוח מנסים להפוך אותה למרדנית. אולי זאת היתה הכוונה מההתחלה...
למרות הכל, הפרקים באמת הופכים להיות חזקים, בעיקר לאחר הרצח כמובן. בשלב הזה זו כבר לא סדרה על שני בני נוער משועממים אלא סדרה על רגשות, אכזבות והחיפוש אחר מקומנו בעולם.
התגובה של ג'יימס היתה כמובן מאוד מפתיעה, אבל זה הרגיז אותי כי זה אומר שהרצח של כל החיות היה סתמי ומיותר. כלומר מוזר לי שרק לאחר שהוא רצח בן אדם הוא הרגיש רע והבין שהוא לא סוציופת, אבל לא עלו בו תחושות דומות כשהוא רצח בע"ח, מה שאומר שבהחלט יש בו מרכיב פסיכופתי.
היה מאוד מבאס כשאמא של הפרופסור האנס שרפה את התמונות, אבל לפחות היא חזרה בה והראתה את סרטוני הוידאו הנוראים (למרות שמה שהבלשית אמרה לה בכלל לא היה כזה משמעותי לדעתי).
אהבתי את הסיפור עם אבא של אליסה. אנחנו לא יודעים למה לצפות - האם הוא יהיה שמוק או אכפתי, ומסתבר שהוא אבא מאוד אוהב, אבל בדרכו הילדותית והאגואיסטית.
סיפור הרקע של ג'יימס, ואבא של ג'יימס, היו שוברי לב. חבל שג'יימס לא ידע להעריך את אבא שלו.
וזהו, ואז הסוף הדרמטי והנוראי, שכאמור סיימתי עם דמעות. ראיתי את הפרק הראשון של עונה 2. הבנתי שיקח זמן עד שיספרו מה באמת קרה לו, אם בכלל.
הבריחה והדרמה של שני הנערים מאוד הזכירה לי סרטי קאלט כמו תלמה ולואיז ורוצחים מלידה (להבדיל כמובן). קראתי אחר כך ביקורות שגם טענו כך. כל הביקורות כמובן היו מהללות, אבל אני לא יודעת איך אפשר להתחבר לסדרה מהפרק הראשון, וגם לא לגמרי מהפרק השני. רק כשג'יימס מתחיל לפתח כלפיה רגשות, עוד לפני הרצח, אז משהו בחוויה משתנה.

limors2

Active member
אני שמחה שהמשכת!
לעונה 1 של סוף הפאקינג עולם

(אכן, ליאורה)
&nbsp
מעניין כמה אנשים ניסו את הסדרה ונטשו אחרי הפרק הראשון, או אפילו השני, כי באמת שלא התחברתי לסדרה עד הרצח. ברגע שמבינים שזו סדרה על בני נוער אבודים שפתאום מגלים שלמרות הפגמים שלהם הם יכולים לאהוב ולהרגיש, הכל נראה שונה. העונה השניה גם ממש מוצלחת

אני נשבע לך שאני לא גובה כסף עבור הודעות

אני לא יודע למה את תמיד כותבת הודעה אחת על שתי סדרות או יותר.
באופו כללי זה נראה לי סתם מיותר,
אבל במצבים מסויימים זה גם יכול להיות מציק
אם נניח תכתבי על שתי סדרות שמעניינות אותי, אבל עם אחת מהן אני בפיגור בפרקים, בעוד עם האחרת אני עדכני. - נגיד שכאן אני צפיתי כבר בעונה 1 של סוף הפאקינג עולם, אבל אני בפיגור של כמה פרקים עם משטרה רפואית.
אז מצד אחד אני רוצה להכנס להודעה כדי לקרוא מה כתבת על סוף הפאקינג עולם, אבל מצד שני אני לא רוצה להסתפלייר בטעות לגבי משטרה רפואית.
&nbsp
חוץ מזה חבל שתחשבי שהכבוד הגדול ביותר שיכול לקבל חבר בפורום הזה הוא להיות ראשון ברשימת כותבי ההודעות. בינואר הגעת ל104 - אבל אם תפצלי את ההודעות שלך להודעה עבור כל סדרה אז תוכלי להכפיל את זה.

didalf

Well-known member
להפך

אולי תתחיל לחייב את מי שלא מפריד

רעיון טוב, מעכשיו כל חבר בפורום חייב לי 500 שקל לחודש

ואני מוריד שקל מהחוב הזה עבור כל הודעה
&nbsp

limors2

Active member
אהמממממממממממ

זוכר מה עשית בהודעת סיכום סוף הסדרה שכתבת לחץ? ולמקום הטוב? ולבוג'אק?

נכון, אבל זה היה בגלל שהיה לי משהו לומר לגבי הקשר בין הפרקים

היה לי משהו ספציפי לומר על הקשר בין שלושת הפרקים.
זה לא היה משהו שיכלתי לכתוב על כל סדרה בנפרד.

limors2

Active member
עדיין יצרת מצב מספיילר למי שלא צופה בחלקן!

1500 ש"ח בבקשה, 500 לכל סדרה. אני אשלח לך את הפייפאל שלי במסר.

אני לא יצרתי מצב מספלייר, אני אזהרתי על ספוילר שהיה קיים

תוכן ההודעה היה רק עבור אנשים שצפו בסיומי הסדרות של כל הסדרות, או שצפו בחלקם ולא אכפת להם להסתפלייר לגבי האחרים
&nbsp
ואת עכשיו חייבת לי 3000 ש"ח - קנס התחצפנות למנהל

סוף הפאקינג עולם עונה 1

לא זכור לי שהפרק הראשון היה לא טוב במיוחד.
יחד עם זה נדיר מאוד שאני בעצם מוותר על סדרה אחרי רק פרק אחד (אם כי זה באמת קורה)
&nbsp
האמת שאני לא זוכר כבר כמעט משהו מהסדרה הזאת חוץ מזה שאהבתי אותה.
אם כי לטעם האחיינים שלי, לא התלהבתי ממנה מספיק.
&nbsp
בכלל לא זכרתי שהיה משהו עם אמא של האנס.
אני זוכר שהיה משהו מאוד עצוב עם הרקע של ג'יימס ואבא שלו, אבל אני לא זוכר מה.
&nbsp
העניין הוא שבגלל שאני לא זוכר כמעט אז עוד לא ראיתי את עונה 2, כי אני אצטרך לראות שוב את עונה 1 לפני שאני אראה את עונה 2.
אבל אם את רואה את זה עכשיו אולי זאת סיבה בשבילי לעשות את זה.

Lhuna1

New member
ראגנרוק עונה 1 סיכום (?)

האמת שלא כזה ברור לי אם העונה באמת נגמרה אחרי 6 פרקים או שאמור לצאת היום עוד פרק כי האחרון יצא לפני שבוע בדיוק, אבל באינטרנט אין רמז שאמורים להיות עוד, אז נראה לי שזהו.
&nbsp
לסיכום זה מעניין אבל מתקדם מאוד לאט וקצת מתסכל.
כאילו זה די ברור ממש מההתחלה שמגנה הוא ת'ור ושמשפחת יוטול הם הענקים ואנחנו מצפים לקרב ולוקח לזה המון זמן להגיע וגם כשבסוף הוא מגיע אז זה רק ההתחלה וכמעט לא קורה כלום.
בקיצור כל העונה הזאת מרגישה כמו הקדמה לסדרה, וזה גם מה שאומרת הזקנה בסוף בערך שזו רק ההתחלה.
אבל עכשיו עד שתהיה עונה 2 זה די מתסכל שזה כל מה שקיבלנו, ומי יזכור בכלל.
חוץ מזה האם לוריץ' אמור להתגלות מתישהו כלוקי? זה הכי מתבקש לפי ההתנהגות שלו והסיטואציה, אבל אין שום דבר ברור וזה גם משהו שציפיתי שיקרה, ואולי זו רק הטעיה.
&nbsp
אני גם פחות אוהבת שמה שהרעים עושים בעולם המודרני זה לזהם את הסביבה... יותר מידי פופוליסטי לי.
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
וסיכום חצי המלצה נטול ספוילר

למי ששוקל לצפות, אני ממליצה בכל מקרה להמתין שתצא עונה 2.
בהנחה שעונה 1 אכן נגמרה אחרי 6 הפרקים האלו, היא טובה ומסקרנת אבל מרגישה בעיקר כמו הקדמה.
&nbsp

Lhuna1

New member
ויקינגים עונה 6 פרק 8

משום מה חשבתי שפרק 7 היה סוף חלק א' של העונה, אבל מסתבר שיש גם 8 ו-9.

בקיצור ביורן מגלה שהויטסרק הוא זה שהרג את לאגרת'ה ורוצה לנקום בו אבל בסוף לא הורג אותו ורק מגרש אותו.
אובה נסע עם טורווי והילדה שלה ושל ביורן ביחד עם מה-שמו לאיסלנד בשביל לחפש את פלוקי ולפגוש את אותר שלפי הסיפורים נדד לארצות שמעבר.
והם הגיעו לשם ממש מהר ובקלות.

בקייב המלך אולג ממשיך להשפיל את אייבר ולהפחיד את הנסיך איגור, כאשר אייבר ממשיך לטפח את הברית הסודית בינו לבין איגור.
אולג מתחיל לתכנן ולבצע פשיטות על כפרים נורווגים כדי לקחת בני ערובה ולהוציא מידע לקראת המתקפה הגדולה שלו ושל אייבר.

גונהילד מגלה שביורן בוגד בה עם השפחה ומציעה לו להתחתן גם איתה.

Lhuna1

New member
ויקינגים עונה 6 פרק 9
סיום חצי העונה והפעם באמת

אובה וטורווי הגיעו כאור לאיסלנד ופוגשים שם את אותר שמספר להם על הארץ שראה כשהפליג מערבה והם רוצים שהוא יקח אותם לשם.
טורווי יולדת בלידה קשה, וכאשר אותר מתפלל למענה אובה מגלה שאותר נוצרי.
אותר מתוודה שהוא במקור היה מסיונר נוצרי בשם את'לסטאן
שלקח עליו את זהותו של נווד בשם אותר והתחזה לסקנדינבי.
והסיפור שלו מזכיר באופן חשוד את סיפורו של אתלסטאן יקירנו מעונה 1-2 (אבל הרי הוא מת וזה לא הוא, אז מה הקטע עכשיו?)
בכל מקרה אובה כועס אבל טורווי מזכירה לו שגם הוא בעצמו היה נוצרי לאיזה תקופה
(אפילו רגנאר בעצמו הוטבל לנצרות).
כזכור לנו בסדרה הזאת אנשים מחליפים אמונות ונאמנויות כמו גרביים.

ביורן לוקח את אינגריד כאישה שניה לפי הצעתה של גונהילד.

תקיפות הסיירים של אולג מקייב מגיעות לקטגאט והם מבינים שמגיעה מלחמה. ביורן שולח נציג להראלד ומבקש ברית הגנה והראלד בסוף בעצתו של אולף מסכים לברית.

באחת הפשיטות יוצא גם אייבר ונתקל ביערות נורווגיה בהויטסרק המוגלה ולוקח אותו איתו (נראה כאילו הויטסרק סלח לו פתאום) בחזרה אל קייב ואל ארמון הנסיך אולג.
הנסיך דיר שוב שולח צסר חשאי אל אייבר להבטחת הברית הסודית ביניהם להפלת אולג.
אבל הדבר הבאמת מעניין שקורה שם זה שהויטסרק פוגש את אישתו של אולג, זו שנראיית בדיוק כמו פריידיס (אשתו המתה של אייבר), ולא חושב שהיא נראיית כמוהה בכלל, כלומר שרק אייבר רואה את זה. אז בעצם מה זה אומר? שאייבר פאראנואיד ומדמיין ואנחנו רואים אותה רק כמו הוא רואה אותה?
זה בהחלט הסבר הגיוני (למעשה ההסבר היחיד האפשרי לדעתי), רק שזה מוזר שגם לנו מראים אותה לא כמו שהיא באמת.

למעלה