דיוני סדרות לאמצע השבוע

Lion_Heart

Well-known member
אאורקה SE01 EP02

"Many Happy Returns"
אז...קודם כל מתחילים בהלוויה של האישה שמתה בפרק שעבר, עצוב...כה עצוב
שריף קארטר חוזר למשרד, מקבל דיווחים על משהו דמוי רוח רפאים...ג'ו אומרת לו שאין דבר כזה, ואז האישה שמההלוויה שלה הוא כרגע חזר, נכנסת ושואלת
1: למה ההורים שלי התקשרו בהיסטריה וסיפרו לי שאמרו להם שאני מתה?
2 למה הם טוענים שיש לי ילד?
3: היכן בעלי?

הכצעקתה שאלתם?
אז מסתבר (וזה קטע ממש ממש קריפי)
שלפני 7 שנים בעלה(המדען) רצה משפחה וילדים, היא הביעה את חוסר רצונה בילדים, אז . . .הוא שכפל אותה והקים משפחה עם השיבוט
...וואאוו
(לא זוכר אם אמרו איפה היא היתה במשך שבע שנים)

בכל מקרה, הילד המסכן עצמו, נראה שמשהו אכן רודף אותו, ו"אימו", שבהתחלה לא רוצה שום מגע איתו ולעזוב את העיירה, מגינה עליו מה.."משהו" הזה, שמתגלה בתור אבא שלו ש"הפתעה הפתעה" לא מת אלא ...תקוע בזמן, מדע מדע מדע " לא הבנתי את זה
אז גם אותו מצילים והיא נשארת
בנושא אחר לגמרי, מסתבר שג'ק(קארטר) ישן בתחנת המשטרה כי אין לו דירה, אז פארגו
, מציע לו להשתתף בפרויקט "בית העתיד" ואז לוקח אותו למקלט נשורת גרעינית...אבל בתוך המקלט יש את הדירה ה-כ-י מאגניבה EVER
זאת בעיקרון דירה חכמה! בעלת אישיות ושם -שרה'-משמעות השם -Self Actuated Residential Automated Habitat,
דירה נהדרת...חוץ מהעובדה שאם תאחר להגיע לארוחת ערב, היא תעלב\תכעס ולא תתן לך להכנס הביתה... לא, באמת
ואז בסוף הפרק, שג'ק סוף סוף הולך לישון, יש דפיקה בדלת, ומי אם לא ביתו ה"סוררת" שבאה לגור איתו

בפרק הזה ,אגב פוגשים את נת'ן סטארק, המדען הכי מנופח מחשיבות עצמית בסדרה ובעלה\בעלה לשעבר של אליסון

לוציפר עונה 1 - פרק 4 + התייעצות האם להמשיך?

חבר המליץ לי לראות את הסדרה,
ובינתיים אחרי ארבעה פרקים לא קורה יותר מדי
ובעיקר כל פרק די עומד בפני עצמו...
האם שווה להמשיך?

kordilia snake

New member
כן

לדעתי היא הגילטי פלז'ר המושלם. אני גם לא התלהבתי ממנה בהתחלה אבל אחרי כמה זמן נשאבתי אליה לגמרי.

אני בהחלט בעד

לא שזאת סדרת חובה, אבל היא מהנה מאוד.
טום אליס מעולה בתפקיד וזה נעשה ברור יותר ככל שממשיכים.
&nbsp
נכון שהסדרה היא במידה רבה פרוסידוראלית - כלומר כמעט כל פרק עוסק בפשע אחר שאותו חוקרים, אבל באותה מידה במקרה של הפרק וההתנהלות סביבות מפתחים את הדמויות הראשיות, ובעיקר את לוציפר עצמו. או לפחות מפתחות את ההבנה של הדמות ואת המידה שהוא מבין את עצמו.
&nbsp
אני לרוב די מתרחק מסדרות פרוסידראליות, במיוחד כאלו משטריות, אבל אותה אני אוהב.

מילי08

Well-known member
אבודים בחלל סוף עונה 1 עד אמצע 2

אין לי הרבה מה לכתוב. בעקרון האירועים לא התרחשו כמו שציפיתי בדיוק, מצד שני גם לא הופתעתי.
ד"ר סמית ממשיכה להיות מיותרת ומעצבנת (למה, למה חייבים bad guy בסדרה שגם ככה קורים בה הרבה דברים אחרים?), כמעט הצליחו לעצור ולרסן אותה, אבל היא מצליחה, בקלות מוזרה, למחוק סרטוני אבטחה שלה ולהמשיך לעבוד על כולם. נראה שד"ר סמית האמיתי יכול היה להיכנס בקלות לכל חדר וגם אין שום הגנות אבטחה על המערכות השונות, ובטח שלא גיבויים, אז אפשר להעלים מידע בקלות. היא מלאת תושייה ותמיד מוצאת דרך לפגוע באחרים ולהגן על עצמה. בטח מתישהו יחזירו אותה בתשובה. פתאום היא תבין כמה היא פוגעת באחרים או שתהיה לה איזו הארה והיא תנסה לכפר על הכל, אבל אז היא תמות. דוגמא לזה ראינו כשהיא דמעה כשגילתה שהמאבטח שהיא הרגה בתחילת עונה 1 זה אבא של ילדה קטנה בעונה 2.
האנושות שוב מוכיחה את עצמה כאיומה ורעה - משתלטת על טכנולוגיות של חייזרים, משתלטת על חייזרים, פוגעת בהם ובאופן כללי זוממת כנגד כל מי שאינו בן אדם (תכל'ס זה נכון).
אבא רובינסון הוא האב האולטימטיבי. מצד אחד גיבור וחזק ותמיד ייבחר לבצע את המשימות הקשות ומסובכות. מצד שני הוא בעל דואג ואבא אוהב שאפילו דומע על מול ילדיו הקטנים ובתו המאומצת, שאותה הוא רואה כמו בת ביולוגית.
קצת מתיש שזו כזו סדרה אמריקאית. ברור שאך אחד מהגיבורים לא ימות או יפגע באמת. ברור שהילד הקטן והחמוד (לא באמת, הוא שחקן מעצבן עם חיוכים מאולצים ומפגרים) הוא זה שיציל את המצב ויתחבר מנטלית עם רובוט, כי רק ילדים יכולים לראות רובוט כיותר מסתם חתיכת מתכת.
דון ופני הם על תקן האתנחתא הקומית. הוא ילד מגודל, היא ילדה-בוגרת וצינית. ג'ודי- בת 19 וכבר רופאה שמצליחה יותר מרופאים מוסמכים. לא מצליחה להבין כמה זמן לוקח להכשיר את הילדים הרופאים האלה מה שהופך את התפקיד שלה לדי הזוי.
הצחיק אותי שבזכרונות המשותפים שלה ושל אבא רובינסון, ראו אותה רצה כדי לתאר שהיא איזו אלופה, אבל אף אחד לא לימד אותה לרוץ כמו שצריך ולכן היא רצה כמו, סליחה על המינזטרופיה, אשה.. שזורקת רגליים לצדדים.
המוזיקה ממשיכה לעצבן אותי בסדרה. ויש נעימות שבכלל נשמע שכבר שמעתי בעבר, אבל הסדרה בכל זאת אפקטיבית ומצליחה לעניין הרבה יותר מ another life הגרועה, עם קייטי סקסהוף (לנצח סטארבק מ BSG).
זהו בינתיים. אולי אזכר בעוד משהו בהמשך.

Lion_Heart

Well-known member
לדעתי

לא משנה באיזו סדרה, האנושות תמיד תתואר כמגעילה,גזענית,חסרת סובלנות ועוד שמות תואר רעים
חוץ מקומץ של אנשים ש "חושבים בעצמם" ו "נלחמים במערכת"
זה קלישאתי ,ישן ומשעמם (בלי קשר לנכון או לא נכון)

זה בדיוק ההפך ממה שמתואר במסע בין כוכבים

שם מתואר שהאנושות הפכה בתוך כמה מאות מהיום לחברה כמעט אוטופית שבה אין בכלל גזענות, ולא רק שאין עוני, אין אפילו כסף.
הרבה סדרות אחרות (כמו בבילון 5) באו בכוונה להראות עתיד שבו הבעיות האלו לא נפתרו לחלוטין.

מילי08

Well-known member
נכון, אבל מסע בין כוכבים

גם היה מאוד סטרילית באופן כללי ולכן גם כל הקונפליקטים המעטים שהיו, מיד נפתרו לטובה.
(איך לא מושך אותי להמשיך את הצפייה בה..
)

מילי08

Well-known member
נכון, אבל זה מעיד על בעיה אחרת לדעתי

לדמיין איך חייזרים נראים, זה קל, ואפשר להתפרע (ותודה לאסי וגורי על המערכון האלמותי) ; לדמיין איך הם יתנהגו זה קשה יותר כי אנחנו מכירים רק התנהגות אנושית שרואה את עצמה כעליונה או התנהגות חייתית של בעלי חיים כמובן, שאנו רואים כנחותה. ואז גם אם החייזר יתנהג בהתחלה בצורה שאינה אנושית, בשלב מסויים הוא מתחיל לקבל מאפייני התנהגות אנושיים.

Lion_Heart

Well-known member
אאורקה SE01E03

אז הפרק מתחיל ב...
קארטר עומד ב"קאפה דיאם" עם אקדח ביד והנרי עם פצע ביד ואף אחד לא זוכר מה קרה
חוזרים אחורה,
מדען ואישתו ( קים ,שהיא אקסית של הנרי)מגיעים לעיירה
זהו מדען מכובד ביותר שהגיע להמון פריצות דרך וכעת מגיע עם ההמצאה האחרונה שלו, שדה כח חסין כדורים אישי, ג'ק מוצא את עצמו בכביש, עם פנקס דוח"ות מהיריות בלי שום זכרון מה קורה
ואחרי עוד כמה מקרים, ג'ק והנרי מתחילים להבין מה קורה פה( כי ג'ק משתמש בעזרי זיכרון, כמו פנקס ומצלמה )
המדען ה"גאון" איננו גאון כלל ועיקר, הוא גנב ואדם שפל ומגעיל!
הוא גנב מהנרי לפני 20 שנה מכשיר מוחק זיכרון שהנרי המציא , והשתמש בו מאז על אישתו המסכנה, לוקח קרדיט על כל המצאותיה (וגם על המצאות של אחרים) ומונע ממנה לעזוב אותו, (סופר קריפי)שהיא מגלה את זה היא כמעט הורגת אותו(אבל לא) וזה דיי מאשר שהוא לא גאון ולא נעליים,
סודו הנורא נחשף ושמו הטוב נהרס, קים נשארת באאורקה להחלים ולהמשיך הלאה
ובנושא אחר זואי משתתפת בהפקה עתידנית של MIDSUMMERS NIGHT DREAM...שלא קשור לכלום חוץ מזה שזה נותן לג'ק את הרעיון של להשתמש במצלמה

kordilia snake

New member
ניק

תקפיץ את השרשור של המשבר בעולמות האין סופיים (אני רוצה להתחיל לראות אותם בקרוב).
&nbsp
תודה
.

נמרוד2016

New member
תוספת חדשה לצפייה שלי
:

אחרי הבינג' של TNG וטיטאנים, הוספתי את "ילדי האנרכיה", רציתי לשאול אם היא הסתיימה, רק בגלל שיש כבר שבע עונות, אז סבבה, גם אם יהיה המשך, יש המון ממנה.

למעלה