דיוני סדרות לאמצע השבוע

Lhuna1

New member
ויקינגים עונה 6 פרק 7
סיום חלק א' של העונה

הזדמנות נוספת לצאת עבור מי שטרם צפה ונכנס למרות אזהרת הספוילר...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
פרק בסימן הלוויה של לאגרת'ה ולמרות הרבה צילומים יפים ופיוטיים היה לי קצת משעמם.
ההתקדמויות היחידות בעלילה (אם אפשר להחשיב אותן כאלה) :
המלך אולף מסרב לקבל את זכיותו של הארלד למלך הראשון של נורווגיה.
אייבר מקבל מסר מדיר (האח של אולג, שהוא עזר לו לברוח).
ביורן מגיע חזרה לקאטגט.
הויטסרק עדיין משוגע ועכשיו גם אשם, ואובה כנראה חושד בו (לאור הנבואה וכל זה).
&nbsp

מילי08

Well-known member
חינוך מיני סוף עונה

עונה מעולה, לא יודעת למה הביקורות לא אהבו אותה. עוד כמה הרהורים על הסדרה:
1. הוצגו הרבה נושאים חזקים שהוגשו בצורה מצחיקה אך לא מגחיכה ורצינית אבל לא כבדה.
2. הדמויות עגולות ורבות פנים. בהמשך להודעה שלי אתמול, אני אוהבת גם שבניגוד לסדרות אמריקאיות, הדמויות הן לא "או-או",כלומר או טובת או רעות. רובן הן גם וגם ומאוד אנושיות (חוץ מהמנהל גרוף, שהוצג כדמות די חד מימדית).
3. אהבתי גם שהדמויות לא רצות להחליף תלבושת כל שתי דקות כמו שאוהבים בסדרות אמריקאיות. כמו רובנו, פשוט נשארים עם הבגדים מהבוקר ומחליפים בערב או למחרת.
4. ג'יליאן אנדרסון מצוינת.
5. החסרונות העיקריים: ההצגה בבי"ס היתה מוגזמת, אבל ניחא; וחלק מהקונפליקטים נפתרו מהר מידי ועל הצד הטוב ביותר מידי... הכי בולט זה עניין פרסום היומן של ד"ר אוסבורן. לא דיברו על ההשלכות על הילדים ולא על ההשלכות על ד"ר אוסבורן עצמה, שהיושרה המקצועית שלה הוטלה בספק.
בקיצור- העונה השנייה ממש לא איכזבה.
&nbsp
(נראה לי שבינתיים אני אוותר על הרוח שליוותה אותי
)

נמרוד2016

New member
קיבלתי המלצה על הסדרה הארלי קווין, האנימציה:

מישהו צפה? היא מוצלחת? ומה קורה מבחינת פרקים? ראיתי שנגישים אלי שישה פרקים..

limors2

Active member
הסדרה עדיין משודרת, אז כרגע הפרקים שאתה רואה זה מה שיש

היו תלונות על זה שהסדרה אנטישמית אבל לי באופן אישי זה לא מפריע/לא מצאתי את זה פוגעני מעבר להומור וולגרי רגיל שהסדרה מלאה בו, אבל אם זה נושא רגיש אצלך תיקח את זה בחשבון.
&nbsp
מעבר לזה הסדרה בוטה, אלימה, שטותית וממש ממש כיפית. אני נהנית ממנה מאד.

אוסווין

Active member
מה התלוננו שהיה אנטישמי?

ראיתי רק שלושה/ארבעה פרקים, הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו כאולי אנטישמי זה הפינגווין והמשפחה שלו אבל לא חשבתי על זה במהלך הצפייה בכלל. על זה דיברו? כי זה לא היה לי פוגעני.
הסדרה אחלה אגב ממה שראיתי בינתיים.

בפרק 5

הם קצת עברו את הגבול עם ה- jewish lightning
אם היו עושים בדיחות כאלה על אפרו-אמריקאים או מוסלמים אז מייד היו מפטרים
את הכותבים ומבטלים את הסידרה (כמו שעשו לרוזאן לפני שנתיים) אבל כשמדובר על יהודים כנראה שהכל מותר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

snier 1991

New member
כפרה עלייך, הפינגווין תמיד בערך היה יהודי

לפחות בעולם שהוא לא הקומיקס (לא קורא קומיקס ואין לי מושג מה קורה שם ומהי דתו של פינגי). בבאטמן חוזר (הידוע גם כסרט הקומיקס הטוב ביותר אוור) הפינגווין הוא ליטרלי משה בביוב בתחילת הסרט (וגם אז היה דיון ארוך וחופר האם באטמן חוזר הוא סרט אנטישמי, כי הוא גם היה המושך מאחורי הקלעים, סוטה מין, אף מעוקל ועוד כמה סטראיוטיפים יהודים).
https://www.youtube.com/watch?v=E_L04BPyxYo
&nbsp
&nbsp
וזה שהפינגווין יהודי זה גם ממש לא אנטישמי, כי במרבית הייצוגים שלו מחוץ לקומיקס הוא דמות שמעוררת אמפתיה שנהיה רע בגלל שהעולם דחה אותו בגלל המראה שלו\החריגות שלו בגלל זה אוהבים מאד להציג אותו עם עוד קבוצות מיעוט (יהודי\הומו וואטאוור)

Lion_Heart

Well-known member

אם אנחנו מדברים על "באטמן חוזר"
בסרט הפנגווין מתואר כ"יצור" ,משהו מסרט אימה , בהתחלה לא רואים אותו, רק שומעים את זעקת האימה של אבא שלו (ששוחק ע"יי פול רובנס\פי ווי הרמן) שהוא ראה מה נולד לו ,הוא נכלא בעריסה שלו , וכמו היצור שהוא , הורג חתול מסכן, ובאיזה שהו שלב ההורים שלו פשוט זורקים אותו לנהר , כי...הוא יצור, ובהמשך הסרט הוא גם מתואר כמשהו שהוא לא 100% אנושי (עם הידיים המעוותות)
ושאלה , כתבת "תמיד בערך היה יהודי" ונתת דוגמה אחת
יש עוד?

snier 1991

New member
גם בגותהאם

מהעונה וחצי שראיתי לפני שפרשתי הוא היה מאד יהודי. גם אם לא עשו לו ברית מילה, האימג' שלו הוא של בחור בהיר, מראה מעט חולה, עם שיער שחור של עורב ואף לא מחמיא. זה אימג' קלאסי של יהודי.
&nbsp
&nbsp
ההיסטוריה של הוליווד מפוצצת בדמויות יהודיות שלא נאמר עליהן במפורש שהן יהודיות (כדי לא להרחיק קהל\לעורר אנטישמיות וכדומה) אבל שהן במובהק נבנו כיהודיות על בסיס איזה סיפור שרצו לספר. הדבר הזה גם תואם את המציאות שיהודים בארצות הברית הסתירו את היהדות שלהם עם החלפת שמות משפחה ואי הצהרה על יהדותם מין ארון יהודי (דון דרייפר דרך אגב נחשב בהקשר הזה לסיפור היהודי הקלאסי).

למעלה